TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Уназадување на стандардите во секое поле во државата

Р.С.Европа - 18.03.2018

Во Македонија не се живее подобро, стануваме држава каде сиромаштијата расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа, соопшти претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакнувајќи дека владата залудно потрошила 10 месеци од ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ја подготвува најдобрата програма досега (ВИДЕО)

МКД - 18.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференцијата рече дека ВМРО-ДПМНЕ се екипира и ја подготвува најдобрата програма досега и дека тој постојано ќе биде на терен меѓу граѓаните.

СДСМ: Мицкоски да му се извини на секој граѓанин за пустошот што го направи неговата партија

МКД - 18.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството, реагираат од владеачката СДСМ дополнувајќи дека Мицковски ...

По завршувањето на турнејата, Мицкоски најавува масовни протести во мај

МКД - 18.03.2018

Талат Џафери ја узурпира функцијата претседател на Собрание на Република Македонија. Ќе преземеме сериозни чекори, како масовни протести во мај, најави Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Ја спремаме најдобрата програма досега, Македонија заслужува подобро

Фокус - 18.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференцијата рече дека ВМРО-ДПМНЕ се екипира и ја подготвува најдобрата програма досега и дека тој постојано ќе биде на терен меѓу граѓаните.

Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ излегува на терен и подготвува нова програма

Нова ТВ - 18.03.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНР Христијан Мицкоски најави дека од утре продолжува со посети по градови и села, каде, како што рече, ќе разговара со народот за решение на проблемите. Мицкоски исто така рече дека подготвуваат програма на партијата, која ...

Мицкоски со критики до парламентарното мнозинство

Алсат-М - 18.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги критикува актуелните политики на власта споредувајќи ги со комунистичкиот период. Претседателот на оваа партија, Христијан Мицкоски, истакна дека мнозинството предлага закони кои според него се полоши од оние на комунизмот.

Мицкоски: Ја подготвуваме најдобрата програма досега, постојано ќе бидеме на терен меѓу граѓаните

Република - 18.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференцијата рече дека партијата се екипира и ја подготвува најдобрата програма досега и дека тој постојано ќе биде на терен меѓу граѓаните.

(ВИДЕО) Мицкоски: Македонија е киднапирана и срушена држава, тргнуваме на терен и ќе понудиме алтернатива на граѓаните

Либертас - 18.03.2018

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Во Македонија не се живее подобро. Стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа.

(Видео) Мицкоски: Македонија нема време за чекање, народот заслужува подобро

Нетпрес - 18.03.2018

Македонија нема време за чекање и не смееме да дозволиме уште една генерација да загубиме, потребна е нова сила, нова надеж за Македонија,и народот и Македонија заслужуваат подобро, изјави во своето обраќање претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан ...

(Видео) Мицкоски: Со најдобрата програма досега ќе ѝ ставиме крај на оваа Влада со изместени вредности

Макфакс - 18.03.2018

Во Македонија не се живее подобро, рече денеска на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој истакна дека стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа.

Мицкоски: Македонија е киднапирана држава

Канал5 - 18.03.2018

Денес Македонија е киднапирана и срушена држава. Ги киднапираат и узурпираат институциите, законите, уставот, а главната одлика им е рушењето, изјави на денешната прес конференција, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Tргнуваме на терен и ќе понудиме алтернатива на граѓаните (ВИДЕО)

+инфо - 18.03.2018

Во Македонија не се живее подобро. Стануваме држава каде сиромаштијата расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа, изјави на прес- конференција Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ да престане да предизвикува насилство, реагира СДСМ

Макфакс - 18.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството. Граѓаните се поголеми и посилни од поделбите.

СДСМ: Мицкоски да му се извини на секој граѓанин за пустошот што го направи неговата партија

Канал5 - 19.03.2018

Со реакција се огласија од СДСМ. ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството.

Мицкоски: Македонија е киднапирана и срушена држава, тргнуваме на терен и ќе понудиме алтернатива на граѓаните

Курир - 18.03.2018

Во Македонија не се живее подобро. Стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа. Владата залудно потроши 10 месеци од животот на сите граѓани.

СДСМ: Мицкоски да му се извини на секој граѓанин за пустошот од неговата партија

+инфо - 18.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството, реагира СДСМ. Граѓаните се поголеми и посилни од поделбите.

(ВИДЕО) Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ подготвува најдобра програма досега

А1 On - 18.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес-конференција изјави дека во Македонија не се живее подобро и дека сиромаштијата расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа.

СДСМ: Се додека ВМРО-ДПМНЕ не ги отфрли политиките на поделби и конфликти, не може да биде демократска алтернатива

А1 On - 18.03.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа ...

СДСМ им возврати на ВМРО: Вие ја заробивте, ние ја ослободивме државата

Макфакс - 18.03.2018

СДСМ и граѓаните ја ослободија државата, Мицкоски да се извини за поделбите и криминалите на ВМРО-ДПМНЕ, и порача преку соопштение владејачката партија на опозицијата. Според СДСМ, лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, ...

Прес конференција на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски (во живо)

Република - 18.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе одржи прес конфереција. Овде може да ја следите во ...

Мицкоски: Со девијантното и насилничко однесување во Собранието не беше испочитувана волјата на најмалку 450.000 ...

Курир - 18.03.2018

Концесијата која СДСМ си ја создаде со формирањето на владата, денеска се плаќа на штета на македонските граѓани, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во одговор на новинарско прашање на денешната пресконференција од седиштето на ...

Мицкоски: Очигледно некому повеќе му одговара во Македонија да има состојба каква што е, отколку да се движи напред

Курир - 18.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во одговор на новинарско прашање на неговата денешна пресконференција, кажа дека очигледно некому му одговара во Македонија да има состојба каква што гледаме во моментот, отколку државата да тргне напред и ...

Не оправдуваме какво било насилство врз пратениците, вели Мицкоски

Макфакс - 18.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ не стои зад протестите кои се организираат пред домовите на пратениците на СДСМ, тврди лидерот на опозициската партија, Христијан Мицкоски. Тој одговарајќи на новинарско прашање во врска со протестите кои се одржаа пред Владата и дали и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да предизвикува насилство, Мицкоски да му се извини на секој граѓанин за пустошот што го ...

Либертас - 18.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството“, стои во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на ...

Мицкоски: Македонија е киднапирана и срушена држава

Алфа - 18.03.2018

Македонија е киднапирана и срушена држава во која главната одлика е рушењето, вели претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски и најави дека од утре излегува на терен меѓу народот. Македонија е киднапирана и срушена држава во која главната одлика ...

СДСМ: Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава

А1 On - 18.03.2018

„Лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, бидејќи Македонија со години беше карактеризирана како заробена држава токму поради нивното криминално владеење. СДСМ, заедно со мнозинството граѓани ја ослободи заробената држава, ...

СДСМ: Мицкоски да се извини за штетата што ја направи ВМРО ДПМНЕ

AKO - 18.03.2018

,,Лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, бидејќи Македонија со години беше карактеризирана како заробена држава токму поради нивното криминално владеење. СДСМ, заедно со мнозинството граѓани ја ослободи заробената држава, ...

Мицкоски: Природната средина на ВМРО ДПМНЕ е теренот, од утре сум меѓу народот(видео)

AKO - 18.03.2018

Во Македонија не се живее подобро. Стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа. Владата залудно потроши 10 месеци од животот на сите граѓани.

Мицкоски: Македонија е киднапирана и срушена држава

iPortal - 18.03.2018

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Во Македонија не се живее подобро. Стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа.

СДСМ: Мицкоски да му се извини на секој граѓанин за пустошот што го направи партијата

iPortal - 18.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството. Граѓаните се поголеми и посилни од поделбите.

СДСМ: Мицкоски да се извини за пустошот што го остави ВМРО-ДПМНЕ

Независен - 18.03.2018

Христијан Мицковски должи извинување за 11 години притисоци и закани кон граѓаните, за украдените избори и за украдените пари од граѓаните, додека неговата партија беше на власт, реагираат од СДСМ, откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ најави дека се враќа ...

СДСМ: Мицкоски да му се извини на секој граѓанин за пустошот што го направи неговата партија

Стандард - 18.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството. Граѓаните се поголеми и посилни од поделбите.

И Мицкоски ќе оди од врата на врата

Независен - 18.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се враќа од утре на терен, по паузата што ја направи околу донесувањето на Законот за јазиците. „Од утре сакам да ја информираме јавноста дека продолжувам со теренските посети.

СДСМ: Мицкоски да му се извини на секој граѓанин за пустошот што го направи неговата партија

Локално - 18.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството“, стои во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на ...

СДСМ: Мицкоски да се извини за поделбите и криминалите на ВМРО-ДПМНЕ

Бриф - 18.03.2018

„Лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, бидејќи Македонија со години беше карактеризирана како заробена држава токму поради нивното криминално владеење“, се вели во денешносто соопштение на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ да престане да предизвикува насилство, реагира СДСМ

Вечер - 18.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството. Граѓаните се поголеми и посилни од поделбите.

