TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ од прогресивна партија, стана мафијашка структура и извор на криминал

Канал5 - 16.05.2021

Блед говор, ништо ново, историски одлуки за историски неуспеси. СДСМ од прогресивна партија стана мафијашка структура и извор на криминал,се наведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на говорот на претседателот на СДСМ,Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Од прогресивна партија, СДСМ стана мафијашка структура и извор на криминал

МКД - 16.05.2021

Блед говор, ништо ново, историски одлуки за историски неуспеси. СДСМ од прогресивна партија стана мафијашка структура и извор на криминал. Сочувствуваме со членовите на СДСМ и ги охрабруваме да си ја вратат партијата назад од мафијата која им ја ...

Николоски: Нема криминалец на локално ниво, како и во европски и светски рамки со кој не е поврзан Зоран Заев, во ...

ТВ21 - 16.05.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на општина Карпош во одговор на новинарско прашање во однос на средбата помеѓу премиерот Зоран Заев и Седат Пекер истакна дека нема криминалец на локално ниво како и во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ од прогресивна партија, стана мафијашка структура

Press24 - 16.05.2021

Блед говор, ништо ново, историски одлуки за историски неуспеси. СДСМ од прогресивна партија стана мафијашка структура и извор на криминал, реагира опозициската ВМРО-ДПМНЕ на говорот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешниот партиски конгрес.

Николоски: Заев е најдобар другар на криминалците во Македонија и светот

Lider - 16.05.2021

Ниту јас ниту ВМРО-ДПМНЕ кажа дека Седат Пекер се среќавал со Зоран Заев туку тоа го кажа самиот тој, вели Николоски. Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на општина Карпош во одговор на новинарско прашање во ...

„Нема криминалец на локално ниво, како и во европски и светски рамки со кој не е поврзан Зоран Заев, во иднина јавноста ...

Курир - 16.05.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на општина Карпош во одговор на новинарско прашање во однос на средбата помеѓу премиерот Зоран Заев и Седат Пекер истакна дека нема криминалец на локално ниво како и во ...

Николоски: Јавноста ќе биде шокирана со кого сѐ се среќавал Заев и што договарал

Нетпрес - 16.05.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на општина Карпош во одговор на новинарско прашање во однос на средбата меѓу премиерот Зоран Заев и Седат Пекер истакна дека нема криминалец на локално ниво како и во европски ...

Николоски: Нема криминалец на локално ниво, како и во европски и светски рамки со кој не е поврзан Зоран Заев

Република - 16.05.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на општина Карпош во одговор на новинарско прашање во однос на средбата помеѓу премиерот Зоран Заев и Седат Пекер истакна дека нема криминалец на локално ниво како и во ...

„До кога мислат Спасовски и Заев да молчат зошто му дале полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер?!“

Курир - 16.05.2021

До кога мислат Спасовски и Заев да молчат зошто му дале полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер?! Полициско обезбедување не даваат службениците од пасошко кои ги осудија, туку Спасовски и Заев, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

До кога мислат Спасовски и Заев да молчат зошто му дале полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер, прашува ...

Нетпрес - 16.05.2021

До кога мислат Спасовски и Заев да молчат зошто му дале полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер?! Полициско обезбедување не даваат службениците од пасошко кои ги осудија, туку Спасовски и Заев, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Сочувствуваме со членовите на СДСМ и ги охрабруваме да си ја вратат партијата назад

Локално - 16.05.2021

„Блед говор, ништо ново, историски одлуки за историски неуспеси. СДСМ од прогресивна партија стана мафијашка структура и извор на криминал. Сочувствуваме со членовите на СДСМ и ги охрабруваме да си ја вратат партијата назад од мафијата која им ја ...

Николоски: Нема криминалец на локално ниво, како и во европски и светски рамки со кој не е поврзан Зоран Заев, во ...

Опсервер - 16.05.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на општина Карпош во одговор на новинарско прашање во однос на средбата помеѓу премиерот Зоран Заев и Седат Пекер истакна дека нема криминалец на локално ниво како и во ...

СДСМ од прогресивна партија, стана мафијашка структура и извор на криминал

Опсервер - 16.05.2021

Блед говор, ништо ново, историски одлуки за историски неуспеси. СДСМ од прогресивна партија стана мафијашка структура и извор на криминал. Сочувствуваме со членовите на СДСМ и ги охрабруваме да си ја вратат партијата назад од мафијата која им ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ од прогресивна партија, стана мафијашка структура и извор на криминал

MakPress - 16.05.2021

Блед говор, ништо ново, историски одлуки за историски неуспеси. СДСМ од прогресивна партија стана мафијашка структура и извор на криминал. Сочувствуваме со членовите на СДСМ и ги охрабруваме да си ја вратат партијата назад од мафијата која им ја ...

Јавноста ќе биде шокирана со кого се Зоран Заев се среќавал, нема криминалец што не седел со него, вели Николоски

MakPress - 16.05.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на општина Карпош во одговор на новинарско прашање во однос на средбата помеѓу премиерот Зоран Заев и Седат Пекер истакна дека нема криминалец на локално ниво како и во ...

До кога мислат Спасовски и Заев да молчат зошто му дале полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер, прашува ...

MakPress - 16.05.2021

До кога мислат Спасовски и Заев да молчат зошто му дале полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер?! Полициско обезбедување не даваат службениците од пасошко кои ги осудија, туку Спасовски и Заев.

Николоски: Јавноста ќе биде шокирана со кого се, се среќавал Заев и што договарал

PressingTV - 16.05.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на општина Карпош во одговор на новинарско прашање во однос на средбата помеѓу премиерот Зоран Заев и Седат Пекер истакна дека нема криминалец на локално ниво како и во ...

Николовски: Нема криминалец кој не е поврзан со Зоран Заев

Zoom - 16.05.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на општина Карпош во одговор на новинарско прашање во однос на средбата помеѓу премиерот Зоран Заев и Седат Пекер истакна дека нема криминалец на локално ниво како и во ...

Стоилковски: Спасовски и Заев му дале полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер

MakPress - 16.05.2021

Ова зад мене е Министерството за внатрешни работи водено од Оливер Спасовски, кој му даде полициско обезбедување и возила на Седат Пекер. Полициско обезбедување и возила за турскиот криминалец при неговиот престој во Македонија.

Стоилковски: Спасовски и Заев му дале полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер

Канал5 - 15.05.2021

Ова зад мене е Министерството за внатрешни работи водено од Оливер Спасовски, кој му даде полициско обезбедување и возила на Седат Пекер, рече Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. Полициско обезбедување и возила за турскиот криминалец при ...

Стоилковски: Спасовски и Заев му дале почести, полициско обезбедување и возила на криминалецот Седат Пекер

МКД - 15.05.2021

Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи му даде полициско обезбедување и возила на Седат Пекер. Полициско обезбедување и возила за турскиот криминалец при неговиот престој во Македонија.

Стоилковски: Спасовски и Заев му дале полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер

Фокус - 15.05.2021

Ова зад мене е Министерството за внатрешни работи водено од Оливер Спасовски, кој му даде полициско обезбедување и возила на Седат Пекер. Полициско обезбедување и возила за турскиот криминалец при неговиот престој во Македонија, обвини денеска Наум ...

ВМРО=ДПМНЕ: Зошто Заев и Спасовски му дадоа полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер?

Канал5 - 15.05.2021

Турскиот наркобос Седат Пекер, на кој од страна на Заев му беше дадено полициско обезбедување и придружба со возила на МВР со флешери кажа дека бил и кај Зоран Заев дома. Што барал Седат Пекер кај Зоран Заев дома и за што разговарале? Ако Пекер е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Заев и Спасовски му дадоа полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер?

Сител - 15.05.2021

Турскиот наркобос Седат Пекер, на кој од страна на Заев му беше дадено полициско обезбедување и придружба со возила на МВР со флешери кажа дека бил и кај Зоран Заев дома. Што барал Седат Пекер кај Зоран Заев дома и за што разговарале? Ако Пекер е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Заев и Спасовски му дадоа полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер?

+инфо - 15.05.2021

СДСМ криминална и Заев да одговорат. Од одговорност нема да избегаат. Бродот тоне, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. Турскиот наркобос Седат Пекер, на кој од страна на Заев му беше дадено полициско обезбедување и придружба со возила на МВР со флешери кажа дека ...

Зошто Заев и Спасовски му дадоа полициско обезбедување и возила со флешери на криминалецот Седат Пекер?

