TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ташна запленета во домот на Катица Јанева

Фокус - 20.10.2019

Женска ташна „Луј Витон“ била на листата запленети предмети од домот на Катица Јанева на 21 август. Според информациите на ТВ24 , не станува збор за „фамозната“ ташна во која во домот на Орце Камчев се пребројувааат и завршуваат милион евра.

Ташна „Луј Витон“ запленета во домот на Катица Јанева

24 Вести - 20.10.2019

Женска ташна „Луј Витон“ била на листата запленети предмети од домот на Катица Јанева на 21 август. Според информациите на ТВ24, не станува збор за „фамозната“ ташна во која во домот на Орце Камчев се пребројувааат и завршуваат милион евра.

Скапа Луј Витон ташна помеѓу запленетите предмети од домот на Јанева

Слободен Печат - 20.10.2019

Ташната Луј Витон на бившата шефица на СЈО е се уште во Обвинителство. Женска ташна „Луј Витон“ била на листата запленети предмети од домот на Катица Јанева на 21 август. Според информациите на ТВ24 , не станува збор за „фамозната“ ташна во која во ...

Ташна „Луј Витон“ запленета во домот на Катица Јанева

Курир - 20.10.2019

Женска ташна „Луј Витон“ била на листата запленети предмети од домот на Катица Јанева на 21 август. Според информациите на ТВ24, не станува збор за „фамозната“ ташна во која во домот на Орце Камчев се пребројувааат и завршуваат милион евра.

Ташна „Луј Витон“ запленета во домот на Катица Јанева

Бриф - 20.10.2019

Женска ташна „Луј Витон“ била на листата запленети предмети од домот на Катица Јанева на 21 август. Според информациите на ТВ24, не станува збор за „фамозната“ ташна во која во домот на Орце Камчев се пребројувааат и завршуваат милион евра.

Ташна „Луј Витон“ запленета во домот на Катица Јанева

Либертас - 20.10.2019

Женска ташна „Луј Витон“ била на листата запленети предмети од домот на Катица Јанева на 21 август. Според информациите на ТВ24 , не станува збор за „фамозната“ ташна во која во домот на Орце Камчев се пребројувааат и завршуваат милион евра.

Женска чанта „Луј Витон“ запленета во домот на Јанева

24Инфо - 20.10.2019

Женска чанта „Луј Витон“ била на листата запленети предмети од домот на Катица Јанева на 21 август. Како што објавува „ТВ24“ , не станува збор за „фамозната“ чанта во која во домот на Орце Камчев се пребројувааат и завршуваат милион евра.

Во домот на Јанева е запленета чанта Луј Витон

Фактор - 20.10.2019

Чанта „Луј Витон“ е на листата запленети предмети од домот на Катица Јанева на 21 август. Според информациите на ТВ24 , не станува збор за „фамозната“ ташна во која во домот на Орце Камчев се пребројувааат и завршуваат милион евра.

Женска чанта „Луј Витон“ запленета во домот на Катица Јанева

Република - 20.10.2019

Женска чанта „Луј Витон“ била на листата запленети предмети од домот на Катица Јанева на 21 август. Како што објавува „ТВ24“ , не станува збор за „фамозната“ чанта во која во домот на Орце Камчев се пребројувааат и завршуваат милион евра.

УДАРНА ВЕСТ: Ташна „ЛУЈ ВИТОН“ запленета во домот на Катица Јанева!

Магазин - 20.10.2019

Женска ташна „Луј Витон“ била на листата запленети предмети од домот на Катица Јанева на 21 август, објави ТВ24. Според информациите на ТВ24, не станува збор за „фамозната“ ташна во која во домот на Орце Камчев се пребројуваат и завршуваат милион ...

Одбраната на Катица Јанева очекува таа да биде ослободена од Шутка

Алсат-М - 17.10.2019

Адвокатите на Катица Јанева веќе трет ден подготвуваат приговор за обвинението на Вилма Рускоска за „Рекет“. Во понеделникот и официјално го примиле документот, а идниот понеделник ќе ги достават нивните забелешки до судот.

Одбраната на Јанева подготвува приговор за обвинението на Русковска

Фокус - 17.10.2019

Адвокатите на притворената екс специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, очекуваат да биде пуштена во домашен притвор, по болничкото лекување на Јанева во приватната клиника „Жан Митрев“, во која и беше констатирана прединфарктна состојба.

Кривичен следната недела ќе одлучува за обвинението за „Рекет“

Канал5 - 17.10.2019

Во текот на следната недела скопскиот Кривичен суд треба да одлучи дали ќе го одобри обвинението за случајот „Рекет“. Екс шефицата на СЈО Катица Јанева која е второобвинета, преку своите адвокати приговорот на обвинението кое го доби на почетокот на ...