СДСМ: Мицкоски да се извини за поделбите и криминалите на ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 18.03.2018

Лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, бидејќи Македонија со години беше карактеризирана како заробена држава токму поради нивното криминално владеење. СДСМ, заедно со мнозинството граѓани ја ослободи заробената држава, а ...

СДСМ им возврати на ВМРО: Вие ја заробивте, ние ја ослободивме државата

Вечер - 18.03.2018

СДСМ и граѓаните ја ослободија државата, Мицкоски да се извини за поделбите и криминалите на ВМРО-ДПМНЕ, и порача преку соопштение владејачката партија на опозицијата. Според СДСМ, лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, ...

ВМРО -ДПМНЕ најавува масовни протести за мај

Фактор - 18.03.2018

Опозицијата за оваа пролет најавува сериозни и жестоки чекори. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за одлуката на претседателот Ѓорѓе Иванов да не го потпише законот го нарече државнички чекор и овој закон според него не заслужува потпис.

Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ излегува на терен и подготвува нова програма

Слободен Печат - 18.03.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНР Христијан Мицкоски најави дека од утре продолжува со посети по градови и села, каде, како што рече, ќе разговара со народот за решение на проблемите. Мицкоски исто така рече дека подготвуваат програма на партијата, која ...

Не оправдуваме какво било насилство врз пратениците, вели Мицкоски

Вечер - 18.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ не стои зад протестите кои се организираат пред домовите на пратениците на СДСМ, тврди лидерот на опозициската партија, Христијан Мицкоски. Тој одговарајќи на новинарско прашање во врска со протестите кои се одржаа пред Владата и дали и ...

(Видео) Мицкоски: Со најдобрата програма досега ќе ѝ ставиме крај на оваа влада со изместени вредности

Sky - 18.03.2018

Во Македонија не се живее подобро, рече денеска на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој истакна дека стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа.

Мицкоски: ДУИ му ја држи главата на Заев под вода и на него му снемува воздух

Поглед - 18.03.2018

Во Македонија не се живее подобро. Стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа. Владата залудно потроши 10 месеци од животот на сите граѓани.

СДСМ предмалку излезе со жестоко соопштение до ВМРО ДПМНЕ – еве што им порачаа

Sky - 18.03.2018

Интегрално го пренесуваме соопштението реакција на СДСМ до ВМРО ДПМНЕ: СДСМ и граѓаните ја ослободија државата, Мицкоски да се извини за поделбите и криминалите на ВМРО-ДПМНЕ Лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, бидејќи ...

Мицкоски најавува масовни протести во мај

Фокус - 17.03.2018

Талат Џафери ја узурпира функцијата претседател на Собрание на Република Македонија, вели првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој најавува сериозни чекори, како масовни протести во мај.

ВМРО-ДПМНЕ најавува жестока политичка пролет - протести во мај и предвремени парламентарни избори

Сител - 17.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ тргнува во одлучувачки поход за рушење на власта на СДСМ и ДУИ, најави вчера лидерот Мицкоски во интервју за Алфа. Мицкоски вели дека уште во мај, ВМРО-ДПМНЕ излегува на улиците Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ остро ја критикуваше политиката на ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го поведе народот во одлучувачки поход кон уривање на оваа ненародна власт

Курир - 17.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ се реконструира многу внимателно нема да дозволи да биде испровоцирана на непредвидени чекори. ВМРО-ДПМНЕ за многу краток период ќе се реорганизира ќе застане цврсто на нозе и ќе тргне во одлучувачки поход кон уривање на оваа ненародна ...

ВМРО ДПМНЕ почнуваат со жестоки чекори - кривична за Џафери, масовни протести и барање за предвремени парламнетарни ...

Алфа - 17.03.2018

Интерпелација за Талат Џафери и кривична пријава за сите оние кои учествуваа во донесувањето на Законот за јазиците со што е прекршен Деловникот, законите и Уставот, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски Интерпелација за Талат Џафери и ...

ВМРО-ДПМНЕ не го признава Законот за јазици, Мицкоски најавува протести

ТВ21 - 17.03.2018

Талат Џафери ја узурпира функцијата претседател на Собрание на Република Македонија, вели првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Шефот на опозицијата смета дека собранискиот спикер не ја заслужува фотелјата бидејќи не е достоинствен ...

Мицкоски: Излезот е рушење на оваа катастрофална влада преку предвремени избори

Тера - 17.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ многу скоро ќе застане на нозе, се реструктуира, моментално тече процесот на реструктуирање и тргнуваме во одлучувачки поход до конечно уривање на оваа ненародна власт на следните предвремени парламентарни избори, изјави претседателот на ...

ВМРО-ДПМНЕ излегува на улица во мај

Независен - 17.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски најави континуирани опозициски протести, кои би почнале во мај, а би траеле, како што рече, се до следните парламентарни избори. Во разговор за ТВ Алфа, Мицкоски истакна дека околу периодот на месец мај месец ...

Мицкоски: Го анализираме целото сценарио и ќе преземеме конкретни чекори

Локално - 17.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ го анализира целокупното сценарио од завчерашниот ден кога во Собранието беше изгласан Законот за јазиците со што е прекршен Деловникот, законите и Уставот, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Алфа.

Мицкоски најавува масовни протести во мај

Слободен Печат - 17.03.2018

Талат Џафери ја узурпира функцијата претседател на Собрание на Република Македонија, вели првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој најавува сериозни чекори, како масовни протести во мај.

Мицкоски најавува масовни протести во мај

iPortal - 17.03.2018

Талат Џафери ја узурпира функцијата претседател на Собрание на Република Македонија, вели првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој најавува сериозни чекори, како масовни протести во мај.

Мицкоски ќе го враќа ВМРО-ДПМНЕ на власт. Еве што најави првиот човек на најголемата опозициска партија

Бизнис Вести - 17.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ се реконструира многу внимателно нема да дозволи да биде испровоцирана на непредвидени чекори. ВМРО-ДПМНЕ за многу краток период ќе се реорганизира ќе застане цврсто на нозе и ќе тргне во одлучувачки поход кон уривање на оваа ненародна ...

Мицкоски најави протести на ВМРО-ДПМНЕ за предвремени избори од мај

еМагазин - 17.03.2018

Многу брзо, веќе од мај ВМРО-ДПМНЕ ќе го поведе народот на улица. Ќе излеземе на протести кои ќе траат се додека на предвремени парламентарни избори не ја урнеме оваа ненародна власт, рече во интервју за телевизијата Алфа, претседателот на ...

Мицкоски: Иванов постапи државнички, за Џафери следува интерпелација

МКД - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното гостување на телевизија Алфа рече дека претседателот Ѓорге Иванов постапил државнички со тоа што одлучил да не го потпишува Законот за употребата на јазиците.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се откажат од поделбите и конфликтите

МКД - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски да го напуштат минатото и политиките на поделби и конфликти коишто граѓаните ги поразија на последните неколку изборни циклуси, реагира СДСМ на изнесените ставови од претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ .

Мицкоски: Го поддржуваме Иванов, тој постапи државнички

Фокус - 16.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното гостување на телевизија Алфа рече дека претседателот Ѓорѓи Иванов постапил државнички со тоа што не го потпишува Законот за употребата на јаизиците.

Мицкоски: Членови на СДСМ ми кажуваат дека се каат што гласале за нив

Фокус - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешното гостување на вестите на телевизија Алфа рече дека му приоаѓале членови и поддржувачи на СДСМ и му кажувале дека се каат што гласале за нив. -Велат Г-не Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ нема да се повлече од преговорите за реформските закони

Алсат-М - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ нема да се повлече од процесот на преговори меѓу работните групи за реформски закони. Шефот на партијата Христијан Мицкоски во телефонски разговор за Алсат вели дека останува на ставот дека законот за употреба на јазиците како што беше ...

СДСМ : Време е за реформи и економија, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да се откажат од поделбите и конфликтите

Канал5 - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски да го напуштат минатото и политиките на поделби и конфликти коишто граѓаните ги поразија на последните неколку изборни циклуси, реагираат од СДСМ на ставовите на Мицкоски .

Мицкоски: Го анализираме целото сценарио и ќе преземеме конкретни чекори

Сител - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ го анализира целокупното сценарио од завчерашниот ден кога во Собранието беше изгласан Законот за јазиците со што е прекршен Деловникот, законите и Уставот, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Алфа.

СДСМ: Мицкоски да се откаже од поделбите и конфликтите

+инфо - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски да го напуштат минатото и политиките на поделби и конфликти коишто граѓаните ги поразија на последните неколку изборни циклуси, реагира СДСМ. „Никола Груевски и неговите погубни политики се минато, граѓаните им кажаа ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе го поведе народот во поход против оваа ненародна власт (ВИДЕО)

Република - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во денешното гостување на вестите во Алфа телевизија, истакна дека незадоволството од донесувањето на Законот за јазици во јавноста е огромно.

Мицкоски најави протести од мај и предвремени парламентарни избори

Канал5 - 16.03.2018

Многу брзо, веќе од мај ВМРО-ДПМНЕ започнува со протести на улица, кои ќе траат се додека на предвремени парламентарни избори не ја урнеме оваа ненародна власт, најави вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во телевизиско интервју.