Либертас - 15.05.2021

Турскиот наркобос Седат Пекер, на кој од страна на Заев му беше дадено полициско обезбедување и придружба со возила на МВР со флешери кажа дека бил и кај Зоран Заев дома. Што барал Седат Пекер кај Зоран Заев дома и за што разговарале? Ако Пекер е ...

Стоилковски: Спасовски и Заев му дале полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер, попусти се обидите да се ...

24Инфо - 15.05.2021

Ова зад мене е Министерството за внатрешни работи водено од Оливер Спасовски, кој му даде полициско обезбедување и возила на Седат Пекер. Полициско обезбедување и возила за турскиот криминалец при неговиот престој во Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Заев и Спасовски му дадоа полициско обезбедување и возила со флешери на криминалецот Седат Пекер?

24Инфо - 15.05.2021

Турскиот наркобос Седат Пекер, на кој од страна на Заев му беше дадено полициско обезбедување и придружба со возила на МВР со флешери кажа дека бил и кај Зоран Заев дома. Што барал Седат Пекер кај Зоран Заев дома и за што разговарале? Ако Пекер е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Заев и Спасовски му дадоа полициско обезбедување и возила со флешери на криминалецот Седат Пекер?

Курир - 15.05.2021

Турскиот наркобос Седат Пекер, на кој од страна на Заев му беше дадено полициско обезбедување и придружба со возила на МВР со флешери кажа дека бил и кај Зоран Заев дома, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Заев и Спасовски му дадоа полициско обезбедување и возила со флешери на криминалецот Седат Пекер?

Lider - 15.05.2021

Турскиот наркобос Седат Пекер, на кој од страна на Заев му беше дадено полициско обезбедување и придружба со возила на МВР со флешери кажа дека бил и кај Зоран Заев дома, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

Стоилковски: Спасовски и Заев му дале полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер, попусти се обидите да се ...

Курир - 15.05.2021

Ова зад мене е Министерството за внатрешни работи водено од Оливер Спасовски, кој му даде полициско обезбедување и возила на Седат Пекер. Полициско обезбедување и возила за турскиот криминалец при неговиот престој во Македонија, рече во изјава за ...

Стоилковски: Спасовски и Заев му дале полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер

Нетпрес - 15.05.2021

Министерството за внатрешни работи водено од Оливер Спасовски му дало полициско обезбедување и возила на Седат Пекер, криминалец по кој трагаа турските правосудни институци, а турскиот криминалец при неговиот престој во Македонија добил и македонска ...

Зошто Заев и Спасовски му дадоа полициско обезбедување и возила со флешери на криминалецот Седат Пекер?

Нетпрес - 15.05.2021

Турскиот наркобос Седат Пекер, на кој од страна на премиерот Зоран Заев му беше дадено полициско обезбедување и придружба со возила на Министерството за внатрешни работи со флешери кажа дека бил и дома кај Заев, велат во партиското соопштение од ...

Зошто Заев и Спасовски му дадоа полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер?

Република - 15.05.2021

Турскиот наркобос Седат Пекер, на кој од страна на Заев му беше дадено полициско обезбедување и придружба со возила на МВР со флешери кажа дека бил и кај Зоран Заев дома, реагираат одВМРО-ДПМНЕ. , се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

(ВИДЕО) Стоилковски: Спасовски наместо да апси криминалци, тој им дава полициска заштита на лица како Седат Пекер

Lider - 15.05.2021

Попусти се обидите на Заев и на Спасовски да се вадат. За добивање на полициско обезбедување не одлучуваат службениците од пасошко кои ги наместија да преземат вина, туку Началникот на шестата управа, директорот на БЈБ, и Оливер Спасовски како ...

Зошто Заев и Спасовски му дадоа полициско обезбедување и возила со флешери на криминалецот Седат Пекер?

Опсервер - 15.05.2021

Турскиот наркобос Седат Пекер, на кој од страна на Заев му беше дадено полициско обезбедување и придружба со возила на МВР со флешери кажа дека бил и кај Зоран Заев дома. Што барал Седат Пекер кај Зоран Заев дома и за што разговарале? Ако Пекер е ...

Стоилковски: Спасовски и Заев му дале полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер, попусти се обидите да се ...

Опсервер - 15.05.2021

Ова зад мене е Министерството за внатрешни работи водено од Оливер Спасовски, кој му даде полициско обезбедување и возила на Седат Пекер. Полициско обезбедување и возила за турскиот криминалец при неговиот престој во Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Заев и Спасовски му дадоа полициско обезбедување и возила со флешери на криминалецот Седат Пекер?

MakPress - 15.05.2021

Турскиот наркобос Седат Пекер, на кој од страна на Заев му беше дадено полициско обезбедување и придружба со возила на МВР со флешери кажа дека бил и кај Зоран Заев дома. Што барал Седат Пекер кај Зоран Заев дома и за што разговарале? Ако Пекер е ...

Седат Пекер: Гангстерот кој сакаше да стане кум

Deutsche Welle - 14.05.2021

Турскиот гангстер Седат Пекер, кој деновиве е актуелен и во С. Македонија поради наводните врски со премиерот Зоран Заев, ги обвинува властите во својата земја за тесна поврзаност со мафијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев барал совети од мафијашот Пекер како да раководи со мафијашка организација?

Сител - 14.05.2021

Зоран Заев и должи одговор на јавноста дали со мафијашкиот водач Седат Пекер, кој јавно призна дека бил гости во домот на Заев, разговарале за богатото криминално минато на Пекер и за тоа како се раководи со мафијашка организација.

ВМРО-ДПМНЕ:Заев барал совети од мафијашот Пекер како да раководи со мафијашка организација?

Канал5 - 14.05.2021

Зоран Заев и должи одговор на јавноста дали со мафијашкиот водач Седат Пекер, кој јавно призна дека бил гости во домот на Заев, разговарале за богатото криминално минато на Пекер и за тоа како се раководи со мафијашка организација.

Мицкоски: Не може да очекувате од Заев, кој се среќавал со криминалци во својот дом, да направи пресврт во Брисел

+инфо - 14.05.2021

Тој Пекер или Адемовски според неговото тврдење бил гостин во домот на нашиот премиер со кој што се познава. И замислете човекот кој што се среќава со тој криминалец, очекувате вие пресврт да направи во Брисел - истакна Мицкоски од Битола.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев барал совети од Пекер како да раководи со мафијашка организација?

+инфо - 14.05.2021

Зоран Заев ѝ должи одговор на јавноста дали со мафијашкиот водач Седат Пекер, кој јавно призна дека бил гости во домот на Заев, разговарале за богатото криминално минато на Пекер и за тоа како се раководи со мафијашка организација, реагираше ...

Мицкоски: Не може да очекувате од Заев, кој се среќавал со криминалци во својот дом, да направи пресврт во Брисел

Мак. Весник - 14.05.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата со Управниот одбор на Стопанската комора во Битола на новинарско прашање околу поврзаноста на премиерот Зоран Заев со турскиот нарко бос Седат Пекер изјави дека за таа средба тој дознал од ...

Мицкоски: Не може да очекувате од Заев, кој се среќавал со криминалци во својот дом, да направи пресврт во Брисел

Курир - 14.05.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата со Управниот одбор на Стопанската комора во Битола на новинарско прашање околу поврзаноста на премиерот Зоран Заев со турскиот нарко бос Седат Пекер изјави дека за таа средба тој дознал од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Какви совети барал Заев од мафијашот во бегство Пекер?!

Нетпрес - 14.05.2021

Зоран Заев и должи одговор на јавноста дали со мафијашкиот водач Седат Пекер, кој јавно призна дека бил гостин во домот на Заев, разговарале за богатото криминално минато на Пекер и за тоа како се раководи со мафијашка организација.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев барал совети од мафијашот Пекер како да раководи со мафијашка организација?

Press24 - 14.05.2021

Зоран Заев и должи одговор на јавноста дали со мафијашкиот водач Седат Пекер, кој јавно призна дека бил гости во домот на Заев, разговарале за богатото криминално минато на Пекер и за тоа како се раководи со мафијашка организација.

Власта и обвинителството во молк – дали марихуаната е таа која ги поврзува Заев и Пекер?

Курир - 14.05.2021

По видеото кое го објави конторверзниот турски бизнисмен Пекер во кое кажа дека бил во домот на премиерот Заев, опозицијата не прастанува со поставуање на прашања до власта кои се уште остануваат неодговорени.

„Заев барал совети од мафијашот Пекер како да раководи со мафијашка организација?“

Курир - 14.05.2021

Зоран Заев и должи одговор на јавноста дали со мафијашкиот водач Седат Пекер, кој јавно призна дека бил гости во домот на Заев, разговарале за богатото криминално минато на Пекер и за тоа како се раководи со мафијашка организација.