Јанева ќе го обжали обвинението на Рускоска

Слободен Печат - 17.10.2019

Обвинението кое се однесува на Катица Јанева е напишано на пет страни. Адвокатскиот тим на притворената поранешна специјална обвинителка Катица Јанева го подготвува приговор на обвинението кое против неа го поднесе обвинителката Вилма Рускоска од ...

Јанева ќе поднесе жалба за обвинението на Русковска

Press24 - 17.10.2019

Адвокатите на Катица Јанева во понеделник го добиле обвинението за нивната клиентка и сега подготвуваат приговор. - „Спремаме приговор на обвинението и жалба против решението за продолжување на притворот", вели адвокатката Ирена Фрчковска за А1.он.

Тројца судии ќе одлучат дали Боки 13, Јанева и Милевски ќе седнат на обвинителна клупа

Слободен Печат - 17.10.2019

„Рекет“, за судење ќе се знае од понеделник. Наредната недела скопскиот кривичен суд ќе го оценува обвинението за случајот „Рекет“. Тројца судии од кривичниот совет на скопска „единица“ ќе пресечат дали ќе има судење за поднесеното обвиниение од ...

Јанева ќе поднесе жалба за обвинението на Рускоска

Курир - 17.10.2019

Адвокатите на Катица Јанева во понеделник го добиле обвинението за нивната клиентка и сега подготвуваат приговор. – „Спремаме приговор на обвинението и жалба против решението за продолжување на притворот”, вели адвокатката Ирена Фрчковска за А1.он ...

Јанева преку адвокатите ќе приговара на обвинението на Русковска

А1 On - 17.10.2019

Адвокатскиот тим на обвинетата ексспецијална шефица на СЈО, Катица Јанева, во понеделникот го добил обвиението за нивната клиентка и подготвува приговор на обвинителниот акт кој е доставен до судот на оценка.

Јанева ќе поднесе жалба за обвинението на Рускоска

Република - 17.10.2019

Адвокатите на Катица Јанева во понеделник го добиле обвинението за нивната клиентка и сега подготвуваат приговор. Спремаме приговор на обвинението и жалба против решението за продолжување на притворот”, вели адвокатката Ирена Фрчковска за А1.он.

Одбраната на Јанева очекува таа да добие домашен притвор

Локално - 17.10.2019

Адвокатите на екс шефицата на СЈО Катица Јанева, очекуваат позитивна одлука за замена на притворот со поблага мерка. Јанева може да добие домашен притвор, откако беше задржана неколку денови во „Жан Митрев“ каде и беше констатирана прединфарктна ...

Јанева подготвува приговор за обвинението и очекува да биде пуштена од Шутка

24Инфо - 17.10.2019

Адвокатите на Катица Јанева очекуваат да биде пуштена во домашен притвор, по болничкото лекување на Јанева во приватната клиника „Жан Митрев“, во која и беше констатирана прединфарктна состојба.

Јанева ќе се жали за тоа што и е продолжен притворот

PressingTV - 17.10.2019

Адвокатите на Катица Јанева во понеделник го добиле обвинението за нивната клиентка и сега подготвуваат приговор. – „Спремаме приговор на обвинението и жалба против решението за продолжување на притворот”, вели адвокатката Ирена Фрчковска за А1.он ...

Одбраната на Јанева очекува таа да биде ослободена од „Шутка“

iPortal - 17.10.2019

Адвокатите на екс шефицата на СЈО Катица Јанева, очекуваат позитивна одлука за замена на притворот со поблага мерка. Јанева може да добие домашен притвор, откако беше задржана неколку денови во „Жан Митрев“ каде и беше констатирана прединфарктна ...

Јанева ќе поднесе жалба за обвинението на Русковска

Вечер Прес - 17.10.2019

Адвокатите на Катица Јанева во понеделник го добиле обвинението за нивната клиентка и сега подготвуваат приговор. – „Спремаме приговор на обвинението и жалба против решението за продолжување на притворот”, вели адвокатката Ирена Фрчковска за А1.он.

Тимот на Јанева очекува таа да биде пуштена од Шутка

1tv - 17.10.2019

Адвокатите на притворената поранешна шефица на СЈО, Катица Јанева, очекуваат да биде пуштена во домашен притвор, по болничкото лекување на Јанева во приватната клиника „Жан Митрев“, во која и беше констатирана прединфарктна состојба.

