TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Се преврте камион на автопатот Неготино – Градско

А1 On - 12.06.2015

На социјална мрежа Фејсбук, поточно на Ѕидот на сообраќајниот срам се појавија слики каде се гледа превртен камион. Според информациите несреќата се случила на патниот правец Неготино – Градско пред наплатната рампа.

(ФОТО) Превртен камион на автопатот Неготино-Градско

Репортер - 12.06.2015

На социјална мрежа Фејсбук, поточно на Ѕидот на сообраќајниот срам се појавија слики каде се гледа превртен камион. Според информациите несреќата се случила на патниот правец Неготино – Градско пред наплатната рампа.

ФОТО: Се преврте камион на автопатот Неготино - Градско

Сител - 12.06.2015

На социјална мрежа Фејсбук, поточно на Ѕидот на сообраќајниот срам се појавија слики каде се гледа превртен камион. Според информациите несреќата се случила на патниот правец Неготино - Градско пред наплатната рампа.

ФОТО: Страшна несреќа - превртен шлепер на патот Неготино-Градско

Press24 - 12.06.2015

На Ѕидот на сообраќајниот срам се појавија фотографии од превртен шлепер. Според податоците на страната на Фејсбук, шлеперот од засега непознати причини се превртел на патот Неготино-Градско, пред патарина.

Се преврти камион на патот Неготино – Градско (ФОТО)

Република - 12.06.2015

Се преврте камион на патот Неготино-Градско. Сообраќајната несреќа се случла предмалку, па полицијата само што го започна увидот. Од СВР Велес велат дека повеќе информации за причините и штетата ќе има подоцна.

Фото: Се преврте камион на патот Неготино-Градско

Пулс24 - 12.06.2015

Се преврте камион на патот Неготино-Градско Се преврте камион на патот Неготино-Градско. Сообраќајната несреќа се случла предмалку, па полицијата само што го започна увидот. Од СВР Велес велат дека повеќе информации за причините и штетата ќе има ...

ФОТО: Се преврте камион на автопатот Неготино – Градско

Денешен - 12.06.2015

На социјална мрежа Фејсбук на „Ѕидот на сообраќајниот срам“ е објавена слика од превртен натоварен камион. Несреќата се случила на патниот правец Неготино – Градско пред наплатната рампа, а причините како дошло до тоа сеуште не се познати.

Камион се преврте на автопатот Куманово - Скопје

Утрински - 11.06.2015

Камион „мерцедес“ и автомобил „пежо“, двете возила со српски регистарски таблички, се судрија утрово околу 6.45 часот во близина на Агино село на автопатот Куманово - Скопје. Повредени нема, но причинета е голема материјална штета.

ФОТО: Превртен камион среде автопатот кон Куманово

Press24 - 11.06.2015

Камион неколку часа седел на среде пат откако вчера, возачот најверојатно поради лошото време загубил контрола над него и се превртел. Возачи, наши читатели кои ни ја испратија оваа фотографија велат дека камионот подолг период правел проблеми во ...

Превртениот камион кај Агино Село сè уште го отежнува сообраќајот кон Скопје (ФОТО)

Телеграф - 11.06.2015

Возачите преку социјалните мрежи алармираат дека камионот што се преврти завчера го отежнува движењето на автопатот Сообраќајна несреќа што се случи завчера во близина на Агино Село на патот Куманово – Скопје, во која полесно е повредено едно лице, ...

Бугарски шлепер се преврте кај Куманово, возачот е повреден

+инфо - 11.06.2015

Празен шлепер со бугарски регистерски таблички се превртел на автопатот кај Куманово денеска, при што возачот се здобил со повреди. Според сознанијата, возејќи по автопатот во правец од Миладиновци кон Куманово, пред Куманово возачот најверојатно ...

Бугарски шлепер се преврте кај Куманово, возачот е повреден

Либертас - 11.06.2015

Празен шлепер со бугарски регистерски таблички се превртел на автопатот кај Куманово денеска, при што возачот се здобил со повреди, објави Плусинфо . Според сознанијата, возејќи по автопатот во правец од Миладиновци кон Куманово, пред Куманово ...

Нова незгода кај Куманово, превртен шлепер!

Фактор - 11.06.2015

Нема крај на маките и сообраќајните незгоди по патиштата на Македонијава. Нова незгода се случи денес на автопатот кај Куманово при што се преврте шлепер со бугарски регистерски таблички. Според она што го пренесуваат медиумите, возачот се здобил со ...

