TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Седми протест против „францускиот предлог“, повици за поголема масовност

Р.С.Европа - 10.07.2022

Илјадници граѓани вечерва маршираа од Владата во Скопје, преку Министерството за правда до Собранието, протестирајќи против францускиот предлог за почнување на преговори на Македонија со Европската унија.

ВИДЕО: Седми ден протест против францускиот предлог

А1 On - 10.07.2022

Од Владата преку Министерството за правда и до Собранието вечерва повторно се одржа протест против францускиот предлог. Неколку илјади граѓани и вечерва се собраа да ја пренесат пораката „Ултиматум- Не благодарам“.

Седми ден протест против францускиот предлог

Сител - 10.07.2022

Граѓани со развиорени македонски знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ“, како и „Навиваме за Македонија“, се дел од учесниците на протестот против францускиот предлог што вечерва почна пред Владата.

Седми ден протест против францускиот предлог

Канал5 - 10.07.2022

Бројни граѓани и денеска со знамиња и со слогани да не се прифати предлогот, протестираа - од Владата преку Министерството за правда до Собранието. Седми ден протести против францускиот предлог.

Вечерва нов протест: ВМРО-ДПМНЕ бара гаранции за јазикот, за власта со предлогот се затвора темата за идентитетот

Р.С.Европа - 10.07.2022

По два дена пауза, вечерва во 19 часот пред Владата ќе се одржи нов протест под мотото „Против бугаризација на Македонија“, односно против прифаќањето на францускиот предлог за почнување на преговорите на Македонија за членство во ЕУ.

Вечерва нов протест пред Владата

Макфакс - 10.07.2022

Протесетот „Ултиматум – НЕ благодарам“ ќе продолжи вечерва во 19 часот од Владата, преку министерството за правда, па се’ до Собранието. Oрганизаторите го повикуваат секое семејство на својот балкон или прозорец да го развиори македонското знаме.

Вечерва нов протест пред Владата

Фокус - 10.07.2022

Протесетот „Ултиматум – НЕ благодарам“ ќе продолжи вечерва во 19 часот од Владата, преку министерството за правда, па се’ до Собранието. Oрганизаторите го повикуваат секое семејство на својот балкон или прозорец да го развиори македонското знаме.

И денеска протест против францускиот предлог во 19 часот од Влада, преку Правда до Собрание

Сител - 10.07.2022

Денес продолжуваме помасовно и побројно против отворената бугаризација и асимилација. Да се обединиме под македонското знаеме. Повикуваме секое семејство на својот балкон или прозорец да го развиори македонското знаме.

Од Владата до Собрание – вечерва повторно протест против францускиот предлог

А1 On - 10.07.2022

Протесетот „Ултиматум – НЕ благодарам“ ќе продолжи вечерва во 19 часот од Владата, преку министерството за правда, па се’ до Собранието. Oрганизаторите го повикуваат секое семејство на својот балкон или прозорец да го развиори македонското знаме.

Вечерва во 19 часот нови протести за францускиот предлог

Слободен Печат - 10.07.2022

Вечерва според најавите во 19 часот пред Владата треба да започне нов протест под мотото „Против бугаризација на Македонија“, односно против прифаќањето на францускиот предлог за почнување на преговорите на Македонија за членство во ЕУ.

Седми ден протест против францускиот предлог

24 Вести - 10.07.2022

Граѓани со развиорени македонски знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ“, како и „Навиваме за Македонија“, се дел од учесниците на протестот против францускиот предлог што вечерва почна пред Владата.

Седми ден протест против францускиот предлог

Фокус - 10.07.2022

Граѓани со развиорени македонски знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ“, како и „Навиваме за Македонија“, се дел од учесниците на протестот против францускиот предлог што вечерва почна пред Владата.

Седми ден протест против францускиот предлог

Макфакс - 10.07.2022

Од Владата преку Министерството за правда и до Собранието вечерва по седми пат се одржува протестот против францускиот предлог. Неколку илјади граѓани и вечерва се собраа да ја пренесат пораката „Ултиматум- Не благодарам“.

Продолжуваат протестите против бугаризација на Македонија

Антропол - 10.07.2022

Денес продолжуваме помасовно и побројно против отворената бугаризација и асимилација. Да се обединиме под македонското знаме. Повикуваме секое семејство на својот балкон или прозорец да го развиори македонското знаме, велат од „Ултиматум, НЕ ...

СКОПЈАНИ ДА ГИ РАЗВИОРАТ ЗНАМИЊАТА НА ТЕРАСИТЕ Вечерва продолжува протестот против францускиот предлог

+инфо - 10.07.2022

Протестниот марш ќе тргне во 19 часот пред Владата, ќе се движи кон Министерството за правда, каде ќе се порача дека Уставот не е тоалетна хартија, па ќе заврши пред Собранието на Македонија.

Денес протестен марш во 19 часот пред Влада, повик да се развиорат македонските знамиња на балконите и прозорците

Курир - 10.07.2022

Денес продолжуваме помасовно и побројно против отворената бугаризација и асимилација. Да се обединиме под македонското знаеме. Повикуваме секое семејство на својот балкон или прозорец да го развиори македонското знаме, велат од „Улитматум, НЕ ...

Седми ден протест против францускиот предлог

Бриф - 10.07.2022

Граѓани со развиорени македонски знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ“, како и „Навиваме за Македонија“, се дел од учесниците на протестот против францускиот предлог што вечерва почна пред Владата.

7 ден протест против Францускиот предлог

Нова ТВ - 10.07.2022

Протестот со мотото „Ултиматум не благодарам“ вечерва повторно се одржува. Протестната поворка почна од пред Владата, преку Министерството за правда ќе заврши пред Собранието. Протестот против францускиот предлог, под мотото „Ултиматум – НЕ ...

Седми ден протест против францускиот предлог

OhridNews - 10.07.2022

Граѓани со развиорени македонски знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ“, како и „Навиваме за Македонија“, се дел од учесниците на протестот против францускиот предлог што вечерва почна пред Владата.

ФОТО: Седми ден масовен протест во Скопје против францускиот предлог

Курир - 10.07.2022

Граѓани со развиорени македонски знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ“, како и „Навиваме за Македонија“, се дел од учесниците на протестот против францускиот предлог што вечерва почна пред Владата.

Седми ден протест против францускиот предлог

Вечер Прес - 10.07.2022

Граѓани со развиорени македонски знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ“, како и „Навиваме за Македонија“, се дел од учесниците на протестот против францускиот предлог што вечерва почна пред Владата.

И денеска протест против францускиот предлог во 19 часот од Влада, преку Правда до Собрание

ТВ21 - 10.07.2022

Денес продолжуваме помасовно и побројно против отворената бугаризација и асимилација. Да се обединиме под македонското знаеме. Повикуваме секое семејство на својот балкон или прозорец да го развиори македонското знаме.

Вечерва нов протест пред Владата

Centar - 10.07.2022

Протесетот „Ултиматум – НЕ благодарам“ ќе продолжи вечерва во 19 часот од Владата, преку министерството за правда, па се’ до Собранието. Oрганизаторите го повикуваат секое семејство на својот балкон или прозорец да го развиори македонското знаме.

Повик да се развиорат македонските знамиња на балконите и прозорците: Денес протестен марш во 19 часот пред Влада

Република - 10.07.2022

Денес продолжуваме помасовно и побројно против отворената бугаризација и асимилација. Да се обединиме под македонското знаеме. Повикуваме секое семејство на својот балкон или прозорец да го развиори македонското знаме, велат од „Улитматум, НЕ ...

ВО ЖИВО: Почна протестот против францускиот предлог

Press24 - 13.07.2022

Пред владината зграда вечерва под мотото „Ултиматум, не благодарам“ почна десеттиот по ред протест против францускиот предлог. Протестниот марш ќе биде од Владата преку Министерството за надворешни работи до Собранието.

Во живо: И денеска гласно НЕ против францускиот предлог – протест во Скопје

Република - 10.07.2022

Во живо од денешниот протест против францускиот предлог. Во повикот за протест стои: Денес продолжуваме помасовно и побројно против отворената бугаризација и асимилација. Да се обединиме под македонското знаеме.

Вечерва нов протест пред Владата против францускиот предлог

Press24 - 10.07.2022

Протесетот „Ултиматум – НЕ благодарам“ ќе продолжи вечерва во 19 часот од Владата, преку министерството за правда, па се’ до Собранието. Oрганизаторите го повикуваат секое семејство на својот балкон или прозорец да го развиори македонското знаме.

Седми ден протест против францускиот предлог

Во Центар - 10.07.2022

Граѓани со развиорени македонски знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ“, како и „Навиваме за Македонија“, се дел од учесниците на протестот против францускиот предлог што вечерва почна пред Владата.

Повик да се развиорат македонските знамиња на балконите и прозорците: Денес протестен марш во 19 часот пред Влада

Скопје инфо - 10.07.2022

Денес продолжуваме помасовно и побројно против отворената бугаризација и асимилација. Да се обединиме под македонското знаеме. Повикуваме секое семејство на својот балкон или прозорец да го развиори македонското знаме, велат од „Улитматум, НЕ ...

Со развиорени знамиња, тапани и паролата „но пасаран“ продолжуваат протестите

Н.Македонија - 10.07.2022

Граѓани со развиорени македонски знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ“, како и „Навиваме за Македонија“, се дел од учесниците на протестот против францускиот предлог што вечерва почна пред Владата.

Седми ден протест против францускиот предлог

24Инфо - 10.07.2022

Граѓани со развиорени македонски знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ”, како и „Навиваме за Македонија”, се дел од учесниците на протестот против францускиот предлог што вечерва почна пред Владата.

Протестен марш во 19 часот пред Влада – да се развиорат македонските знамиња на балконите и прозорците

Нетпрес - 10.07.2022

Денес продолжуваме помасовно и побројно против отворената бугаризација и асимилација. Да се обединиме под македонското знаеме. Повикуваме секое семејство на својот балкон или прозорец да го развиори македонското знаме, велат од „Улитматум, НЕ ...

(Во живо) Продолжува протестот против „францускиот предлог“

еМагазин - 10.07.2022

Денеска по два дена пауза, во Скопје продолжува протестот против т.н. француски предлог. Следете во живо: Видео/фото: ...

