TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алвеш: Нејмар е фудбалско чудовиште

Дневник - 29.11.2015

Водечките екипи во шпанската фудбалска Примера, Барселона и Атлетико Мадрид успешно си ги завршија обврските во 13. коло. Шампионот и лидер Барселона како домаќин ја продолжи серијата убедливи триумфи, а настрада Сосиедад (4-0), додека Атлетико ...

Нејмар: Сакам уште долго да останам во Барселона

Екипа - 29.11.2015

Бразилскиот интернационалец Нејмар истакна дека сака уште долги години да остане на „Камп Ноу“ и да го носи дресот на Барселона, иако неговиот татко јавно говореше како чувствува дека синот не му е доволно заштитен во Шпанија, а големи се и даноците ...

Луис Енрике за МСН: Ако тројцата не дадат гол, ниеден не е среќен

SportMedia - 29.11.2015

Тоа беше првпат оаваа сезона тројцата да се запишат во листата на стрелците на еден меч, но мора да се има предвид дека на почетокот Нејмар беше болен, а потоа Меси се повреди и два месеци беше надвор од терените.

Реал ја сака ѕвездата на Барселона!

СуперСпорт - 29.11.2015

Познат колумнист Хавиер тврди дека Реал го сака Нејмар. Споменатиот новинар изјави дека Реал ќе се обиде да го донесе Нејмар. Една од најневеројатните приказни овој викенд, а можеби и на цела сезона, но тој смета дека Реал сеуште се нема откажано од ...

Флорентино во акција: Бланко понуда за Нејмар за поправање на грешката

Дерби - 29.11.2015

Претседаелот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, ќе се обиде да го убеди Нејмар да ја напушти Барселона и да се пресели во „кралскиот клуб“. Иако изгледа како невозможна мисија, новинарите на весникот „АС“ тврдат дека Перез сака да го искористи ...

Видео: Нејмар направи неверојатен дриблинг

СуперСпорт - 29.11.2015

Тоа што го прават големите мајстори со топката ви изгледа многу просто за да можете вие да го направите, но кога малку подобро ќе размислите ќе сфатите дека не е баш така... Нејмар е во тој круг на големи мајстори.

Најголемиот таен проект на првиот човек на Реал - Флорентино Перез е опседнат со Нејмар

Спортклуб - 29.11.2015

Претседателот на Реал Мадрид сакаше да го доведе Бразилецот уште од времето кога настапуваше во Сантос, но неговите амбиции за да го види Нејмар во белиот дрес се уште се присутни. Шпанските медиуми, односно каталонскиот дневен спортски весник ...

Перез сонува за ангажманот на Нејмар

Алфа - 29.11.2015

Со се поголемите шанси за напуштање на Кристијано Роналдо на Сантијаго Бернабе, Флорентино Перез веќе презема акција за ангажман на неговата замена. Ни помалку ни повеќе претседателот на Реал сака да го види Нејмар во дресот на неговиот клуб за што ...

„Презадоволен сум од победата, Нејмар е брутален“

СуперСпорт - 29.11.2015

Десниот бек на каталонскиот гигант Барселона, го пофали својот соиграч од репрезентацијата, Нејмар. Бразилскиот фудбалер е презадоволен после новата победа во Примера, а посебно го радува тоа што Барселона уште еднаш заврши меч без примен гол.

Нејмар: Сакам уште долго да останам во Барселона

Република - 29.11.2015

Бразилскиот репрезентативец и член на Барселона, кој оваа сезона игра фантастично во дресот на каталоснкиот гигант истакна дека посакува уште долги години да го носи дресот на неговиот клуб.

Само еден тим во Европа постигнал повеќе голови од триото на Барса!

Хитпортал - 28.11.2015

Триото на Барселона Лионел Меси, Луис Суарез и Нејмар го одушевува светот во овој момент, а тоа го потврдуваат и нивните фантастични бројки. Популарното „MSN“ постигна 121 гол во 2015. година во дресот на каталонскиот клуб во сите натпреварувања, и ...