Се преврте шлепер на автопатот за Куманово

Локално - 11.06.2015

Се преврте шлепер на автопатот кај Куманово при што камионот со бугарски регистерски таблички, отиде на спротивната лента , пробивајќи ја банкината. Според она што го пренесуваат медиумите, возачот се здобил со повреди, но други повредени нема ...

Шлепер слета на спротивна коловозна лента на автопатот Куманово –Скопје!

Канал5 - 10.06.2015

Еден час целосно беше блокиран автопатот Куманово- Скопје, кај Агино село по сообраќајната несреќа што се случи утрово околу 6 часот. Во километарската колона имаше повеќе од 30 автобуси и стотина камиони бидејќи за разлика од патничките, за тешките ...

Сообраќајка на автопатот Куманово Скопје – Камион се преврте на пат (Фото)

МК News - 10.06.2015

Голема сообраќајна несреќа на автопатот Куманово – Скопје. Камион се превртел на автопатот. Нема информација дали има повредени. Според репортерот на Mknews два камиони едно до друго биле на најбрзата лента на автопатот во близина на Окта.

Странски државјанин повреден во сообраќајка кај Агино село

24 Вести - 09.06.2015

На патниот правец Куманово - Скопје кај Агино Село утрово се преврте камион со бугарски регистерски таблички, управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција. Според информациите од хируршкото одделение од Општа болница Куманово, ...

Странски државјанин повреден во сообраќајка кај Агино село

Утрински - 09.06.2015

На патниот правец Куманово Скопје кај Агино Село утринава се преврте камион со бугарски регистерски таблички, управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција. Според информациите од хируршкото одделение од Општа болница Куманово, ...

Странски државјанин повреден на патот Куманово – Скопје, сообраќајот отежнат

Канал5 - 09.06.2015

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи утринава во близина на агино село на патот Куманово – Скопје, кога камион од се уште неразјаснети причини се преврте на коловозот.

Странски државјанин повреден во сообраќајка кај Агино село

Канал5 - 09.06.2015

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи во близина на Агино село на патот Куманово - Скопје. Од кумановската болница информираат дека во сообраќајната несреќа што се случила утрово повреден е странски државјанин.

Се преврте камион - повреден е странски државјанин

Телма - 09.06.2015

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи утринава во близина на Агино село на патот Куманово-Скопје. Од Кумановската болница информираат дека повредениот во несреќата е странски државјанин, кој се здобил со лесни телесни повреди.

Грк со камион слета од автопатот кај Агино село

Вест - 09.06.2015

Камион со бугарски таблички, кој го управувал грчкиот државјанин Александро П. (19), се превртел на автопатот Куманово-Скопје, кај Агино Село. Возачот се здобил со лесни телесни повреди, и по прегледот на хируршкото одделение во Општа болница ...

Сообраќајка кај Агино село, сообраќајот во прекин за камиони и автобуси

Курир - 09.06.2015

Поради сообраќајна незгода на патниот правец Куманово - Скопје (кај Агино село), сообраќајот за тешки товарни возила и автобуси е во прекин. За останатите видови возила сообраќајот е ...

Шлепер се преврте кај Агино село, повреден странски државјанин

+инфо - 09.06.2015

Поради сообраќајна незгода на патниот правец Куманово – Скопје, кај Агино село, сообраќајот за тешки товарни возила и автобуси е во прекин. Според медиумите, шлепер е превртен на патот Куманово-Скопје, а во сообраќајката е повреден странски ...

Странски државјанин повреден во сообраќајката кај Агино Село

Нетпрес - 09.06.2015

На патниот правец Куманово Скопје кај Агино Село утринава се преврте камион со бугарски регистерски таблички, управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција, пренесе МИА. Според информациите од хируршкото одделение од Општа болница ...

Сообраќајот во прекин по страотната сообраќајка кај Агино Село

Press24 - 09.06.2015

Сообраќајката која се случи предмалку кај Агино село, на патот Куманово-Скопје, го блокираше сообраќајот за тешки товарни возила и автобуси. За останатите видови возила, сообраќајот е прооден.