Денеска масовен протестен марш во 19 часот пред Влада – скопјани да ги развиорат знамињата на балконите

Lider - 10.07.2022

Денес продолжуваме помасовно и побројно против отворената бугаризација и асимилација. Да се обединиме под македонското знаеме. Повикуваме секое семејство на својот балкон или прозорец да го развиори македонското знаме, велат од „Улитматум, НЕ ...

(ФОТО) Седми ден масовен протест против францускиот предлог во Скопје

Нетпрес - 10.07.2022

Граѓани со развиорени македонски знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ“, како и „Навиваме за Македонија“, се дел од учесниците на протестот против францускиот предлог што вечерва почна пред Владата.

„УЛТИМАТУМ, НЕ БЛАГОДАРАМ“: Седми ден протест против францускиот предлог

Lider - 10.07.2022

Граѓани со развиорени македонски знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ“, како и „Навиваме за Македонија“, се дел од учесниците на протестот против францускиот предлог што вечерва почна пред Владата.

МАКЕДОНСКИОТ ПАТ КОН ЕУ: Развиорете македонски знамиња на балконите, протесен марш против бугаризацијата во 19 ч. пред ...

Денешен - 10.07.2022

Денес продолжуваме помасовно и побројно против отворената бугаризација и асимилација. Да се обединиме под македонското знаеме. Повикуваме секое семејство на својот балкон или прозорец да го развиори македонското знаме, велат од „Улитматум, НЕ ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Граѓаните протестираат пред Собранието

Press24 - 10.07.2022

Голем број граѓани денеска се собраа пред Собранието на Република Македонија за да го искажат револтот и да протестираат против францускиот предлог. Веќе седми ден се протестира против францускиот предлог, па така граѓаните со македонски знамиња и ...

Седми ден протест против францускиот предлог

MTM - 10.07.2022

Од Владата преку Министерството за правда и до Собранието вечерва по седми пат се одржува протестот против францускиот предлог. Неколку илјади граѓани и вечерва се собраа да ја пренесат пораката „Ултиматум- Не благодарам“.

(Видео) И денеска граѓаните се собираат да го искажат револтот против францускиот предлог

Точка - 10.07.2022

Граѓаните се собираат пред Владата за да го искажат своето незадоволство од францускиот предлог и барањата на Бугарија. Граѓаните напрво ќе протестираат пред Влада, потоа ќе се упатат кон Министерството за правда, за на крајот да протестираат пред ...

Вечерва нов протест пред Владата

Точка - 10.07.2022

Протестот „Ултиматум – НЕ благодарам“ ќе продолжи вечерва во 19 часот од Владата, преку министерството за правда, па се’ до Собранието. Oрганизаторите го повикуваат секое семејство на својот балкон или прозорец да го развиори македонското знаме.

Почна денешниот протест против францускиот предлог

Локално - 10.07.2022

Граѓани со развиорен знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ“, како и „Навиваме за Македонија“, се дел од учесниците на протестот против францускиот предлог што вечерва почна пред Владата.

„Навиваме за Македонија“: Седми ден протест против францускиот предлог

ММС - 10.07.2022

Граѓани со развиорени македонски знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ”, како и „Навиваме за Македонија”, се дел од учесниците на протестот против францускиот предлог што вечерва почна пред Владата.

Седми ден протест против францускиот предлог

Опсервер - 10.07.2022

– Граѓани со развиорени македонски знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ“, како и „Навиваме за Македонија“, се дел од учесниците на протестот против францускиот предлог што вечерва почна пред Владата.

(ВО ЖИВО) Атмосферата на новиот протест против францускиот предлог

Скопје1 - 10.07.2022

Денес во Скопје ќе се одржи уште еден протест против францускиот предлог. „Денес продолжуваме помасовно и побројно против отворената бугаризација и асимилација. Да се обединиме под македонското знаеме.

Седми ден протест против францускиот предлог

Gostivarpress.mk - 10.07.2022

Граѓани со развиорени македонски знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ“, како и „Навиваме за Македонија“, се дел од учесниците на протестот против францускиот предлог што вечерва почна пред Владата.

Сенародниот протест продолжува во недела, од 19 часот пред Влада граѓаните ќе го кажат своето НЕ

Lider - 09.07.2022

Масовните протести на кои граѓаните секојдневно гласно кажуваат НЕ за францускиот предлог и понатамошното бугаризирање и распродажба на Македонија, ќе продолжат утре – недела од 19 часот пред зградата на Владата во Скопје.

Сенародниот протест продолжува во недела, од 19 часот пред Влада граѓаните ќе го кажат своето НЕ

Република - 09.07.2022

Масовните протести на кои граѓаните секојдневно гласно кажуваат НЕ за францускиот предлог и понатамошното бугаризирање и распродажба на Македонија, ќе продолжат утре – недела од 19 часот пред зградата на Владата во Скопје.

За СДСМ протестите се обид за рушење на Владата, од ВМРО-ДПМНЕ велат продолжуваат со борбата против бугаризација

360 степени - 08.07.2022

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржи најавените блокади на „Ултиматум – Не благодарам“ кои денеска ќе се одвиваат на четири локации од 13:00 часот до 14:00 часот, а на секоја од блокадите ќе се обратат и партиски функционери, соопшти опозициската партија.

Блокада пред Владата против францускиот предлог

24 Вести - 08.07.2022

Седми ден од граѓанскиот револт против францускиот предлог. Покрај протестите како форма на изразување незадоволство, денеска блокади на улиците. Во Скопје, голем број на граѓани излегоа пред Влада, а поддршка стигна од ВМРО-ДПМНЕ и Левица.

Една седмица протести : Францускиот предлог и натаму приоритет за граѓаните наместо за пратениците

Слободен Печат - 08.07.2022

Полека изминуваа речиси една седмица откако за прв пат започнаа протестите против францускиот предлог. Како и во изминатите денови од почетокот на протестите и вчера насобраните граѓани низ главиот град побараа оставки и отфрлање на предлогот за кој ...

За СДСМ протестите се обид за рушење на Владата, од ВМРО-ДПМНЕ велат продолжуваат со борбата против бугаризација

Либертас - 08.07.2022

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржи најавените блокади на „Ултиматум – Не благодарам“ кои денеска ќе се одвиваат на четири локации од 13:00 часот до 14:00 часот, а на секоја од блокадите ќе се обратат и партиски функционери, соопшти опозициската партија.

Протест против францускиот предлог и марш по Широк Сокак во Битола

Битола Њуз - 08.07.2022

Синоќа и во Битола беше организиран протест на “Магнолија“ против францискиот предлог, а овој протест бил организиран како поддршка на протестот пред Владата во Скопеј, а не него учествуваа лица од Битола кои не можат поради разни причини да ...

Синоќа протест во Битола против францускиот предлог

Тера - 08.07.2022

Синоќа на плоштадот „Магнолија“ во Битола имаше протест против францускиот предлог. Организиран преку социјалните мрежи со мотото „Не за францускиот предлог, не за ултиматум“. „Да искажеме гласно не против францускиот предлог, кои ни го налагаат, ...

Протестот против францускиот предлог продолжи пред Собранието

360 степени - 07.07.2022

Протестниот марш почна пред владината зграда и продолжи кон Министерството за правда, каде дел од граѓаните симболично положија бели рози пред полицајците кои ја обезбедуваат зградата Учесниците на протестот „Ултиматум не, благодарам“, кој се ...

(ВИДЕО) Почна протестот против францускиот предлог: Седми ден по ред

360 степени - 10.07.2022

Од пред Владата протестот ќе продолжи со марш до Министерството за правда, а ќе заврши пред Собранието Седми ден по ред вечерва од пред Владата под мотото „Ултиматум не, благодарам“ започна протест против францускиот предлог за решавање на спорот со ...

Протестот против францускиот предлог продолжи пред Собранието

Канал5 - 07.07.2022

Учесниците на протестот „Ултиматум не, благодарам“ кој се одржува шести ден против францускиот предлог пристигнаа пред Собранието. Засега протестот се одвива мирно, а собраниската зграда е обебзедена од полициски кордон.

Шести ден протест против францускиот предлог

Сител - 07.07.2022

Пред владината зграда вечерва под мотото „Ултиматум не, благодарам“ почна шестиот по ред протест против предлог-преговарачката рамка за пристапните прговори на државава со ЕУ, предложена од Претседателството на Франција со Советот на ЕУ на 30 јуни ...

ФОТО/ВИДЕО: Мирен протест вечерва, ги нема тензиите и инцидентите од претходните денови

Слободен Печат - 07.07.2022

Во атмосфера неспоредливо помирна од онаа во изминатите денови, демонстрантите кои шести ден по ред протестираат против францускиот предлог за почнување пристапни преговори со ЕУ, се собраа пред Владата.

Шести ден протести против францускиот предлог, Мицкоски порача дека нема на наседнат на провокации

Р.С.Европа - 07.07.2022

Под мотото „Ултиматум – Не благодарам“ и вечерва се одржува протест против францускиот предлог за отстранување на бугарското вето за почнување пристапни преговори со ЕУ. Преку протестите, граѓаните го искажуваат својот револт од европскиот документ ...

Шестта вечер протести „Ултиматум – Не благодарам“

Телма - 07.07.2022

Под мотото „Ултиматум – Не благодарам“ и вечерва, шести ден по ред, продолжува протестот против францускиот предлог за отстранување на бугарското вето и почнување пристапни преговори со ЕУ.

Шести ден протест против францускиот предлог

Канал5 - 07.07.2022

Протестот започна пред Владата, а продолжи пред Министерството за правда и во моментов е пред Собранието. Шести ден протест против францускиот предлог. Под мотото „ултиматум не, благодарам“ протестот започна пред Владата, а продолжи пред ...

Петти ден „Ултиматум – не, благодарам“

МКД - 07.07.2022

Заврши петтиот ден протести против францускиот предлог. Протестот почна пред владината зграда и продолжи со марш кон Министерството за надворешни работи, каде што демонстрантите положија ружи пред полицајците што ја обезбедуваа зградата на МНР, а ...