Дали Заев барал совети од мафијашот Пекер како да раководи со мафијашка организација?

Република - 14.05.2021

Попусти се обидите на владата да го покрие срамот и криминалот на Зоран Заев и други припадници на СДСМ. Стана редовна пракса функционери на СДСМ да се блиски со мафијаши и криминалци. Ако органите на правосудството не ги истражат овие криминални ...

Мицкоски: Не може да очекувате од Заев, кој се среќавал со криминалци во својот дом, да направи пресврт во Брисел

Република - 14.05.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по средбата со Управниот одбор на Стопанската комора во Битола на новинарско прашање околу поврзаноста на премиерот Зоран Заев со турскиот нарко бос Седат Пекер изјави дека за таа средба тој дознал од ...

Мицкоски: Не може да се очекува од Заев, кој се среќавал со криминалци во својот дом, да направи пресврт во Брисел

Нетпрес - 14.05.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата со Управниот одбор на Стопанската комора во Битола на новинарско прашање околу поврзаноста на премиерот Зоран Заев со турскиот нарко бос Седат Пекер изјави дека за таа средба тој дознал од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев барал совети од мафијашот Пекер како да раководи со мафијашка организација?

24Инфо - 14.05.2021

Зоран Заев и должи одговор на јавноста дали со мафијашкиот водач Седат Пекер, кој јавно призна дека бил гости во домот на Заев, разговарале за богатото криминално минато на Пекер и за тоа како се раководи со мафијашка организација.

Мицкоски: Не може Заев, кој се среќавал со криминалци во својот дом, да направи пресврт во Брисел

24Инфо - 14.05.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата со Управниот одбор на Стопанската комора во Битола на новинарско прашање околу поврзаноста на премиерот Зоран Заев со турскиот нарко бос Седат Пекер изјави дека за таа средба тој дознал од ...

Мицкоски: Не може Заев, кој се среќавал со криминалци во својот дом, да направи пресврт во Брисел

MTM - 14.05.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговоарајќи на новинарски прашања при посетата на Битола рече дека околу поврзаноста на премиерот Зоран Заев со турскиот наркобос, Седат Пекер, дознал од самиот Заев и Пекер.

Мицкоски: Самиот Пекер рече дека го познава премиерот на Македонија и дека бил негов гостин

Lider - 14.05.2021

И после вакви средби на премиер на една држава со криминалец кој во својата матична земја важи за човек кој е проблематичен пред законите, не може да се очекува дека во Брисел ќе направи некаков пресврт во преговарачката позиција.

Дали Заев барал совети од мафијашот Пекер како да раководи со мафијашка организација?

Lider - 14.05.2021

Попусти се обидите на владата да го покрие срамот и криминалот на Зоран Заев и други припадници на СДСМ. Стана редовна пракса функционери на СДСМ да се блиски со мафијаши и криминалци. Ако органите на правосудството не ги истражат овие криминални ...

Мицкоски: Не може Заев, кој се среќавал со криминалци во својот дом, да направи пресврт во Брисел

Точка - 14.05.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговоарајќи на новинарски прашања при посетата на Битола рече дека околу поврзаноста на премиерот Зоран Заев со турскиот наркобос, Седат Пекер, дознал од самиот Заев и Пекер.

Мицкоски: Не може да очекувате од Заев, кој се среќавал со криминалци во својот дом, да направи пресврт во Брисел

MakPress - 14.05.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по средбата со Управниот одбор на Стопанската комора во Битола на новинарско прашање околу поврзаноста на премиерот Зоран Заев со турскиот нарко бос Седат Пекер изјави дека за таа средба тој дознал од ...

Мицкоски: Не може да очекувате од Заев, кој се среќавал со криминалци во својот дом, да направи пресврт во Брисел

PressingTV - 14.05.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата со Управниот одбор на Стопанската комора во Битола на новинарско прашање околу поврзаноста на премиерот Зоран Заев со турскиот нарко бос Седат Пекер изјави дека за таа средба тој дознал од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Седат Пекер во домот на Заев договорил да добие лажни патни исправи со името Џадин Ахмедовски?

PressingTV - 14.05.2021

Зоран Заев и должи одговор на јавноста дали со мафијашкиот водач Седат Пекер, кој јавно призна дека бил гости во домот на Заев, разговарале за богатото криминално минато на Пекер и за тоа како се раководи со мафијашка организација.

Мицкоски: Не може да очекувате од Заев, кој се среќавал со криминалци во својот дом, да направи пресврт во Брисел

Опсервер - 14.05.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по средбата со Управниот одбор на Стопанската комора во Битола на новинарско прашање околу поврзаноста на премиерот Зоран Заев со турскиот нарко бос Седат Пекер изјави дека за таа средба тој дознал од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев барал совети од мафијашот Пекер како да раководи со мафијашка организација?

MakPress - 14.05.2021

Зоран Заев и должи одговор на јавноста дали со мафијашкиот водач Седат Пекер, кој јавно призна дека бил гости во домот на Заев, разговарале за богатото криминално минато на Пекер и за тоа како се раководи со мафијашка организација.

СДСМ: Тешки лаги се тврдењата дека Заев имал контакти и соработка со Седат Пекер

Локално - 14.05.2021

Тоа што ВМРО-ДПМНЕ во континуитет шири лажни вести и измислува непостоечки сценарија, не го менува фактот дека оваа партија е бранител на криминалот и криминалците и потврден извор на лажни вести, стои во реакцијата на СДСМ откако ВМРО-ДПМНЕ, објави ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пекер кажа дека бил кај Заев дома, за што разговарале Пекер и Заев?

Канал5 - 13.05.2021

Пекер кажа дека бил кај Заев дома, за што разговарале Пекер и Заев? Дали е разговарано за бизнисот со марихуана или некој друг бизнис? Седат Пекер преку видео обраќање кажа дека бил во домот на премиер, Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Заев и Пекер разговарале за бизнисот со марихуана?

Сител - 13.05.2021

Седат Пекер преку видео обраќање кажа дека бил во домот на премиер, Зоран Заев. Попусти се обидите на Владата да го перат Заев, сите видовме како на Пекер му беше доделено полициско обезбедување и придружба со неколку возила од МВР.

Дали марихуаната ги поврзува Зоран Заев и Седат Пекер? – Власта и обвинителството молчат

Алфа - 13.05.2021

По видеото кое го објави конторверзниот турски бизнисмен Пекер во кое кажа дека бил во домот на премиерот Заев, опозицијата не прастанува со поставуање на прашања до власта кои се уште остануваат неодговорени.

За марихуаната или за друг бизнис? За што разговарата Седат Пекер и премиерот во домот на Заев?

Република - 13.05.2021

Седат Пекер преку видео обраќање кажа дека бил во домот на премиер, Зоран Заев. Попусти се обидите на Владата да го перат Заев, сите видовме како на Пекер му беше доделено полициско обезбедување и придружба со неколку возила од МВР, велат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пекер кажа дека бил кај Заев дома, за што разговарале Пекер и Заев? Дали е разговарано за бизнисот со ...

Курир - 13.05.2021

Седат Пекер преку видео обраќање кажа дека бил во домот на премиер, Зоран Заев.Попусти се обидите на Владата да го перат Заев, сите видовме како на Пекер му беше доделено полициско обезбедување и придружба со неколку возила од МВР, велат од ...

Дали Заев и Пекер разговарале за бизнисот со марихуана или за друг бизнис, прашува ВМРО-ДПМНЕ

Lider - 13.05.2021

Седат Пекер преку видео обраќање кажа дека бил во домот на премиер, Зоран Заев. Попусти се обидите на Владата да го перат Заев, сите видовме како на Пекер му беше доделено полициско обезбедување и придружба со неколку возила од МВР, велат од ...

Пекер кажа дека бил кај Заев дома, за што разговарале Пекер и Заев? Дали е разговарано за бизнисот со марихуана или ...

24Инфо - 13.05.2021

Седат Пекер преку видео обраќање кажа дека бил во домот на премиер, Зоран Заев. Попусти се обидите на Владата да го перат Заев, сите видовме како на Пекер му беше доделено полициско обезбедување и придружба со неколку возила од МВР.

Полициско обезбедување  и возила со флешери на Седат Пекер, му даде Заев, а не Мицкоски, доста бегаш Заев признај

24Инфо - 13.05.2021

Седат Пекер се шеташе низ Македонија со полициско обезбедување и со полициски возила со флешери, тоа му го овозможил Зоран Заев и неговата власт, а не Мицкоски. Седар Пекер е криминалец, и тоа сите го знаат, но Зоран Заев му даде полициска придружба ...