(Видео) Барселона на крилата на триото „МСН“ до нова убедлива победа

Спортклуб - 28.11.2015

Каталонците дојдоа до шестата победа во низа во Примера, пред се благодарение на неверојатните Нејмар, Суарез и Меси. Во првиот натпревар од саботната програма во 13. коло од Примера, Барселона на „Камп Ноу“ го пречека Реал Сосиедад и целосно ја ...

Нејмар несакајќи измисли нова финта и го „измрда“ бекот на Сосиедад (Видео)

Дерби - 28.11.2015

Ако се земе во предвид актуелната форма, Нејмар во овој момент дефинитивно е најопасниот играч од популарното трио на Барса, а дека е тоа навистина така докажа и на денешниот натпревар против Реал Сосиедад.

Нејмар измисли нов дриблинг! (ВИДЕО)

SportMedia - 28.11.2015

Изгледа до толку едноставно па ќе помислите дека можете истото да го направите во бил кој момент, а потоа подборо размислувате и сфаќате дека не сте за такво нешто. Тоа е карактеристика на најголемите мајстори со топката.

(Видео) „Магионичарот“ Нејмар измислува нови финти среде натпревар

Спортклуб - 28.11.2015

Нејмар му асистираше на Меси за четвртиот погодок на натпреварот, но дриблингот кој претходеше на акцијата делуваше навистина просто, можеби малку трапаво, но во тоа е убавината. „Продавањето“ на едноставни, но ефикасни финти и дриблинзи е одлика на ...

Нејмар сака нов договор со Барса

Оn.net - 28.11.2015

Бразилскиот репрезентативец Нејмар обелодени дека сака да остане во Барселона и дека е спремен да потпише нов договор, со кој ќе го продолжи својот престој на Ноу камп. Во денешниот дуел со Реал Сосиедад тој постигна два гола, продолжувајќи со ...

Нејмар: Барселона ја знае мојата намера

Дерби - 28.11.2015

Ако треба некој да се издвои, тогаш Нејмар во последните два месеци дефинитивно ги прикажува најдобрите партии во фудбалска Европа и пошироко, оставајќи ги во втор план соиграчите Меси и Суарез, а секако и Роналдо кој игра далеку од препознатливата ...

Новото ремек дело на Нејмар (видео)

ЗаЗабава - 28.11.2015

Ако се земе во предвид актуелната форма, Нејмар во овој момент дефинитивно е најопасниот играч од популарното трио на Барса, а дека е тоа навистина така докажа и на денешниот натпревар против Реал Сосиедад.

Само еден тим во Европа постигна повеќе погодоци од триото на Барселона

СуперСпорт - 28.11.2015

Триото на Барселона, Лионел Меси, Луис Суарез и Нејмар го воодушевуваат светот во овој момент, а тоа го потврдуваат и нивните бројки. Популарното МСН има постигнато 121 погодок во 2015-та година во сите натпреварувања, а тие тројца постигнаа повеќе ...

(ВИДЕО) Тој може се што сака: Нова мајсторија на Нејмар, овој пат неверојатна

СуперСпорт - 28.11.2015

Бразилската суперѕвезда не престанува да ги воодушевува сите фанови на фудбалот. Каде и да му поставите цел, тој ќе погоди. Магичниот Нејмар со ова уште еднаш потврди дека има навистина огромен квалитет, го погоди аголот кој носи максимален број на ...

Може ли подобро? Суарез го постигна петтиот гол во последните 8 дена

СуперСпорт - 28.11.2015

Барселона веќе после првото полувреме стекна капитална предност против Реал Сосиедад. Гостите се немоќни на Ноу Камп, а како и не би биле кога против себе го имаат најдобриот троец на светот.

„МСН“ го прегази и Реал Сосиедад (ВИДЕО)

SportMedia - 28.11.2015

Како и на останатите натпревари, главниот збор на мечот го имаше триото „МСН“ - Меси, Суарез и Нејмар. Тројцата фудбалери стрелаа во мрежата на противникот, а двоен стрелец беше Нејмар кој погоди во 22 и 53 минута.