Протестите мирни, од петок блокади во цела земја против францускиот предлог

Р.С.Европа - 07.07.2022

И вечерва, шести ден по ред се одржаа протести против францускиот предлог Како и во изминатите денови од протестот учесниците побараа оставки и отфрлање на предлогот за кој сметаат дека е срамен.

Протестот против францускиот предлог продолжи пред Собранието

Сител - 07.07.2022

– Учесниците на протестот „Ултиматум не, благодарам“ кој се одржува шести ден против францускиот предлог пристигнаа пред Собранието. Засега протестот се одвива мирно, а собраниската зграда е обебзедена од полициски кордон.

Продолжуваат протестите против францускиот предлог (ФОТО)

МКД - 07.07.2022

Пред владината зграда под мотото „Ултиматум не, благодарам“ почна шестиот по ред протест против предлог-преговарачката рамка за пристапните прговори на државава со ЕУ, предложена од Претседателството на Франција со Советот на ЕУ на 30 јуни годинава.

Почнува протестот против францускиот предлог, шести по ред

Слободен Печат - 07.07.2022

Пред владината зграда вечерва под мотото „Ултиматум – не, благодарам” почна шестиот по ред протест против предлог-преговарачката рамка за пристапните прговори на државава со ЕУ, предложена од Претседателството на Франција со Советот на ЕУ на 30 јуни ...

Започна протестот против францускиот предлог: Уставот не е Википедија

Фокус - 07.07.2022

Пред владината зграда вечерва под мотото „Ултиматум не, благодарам“ почна шестиот по ред протест против предлог-преговарачката рамка за пристапните прговори на државава со ЕУ, предложена од Претседателството на Франција со Советот на ЕУ на 30 јуни ...

Шести ден протест против францускиот предлог пред владата и Собранието

24 Вести - 07.07.2022

Пред владината зграда вечерва под мотото „Ултиматум не, благодарам“ почна шестиот по ред протест против предлог-преговарачката рамка за пристапните прговори на државава со ЕУ, предложена од Претседателството на Франција со Советот на ЕУ на 30 јуни ...

(Видео) Шести ден протест против францускиот предлог

Либертас - 07.07.2022

Пред владината зграда вечерва под мотото „Ултиматум не, благодарам” почна шестиот по ред протест против предлог-преговарачката рамка за пристапните прговори на државава со ЕУ, предложена од Претседателството на Франција со Советот на ЕУ на 30 јуни ...

Шести ден протест против францускиот предлог

Алсат-М - 07.07.2022

Пред владината зграда вечерва под мотото „Ултиматум не, благодарам“ почна шестиот по ред протест против предлог-преговарачката рамка за пристапните прговори на државава со ЕУ, предложена од Претседателството на Франција со Советот на ЕУ на 30 јуни ...

ШЕСТИ ДЕН ПО РЕД: Масовен протест против францускиот предлог (ФОТО)

Курир - 07.07.2022

И вечерва во Скопје под слогнот „Ултиматум, не благодарам“ се одржува масовен протест против францускиот предлог. Денешниот протест се одржува шести ден по ред, а причината за тоа е токму овој предлог кој што не е прифатлив за македонскиот народ.

Шести ден протест против францускиот предлог

Вечер Прес - 07.07.2022

Пред владината зграда вечерва под мотото „Ултиматум не, благодарам“ почна шестиот по ред протест против предлог-преговарачката рамка за пристапните прговори на државава со ЕУ, предложена од Претседателството на Франција со Советот на ЕУ на 30 јуни ...

Протестот против францускиот предлог продолжи пред Собранието/ФОТО ГАЛЕРИЈА

Вечер Прес - 07.07.2022

Учесниците на протестот „Ултиматум не, благодарам“ против францускиот предлог, кој се одржува шести ден, пристигнаа пред Собранието. Засега протестот се одвива мирно, а собраниската зграда е обебзедена од полициски кордон.

Протестот против францускиот предлог продолжи пред Собранието

Либертас - 07.07.2022

Учесниците на протестот „Ултиматум не, благодарам” кој се одржува шести ден против францускиот предлог пристигнаа пред Собранието. Засега протестот се одвива мирно, а собраниската зграда е обебзедена од полициски кордон.

Шести ден протест против францускиот предлог пред институциите на државата во главниот град

OhridNews - 07.07.2022

Учесниците на протестот „Ултиматум не, благодарам“ кој се одржува шести ден против францускиот предлог пристигнаа пред Собранието. Засега протестот се одвива мирно, а собраниската зграда е обебзедена од полициски кордон.

Продолжуваат протестите против Францускиот предлог во центарот на Охрид

OhridNews - 07.07.2022

Група граѓани на мирен протест во центарот на Охриуд и вечерва го искажа незадоволството од Францускиот предлог за отпочнување на преговорите за членство на Македонија во Европската унија.

Шести ден протести против францускиот предлог

ТВ21 - 07.07.2022

Пред владината зграда вечерва под мотото „Ултиматум не, благодарам“ почна шестиот по ред протест против предлог-преговарачката рамка за пристапните прговори на државава со ЕУ, предложена од Претседателството на Франција со Советот на ЕУ на 30 јуни ...

ФОТО| И вечерва масовен протест против францускиот предлог

Нетпрес - 07.07.2022

И вечерва во Скопје под слогнот „Ултиматум, не благодарам“ се одржува масовен протест против францускиот предлог. Денешниот протест се одржува шести ден по ред, а причината за тоа е токму овој предлог кој што не е прифатлив за македонскиот народ.

Сменета маршутата на денешниот протест „Ултиматум – НЕ благодарам“

Република - 07.07.2022

По инцидентот кој се случи синоќа кога се судрија две мали групи на граѓани, Македонци и Албанци, а при што имаше и истрели од огнено оружје, организаторите на протестите против почетокот на преговорите за членство на Македонија во ЕУ најавија нова ...

(Фото) Протестот против францускиот предлог продолжи пред Собранието

24Инфо - 07.07.2022

Учесниците на протестот „Ултиматум не, благодарам” кој се одржува шести ден против францускиот предлог пристигнаа пред Собранието. Засега протестот се одвива мирно, а собраниската зграда е обебзедена од полициски кордон.

ЗА ИНАЕТ НА ПРЕДАВНИЦИТЕ: Масовно како и во претходните пет денови – „НЕ“ за ултиматумот!

Денешен - 07.07.2022

И вечерва во Скопје под слоганот „Ултиматум, не благодарам“ се одржа масовен протест против францускиот предлог. Денешниот протест се одржува шести ден по ред, а причината за тоа е токму овој предлог кој што не е прифатлив за македонскиот народ.

(ФОТОГАЛЕРИЈА) И денеска масовен протест против понижувачкиот предлог – „Ултиматум НЕ благодарам“

Lider - 07.07.2022

И вечерва во Скопје под слогнот „Ултиматум, не благодарам“ се одржува масовен протест против францускиот предлог. Денешниот протест се одржува шести ден по ред, а причината за тоа е токму овој предлог кој што не е прифатлив за македонскиот народ.

Шести ден протест против францускиот предлог

Н.Македонија - 07.07.2022

Пред владината зграда вечерва под мотото „Ултиматум не, благодарам“ почна шестиот по ред протест против предлог-преговарачката рамка за пристапните прговори на државава со ЕУ, предложена од Претседателството на Франција со Советот на ЕУ на 30 јуни ...

(Во живо) Шести ден протест против францускиот предлог

еМагазин - 07.07.2022

Пред Владата денеска под мотото „Ултиматум не, благодарам“ почна шестиот по ред протест против “францускиот предлог“. Според најавите, од Владата протестот ќе продолжи со марш до Министерството за правда, а ќе заврши пред Собранието.

ВО ЖИВО: Протестен марш против францускиот предлог

Press24 - 07.07.2022

Почна протестниот марш против францускиот предлог. За денеска планирана е изменета маршрута, па наместо до пред Министерството за надворешни работи, демонстрантите одат кон Министерството за правда, па пред Собранието на Република ...

Шести ден протест против францускиот предлог

Во Центар - 07.07.2022

Пред владината зграда вечерва под мотото „Ултиматум не, благодарам“ почна шестиот по ред протест против предлог-преговарачката рамка за пристапните прговори на државава со ЕУ, предложена од Претседателството на Франција со Советот на ЕУ на 30 јуни ...

(ФОТО) Јасно НЕ за францускиот предлог – граѓаните шести ден протестираат

Lider - 07.07.2022

Учесниците на протестот „Ултиматум не, благодарам“ кој се одржува шести ден против францускиот предлог пристигнаа пред Собранието. Засега протестот се одвива мирно, а собраниската зграда е обебзедена од полициски кордон.

Протестот против францускиот предлог продолжи пред Собранието

Н.Македонија - 07.07.2022

Учесниците на протестот „Ултиматум не, благодарам“ кој се одржува шести ден против францускиот предлог пристигнаа пред Собранието. Засега протестот се одвива мирно, а собраниската зграда е обебзедена од полициски кордон.

Протестот против францускиот предлог продолжи пред Собранието

Во Центар - 07.07.2022

Учесниците на протестот „Ултиматум не, благодарам“ кој се одржува шести ден против францускиот предлог пристигнаа пред Собранието. Засега протестот се одвива мирно, а собраниската зграда е обебзедена од полициски кордон.

Вечерва протестот со нова маршрута-од Владата, до Министерството за правда и до Собранието

Денешен - 07.07.2022

По инцидентот кој се случи синоќа кога се судрија две мали групи на граѓани, Македонци и Албанци, а при што имаше и истрели од огнено оружје, организаторите на протестите против францускиот предлог најавија нова маршрута за денешниот протест.

Шести ден протест против францускиот предлог

24Инфо - 07.07.2022

Пред владината зграда вечерва под мотото „Ултиматум не, благодарам” почна шестиот по ред протест против предлог-преговарачката рамка за пристапните прговори на државава со ЕУ, предложена од Претседателството на Франција со Советот на ЕУ на 30 јуни ...