АФЕРА МАФИЈА: Седат Пекер кажа дека бил дома кај Зоран Заев, дали било разговарано за бизнисот со марихуана или некој ...

Денешен - 13.05.2021

Пекер кажа дека бил кај Заев дома, за што разговарале Пекер и Заев? Дали е разговарано за бизнисот со марихуана или некој друг бизнис?- прашува ВМРО-ДПМНЕ во денешната реакција, откако од Владата вчера објавија дека мафијашот Седат Пекер немал ...

За што разговарале Пекер и Заев?

PressingTV - 13.05.2021

Седат Пекер преку видео обраќање кажа дека бил во домот на премиер, Зоран Заев. Попусти се обидите на Владата да го перат Заев, сите видовме како на Пекер му беше доделено полициско обезбедување и придружба со неколку возила од МВР, велат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Полициско обезбедување и возила со флешери на Седат Пекер, му даде Заев, а не Мицкоски, доста бегаш Заев ...

MakPress - 13.05.2021

Седат Пекер се шеташе низ Македонија со полициско обезбедување и со полициски возила со флешери, тоа му го овозможил Зоран Заев и неговата власт, а не Мицкоски. Седар Пекер е криминалец, и тоа сите го знаат, но Зоран Заев му даде полициска придружба ...

Пекер кажа дека бил кај Заев дома, за што разговарале Пекер и Заев? Дали е разговарано за бизнисот со марихуана или ...

Опсервер - 13.05.2021

Седат Пекер преку видео обраќање кажа дека бил во домот на премиер, Зоран Заев. Попусти се обидите на Владата да го перат Заев, сите видовме како на Пекер му беше доделено полициско обезбедување и придружба со неколку возила од МВР.

ВМРО-ДПМНЕ: Пекер кажа дека бил кај Заев дома, за што разговарале Пекер и Заев? Дали е разговарано за бизнисот со ...

MakPress - 13.05.2021

Седат Пекер преку видео обраќање кажа дека бил во домот на премиер, Зоран Заев. Попусти се обидите на Владата да го перат Заев, сите видовме како на Пекер му беше доделено полициско обезбедување и придружба со неколку возила од МВР.

Владата демантира, премиерот Заев немал средба со Седат Пекер

Сител - 12.05.2021

Владата демантира дека премиерот Зоран Заев имал контакти со турскиот криминалец кој во моментов е во бегство од органите на прогонот на Турција, Седат Пекер, кому наедно му бил издаден пасош со лажен идентитет од полициската управа во случајот ...

Владата демантира: Премиерот Заев нема никаква конекција ниту соработка со Седат Пекер

ТВ21 - 12.05.2021

Денеска во Владата, прес-конференција одржаа потпаролите Муамед Хоџа и Душко Арсовски. Арсовски на новинарско прашање окоплу наводните средби на премиерот Зоран Заев и Седат Пекер, одговорија дека сето тоа се шпекулации.

ВМРО-ДПМНЕ:Изјавата на Пекер за средби со Заев го откри театарот на власта за скандалот Мафија

Канал5 - 12.05.2021

Изјавата на Пекер за средби со Заев го откри театарот на власта за скандалот Мафија, која сакаше да ги скрие функционерите вмешани во издавање на 214 пасоши на светски криминалци. Изјавата на Седат Пекер дека го познава македонскиот премиер, дека се ...

Владата демантира дека премиерот Заев имал контакти или соработка со Пекер

Слободен Печат - 12.05.2021

Владата денеска како лаги и манипулации ги оквалификува информациите дека премиерот Зоран Заев имал контакти со Седат Пекер. -Премиерот Заев и неговото семејство немале и немаат никакви средби и соработки со споменатото лице.

Влада: Не е точно дека Заев имал средби со Пекер

Фокус - 12.05.2021

Владата денеска како лаги и манипулации ги оквалификува информациите дека премиерот Зоран Заев имал контакти со Седат Пекер. -Премиерот Заев и неговото семејство немале и немаат никакви средби и соработки со споменатото лице.

Владата демантира дека премиерот Заев имал контакти или соработка со Пекер

Канал5 - 12.05.2021

Владата денеска како лаги и манипулации ги оквалификува информациите дека премиерот Зоран Заев имал контакти со Седат Пекер. -Премиерот Заев и неговото семејство немале и немаат никакви средби и соработки со споменатото лице.

Владата демантира дека премиерот Заев имал контакти или соработка со Пекер

Алсат-М - 12.05.2021

Владата денеска како лаги и манипулации ги оквалификува информациите дека премиерот Зоран Заев имал контакти со Седат Пекер. -Премиерот Заев и неговото семејство немале и немаат никакви средби и соработки со споменатото лице.

Милошоски: Меѓународниот Интерпол го бара Седат Пекер, а македонскиот го чести ручек

+инфо - 12.05.2021

Дали во периодот октомври-декември 2020 година началникот во МВР за меѓународна соработка и Интерпол, Рефик Ќерими, остварил една или повеќе средби со мафијашот Седат Пекер, по кого токму Интерпол трага со потерница, прашува пратеникот од ...

Митева: Заев по изјавата на Пекер треба да се повика на информативен разговор

+инфо - 12.05.2021

Зоран Заев треба да одговори зошто, за кои цели се сретнал, како се овозможени тие 214 пасоши на наркобосови, мафијаши коишто имале можност да престојуваат во Република Македонија. Дури имале и сопствено обезбедување.

Владата демантира дека Заев имал контакт со Седат Пекер

Алфа - 12.05.2021

Владата се уште не дава одговор на трите прашања за поврзаноста на Пекер и македонската власт, кои опозицијата ги постави до нив, но и до премиерот Заев. Прашањата од ВМРО-ДПМНЕ се поставени откако во јавноста осамна видеото каде контроверзниот ...

Влада: Заев немал никакви контакти со Пекер

Фактор - 12.05.2021

Владата демантира дека премиерот Зоран Заев имал контакти со контроверзниот лик кој во моментов е во бегство од органите на прогонот на Турција, Седат Пекер, кому наедно му бил издаден пасош со лажен идентитет од полициската управа во случајот ...

Владата демантира дека премиерот Заев имал контакти или соработка со Пекер

Независен - 12.05.2021

Владата денеска како лаги и манипулации ги оквалификува информациите дека премиерот Зоран Заев имал контакти со Седат Пекер. -Премиерот Заев и неговото семејство немале и немаат никакви средби и соработки со споменатото лице.

ВМРО-ДПМНЕ: Изјавата на пекер за средбите со Заев го откри театарот на власта за скандалот „Мафија“

+инфо - 12.05.2021

Уште од самиот старт на јавноста ѝ беше јасно дека ваква операција за делење на 214 македонски пасоши на светски нарко босови, криминалци, мафијаши, убијци и терористи, не може да го направат обични чиновници, кои патем од страна на власта на Заев ...

Владата демантира дека премиерот Заев имал соработка со турскиот мафијаш Седат Пекер

+инфо - 12.05.2021

Категорично ги отфрламе како лаги и манипулации сите вести во кои премиерот Заев и неговото семејство се доведуваат во каква било врска со споменатото лице - изјави денеска владиниот портпарол Душко Арсовски одговарајќи на новинарско прашање на ...

Владата демантираше: Заев немал никаква конекција ниту соработка со Седат Пекер

Либертас - 12.05.2021

Владата демантира дека премиерот Зоран Заев имал контакти со турскиот криминалец кој во моментов е во бегство од органите на прогонот на Турција, Седат Пекер, кому наедно му бил издаден пасош со лажен идентитет од полициската управа во случајот ...

Митева: Заев по изјавата на Пекер треба да се повика на информативен разговор и да одговори за издадените 214 пасоши на ...

24Инфо - 12.05.2021

„Изјавата на Седат Пекер јасно укажува оваа криминална мафија се случи во време во која што на власт е СДСМ, министер за внатрешни работи е Оливер Спасовски од редовите на СДСМ и во најмала рака јас очекувам после вакви изјави судството да се ...

АФЕРА МАФИЈА: Пекер го разоткри театарот на Заев за издавањето на 214 фалсификувани македонски пасоши на светски ...

Денешен - 12.05.2021

Изјавата на Пекер за средби со Заев го откри театарот на власта за скандалот Мафија, која сакаше да ги скрие функционерите вмешани во издавање на 214 пасоши на светски криминалци, се истакнува во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ за овој скандал и ...

Изјавата на Пекер за средбите со Заев го откри театарот околу скандалот „Мафија“

Нетпрес - 12.05.2021

Изјавата на Седат Пекер дека го познава македонскиот премиер, дека се пријатели и дека бил кај него дома, го разоткри целиот театар на власта околу скандалот „Мафија“, реагираше ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.