Незапирлива Барса: Нејмар феноменален, стрелци и Суарез и Меси

Екипа - 28.11.2015

Барселона продолжи со одличните настапи во шпанскиот шампионат, забележувајќи рутинска победа од 4-0 над Реал Сосиедад. Нејмар беше во главна улога на оваа средба постигнувајќи два погодоци, надополнети со една асистенција.

Видео: Барса рутински, Суарез и Нејмар незадржливи!

Спортски - 28.11.2015

Барселона попладнево рутински го совлада Реал Сосиедад со 4:0, а творци на победата и овој пат беа Суарез и Нејмар кои ја продолжија голгетерската серија. Нејмар постигна два гола и моментално е прв стрелец во Примера со 14 постигнати гола, додека ...

Примера: Барса продолжува со „газење“

Телеграф - 28.11.2015

Лидерите на шпанската лига Барселона ја комплетираа фантастичната недела со 4:0 победа над Реал Сосиедад, со два гола на Нејмар и по еден на Луис Суарез и Лионел Меси Нејмар сега е најдобар стрелец со 14 гола во 13 меча, додека Суарез е втор со 12.

Барселона продолжува да „меле“ (ВИДЕО)

МКД - 28.11.2015

Нејмар, Суарез и Меси ја предводеа Барселона до нова победа во Ла лига овојпат против Реал Соседад. Ударното напаѓачко трио уште еднаш ги потврди епитетите: најдобро, во форма и неверојатно откако постигна четири гола во мрежата на Сосиедад.

Меси, Нејмар и Суарез повторно блескаа, но Ракитиќ го изведе потегот на натпреварот (Видео)

Дерби - 28.11.2015

Неверојатното трио Меси, Нејмар и Суарез ја предводеа Барселона до уште една комотна победа во шпанската Примера, а попладнево нова жртва на „Камп Ноу“ беше екипата на Реал Сосиедад која може да биде задоволна што си замина само со четири гола во ...

Барселона продолжува да ги меле противниците (видео)

Република - 28.11.2015

Каталонскиот гигант продолжува со ефикасните игри во шпанската Примера дивизија. Денеска во рамките од 13.коло на „Камп Ноу“ го декласираше тимот на Реал Сосиедад со 4-0. Фантастичното трио Меси – Нејмар – Суарез повторно беше во елемент ...

НЕПРИСТОЈНА ПОНУДА: Еден милион евра неделно за Меси

Телеграф - 27.11.2015

Манчестер сити е решен да го донесе најдобриот фудбалер на Барселона во своите редови Челниците на Манчестер сити се подготвени да му понудат на Лионел Меси месечна плата од 4,5 милиони евра ако се согласи да го облече дресот на „граѓаните“.

Сити го искушува Меси со еден милион неделно!

Спортски - 27.11.2015

Манчестер Сити е спремен да направи се за да ја убеди ѕвездата на Барселона, Лионел Меси да го напушти „Камп Ноу“ и да се пресели на „Етихад“, тврдат англиските медиуми. „Граѓаните“ со тоа ќе го направат и најскапиот трансфер во историјата на ...

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛНО: Ваков гол на Меси досега немате видено

Репортер - 27.11.2015

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси има многу фанови ширум светот. Еден од нив реши да сјајниот гол на Меси да го постигне против Атлетик Билбао и да во овековечи на необичен начин. Направи и флипбук.

Фабрегас: Нејмар ќе владее во светот на фудбалот

ЗаЗабава - 27.11.2015

Фудбалерот на Челси, Сеск Фабрегас, изјави дека Нејмар ќе го наследи Лионел Меси како најдобар играч на светот кога Аргентинецот ќе се повлече од фудбалот. Фабрегас е одлично запознаен со квалитетите и способностите на Нејмар, бидејќи со Бразилецот ...

Меси и Суарез се опуштија со понежните половини

ЗаЗабава - 27.11.2015

После големите победи против Реал Мадрид и Рома напаѓачкиот тандем Лионел Меси и Луис Суарез одлучија малку да се опуштат. Имено, Меси на социјалните мрежи објави фотографија на која може да се види како тој заедно со Суарез и нивните поубави ...

