TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинетите во „Пајажина“ бараат да видат докази

Утрински - 13.07.2011

Уште четворица од големата група обвинети во случајот „Пајажина“ вчера на главен претрес дадоа своја одбрана по цели шест месеци откако овој финансиско-даночен скандал беше отворен.

Братот на Рамковски се бранеше исто како и Велија

Дневник - 13.07.2011

Наводите во обвинителниот акт ги сметам за произволни и невистинити и ги отфрлам, а во истрагата се бранев со молчење бидејќи ниту еднаш не ми беше презентиран ниеден доказ , што е флагрантно кршење ...

Новинарите се свртеа против Велија, бараат плати и придонеси

eReporter - 13.07.2011

Новинарите од медиумите на Велија Рамковски, денеска ќе протестираат поради неисплатените плати и придонеси. Тие е одлучија на ваков чекор по вчерашната изјава на Рамковски, дека сметката на А1 е ...

Четворица обвинети од „Перо Наков“ ја дадоа својата одбрана

А1 - 12.07.2011

Уште четворица обвинети од „Перо Наков“ денеска во скопскиот Кривичен суд ја дадоа својата одбрана во врска со кривичните дела за кој ги терети основното јавно обвинителство.

Рамковски: Никогаш не сум ги поттикнал моите деца на криминал

Вест - 12.07.2011

Велија Рамковски во исказот пред судот неколкупати повтори дека целиот свој работен век го почитува законот и дека на истото ги учел и своите деца Велија Рамковски во исказот пред судскиот совет за ...

Велија Рамковски негира дека бил во криминално здружение

Утрински - 12.07.2011

Ништо спектакуларно не се слушна вчера од сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски. Тој на вчерашното судско рочиште на кое ја даваше својата одбрана не спомена ниту едно име ниту, пак, каква ...

Братот на Велија тврди дека не е виновен

Утрински - 12.07.2011

Второобвинетиот од случајот пајажина, братот на сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, Амди, во својот исказ пред судскиот совет, тврди дека не е виновен за делата за кои се товари во ...

Уште четворица обвинети од „Пајажина“ се изјаснија за невини

Телма - 12.07.2011

Братотот и ќерката на Велија Рамковски, Амди и Емел, како и неговите блиски соработници и управители на фирми од „Перо Наков“, Невин Рауф и Зоран Мицевски, во својата одбрана рекоа дека не се виновни ...

Не сум виновен и сакам куќен притвор

Идивиди - 12.07.2011

Скопје, 11 јули 2011 (МИА) - Првообвинетиот во случајот „Пајажина“, сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, денеска во Кривичниот суд во Скопје ја даде својата одбрана, изјаснувајќи се за ...

Продолжува давањето искази на обвинетите од случајот „Пајажина“

Алфа - 12.07.2011

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи давањето искази на обвинетите за случајот „Пајажина“ во кој што сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски и неговите соработници се товарат за ...

Продолжува давањето искази на обвинетите од случајот „Пајажина“

Кајгана - 12.07.2011

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи давањето искази на обвинетите за случајот „Пајажина“ во кој што сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски и неговите соработници се товарат за ...

Одбраната на Рамковски не излезе во јавноста

Н.Македонија - 12.07.2011

Наспроти очекуваните детали за тоа дали, кој и како плаќал или затајувал данок, сопственикот на телевизија А1, Велија Рамковски, во речиси едночасовната одбрана, вчера пред судот тврдеше дека не е ...

Братот на Велија тврди дека не е виновен

Алфа - 12.07.2011

Второобвинетиот од случајот пајажина, братот на сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, Амди, во својот исказ пред судскиот совет, тврди дека не е виновен за делата за кои се товари во ...

Братот на Велија тврди дека не е виновен

Кајгана - 12.07.2011

Второобвинетиот од случајот пајажина, братот на сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, Амди, во својот исказ пред судскиот совет, тврди дека не е виновен за делата за кои се товари во ...

Продолжува распитот на обвинетите за случајот „Пајажина“

Алсат-М - 12.07.2011

Во скопскиот Кривичен суд денеска продолжува давањето искази на обвинетите за случајот „Пајажина“, во кој сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски и неговите соработници се товарат за даночно ...

И Амди Рамковски, братот на Велија, тврди дека е невин

Здраво - 12.07.2011

И второобвинетиот од случајот “Пајажина“, братот на сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, Амди Рамковски, утрово во својот исказ пред судскиот совет, се изјасни дека не е виновен за делата ...