ВМРО-ДПМНЕ најави интерпелација за Џафери

Нетпрес - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето на Алфа телевизија потенцираше дека сите што го прекршија Уставот, законите и деловникот при донесувањето на Законот за јазиците ќе одговараат за нивните постапки.

СДСМ: Време е за реформи и економија, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да се откажат од поделбите и конфликтите, 16.03.2018

Либертас - 16.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски да го напуштат минатото и политиките на поделби и конфликти коишто граѓаните ги поразија на последните неколку изборни циклуси“, стои во реакцијата на СДСМ на изнесените ставови на Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Од мај ќе почнеме со протести, ќе го поведеме народот во поход против оваа ненародна власт и ќе победиме на ...

Либертас - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ се реконструира многу внимателно нема да дозволи да биде испровоцирана на непредвидени чекори. ВМРО-ДПМНЕ за многу краток период ќе се реорганизира ќе застане цврсто на нозе и ќе тргне во одлучувачки поход кон уривање на оваа ненародна ...

Мицкоски: Заев е кукавица, ВМРО-ДПМНЕ застанува позади државничката одлука на Иванов!

Либертас - 16.03.2018

Во гостувањето во вестите на телевизија Алфа, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека ВМРО-ДПМНЕ застанува позади одлуката на претседателот Ѓорѓе Иванов, за непотпишување на законот за јазиците и дека тоа претставува државнички ...

Законот за јазици не смее да профункционира бидејќи е донесен во недемократска и непроцедурална атмосфера

Република - 16.03.2018

sobranieИмаме една тешка, антидржавна одлука на парламентарното мнозинство да влезе во авантура која ќе остави големи последици за Македонија како држава, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во вестите на Алфа ...

Мицкоски најави протести од мај и предвремени парламентарни избори

+инфо - 16.03.2018

Многу брзо, веќе од мај ВМРО-ДПМНЕ започнува со протести на улица, кои ќе траат се додека на предвремени парламентарни избори не ја урнеме оваа ненародна власт. Ги повикуваме сите граѓани да ни се придружат, најави вечерва претседателот на ...

Мицкоски: СДСМ дојде на власт со тепање, кршење и фарбање, така и владее

Република - 16.03.2018

Имам многу тешка задача да им објаснам на членовите внатре во партијата дека овие луѓе како дојдоа на насилен начин, со тепање, фарбање фасади, така имплементира и ја практицираат власта во Република Македонија, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, гостин во вестите на Алфа

Курир - 16.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ќе биде гостин во вестите на телевизија Алфа. -Денес во 17:30 часот ќе гостувам во вестите на Алфа телевизија, напиша тој на својот Фејсбук ...

Ексклузивно: лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан мицкоски гостин во вестите на АЛФА во 17:30

Алфа - 16.03.2018

Ексклузивно: Кои се следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на партијата Христијан Мицковски гостин во вестите на АЛФА во 17:30 Ексклузивно: Кои се следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на партијата Христијан Мицковски гостин во вестите на АЛФА во ...

Мицкоски: Заев е кукавица

Република - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во неговото денешно интервју во вестите на ТВ Алфа изјави дека Законот за јазици е донесен на целосно насилен начин и дека ова е само продолжување на начинот на кој СДСМ дојде на власт во Македонија.

СДСМ: Груевски и неговите политики се минато, ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржи реформите

А1 On - 16.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски да го напуштат минатото и политиките на поделби и конфликти коишто граѓаните ги поразија на последните неколку изборни циклуси. Никола Груевски и неговите погубни политики се минато, граѓаните им кажаа НЕ во неколку ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го поведе народот во поход против оваа ненародна власт

Курир - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ се реконструира многу внимателно нема да дозволи да биде испровоцирана на непредвидени чекори. ВМРО-ДПМНЕ за многу краток период ќе се реорганизира ќе застане цврсто на нозе и ќе тргне во одлучувачки поход кон уривање на оваа ненародна ...

Мицкоски: Заев е кукавица

Курир - 16.03.2018

Кукавица е тој кој што го донесе Законoт на ваков начин, иако во многу наврати во минатото лично го предупредував и преку прес конференции, но и преку моите настапи на социјалните мрежи дека Македонија не смее во овој момент да си дозволи вакво ...

Мицкоски: Излезот е рушење на оваа катастрофална влада преку предвремени избори

Курир - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ многу скоро ќе застане на нозе, се реструктуира, моментално тече процесот на реструктуирање и тргнуваме во одлучувачки поход до конечно уривање на оваа ненародна власт на следните предвремени парламентарни избори, изјави претседателот на ...

Мицкоски: Ми приоѓаат членови на СДСМ и се извинуваат што ги поддржале

Курир - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во денешното гостување на вестите во Алфа телевизија, истакна дека незадоволството од донесувањето на Законот за јазици во јавноста е огромно.

Мицкоски: Не е точно дека ВМРО-ДПМНЕ имало било каков договор со ДУИ за законот за јазици

Курир - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното гостување во вести на ТВ Алфа истакна дека некои медиуми блиски до Зоран Заев и Талат Џафери лиферуваат шпекулации дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ имале договорено сличен договор за закон за употреба ...

Мицкоски: Kако тргнала работава со името и како ги водат процесите нека не се чудат доколку ВМРО-ДПМНЕ не поддржи ...

Курир - 16.03.2018

Генерално информациите кои што ги добиваме се информации кои што и се познати на македонската јавност, ги слушаме од вестите од новинарите и добиваме полуинформации и шпекулации како се одвиваат процесите, вели претеседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ застанува позади одлуката на Иванов, тоа е државнички чекор

Курир - 16.03.2018

Во гостувањето во вестите на телевизија Алфа, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека ВМРО-ДПМНЕ застанува позади одлуката на претседателот Ѓорѓе Иванов, за непотпишување на законот за јазиците и дека тоа претставува државнички ...

Мицкоски: Законот за јазици не смее да профункционира бидејќи е донесен во недемократска и непроцедурална атмосфера

Курир - 16.03.2018

Имаме една тешка, антидржавна одлука на парламентарното мнозинство да влезе во авантура која ќе остави големи последици за Македонија како држава, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во вестите на Алфа телевизија.

Мицкоски: Заев е кукавица, интерпелација за Џафери, предвремени избори, протести од мај

Алфа - 16.03.2018

Многу брзо, веќе од мај ВМРО-ДПМНЕ започнува со протести на улица, кои ќе траат се додека на предвремени парламентарни избори не ја урнеме оваа ненародна власт. Ги повикуваме сите граѓани да ни се придружат.

ВМРО-ДПМНЕ најави интерпелација за Џафери, ќе одговара и кривично

Курир - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето на Алфа телевизија потенцираше дека сите што го прекршија Уставот, законите и деловникот при донесувањето на Законот за јазиците ќе одговараат за нивните постапки.

Мицкоски: Оваа ненародна власт мора да си замине

Курир - 16.03.2018

Како граѓани да извлечеме една поука дека гласот може да значи играње со многу судбини. Затоа можам само да извлечам една поука од сето ова, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето во вестите на Алфа телевизија.

Мицкоски: Како дојдоа СДСМ на власт, со тепање, фарбање, со кршење на законот, така и сега продолжуваат

Курир - 16.03.2018

Имам многу тешка задача да им објаснам на членовите внатре во партијата дека овие луѓе како дојдоа на насилен начин, со тепање, фарбање фасади, така имплементира и ја практицираат власта во Република Македонија, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Заев е кукавица!

AKO - 16.03.2018

,,Кукавица е тој кој што го донесе Законoт на ваков начин, иако во многу наврати во минатото лично го предупредував и преку прес конференции, но и преку моите настапи на социјалните мрежи дека Македонија не смее во овој момент да си дозволи вакво ...

Мицкоски: Законот за јазици не смее да профункционира бидејќи е донесен на насилен начин

Press24 - 16.03.2018

Имаме една тешка, антидржавна одлука на парламентарното мнозинство да влезе во авантура која ќе остави големи последици за Македонија како држава, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во вестите на Алфа телевизија.

Мицкоски: СДСМ дојдоа на власт, со тепање, фарбање, со кршење на законот, така и сега продолжуваат

Press24 - 16.03.2018

Имам многу тешка задача да им објаснам на членовите внатре во партијата дека овие луѓе како дојдоа на насилен начин, со тепање, фарбање фасади, така имплементира и ја практицираат власта во Република Македонија, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...

СДСМ: Мицкоски да се откаже од поделбите и конфликтите

МК News - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски да го напуштат минатото и политиките на поделби и конфликти коишто граѓаните ги поразија на последните неколку изборни циклуси, реагира СДСМ. „Никола Груевски и неговите погубни политики се минато, граѓаните им кажаа ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го поведе народот во поход против оваа ненародна власт

iPortal - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ се реконструира многу внимателно нема да дозволи да биде испровоцирана на непредвидени чекори. ВМРО-ДПМНЕ за многу краток период ќе се реорганизира ќе застане цврсто на нозе и ќе тргне во одлучувачки поход кон уривање на оваа ненародна ...

Мицкоски најави протести од мај и предвремени парламентарни избори

МК News - 16.03.2018

Многу брзо, веќе од мај ВМРО-ДПМНЕ започнува со протести на улица, кои ќе траат се додека на предвремени парламентарни избори не ја урнеме оваа ненародна власт. Ги повикуваме сите граѓани да ни се придружат, најави вечерва претседателот на ...