„Кога Меси ќе се повлече, Нејмар ќе владее“

СуперСпорт - 27.11.2015

Сеск Фабрегас оваа сезона игра многу лошо во Челси, а тој е виновникот за една од најлошите сезони на сините од доаѓањето на Роман Абрамовиќ. Но, тој и понатаму ги следи резултатите на Барселона, а даде интересна изјава поврзана за Нејмар.

„Граѓаните“ со понуда што не се одбива за Меси

Оn.net - 27.11.2015

Екипата на Манчестер сити се подготвува да испрати понуда до Лионел Меси, со која ќе бидат пробиени сите граници во фудбалските трансфери, јавува британскиот таблоид Сан. Според овој извор, на Аргентинецот ќе му биде понудена плата од 800 илјади ...

Нејмар добива награда, ќе биде третиот најплатен фудбалер во светот

SportMedia - 27.11.2015

Напаѓачот игра во сјајна форма, а за тоа ќе добие награда од каталонскиот гигант. Како што тврдат од Шпанија, европскиот шампион до крајот на годината ќе му даде нов договор на Нејмар, според кој тој ќе стане третиот најплатен фудбалер во светот.

Суарез, Нејмар и Меси „растураат“, но еден напаѓач од Примера има подобри бројки од нив

Дерби - 27.11.2015

Неверојатниот трио Меси, Нејмар и Суарез остварува неверојатни бројки и на стартот на новата натпреварувачка сезона, но додека светските медиуми се уште ги возвишуваат нивните блескави партии на натпреварите со Реал Мадрид (4:0) и Рома (6:1), дел од ...

„Непристоен предлог“: Сити му нуди 3,2 милиони фунти месечно на Лионел Меси (ФОТО)

SportMedia - 27.11.2015

Според англискиот таблоид „Сан“, премиерлигашот е подготвен на Аргентинецот да му понуди неверојатна плата од 3,2 милиони фунти месечно, што би го направило убедливо најплатениот фудбалер на светот.

Фото: Меси и Суарез со поубавите половини

Спортски - 27.11.2015

После големите победи против Реал Мадрид и Рома напаѓачкиот тандем Лионел Меси и Луис Суарез одлучија малку да се опуштат. Имено, Меси на социјалните мрежи објави фотографија на која може да се види како тој заедно со Суарез и нивните поубави ...

Дизајнирани копачките за новиот освојувач на Златната Топка (ФОТО)

МКД - 27.11.2015

Тројната круна минатата сезона и одличната игра во оваа го поставија Лионел Меси како главен фаворит за освојување на Златната топка. Ова дополнително го потврдија од Адидас откако се појавија фотографии од новите копачки за Меси кои би ги носел ...

Адидас знае кој ќе ја освои „Златната топка“?

СуперСпорт - 27.11.2015

Меси по 5-ти пати ќе ја освои „Златната топка“, барем така тврдат медиумите. Наградата се доделува од 2011 година кога се споија наградите за најдобар фудбалер на годината на ФИФА и Франс фудбал.

Фото: „Адидас“ знае дека Меси ќе ја освои „Златната топка“

Спортски - 27.11.2015

Тројната круна минатата сезона и одличната игра во оваа го поставија Лионел Меси како главен фаворит за освојување на „Златната топка“. Ова дополнително го потврдија од „Адидас“ откако се појавија фотографии од новите копачки за Меси кои би ги носел ...

Фабрегас: Нејмар ќе владее во светот на фудбалот

SportMedia - 27.11.2015

Фабрегас е одлично запознаен со квалитетите и способностите на Нејмар, бидејќи со Бразилецот една сезона ја делеше соблекувалната во Барселона. „Имаше одредени проблеми на почетокот, но тоа е сѐ до адаптацијата.

Меси ќе има неделна плата од 800 илјади фунти?!

Република - 27.11.2015

Најтиражниот таблоид на Островот, “Сан”, ја пласираше сензационалната информација дека сопствениците на најбогатиот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Сити, подготвиле неморална понуда за најголемата ѕвезда во дресот на актуелниот европски ...

Меси го елиминира најголемиот ривал во борбата за "Златна топка"

Вечер Прес - 27.11.2015

Аргентинскиот интернационалец потенцираше дека за престижната награда треба да се борат само фудбалерите кои го носат дресот на каталонскиот гигант Најголемата ѕвезда во дресот на актуелниот европски клупски шампион, тимот на Барселона, Лионел Меси, ...

