TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гечевски го одведе Задар во наредниот круг

Време - 01.12.2005

МАКЕДОНСКИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ ФИБА-ЕВРОКУП: Тодор Гечевски имаше нова блескава партија за голема победа на Задар над германски Келн (75-67) во меч од кошаркарскиот ФИБА-Еврокуп, која за задраните значи и пласман во вториот круг од ова натпреварување.

Успешно деби на Самарџиски за ФМП Железник

Дневник - 01.12.2005

КОШАРКА - НАШИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ Македонскиот репрезентативен центар Предраг Самарџиски за малку ќе направеше дабл-дабл на дебито во дресот на ФМП Железник, но неговиот нов клуб загуби од рускиот Уникс Казан со 65-90, во меч од 4. коло во УЛЕБ-купот.

Гече со Задар во втората фаза

Вест - 01.12.2005

ФИБА ЕВРОКУП Хрватскиот првак Задар успеа да ја помине групата Б и како второпласиран да обезбеди учество во втората фаза на ФИБА Еврокупот. Во последното шесто коло, Задар пред своите гледачи го совлада Келн со 75:67, а благодарение на победата на Левен над Гран Канарија од 84:80, тимот на Тодор ...

Белгиското чудо спасено од Задар и Гечевски

Вечер Прес - 01.12.2005

Во последното, шесто, коло од кошаркарскиот Евро-куп, во групата "Б" се случи чудо. Осмопласираната екипа во првенството на Белгија, Левен, кој од поодамна ги загуби шансите за пласман во 2. коло, го совлада многу поафирмираниот тим на Гран Канарио со 84:80 и му овозможи на Задар да игра и во ...

Гечевски страв и трепет за загрепчани

Дневник - 28.11.2005

ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ ГУДЈИАР ЛИГА: Тодор Гечевски, со сестрана игра беше најзаслужен за победата на Задар против Загреб од 84-71 во 9. коло на Гудјиар лигата. Гечевски беше страв и трепет во рекетот, и покрај неговото име во конечната статистика има 11 поени, 10 скока, 3 асистенции, 4 освоени топки и 5 ...

Гечевски до нов дабл-дабл

Вест - 28.11.2005

Наши интернационалци Нашиот репрезентативен центар Тодор Гечевски повторно блескаше во дресот на Задар. Хрватскиот првак на домашен терен го совлада Загреб со 84:71 во 9. коло на Јадранската лига, а Гечевски за 33 минути постигна 11 поени (4/9 за два, 0/1 за три, 3/3 за еден), десет скокови, три ...