Ќе се бара интерпелација за Џафери

Фактор - 16.03.2018

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на Алфа телевизија изјави дека сите што го прекршија Уставот, законите и деловникот при донесувањето на Законот за јазиците ќе одговараат за нивните постапки.

Мицкоски од мај најави протести и предвремени избори

Стандард - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ се реконструира многу внимателно нема да дозволи да биде испровоцирана на непредвидени чекори. ВМРО-ДПМНЕ за многу краток период ќе се реорганизира ќе застане цврсто на нозе и ќе тргне во одлучувачки поход кон уривање на оваа ненародна ...

Мицкоски: Заев е кукавица (ВИДЕО)

Стандард - 16.03.2018

„Кукавица е тој кој што го донесе Законoт на ваков начин, иако во многу наврати во минатото лично го предупредував и преку прес конференции, но и преку моите настапи на социјалните мрежи дека Македонија не смее во овој момент да си дозволи вакво ...

ВМРО-ДПМНЕ најави интерпелација за Џафери, ќе одговара и кривично

Независен - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ го анализира целокупното сценарио од завчерашниот ден кога во Собранието беше изгласан Законот за јазиците со што е прекршен Деловникот, законите и Уставот, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Алфа.

Мицкоски: Ми приоѓаат членови на СДСМ и ми кажуваат дека се каат што ги поддржале

Вечер - 16.03.2018

Лидеротв на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во денешното гостување на вестите во Алфа телевизија, истакна дека незадоволството од донесувањето на Законот за јазици во јавноста е огромно. Тој вели дека му се случува членови на СДСМ да му пристапат со ...

Мицкоски: Не е точно дека ВМРО-ДПМНЕ имало било каков договор со ДУИ за законот за јазици

Орбис - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното гостување во вести на ТВ Алфа истакна дека некои медиуми блиски до Зоран Заев и Талат Џафери лиферуваат шпекулации дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ имале договорено сличен договор за закон за употреба ...

ВМРО-ДПМНЕ најави интерпелација за Џафери, ќе одговара и кривично

Орбис - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето на Алфа телевизија потенцираше дека сите што го прекршија Уставот, законите и деловникот при донесувањето на Законот за јазиците ќе одговараат за нивните постапки.

Мицкоски вели дека членови на СДСМ се разочарани од владеењето на Заев

Фактор - 16.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешното гостување на вестите на телевизија Алфа изјави дека му приоаѓале членови и поддржувачи на СДСМ и му кажувале дека се каат што гласале за нив.

Мицкоски: По анализата, ќе преземеме конкретни чекори

Слободен Печат - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ го анализира целокупното сценарио од завчерашниот ден кога во Собранието беше изгласан Законот за јазиците со што е прекршен Деловникот, законите и Уставот, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Алфа.

МИЦКОСКИ НАЈАВИ ПОХОД ПРОТИВ НЕНАРОДНАТА ВЛАСТ: ВМРО-ДПМНЕ ќе го води народот со цел пад на оваа ненародна власт!

Маркукуле - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во денешното гостување на вестите во Алфа телевизија, истакна дека незадоволството од донесувањето на Законот за јазици во јавноста е огромно.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски гостин во вестите на ТВ АЛФА

Маркукуле - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе гостува во вестите на ТВ АЛФА во 17:30 часот. -Денес во 17:30 часот ќе гостувам во вестите на Алфа телевизија, напиша тој на својот Фејсбук ...

Мицкоски: Кукавица е тој што го донесе Законот на ваков начин!

Поглед - 16.03.2018

Кукавица е тој кој што го донесе Законoт на ваков начин, иако во многу наврати во минатото лично го предупредував и преку прес конференции, но и преку моите настапи на социјалните мрежи дека Македонија не смее во овој момент да си дозволи вакво ...

Мицкоски ги повика граѓаните: Застанете зад нас, да се ослободиме заедно од овој терор!

Поглед - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ многу скоро ќе застане на нозе, се реструктуира, моментално тече процесот на реструктуирање и тргнуваме во одлучувачки поход до конечно уривање на оваа ненародна власт на следните предвремени парламентарни избори, изјави претседателот на ...

Мицкоски најавува големи протести во мај: Жестоко ќе се бориме за уривање на актуелната власт!

Поглед - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашното гостување на ТВ Алфа посочи дека законот за јазици нема да функционира и дека истиот е донесен на сила, на недемократски начин од страна на владејачкото мнозинство од СДСМ и ДУИ.

Заев го копира Мицкоски: Започна со видео обраќање исто како лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 15.03.2018

Премиерот Зоран Заев започна преку видео да се обраќа до македонската јавност. Видео обраќањата неодамна ги започна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, соопштувајќи им на граѓаните значајни информации за актуелните случувања.

Го прашаа Мицкоски дали ја поддржува акцијата на Груевски како можен инцидент во собранието. Еве што тој им одговори

Бизнис Вести - 15.03.2018

По вчерашната прес конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска законот за јазици, тој одговараше на неколку прашања. На едно од нив тој беше прашан дали како претседател на ВМРО-ДПМНЕ ја поддржува акцијата на ...

Мицкоски: Власта врши атак врз демократијата

МКД - 14.03.2018

Денес власта и парламентарното мнозинство прават атак врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните, оцени лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред почетокот на седницата на која е и законот за употреба на јазиците.

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека има средба на Мицкоски со Заев и Џафери

Фокус - 14.03.2018

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ демантираат дека денеска во Собранието имало средба меѓу лидерите на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на опозиционерите Мицкоски со претседателот на Собранието Талат Џафери.

СДСМ: Време е ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството и да ги надмине политиките на поделби

МКД - 14.03.2018

Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на опозициската партија. Блокирањето на работата на Собранието не може да донесе ништо друго освен ...

Мицкоски: Ќе поднесеме кривична пријава против Џафери

МКД - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери поради флагрантно кршење на Уставот и законите, најави вечерва на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, реагирајќи на усвојувањето на ...

Мицкоски за однесувањето на Груевски: При емотивни ситуации се случува реакција

МКД - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за денешното однесување на неговиот пратеник Никола Груевски кога тој тргна физички да се пресмета со Талат Џафери, рече дека при емотивни ситуации се случува реакција.

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

Алсат-М - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

Заев и Мицкоски на средба со Џафери за законот за употреба на јазиците

Фокус - 14.03.2018

Премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во просториите на Собранието ќе имаат средба со претседателот на Законодавниот дом, Талат Џафери. Целта на средбата е обид да се постигне договор по ова прашање, односно ...

Мицкоски за однесувањето на Груевски: При емотивни ситуации се случува реакција

Фокус - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за денешното однесување на неговиот пратеник Никола Груевски кога тој тргна физички да се пресмета со Талат Џафери, рече дека при емотивни ситуации се случува реакција.

ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

Нова ТВ - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

ВМРО-ДПМНЕ не го признава Законот за јазици и ќе го оспори пред Уставниот суд

Фокус - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес конференција најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе претставка пред Уставниот суд за денеска донесениот Закон за употреба на јазиците. -Денес имаме флагрантно кршење на Уставот.

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесат кривична пријава против Талат Џафери

24 Вести - 15.01.2019

„Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе Иванов е незаконски и насилнички обид да се протуркаат решенија кои ќе остават далекусежни ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Џафери

Р.С.Европа - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието Талат Џафер и, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој на прес конференција во партиското седиште изјави дека неговата партија нема да го признае законот , а ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави на атакот врз демократијата

ТВ21 - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест. Околу шпекулациите кои произлегоа, немав никаква средба ниту со Талат Џафери, ниту пак со Зоран Заев.

Мицкоски: Не се договарам со Џафери и Заев, власта прави атак врз демократијата

Либертас - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот „Фејсбук“ профил.

Мицкоски: Во Собранието се спрема настан што не ја почитува волјата на огромен број граѓани

А1 On - 14.03.2018

Денес власта и парламентарното мнозинство прават атака врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот фејсбук-профил.

(ВИДЕО) Мицкоски: Не го признаваме законот, ќе поднесеме кривична против Џафери и ќе поднесеме иницијатива до Уставен

Либертас - 14.03.2018

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Денес имаме флагрантно кршење на Уставот и Законите. Денес СДСМ, Зоран Заев и владејачкото мнозинство ја поништија волјата на граѓаните.

Мицкоски: Во Собранието се спрема настан кој не ја почитува волјата на граѓаните

Кајгана - 14.03.2018

Денес власта и парламентарното мнозинство прават атак врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил.

Мицкоски: Власта и парламентарното мнозинство прават атак врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните

Република - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест. Околу шпекулациите кои произлегоа, немав никаква средба ниту со Талат Џафери, ниту пак со Зоран Заев.

ВМРО- ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

ТВ21 - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери поради флагрантно кршење на Уставот и законите, најави вечерва на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, реагирајќи на усвојувањето на ...