Се преврте шлепер кај Агино село, повреден странски државјанин

А1 On - 09.06.2015

Утринава, на патниот правец Куманово-Скопје кај Агино село, се преврте камион со бугарски регистерски таблички. Камионот бил управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција. Според информациите од хируршкото одделение од Општа болница ...

ФОТО: Срашни слики од сообраќајната несреќа кај Агино Село

Press24 - 09.06.2015

На патниот правец Куманово Скопје кај Агино Село утринава се преврте камион со бугарски регистерски таблички, управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција, пренесе МИА. Според информациите од хируршкото одделение од Општа болница ...

Во сообраќајката кај Агино Село е повреден грчки државјанин кој управувал со камионот

Телеграф - 09.06.2015

Поради несреќата, сообраќајот на патниот правец Куманово - Скопје е во прекин за тешки товарни возила и за автобуси На патниот правец Куманово – Скопје кај Агино Село, утринава се преврти камион со бугарски регистарски таблички, управуван од грчки ...

Се преврте камион на грчки камиониџија

МКД - 09.06.2015

Утринава на патот Куманово- Скопје, кај Агино Село, се преврте камион управуван од грчки државјанин, соопшти полицијата. Возачот на камионот кој бил со бугарски регистерски таблички според информациите од Општата болница- Куманово, се здобил со ...

Странски државјанин повреден во сообраќајка кај Агино село

Алфа - 09.06.2015

На патниот правец Куманово Скопје кај Агино Село утринава се преврте камион со бугарски регистерски таблички, управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција. На патниот правец Куманово Скопје кај Агино Село утринава се преврте камион ...

Сообраќајка кај Агино село: Се преврте шлепер- повреден странски државјанин

МРТ - 09.06.2015

Сообраќајот на патниот првец Куманово- Скопје е во прекин за тешки товарни возила и автобуси... Шлепер со буграски регистарски таблички се преврте кај Aгино село. Повредено е едно лице- странски државјанин, кој e хоспитализиран во кумановската ...

Се преврте камион на грчки камиониџија

Нова ТВ - 09.06.2015

Поради сообраќајна незгода на патниот правец Куманово – Скопје, кај Агино село, сообраќајот за тешки товарни возила и автобуси е во прекин. Во дописот кој стигна до НОВА, граѓанин вели колона на возила имало до Табановце.

Прекин на сообраќајот Куманово-Скопје поради сообраќајка

Макфакс - 09.06.2015

Поради сообраќајна незгода на патниот правец Куманово – Скопје, кај Агино село, сообраќајот за тешки товарни возила и автобуси е во прекин, соопштија од АМСМ. Имено, на автопатот се превртел шлепер со бугарски регистарски таблички со кој управувал ...

ФОТО: Камион се преврте кај Куманово, повреден Грк

Курир - 09.06.2015

На патниот правец Куманово Скопје кај Агино Село утринава се преврте камион со бугарски регистерски таблички, управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција, пренесе МИА. Според информациите од хируршкото одделение од Општа болница ...

ФОТО: Се преврте шлепер кај Агино село, повреден странски државјанин

Сител - 09.06.2015

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи во близина на Агино село на патот Куманово - Скопје. Од кумановската болница информираат дека во сообраќајната несреќа што се случила утрово повреден е странски државјанин.

Сообраќајка кај Агино село, сообраќајот во прекин за камиони и автобуси

Нетпрес - 09.06.2015

Поради сообраќајна незгода на патниот правец Куманово – Скопје (кај Агино село), сообраќајот за тешки товарни возила и автобуси е во прекин. За останатите видови возила сообраќајот е ...

Се преврти шлепер на патниот правец Куманово-Скопје

Кајгана - 09.06.2015

Поради сообраќајна незгода на патниот правец Куманово – Скопје, кај Агино село, настана прекин во сообраќајот за тешки товарни возила и автобуси, соопштија од АМСМ. Имено, на автопатот се превртел шлепер со бугарски регистарски таблички со кој ...

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Скопје

Сител - 09.06.2015

Сообраќајот на патниот правец Куманово - Скопје (кај Агино село), кој поради сообраќајна несреќа беше во прекин за тешки товарни возила и автобуси, е нормализиран. Во сообраќајната несреќа што се случи изутрината се преврте камион со бугарски ...

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Скопје

МРТ - 09.06.2015

Во сообраќајната несреќа што се случи изутрината се преврте камион со бугарски регистерски таблички, управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција... Сообраќајот на патниот правец Куманово - Скопје (кај Агино село), кој поради ...