Тројца судии наредната недела ќе одлучат дали Јовановски, Милевски и Јанева ќе седнат на обвинителна клупа

1tv - 17.10.2019

Наредната недела скопскиот кривичен суд ќе го оценува обвинението за случајот „Рекет“. Тројца судии од кривичниот совет на скопска „единица“ ќе пресечат дали ќе има судење за поднесеното обвинение од страна на шефицата на обвинителството за гонење ...

Се крчка одлуката Катица Јанева од Шутка да се префрли во домашен притвор

Алсат-М - 14.10.2019

Катица Јанева назад во Шутка. По четири дена поминати во приватната болница „Жан Митрев“, таа се врати во притвор. Беше хоспитализирана со болки во градите во пред инфарктна состојба. Додека поранешната шефица на СЈО закрепнуваше во болница, ...

Јанева во Шутка, Кривичен ќе решава за притворот

24 Вести - 14.10.2019

Катица Јанева се врати во притворското одделение, Бојан Јовановски пренесен во болница. По четири дена лекување во приватната клиника „Жан Митрев“, поранешната специјална обвинителка се враќа зад решетки. Таму ќе остане и понатаму.

Јанева денеска се враќа во притвор

Канал5 - 14.10.2019

По четиридневна болничка нега Катица Јанева се врати во притворот во Шутка, но поради болки во желудникот од таму излезе Бојан Јовановски кој денеска повторно е пренесен во градската болница “8ми септември”.

Катица Јанева вратена во притвор

Телма - 14.10.2019

Катица Јанева обвинета во преметот „Рекет“ денеска во 16 часот е вратена во притвор во затворот Скопје во населбата Шуто Оризари. Ова го потврди за Телма нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска која рече дека на здравствената состојба на Јенева е ...

Јанева е подобро и е вратена во Шутка

Фокус - 14.10.2019

Катица Јанева обвинета во предметот „Рекет“ денеска во 16 часот е вратена во притвор во затворот Скопје во населбата Шуто Оризари. Ова го потврди за Телма нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска која рече дека здравствената состојба на Јанева е подобрена ...

Апелација: Кривичниот совет повторно да одлучува за гаранцијата на Јанева

Алсат-М - 14.10.2019

Кривичниот суд повторно треба да одлучува по понудената гаранција од поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, со која бараше да се брани од слобода, а по одлука на Апелациониот суд.

Јанева од болница се враќа во Шутка

Алсат-М - 14.10.2019

Обвинетата екс шефица на СЈО, Катица Јанева, е во постабилна состојба и денеска најверојатно ќе биде вратена во притвор. Јанева веќе е петти ден на болничко лекување во приватната клиника „Жан Митрев“, каде беше однесена во четвртокот поради влошена ...

По четири дена болничко лекување, Јанева денеска треба да биде вратена во притвор

24 Вести - 14.10.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Адвокатка Ирена Фрчкоска, рече дека очекуваат Јанева денеска да ...

Катица Јанева денеска се враќа во Шутка

Канал5 - 14.10.2019

Обвинетата екс шефица на СЈО, Катица Јанева, е во постабилна состојба и денеска најверојатно ќе биде вратена во притвор. Јанева веќе е петти ден на болничко лекување во приватната клиника „Жан Митрев“, каде беше однесена во четвртокот поради влошена ...

Јанева се враќа во Шутка

Телма - 14.10.2019

По четири денови болничко лекување, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, денеска најверојатно ќе биде вратена во притвор. Јанева беше пренесена во клиниката Жан Митрев во четвртокот поради висок крвен притисок и влошена општа ...

По четири дена болничко лекување, Јанева денеска ќе биде вратена во Шутка

ТВ21 - 14.10.2019

По четири дена минати во приватна клиника, екс специјалната јавна обвинителка Катица Јанева се враќа во Шутка, соопшти нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска. Фрчкоска во текот на минатата недела рече дека Јанева е во прединфарктна состојба, и во ...

Јанева во текот на денот ќе биде вратена во „Шутка“

Фокус - 14.10.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, по четири дена болничко лекување во приватната болница „Филип Втори“, во текот на денешниот ден треба да биде вратена во истражниот затвор „Скопје“.

Катица Јанева утрово на ЕЕГ преглед на главата, додека кривичен и го продолжи притворот

Телма - 14.10.2019

Екс специјалната обвинителка КАтица Јанева утрово била на снимање на главата. Дека била на ЕЕГ преглед за Телма потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчковска. Во зависност од тоа што ќе кажат лекарите ќе се знае дали таа од болницата Жан Митрев ќе ...

Состојбата на Јанева стабилна, се враќа во притвор

Алсат-М - 14.10.2019

Состојбата на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“, е стабилна и денеска треба да биде пуштена од болничко лекување и вратена во затворот „Скопје“.