ВМРО-ДПМНЕ демантира средба на Мицкоски со Заев и Џафери

Сител - 14.03.2018

По информациите кои ги објавија домашните медиуми дека денеска во Собранието имало средба помеѓу политичките лидери Зоран Заев и Христијан Мицковски со претседателот на Собранието Талат Џафери, од ВМРО – ДПМНЕ ги демантираат овие наводи.

Мицкоски: Ветуваа 5% раст, обезбедија 0%

Нетпрес - 14.03.2018

Ние сме единствената држава во Европа каде што економијата во 2017-тата година е во стагнација. Не можеме да кажеме раст, велиме во стагнација бидејќи е 0%. Бев во Унгарија, седнав со премиерот Орбан вели дека е 5% економијата на Унгарија во пораст.

Мицкоски: Ќе поднесеме кривична за Џафери и иницијатива за оценување на уставноста на законот (Видео)

+инфо - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието, Талат Џафери и иницијатива за оценување на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, изјави на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека имало средба меѓу Мицковски, Заев и Џафери

Алфа - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата г. Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република Македонија.

Мицкоски: Во Собранието се спрема настан што не ја почитува волјата на граѓаните

Макфакс - 14.03.2018

Денес власта и парламентарното мнозинство прават атака врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот фејсбук-профил.

Мицкоски обвини дека економијата во 2017 година била во стагнација

Канал5 - 14.03.2018

Ние сме единствената држава во Европа каде што економијата во 2017-тата година е во стагнација. Не можеме да кажеме раст, велиме во стагнација бидејќи е 0%. Бев во Унгарија, седнав со премиерот Орбан вели дека е 5% економијата на Унгарија во пораст.

СДСМ: Мицкоски да ги надмине погубните политики на неговиот претходник Груевски

А1 On - 14.03.2018

„Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на опозициската партија. Блокирањето на работата на Собранието не може да донесе ништо друго освен ...

ВМРО – ДПМНЕ демантира: Немаше средба меѓу Мицкоски, Заев и Џафери во Собрание

Република - 14.03.2018

По информациите кои ги објавија домашните медиуми дека денеска во Собранието имало средба помеѓу политичките лидери Зоран Заев и Христијан Мицковски со претседателот на Собранието Талат Џафери, од ВМРО – ДПМНЕ ги демантираат овие наводи.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се обидуваат да ги блокираат реформите и работата на Собранието

Нетпрес - 14.03.2018

Сето она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија. Единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и ...

Мицкоски: Власта и парламентарното мнозинство прават атак врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните

Сител - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест. Околу шпекулациите кои произлегоа, немав никаква средба ниту со Талат Џафери, ниту пак со Зоран Заев.

Мицкоски: Имаме катастрофална ситуација во економијата- ветуваа 5% раст, обезбедија 0%

Курир - 14.03.2018

Ние сме единствената држава во Европа каде што економијата во 2017-тата година е во стагнација. Не можеме да кажеме раст, велиме во стагнација бидејќи е 0%. Бев во Унгарија, седнав со премиерот Орбан вели дека е 5% економијата на Унгарија во пораст.

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека имало средба меѓу Мицковски, Заев и Џафери

Канал5 - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата г. Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република Македонија.

Мицкоски: Парламентарното мнозинство подготвува сценарио за непочитување на волјата на народот

Нетпрес - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест, објави во средата челникот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоскиц, кој ги негира шпекулациите дека се сретнал со собранискиот ...

Мицкоски: Вчера најмалку три пати го предвидев ова денешно сценарио

Сител - 14.03.2018

Во текот на вчерашниот ден најмалку три пати го предвидев сценариото кое што денеска Талат Џафери поддржан од Зоран Заев го спроведува во Собранието на Република Македонија, емотивен ден, одговори лидеротк на ВМРО – ДПМНЕ, Хрисијан Мицкоски на ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Џафери и иницијатива до Уставен за Законот за јазици

Нетпрес - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Ќе поднесеме кривична пријава против Џафери, ќе го оспориме Законот и пред Уставен суд

Кајгана - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, поради флагрантно кршење на Уставот и законите, најави вечерва на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, реагирајќи на усвојувањето на ...

ВМРО-ДПМНЕ демантира средба на Мицкоски со Заев и Џафери

Курир - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се обидуваат да ги блокираат реформите и Собранието

Канал5 - 14.03.2018

Се она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија. Единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и ...

Прес-конференција на Мицкоски во 19 часот

Република - 14.03.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ соопштуваат дека претседателот на партијата Христијан Мицкоски ќе одржи прес-конференција. Според најавата, прес конференцијата ќе се одржи во партиското седиште во 19 ...

Мицкоски за однесувањето на Груевски: Како резултат на акција се случува реакција

А1 On - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање каков е неговиот коментар за однесувањето на поранешниот лидер на партијата, Никола Груевски, кој денеска го нападна собранискиот спикер Талат Џафери за време на одржувањето на ...

Мицкоски: Македонија ја снајде цунамито Заев

Макфакс - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Струмица порача дека Македонија е единствената држава во Европа каде што економијата во 2017-тата година е во стагнација. „Не можеме да кажеме раст, велиме во стагнација бидејќи е 0%.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството

+инфо - 14.03.2018

Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на опозициската партија, соопшти СДСМ.

Реакција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазиците: Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери

Сител - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Џафери

Таратур - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието Талат Џафери, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој на прес конференција во партиското седиште изјави дека неговата партија нема да го признае законот, а ...

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека имало средба Мицкоски-Заев во Собранието

А1 On - 14.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата г. Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република Македонија“ се вели во соопштението на ...

СДСМ: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ немаат врска со законот, туку служат само за блокада на Собранието

А1 On - 14.03.2018

„Се она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија. Единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Либертас - 14.03.2018

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Видео: Радио Слободна ...

Прес-конференција на Мицкоски во 19 часот

Курир - 14.03.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ соопштуваат дека претседателот на партијата Христијан Мицкоски ќе одржи прес-конференција. Според најавата, прес конференцијата ќе се одржи во партиското седиште во 19 ...

Мицкоски: Власта и парламентарното мнозинство прават атак врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните

Курир - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест. Околу шпекулациите кои произлегоа, немав никаква средба ниту со Талат Џафери, ниту пак со Зоран Заев.

Мицкоски: Поднесуваме кривична против Талат, законот не го признаваме (видео)

Република - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски го правда Груевски: Под притисок на емоции, се случува таква реакција

Макфакс - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање како е неговиот коментар за однесувањето на поранешниот лидер на партијата, Никола Груевски кој денска го нападна собранискиот спикер Талат :афери за време на одржувањето на ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Македонија е единствената земја во Европа без економски раст во 2017 година

А1 On - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера во Струмица изјави дека Македонија е единствената држава во Европа каде што економијата во 2017 година е во стагнација. – Не можеме да кажеме раст, велиме во стагнација бидејќи е 0%.

СДСМ : Време е ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството и да ги надмине политиките на поделби

Канал5 - 14.03.2018

Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на опозициската партија, реагираат од СДСМ.

(ВИДЕО) Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава поради флагрантно кршење на Уставот

А1 On - 14.03.2018

СДСМ, Зоран Заев и владејачкото мнозинство ја поништија волјата на граѓаните. Ова е патување кон дното каде сакаат да не понесат нас, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и додаде дека договорот на СДСМ и ДУИ да се изгласа овој закон ...

Мицкоски го „вади“ Груевски дека реагирал емотивно

+инфо - 14.03.2018

При емотивни ситуации се случува реакција. Вака претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го оправда однесување на пратеникот и екс-лидер, Никола Груевски кога тој тргна физички да се пресмета со претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Мицкоски: Вчера најмалку три пати го предвидев ова денешно сценарио

Република - 14.03.2018

Во текот на вчерашниот ден најмалку три пати го предвидев сценариото кое што денеска Талат Џафери поддржан од Зоран Заев го спроведува во Собранието на Република Македонија, емотивен ден, одговори првиот човек на ВМРО – ДПМНЕ, Хрисијан Мицкоски на ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Џафери и иницијатива до Уставен суд за оценување на уставноста на законот

Курир - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Остануваме на масата за преговори за реформските закони, кажа Мицкоски по инцидентот во Собранието

Сакам да кажам - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека нема да ја напуштат масата за преговори за реформските закони, одговарајќи на новинарско прашање дали партијата ќе учествува во работата на Собранието и во преговорите за реформски закони на ...

(Видео) Мицкоски: Ќе поднесеме кривична пријава против Џафери, ќе го оспориме Законот и пред Уставен суд

Макфакс - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, поради флагрантно кршење на Уставот и законите, најави вечерва на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, реагирајќи на усвојувањето на ...

Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ ќе се спротистави на атакот врз демократијата од власта

AKO - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест. Околу шпекулациите кои произлегоа, немав никаква средба ниту со Талат Џафери, ниту пак со Зоран Заев.

СДСМ:Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ ја блокираат европската перспектива на државата

AKO - 14.03.2018

Она што го прават Христијан Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија. Единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и обид ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

Тера - 14.03.2018

„Денес имаме флагрантно кршење на Уставот и Законите. Денес СДСМ, Зоран Заев и владејачкото мнозинство ја поништија волјата на граѓаните. Овој чекор на СДСМ е само патување кон дното во кое сакаат да не понесат сите нас.