Нормализиран сообраќајот кај Агино село

Репортер - 09.06.2015

Сообраќајот на патниот правец Куманово – Скопје (кај Агино село), кој поради сообраќајна несреќа беше во прекин за тешки товарни возила и автобуси, е нормализиран. Во сообраќајната несреќа што се случи изутрината се преврте камион со бугарски ...

ПО СООБРАЌАЈКАТА: Нормализиран сообраќајот на патот Куманово – Скопје

Телеграф - 09.06.2015

Во сообраќајната несреќа, што се случи изутрината, се преврти камион со бугарски регистарски таблички, управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција Сообраќајот на патниот правец Куманово – Скопје (кај Агино Село), кој поради ...

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Скопје

Курир - 09.06.2015

Сообраќајот на патниот правец Куманово - Скопје (кај Агино село), кој поради сообраќајна несреќа беше во прекин за тешки товарни возила и автобуси, е нормализиран. Во сообраќајната несреќа што се случи изутрината се преврти камион со бугарски ...

Странски државјанин повреден во сообраќајка кај Агино село

Курир - 09.06.2015

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи во близина на Агино село на патот Куманово – Скопје, пренесува МИА. Од кумановската болница информираат дека во сообраќајната несреќа што се случила утрово повреден е странски државјанин.

СООБРАЌАЈКА КАЈ АГИНО СЕЛО: Се преврти камион, повредено е едно лице (ФОТО)

Телеграф - 09.06.2015

Поради несреќата, сообраќајот на патниот правец Куманово - Скопје е во прекин за тешки товарни возила и автобуси Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи во близина на Агино село на патот Куманово – Скопје.

Сообраќајка кај Агино село, сообраќајот во прекин за камиони и автобуси

Репортер - 09.06.2015

Поради сообраќајна незгода на патниот правец Куманово – Скопје (кај Агино село), сообраќајот за тешки товарни возила и автобуси е во прекин. За останатите видови возила сообраќајот е ...

Страшна несреќа кај Агино Село - повреден странски државјанин

Press24 - 09.06.2015

На патниот правец Куманово Скопје кај Агино Село утринава се преврте камион со бугарски регистерски таблички, управуван од грчки државјанин. Според информациите од хируршкото одделение од Општа болница Куманово, странскиот државјанин се здобил со ...

Сообраќајка кај Агино село, сообраќајот во прекин за камиони и автобуси

Локално - 09.06.2015

Поради сообраќајна незгода на патниот правец Куманово – Скопје (кај Агино село), сообраќајот за тешки товарни возила и автобуси е во прекин. За останатите видови возила сообраќајот е ...

Се преврте шлепер на патот Куманово-Скопје, едно лице повредено

Sky - 09.06.2015

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што утрово се случила во близина на Агино Село на автопатот Куманово-Скопје, кога шлепер со бугарски регистарски ознаки се превртел на коловозот, јавува „Телма“.

Сообраќајка кај Агино село, сообраќајот во прекин за камиони и автобуси

Денешен - 09.06.2015

Поради сообраќајна незгода на патниот правец Куманово – Скопје (кај Агино село), сообраќајот за тешки товарни возила и автобуси е во прекин. За останатите видови возила сообраќајот е дозволен.

Нормализиран сообраќајот кон Скопје

Kumanovo News - 09.06.2015

Околу 12 часот денеска е нормализиран сообраќајот кон Скопје, по сообраќајната несреќа што се случи утрово кај Агино Село, кога камион се преврте на автопатот. Несреќата се случила околу 5.30 часот, додека камионот се движел кон Куманово, во еден ...

Сообраќајка кај Агино село, сообраќајот во прекин за камиони и автобуси

Точка - 09.06.2015

Поради сообраќајна незгода на патниот правец Куманово – Скопје (кај Агино село), сообраќајот за тешки товарни возила и автобуси е во прекин. За останатите видови возила сообраќајот е ...

Странски државјанин повреден во сообраќајката кај Агино Село

Точка - 09.06.2015

На патниот правец Куманово Скопје кај Агино Село утринава се преврте камион со бугарски регистерски таблички, управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција, пренесе МИА. Според информациите од хируршкото одделение од Општа болница ...