Апелација одлучи за гаранцијата на Катица Јанева

24 Вести - 14.10.2019

Скопска Апелација одлучи дека Кривичниот суд повторно треба да одлучува дали Катица Јанева ќе биде пуштена од притвор со гаранцијата од недвижност во три стана. Од Апелација за ТВ 24 велат дека укинато е решението со кое судија на претходна постапка ...

Апелација: Кривичниот совет повторно да одлучува за гаранцијата на Јанева

Фокус - 14.10.2019

Кривичниот суд повторно треба да одлучува по понудената гаранција од поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, со која бараше да се брани од слобода, а по одлука на Апелациониот суд.

Апелација ја врати гаранцијата на Катица Јанева, Кривичен повторно ќе одлучува за нејзиниот притвор

ТВ21 - 14.10.2019

Апелациониот суд повторно ќе решава за гаранцијата која ја понуди Катица Јанева за да излезе од притвор од затворот во Шутка, и да биде пуштена на домашен притвор. Одбраната на екс обвинителката првично понуди имот како гаранција дека нема да ...

Јанева се враќа во затворот во Шуто Оризари

Глас на Америка - 14.10.2019

СКОПЈЕ - Второобвинетата во случајот „Рекет“- поранешниот шеф на СЈО Катица Јанева, денеска ќе биде вратен во затворот „Скопје“ во населбата Шуто Оризари. Таа беше хоспитализирана во четвртокот со влошена здравстне асостојба и висок притисок.

По четири дена болничко лекување, Јанева денеска треба да биде вратена во притвор

Независен - 14.10.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Адвокатка Ирена Фрчковска, рече дека очекуваат Јанева денеска ...

По четири дена во болница, Јанева денеска се враќа во притвор

Нова ТВ - 14.10.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Адвокатка Ирена Фрчкоска, рече дека очекуваат Јанева денеска да ...

Состојбата на Јанева стабилна, се враќа во притвор

Сител - 14.10.2019

Состојбата на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“, е стабилна и денеска треба да биде пуштена од болничко лекување и вратена во затворот „Скопје“.

Кривичен совет од скопска единица ќе одлучува дали Јанева ќе излезе од притвор

Сител - 14.10.2019

Апелациониот суд ја врати жалбата на Јанева со која бараше укинување на притворот. Претходно, судија на претходна постапка во Кривичниот суд, како недозволен го отфрли предлогот екс шефицата на СЈО да излезе од притвор за што понуди три станови.

Состојбата на Јанева стабилна, се враќа во притвор

Независен - 14.10.2019

Состојбата на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“, е стабилна и денеска треба да биде пуштена од болничко лекување и вратена во затворот „Скопје“.

Апелација ја врати гаранцијата на Катица Јанева во Кривичен на повторно одлучување

+инфо - 14.10.2019

Кривичен совет ќе треба да решава за гаранцијата која ја понуди Катица Јанева за да излезе од затворот во Шуто Оризари. Одбраната на Јанева првично понуди гаранција во имот дека таа нема да избега, но ваквто барање беше одбиено, по што адвокатите ...

Јанева после ручек се враќа во „Шутка“

Слободен Печат - 14.10.2019

Одбраната на Катица Јанева денеска го добила обвинителниот акт против неа каде таа е третообвинета. После 15 часот притворената поранешна специјална обвинителка Катица Јанева ќе биде пуштена од болницата „Жан Митрев“ и повторно ќе биде вратена во ...

Апелација ѝ дава втора шанса на Катица да излезе од притвор

Нетпрес - 14.10.2019

Апелацискиот суд во Скопје му наложи на Кривичниот суд повторно да одлучува дали екс специјалната јавна обвинителка Катица Јанева може да биде пуштена од притвор со гаранцијата што ја понуди.

Состојбата на Јанева стабилна, се враќа во притвор

Курир - 14.10.2019

Состојбата на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“, е стабилна и денеска треба да биде пуштена од болничко лекување и вратена во затворот „Скопје“.

Повторно ќе се одлучува дали Катица Јанева ќе се брани од слобода

Курир - 14.10.2019

Кривичниот суд повторно треба да одлучува по понудената гаранција од поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, со која бараше да се брани од слобода, а по одлука на Апелациониот суд.

Кривичен повторно треба да одлучува за гаранцијата на Јанева

Р.С.Европа - 14.10.2019

Кривичниот суд повторно ќе одлучува за гаранцијата што ја понуди поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за да и биде заменета мерката притвор. Апелациониот суд донел одлука да ја врати гаранцијата до Кривичниот суд.

