TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Наполитанците“ го освоија „Олимпико“

Екипа - 18.01.2015

Наполи ја доби дерби пресметката од 19.коло во Серија А, славејќи минимално со 0-1 против Лацио на „Олимпико“ во Рим. Триумфот на „наполитанците“ дојде во 18.минута преку погодокот на Гонзало Игуаин, а по асистенцијата на Мертенс.

Игуаин го „реши“ дербито против Лацио (ВИДЕО)

МКД - 18.01.2015

Со гол на Игуаин во првото полувреме Наполи го победи Лацио на Олимпико со 1-0. Големи три бода за Наполи од тешко гостување, тимот на Рафа Бенитез го победи Лацио на Олимпико. Херој на Наполитанците беше Гонзало Игуаин кој со силен удар во 18.

Игуаин: Среќен сум во Наполи

Локално - 18.01.2015

Ѕвездата на Наполи, Гонзало Игуаин го прослави успехот на неговиот тим со 1:0 над Лацио откако ги отфрли шпекулациите дека ќе го напушти тимот. Единствениот гол на средбата од 19-тиот круг на Серија А беше реализиран токму од Аргентинецот.

(ВИДЕО) Игуаин го реши дербито на Олимпико

А1 On - 18.01.2015

Наполи славеше во дерби пресметката од 19. коло во Серија А, против Лацио на „Олимпико“ во Рим. Триумфот на „наполитанците“ дојде во 18. минута преку погодокот на Гонзало Игуаин. По оваа победа Наполи се проби на третата позиција со 33 бода, ...

Серија А: Игуаин херој на дербито во Рим – Наполи го совлада Лацио! (ВИДЕО)

Спорт365 - 18.01.2015

Наполи славеше минимално против Лацио во првиот неделен меч на 19-тото коло од италијанската Калчо лига. Наполитанците успеаа да освојат значајни три бода на гостувањето во Рим благодарение на Гонзало Игуаин и неговиот погодок уште во 18-тата минута ...

„Бомбата“ на Игуаин му пресуди на Лацио во Рим (ВИДЕО)

SportMedia - 18.01.2015

И по којзнае кој пат, Гонзало Игуаин уште еднаш беше клучен играч во триумфот на Наполи, а овој пат во победата на дербито против Лацио во Рим. Избраниците на Рафаел Бенитез докажаа дека поразот од Јувентус во минатото коло не оставил длабоки траги ...

Серија А: Игуаин го реши дербито против Лацио (видео)

Tip.com.mk - 18.01.2015

Во натпреварот од 19 коло во најсилното италијанско фудбалско првенство составот на Наполи со 0:1 на гостински терен го совлада Лацио. Најзаслужен за победата на “наполитанците“ беше аргентинскиот интернационалец Игуаин по асистенцијата на Мертенс ...

Нов пораз за Милан

А1 On - 18.01.2015

Викендов на стадионите низ Италија се игра 19. калчолигашко коло кое поминува во знакот на гостинските екипи. На деветте завршени дуели домаќините не успеаја да слават победа, а останува на три бода на свој терен да се надева само лидерот и шампион ...

Игуаин го освои Олимпико

Вечер - 18.01.2015

Благодарение на аргентинскиот интернационалец, Наполи забележа минимална победа во дуелот против Лацио. Само еден погодок, кој заврши во домашната мрежа, беше постигнат на премиерниот неделен натпревар од 19.

ВИДЕО: Наполи го совлада Лацио среде Рим

Курир - 18.01.2015

Наполи го совлада Лацио со 1:0 во Рим во првиот меч од неделната програма на 19.коло во Серие А. Натпреварот беше решен по само 18 минути игра кога Игуаин го постигна победничкиот гол за Наполи.

Скара после тренинг? Така тоа го прават Наполитанците !

СуперСпорт - 16.01.2015

Фудбалерите на Наполи го искористија слободното време после тренингот и се спремија за заедничка гозба. На менито беше популарното асадо ,јужно американско јадење кое се состои од месо на скара.

Игуаин сака да остане во Наполи

24Фудбал - 15.01.2015

Се шпекулира дека напаѓачот е трансфер цел на Ливерпул но според Николас Игуиан, никој не стапил во контакт со нив. Во разговор со Radio Crc тој исто така додава дека неговиот брат Гонзало е среќен на Сан Паоло и не планира да замине.

Наполи на необичен начин се подготвува за дербито со Лацио (фото)

Спортклуб - 15.01.2015

Тимот на Наполи, се подготвува на доста необичен начин за натпреварот со Лацио кој е на програмата наскоро. По неколкуте слободни денови кои што ги имаа, во четвртокот се вратија на тренинзите, но дружењето на фудбалерите од Неапол сеуште не е ...