МЕСИ ВО ИСКУШЕНИЕ: Maнчестер Сити му нуди највисока плата во историјата

Фактор - 27.11.2015

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси, може да стане најплатениот фудбалер во историјата, доколку ја прифати понудата за трансфер во Манчестер Сити. Англискиот клуб е спремен да направи се за да ја убеди ѕвездата на Барселона, Лионел Меси да го ...

Меси ќе има неделна плата од 800 илјади фунти

Вечер Прес - 27.11.2015

Сепак, освен за годишните примања, Манчестер Сити ќе мора да одвои сериозна парична сума и за обештетувањето на најдобриот фудбалер на каталонскиот гигант Најтиражниот таблоид на Островот, "Сан", ја пласираше сензационалната информација дека ...

Сити му нуди на Меси скоро 40 милиони фунти годишна плата!

Република - 27.11.2015

Откако утринава беше обелоденето дека тренерот на Баерн Минхен, Пеп Гвардиола потпишал преддоговор со Манчестер Сити за да го преземе тренерското место во клубот По завршувањето на оваа сезона, англиските медиуми веќе шпекулираат со новите ...

Меси ги откри фаворитите за „Златната топка“

СуперСпорт - 26.11.2015

Напаѓачот на Барселона, Меси откри кои се неговир фаворити оваа година за „Златната топка“. Меси на својата листа не го постави Роналдо и смета дека за титулата оваа сезона треба да се борат само играчи на Барселона.

Нејмар ќе стане третиот најплатен фудбалер во светот

ЗаЗабава - 26.11.2015

Бразилскиот репрезентативец Нејмар наскоро би требало да го потпише новиот договор со кој ќе стане третиот најплатен фудбалер во светот, пишува "Marca". Благодарение на новиот договор Нејмар годишно ќе заработува 15 милиони евра, а од него ќе ...

Меси: Се надевам дека во конкуренција за „Златна топка“ ќе бидеме Суарез, Нејмар и јас!

Спортски - 26.11.2015

Барселона овие денови демонстрираше сила против Реал Мадрид и Рома, па сосема сигурно е дека навивачите на каталонскиот клуб се задоволни. „Златната“ топка минатата година му припадна на Кристиано Роналдо , а оваа година главен фаворит е Лионел Меси.

Тие што го сакаат Нејмар нека спремат МИЛИЈАРДА евра!

Спортски - 26.11.2015

Нејмар оваа сезона игра феноменално, па Барселона најмногу благодарение на него и Суарез забележа неколку важни победи додека Меси беше повреден. Тоа не помина незабележано од раководството кое спрема понуда за нов договор според кој Бразилецот ќе ...

Роналдо втор пат во кариерата загуби на вредност, најскап фудбалер е Меси!

SportMedia - 26.11.2015

Португалскиот ас на „трансфермаркт“, официјална страница за вредност на фудбалери, пред неколку дена беше проценет на 120 милиони евра, исто колку и Меси, но неговата вредност на трансфер-пазарот се намали за 10 милиони евра.

Меси за навивачите: Погодувам од каде што сакам (ВИДЕО)

МКД - 26.11.2015

Барселона го надигра Реал Мадрид со Меси на клупата( влезе на 3:0 за Барса). Ова беше доказ дека каталонците се неверојатен тим предводен од Иниеста, Нејмар и Суарез. Доказ за неверојатниот талент на Меси не е посебно потребен иако репрезентативецот ...

Меси го обожаваат милиони: А вака изгледаат неговите приватни моменти (фото)

Хитпортал - 26.11.2015

Лионел Меси, еден од најдобрите фудбалери на денешницата на теренот покажа се. Со неговиот талент тешко кој може да се избори, но овој пат спортот ќе го ставиме на страна, а на прво место ќе го ставиме неговиот приватен живот, во кој водечка ...