Протестот против францускиот предлог продолжи пред Собранието

Точка - 07.07.2022

Засега протестот се одвива мирно, а собраниската зграда е обезбедена од полициски кордон. Демонстрантите од протестот „Ултиматум не, благодарам“ против францускиот предлог пристигнаа пред Собранието.

Шести ден протести, од утре блокади низ цела држава против францускиот предлог

Кајгана - 07.07.2022

Учесниците на протестот „Ултиматум, не благодарам“ кој се одржува шести ден против францускиот предлог пристигнаа пред Собранието. Засега протестот се одвива мирно, а собраниската зграда е обезедена од полициски кордон.

Шести ден протести против францускиот предлог, сменета рутата на движење

Локално - 07.07.2022

Шести ден протести против францускиот предлог. Во тек е маршот на граѓаните и демонстрантите кои од Владата се упатија кон зградата на Министерството за правда, наместо претходната рута кога во последните неколку денови се движеа кон зградата на МНР.

Протестантите од пред Влада преку Министерството за правда продолжија кон Собранието на Република Македонија

MakPress - 07.07.2022

Учесниците на протестот „Ултиматум не, благодарам“ кој се одржува шести ден против францускиот предлог пристигнаа пред Собранието. Засега протестот се одвива мирно, а собраниската зграда е обебзедена од полициски кордон.

Протестот против францускиот предлог продолжи пред Собранието

CivilMedia - 07.07.2022

Учесниците на протестот „Ултиматум не, благодарам“ кој се одржува шести ден против францускиот предлог пристигнаа пред Собранието. Засега протестот се одвива мирно, а собраниската зграда е обебзедена од полициски кордон.

Шести ден протест против францускиот предлог

Опсервер - 07.07.2022

– Пред владината зграда вечерва под мотото „Ултиматум не, благодарам“ почна шестиот по ред протест против предлог-преговарачката рамка за пристапните прговори на државава со ЕУ, предложена од Претседателството на Франција со Советот на ЕУ на 30 јуни ...

Протестот против францускиот предлог продолжи пред Собранието

Опсервер - 07.07.2022

Учесниците на протестот „Ултиматум не, благодарам“ кој се одржува шести ден против францускиот предлог пристигнаа пред Собранието. Засега протестот се одвива мирно, а собраниската зграда е обебзедена од полициски кордон.

ВИДЕО: Протест пред Собрание против францускиот предлог – „Никогаш северна, само Македонија“

4NEWS - 07.07.2022

Пред Собрание вечерва под мотото „Ултиматум не, благодарам“ продолжи шестиот по ред протест против предлог-преговарачката рамка за пристапните прговори на државава со ЕУ, предложена од Претседателството на Франција со Советот на ЕУ на 30 јуни ...

Илјадници граѓани на 6-тиот по ред протест против францускиот предлог, денеска со изменета рута

MakPress - 07.07.2022

Пред владината зграда вечерва под мотото „Ултиматум не, благодарам“ почна шестиот по ред протест против предлог-преговарачката рамка за пристапните прговори на државава со ЕУ, предложена од Претседателството на Франција со Советот на ЕУ на 30 јуни ...

Шести ден протест против францускиот предлог

CivilMedia - 07.07.2022

Пред владината зграда вечерва под мотото „Ултиматум не, благодарам“ почна шестиот по ред протест против предлог-преговарачката рамка за пристапните прговори на државава со ЕУ, предложена од Претседателството на Франција со Советот на ЕУ на 30 јуни ...

(ФОТО) Почна петтиот протест против францускиот предлог

360 степени - 06.07.2022

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска посочи дека располага со информации дека одредена група за вечерашните протести подготвува молотови коктели Предмалку започна петтиот по ред протест против францускиот предлог.

Петти ден протест против францускиот предлог

Сител - 06.07.2022

– Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам“.

ФОТО+ВИДЕО: Почна вечерашниот протест, демонстрантите со тапани маршираат низ Скопје

Слободен Печат - 06.07.2022

Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, на кој се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓу другото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам”.

Денес пак протест против францускиот предлог

МКД - 06.07.2022

Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам".

Петти ден протест против францускиот предлог

24 Вести - 06.07.2022

Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам“.

Протестот „Ултиматум – Не благодарам“ продолжува пред Собранието

Канал5 - 06.07.2022

Протесниот марш под мотото „Ултиматум – Не благодарам“ од пред Владата продолжи кон Министерството за надворешни работи, каде луѓето што протестираа оставаа ружи пред полицијата. Претходно, на раскрсницата пред плоштадот „Скендербег“ на влезот во ...

Протестот „Ултиматум – Не благодарам“ продолжува пред Собранието

Сител - 06.07.2022

Протесниот марш под мотото „Ултиматум – Не благодарам“ од пред Владата продолжи кон Министерството за надворешни работи, каде луѓето што протестираа оставаа ружи пред полицијата. Претходно, на раскрсницата пред плоштадот „Скендербег“ на влезот во ...

Запален транспарент со пратеници пред Собранието

Фокус - 06.07.2022

На протестот пред зградата на Собранието против францускиот педлог беше запален голем транспарент на кој беа прикажани фотографии од пратеници од актуелниот парламентарен состав. Транспарентот, насловен со „Предавници на народот“, беше поставен на ...

Протестите продолжуваат и денеска во 19 часот

Макфакс - 06.07.2022

Протестите против францускиот предлог продолжуваат и денеска. „Ултиматум, не благодарам“ повикува на масовен и мирен протест вечерва во 19:00 часот. „ Повторно пред влада преку МНР до Собрание. Да кажеме не на бугаразицијата.

Продолжуваат протестите против Француската преговарачка рамка – инцидент кај Мавровка

Телма - 06.07.2022

Продолжуваат протестите против Француската предлог преговарачка рамка. Повеќе илјади луѓе маршираат низ улиците на Скопје. 5-тиот ден од протестите започна повторно пред владата по што демонстрантите поминаа пред Министерството за надворешни работи ...

И денеска протест против францускиот предлог во 19 часот пред Влада, преку МНР до Собрание

Сител - 06.07.2022

И за денеска најавен протест против францускиот предлог со почеток во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до Собрание на Република Македонија.

Инцидент кај Мавровка, цвеќе пред МНР, запалена слика пред Собрание - протести против францускиот предлог

Р.С.Европа - 06.07.2022

Од Влада кон Министерството за надворешни работи, па до Собранието, се движеше денеска маршот против францускиот предлог, со чие евентуално прифаќање треба да се крене бугарското вето и Македонија да ги започне преговорите за влез во Европската ...

Демонстрантите со тапани маршираат низ Скопје

Фокус - 06.07.2022

Пред почетокот на протестот, изјава за медимите даде лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој ги повтори ставовите и барањата на партијата во однос предложените документи од ЕУ и апелираше за масовност на протестите, осудувајќи го насилничкото ...

Најавени протести и за вечерва од Владата, преку МНР, до Собранието

МКД - 06.07.2022

Организаторот на протестите за отфрлање на францускиот предлог, именуван како и самите протести „Ултиматум, не благодарам", повика и вечерва масовно да се излезе во 19 часот пред Владата. Во повикот се вели и „не за полициските инфилтрати“.

Протестите против францускиот предлог продолжуваат и денеска

А1 On - 13.07.2022

Протест против францускиот предлог ќе има и денеска најауваат од иницијативата „Ултиматум – Не Благодарам“. Како и вчера протестниот марш ќе се движи од Владата кон Министерството за надворешни работи и до Собранието.

Петти ден протест против францускиот предлог

Канал5 - 06.07.2022

Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам“.

ВО ЖИВО: Протестот „Ултиматум – Не благодарам“ продолжува пред Собранието

ТВ21 - 06.07.2022

Протесниот марш под мотото „Ултиматум – Не благодарам“ од пред Владата продолжи кон Министерството за надворешни работи, каде луѓето што протестираа оставаа ружи пред полицијата. Претходно, на раскрсницата пред плоштадот „Скендербег“ на влезот во ...

ПОЧНА ПРОТЕСТОТ: „Ултиматум – НЕ благодарам“

Курир - 06.07.2022

Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам“.

Запалена слика пред Собранието на Република Македонија

Антропол - 06.07.2022

Од Влада кон Министерството за надворешни работи, па до Собранието, се движеше денеска маршот против францускиот предлог, со чие евентуално прифаќање треба да се крене бугарското вето и Македонија да ги започне преговорите за влез во Европската ...

Петти ден протест против францускиот предлог: Демонстрантите запалија плакат со пратеници/ФОТО ГАЛЕРИЈА

Вечер Прес - 06.07.2022

Протесниот марш под мотото „Ултиматум – Не благодарам“ од пред Владата продолжи кон Министерството за надворешни работи, каде луѓето што протестираа оставаа ружи пред полицијата. Фото: Ѕ.Плавевски, П.Стојановски Демонстрантите пред Собранието на ...

ПЕТТИ ДЕН ПРОТЕСТИ Се маршира од Влада, преку МНР до Парламентот ВО ЖИВО

+инфо - 06.07.2022

Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам“.

(Во живо) Со фашисти не се преговара – започна протестот против францускиот предлог

Антропол - 06.07.2022

Започна протестот против бугаризација на Македонија Следете го во живо протестот на следниот ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Народот на протест порачува – „Ултиматум, не благодарам“

Курир - 06.07.2022

„Ултиматум, не благодарам“ повикува на масовен и мирен протест вечерва во 19:00 часот. Повторно пред Влада преку МНР до Собрание. -Да кажеме не на бугаразицијата. Не за полициските инфилтрати и не за полициското насилство.

Започна денешниот протест против францускиот предлог/ВИДЕО

Вечер Прес - 06.07.2022

Предмалку, пред Собранието започна протестот против францускиот предлог кој и натаму продолжува. Фото: Н.Батев Протестантите се собираат пред Собранието, па од таму ќе одат до Владата, па до Министерството за надворешни работи и назад до ...

Петти ден протест против францускиот предлог

Либертас - 06.07.2022

Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам”.

Протестот „Ултиматум – Не благодарам” продолжува пред Собранието

Либертас - 06.07.2022

Претходно, на раскрсницата пред плоштадот „Скендербег” на влезот во Старата скопска чаршија дојде до вербални дофрлувања меѓу демонстрантите и група млади луѓе, но полицијата интервенираше и ги раздели групи, спречувајќи евентуален поголем инцидент.