СДСМ: Време е ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството...

Н.Македонија - 14.03.2018

СДСМ: Време е ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на опозициската партија, стои во ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Џафери и иницијатива до Уставен суд за оценување на уставноста на законот

Press24 - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери...

Н.Македонија - 14.03.2018

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието ...

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Press24 - 14.03.2018

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ...

Мицкоски: Вчера најмалку три пати го предвидев ова денешно сценарио

Press24 - 14.03.2018

Во текот на вчерашниот ден најмалку три пати го предвидев сценариото кое што денеска Талат Џафери поддржан од Зоран Заев го спроведува во Собранието на Република Македонија, емотивен ден, одговори лидеротк на ВМРО – ДПМНЕ, Хрисијан Мицкоски на ...

Заев и Мицкоски на средба со Џафери пред седницата за Законот за јазиците

Press24 - 14.03.2018

Премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, пред седницата во 13 часот за Законот за јазицие имаат средба со собранискиот спикер Талат Џафери, во обид да се постигне договор, пренесе Тв21.

Немало средба Заев-Мицкоски-Џафери

Press24 - 14.03.2018

Премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ немале средба со Талат Џафери. Пратеничките групи во Собранието на Република Македонија, пред почетокот на седницата за законот за употреба на јазиците, одржале координативни средби на ...

ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Џафери и нема да го признае Законот за јазици

AKO - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека неговата партија не го признава Законот за јазици. Тој најави дека ќе поднесат кривична пријава за кршење на Деловникот против претседателот на Собрание, Талат Џафери, а кога ќе излезе ...

Мицкоски: Не се договарам со Џафери и Заев, власта прави атак врз демократијата

Локално - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот „Фејсбук“ профил.

Мицкоски: Власта и парламентарното мнозинство прават атак врз демократијата

МК News - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест. Околу шпекулациите кои произлегоа, немав никаква средба ниту со Талат Џафери, ниту пак со Зоран Заев.

Мицкоски: Не се договарам со Џафери и Заев, власта прави атак врз демократијата

Мета - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот „Фејсбук“ профил.

Мицкоски тврди дека не се видел со Џафери и со Заев

Независен - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги демантираше гласиштата дека денеска пред почетокот на парламентарната седница на која што се очекува изгласување на Законот за јазици, бил на средба со претседателот на Собранието, Талат Џафери и со премиерот Зоран Заев во ...

ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава за Џафери

Шеталиште - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Во Собранието се спрема настан што не ја почитува волјата на граѓаните

Вечер - 14.03.2018

Денес власта и парламентарното мнозинство прават атака врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот фејсбук-профил.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството и да ги надмине политиките на поделби

Стандард - 14.03.2018

„Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на опозициската партија. Блокирањето на работата на Собранието не може да донесе ништо друго освен ...

ВМРО-ДПМНЕ демантира средба на Мицкоски со Заев и Џафери

Вечер - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицковски ги блокираат реформите и работата на Собранието

iPortal - 14.03.2018

Се она што го прават Христијан Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија. Единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и ...

Мицкоски: Македонија ја снајде цунамито Заев

Точка - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Струмица порача дека Македонија е единствената држава во Европа каде што економијата во 2017 година е во стагнација. „Не можеме да кажеме раст, велиме во стагнација бидејќи е 0 отсто.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се обидуваат да ги блокираат реформите и Собранието

Мета - 14.03.2018

Сè она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со законот за употребата на јазиците туку единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и обид за блокада на европската ...

СДСМ: Нова епизода на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски од лажниот патриотизам

Фактор - 14.03.2018

Владејачката партија ги отфрла обвинувањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за насилно носење на Законот за употреба на јазиците и тврдат дека ваквата состојба ја користат за да предизвикаат нови блокади на системот промовирајќи лажен патриотизам.

Мицкоски: Власта и парламентарното мнозинство прават атак врз демократијата

Вечер - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест. Околу шпекулациите кои произлегоа, немав никаква средба ниту со Талат Џафери, ниту пак со Зоран Заев.

СДСМ: Време е ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството и да ги надмине политиките на поделби

Локално - 14.03.2018

Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на опозициската партија. Блокирањето на работата на Собранието не може да донесе ништо друго освен ...

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

МК News - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се обидуваат да ги блокираат реформите и работата на Собранието

Точка - 14.03.2018

Сето она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија. Единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и ...

Мицкоски: Кривична за Талат Џафери плус ќе го обориме овој закон на Уставен

Вечер - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

Локално - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

Мицкоски: Ќе поднесеме кривична пријава против Џафери, ќе го оспориме Законот и пред Уставен суд

Точка - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, поради флагрантно кршење на Уставот и законите, најави вечерва на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, реагирајќи на усвојувањето на ...

ВМРО-ДПМНЕ најави кривична пријава против Џафери

Слободен Печат - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се обидуваат да ги блокираат реформите и Собранието

Локално - 14.03.2018

Она што го прават ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицковски е обид да се блокираат реформите и работата на Собранието Се она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно ...

Прес-конференција на Мицкоски во 19 часот

МК News - 14.03.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ соопштуваат дека претседателот на партијата Христијан Мицкоски ќе одржи прес-конференција. Според најавата, прес конференцијата ќе се одржи во партиското седиште во 19 ...

Мицкоски: Македонија ја снајде цунами „Заев“

Вечер - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Струмица порача дека Македонија е единствената држава во Европа каде што економијата во 2017-тата година е во стагнација. „Не можеме да кажеме раст, велиме во стагнација бидејќи е 0%.

ВМРО-ДПМНЕ не го признава Законот за јазици, ќе поднесе и кривична против Џафери

iPortal - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес конференција најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе претставка пред Уставниот суд за денеска донесениот Закон за употреба на јазиците. -Денес имаме флагрантно кршење на Уставот.

Мицкоски и Заев немале средба кај Џафери

Вечер - 14.03.2018

Премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ немале средба со Талат Џафери. Пратеничките групи во Собранието на Република Македонија, пред почетокот на седницата за законот за употреба на јазиците, одржале координативни средби на ...

Мицкоски: Немав никакви средби со Џафери и Заев, ниту склучив задкулисен договор

Фактор - 14.03.2018

Мицкоски ги негира тврдењата на дел од медиумите кои пренесоа дека првиот опозиционер бил на координативна средба со претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери и дека истото го направил и Зоран Заев.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава поради флагрантно кршење на Уставот

МК News - 14.03.2018

СДСМ, Зоран Заев и владејачкото мнозинство ја поништија волјата на граѓаните. Ова е патување кон дното каде сакаат да не понесат нас, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и додаде дека договорот на СДСМ и ДУИ да се изгласа овој закон ...

Мицкоски за однесувањето на Груевски: Во состојба на емоција се случува реакција

Фактор - 14.03.2018

„Во состојба на емоција се случува реакција“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го оправда однесување на пратеникот и екс-лидер, Никола Груевски кога тој тргна физички да се пресмета со претседателот на Собранието, Талат Џафери.

ВМРО-ДПМНЕ нема да го признае законот и најави кривична за Џафери

Фактор - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес - конференција изјави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе претставка пред Уставниот суд за денеска донесениот Закон за употреба на јазиците. Тој рече дека денеска имавме флагрантно кршење на Уставот.

Заев и Мицкоски пристигнаа во Собранието, ќе се сретнат со Џафери

Слободен Печат - 14.03.2018

Пред неколку минути во законодавниот дом пристигнаа Зоран Заев и Христијан Мицкоски, на средба со претседателот на Собранието Талат Џафери. Тие ќе се обидат да постигнат договор по однос на Законот за јазиците, односно денешното гласање да помине во ...

Мицкоски ја прекинал теренската турнеја поради итноста во Собранието

Фактор - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја прекинал теренската турнеја која пред некој ден ја започна за посета на граѓаните и се вратил во Скопје поради итноста во Собранието и најавите дека Законот за употреба на јазиците ќе се донесе без ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична против Џафери поради кршење на Уставот и законите (ВИДЕО)

Стандард - 14.03.2018

„СДСМ, Зоран Заев и владејачкото мнозинство ја поништија волјата на граѓаните. Овој чекор на СДСМ е само патување кон дното во кое сакаат да не понесат сите нас. И вие добро знаете дека од оваа одлука никој ниту денес ниту утре ќе живее подобро“, ...

Мицковски најави кривична пријава за Џафери и претставка до Уставен суд

Независен - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најави дека ќе го оспори пред Уставен суд Законот за употреба на јазиците, што парламентот го донесе попладнево во трето читање - во мошне тензична атмосфера, а со 64 гласа „за“ и ниту еден „против“ или ...

Мицкоски го „вади“ Груевски, вели реагирал понесен од емоции

Слободен Печат - 14.03.2018

На прес-конференцијата по повод усвојувањето на Законот за јазици, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ нагласи дека партијата не го признава овој закон и дека ќе поднесат иницијатива до Уставниот суд, за да се оцени уставноста на истиот.

Мицкоски: Во Собранието се спрема настан што не ја почитува волјата на граѓаните

Sky - 14.03.2018

Денес власта и парламентарното мнозинство прават атака врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот фејсбук-профил.