Апелација бара да се преиспита одлуката за притворот на Јанева

360 степени - 14.10.2019

Апелациониот суд денеска побара од Кривичниот суд повторно да одлучува дали ќе и биде прифатена гаранцијата од три стана, со што затворскиот притвор на Катица Јанева ќе и биде заменет со куќен притвор.

Катица Јанева се враќа во Шутка - здравствената состојба стабилна

Сител - 14.10.2019

Екс шефицата на СЈО се враќа во истражниот затвор.. Катица Јанева, четири дена беше на лекување во болницата Жан Митрев, а здравствените услуги ги плаќаше од свој џеб. Последните испитувања ги имала утринава, правен и е преглед на главата за ...

Јанева во болница со висок притисок и анксиозност - Денеска ќе се врати во Шутка

Press24 - 14.10.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Адвокатка Ирена Фрчковска, рече дека очекуваат Јанева денеска ...

Апелација бара Кривичен повторно да одлучува за гаранцијата на Јанева

Press24 - 14.10.2019

Кривичниот суд повторно треба да одлучува по понудената гаранција од поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, со која бараше да се брани од слобода, а по одлука на Апелациониот суд.

Јанева од болница вратена во притвор

Press24 - 14.10.2019

Катица Јанева обвинета во преметот „Рекет“ денеска во 16 часот е вратена во притвор во затворот Скопје во населбата Шуто Оризари. Ова го потврди за Телма нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска која рече дека на здравствената состојба на Јенева е ...

Јанева вратена во Шутка од болницата „Жан Митрев клиник“

+инфо - 14.10.2019

Катица Јанева, обвинета во преметот „Рекет“, денеска во 16 часот е вратена во притвор во затворот Скопје во населбата Шуто Оризари. Нејзината адвокатка, Ирена Фрчкоска, за Телма потврдила дека здравствената состојба на Јaнева е подобрена и стабилна.

По Боки 13 и Катица Јанева вратена во затворот во Шутка

Слободен Печат - 14.10.2019

Нејзината адвокатка, Ирена Фрчкоска, за Телма потврдила дека здравствената состојба на Јaнева е подобрена и стабилна. Како што беше најавено од претходно , Катица Јанева, обвинета во преметот „Рекет“, денеска во 16 часот е вратена во притвор во ...

Јанева по четири дена во болница се враќа во затворската ќелија

Press24 - 14.10.2019

По четири дена кои ги помина во болница откако не сечувствуваше добро, денеска Катица Јанева ќе се врати во затворската ќелија. -Јанева е многу подобро и утре ќе замине од болницата. Таа ќе биде вратена во затворската келија во Шутка а дали ...

Фрчковска: Јанева најверојатно ќе биде пуштена од болница напладне

Курир - 14.10.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Адвокатка Ирена Фрчковска, рече дека очекуваат Јанева денеска ...

Јанева денес се враќа во притворот во Шутка

Курир - 14.10.2019

Поранешната шефица на СЈО, а сега обвинета во случајот „Рекет“ Катица Јанева, е во постабилна состојба и денеска најверојатно ќе биде вратена во притвор. Јанева е на болничко лекување во приватната клиника „Жан Митрев“, каде беше однесена во ...

Јанева од болница се враќа во Шутка

Слободен Печат - 14.10.2019

На Јанева ѝ се подобрила здравствената состојба. Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, денеска се враќа во скопскиот истражен затвор. По четири дена поминати во приватната болница „Филип Втори“, на Јанева здравствената состојба и се ...

Катица Јанева денеска се враќа во Шутка

Алфа - 14.10.2019

Обвинетата екс шефица на СЈО, Катица Јанева, е во постабилна состојба и денеска најверојатно ќе биде вратена во притвор. Јанева веќе е петти ден на болничко лекување во приватната клиника „Жан Митрев“, каде беше однесена во четвртокот поради влошена ...

Јанева се враќа во Шутка

А1 On - 14.10.2019

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска за „А1он“ рече дека очекува во текот на денот Јанева да биде вратена во истражниот затвор во Шуто Оризари. Обвинението за предметот „Рекет“ сè уште не го добила, но очекува во текот на денот и тоа да се ...

Катица Јанева излегува од болница, се враќа во Шутка

+инфо - 14.10.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Адвокатка Ирена Фрчковска, рече дека очекуваат Јанева денеска ...

Јанева се враќа во Шутка

OhridNews - 14.10.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, денеска најверојатно ќе биде вратена во притвор. Пред четири дена, Јанева, беше пренесена во клиниката Жан Митрев поради висок крвен притисок и влошена општа здравствена состојба.