ВИДЕО: Продолжуваат протестите против францускиот предлог

ТВ21 - 06.07.2022

Продолжуваат протестите против францускиот предлог. Демонстрантите денеска ќе се движат од Собрание до Влада, потоа пред Министерството за надворешни работи и повторно ќе се вратат пред Собранието на ...

Протестот „Ултиматум – Не благодарам“ продолжува пред Собранието

Алсат-М - 06.07.2022

Протесниот марш под мотото „Ултиматум – Не благодарам“ од пред Владата продолжи кон Министерството за надворешни работи, каде луѓето што протестираа оставаа ружи пред полицијата. Претходно, на раскрсницата пред плоштадот „Скендербег“ на влезот во ...

(ФОТО) Граѓаните го запалија транспарентот „Предавниците на народот“

Press24 - 06.07.2022

Продолжуваат протестите против францускиот предлог, па повторно голема група граѓани се собра пред Собранието на Република Македонија. Дел од граѓаните донесоа транспарент „Предавници на народот“ составен од дел од пратениците кои го поддржуваат ...

ВО ЖИВО: Почна денешниот протест против францускиот предлог

Press24 - 06.07.2022

Македонските граѓани и денеска се собраа пред Владата на Република Македонија од каде што го почнаа протестот против Францускиот предлог. Граѓаните и денеска ќе ги искажат револтот против предлогот кој предизвика голема бура во Македонија во ...

ПОВИК ЗА НОВ ПРОТЕСТ ПРЕД ВЛАДАТА: Да кажеме „не“ на бугаризацијата, „не“ за инфилтратите и „не“ за полициското ...

Денешен - 06.07.2022

„Ултиматум, не благодарам“ повикува на масовен и мирен протест вечерва во 19:00 часот. Повторно пред Влада преку МНР до Собрание. -Да кажеме не на бугаразицијата. Не за полициските инфилтрати и не за полициското насилство.

Петти ден протест против францускиот предлог

Во Центар - 06.07.2022

Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам“.

Почна протестот: „Ултиматум – НЕ благодарам“

Нетпрес - 06.07.2022

Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам“.

Петти ден продолжува протестот против францускиот предлог

Н.Македонија - 06.07.2022

Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам“.

ВО ЖИВО: Народот на протест порачува – „Ултиматум, НЕ благодарам“

Нетпрес - 06.07.2022

„Ултиматум, не благодарам“ повикува на масовен и мирен протест вечерва во 19:00 часот. Повторно пред Влада преку МНР до Собрание. -Да кажеме не на бугаразицијата. Не за полициските инфилтрати и не за полициското насилство.

Петти ден протест против францускиот предлог

24Инфо - 06.07.2022

Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам”.

Протестите продолжуваат и денеска во 19 часот

MTM - 06.07.2022

Протестите против францускиот предлог продолжуваат и денеска. „Ултиматум, не благодарам“ повикува на масовен и мирен протест вечерва во 19:00 часот. „ Повторно пред влада преку МНР до Собрание. Да кажеме не на бугаразицијата.

И вечерва илјадници граѓани на улица против власта и бугаризацијата

Република - 06.07.2022

Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам“. Народот излезе на улица против власта и бугаризацијата.

Протестот „Ултиматум – Не благодарам“ продолжува пред Собранието

Во Центар - 06.07.2022

Протесниот марш под мотото „Ултиматум – Не благодарам“ од пред Владата продолжи кон Министерството за надворешни работи, каде луѓето што протестираа оставаа ружи пред полицијата.Претходно, на раскрсницата пред плоштадот „Скендербег“ на влезот во ...

Запалени предавниците на Македонија

Република - 06.07.2022

Големиот транспарент со пратениците кои го поддржуваат францускиот предлог денеска беше запален пред зградата на Парламентот. Граѓаните кои по петти пат денеска излегоа да протестираат против ултиматумот со кој се наметнува бугаризација на ...

Петти ден протест против францускиот предлог

Lider - 06.07.2022

Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам“.

ВО ЖИВО: Од Владата преку МНР до Собранието: Ултиматум, НЕ, благодарам!

Република - 06.07.2022

И вечерва организаторот на протестите против францускиот предлог „Ултиматум, НЕ, благодарам“ повикува граѓаните да го искажат своето незадоволство во 19 часот пред Владта. Маршрутата по која ќе се движи протестната поворка ќе води од Владата преку ...

Демонстрантите нападнати кај „Мавровка“, летаа каменици, полицијата спречи поголем инцидент

Н.Македонија - 06.07.2022

На раскрсницата пред плоштадот „Скендербег“ на влезот во Старата скопска чаршија дојде до вербални дофрлувања меѓу демонстрантите и група млади луѓе кои со фрлање на камења и шишиња и покажување на оружје пробаа да го прекинат протестот.

Запалени предавниците на Македонија

Lider - 06.07.2022

Големиот транспарент со пратениците кои го поддржуваат францускиот предлог денеска беше запален пред зградата на Парламентот. Граѓаните кои по петти пат денеска излегоа да протестираат против ултиматумот со кој се наметнува бугаризација на ...

Демонстрантите запалија транспарент со лицата на пратениците кои го поддржуваат францускиот предлог

Н.Македонија - 06.07.2022

Голем транспарент на кој се испечатени лицата на пратениците кои го поддржуваат францускиот предлог, вечерва беше запален пред зградата на Парламентот. Граѓаните кои по петти пат денеска излегоа да протестираат против ултиматумот со кој се наметнува ...

Протестот „Ултиматум – Не благодарам” продолжува пред Собранието

24Инфо - 06.07.2022

Протесниот марш под мотото „Ултиматум – Не благодарам” од пред Владата продолжи кон Министерството за надворешни работи, каде луѓето што протестираа оставаа ружи пред полицијата. Претходно, на раскрсницата пред плоштадот „Скендербег” на влезот во ...

(Фото) Запален транспарент со фотографии од пратеници пред Собранието

Точка - 06.07.2022

Демонстрантите на денешниот протест против францускиот предлог пред зградата на Собранието запалија транспарент со фотографии на кој се прикажани пратеници од актуелниот парламентарен состав.

(Во живо) Продолжуваат протестите против францускиот предлог

Точка - 06.07.2022

И денеска, четврти ден по ред, продолжуваат протестите на македонските граѓани против францускиот предлог. Денеска демонстрантите ќе се движат од Собрание до Влада, потоа ќе протестираат пред Министерството за надворешни работи, за на крај повторно ...

Протестите продолжуваат и денеска во 19 часот

Точка - 06.07.2022

Протестите против францускиот предлог продолжуваат и денеска. „Ултиматум, не благодарам“ повикува на масовен и мирен протест вечерва во 19:00 часот. „Повторно пред влада преку МНР до Собрание. Да кажеме не на бугаразицијата.

Петти ден протест против францускиот предлог

Кајгана - 06.07.2022

Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум - Не благодарам“.

Видео: Петти ден протест против францускиот предлог

Zoom - 06.07.2022

Ова е петти ден како граѓани и дел од опозоциските партии го искажуваат своето незадоволство од францускиот предлог, за кој сметаат дека е штетен за државата и дека не ги штити државните интереси.

Петти ден протест против францускиот предлог

Опсервер - 06.07.2022

– Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам“.

Протестот „Ултиматум – Не благодарам“ продолжува пред Собранието

Опсервер - 06.07.2022

– Протесниот марш под мотото „Ултиматум – Не благодарам“ од пред Владата продолжи кон Министерството за надворешни работи, каде луѓето што протестираа оставаа ружи пред полицијата. Претходно, на раскрсницата пред плоштадот „Скендербег“ на влезот во ...

Протестантите не подлегнаа на смислените провокации пред Скендербег, мирно продолжија кон Собранието

MakPress - 06.07.2022

Протесниот марш под мотото „Ултиматум – Не благодарам“ од пред Владата продолжи кон Министерството за надворешни работи, каде луѓето што протестираа оставаа ружи пред полицијата. Претходно, на раскрсницата пред плоштадот „Скендербег“ на влезот во ...

Протестот „Ултиматум – Не благодарам“ продолжува пред Собранието

Zoom - 06.07.2022

Протесниот марш под мотото „Ултиматум – Не благодарам“ од пред Владата продолжи кон Министерството за надворешни работи, каде луѓето што протестираа оставаа ружи пред полицијата. Претходно, на раскрсницата пред плоштадот „Скендербег“ на влезот во ...

И денес продолжуваат протестите против францускиот предлог

Скопје1 - 06.07.2022

Продолжуваат протестите против францускиот предлог за решавање на спортот со Бугарија и за почеток на преговори со Европската унија. „Ултиматум – НЕ благодарам“ повика на „мирен и достоинствен“ протест кој ќе почне пред Владата па преку МНР ќе ...

Запален транспарент со пратеници пред Собранието (ФОТО)

Локално - 06.07.2022

На протестот пред зградата на Собранието против францускиот педлог беше запален голем транспарент на кој беа прикажани фотографии од пратеници од актуелниот парламентарен состав. Транспарентот, насловен со „Предавници на народот“, беше поставен на ...

И денеска протест: Од Влада преку МНР до Собрание

Локално - 06.07.2022

„Ултиматум, не благодарам“ повикува на масовен и мирен протест вечерва во 19:00 часот. Повторно пред Влада преку МНР до Собрание. -Да кажеме не на бугаразицијата. Не за полициските инфилтрати и не за полициското насилство.

Илјадници Македонци петти ден по ред на протести, од пред Владата, преку МНР ќе завршат пред Собрание

MakPress - 06.07.2022

Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам“.

Петти ден протест против францускиот предлог

ММС - 06.07.2022

Пред Владата и денеска започна протест против францускиот предлог, каде се собраа граѓани со транспаренти на кои, меѓудругото, е испишано и мотото на овој протест „Ултиматум – Не благодарам”.