Митева: Заев по изјавата на Седат Пекер требаше да биде повикан на разговор во судот

Lider - 12.05.2021

Марија Митева, портпаролка на ВМРО-ДПМНЕ беше денешен гостин во емисијата „Само Вистина“. Таа очекува дека после скандалозната изјава на најголемиот турски мафијаш дека премиерот на државата би кај него дома, судството да се охрабри и да ги повика ...

Митева: Заев по изјавата на Седат Пекер треба да се повика на информативен разговор во суд и да одговори за издадените ...

Курир - 12.05.2021

„Изјавата на господинот Седат Пекер јасно укажува оваа криминална мафија се случи во време во која што на власт е СДСМ, министер за внатрешни работи е Оливер Спасовски од редовите на СДСМ и во најмала рака јас очекувам после вакви изјави судството ...

Митева: По изјавата на Седат Пекер, Заев треба да биде повикан на информативен разговор во суд и да одговори за ...

Нетпрес - 12.05.2021

Изјавата на Седат Пекер јасно укажува оваа криминална мафија се случи во време во која што на власт е СДСМ, министер за внатрешни работи е Оливер Спасовски од редовите на СДСМ и во најмала рака јас очекувам после вакви изјави судството да се охрабри ...

Владата демантираше: Заев немал никаква конекција ниту соработка со Седат Пекер

Press24 - 12.05.2021

Владата демантира дека премиерот Зоран Заев имал контакти со турскиот криминалец кој во моментов е во бегство од органите на прогонот на Турција, Седат Пекер, кому наедно му бил издаден пасош со лажен идентитет од полициската управа во случајот ...

ВМРО ДПМНЕ: Зборот на Пекер наспроти зборот на Заев, а од искуство не може да му верува на зборот на Заев

Lider - 12.05.2021

Тоа што Владата демантира, а не лично Зоран Заев ништо не и значи на јавноста, оти тоа е само ишкање на мувата од капата Тоа што Владата демантира, а не лично Зоран Заев ништо не и значи на јавноста, оти тоа е само ишкање на мувата од капата.

Зборот на Пекер наспроти зборот на Заев, а од искуство не може да му верува на зборот на Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 12.05.2021

Тоа што Владата демантира, а не лично Зоран Заев ништо не и значи на јавноста, оти тоа е само ишкање на мувата од капата. Изјавата на турскиот бос Седат Пекер дека е пријател со Заев и се среќавал со него во неговиот дом, апсолутно нема никаква ...

Зборот на Пекер наспроти зборот на Заев, а од искуство не може да му верува на зборот на Заев

24Инфо - 12.05.2021

Тоа што Владата демантира, а не лично Зоран Заев ништо не и значи на јавноста, оти тоа е само ишкање на мувата од капата. Изјавата на турскиот бос Седат Пекер дека е пријател со Заев и се среќавал со него во неговиот дом, апсолутно нема никаква ...

Милошоски: Дали Спасовски знае дека началникот во МВР за Интерпол Рефик Ќерими се среќавал со Пекер?

Република - 12.05.2021

⚠️Бидејќи во јавноста има голем интерес околу тоа кој од повисоките структури во МВР бил запознаен со издавањето на 214 пасоши на нарко-босови со украден идентитет во случајот “Мафија”, денес до МВР Спасовски поставив писмено пратеничко прашање, а ...

Милошоски: Меѓународниот Интерпол го бара Седат Пекер, а македонскиот го чести ручек

Нетпрес - 12.05.2021

Пратеникот од редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, денеска поставил писмено пратеничко прашање до Министерството за внатрешни работи (МВР), а кое се однесува на контактите што ги имал турскиот мафијаш Седат Пекер со началник во ...

Дали началникот во МВР за меѓународна соработка и Интерпол, се сретнал со Седат Пекер?

Lider - 12.05.2021

Бидејќи во јавноста има голем интерес околу тоа кој од повисоките структури во МВР бил запознаен со издавањето на 214 пасоши на нарко-босови со украден идентитет во случајот “Мафија”, денес до МВР Спасовски поставив писмено пратеничко прашање, а ...

Владата демантира дека Заев имал контакти или соработка со Пекер

iPortal - 12.05.2021

Владата денеска како лаги и манипулации ги оквалификува информациите дека премиерот Зоран Заев имал контакти со Седат Пекер. -Премиерот Заев и неговото семејство немале и немаат никакви средби и соработки со споменатото лице.

ВМРО ДПМНЕ: Зборот на Пекер наспроти зборот на Заев, а од искуство не може да му верува на зборот на Заев

Република - 12.05.2021

Тоа што Владата демантира, а не лично Зоран Заев ништо не и значи на јавноста, оти тоа е само ишкање на мувата од капата. Изјавата на турскиот бос Седат Пекер дека е пријател со Заев и се среќавал со него во неговиот дом, апсолутно нема никаква ...

Владата демантира дека Заев имал контакти со Седат Пекер

Lider - 12.05.2021

Владата демантира дека премиерот Зоран Заев имал контакти со контроверзниот лик кој во моментов е во бегство од органите на прогонот на Турција, Седат Пекер, кому наедно му бил издаден пасош со лажен идентитет од полициската управа во случајот ...

ВЛАДА: Премиерот Заев и неговото семејство немале средби и соработка со Седат Пекер

Денешен - 12.05.2021

Владата денеска како „лаги и манипулации“ ги оквалификува информациите дека премиерот Зоран Заев имал контакти со Седат Пекер. -Премиерот Заев и неговото семејство немале и немаат никакви средби и соработки со споменатото лице.

Владата демантира дека Заев имал соработка со турскиот мафијаш Седат Пекер

Нетпрес - 12.05.2021

Владата денеска како лаги и манипулации ги оквалификува информациите дека премиерот Зоран Заев имал контакти со Седат Пекер. – Премиерот Заев и неговото семејство немале и немаат никакви средби и соработки со споменатото лице.

Владата демантира дека премиерот Заев имал контакти или соработка со Пекер

24Инфо - 12.05.2021

Владата денеска како лаги и манипулации ги оквалификува информациите дека премиерот Зоран Заев имал контакти со Седат Пекер. -Премиерот Заев и неговото семејство немале и немаат никакви средби и соработки со споменатото лице.

По три дена од интервјуто, Владата се сети дека Пекер не бил на гости дома кај Заев

Република - 12.05.2021

Владата демантира дека премиерот Зоран Заев имал контакти со турскиот криминалец кој во моментов е во бегство од органите на прогонот на Турција, Седат Пекер, кому наедно му бил издаден пасош со лажен идентитет од полициската управа во случајот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Изјавата на Пекер за средби со Заев го откри театарот на власта за скандалот „Мафија“

Курир - 12.05.2021

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека изјавата на Седат Пекер дека го познава македонскиот премиер, дека се пријатели и дека бил кај него дома, го разоткри целиот театар на власта околу скандалот Мафија.

ВМРО-ДПМНЕ: Изјавата на Пекер за средби со Заев го откри театарот на власта за скандалот „Мафија“

PressingTV - 12.05.2021

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека изјавата на Седат Пекер дека го познава македонскиот премиер, дека се пријатели и дека бил кај него дома, го разоткри целиот театар на власта околу скандалот Мафија.

ВМРО-ДПМНЕ: Зборот на Пекер наспроти зборот на Заев, а од искуство не може да му верува на зборот на Заев

MakPress - 12.05.2021

Тоа што Владата демантира, а не лично Зоран Заев ништо не и значи на јавноста, оти тоа е само ишкање на мувата од капата. Изјавата на турскиот бос Седат Пекер дека е пријател со Заев и се среќавал со него во неговиот дом, апсолутно нема никаква ...

Три дена по интервјуто и тврдењата на Пекер, Владата демантира дека Заев имал контакти или соработка со турскиот ...

MakPress - 12.05.2021

Владата денеска како лаги и манипулации ги оквалификува информациите дека премиерот Зоран Заев имал контакти со Седат Пекер. -Премиерот Заев и неговото семејство немале и немаат никакви средби и соработки со споменатото лице.

Владата го брани шефот: Заев немал никаква конекција со Седат Пекер

Expres - 12.05.2021

Владата демантира дека премиерот Зоран Заев имал контакти со турскиот криминалец кој во моментов е во бегство од органите на прогонот на Турција, Седат Пекер, кому наедно му бил издаден пасош со лажен идентитет од полициската управа во случајот ...