Катица Јанева се враќа во притворот во Шуто Оризари

Макфакс - 14.10.2019

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, денеска од болница ќе биде вратена во истражниот затвор во Шуто Оризари. Јанева, која е обвинета во случајот „Рекет“ во четвртокот беше пренесена во клиниката „Жан Митрев“ поради висок крвен ...

По четири дена болничко лекување, Јанева денеска треба да биде вратена во притвор

Сител - 14.10.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Адвокатка Ирена Фрчковска, рече дека очекуваат Јанева денеска ...

По четири дена во болница, Јанева денеска треба да се врати во притвор

Нетпрес - 14.10.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Адвокатка Ирена Фрчковска рече дека очекуваат Јанева денеска да ...

Јанева од болница се враќа во Шутка

Р.С.Европа - 14.10.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева се враќа во притвор во Шутка, откако помина четири денови во болница, соопшти нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска. Јанева во четвртокот беше пренесена во болницата Жан Митрев поради влошено здравје.

Јанева денес се враќа во притворот во Шутка

Пулс24 - 14.10.2019

Поранешната шефица на СЈО, а сега обвинета во случајот „Рекет“ Катица Јанева, е во постабилна состојба и денеска најверојатно ќе биде вратена во притвор. Јанева е на болничко лекување во приватната клиника „Жан Митрев“, каде беше однесена во ...

Катица се враќа во притвор

Вечер Прес - 14.10.2019

Состојбата на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“, е стабилна и денеска треба да биде пуштена од болничко лекување и вратена во затворот „Скопје“.

Јанева се враќа во Шутка

Бриф - 14.10.2019

По четири денови болничко лекување, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, денеска најверојатно ќе биде вратена во притвор. Јанева беше пренесена во клиниката Жан Митрев во четвртокот поради висок крвен притисок и влошена општа ...

Состојбата на Јанева стабилна, се враќа во притвор

Опсервер - 14.10.2019

Состојбата на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“, е стабилна и денеска треба да биде пуштена од болничко лекување и вратена во затворот „Скопје“.

Јанева по четитри дена во болница се враќа во затворската ќелија

Вечер Прес - 14.10.2019

По четири дена кои ги помина во болница откако не сечувствуваше добро, денеска Катица Јанева ќе се врати во затворската ќелија. -Јанева е многу подобро и утре ќе замине од болницата. Таа ќе биде вратена во затворската келија во Шутка а дали ...

Јанева излегува, Боки 13 влегува во болница

Фактор - 14.10.2019

Катица Јанева, третообвинетата во случајот „Рекет“ п осле 15 часот ќе биде пуштена од болницата „Жан Митрев“ и повторно ќе биде вратена во притворското одделение во истражниот затвор во Шутка, потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска.

Кривичен совет ќе одлучува за гаранцијата на Јанева од Шутка да се пресели дома

24Инфо - 14.10.2019

Кривичен совет ќе ја разгледува жалбата на екс-специјалната обвинителка Катица Јанева, за понудената гаранција да ја замени „Шутка“ со домашен притвор. Јанева како гаранција понуди три стана, но барањето не и беше прифатено.

Состојбата на Јанева стабилна, се враќа во притвор

24Инфо - 14.10.2019

Состојбата на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет”, е стабилна и денеска треба да биде пуштена од болничко лекување и вратена во затворот „Скопје”.

ЈАНЕВА Е ПОДОБРО: По 4 дена во болница, денес се враќа во Шутка

Фактор - 14.10.2019

Четири дена второосомничената во случајот „Рекет“ одлежа во болницата на Жан Митрев каде беше примена во многу лоша здравствена состојба. Одбраната за дел од медиумите викендов потврди дека состојбата на поранешната специјална обвинителка е подобра ...

Дали ќе се врати во Шутка, зависи од тоа што ќе кажат лекарите: На Катица Јанева и ја снимале главата

Република - 14.10.2019

Апелациониот суд го врати барањето на Катица Јанева за укинување на притворот, во кое таа како гаранција ги понуди трите стана, на повторно разгледување во Кривичниот суд. Барањето на судијата на претходна постапка го отфрлил без да се впушти во ...

Состојбата на Јанева стабилна, се враќа во притвор

4NEWS - 14.10.2019

Состојбата на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“, е стабилна и денеска треба да биде пуштена од болничко лекување и вратена во затворот „Скопје“.

Катица Јанева се враќа во притворот во Шуто Оризари

24Инфо - 14.10.2019

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, денеска од болница ќе биде вратена во истражниот затвор во Шуто Оризари. Јанева, која е обвинета во случајот „Рекет“, во четвртокот беше пренесена во клиниката „Жан Митрев“ поради висок крвен ...