Амди Рамковски: Не сум винoвен

Дневник - 12.07.2011

Амди Рамковски со идентична одбрана како и својот брат Велија. Пред Судот тврдеше дека не е виновен бидејќи не перел пари, не затајувал данок и не бил дел од никакво злосторничко здружение, јави ...

Пајажина:Амди и Емел Рамковски ги отфрлија обвинувањата

Алсат-М - 12.07.2011

, односно братот и ќерката на првообвинетиот во случајот Пајажина, Велија Рамковски, денеска пред судскиот совет ја дадоа својата одбрана.

Пајажина: Четворица од обвинетите тврдат дека не се виновни

Кајгана - 12.07.2011

Четворица од обвинетите за случајот „Пајажина“, братот на сопственикот на А1 телевизија, Велија, Амди Рамковски, управителите Невин Рауф, Зоран Мицевски и ќерката на Велија, Емел Рамковска денеска ...

Нова тура одбрана во „Пајажина“ денеска во Кривичниот суд

+инфо - 12.07.2011

Во Кривичниот суд денеска од 10 часот треба да продолжи давањето искази на обвинетите за случајот „Пајажина“, во кој што сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски и неговите соработници се ...

И братот на Велија си побара куќен притвор

+инфо - 12.07.2011

Знам за што сум обинет, ова е моја прва изјава по шест месеци, односно ова е моја прва изјава пред суд воопшто. Не ми беше презентиран ниту еден доказ за тоа што сум обвинет што е флагрантно кршење ...

Четворица обвинети од „Пајажина“ денеска дадоа исказ во судот

+инфо - 12.07.2011

Братот на Велија Рамковски, Амди, обвинетата Невин Рауф, управителот на фирмата „Акстра трејд“, Зоран Мицевски и ќерката на првообвинетиот Рамковски, Емел денеска ја дадоа својата одбрана пред ...

И братот на Велија се изјасни како невин

Кирилица - 12.07.2011

Второобвинетиот од случајот пајажина, братот на сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, Амди, во својот исказ пред судскиот совет, тврди дека не е виновен за делата за кои се товари во ...

Продолжува распитот на обвинетите за случајот „Пајажина“

Сител - 12.07.2011

Во скопскиот Кривичен суд денеска продолжува давањето искази на обвинетите за случајот „Пајажина“, во кој сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски и неговите соработници се товарат за даночно ...

Продолжува распитот на обвинетите за случајот „Пајажина“

МРТ - 12.07.2011

Во скопскиот Кривичен суд денеска продолжува давањето искази на обвинетите за случајот „Пајажина“, во кој сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски и неговите соработници се товарат за даночно ...

Амди и Емел слично како и Велија... Тврдеа дека не се виновни

МРТ - 12.07.2011

Слично како Велија, неговиот брат Амди и ќерка му Емел пред Судот тврдеа дека не се виновни за делата со коишто се товарат со обвинението.

Семејството на Велија Рамковски проговори за „Пајажина“

Сител - 12.07.2011

Не сториле криминал и не работеле по налог на Велија. Семејството на Рамковски се појави пред судот. Се бранеа братот Амди Рамковски, ќерката Емел и двајца управители на фирми од Перо Наков, клучни ...

Продолжува давањето искази на обвинетите од случајот „Пајажина“

Точка - 12.07.2011

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи давањето искази на обвинетите за случајот „Пајажина“ во кој што сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски и неговите соработници се товарат за ...

Братот на Велија тврди дека не е виновен

Точка - 12.07.2011

Второобвинетиот од случајот пајажина, братот на сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, Амди, во својот исказ пред судскиот совет, тврди дека не е виновен за делата за кои се товари во ...

Братот на Велија ќе се брани пред судот

Курир - 12.07.2011

По Велија Рамковски, денес пред Кривичниот суд во Скопје, својот исказ треба да го даде неговиот брат Амди Рамковски, обвинет во случајот „Пајажина“.

Амди Рамковски ќе даде одбрана

Press24 - 12.07.2011

Во Скопскиот Кривичен Суд продолжува судењето за случајот Пајажина. Второобвинетиот во случајот Пајажина, братот на Велија, Амди Рамковски денеска ќе ја даде својата одбрана пред судот.

Продолжува давањето искази на обвинетите од случајот „Пајажина“

Канал 77 - 12.07.2011

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи давањето искази на обвинетите за случајот „Пајажина“ во кој што сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски и неговите соработници се товарат за ...