Kамион се превртел кај Агино Село

Kumanovo News - 09.06.2015

Kамион со бугарски таблички, кој го управувал грчки државјанин утрово се превртел на автопатот Куманово-Скопје, кај Агино Село. Возачот се здобил со лесни телесни повреди, и бил пренесен на хируршкото одделение во Општа болница Куманово каде му е ...

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Скопје

Денешен - 09.06.2015

Сообраќајот на патниот правец Куманово – Скопје (кај Агино село), кој поради сообраќајна несреќа беше во прекин за тешки товарни возила и автобуси, е нормализиран. Во сообраќајната несреќа што се случи изутрината се преврте камион со бугарски ...

Тешка сообраќајна несреќа: Повреден е странски државјанин!

Пулс24 - 09.06.2015

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи во близина на Агино село на патот Куманово – Скопје, пренесува МИА. Од кумановската болница информираат дека во сообраќајната несреќа што се случила утрово повреден е странски државјанин.

Сообраќајот во прекин по страотната сообраќајка кај Агино Село (ФОТО)

Скопје инфо - 09.06.2015

На патниот правец Куманово Скопје кај Агино Село утринава се преврте камион со бугарски регистерски таблички, управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција. Според информациите од хируршкото одделение од Општа болница Куманово, ...

ФОТО: Тешка несреќа кај Агино Село!

Пулс24 - 09.06.2015

На патниот правец Куманово Скопје кај Агино Село утринава се преврте камион со бугарски регистерски таблички, управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција, пренесе МИА. Според информациите од хируршкото одделение од Општа болница ...

Се преврте камион – повреден е странски државјанин

Бриф - 09.06.2015

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи утринава во близина на Агино село на патот Куманово-Скопје. Од Кумановската болница информираат дека повредениот во несреќата е странски државјанин, кој се здобил со лесни телесни повреди.

Се преврте камион кај Агино село, повреден странски државјанин

Либертас - 09.06.2015

На патниот правец Куманово Скопје кај Агино Село утринава се преврте камион со бугарски регистерски таблички, управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција. Според информациите од хируршкото одделение од Општа болница Куманово, ...

(ФОТО) Куманово-Скопје во прекин за тешки товарни возила поради сообраќајна незгода

Фактор - 09.06.2015

Утрово на патниот правец Куманово-Скопје се превртел камион-шлепер. Имено, шлеперот бил со бугарски регистарски таблици а со него управувал грчки државјанин кој е полесно повреден и пренесен во кумановската болница.

Страшна сообраќајна несреќа кај Агино Село

Вечер Прес - 09.06.2015

На патниот правец Куманово Скопје кај Агино Село утринава се преврте камион со бугарски регистерски таблички, управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција. Според информациите од хируршкото одделение од Општа болница Куманово, ...

Се преврти камион на патот Куманово – Скопје (ФОТО)

Република - 09.06.2015

На патниот правец Куманово-Скопје кај Агино Село утринава се преврте камион со бугарски регистерски таблички, управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција. Според информациите од хируршкото одделение од Општа болница Куманово, ...

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Скопје

Н.Македонија - 09.06.2015

Сообраќајот на патниот правец Куманово - Скопје (кај Агино село), кој поради сообраќајна несреќа беше во прекин за тешки товарни возила и автобуси, е нормализиран. Во сообраќајната несреќа што се случи изутрината се преврте камион со бугарски ...

Прекин на сообраќајот Куманово-Скопје поради сообраќајка

Денар - 09.06.2015

Поради сообраќајна незгода на патниот правец Куманово – Скопје, кај Агино село, сообраќајот за тешки товарни возила и автобуси е во прекин, соопштија од АМСМ. Имено, на автопатот се превртел шлепер со бугарски регистарски таблички со кој управувал ...

Сообраќајка кај Агино село, сообраќајот во прекин за камиони и автобуси

Lider - 09.06.2015

Поради сообраќајна незгода на патниот правец Куманово – Скопје (кај Агино село), сообраќајот за тешки товарни возила и автобуси е во прекин. За останатите видови возила сообраќајот е ...

Странски државјанин повреден во сообраќајка кај Агино село

Lider - 09.06.2015

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи во близина на Агино село на патот Куманово – Скопје. Од кумановската болница информираат дека во сообраќајната несреќа што се случила утрово повреден е странски државјанин.