Наполи обвинува дека Јувентус е силен, а со судиите непобедлив тим

Дневник - 13.01.2015

Актуелниот фудбалски шампион и лидерот во италијанската Серија А, Јувентус, со победа (3-1) на гостувањето кај Наполи во 18. коло повторно е осамен на врвот со предност од три бода пред Рома.

Судиите го прават Јувентус непобедлив

Идивиди - 13.01.2015

Поразот од Јувентус со 3:1 во неделата предизвика гнев кај претседателот на Наполи Аурелио Де Лаурентис. Тој не беше толку нервозен од поразот колку што од вториот гол за „бјанконерите“ кој беше од офсајд.

Јувентус триумфално низ Неапол

+инфо - 13.01.2015

Лидерот и шампион Јувентус со победа од 3:1 остварена синоќа на гостувањето кај Наполи го заокружи 18.коло од Италијанското фудбалско првенство. Головите за „старата дама“ ги постигнаа Пол Погба (29.минута), Хозе Мартин Касерес (69) и Артуро Видал ...

Игуаин доаѓа на “Енфилд“ за 38. милиони евра!

Tip.com.mk - 13.01.2015

Ливерпул подготвил 38 милиони евра за Гонзало Игуаин, објави “Дејли Мејл”. Напаѓачот на Наполи треба да биде замена за Марио Балотели кој не се покажа досега во најдобро светло на “Енфилд“.

Бенитез: Извини Рома, но Јувентус...

Дерби - 12.01.2015

Рафаел Бенитез го следеше тонот на претседателот на Наполи со тврдењето дека Јувентус добил помош од судиите и тоа била главната причина за поразот на неговиот Наполи на синоќешното италијанско дерби.

Јуве по пауза од 15 години победи на „Сан Паоло“, критиките не стивнуваат

Дерби - 12.01.2015

Јувентус по пауза од 15 години успеа да го победи Наполи на „Сан Паоло“, но сепак вчерашниот дерби дуел во Италија донесе многу контраверзии поради вториот постигна гол на актуелниот шампион.

Де Лаурентис: До кога судиите ќе му помагаат на Јувентус?

Екипа - 12.01.2015

Првиот човек на Наполи, Аурелио де Лурентис, го изрази своето незадоволство од делењето на правдата на вечерашниот дерби дуел меѓу Наполи и Јувентус во Неапол. „Старата дама“ успеа да слави на ова гостување со 1-3, а спорен е третиот гол на мечот, ...

Јувентус триумфално низ Неапол

Утрински - 12.01.2015

Лидерот и шампион Јувентус со победа од 3:1 остварена синоќа на гостувањето кај Наполи го заокружи 18.коло од Италијанското фудбалско првенство. Головите за „старата дама“ ги постигнаа Пол Погба (29.минута), Хозе Мартин Касерес (69) и Артуро Видал ...

Јуве е непобедлив кога му помагаат судиите

Оn.net - 12.01.2015

Газдата на Наполи, Аурелио де Лаурентис беше разочаран заради поразот на својот тим во дербито против Јувентус на Сан Паоло од 1:3. Првиот човек на наполитанците посебно беше разочаран од ситуацијата кај вториот гол на Јуве во која според негово ...

Претседателот на Наполи: Јуве со помош на судиите е непобелдив!

Спортски - 12.01.2015

Сопственикот на Наполи, Аурелио де Лаурентис беше разочаран поради поразот на својот тим во дербито против Јувентус и директно ги обвини судиите за тоа. Првиот човек на наполитанците посебно беше разочаран од ситуацијата кај вториот гол на Јуве во ...

На Јувентус не му е потребно вакво судење и онака се најдобри во лигата

СуперСпорт - 12.01.2015

Јувентус го победи Наполи на Сан Паоло прв пат после 14 години. Тренерот на “Старата дама” Масимилијано Алегри беше воодушевен. “Оваа победа за наш беше пресудна. Поминавме многу тежок тест со највисока можна оценка, секоја чест на моите играчи.

Де Лаурентис "удри" по судиите

ЗаЗабава - 12.01.2015

Претседателот на калчолигашот Наполи, Аурелио де Лаурентис, изјави дека неспособните арбитри го прават Јувентус да биде "непобедлив". Првиот човек на Наполитанците беше гневен на судиите по натпреварот на неговиот тим со Јувентус, во кој "старата ...

Oдличниот аргентински напаѓач пристигнува на “Eнфилд”

СуперСпорт - 12.01.2015

Аргентинскиот репрезентативец и напаѓач на Наполи, Гонзало Игуаин наводно е блиску до преминување во Ливерпул. Одличниот Аргентинец би можел да ги засили редовите на екипата на Ливерпул, а според пишувањата на острвоските медиуми “Црвените” на ...