Мицкоски: Не сум се сретнал ниту со Џафери, ниту со Заев! ВМРО-ДПМНЕ е против сценариото на СДСМ и ДУИ

Поглед - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест. Околу шпекулациите кои произлегоа, немав никаква средба ниту со Талат Џафери, ниту пак со Зоран Заев.

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

еМагазин - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

Мицкоски: Македонија ја снајде цунамито Заев

Sky - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Струмица порача дека Македонија е единствената држава во Европа каде што економијата во 2017 година е во стагнација. „Не можеме да кажеме раст, велиме во стагнација бидејќи е 0 отсто.

Предмалку се огласија од ВМРО ДПМНЕ по изгласувањето на Законот за јазици – од таму ги најавија чекор кој никој не го ...

Sky - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ демантира средба на Мицкоски со Заев и Џафери

Маркукуле - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република ...

Вечерва СДСМ со моќна порака до ВМРО ДПМНЕ – Еве што им соопштија по тешкиот инцидент во Собранието

Sky - 14.03.2018

Време е ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството и да ги надмине политиките на поделби. Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

Поглед - 14.03.2018

Денес СДСМ и владејачкото мнозинство ја поништија волјата на граѓаните. Ова е дното кон кое сакаат да не понесат сите нас. Од оваа одлука никој нема да живее подобро. Ова е неуставен закон, неприменлив и штетен.

Мицкоски: Минуваат 10 месеци на понижувања, урнисување на сѐ што се создавало со векови наназад

МКД - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој денеска беше во струмичкиот регион ја обвини владата дека за 10 месеци урнисала сѐ што било создавано „не само во оние 11 години додека била ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што се создавало ...

Мицкоски најави турнеја низ Македонија за да го чуе „гласот на народот затоа што заслужува подобро“ (ВИДЕО)

МКД - 13.03.2018

Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат. Ништо не се работи, ниту создава.

Груевски: Ретко се гледам со Мицкоски, тој самостојно си ја води партијата

МКД - 13.03.2018

Со Христијан Мицкоски ретко се гледам, тој самостојно си ја води партијата, вели поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во изјава пред Основниот суд Скопје 1. Груевски додаде дека тоа е ново раководство на кое треба да му се остави време да ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Македонија тоне, народот не гледа перспектива од денес почнувам со посети на терен, да го чујам ...

Либертас - 13.03.2018

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани сограѓани, Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои ...

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

Алфа - 13.03.2018

Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат. Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите ...

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро Скопје

Сител - 13.03.2018

Почитувани сограѓани, Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат. Ништо не се работи, ниту создава.

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

Канал5 - 13.03.2018

Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат. Ништо не се работи, ниту создава.

Мицкоски: Македонија тоне, народот не гледа перспектива- од денес почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на ...

Курир - 13.03.2018

Потребна е нова сила за Македонија. Нова надеж за Македонија. Народот заслужува подобро. Македонија заслужува подобро, секој град и село заслужуваат подобро. Луѓето во нив заслужуваат подобро.

СДСМ: Признавањето на Мицкоски дека државата загуби генерации поради криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ не е доволно, ...

Либертас - 13.03.2018

„Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното криминално и расипничко владеење на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ и неговиот претходник Никола Груевски“, стои во реакцијата на СДСМ.

Мицкоски од Вељуса: Минуваат 10 месеци на понижувања, урнисување на претходно изграденото, опустошување на економијата

А1 On - 13.03.2018

„Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што се создавало 27 години, па и на 45 претходно па и векови наназад.

(ВИДЕО) Груевски: Ретко се гледам со Мицкоски, тој самостојно ја води партијата

А1 On - 13.03.2018

Експремиерот Никола Груевски по судското рочиште за предметот на СЈО, „Насилство во Центар“, на новинарско прашање одговори дека со новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ретко се гледа и дека тој самостојно ја води партијата.

(Видео) Груевски: Ретко се гледам со Мицкоски

Макфакс - 13.03.2018

Експремиерот Никола Груевски по судското рочиште за предметот на СЈО, „Насилство во Центар“, на новинарско прашање одговори дека со новиот лидер на ВМРО-ДМНЕ, Христијан Мицкоски, ретко се гледа и дека тој самостојно ја води партијата.

Салонската политика не е одлика на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски на средба со струмичани

Република - 13.03.2018

Од денес, па во наредните неколку недели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски започнува интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека салонската политика не е одлика на партијата и дека ...

ВИДЕО: Мицкоски најави посети на терен, за да го чуе гласот на народот

А1 On - 13.03.2018

Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото денешно ...

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

Макфакс - 13.03.2018

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата. „Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното ...

Мицкоски: Повикувам на разум за да се избегне уште едно девијантно однесување во парламентот

Алфа - 13.03.2018

Како што најавив денес преку мојот Фејсбук обраќање денеска започнуваат теренските посети, мојата активност низ Република Македонија, посета на градовите и селата. Како што најавив денес преку мојот Фејсбук обраќање денеска започнуваат теренските ...

Мицкоски од Вељуса: Минуваат 10 месеци на понижувања и опустошување на економијата

Макфакс - 13.03.2018

Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано, не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што се создавало 27 години, па и на 45 претходно, па и векови наназад, рече лидерот ...

Мицкоски од денеска ќе работи на терен

Макфакс - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави дека од денес ќе почне со посети на терен за да го чуе, како што вели, гласот на народот. „Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области.

Мицкоски на средба со граѓаните од Конче и Вељуса

Република - 13.03.2018

Состанок со Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Конче. Разговаравме за нивниот живот, условите и предизвиците со кои се соочуваат. Ми раскажаа за нивните маки, за проблемите во земјоделието и тешките услови за живот.

Мицкоски: До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

Република - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Струмица ги започна теренските посети и средбите со жителите на македонските градови и села, кои претходно го најави и на Фејсбук. Во Струмица, Мицкоски оствари средба со младите од градот, а ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Од посетите на Општинските комитети очекувам да соберам идеи и предлози кои што понатаму ќе бидат ...

А1 On - 13.03.2018

„Како што најавив денес преку мојот Фејсбук обраќање денеска започнуваат теренските посети, мојата активност низ Република Македонија, посета на градовите и селата. Посетите на општинските комитети каде што очекуваме да собереме голем број на идеи ...

Мицкоски од Вељуса: Минуваат 10 месеци на понижувања, урнисување на претходно изграденото

Канал5 - 13.03.2018

Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано, рече претседателот на ВМРО – ДПМНЕ во Вељуса. Урнисување на се што е изградено не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што ...

Груевски: Ретко се гледам со Мицкоски, треба да му се остави време ФОТО

+инфо - 13.03.2018

Со Христијан Мицкоски ретко се гледам. Тој самостојно си ја води партијата, вели поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. – Тоа е ново раководство, си имаат свои приоритети. На почеток се на својот мандат и треба да им се остави време за да ...

Мицкоски од денес тргнува со интензивни теренски посети, Македонија заслужува подобро

Курир - 13.03.2018

Од денес па во наредните неколку недели дознаваме дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тргнува во интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека салонската политика не е одлика на ...

Мицкоски: Невработеноста и безперспективноста главниот проблем на младите, тие заслужуваат подобро

Курир - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со млади луѓе во Струмица. „На кафе со младите во Струмица. Денес имав можност да поразговарам со младите луѓе од Струмица. Подеднакво и тие ја споделуваат грижата за случувањата во ...

Мицкоски на кафе со младите струмичани: Невработеноста и бесперспективноста се нивниот главен проблем (ФОТО)

Република - 13.03.2018

Од денес, па во наредните неколку недели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски започнува интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани. Мицкоски најпрво ќе го посети струмичкиот регион.

Груевски: Оставете му време на Мицкоски да се докаже!

Република - 13.03.2018

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицкоски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. – Не би ја оценувал работата.

Мицкоски на турнеја низ Македонија ќе се запознава со народот

+инфо - 13.03.2018

Салонската политика е едно, а вистинската слика лежи меѓу обичниот народ, помеѓу граѓаните, рече тој. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави дека од денеска ќе тргне на турнеја низ Македонија за да го слушне гласот на народот.

СДСМ: Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

А1 On - 13.03.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на видео обраќањето на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното криминално и расипничко владеење на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ и ...

Мицкоски на средба со жителите на Конче: Бесперспективноста и игнорирањето од владата се работите кои го зголемуваат ...

Курир - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, по Струмица теренската посета ја продолжи во Конче каде имаше состанок со жителите и со Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Конче. -Разговаравме за нивниот живот, условите и предизвиците со кои се соочуваат.

Мицкоски: До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

Макфакс - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Струмица ги започна теренските посети и средбите со жителите на македонските градови и села, кои претходно го најави и на Фејсбук. Во Струмица, Мицкоски оствари средба со младите од градот, а ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди нови решенија кои ќе значат нова, современа технолошки развиена Република Македонија

Курир - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес ги започна теренските посети низ Македонија. Како што истакна неговите активности ќе се одвиваат насекаде низ Република Македонија, преку посети на градовите и селата.