Влада: Заев немал никаква средбa и конекција со Седат Пекер

Локално - 12.05.2021

Од Владата денеска демантира дека премиерот Зоран Заев имал контакти со турскиот криминалец кој во моментов е во бегство од органите на прогонот на Турција, Седат Пекер. „Премиерот Заев и неговото семејство немало и немаат и никакви средби и ...

Владата демантира дека Заев имал контакти со Седат Пекер

PressingTV - 12.05.2021

Владата демантира дека премиерот Зоран Заев имал контакти со турскиот криминалец кој во моментов е во бегство од органите на прогонот на Турција, Седат Пекер, кому наедно му бил издаден пасош со лажен идентитет од полициската управа во случајот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Изјавата на Пекер за средби со Заев го откри театарот на власта за скандалот Мафија

MakPress - 12.05.2021

Изјавата на Седат Пекер дека го познава македонскиот премиер, дека се пријатели и дека бил кај него дома, го разоткри целиот театар на власта околу скандалот Мафија. Оваа изјава го потврдува ставот на ВМРО-ДПМНЕ дека власта на Заев во паника од ...

Владата демантира дека премиерот Заев имал контакти или соработка со Пекер

Frontline - 12.05.2021

Владата денеска како лаги и манипулации ги оквалификува информациите дека премиерот Зоран Заев имал контакти со Седат Пекер. -Премиерот Заев и неговото семејство немале и немаат никакви средби и соработки со споменатото лице.

Тројца обвинети не признаваат вина за издавањето лажни пасоши

Сител - 11.05.2021

Тројца обвинети по судски пат ќе докажуваат дека не биле дел од групата која фалсификувала пасоши. Судењето почна денеска. Доказите обезбедени од обвинителството биле класифицирани и строго доверливи, па рочиштето се одвива зад затворени врати.

Кој e Седат Пекер и каде е засолнет?

Р.С.Европа - 11.05.2021

Контроверзниот турски бизнисмен Седат Пекер во последните две години најде засолниште во Западен Балкан. Пекер има дозвола за привремен престој на Косово, а неодамна му беше издаден и македонски пасош со лажен идентитет.

Судење за „Двојник“ - Зад затворени врати се изведуваат докази со назнака “строго довериливо“

24 Вести - 11.05.2021

„Со изведување на докази како се издавале пасошите на странски државјани денеска во Кривичниот суд Скопје продолжи судењето во случајот „Двојник” против обвинетите кои не се чувствуваат виновни за злоупотреба на службената положба.

Милошоски: Шефот на турската мафија го демантира Заев, бил кај него на гости!

Канал5 - 11.05.2021

Шефот на турската мафија го демантира Заев, бил кај него на гости! Што разговарале Заев и Пекер во домот на премиeрот? Судската постапка за случајот Мафија гледаме дека тече со минимални казни затвор за кои што треба да ги направат топовско месо ...

Милошоски: Тоа што ги поврзува Пекер и Заев е марихуаната

+инфо - 11.05.2021

Дали можеби марихуаната била предмет на разговори помеѓу Заев и Пекер или можеби разговори се воделе за можни инвестиции на Седат Пекер во угостителскиот и трговскиот – туристичкиот сектор на Македонија, истакна пратеникот од ...

Милошоски: Освен со Заев, со кои високи функционери од МВР Седат Пекер имал средба?

Алфа - 11.05.2021

Нашето прашање до Заев е следново: Кога имал средба со Седат Пекер надвор од Скопје? -прашува Антонијо Милошески. Имал ли македонскиот премиер повеќе средби со турскиот контроверзен бизнисмен баран преку Интерпол? Пекер преку видео порака ...

Милошоски со пратеничко прашање до Заев: Дали вие лично се имате сретнато со турскиот државјанин Седат Пекер?

+инфо - 11.05.2021

Не е од примарен интерес дали евентуалната средба Заев-Пекер била службена, неформална, во приватен дом, во работен ден или за викенд, напиша Милошоски на Фејсбук. Пратеникот од редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, му постави ...

Милошоски: Одговорност за случајот Мафија по хиерархија кај министерот или другите надредени нема

Вечер Прес - 11.05.2021

Судската постапка за случајот Мафија гледаме дека тече со минимални казни затвор за кои што треба да ги направат топовско месо некои административци во управните служби на МВР, додека одговорност по хиерархија кај министерот или другите надредени ...

Милошоски: Шефот на турската мафија го демантира Заев, бил кај него на гости! Што разговарале Заев и Пекер во домот на ...

Курир - 11.05.2021

Судската постапка за случајот Мафија гледаме дека тече со минимални казни затвор за кои што треба да ги направат топовско месо некои административци во управните служби на МВР, додека одговорност по хиерархија кај министерот или другите надредени ...

Милошоски: Шефот на турската мафија го демантира Заев, бил кај него на гости! Што разговарале Заев и Пекер во домот на ...

24Инфо - 11.05.2021

Судската постапка за случајот Мафија гледаме дека тече со минимални казни затвор за кои што треба да ги направат топовско месо некои административци во управните служби на МВР, додека одговорност по хиерархија кај министерот или другите надредени ...

Заев не демантираше дека турскиот криминалец Пекер му бил на гости

Република - 11.05.2021

Еден ден откако се појави видео од турскиот криминалец Седат Пекер во кое тој за првпат открива дека имал добри односи со македонскиите политичари па дури и дека бил дома кај дома кај премиер има целосен молк од Заев и од Владата.

Милошоски до Заев: Дали вие лично се имате сретнато со турскиот државјанин Седат Пекер?

Република - 11.05.2021

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски му постави пратеничко прашање на премиерот Зоран Заев во врска со средбата со турскиот мафијаш Седат Пекер, по кого Турција и Интерпол трагаат со меѓународна потерница.

Милошоски: Освен со Заев, со кои високи функционери од МВР Седат Пекер имал средба

Press24 - 11.05.2021

Судската постапка за случајот Мафија гледаме дека тече со минимални казни затвор за кои што треба да ги направат топовско месо некои административци во управните служби на МВР, додека одговорност по хиерархија кај министерот или другите надредени ...

Молк од Заев: Не одговара дали турскиот криминалец Пекер му бил на гости?

Lider - 11.05.2021

Еден ден откако се појави видео од турскиот криминалец Седат Пекер во кое тој за првпат открива дека имал добри односи со македонскиите политичари па дури и дека бил дома кај дома кај премиер има целосен молк од Заев и од Владата.

За што разговарале во домот на премиерот Заев и шефот на турската мафија, праша Милошоски

Нетпрес - 11.05.2021

Судската постапка за случајот „Мафија“ гледаме дека тече со минимални казни затвор за кои што треба да ги направат топовско месо некои административци во управните служби на МВР, додека одговорност по хиерархија кај министерот или другите надредени ...

Пекер продава, а Заев произведува дрога – за што разговарале турскиот мафијаш и премиерот кај премиерот дома?

Република - 11.05.2021

Судската постапка за случајот Мафија гледаме дека тече со минимални казни затвор за кои што треба да ги направат топовско месо некои административци во управните служби на МВР, додека одговорност по хиерархија кај министерот или другите надредени ...

Милошоски: Единствената точка за разговор која што ги поврзува Седат Пекер и Заев се наркотиците

Lider - 11.05.2021

Судската постапка за случајот Мафија гледаме дека тече со минимални казни затвор за кои што треба да ги направат топовско месо некои административци во управните служби на МВР, додека одговорност по хиерархија кај министерот или другите надредени ...

(Видео) Милошоски: Што разговарале Заев и шефот на турската наркомафија во домот на премиeрот?

MTM - 11.05.2021

Лично Седет Пекер, шефот на турската нарко-мафија, кој е меѓу лицата што добиле македонска патна исправа пред два дена кажа дека го познава македонскиот премиер, дека се пријатели и дека бил кај него дома, посочи на денешната прес-конференција, ...

Милошоски до Заев: Дали вие лично се имате сретнато со Седат Пекер, по кого трагаат Турција и Интерпол?

Lider - 11.05.2021

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски му постави пратеничко прашање на премиерот Зоран Заев во врска со средбата со турскиот мафијаш Седат Пекер, по кого Турција и Интерпол трагаат со меѓународна потерница.

Милошоски до Заев: Дали вие лично се имате сретнато со турскиот државјанин Седат Пекер?

Press24 - 11.05.2021

Пратеникот од редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, му постави пратеничко прашање на премиерот Зоран Заев во врска со средбата со турскиот мафијаш Седат Пекер, по кого Турција и Интерпол трагаат со меѓународна потерница.

Милошоски со пратеничко прашање до Заев: Дали лично се имате сретнато со Седат Пекер?