Ливерпул заврши со Балотели: Пристигнува засилување вредно 30 милиони фунти

Топки - 12.01.2015

Аргентинскиот репрезентативец и напаѓач на Наполи Гонзало Игуаин наводно се наоѓа пред потпис за Ливерпул. Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид би можл да ги засили редовите на Црвените, а според пишувањата на англиските медиуми, челниците на клубот ...

Јувентус триумфално низ Неапол

Идивиди - 12.01.2015

Лидерот и шампион Јувентус со победа од 3:1 остварена синоќа на гостувањето кај Наполи го заокружи 18.коло од Италијанското фудбалско првенство. Головите за „старата дама“ ги постигнаа Пол Погба (29.минута), Хозе Мартин Касерес (69) и Артуро Видал ...

Шефот на Наполи по поразот од Јувентус: Доста е веќе! Судиите ги прават непобедливи (видео)

Локално - 12.01.2015

Поразот од Јувентус со 1:3 предизвика гнев кај претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис. Тој беше лут не толку од поразот, колку од вториот гол за “бјанконерите”, кој падна по чист офсајд.

Бенитез: Во Италија го научив изразот “се случува“. Против Јуве, секогаш се случува (видео)

Локално - 12.01.2015

Тренерот на Наполи, Рафаел Бенитез не можеше да ја скрие огорченоста по поразот од Јувентус со 1:3. Слично на претседателот на клубот Аурелио Де Лаурентис, и тој не разбира зошто не беше досуден офсајд при вториот гол на гостите, одбележан од Мартин ...

Буфон: Во Наполи да се научат да губат достојно

Локално - 12.01.2015

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон остана задоволен од победата над Наполи со 3:1, која беше прва за “старата дама” на “Сан Паоло” по цели 14 години. Успехот ја зголеми предноста на Јуве пред Рома на 3 поени и ги исфрли “неаполитанци“ од битката ...

ДЕ ЛАУРЕНТИС: Судиите го прават Јувентус непобедлив

Телеграф - 12.01.2015

Првиот човек на тимот од Неапол со коментари за арбитрите Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис, вели дека неспособните арбитри го фаворизираат Јувентус и дека тие ја кројат табелата во Серија А.

Видео: “Старата дама” славеше во Неапол

Волеј - 12.01.2015

Актуелниот италијански шампион Јувентус славеше во дербито на 18.то коло во италијанската Сериа А и се зацврсти на лидерската позиција на табелата. Момците на Максимилијано Алегри го искористија нерешениот резултат на Рома и со победа на вечерашното ...

Голема победа на Јувентус против Наполи: Прекрасен гол на Погба

Точка - 12.01.2015

Јувентус во дербито на 18-то коло во италијанска Серија А славеше на гостувањето кај Наполи со 3-1. Но синоќешната победа Јувентус „им побегна“ на фудбалерите на Рома кои попладнето во градското дерби со Лацио одиграа 2:2.

Де Лаурентис: Јуве е непобедлив кога му помагаат судиите! (видео)

Tip.com.mk - 12.01.2015

“Неприфатливо е шест судии да не можат да видат дека двајца играчи се наоѓаат во недозволена офсајд позиција. Или се работи за неспособност или за лоша намера“, напиша претседателот на Наполи на својот Твитер профил.

Јувентус триумфално низ Неапол

Канал5 - 12.01.2015

Лидерот и шампион Јувентус со победа од 3:1 остварена синоќа на гостувањето кај Наполи го заокружи 18.коло од Италијанското фудбалско првенство. Головите за „старата дама“ ги постигнаа Пол Погба (29.минута), Хозе Мартин Касерес (69) и Артуро Видал ...

Ново дерби, нов циркус: Уште еден доказ дека Јувентус е најдобар поради – судиите! (ФОТО+ВИДЕО)

SportMedia - 12.01.2015

Новото дерби на Јувентус, донесе стара приказна и нов циркус. Јувентус го победи Наполи среде Неапол со 3-1, го откажа ривалот од трката за „скудетото“, но повторно со помош на судиите. Како и против Рома, кога арбитрите и прогледаа низ прсти на ...

Наполи уморен од судиската помош за Јуве

Оff.net - 12.01.2015

Шампионот на Италија го замолкна и Сан Паоло во Неапол, а Наполитанците веднаш по мечот распалија по судиите, за кого велат дека му помагаат на торинскиот клуб во борбата за ...

