TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајкл Џексон пуштен од притвор со 3 милиони долари кауција

Вест - 22.11.2003

Џексон сликан на полициската слика при приведувањето САНТА БАРБАРА, Калифорнија, (Ројтерс) - Телевизиските мрежи во Америка ја прекинаа редовната програма за да ја пренесат веста дека Мајкл Џексон им се предаде на властите по обвиненијата за сексуална злоупотреба на дете и за да го прикажат кралот ...

Мајкл Џексон ослободен од притвор со кауција

А1 - 21.11.2003

Поп sвездата Мајкл Џексон синоќа, веднаш по апсењето, беше ослободен од притвор откако плати кауција од три милиони американски долари, а му беше вратен и пасошот. Џексон беше приведен од калифорниската полиција под обвинение за сексуално злоставување на едно 12-годишно дете.

Кралот на попот не можел да им одолее на малите момчиња

Дневник - 21.11.2003

МАЈКЛ ЏЕКСОН ВО ПРИТВОР Поп-ѕвездата Мајкл Џексон со бели ракавици се штитеше од допир со други луѓе. Вчера тој на рацете имаше лисици, а може да добие и казна од повеќе години затвор поради малтретирање деца. Џексон вчера требаше доброволно да и се предаде на полицијата во Калифорнија, еден ден ...

КАЛИФОРНИСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО ПРИВЕДЕ МАЈКЛ ЏЕКСОН

Канал5 - 21.11.2003

Поп-ѕвездата Мајкл Џексон денеска е приведен од страна на калифорниската полиција, под обвинение за сексуално злоставување на едно 12-годишно дете. Џексон веднаш по апсењето беше пуштен да се брани од слобода, откако плати кауција во висина од т Поп-ѕвездата Мајкл Џексон денеска е приведен од ...

Мајкл Џексон ќе оди в затвор за сексуално малтретирање дете

Вест - 21.11.2003

Полицијата издаде налог за апсење на Мајкл Џекосн под обвинение дека сексуално малтретирал едно дете и побарале од популарниот поп-пејач сам да се предаде и да го предаде својот пасош. САНАТА БАРБАРА, Калифорнија, (АП) Полицијата издаде налог за апсење на Мајкл Џекосн под обвинение дека сексуално ...

Мајкл Џексон ги отфрла обвиненијата

А1 - 20.11.2003

Американскиот пејач Мајкл Џексон ги отфрли обвиненијата за сексуално малтертирање малолетно дете и изјави дека веднаш ќе се врати во Калифорнија. „Скандалозните обвиненија против Мајкл Џексон се лажни. Тој никогаш не би му направил никакво зло на некое дете.

Полицијата ќе го апси Мајкл Џексон

Дневник - 20.11.2003

СВЕТОТ НА ПОЗНАТИТЕ Калифорниската полиција вчера издала налог за апсење на Мајкл Џексон под обвинение за сексуално малтретирање, откако во вторникот темелно го пребарала неговиот ранч "Неверленд". Неидентификувани извори за телевизискиот канал "Корт ТВ" изјавиле дека налогот за претрес бил поврзан ...

Полиција го претресе ранчот на Мајкл Џексон

Вест - 20.11.2003

Полицијата упадна во ранчот со забавен парк "Недојдија" со налог за претрес заради кривична истрага, но не објави детали за каков криминал станува збор ЛОС ОЛИВОС, Калифорнија, (Ројтерс) - Со налог за претрес за нова кривична истрага полицијата завчера упаднала во бајковидниот ранч "Недојдија" на ...

Издадена наредба за апсење на Мајкл Џексон

А1 - 19.11.2003

Калифорнискиот суд денеска издаде наредба за апсење на поп-sвездата Мајкл Џексон поради сексуално злоставување на едно 12-годишно дете. Претходно беше извршен полициски претрес на ранчот на Џексон. „За време на претресот, 45-годишниот Џексон не беше на ранчот, туку во Лас Вегас“, соопшти неговиот ...