Карлос: Меси е најдобар, Нејмар ќе го надмине

Курир - 26.11.2015

Еден од најдобрите одбранбени фудбалери во историјата на фудбалот Роберто Карлос рече дека Лионел Меси е најдобар играч на светот. Како и да е, Бразилецот истакна дека на тоа место ќе може да го смени соиграчот Нејмар.

Роналдо не е фаворит за „Златната топка“ според Лео Меси

Спортклуб - 26.11.2015

Повратникот во екипата на Барселона, Лео Меси, кој по долгата пауза од неколку недели, се врати прво во натпреварот против Реал Мадрид во Ел Класико, а неколку дена подоцна играше и против Рома, против која постигна два гола.

Моќта на триото Меси-Суарез-Нејмар: Само еден клуб е поефикасен од нив во 2015!

Дерби - 26.11.2015

Барселона во моментов ја има една од најголемите напаѓачки тројки во историјата на фудбалот, а за тоа најдобро говори следниов податот. Јужно-американската врска Лионел Меси, Луис Суарез и Нејмар досега во 2015 година има постигнато 121 погодок од ...

Меси е без конкуренција

Вечер Прес - 26.11.2015

Поранешниот фудбалер на Реал (М) додаде дека на тоа место ќе може да го смени само неговиот тимски колега Нејмар Легендарниот репрезентативец на Бразил, Роберто Карлос е убеден дека најголемата ѕвезда во дресот на актуелниот европски клупски ...

Нејмар со еден потег го одушеви целиот свет (Видео)

Дерби - 25.11.2015

Бараселона ја прегази Рома на „Камп Ноу“ со 6:1 во натпревар во кој прецизно стрелаа повратникот Меси (2), Суарез (2), Адриано и Пике. Во листата не стрелците не успеа да се запише Нејмар кој имаше прилика за тоа, но не го реализираше пеналот во 77 ...

Гол-машини: Меси, Нејмар и Суарез во 2015 „стрелаа“ повеќе од цел Реал!

SportMedia - 25.11.2015

Според статистиката, триото „МСН“ во календарската 2015 година постигна вкупно 120 погодока. Меси има 42 постигнати гола, Нејмар и Суарез имаат по 39 постигнати гола и вкупно имаат повеќе голови од целиот тим на Реал Мадрид, кој има 106 постигнати ...

Колку додавања му претходеа на фантастичниот гол на Меси? (Видео)

Дерби - 25.11.2015

Играчите на Барселона понудија безброј феноменални потези во преубедливата победа од 6:1 над екипата на Рома, натпревар на кој каталонскиот гигант ја потврди неверојатната форма и ја повтори спектакуларната игра од „Ел Класико“ дербито со Реал ...

Нејмар не постигна гол, но навивачите беа заситени од друг потег на Нејмар (Видео)

Спортклуб - 25.11.2015

Нејмар синоќа не успеа да постигне гол во големата победа која што ја оствари неговата екипа против „Римската волчица“, но имаше потег кој по натпреварот го испратија навивачите со овации.

Енрике пресреќен: Располагаме со магија, затоа сме најдобри во Европа

SportMedia - 25.11.2015

„Видов дека навивачите уживаа, а особено одредени играчи со помала минутажа беа одлични. Многу е важно тоа дека јануари се ближи и ќе можеме повторно да бидеме активни на пазарот. Драго ми е што триото МСН (Меси, Суарез, Нејмар) повторно соработува ...

Предлог: Триото на Барса во финалето на следниот избор за „Златната топка“?

Хитпортал - 25.11.2015

Оваа сезона навистина се феноменални, па така беше и вчеравечера со Рома во Лигата на шампионите (6:1). Веќе после првото полувреме каталонскиот гигант ги обезбеди новите три бода во групата Е.

Зошто Меси зема апче на дуелот со Рома? (Видео)

Дерби - 25.11.2015

Какво апче зема големата ѕвезда на Барселона, Лионел Меси за време на синоќешниот натпревар против Рома во Лигата на шампионите кој домаќините го добија со 6:1?! Одговорот на ова прашање ги интересира милионите фанови ширум светот.