Катица Јанева се враќа во притворот во Шуто Оризари

Centar - 14.10.2019

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, денеска од болница ќе биде вратена во истражниот затвор во Шуто Оризари. Јанева, која е обвинета во случајот „Рекет“, во четвртокот беше пренесена во клиниката „Жан Митрев“ поради висок крвен ...

Јанева денеска треба да биде вратена во затвор

iPortal - 14.10.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Адвокатка Ирена Фрчковска, рече дека очекуваат Јанева денеска ...

Кривиччниот суд повторно ќе одлучува дали Јанева ќе излезе од притвор

Република - 14.10.2019

Скопска Апелација одлучи дека Кривичниот суд повторно треба да одлучува дали Катица Јанева ќе биде пуштена од притвор со гаранцијата од недвижност во три стана. Од Апелација за „ТВ 24 “ велат дека укинато е решението со кое судија на претходна ...

АФЕРА РЕКЕТ: Катица Јанева го мина празничниот викенд кај Жан Митрев, а денеска назад во Шутка

Денешен - 14.10.2019

Бившата специјална обвинителка Катица Јанева, по четири дена од продолжениот празничен викенд кои ги помина во клиниката „Жан Митрев“, се чувствувала добро и денеска се враќа во притвор во Шутка.

Јанева се враќа во притвор

CivilMedia - 14.10.2019

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, по четри дена престој во болницата „Жан Митрев“, псоред најавите денеска се враќа во притвор, во Шутка. Нејзината адвокатка Ирена Фрчковска, вечра за 24 вести најави дека Јанева денеска ќе излезе од ...

И Јанева и Боки 13 попладнево се вратија во Шутка

24Инфо - 14.10.2019

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева обвинета во предметот „Рекет“ денеска во 16 часот е вратена во притвор во затворот Скопје, каде се врати и Бојан Јовановски- Боки 13, кој утрово беше повторно однесен во болница поради проблеми со ...

Апелација ја врати гаранцијата на Катица Јанева, Кривичен повторно ќе одлучува за нејзиниот притвор

4NEWS - 14.10.2019

Апелациониот суд повторно ќе решава за гаранцијата која ја понуди Катица Јанева за да излезе од притвор од затворот во Шутка, и да биде пуштена на домашен притвор. Одбраната на екс обвинителката првично понуди имот како гаранција дека нема да ...

Катица Јанева се враќа во Шутка – здравствената состојба стабилна

4NEWS - 14.10.2019

Екс шефицата на СЈО се враќа во истражниот затвор.. Катица Јанева, четири дена беше на лекување во болницата Жан Митрев, а здравствените услуги ги плаќаше од свој џеб. Последните испитувања ги имала утринава, правен и е преглед на главата за ...

Катица Јанева се враќа во Шутка

PressingTV - 14.10.2019

Адвокатката на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, Ирена Фрчкоска, синоќа потврди дека Јанева денеска се враќа во истражниот затвор во Шутка. По четири дена поминати во приватна клиника, каде според адвокатите беше примена во ...

По четири дена болничко лекување, Јанева денеска треба да биде вратена во притвор

еМагазин - 14.10.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Адвокатка Ирена Фрчковска, рече дека очекуваат Јанева денеска ...

По четири дена болничко лекување, Јанева денеска треба да биде вратена во притвор

Опсервер - 14.10.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Адвокатка Ирена Фрчковска, рече дека очекуваат Јанева денеска ...

По четири дена болничко лекување, Јанева денеска треба да биде вратена во притвор

Скопје инфо - 14.10.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Адвокатка Ирена Фрчковска, рече дека очекуваат Јанева денеска ...

По четири дена болничко лекување, Јанева денеска ќе биде вратена во Шутка

4NEWS - 14.10.2019

По четири дена минати во приватна клиника, екс специјалната јавна обвинителка Катица Јанева се враќа во Шутка, соопшти нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска. Фрчкоска во текот на минатата недела рече дека Јанева е во прединфарктна состојба, и во ...

Катица Јанева денеска најверојатно се враќа во Шутка

Пулс24 - 14.10.2019

Обвинетата екс шефица на СЈО, Катица Јанева, е во постабилна состојба и денеска најверојатно ќе биде вратена во притвор. Јанева веќе петти ден е на болничко лекување во приватната клиника „Жан Митрев“, каде беше однесена во четвртокот поради влошена ...

По четири дена болничко лекување, Јанева денеска треба да биде вратена во притвор

Локално - 14.10.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Адвокатка Ирена Фрчковска, рече дека очекуваат Јанева денеска ...