Братот на Велија денеска ќе даде исказ пред судот

Нетпрес - 12.07.2011

По вчерашното изјаснување на првообвинетиот, Велија Рамковски, денеска во Кривичниот суд исказ треба да даде неговиот брат, Амди Рамковски.

Братот на Велија тврди дека не е виновен

Нетпрес - 12.07.2011

Второобвинетиот од случајот “Пајажина“, братот на сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, Амди Рамковски, во својот исказ пред судскиот совет, тврди дека не е виновен за делата за кои се ...

Братот на Велија тврди дека не е виновен

Sky - 12.07.2011

Второобвинетиот од случајот пајажина, братот на сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, Амди, во својот исказ пред судскиот совет, тврди дека не е виновен за делата за кои се товари во ...

Амди Рамковски: Не сум вионвен

Press24 - 12.07.2011

Амди Рамковски Судот тврдеше дека не е виновен бидејќи не перел пари, не затајувал данок и не бил дел од никакво злосторничко здружение. Амди Рамковски со идентична одбрана како и својот брат Велија.

И братот на Рамковски се изјасни за невин

Курир - 12.07.2011

Амди Рамковски со идентична одбрана како и својот брат Велија. Тој пред судот тврдеше дека не е виновен бидејќи не перел пари, не затајувал данок и не бил дел од никакво злосторничко здружение.

Емел Рамковска: Дозволете ми да бидам мајка!

Press24 - 12.07.2011

Не сториле криминал и не работеле по налог на Велија. Семејството на Рамковски се појави пред судот. Се бранеа братот Амди Рамковски, ќерката Емел и двајца управители на фирми од Перо Наков, клучни ...

Продолжува давањето искази на обвинетите од случајот „Пајажина“

Inpress - 12.07.2011

Скопје, 12. јули 2011 (ИНПРЕС) Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи давањето искази на обвинетите за случајот „Пајажина“ во кој што сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски и неговите ...

Братот на Рамковски дава исказ пред судот

Inpress - 12.07.2011

Скопје, 12. јули 2011 (ИНПРЕС) Во скопскиот Кривичен суд денеска продолжува давањето искази на обвинетите за случајот „Пајажина“, во кој сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски и неговите ...

Амди Рамковски - Не сум вионвен

Inpress - 12.07.2011

Скопје, 12. јули 2011 (ИНПРЕС) Амди Рамковски со идентична одбрана како и својот брат Велија. Пред Судот тврдеше дека не е виновен бидејќи не перел пари, не затајувал данок и не бил дел од никакво ...

Рамковски: Нема злосторничко здружување

А1 - 11.07.2011

По шест месеци поминати во притвор, денеска во Кривичниот суд Скопје 1, Велија Рамковски прво обвинетиот во случајот „Перо Наков“ ја даде својата одбрана пред судот.

Рамковски треба да се изјасни по обвинението

Deutsche Welle - 11.07.2011

Првообвинетиот во случајот „Пајажина“, сопственикот на А1 ТВ, Велија Рамковски, денеска ќе даде исказ по обвинението за наводно злосторничко здружување, затајување данок, перење пари и злоупотреба на ...

Рамковски: „Не сум виновен“

Deutsche Welle - 11.07.2011

Сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски во својот исказ пред Судскиот совет ги отфрли како невистини обвиненијата за злосторничко здружување, перење пари, даночно затајување и злоупотреба на ...

Рамковски-не сум виновен

Р.С.Европа - 11.07.2011

Не сум виновен изјави сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски кој денеска го даде својот исказ за случајот „Пајажина“. Рамковски побара куќен притвор за него и за другите обвинети.

Рамковски ќе се изјасни по обвинението за случајот „Пајажина“

Утрински - 11.07.2011

Првообвинетиот во случајот „Пајажина“, сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, денеска треба да даде исказ во врска со обвинението за случајот „Пајажина“.

Рамковски се изјасни за невин

Утрински - 11.07.2011

Сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, денеска го даде својот исказ за случајот „Пајажина“ во кој тој заедно со уште 21 лице се обвинети за злосторничко здружување, перење пари и затајување ...

Рамковски се изјасни како невин

Телма - 11.07.2011

Првообвинетиот во случајот „Пајажина“, сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, денеска во Кривичниот суд во Скопје ја даде својата одбрана, изјаснувајќи се за невин за сите дела за кои е ...