Во битка за „Златната топка“ треба да биде триото на Барселона

Спортклуб - 25.11.2015

Напаѓачот на Барселона и се уште главниот играч во тимот на „каталонците“, Лионел Меси се надева дека во изборот за „Златната топка“ покрај него, ќе се најдат Нејмар и Суарез. „Се надевам дека тројката за добивање на „Златната топка“ ќе бидеме јас, ...

Меси: Се чуствувам се подобро и подобро

Дерби - 25.11.2015

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси е задоволен од својот настап и изданието на Барселона против Рома во Лигата на шампионите. Во својот прв меч како стартер од месец септември Меси постигна два гола и забележа една асистенција во ...

Какво е ова апче, Меси?

Република - 25.11.2015

Аргентинската супер ѕвезда на Барселона, Лионел Меси, постигна два гола на мечот против Рома. Откако влезе во игра во последните 30-тина минути на „Ел Класико“ и победата со 4: 0 против Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“, вчера веќе опоравен од ...

Меси: Се обидуваме да бидеме професионалци, но во исто време и се забавуваме

Република - 25.11.2015

Лионел Меси не го криеше своето задоволство од фактот дека синоќа на високо ниво одигра полни 90 минути, против Рома во Лигата на Шампионите. Ѕвездата започна како стартер за прв пат по двомесечното лекување на повредата и постигна два гола за ...

Апче за давање голови

365 - 25.11.2015

Постојат, секакви апчиња и од витамински суплементи до антибиотици … Ова што на синоќешниот дуел Барселона-Рома го зема Меси во првото полувреме, можеби е апче за давање голови, имајќи го предвид фактот дека постигна два гола и една асистенција.

(Видео) Меси со првиот гол по повредата влезе во историјата на ЛШ

Спортклуб - 24.11.2015

Барселона брилјира во првото полувреме против дербито во групата Е против екипата на Рома во рамките на Лигата на шампионите, а Лионел Меси пишува нови страници во фудбалската историја. Барселона веќе на полувремето имаше предност од 3:0, а притоа и ...

„Пјаниќ е играч за Барселона!“

СуперСпорт - 24.11.2015

Анчелоти изјави дека враќањето на Меси во почетниот тим на Барселона не е добра вест за Рома, а Нејмар и Суарез покрај него ќе бидат уште подобри. Меси го повреди коленото во натпреварот против Лас Палмас на 26 септември, па се појави страв дека ...

Шчесни нека му ја мисли, Меси по 59 дена се врати во првиот тим на Барса!

SportMedia - 24.11.2015

Секој друг исход освен победа на Барселона ќе биде вистинско изненадување вечерва, а на Рома ниту бод нема да ѝ смени многу, бидејќи во последното коло ќе решава во директниот дуел со БАТЕ за пласманот во следната фаза.

Акција од соништата: Нејмар, Суарез и Меси ја матираа одбраната на Рома (Видео)

Дерби - 24.11.2015

Барселона има сигурно водство од 2:0 по само 20 минути игра на натпреварот против Рома во Лигата на шампионите, со што само потврди дека се наоѓа во фантастична форма и во одлично расположение по преубедливата победа над Реал на „Ел Класико“.

Неверојатен податок за офанзивното трио на Барселона, дури и најсилните клубови да им позавидат

Спортклуб - 23.11.2015

Триото на Барселона, Нејмар, Меси и Суарез, игра во одлична форма во текот на оваа календарска година, а можеби за тоа најзаслужна е и повредата на Аргентинецот, но овој факт и аргумент докажува дека се работи за најдоброто офанзивно трио во ...

„Меси е подготвен за Рома“

СуперСпорт - 23.11.2015

Енрике изјави дека Меси ќе биде подготвен за натпреварот против Рома. Меси, по два месеци отсуство поради повреда, успешно се врати на теренот против Реал, против кој одигра 20-на минути. Енрике изјави дека тој ќе биде подготвен за натпреварот ...

Поразителен факт за „Кралевите“ - Барса стартуваше со пет „свои“ играчи, Реал без ниту еден

Спортклуб - 23.11.2015

Неверојатната претстава на Барселона среде Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ и очајот на Реал Мадрид во првото „Ел Класико“ сезонава се уште никого не остава рамнодушен. Барселона ја продолжи „традицијата“ во последните неколку години.