Мицковски на терен во Струмица

Сител - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од денеска па во наредните неколку недели ќе биде на терески посети и средби со граѓаните низ целата држава. Стартот го направи од Струмица а целта била да се сретнат со што поголем број граѓани за да ...

Мицкоски од Вељуса: Минуваат 10 месеци на понижувања, урнисување на претходно изграденото, опустошување на економијата

Курир - 13.03.2018

Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што се создавало 27 години, па и на 45 претходно па и векови наназад.

Мицкоски: Од денеска почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот...

Н.Македонија - 13.03.2018

Мицкоски: Од денеска почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот - Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги ...

Мицкоски: Имаме премиер кој нема чувство за нација и се што поврзано со нашиот народ и држава

Press24 - 13.03.2018

Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано, не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што се создавало 27 години, па и на 45 претходно, па и векови наназад, рече лидерот ...

Мицкоски на кафе во Струмица

AKO - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со млади луѓе во Струмица,информира партијата. „На кафе со младите во Струмица. Денес имав можност да поразговарам со младите луѓе од Струмица.

Мицкоски од денеска тргнува со интензивни теренски посети - Македонија заслужува подобро

Press24 - 13.03.2018

Од денеска, па во наредните неколку недели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тргнува во интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека салонската политика не е одлика на партијата и дека ...

Фото: Мицкоски на кафе со младите во Струмица

Press24 - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со млади луѓе во Струмица. „На кафе со младите во Струмица. Денес имав можност да поразговарам со младите луѓе од Струмица. Подеднакво и тие ја споделуваат грижата за случувањата во ...

Мицкоски со видео порака: Македонија тоне, одам на терен да го чујам гласот на народот

Press24 - 13.03.2018

Христијан Мицкоски на Фејсбук со видео порака се обрати на јавноста за политиките на СДСМ. - 10 месеци гледаме неспособност во здравството и судството, економијата, унапредување на земјоделието и образованието, неспособност да се придвижиме кон ЕУ, ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Денес почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

Локално - 13.03.2018

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани сограѓани, Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои ...

Мицкоски: Од денеска почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот

Локално - 13.03.2018

Македонија тоне, а македонскиот граѓанин едвај врзува крај со крај. Тоа мораме да го промениме. Од денеска ќе бидам на терен, во непосредна комуникација и разговори со граѓаните, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро Скопје

МК News - 13.03.2018

Почитувани сограѓани, Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат. Ништо не се работи, ниту создава.

Мицкоски од денеска ќе работи на терен

Точка - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави дека од денес ќе почне со посети на терен за да го чуе, како што вели, гласот на народот. „Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области.

Мицкоски: Од денеска почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот

Мета - 13.03.2018

Македонија тоне, а македонскиот граѓанин едвај врзува крај со крај. Тоа мораме да го промениме. Од денеска ќе бидам на терен, во непосредна комуникација и разговори со граѓаните, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски најави посети на терен, за да го слушне гласот на народот

Слободен Печат - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави дека од денеска ќе тргне на турнеја низ Македонија за да го слушне гласот на народот. – Јас во периодот кој следува , почнувајќи од денес огромен дел од моето време ќе го посветам на теренски те ...

Ретко се гледам со Мицкоски

Точка - 13.03.2018

Експремиерот Никола Груевски по судското рочиште за предметот на СЈО, „Насилство во Центар“, на новинарско прашање одговори дека со новиот лидер на ВМРО-ДМНЕ, Христијан Мицкоски, ретко се гледа и дека тој самостојно ја води партијата.

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

Точка - 13.03.2018

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата. „Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11-годишното ...

(Видео) Ретко се гледам со Мицкоски

Вечер - 13.03.2018

Експремиерот Никола Груевски по судското рочиште за предметот на СЈО, „Насилство во Центар“, на новинарско прашање одговори дека со новиот лидер на ВМРО-ДМНЕ, Христијан Мицкоски, ретко се гледа и дека тој самостојно ја води партијата.

Мицкоски ќе оди меѓу народот за да ги слушне проблемите

Фактор - 13.03.2018

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ќе тргне во како што велат од опозициската партија турнеја низ Македонија за да биде меѓу народот и да ги сослуша нивните проблеми и барања од политиката.

Мицкоски од денеска ќе работи на терен

Вечер - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави дека од денес ќе почне со посети на терен за да го чуе, како што вели, гласот на народот. „Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области.

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

Вечер - 13.03.2018

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата. „Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното ...

Мицкоски од Вељуса: Минуваат 10 месеци на понижувања и опустошување на економијата

Вечер - 13.03.2018

Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано, не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што се создавало 27 години, па и на 45 претходно, па и векови наназад, рече лидерот ...

Груевски: Мицкоски не ме консултира, самостојно ја води партијата

Локално - 13.03.2018

Никола Груевски, вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицкоски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата, пренесе Независен . – Не би ја оценувал работата. Тоа е ново раководство кое има свои приоритети и треба да се ...

Мицкоски: До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

Вечер - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Струмица ги почна теренските посети и средбите со жителите на македонските градови и села, кои претходно го најави и на „Фејсбук“. Во Струмица, Мицкоски оствари средба со младите од градот, а ...

Груевски: Ретко се гледам со Мицкоски, треба да му се остави време

Слободен Печат - 13.03.2018

Со Христијан Мицкоски ретко се гледам. Тој самостојно си ја води партијата, вели поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. – Тоа е ново раководство, си имаат свои приоритети. На почеток се на својот мандат и треба да им се остави време за да ...

Груевски: Мицкоски не ме консултира, самостојно ја води партијата

Независен - 13.03.2018

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицкоски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. - Не би ја оценувал работата.

СДСМ: Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на криминалното владеење на неговата ...

Стандард - 13.03.2018

„Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното криминално и расипничко владеење на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ и неговиот претходник Никола Груевски“, реагираат од партијата на власт.

Мицкоски излегува на терен да го чуел гласот на народот (ВИДЕО)

Стандард - 13.03.2018

„Во периодот кој следува, почнувајќи од денес огромен дел од моето време ќе го посветам на теренските посети, во непосредна комуникација и разговори со граѓаните. Ќе бидам присутен во секој град, во селата, населбите, улиците, во општинските ...

(Видео) Се огласи Никола Груевски – на прашањето колку често се гледа со новиот лидер на ВМРО ДПМНЕ, Груевски со ...

Sky - 13.03.2018

Експремиерот Никола Груевски по судското рочиште за предметот на СЈО, „Насилство во Центар“, на новинарско прашање одговори дека со новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ретко се гледа и дека тој самостојно ја води партијата.

Мицкоски од денес тргнува со интензивни теренски посети

Поглед - 13.03.2018

Од денес па во наредните неколку недели дознаваме дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тргнува во интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека салонската политика не е одлика на ...

Мицкоски: Невработеноста и безперспективноста главниот проблем на младите, тие заслужуваат подобро

Поглед - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со млади луѓе во Струмица. „На кафе со младите во Струмица. Денес имав можност да поразговарам со младите луѓе од Струмица. Подеднакво и тие ја споделуваат грижата за случувањата во ...

Груевски: Мицкоски самостојно ја води партијата, новото раководство си има свои приоритети

Канал 77 - 13.03.2018

Христијан Мицкоски самостојно ја води партијата – изјави денеска поранешниот претседател на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски, одговарајќи на новинарско прашање дали Мицкоски се консултира со него при донесувањето одлуки.

Златко Перински назначен за шеф на кабинет на Мицкоски

Фокус - 12.03.2018

Поранешниот директор на СЦ „Борис Трајковски“, Златко Перински, е назначен за шеф на кабинетот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Оваа одлука е донесена вчеравечер на седницата на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Поранешниот директор на СЦ „Борис Трајковски“ Перински стана шеф на кабинет на Мицкоски

+инфо - 12.03.2018

Поранешниот директор на СЦ „Борис Трајковски“, Златко Перински, е назначен за шеф на кабинетот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Оваа одлука е донесена вчеравечер на седницата на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Перински назначен за шеф на кабинет на Мицкоски

Слободен Печат - 12.03.2018

Поранешниот директор на СЦ „Борис Трајковски“, Златко Перински, е назначен за шеф на кабинетот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Оваа одлука е донесена вчеравечер на седницата на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Кабинетот на Претседателот Христијан Мицкоски добива нов шеф

Фактор - 12.03.2018

На вчерашната одржана седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ , досегашниот член на Извршниот комитет Златко Перински е назначен за шеф на кабинетот на Претседателот Христијан Мицкоски, со што беше констатиран престанокот на неговиот мандат во ...

Кабинетот на Претседателот Христијан Мицкоски добива нов шеф

Вечер - 12.03.2018

На вчерашната одржана седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ , досегашниот член на Извршниот комитет Златко Перински е назначен за шеф на кабинетот на Претседателот Христијан Мицкоски, со што беше констатиран престанокот на неговиот мандат во ...

Златко Перински е назначен за шеф на кабинетот на Претседателот Христијан Мицкоски

24Инфо - 12.03.2018

Вчеравечер Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ одржа седница на која се разговараше за актуелната политичка ситуација. Досегашниот член на Извршниот комитет Златко Перински е назначен за шеф на кабинетот на Претседателот Христијан Мицкоски, со што ...