Курир - 11.05.2021

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, му постави пратеничко прашање на премиерот Зоран Заев во врска со средбата со турскиот мафијаш Седат Пекер, по кого Турција и Интерпол трагаат со меѓународна потерница.

Милошоски постави пратеничко прашање до Заев: Дали лично се имате сретнато со Седат Пекер?

Нетпрес - 11.05.2021

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, му постави пратеничко прашање на премиерот Зоран Заев во врска со средбата со турскиот мафијаш Седат Пекер, по кого Турција и Интерпол трагаат со меѓународна потерница.

Незгодно пратеничко прашање до премиерот Заев за меѓународен мафијаш

Expres - 11.05.2021

⚠️Бидејќи во јавноста има голем интерес околу сигурноста на системот за издавање на биометриски патни исправи и кој од повисоките владини структури можел да биде во тек со издавањето на 214 пасоши на нарко-босови со украден идентитет во случајот ...

Милошоски: Шефот на турската мафија го демантира Заев, бил кај него на гости! Што разговарале Заев и Пекер во домот на ...

PressingTV - 11.05.2021

Судската постапка за случајот Мафија гледаме дека тече со минимални казни затвор за кои што треба да ги направат топовско месо некои административци во управните служби на МВР, додека одговорност по хиерархија кај министерот или другите надредени ...

Милошоски: Шефот на турската мафија го демантира Заев, бил кај него на гости! Што разговарале Заев и Пекер во домот на ...

MakPress - 11.05.2021

Судската постапка за случајот Мафија гледаме дека тече со минимални казни затвор за кои што треба да ги направат топовско месо некои административци во управните служби на МВР, додека одговорност по хиерархија кај министерот или другите надредени ...

Милошоски: Шефот на турската мафија го демантира Заев, бил кај него на гости! Што разговарале Заев и Пекер во домот на ...

Опсервер - 11.05.2021

Судската постапка за случајот Мафија гледаме дека тече со минимални казни затвор за кои што треба да ги направат топовско месо некои административци во управните служби на МВР, додека одговорност по хиерархија кај министерот или другите надредени ...

Нема демант од Заев дека го нагостил Пекер дома

PressingTV - 11.05.2021

Еден ден откако се појави видео од турскиот криминалец Седат Пекер во кое тој за првпат открива дека имал добри односи со македонскиите политичари па дури и дека бил дома кај дома кај премиер има целосен молк од Заев и од Владата.

Од Влада негираат дека Заев имал средба со Пекер

Локално - 11.05.2021

Од владиниот Кабинет на премиерот демантираат дека Зоран Заев имал средба со турскиот криминалец, Седат Пекер. „Претседателот на Владата немал средба со лицето за кое прашувате“, соопштиле од Влада за ТВ 24.

Седат Пекер преку видео пораки се пресметува со Турција и се фали дека бил пријател со македонскиот премиер

МКД - 10.05.2021

Седат Пекер, кој во Турција го претставуваат како лидер на голема криминална организација, преку видео пораки кои ги објавува на интернет се пресметува со турската држава која по него има распишано потерница, а во земјата се вршат постојани претреси ...

Мицкоски: Седат Пекер вели дека се среќавал со премиерот Заев кај него дома

24 Вести - 10.05.2021

„Ако некому не беше јасно зошто обичните службеници осудени во аферата „Мафија" се обично топовско месо со симболични казни, превземајќи ја вината од плеќите на одговорните во МВР? Зошто се судени само за злоупотреба на службената должност и членот ...

Седат Пекер ѝ се закани на Турција, спомнува познанство со македонскиот премиер и лидерите на сите политички партии

Слободен Печат - 10.05.2021

Седат Пекер, кој во Турција го претставуваат како лидер на голема криминална организација, на своите социјални мрежи преку видеопораки се пресметува со турската држава која има распишано потерница по него.

Мицкоски: Пекер вели дека се среќавал со Заев кај него дома, ќе има расветлување и одговорност за аферата „Мафија“

ТВ21 - 10.05.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот Фејсбук профил објави видео од турскиот државјанин Седат Пекер во кое вели дека се среќавал со премиерот Зоран Заев и бил кај него дома. Тој вети дека ќе има целосно расчистување на оваа афера.

Мицкоски: Ќе има целосно расветлување на аферата Мафија, како и одговорност за сите инволвирани

Сител - 10.05.2021

Ако некому не беше јасно зошто обичните службеници осудени во аферата “Мафија” се обично топовско месо со симболични казни, превземајќи ја вината од плеќите на одговорните во МВР? Зошто се судени само за злоупотреба на службената должност и членот ...

Мицкоски: Целосно расветлување за „Мафија“, Седат Пекер преку видео тврди дека лично се познава со премиерот Заев

Алсат-М - 10.05.2021

Ако некому не беше јасно зошто обичните службеници осудени во аферата “Мафија” се обично топовско месо со симболични казни, превземајќи ја вината од плеќите на одговорните во МВР? – пишува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Пекер вели дека се среќавал со Заев

Р.С.Европа - 10.05.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот официјален профил на социјалната мрежа Фејсбук сподели видео на кое зборува турскиот државјанин Седат Пекер во кое според преводот од турски јазик, тој вели дека се среќавал со ...

Мицкоски: Ќе има целосно расветлување на аферата „Мафија“

Канал5 - 10.05.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски сподели видео во кое наводно Седат Пекер вели дека се сретнал со македонскиот премиер. Ако некому не беше јасно зошто обичните службеници осудени во аферата „Мафија” се обично топовско месо со симболични ...

Милошоски објави видео од Пекер во кое тврди дека се познава со Заев и бил кај него дома

Сител - 10.05.2021

Антонио Милошоски денеска објави видео снимка на која најпознатиот турски мафијаш Седат Пекер вели дека го познава лично премиерот на Македонија и дека бил кај него дома. „После изјавата на Седат Пекер, по кого има меѓународна потерница за трговија ...

Седат Пекер тврди дека бил на гости кај македонскиот премиер

Алсат-М - 10.05.2021

Кој ја мами јавноста? Турскиот бизнисмен баран од Интерпол, Седат Пекер, објави видео во кое тврди дека се сретнал со премиерот Зоран Заев. Од кабинетот на премиерот, пак демантираат. Турскиот бизнисмен Пекер за кого ВМРО ДПМНЕ објави дека добил ...

Со изјава од Пекер опозицијата тврди дека бил на средби со премиерот, Владата демантира

Сител - 10.05.2021

Седат Пекер тврди дека се среќавал со премиерот Заев и бил кај него дома. Опозицискиот лидер Мицкоски со видео на социјалните мрежи тврди дека Заев имал лични релации со турскиот бегалец Седат Пекер.

ВМРО-ДПМНЕ објави видео во кое Пекер признава дека се сретнал со Заев, владата демантира

24 Вести - 10.05.2021

Лидерот на најголемата опозициска парија, Христијан Мицкоски тврди дека турскиот наркобос, баран со меѓународна потерница - Седат Пекер имал лична средба со премиерот Зоран Заев. На социјалните мрежи опозционерите објавија видео запис во кој Седат ...

Турскиот мафијаш тврди дека бил во домот на Заев – преку видео откри дека се познава со сите политички лидери

ТВ21 - 10.05.2021

Седат Пекер, еден од најпознатите имиња во аферата на фалсификувани патни исправи, тврди дека бил гостин и во домот на премиерот Зоран Заев. „Јас сум Седат Пекер, премиерот на таа држава го познавам, бев гостин во неговата куќа во Македонија.

Мицкоски: Пекер во своето видео признава дека се сретнал со Заев

Фактор - 10.05.2021

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, објави видео во кое тврди дека Седат Пекер, кој во Турција го претставуваат како лидер на голема криминална организација, на турски јазик тврди дека се сретнал со премиерот на државата и со други политички ...

Милошоски објави снимка во која турскиот мафијаш Пекер тврди дека бил дома кај премиерот (ВИДЕО)

+инфо - 10.05.2021

После изјавата на Седат Пекер, по кого има меѓународна потерница за трговија со дрога, дека имал лична средба со Зоран Заев, станува јасно кој ја дал наредбата на овој нарко бос службениците во МВР да му издадат македонска патна исправа со ...

Нови моменти во „Мафија“: Седат Пекер тврди дека бил гостин во домот на Заев

Алфа - 10.05.2021

Турскиот нарко бос Седат Пекер бил гостин во домот на македонскиот премиер Зоран Заев. Ова го тврди контроверзниот бизнисмен кој во Македонија има лични документи со туѓо име, односно се вика Џадим Адемовски.