По четири дена болничко лекување Катица Јанева се враќа во притворот во Шуто Оризари

Точка - 14.10.2019

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, денеска од болница ќе биде вратена во истражниот затвор во Шуто Оризари. Јанева, која е обвинета во случајот „Рекет“, во четвртокот беше пренесена во клиниката „Жан Митрев“ поради висок крвен ...

Катица Јанева се враќа во притворот во Шуто Оризари

MTM - 14.10.2019

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, денеска од болница ќе биде вратена во истражниот затвор во Шуто Оризари. Јанева, која е обвинета во случајот „Рекет“, во четвртокот беше пренесена во клиниката „Жан Митрев“ поради висок крвен ...

По четири дена болничко лекување, Јанева денеска треба да биде вратена во притвор

Либертас - 14.10.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Адвокатка Ирена Фрчковска, рече дека очекуваат Јанева денеска ...

Јанева денеска се враќа во Шутка

Н.Македонија - 14.10.2019

Адвокатка на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, Ирена Фрчкоска, синоќа потврди дека Јанева денеска се враќа во истражниот затвор во Шутка. По четири дена поминати во приватна клиника, каде според адвокатите беше примена во ...

Повторно ќе се одлучува за гаранцијата на Јанева

Н.Македонија - 14.10.2019

По одлука на Апелација, Кривичниот суд повторно треба да одлучува по понудената гаранција од Катица Јанева, со која поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство бараше да се брани од слобода, јавуваат повеќе медиуми.

Кривичниот совет повторно ќе одлучува за гаранцијата на Јанева

Скопје1 - 14.10.2019

Кривичниот суд повторно треба да одлучува по понудената гаранција од поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, со која бараше да се брани од слобода, а по одлука на Апелациониот ...

Јанева денес се враќа во Шутка

Магазин - 14.10.2019

Екс шефицата на СЈО, а сега обвинета во случајот „Рекет“ Катица Јанева, е во постабилна состојба и денеска најверојатно ќе биде вратена во притвор. Јанева е на болничко лекување во приватната клиника „Жан Митрев“, каде беше однесена во четвртокот ...

ЛЕКАРИТЕ И ДАДОА ОТПУСНА НА ЈАНЕВА -Катица се враќа зад решетки

Магазин - 14.10.2019

Здравствената состојба на екс специјалната обвинителка Катица Јанева е подобрена и во текот на денот ќе биде повторно вратена во затворот во Шутка. Нејзината адвокатка Ирена Фрчковска пред новинарите денеска ја соопшти нејзината моментална ...

Катица Јанева се враќа во Шутка

Скопје1 - 14.10.2019

Катица Јанева се враќа во Шутка. Eкс шефицаta на СЈО, Катица Јанева, е во постабилна состојба и денеска најверојатно ќе биде вратена во Шутка. Јанева беше имаше пет дневно болничко лекување за кое сама ги платила трошоците.

Апелација: Кривичен пак да одлучи за гаранцијата на Јанева

Expres - 14.10.2019

Скопска Апелација одлучи дека Кривичниот суд повторно треба да одлучува дали Катица Јанева ќе биде пуштена од притвор со гаранцијата од недвижност во три стана. Препораката на Апелација е дека судијата не смеел да го отфрли барањето, туку ако сметал ...

Стабилизирана состојбата на Јанева, одбраната го чека одговорот на жалбата за притвор

MakPress - 14.10.2019

Состојбата на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“, е стабилна и денеска треба да биде пуштена од болничко лекување и вратена во затворот „Скопје“.

Јанева од болницата „Жан Митрев“ се враќа во „Шутка“

MakPress - 14.10.2019

Катица Јанева, екс специјалната обвинителка која сега е осомничена во случајот „Рекет“ денес се враќа во истражниот затвор Шутка, откако продолжениот викенд го помина во болницата „Жан Митрев“.

Јанева на снимање на главата, Апелација ѝ дава втора шанса за излегување од притвор

365 - 14.10.2019

Апелациониот суд го врати барањето на Катица Јанева за укинување на притворот, во кое таа како гаранција ги понуди трите стана, на повторно разгледување во Кривичниот суд. Барањето судијата на претходна постапка го отфрлил без да се впушти во оценка ...

Фрчкоска: Јанева треба напладне да биде пуштена од „Жан Митрев“

MakPress - 14.10.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Адвокатка Ирена Фрчковска, рече дека очекуваат Јанева денеска ...

Фрчковска: Јанева ќе биде пуштена од болница денес напладне

Магазин - 14.10.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Адвокатка Ирена Фрчковска, рече дека очекуваат Јанева денеска ...