ВО ЖИВО: Протестот „Ултиматум – Не благодарам“ продолжува пред Собранието

4NEWS - 06.07.2022

Протесниот марш под мотото „Ултиматум – Не благодарам“ од пред Владата продолжи кон Министерството за надворешни работи, каде луѓето што протестираа оставаа ружи пред полицијата. Претходно, на раскрсницата пред плоштадот „Скендербег“ на влезот во ...

(Видео) Рози од демонстрантите пред полицискиот кордон: Протестот продолжи пред Собранието

ММС - 06.07.2022

Протесниот марш под мотото „Ултиматум – Не благодарам” од пред Владата продолжи кон Министерството за надворешни работи, каде луѓето што протестираа оставаа рози пред полицијата. Претходно, на раскрсницата пред плоштадот „Скендербег” на влезот во ...

Францускиот предлог - во сендвич на поддршка и протести

Deutsche Welle - 05.07.2022

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел доаѓа во Скопје со поддршка за францускиот предлог. За денеска е најавен нов протест. Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, денеска пристигнува во Скопје за да ја покаже поддршката на ЕУ за ...

Протести и марш против францускиот предлог во Скопје

Deutsche Welle - 05.07.2022

Повеќе илјади граѓани и денеска излегоа на протести против францускиот предлог за почеток на пристапните преговори со ЕУ на Северна Македонија. Маршот започна пред владата, а заврши пред Собранието Протестите против францускиот предлог за почеток на ...

Протест пред Владата за отфрлање на францускиот предлог

360 степени - 05.07.2022

Пред Владата денеска напладне продолжи протестот за отфрлање на францускиот предлог за деблокада на интеграциите на државава во Европската унија. Дел од учесниците со шатори седат пред Владата, а за вечер исто така се најавени нови собири.

(ФОТО+ВИДЕО) Ескалација на денешниот протест против францускиот предлог

360 степени - 05.07.2022

Демонстрантите на денешниот, четврти по ред протест против францускиот предлог, ја скршија влезната врата на Министерството за надворешни работи, како и дел од прозорите на Собранието. Протестот започна пред Владата, па преку МНР, заврши со тензии ...

И вечерва протести против францускиот предлог

Канал5 - 05.07.2022

И покрај дождот и лошото време голем број на граѓани и вечерва протестираа пред Владата, МНР и Собранието против францускиот предлог. Протестите досега минуваат главно во мирна атмосфера. И вечерва беа упатени повици за оставка.

Продолжува протестот пред Владата, помасовен е закажан за вечерва

МКД - 05.07.2022

На пладне продолжи протестот пред зградата на Владата како израз на револт од понудениот француски предлог за надминување на спорот со Бугарија и продолжување на евроинтеграцискиот процес и со клучно барање - предлогот да се отфрли.

Четврт ден протест против францускиот предлог

24 Вести - 05.07.2022

Вечерва продолжи протестот против францускиот предлог кој веќе неколку дена се одржува пред Владата. Уште на почетокот од протестот, се случи мал инцидент. граѓаните бараат да не се потпише францускиот предлог, затоа што, како што велат, тој е ...

Протестен марш од влада, преку МНР до Собранието – четврти ден протести против францускиот предлог

Телма - 05.07.2022

Дождот не ги спречи револтираните граѓани и денеска, четврти ден по ред, да ги продолжат протестите пред владата против францускиот предлог. Вечерашниот протест започна започна пред владата со неколку сотина граѓани.

Четврти ден протести против францускиот предлог

Канал5 - 05.07.2022

И покрај дождот и лошото време голем број на граѓани и вечерва протестираа пред Владата, МНР и Собранието против францускиот предлог. Протестите досега минуваат главно во мирна атмосфера..

Демонстрантите се упатија кон Собранието

Фокус - 05.07.2022

По протестот пред Владата, демонстрантите вечерва се упатија и кон Собранието. Според нивниот план, и пред законодавниот дом ќе искажат својот револт против францускиот предлог. Додека се движат низ улиците тие извикуваат „Оставка, ...

Сенароден протест против францускиот предлог во 19 часот пред Влада, преку МНР до Собрание

Сител - 05.07.2022

Протестот против францускиот предлог ќе започне вечерва во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до Собрание на Република Македонија. Граѓаните и денеска масовно ќе се спротивстават на понижувачкиот ...

И денеска сенароден протест во 19 часот пред Влада против францускиот предлог

Сител - 05.07.2022

Народниот протест против понижувачкиот предлог за Македонија денеска продолжува во 19 часот пред Владата и на локациишто ќе бидат познати во текот на ...

За време на синоќешните протести пред владата дел од граѓаните ја пробија заштитната ограда

Канал5 - 05.07.2022

Четворица полицајци се полесно повредени во синоќешните протести, во кои за прв пат беа пробиени полициските огради прво пред Владата, а потоа и пред Собранието. Демонстрантите маваа со јајца, тоалетна хартија и други предмети, но за сфреќа немаше ...

Од Влада граѓаните се упатија кон Собранието | ВИДЕО

Сител - 05.07.2022

Граѓаните на денешниот протест против францускиот предлог од Владата се упатија кон ...

24 анализа - Ќе попушти владата пред протестите?

24 Вести - 05.07.2022

Тензично пред Влада и Собрание. Трет ден протести под мотото „УЛТИМАТУМ - Не благодарам“, преку кој се бара да се отфрли францускиот предлог за укинување на ветото од Бугарија и деблокирање на интеграцијата на земјата во Европската унија.

Денеска протестот со нова рута: Од Влада преку МНР до Собрание

Слободен Печат - 05.07.2022

За денеска со почеток од 19:00 часот е најавен нов протест на граѓаните под мотото „Ултиматум – НЕ благодарам” пред Владата на Република Македонија Протестот ќе започне пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до ...

Покана за протест „Ултиматум – НЕ благодарам“

Канал5 - 05.07.2022

И денеска (вторник) со почеток од 19:00 часот пред Владата на Република Македонија граѓаните повторно ќе излезат на протест „Ултиматум – НЕ благодарам“ . Протестот ќе започне во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за ...

Протест против францускиот предлог во 19 часот пред Влада, преку МНР до Собрание

Фокус - 05.07.2022

Протестот против францускиот предлог ќе започне вечерва во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до Собрание на Република Македонија. Граѓаните и денеска масовно ќе се спротивстават на понижувачкиот ...

Протест во 19 часот пред Влада, па марширање до МНР и Собрание

Сител - 05.07.2022

Пред Владата денеска напладне продолжи протестот за отфрлање на францускиот предлог за деблокада на интеграциите на државава во Европската унија. Дел од учесниците со шатори седат пред Владата, а за вечер исто така се најавени нови собири.

ВМРО-ДПМНЕ на протест против францускиот предлог

24 Вести - 05.07.2022

ВМРО-ДПМНЕ вечерва повторно повикаа на протести пред владата. Побараа да се формира парламентарна работна група која ќе ги разгледува сите точки од предлогот за у согласување на заклучоците кои треба да ги донесе Собранието.

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Четврти ден протести против францускиот предлог, демонстранти со камења и шишиња маваа кон полицијата, ...

Фактор - 05.07.2022

ПРОТЕСТОТ ЕСКАЛИРАШЕ Ескалира состојбата пред Собранието, на протестот против францускиот предлог. Има повредени полицајци. ДЕМОНСТРАНИТЕ БАРААТ ОТФРЛАЊЕ НА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, И ОСТАВКА НА ОСМАНИ Пејачката Ребека пред Собранието пееше и се обрати ...

Протест пред Владата за отфрлање на францускиот предлог/ФОТО

Вечер Прес - 05.07.2022

Пред Владата денеска напладне продолжи протестот за отфрлање на францускиот предлог за деблокада на интеграциите на државава во Европската унија. Дел од учесниците со шатори седат пред Владата, а за вечер исто така се најавени нови собири.

ВИДЕО: Демонстрантите се упатија кон Собранието

ТВ21 - 05.07.2022

И вечерва продолжуваат масовните протести. Имено, демонстрантите се упатија кон Собранието за и таму да го изразат својот револт кон францускиот ...

Продолжуваат протестите пред Владата против францускиот предлог

ТВ21 - 05.07.2022

Вечерва продолжуваат протестите против францускиот предлог пред Владата. Иако времето е врнежливо, сепак граѓаните повторно дојдоа пред Владата и порачаа „Никогаш Северна, само Македонија“, „Бугари“, „Предавници“.

Францускиот предлог – во сендвич на поддршка и протести

Либертас - 05.07.2022

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел доаѓа во Скопје со поддршка за францускиот предлог. За денеска е најавен нов протест. Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, денеска пристигнува во Скопје за да ја покаже поддршката на ЕУ за ...

ФОТО: Граѓаните на протест и пред Собранието

ТВ21 - 05.07.2022

И вечерва продолжуваат протестите против францускиот предлог. Освен пред Владата, граѓаните излегоа и пред Собранието на ...

„Ултиматум – Не благодарам“: Мицкоски и денеска повторно маршираше заедно со граѓаните (ФОТО)

Курир - 05.07.2022

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и денеска на четвртиот ден од сенародните протести маршираше заедно со граѓаните, против францускиот предлог. Мицкоски е дециден дека ваквиот предлог во ваква форма не е приватлив за Македонија.

И покрај врнежливото време:Четврти ден протест пред Владата против францускиот предлог

Вечер Прес - 05.07.2022

Вечерва продолжуваат протестите против францускиот предлог пред Владата. И покрај врнежливото време, граѓаните повторно дојдоа пред Владата и порачаа „Никогаш Северна, само Македонија“, „Бугари“, „Предавници“.

СИЛНО ПОЛИЦИСКО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ЈА ЧУВА ЗГРАДАТА НА ВЛАДАТА Демонстрантите излегоа од шаторите! (ФОТО)

+инфо - 05.07.2022

На почетокот на протестот учесниците скандинираа „Оставка“, „Македонија“, „Никогаш Северна само Македонија“… Пред Владата денеска напладне продолжи протестот за отфрлање на францускиот предлог за деблокада на интеграциите на државава во Европската ...