Седат Пекер потврди: Го знам премиерот Заев, сум бил кај него дома (ВИДЕО)

Курир - 10.05.2021

Турскиот криминалец, Седат Пекер, кој по објавување на аферата „Мафија“ беше посочен како еден од многуте кој добил македонски пасош со лажен идентитет, вели дека го познава премиерот Зоран Заев и дека бил кај него дома.

Седат Пекер испрати видео порака: Го знам премиерот Заев, сум бил кај него дома

Press24 - 10.05.2021

Медиумите објавија видео во кое турскиот криминалец, Седат Пекер, кој по објавување на аферата „Мафија“ беше посочен како еден од многуте кој добил македонски пасош со лажен идентитет, вели дека го познава премиерот Зоран Заев и дека бил кај него ...

Јасно е кој дал наредба Седат Пекер да добие македонски пасош со украдениот идентитет Џадин Амедовски

Република - 10.05.2021

По изјавата на турскиот наркобос дека лично се познава со премиерот Зоран Заев и дека престојувал во неговиот дом, Антонио Милошоски вели дека е јасно кој им издал наредба на службениците во МВР да му издадат македонска патна исправа со украдениот ...

Мицкоски: Седат Пекер вели дека се среќавал со Заев кај него дома, ќе има одговорност за сите инволвирани од власта! ...

Курир - 10.05.2021

Ако некому не беше јасно зошто обичните службеници осудени во аферата “Мафија” се обично топовско месо со симболични казни, превземајќи ја вината од плеќите на одговорните во МВР? Зошто се судени само за злоупотреба на службената должност и членот ...

Милошоски: Јасно е кој дал наредба Седат Пекер да добие македонски пасош

Lider - 10.05.2021

По изјавата на турскиот наркобос дека лично се познава со премиерот Зоран Заев и дека престојувал во неговиот дом, Антонио Милошоски вели дека е јасно кој им издал наредба на службениците во МВР да му издадат македонска патна исправа со украдениот ...

(видео) СЕДАТ ПЕКЕР: Јас сум пријател со премиерот Зоран Заев, сум бил и дома кај него

Денешен - 10.05.2021

Го познавам македонскиот лидер, сум бил дома кај премиерот, вели Седат Пекер во видеото кое е објавено на 9 мај и во кое зборува за убиство во Турција, а попатно и за неговите врски со премиерот Зоран Заев.

Мицкоски: Одговорот на тоа зошто обични службеници добија симболични казни за „Мафија“ следи во видеото во кое Пекер ...

Република - 10.05.2021

Споделувајќи го видеото на кое турскиот мафијаш Седат Пекер, еден од оние кои добија македонски пасош со лажен идентитет, открива дека не само што е добар пријател со премиерот Зоран Заев, туку бил и кај него дома, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека ...

Мицкоски: Целосно расветлување за „Мафија“ ќе има, исто како и одговорност за сите инволвирани од власта

Нетпрес - 10.05.2021

Ако некому не беше јасно зошто обичните службеници осудени во аферата “Мафија” се обично топовско месо со симболични казни, превземајќи ја вината од плеќите на одговорните во МВР? – пишува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски за средбата на Заев и наркобосот Пекер: По падот на мафијашката влада ќе има одговорност за сите

Lider - 10.05.2021

Христијан Мицкоски се огласи на својот Фејсбук профил барајќи одговорност од власта и од премиерот Зоран Заев за среќавањето со најпознатиот турски мафијаш. Мицкоски во објавата вели дека целосно расветлување за случајот ќе има, но и одговорност за ...

Мицкоски за видеото на Пекер: Целосно расветлување за „Мафија“ ќе има, исто како и одговорност за сите инволвирани од ...

Press24 - 10.05.2021

Ако некому не беше јасно зошто обичните службеници осудени во аферата “Мафија” се обично топовско месо со симболични казни, превземајќи ја вината од плеќите на одговорните во МВР? – пишува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

[Видео] Седат Пекер потврди: Го знам премиерот Заев, сум бил кај него дома

Мак. Весник - 10.05.2021

Турскиот криминалец, Седат Пекер, кој по објавување на аферата „Мафија“ беше посочен како еден од многуте кој добил македонски пасош со лажен идентитет, вели дека го познава премиерот Зоран Заев и дека бил кај него дома.

Седат Пекер: Го знам премиерот Заев, сум бил кај него дома (ВИДЕО)

Нетпрес - 10.05.2021

Турскиот криминалец, Седат Пекер, кој по објавување на аферата „Мафија“ беше посочен како еден од многуте кој добил македонски пасош со лажен идентитет, вели дека го познава премиерот Зоран Заев и дека бил кај него дома.

Седат Пекер откри дека гостувал во домот на Заев: Го знам македонскиот лидер, сум бил дома кај премиерот

Република - 10.05.2021

Го познавам македонскиот лидер, сум бил дома кај премиерот, открива Седат Пекер во видео од 9 мај на кое зборува за убиство во Турција . Пекер отворено признава дека не само што го знае, туку со Зоран Заев е доволно пријател за да може да го посети ...

Седат Пекер испрати видео порака: Го знам премиерот Заев, сум бил кај него дома

24Инфо - 10.05.2021

Турскиот криминалец, Седат Пекер, кој по објавување на аферата „Мафија“ беше посочен како еден од многуте кој добил македонски пасош со лажен идентитет, изјави дека го познава македонскиот премиер Зоран Заев и дека бил кај него дома.

(ВИДЕО) Седат Пекер потврди: Го знам премиерот Заев, сум бил кај него дома

Lider - 10.05.2021

Опозицијата јавно прашуваше и дали Седат Пекер бил на средби во зградата на владата? Турскиот криминалец, Седат Пекер, кој по објавување на аферата „Мафија“ беше посочен како еден од многуте кој добил македонски пасош со лажен идентитет, вели дека ...

Мицкоски: Пекер вели се среќавал со Заев дома, ќе има одговорност за сите инволвирани од власта во „Мафија“

24Инфо - 10.05.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук го коментираше видеото во кое турскиот криминалец Седат Пекер, кој е еден од над 200 странци кои добија фалсификувани македонски пасоши, се фали дека е пријател со премиерот Зоран Заев и дека бил ...

Седат Пекер се пофали дека бил дома кај Заев (ВИДЕО)

PressingTV - 10.05.2021

Го познавам македонскиот лидер, сум бил дома кај премиерот, открива Седат Пекер во видео од 9 мај на кое зборува за убиство во Турција . Пекер отворено признава дека не само што го знае, туку со Зоран Заев е доволно пријател за да може да го посети ...

Седат Пекер: Го знам премиерот Заев, сум бил кај него дома (ВИДЕО)

Expres - 10.05.2021

Турскиот криминалец, Седат Пекер, кој по објавување на аферата „Мафија“ беше посочен како еден од многуте кој добил македонски пасош со лажен идентитет, вели дека го познава премиерот Зоран Заев и дека бил кај него дома.

Седат Пекер во видео порака до турските власти, вели дека го познава Премиерот на Македонија и дека бил кај него дома ...

MakPress - 10.05.2021

Во видео порака до турските власта, турскиот крминалец Седат Пекер, меѓудругото, истакна и дека се знае со Премиерот на Република Македонија и дека бил кај него дома. Пекер пак во Македонија, беше дел од аферата „Мафија“ односно тој е еден меѓу 215 ...

Седат Пекер се фали дека е пријател со македонскиот премиер

Expres - 10.05.2021

Седат Пекер, кој во Турција го претставуваат како лидер накриминална организација, а во Макдонија е дел од аферата „Мафија “, преку видео пораки ксе пресметува со турската држава која по него има распишано потерница, а во земјата се вршат постојани ...

Мицкоски: Седат Пекер вели дека се среќавал со премиерот Заев кај него дома, целосно расветлување на аферата Мафија ќе ...

MakPress - 10.05.2021

Ако некому не беше јасно зошто обичните службеници осудени во аферата "Мафија" се обично топовско месо со симболични казни, превземајќи ја вината од плеќите на одговорните во МВР? Зошто се судени само за злоупотреба на службената должност и членот ...

Пекер во нова видео порака, спомнува познанство со македонскиот премиер и лидерите на сите политички партии

Локално - 10.05.2021

Турскиот криминалец, Седат Пекер, преку видеа објавени на социјални мрежи се пресметува со турската држава која има распишано потерница по него. Во едно од видеата, Пекер зборува за тоа дека бил пријател со македонскиот премиер Зоран Заев и со ...

Пекер вели дека се среќавал со Заев кај него дома

4NEWS - 10.05.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот Фејсбук профил објави видео од турскиот државјанин Седат Пекер во кое вели дека се среќавал со премиерот Зоран Заев и бил кај него дома. Тој вети дека ќе има целосно расчистување на оваа афера.