TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар ПРО носи двајца Руси од Чеховски Медведи?

Спортклуб - 14.06.2013

По промоцијата на Сергеј Самсоненко како финансиер во екипата на Вардар ПРО и заминувањето на неколкумина играчи од екипата на „црвено-црните“, според најавите, во новиот македонски шампион ќе се ...

Вардар по европски модел

Дневник - 13.06.2013

Двата ракометни клуба на Вардар, во машка и во женска конкуренција, добија ист спонзор и спортски директор - Сергеј Самсоненко.

Сергеј Самсоненко ја превзема и машката екипа на Вардар

Кирилица - 13.06.2013

Сергеј Самсоненко е новиот спортски директор на машката екипа на Вардар. Ова денеска на прес конфренеција го објави претседателот на клубот Михајло Михајловски.

Русите Чипурин и Горбок доаѓаат во Вардар!?

Екипа - 13.06.2013

По вчерашната официјална промоција на Русинот Сергеј Самсоненко како нов генерален финансиер на македонскиот шампион Вардар, веќе стартуваа и првите најави за нови засилувања во црвено-црните редови ...

Русите Горбок и Чипурин во Вардар Про?

Курир - 13.06.2013

Откако Сергеј Самсоненко стана главен спонзор на Вардар Про почнаа шпекулациите за новите засилувања на македонскиот шампион.

Вардар Про се засилува со руски репрезентативци?

Дерби - 13.06.2013

Откако вчера и официјално Русинот, Сергеј Самсоненко стана нов спонзор и спортски директор на тимот на Вардар Про, тој веднаш се впушти во „акција“ по нови засилувања.

Самсоненко влезе и во машката екипа на Вардар

+инфо - 13.06.2013

Сергеј Самсоненко е новиот спортски директор на машката екипа на Вардар, објави на прес-конфренеција го претседателот на клубот Михајло Михајловски.

Вардар со Самсоненко тргнува кон успесите на Металург

Н.Македонија - 13.06.2013

Успехот што го направи Металург сезонава во Лигата на шампионите е амбиција на новото раководство на машкиот ракометен клуб Вардар, на чие чело застана новиот спонзор и спортски директор Сергеј ...

Самсоненко нов спортски директор на Вардар

Дневник - 12.06.2013

Сергеј Самсоненко е новиот спортски директор на машката екипа на Вардар. Ова денеска на прес конфренеција го објави претседателот на клубот Михајло Михајловски.

Самсоненко влезе и во Вардар про

Утрински - 12.06.2013

Русинот ќе биде спонзор и спортски директор, а Михајловски почесен претседател на новиот првак на Македонија Сергеј Самсоненко од денеска е прв човек и на двата ракометни шампиона на Македонија, ...

Русинот Сергеј Самсоненко е нов спортски директор и спонзор на Вардар Про

Телма - 12.06.2013

Новиот шампион на Македонија во машки ракомет,Вардар Про доби нов спонзор и спортски директор во Сергеј Самсоненко.Русинот кој мината сезона ја превзеде женската екипа на Вардар и го освои насловот ...

Русинот Самсоненко официјално го презема Вардар Про, а не ја исклучува и можноста да го спонзорира и ФК Вардар

Екипа - 12.06.2013

Тоа што подолго време се шпекулираше во јавноста и официјално соопштено на денешната прес-конференција на новиот македонскиот ракометен шампион Вардар Про.

Самсонеко влегува и во машката екипа на Вардар

А1 On - 12.06.2013

Сергеј Самсонеко е новиот спортски директор на машката екипа на Вардар. Ова денеска на прес конфренеција го објави претседателот на клубот Михајло Михајловски.

Русинот Самсоненко главен спонзор на Вардар Про

Курир - 12.06.2013

Шпекулациите станаа вистина, Русинот Сергеј Самсоненко од следната сезона ќе биде главен спонзор на новиот шампион Вардар Про.

Самсоненко стана спонзор и спортски директор на Вардар Про

Макфакс - 12.06.2013

Спонзорот на ЖРК Вардар СЦБТ, Сергеј Самсоненко, од следната сезона ќе биде главен спонзор и на Вардар Про, ракометниот шампион на Македонија.

Се вљубил во Вардар поради навивачите: Самсоненко ја облече славеничката маица на ракометарите (ФОТО)

МКД - 12.06.2013

Дека има волја, а богами и пари да инвестира во македонскиот спорт, тоа го знаеме приближно една година, но дека пресудна била улогата на навивачите за Саргеј Самсоненко да „влезе“ во машкиот тим на ...

Русинот Самсоненко нов “газда” на Вардар ПРО, ќе вложува и во ФК Вардар?

Спортклуб - 12.06.2013

Актуелниот главен спонзор на ЖРК Вардар, Русинот Самсоненко, од денес и официјално стана главен спонзор на РК Вардар ПРО, а тоа го потврди и Михајловски на денешната прес конференција.

Самсоненко нов спонзор на РК Вардар

Алфа - 12.06.2013

Како што беше соопштено на денешната прес конференција промените се направени за старт на нова историја, за подобар и уште поуспешен Вардар.

Самсоненко главен спонзор и спортски директор на Вардар Про

Спортски - 12.06.2013

Спонзорот на ЖРК Вардар СЦБТ, Сергеј Самсоненко, од следната сезона ќе биде главен спонзор и на Вардар Про, ракометниот шампион на Македонија.