ВИДЕО: Од Влада граѓаните се упатија кон Собранието

Курир - 05.07.2022

Граѓаните на денешниот протест против францускиот предлог од Владата се упатија кон Собранието. Денеска е четврти ден по ред како грѓаните својот револт го искажуваат против Владата за која прифатлив е францускиот предлог со кој се губи посебноста и ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Народен протестен марш против понижувачкиот предлог за Македонија

Курир - 05.07.2022

Денеска со почеток во 19 часот пред Владата граѓаните повторно ќе излезат на протест „Ултиматум – НЕ благодарам“ . Како што се најавува, протестот ќе започне пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до Собранието .

„Народот страда, има болка во душата“: Од 19 часот нов протест пред Владата

Курир - 05.07.2022

Протестот против францускиот предлог „Ултиматум, не благодарам“ продолжува и денеска пред Владата во 19 часот. Како што е најавено, граѓаните нема да протестираат само пред Владата, а повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

СО ШАТОРИ ПРЕД ВЛАДА: Продолжи протестот за отфрлање на францускиот предлог, за вечер најавени нови собири

Курир - 05.07.2022

Пред Владата денеска напладне продолжи протестот за отфрлање на францускиот предлог за деблокада на интеграциите на државава во Европската унија. Дел од учесниците со шатори седат пред Владата, а за вечер исто така се најавени нови собири.

Протест пред Владата за отфрлање на францускиот предлог

Либертас - 05.07.2022

Пред Владата денеска напладне продолжи протестот за отфрлање на францускиот предлог за деблокада на интеграциите на државава во Европската унија. Дел од учесниците со шатори седат пред Владата, а за вечер исто така се најавени нови собири.

Ковачки: Јавноста кажува дека предлогот е штетен и води кон две лоши сценарија за Македонија

Н.Македонија - 05.07.2022

Пред Владата денеска напладне продолжи протестот за отфрлање на францускиот предлог за деблокада на интеграциите на Македонија во Европската Унија. Дел од учесниците со шатори седат пред Владата, а за вечер исто така се најавени нови собири.

Денешниот протест од 19 часот: Од Влада преку МНР до Собрание

Нетпрес - 05.07.2022

Денеска со почеток во 19 часот пред Владата граѓаните повторно ќе излезат на протест „Ултиматум – НЕ благодарам“ . Како што се најавува, протестот ќе започне пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до Собранието .

Народниот протестен марш против понижувачкиот предлог за Македонија, стигна до Собрание

Република - 05.07.2022

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни работи, стигна до Собранието. Граѓаните и денеска масовно се спротивставуваат на понижувачкиот ...

Сенароден протест против францускиот предлог во 19 часот пред Влада, преку МНР до Собрание

Lider - 05.07.2022

Протестот против францускиот предлог ќе започне вечерва во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до Собрание на Република Македонија. Граѓаните и денеска масовно ќе се спротивстават на понижувачкиот ...

ТОЧНО НА ПЛАДНЕ: Трае протестот пред Владата од 12 часот

Денешен - 05.07.2022

Во 12 часот започна протестот пред Владата против францускиот предлог за бугаризација на Македонија во замена за прва селфи конференција на владините претставници во Брисел. Демонстранти дојдоа на протест за време на одржување на владина седница на ...

Никогаш Cеверна, само Македонија: Продолжуваат протестите пред Владата против францускиот предлог

Република - 05.07.2022

Вечерва продолжуваат протестите против францускиот предлог пред Владата. Иако времето е врнежливо, сепак граѓаните повторно дојдоа пред Владата и порачаа „Никогаш Cеверна, само Македонија“, „Бугари“, „Предавници“ ...

(ВИДЕО) Од Влада граѓаните се упатија кон Собранието

Lider - 05.07.2022

Граѓаните на денешниот протест против францускиот предлог од Владата се упатија кон Собранието. Денеска е четврти ден по ред како грѓаните својот револт го искажуваат против Владата за која прифатлив е францускиот предлог со кој се губи посебноста и ...

ВИДЕО: Од Влада граѓаните се упатија кон Собранието

Press24 - 05.07.2022

Протестирачите на денешниот протест против францускиот предлог од Владата се упатија кон Собранието. Лошото време и дождот не ги спречи излезат и вечерва за да кажат ...

(ВО ЖИВО) Народниот протестен марш против понижувачкиот предлог за Македонија, стигна до Собрание

Lider - 05.07.2022

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни работи, стигна до Собранието. Граѓаните и денеска масовно се спротивставуваат на понижувачкиот ...

И Мицкоски меѓу демонтрантите: Ултиматум? Не, благодарам!

Lider - 05.07.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Хриситјан Мицкоски, заедно со потпретседателите и генералниот секретар на партијата и многу други сопартијци денеска маршираа заедно со граѓаните на сенародниот протест против францускиот предлог и бугаризацијата на ...

И Мицкоски меѓу народот: Ултиматум? Не, благодарам!

Република - 05.07.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Хриситјан Мицкоски, заедно со потпретседателите и генералниот секретар на партијата и многу други сопартијци денеска маршираа заедно со граѓаните на сенародниот протест против францускиот предлог и бугаризацијата на ...

Денеска напладне продолжи протестот пред Владата за отфрлање на францускиот предлог

Lider - 05.07.2022

Пред Владата денеска напладне продолжи протестот за отфрлање на францускиот предлог за деблокада на интеграциите на државава во Европската унија. Дел од учесниците со шатори седат пред Владата, а за вечер исто така се најавени нови собири.

Протест пред Владата за отфрлање на францускиот предлог

Независен - 05.07.2022

Пред Владата денеска напладне продолжи протестот за отфрлање на францускиот предлог за деблокада на интеграциите на државава во Европската унија. Дел од учесниците со шатори седат пред Владата, а за вечер исто така се најавени нови собири.

„Народот страда, има болка во душата“: Од 19 часот нов протест пред Владата

Lider - 05.07.2022

Протестот против францускиот предлог „Ултиматум, не благодарам“ продолжува и денеска пред Владата во 19 часот. Како што е најавено, граѓаните нема да протестираат само пред Владата, а повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Народот страда, има болка во душата: Нов протест пред Владата од 19 часот

Нетпрес - 05.07.2022

Протестот против францускиот предлог „Ултиматум, не благодарам“ продолжува и денеска пред Владата во 19 часот. Како што е најавено, граѓаните нема да протестираат само пред Владата, а повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

ПОЛИТИЧАРИТЕ ДА СЕ ОСВЕСТАТ: Македонецот страда, има болка во душата – и денеска гласно „не“ за ултиматумот пред ...

Денешен - 05.07.2022

Протестот против францускиот предлог „Ултиматум, не благодарам“ продолжува и денеска пред Владата во 19 часот. Како што е најавено, граѓаните нема да протестираат само пред Владата, а повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Продолжуваат протестите за францускиот предлог, денешниот протест е закажан за 19:00 часот

Скопје инфо - 05.07.2022

Протестите во знак на револт кон доставениот француски предлог продолжуваат и денес, пред Влада на РСМ со почеток од 19 часот. Планирано е најпрво да се започне од пред Владата, а од таму граѓаните да се упатат преку Министерството за надворешни ...

(Во живо) Продолжуваат протестите пред Владата и Собранието против францускиот предлог

Точка - 05.07.2022

И вечерва продолжуваат протестите против францускиот предлог пред Владата. Иако надвор врне, граѓаните повторно се собраа и порачуваат дека нема да прифатат предавство. "Никогаш Северна, само Македонија", "Бугари", "Предавници", може да се слушне од ...

(Во живо) Граѓаните од Влада се упатија кон Собранието

Точка - 05.07.2022

Граѓаните на денешниот протест против францускиот предлог од Владата се упатија кон Собранието. Потсетуваме, лошото време и дождот не ги спречи излезат и вечерва за да кажат „НЕ“. На протестот, организиран од опозицијата, граѓаните бараат да не се ...

(Во живо) Продолжуваат протестите пред владата против Францускиот предлог

Точка - 05.07.2022

И вечерва продолжуваат протестите против Францускиот предлог пред Владата. Иако надвор врне, граѓаните повторно се собраа и порачуваат дека нема да прифатат предавство. "Никогаш Северна, само Македонија","Бугари", "Предавници" - може да се слушне од ...

Попладневен протест пред Владата на Република Македонија, засилено полициско обезбедување

MakPress - 05.07.2022

Пред Владата денеска напладне продолжи протестот за отфрлање на францускиот предлог за деблокада на интеграциите на државава во Европската унија. Дел од учесниците со шатори седат пред Владата, а за вечер исто така се најавени нови собири.

„Никогаш Северна, само Македонија“ – Продолжуваат протестите пред Владата против францускиот предлог

4NEWS - 05.07.2022

Вечерва продолжуваат протестите против францускиот предлог пред Владата. Иако времето е врнежливо, сепак граѓаните повторно дојдоа пред Владата и порачаа „Никогаш Северна, само Македонија“, „Бугари“, „Предавници“.

Протест и денеска, ќе започне пред Влада, преку МНР ќе заврши пред Собрание

MakPress - 05.07.2022

Протестот против францускиот предлог „Ултиматум, не благодарам“ продолжува и денеска. Протестот ќе започне во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до Собрание на Република Македонија.

Продолжуваат протестите пред Владата против францускиот предлог

Zoom - 05.07.2022

Вечерва продолжуваат протестите против францускиот предлог пред Владата. Иако времето е врнежливо, сепак граѓаните повторно дојдоа пред Владата и скандираат „Никогаш Северна, само Македонија“, „Бугари“, „Предавници“.

ФОТО: Граѓаните на протест и пред Собранието

4NEWS - 05.07.2022

И вечерва продолжуваат протестите против францускиот предлог. Освен пред Владата, граѓаните излегоа и пред Собранието на ...

ВИДЕО: Протестот продолжува – демонстрантите се упатија кон Собранието

4NEWS - 05.07.2022

И вечерва продолжуваат масовните протести. Имено, демонстрантите се упатија кон Собранието за и таму да го изразат својот револт кон францускиот ...

Дождот не ги спречи граѓаните да дојдат на нов протест пред Владата

MakPress - 05.07.2022

Вечерва продолжуваат протестите против францускиот предлог пред Владата. Иако времето е врнежливо, сепак граѓаните повторно дојдоа пред Владата и порачаа „Никогаш Cеверна, само Македонија“, „Бугари“, ...