Рамковски ќе се изјасни по обвинението

Алфа - 11.07.2011

Првообвинетиот од случајот „Пајажина“, сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, денеска ќе даде исказ во врска со обвинението според кое се товари за злосторничко здружување, затајување ...

Рамковски денес ќе се изјасни по обвинението

Кајгана - 11.07.2011

Првообвинетиот од случајот „Пајажина“, сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, денеска ќе даде исказ во врска со обвинението според кое се товари за злосторничко здружување, затајување ...

Рамковски ќе се изјасни по обвинението за случајот „Пајажина“

Алсат-М - 11.07.2011

Првообвинетиот во случајот „Пајажина“, сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, денеска треба да даде исказ во врска со обвинението за случајот „Пајажина“.

Рамковски ќе се изјасни за обвинението

Дневник - 11.07.2011

Првообвинетиот во случајот „Пајажина“, сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски денеска треба да даде исказ во врска со обвинението за случајот „Пајажина“.

Велија Рамковски го даде својот исказ за случајот “Пајажина“

Алфа - 11.07.2011

Сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, денеска го даде својот исказ за случајот „Пајажина“ во кој тој заедно со уште 21 лице се обвинети за злосторничко здружување, перење пари и затајување ...

Судењето јавно, одбраната тајна

Дневник - 12.07.2011

Велија Рамковски тврди дека на сметката на „А1“, која сега е замрзната, има околу еден милион евра кои може да се употребат како гаранција за негово ослободување од притвор Ме погодува како родител ...

Рамковски не се сеќава на ништо

Кајгана - 11.07.2011

Речиси на сите прашања од судот и обвинителството, првообвинетиот од случајот „Пајажина“, Велија Рамковски не даде конкретен одговор.

Велија Рамковски: Не сум виновен по ниту едно обвинение!

Здраво - 11.07.2011

Првообвинетиот во случајот “Пајажина”, Велија Рамковски, сопственикот на “А1″ телевизија, денеска се произнесе за невин по обвиненијата за злосторничко здружување, затајување данок, перење пари и ...

Рамковски даде исказ пред Судот

Алсат-М - 11.07.2011

Сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, 40 минути во судницата даваше исказ и се произнесе дека не се чувствува виновен.

Рамковски: ,,Не сум виновен,,

Алфа - 11.07.2011

Велија Рамковски пред судот тврди дека е невин. По шест месеци во притвор, денеска ја даде својата одбрана. Судијката Павлина Христова им стави ембарго на новинарските извештаи.

Рамковски не се сеќава на ништо

+инфо - 11.07.2011

Велија Рамковски обвинет во случајот „Пајажина„, на денешното соочување со обвинителството на повеќето од прашањата изјавуваше дека не се сеќава и напомена дека кога ќе има увид во доказната постапка ...

Велија денеска одговараше пред судот, утре на ред е брат му Амди

+инфо - 11.07.2011

Првообвинетиот во случајот „Пајажина“ денеска, пред 45 минути заврши со одговарањето на прашањата од судот, обвинителството, но и адвокатите на останатите обвинети.

Рамковски треба да се изјасни по обвинението

Кирилица - 11.07.2011

Првообвинетиот од случајот „Пајажина“, сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, денеска ќе даде исказ во врска со обвинението според кое се товари за злосторничко здружување, затајување ...

Рамковски денеска ќе се изјасни по обвинението за „Пајажина“

Сител - 11.07.2011

На претходното судско рочиште, првообвинетиот во случајот „Пајажина“ најави дека ќе има кратка одбрана, не подолга од 15 минути.

Рамковски ќе се изјасни по обвинението за случајот „Пајажина“

МРТ - 11.07.2011

Првообвинетиот во случајот „Пајажина“, сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, денеска треба да даде исказ во врска со обвинението за случајот „Пајажина“.

Рамковски: Невин сум

Кирилица - 11.07.2011

На Рамковски не му се јасни термините од обвинението Фиктивна позајмица која нема економска оправданост и Дневен промет во готовина врз основа на компензација Велија Рамковски, сопственикот на А1 ...

Велија Рамковски: Во „Пајажина“ нема злосторничко здружување

Канал5 - 11.07.2011

Велија Рамковски се бранеше 40 минути во судницата, уверуваше дека е невин, не бил организатор на злосторничка група, ниту перел пари, ниту затајувал данок, а не оштетувал ниту доверители.