Русинот Самсоненко нов спонзор и спортски директор на Вардар Про

Нетпрес - 12.06.2013

Актуелниот спонзор на женскиот ракометен клуб ЖРК Вардар, Русинот Сергеј Самсоненко, од следнава сезона ќе биде главен спонзор и на РК Вардар Про.

Сергеј Самсоненко главен спонзор и на Вардар Про

Дерби - 12.06.2013

Досегашниот инвеститор на ЖРК Вардар, Сергеј Самсоненко, ќе биде главен спонзор и на машкиот тим на Вардар, тоа денеска го потврди лично тој во присуство на претседателот на „црвено - црните“ , ...

Вардар Про се сели во СРЦ „Јане Сандански“

Дерби - 12.06.2013

Вардар Про своите натпревари ќе ги игра во новиот спортски центар „Јане Сандански“ кој сеуште е во изградба во населбата Аеродром, ова беше потврдено откако и официјално Сергеј Самсоненко стана ...

Самсоненко би можел да инвестира и во ФК Вардар

Дерби - 12.06.2013

Откако минатата година, Сергеј Самсоненеко, ја започна својата аванута во Македонија како инвеститор во женскиот тим на Вардар, оваа година се реши да го превземе и машкиот тим на Вардар, откако се ...

Самсоненко главен спонзор и спортски директор на Вардар Про

Таратур - 12.06.2013

Спонзорот на ЖРК Вардар СЦБТ, Сергеј Самсоненко, од следната сезона ќе биде главен спонзор и на Вардар Про, ракометниот шампион на Македонија.

И ракометарите на Вардар во новата сала во Аеродром

Сител - 12.06.2013

Откако и официјално Сергеј Самсоненко денеска беше претставен за нов спонзор, но и спортски директор на РК Вардар Про , станува јасно дека скопската општина Аеродром од следната година ќе биде дом на ...

Самсоненко стана спонзор и спортски директор на Вардар Про

СуперСпорт - 12.06.2013

Спонзорот на ЖРК Вардар СЦБТ, Сергеј Самсоненко, од следната сезона ќе биде главен спонзор и на Вардар Про, ракометниот шампион на Македонија.

Самсоненко спортски директор на РК Вардар

Сител - 12.06.2013

Функцијата новиот спортски директор на машката екипа на Вардар ќе ја има Сергеј Самсоненко. Ова денеска на прес конфренеција го објави претседателот на клубот Михајло Михајловски.Во последните седум ...

Рускиот бизнисмен Самсоненко стана спонзор и спортски директор на Вардар Про

Кајгана - 12.06.2013

Спонзорот на ЖРК Вардар СЦБТ, Сергеј Самсоненко, од следната сезона ќе биде главен спонзор и на Вардар Про, ракометниот шампион на Македонија.

Вардар доби огромно засилување: Русинот Самсоненко нов спонзор на црвено-црните!

МКД - 12.06.2013

Спонзорот и спортскиот директор на ЖРК Вардар, Русинот Сергеј Самсоненко, е нов инвеститор во машкиот македонски првак Вардар, објави денеска Михајло Михајловски, претседателот на црвено-црните.

Вардар ќе се сели во нова сала – црвено-црните ќе играат во „Јане Сандански“!

МКД - 12.06.2013

Машкиот ракометен првак Вардар ќе си оди од салата „Кале“ и ќе се пресели во новиот спортски центар „Јане Сандански“, кој се гради во скопската населба Аеродром.

Самсоненко: Не е исклучена можноста да инвестирам и во ФК Вардар!

МКД - 12.06.2013

Сергеј Самсоненко, новиот спонзор и спортски директор на машкиот ракометен тим на Вардар, не ја исклучува можноста во иднина да инвестира и во фудбалскиот тим на црвено-црните.

Самсонеко влегува и во машката екипа на Вардар

Локално - 12.06.2013

Сергеј Самсонеко е новиот спортски директор на машката екипа на Вардар. Ова денеска на прес конфренеција го објави претседателот на клубот Михајло Михајловски.

Самсоненко влегува и во Вардар про

Либертас - 12.06.2013

Русинот Сергеј Самсоненко е нов спортски директор на ракометниот шампион Вардар про, со што првиот човек на женскиот ракометен шампион го зголемува своето влијание и во редовите на „црвено-црните“ во ...

Вардар Про под руска капа

Вечер Прес - 12.06.2013

МАКЕДОНСКИОТ РАКОМЕТЕН ШАМПИОН ДОБИ НОВ СПОРТСКИ ДИРЕКТОР И СПОНЗОР Русинот Сергеј Самсоненко, кој донесе неколку големи засилувања во ЖРК Вардар, ќе се обиде да го направи поконкурентен и машкиот ...

Вардар про со руски капитал ќе ја освојува Европа

Република - 12.06.2013

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко ќе биде главен спонзор и на машкиот ракометен тим Вардар Про, а идеата е да се направи силен состав што ќе направи позначаен исчекор во Лигата на шампионите.

Самсоненко го превзема Р.К. Вардар

Lider - 12.06.2013

Русинот,Сергеј Самсоненко кој е актуелен спонзор на ЖРК Вардар од следната сезона ќе биде генерален спонзор на актуелниот шампион на Македонија во ракомет,Вардар Про.

Лазовиќ си оди од Вардар Про, Самсоненко ќе носи Руси

Спортклуб - 10.06.2013

Српскиот интернационалец во редовите на Вардар Про, Вук Лазовиќ не се договори со раководството на клубот и во следната сезона нема да биде дел од новиот македонски ракометен првак.