Протест пред Владата за отфрлање на францускиот предлог

Опсервер - 05.07.2022

Пред Владата денеска напладне продолжи протестот за отфрлање на францускиот предлог за деблокада на интеграциите на државава во Европската унија. Дел од учесниците со шатори седат пред Владата, а за вечер исто така се најавени нови собири.

Објавена агендата за денешниот протест: Од Влада до Собрание

Скопје1 - 05.07.2022

Денеска 05.07.2022 (вторник) со почеток од 19:00 часот пред Владата на Република Македонија граѓаните повторно ќе излезат на протест „Ултиматум – НЕ благодарам“ . Протестот ќе започне во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството ...

ФОТО: Генералка пред Влада утрово по синоќешните протест

4NEWS - 05.07.2022

Се чиси Владата по синоќешните протести. Протестот против францускиот предлог „Ултиматум, не благодарам“ продолжува и денеска пред Владата во 19 часот. Како што е најавено, граѓаните нема да протестираат само пред Владата, а повеќе информации се ...

„Сценаријата се кое од кое полошо за Македонија“ – Протест пред Владата за отфрлање на францускиот предлог

ММС - 05.07.2022

– Пред Владата денеска напладне продолжи протестот за отфрлање на францускиот предлог за деблокада на интеграциите на државава во Европската унија. Дел од учесниците со шатори седат пред Владата, а за вечер исто така се најавени нови собири.

Во живо од протестот против францускиот предлог

Скопје1 - 05.07.2022

И покрај лошите временски услови, граѓаните поврторно излегоа на протест против францускиот предлог. Тие со македонски знамиња извикуваа „Македонија“, „Никогаш северна“, ...

Тензични протести пред владата и Собранието

24 Вести - 04.07.2022

Тензично пред Владата и Собранието. Вечерва се одржа протест под мотото „УЛТИМАТУМ - Не благодарам“, преку кој се бара да се отфрли францускиот предлог за кревање на ветото од Бугарија и деблокада на интеграциите на државава во Европската унија.

Втор ден протести против францускиот предлог

24 Вести - 04.07.2022

Втор ден протести против францускиот предлог. Опозицијата најави дека и денеска се заедно со народот, и излегуваат на протест пред владата и тоа ќе го прават се додека власта не се откаже од францускиот ...

Протест пред Владата против францускиот предлог

24 Вести - 04.07.2022

Пред Владата вечерва се одржува протест против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ. Протестот под мотото „УЛТИМАТУМ - Не благодарам“ го поддржаа повеќе ...

ВИДЕО: Нов протест пред Владата, илјадници луѓе се собраа против францускиот предлог

Слободен Печат - 04.07.2022

Пред Владата вечерва, трет ден по ред, се одржува масовен протест на противниците на таканаречениот „француски предлог“ за решавање на спорот меѓу Скопје и Софија и почеток на преговорите на Македонија за членство во ЕУ.

Инциденти на протестите против „францускиот предлог“ пред влада

Телма - 04.07.2022

Под мотото „Ултиматум – Не благодарам“ пред Владата трет ден по ред, продолжи протестот против прифаќањето на „француски предлог“ за кревање на бугарското вето и почеток на преговорите на Македонија за членство во ЕУ.

ВИДЕО Нов протест пред Владата против францускиот предлог

Фокус - 04.07.2022

Пред Владата вечерва, трет ден по ред, се одржува масовен протест на противниците на таканаречениот „француски предлог“ за решавање на спорот меѓу Скопје и Софија и почеток на преговорите на Македонија за членство во ...

Продолжуваат протестите пред Влада

ТВ21 - 04.07.2022

И денеска продолжуваат протестите пред зградата на Владата. Синоќа дел од демонстрантите ноќта ја поминаа пред Влада, барајќи таа да каже НЕ на францускиот предлог, но и државата да оди на предвремени парламентарни избори.

ФОТО: Мицкоски и денеска учествуваше на сенародниот протест против францускиот предлог

Курир - 04.07.2022

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со партиското раководство и денеска учествуваа на денешниот сенароден протест. Протестите се одржуваат тред ден по ред, а ќе продолжат и во следните денови, а причината за истите е токму францускиот ...

ВО ЖИВО: И денеска илјадници Македонци на сенароден протест со јасна порака – „НЕ за францускиот предлог“

Курир - 04.07.2022

Следете го во живо денешниот сенароден протест против францускиот ...

Во живо : И денеска илјадници граѓани протестираат со јасна порака – „НЕ за францускиот предлог“

Либертас - 04.07.2022

Следете го во живо денешниот сенароден протест против францускиот ...

Протест „Ултиматум – Не благодарам“/ФОТОГАЛЕРИЈА

Вечер Прес - 04.07.2022

Пред Владата и вечерва се одржува протест под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“, преку кој се бара да се отфрли францускиот предлог за кревање на ветото од Бугарија и деблокада на интеграциите на државава во Европската унија.

Летаа јајца и шишиња кон Влада, се бара оставка

Република - 04.07.2022

Пред Владата и вечерва се одржува протест под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“, преку кој се бара да се отфрли францускиот предлог за кревање на ветото од Бугарија и деблокада на интеграциите на државава во Европската унија.

Протест против францускиот предлог пред Владата

Во Центар - 04.07.2022

Пред Владата и вечерва се одржува протест под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“, преку кој се бара да се отфрли францускиот предлог за кревање на ветото од Бугарија и деблокада на интеграциите на државава во Европската унија.

И денеска продолжуваат протестите пред Владата против францускиот предлог

Н.Македонија - 04.07.2022

Под мотото „Ултиматум – Не благодарам“ пред Владата трет ден по ред, продолжи протестот против прифаќањето на „француски предлог“ за кревање на бугарското вето и почеток на преговорите на Македонија за членство во ЕУ.

(Во живо) Протест против „францускиот предлог“ и пред Собрание

еМагазин - 04.07.2022

Стотици демонстранти вечерва се и пред Собрание. Пренос во живо преку линк на Радио Слободна ...

(Во живо) илјадници граѓани протестираат пред Владата и собранието против францускиот предлог!

Lider - 04.07.2022

Вечерашниот протест од Владата продолжи кон македонското Собрание, каде десетици илјадници граѓани продолжија со скандирање и свирење. Се пеат патриотски песни, се бара оставка и целосно отфрлање на понижувачкиот предлог за Македонија.

ВО ЖИВО| Повторно илјадници Македонци на сенародниот протест против „францускиот предлог“

Нетпрес - 04.07.2022

Во понеделникот, трет ден со ред, илјадници граѓани се собраа на протест пред Владата на Република Македонија. Македонскиот народ масовно излегува и со македонски знамиња и пароли јасно порача: „НЕ за бугаризација“.

(Видео) Илјадници граѓани и на вториот протест против “францускиот предлог“ пред Владата

еМагазин - 04.07.2022

Пред Владата синоќа продолжи протестот под мотото „Ултиматум – Не благодарам“. Учесниците се против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање на преговорите за членство на Македонија во ЕУ.

(Во живо) Илјадници граѓани пред Влада: Трет ден протест против „францускиот предлог“

еМагазин - 04.07.2022

Денеска пред Владата, трет ден по ред, граѓаните протестираат против т.н. француски предлог. За протестот граѓаните се самоорганизираат на социјалните мрежи, а подршка дадоа и ВМРО-ДПМНЕ и Левица.

Mицкоски: Сенароден протест „Ултиматум – не благодарам“

Република - 04.07.2022

Сенароден протест „Ултиматум – не благодарам“, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред денешниот протест. ...

ВО ЖИВО: И денеска десетици илјадници граѓани велат НЕ пред Влада

Република - 04.07.2022

Следете го во живо денешниот сенароден протест против францускиот предлог: ...

Протест против францускиот предлог пред Владата

Кајгана - 04.07.2022

Пред Владата и вечерва се одржува протест под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“, преку кој се бара да се отфрли францускиот предлог за кревање на ветото од Бугарија и деблокада на интеграциите на државава во Европската Унија.

(Во живо) Трет ден протести против Францускиот предлог

Точка - 04.07.2022

Протестот можете да го следите во живо на приложеното видео. Граѓаните и денеска, трет ден по ред, се собираат пред Владата за да го искажат својот револт против Францускиот предлог. Протестот се одржува под мотото “Ултиматум – Не Благодарам”.

Протестот пред Влада продолжи со поставување шатори, „Илинденска“ блокирана и од возила

MakPress - 04.07.2022

Дел од граѓаните кои протестираа против францускиот предлог остануваат вечерва пред зградата на Владата, и поставија и шатори, а други дојдоа со своите возила. Како што беше претходно најавено, вечерва дел од граѓаните ќе останат пред Владата, а ...

Протест против францускиот предлог пред Владата

Zoom - 04.07.2022

Пред Владата и вечерва се одржува протест под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“, преку кој се бара да се отфрли францускиот предлог за кревање на ветото од Бугарија и деблокада на интеграциите на државава во Европската унија.

ВО ЖИВО: Продолжуваат протестите пред Влада

4NEWS - 04.07.2022

И денеска продолжуваат протестите пред зградата на Владата. Синоќа дел од демонстрантите ноќта ја поминаа пред Влада, барајќи таа да каже НЕ на францускиот предлог, но и државата да оди на предвремени парламентарни избори.

Протест против францускиот предлог пред Владата

Опсервер - 04.07.2022

– Пред Владата и вечерва се одржува протест под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“, преку кој се бара да се отфрли францускиот предлог за кревање на ветото од Бугарија и деблокада на интеграциите на државава во Европската унија.

Трет ден протести, тензична атмосфера, мали инциденти и фрлање со јајца и шишиња кон Владата

MakPress - 04.07.2022

Пред Владата и вечерва се одржува протест под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“, преку кој се бара да се отфрли францускиот предлог за кревање на ветото од Бугарија и деблокада на интеграциите на државава во Европската унија.

Илјадници македонци и вечерва излегоа на протест пред Владата против францускиот предлог

MakPress - 04.07.2022

Пред Владата вечерва продолжи протестот под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“. Учесниците се против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање на преговорите за членство на Македонија во ЕУ.