Рамковски се изјасни за невин и побара куќен притвор

Сител - 11.07.2011

Првообвинетиот во случајот „Пајажина“, сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, денеска во Кривичниот суд во Скопје ја даде својата одбрана, изјаснувајќи се за невин за сите дела за кои е ...

Рамковски:“Нема злосторничко здружување, само деловни односи меѓу фирмите“

МРТ - 11.07.2011

По шест месеци поминати во истражниот затвор во Шутка, Велија Рамковски, првообвинетиот во Пајажина, ја даде својата одбрана пред Судот.

Сакам дома!

Вечер - 11.07.2011

Пред петчлениот Судски совет раководен од судијата Павлина Христова тој се изјасни дека не го разбрал обвинителниот акт и не знае за што е обвинет.

Рамковски ќе се изјасни по обвинението

Точка - 11.07.2011

Првообвинетиот од случајот „Пајажина“, сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, денеска ќе даде исказ во врска со обвинението според кое се товари за злосторничко здружување, затајување ...

Рамковски не се сеќава на ништо

Точка - 11.07.2011

Речиси на сите прашања од судот и обвинителството, првообвинетиот од случајот „Пајажина“, Велија Рамковски не даде конкретен одговор.

Рамковски тврди дека е невин

Нетпрес - 11.07.2011

Првообвинетиот во случајот “Пајажина“, сопственикот на А1 ТВ Велија Рамковски го даде својот исказ за случајот при што се изјасни за невин во однос на сите дела за кои е обвинет.

Рамковски ќе се изјасни пред судот

Курир - 11.07.2011

Сопственикот на А1 Телевизија Велија Рамковски денес пред судот треба да се изјасни по обвинението според кое се сомничи за злосторничко здружување, затајување данок, перење пари и злоупотреба на ...

Рамковски денеска ќе се изјасни по обвинението за „Пајажина“

Press24 - 11.07.2011

На претходното судско рочиште, првообвинетиот во случајот „Пајажина“ најави дека ќе има кратка одбрана, не подолга од 15 минути Сопственикот на А1 телевизија и првообвинет во случајот „Пајажина“, ...

Рамковски ќе се изјасни по обвинението

Канал 77 - 11.07.2011

Првообвинетиот од случајот „Пајажина“, сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, денеска ќе даде исказ во врска со обвинението според кое се товари за злосторничко здружување, затајување ...

Велија: Не сум виновен

Press24 - 11.07.2011

Првообвинетиот во случајоот Пајажина велија Рамковски ја изнесе својата одбрана пред Судот Иако најпрво тврдеше дека не го разбира обвинението, Велија Рамковски сепак подоцна одлучи за прв пат да ...

Велија: Не сум виновен, не сакам во ќелија

Курир - 11.07.2011

Сопственикот на А1 Телевија, Велија Рамковски кој е првообвинет во случајот „Пајажина“, денес пред судот ја даде својата одбрана.

Рамковски: Нема злосторничко здружување

Sky - 11.07.2011

По шест месеци поминати во притвор, денеска во Кривичниот суд Скопје 1, Велија Рамковски прво обвинетиот во случајот „Перо Наков“ ја даде својата одбрана пред судот.

Рамковски: 40 години работам по закон и плаќам даноци

Press24 - 11.07.2011

Рамковски побара да биде пуштен во куќен притвор поради лошите услови во Истражниот затвор Пред малку заврши судското рочиште во случајот „Пајажина“.

Рамковски ќе се изјасни по обвинението

еФакт - 11.07.2011

Скопје – Првообвинетиот од случајот „Пајажина“, сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, денеска ќе даде исказ во врска со обвинението според кое се товари за злосторничко здружување, ...

Велија Рамковски денеска ќе се изјасни по обвинението

Inpress - 11.07.2011

Скопје, 11. јули 2011 (ИНПРЕС) Првообвинетиот од случајот „Пајажина“, сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, денеска ќе даде исказ во врска со обвинението.

Рамковски - Не сум виновен

Inpress - 11.07.2011

Скопје, 11. јули 2011 (ИНПРЕС) Иако најпрво тврдеше дека не го разбира обвинението, Велија Рамковски сепак подоцна одлучи за прв пат да даде своја одбрана во случајот „Пајажина“.

Рамковски се изјасни за невин

Македонија24 - 11.07.2011

Македонија - Македониjа 24, , Рамковски се изјасни за невин, "Првообвинет во случајот „Пајажина“, сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски денес пред судот ја даде својата одбрана во која се ...