Јувентус триумфално низ Неапол

А1 On - 12.01.2015

Лидерот и шампион Јувентус со победа од 3:1 остварена синоќа на гостувањето кај Наполи го заокружи 18.коло од Италијанското фудбалско првенство. Головите за „старата дама“ ги постигнаа Пол Погба (29.минута), Хозе Мартин Касерес (69) и Артуро Видал ...

Италија во дилема, може ли Јуве да победува без судиска помош?!

А1 On - 12.01.2015

Јувентус повторно победи во контроверзен натпревар. По цели 15 години „Старата дама“ славеше во Неапол но со очигледна помош на судиите што предизвика многу дилеми во Италија а особено лут беше првиот човек на Наполитанците, Де Лаурентис: ...

Бонучи без влакна на јазикот: Ние сме во Лига на шампиони, а вие во Лига Европа!

SportMedia - 12.01.2015

Дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи по мечот против Наполи беше револтиран поради нападите од страна на пристрасниците на Наполи и изјави дека „бјанконерите“ се вистинска сила во Италија и играат во ЛШ, наспроти „наполитанците“, кои играат во ...

Препукувања во сериjа А: Марота му врати на Лаурентис за обвинувањата

Спортклуб - 12.01.2015

Генералниот директор на Јувентус, Џузепе Марота, одговори на обвинувањата од претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, дека судиите секогаш го фаворизираат само Јувентус во Серија А. Марота истакна дека „Старата дама“ од Торино е обвинувана ...

Ливерпул носи звучно засилување: Игуаин доаѓа на „Енфилд“?!

SportMedia - 12.01.2015

Аргентиснкиот напаѓач кој е член на Наполи, Гонзало Игуаин е пред потпис со премиерлигашот Ливерпул, јавуваат англиските медиуми. Иако го имаат Марио Балотели во тимот, „црвените“ од Енфилд роуд по заминувањето на Луис Суарез тешко постигнуваат ...

Серија А: Јувентус го победи Наполи во дербито

Сител - 12.01.2015

Актуелниот шампион на Италија, Јувентус, победи во Неапол во дербито на 18.коло во Серија А. Јувентус против Наполи славеше со 3:1 и ја забележа првата победа по пауза од 15 години на ‘жешкиот терен’ во Неапол.

ВИДЕО: Италија во дилема, може ли Јуве да победува без судиска помош?!

Сител - 12.01.2015

Јувентус повторно победи во контроверзен натпревар. По цели 15 години „Старата дама“ славеше во Неапол но со очигледна помош на судиите што предизвика многу дилеми во Италија а особено лут беше првиот човек на Наполитанците, Де Лаурентис: ...

Серија А: Јувентус подобар од Наполи

Сител - 12.01.2015

Лидерот и шампион Јувентус со победа од 3:1 остварена синоќа на гостувањето кај Наполи го заокружи 18.коло од Италијанското фудбалско првенство. Головите за „старата дама“ ги постигнаа Пол Погба (29.минута), Хозе Мартин Касерес (69) и Артуро Видал ...

“Старата дама“ го освои Неапол

Fox.mk - 12.01.2015

Актуелниот шампион на Италија, Јувентус, победи во Неапол во дербито на 18.коло во Серија А. Јувентус против Наполи славеше со 3:1 и ја забележа првата победа по пауза од 15 години на ‘жешкиот терен’ во Неапол.

ВИДЕО: Јувентус се „прошета“ во Неапол

Курир - 12.01.2015

Актуелниот италијански шампион забележа нова победа овој пат на гостувањето кај Наполи со убедливи 3:1 во дербито на 18.коло во Серие А. „Старата дама“ го забележа првиот триумф на „Сан Паоло“ уште од 2010-та година и уште еднаш потврди дека е прв ...

Јувентус триумфално низ Неапол

Денешен - 12.01.2015

Лидерот и шампион Јувентус со победа од 3:1 остварена синоќа на гостувањето кај Наполи го заокружи 18.коло од Италијанското фудбалско првенство. Головите за „старата дама“ ги постигнаа Пол Погба (29.минута), Хозе Мартин Касерес (69) и Артуро Видал ...

Јувентус е непобедлив благодарение на судиите

Вечер - 12.01.2015

Не можам да сфатам, а истовремено е неприфатливо да има шест судии на еден натпревар и истите да не видат дека Киелини и Касерес се во чиста офсајд ситуација, изјави Де Лаурентис. Повторно актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, славеше во ...

Јувентус триумфално низ Неапол (видео)

Lider - 12.01.2015

Лидерот и шампион Јувентус со победа од 3:1 остварена синоќа на гостувањето кај Наполи го заокружи 18.коло од Италијанското фудбалско првенство. Головите за „старата дама“ ги постигнаа Пол Погба (29.минута), Хозе Мартин Касерес (69) и Артуро Видал ...