TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шкендија суспендирана, на стартот само два меча

Вест - 19.02.2005

ОДБОЈКА - ПРОБЛЕМИ НА ПОЧЕТОКОТ НА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД СЕЗОНАТА Екипата на СЕЕ Универзити Волеј Шкендија е суспендирана од натамошното натпреварување во Првата машка одбојкарска лига поради неплатен долг кон Федерацијата. Долгот датира од пред неколку години, а се однесува на учеството на Шкендија во ...

Старт на вториот дел од сезоната

А1 - 18.02.2005

Пролетниот дел од првата македонска одбојкарска лига започнува денеска со натпреварот помеѓу актуелниот првак Работнички Фершпед и Шутова. Преостанатите двојки во рамки на 10 коло, Маслодајна – Вардар, СЕЕ Шкендија – Лирија и Струмица – Пластика, се играат в сабота, а мечот Македонија – Лешок е ...

Шкендија и Лирија пред исклучување

Време - 18.02.2005

ОДБОЈКА - АКО НЕ ГО ПЛАТАТ ДОЛГОТ Ако во текот на денешниот ден екипите на СЕЕ УВ Шкендија и на Лирија не го намират долгот кон Одбојкарската федерација на Македонија (ОФМ), тие ќе бидат исклучени од Лигата, информира Јосиф Василевски, комесарот за натпревари при ОФМ.

Во четврт - финалето Работнички против Шкендија, а Студент со Штип

Утрински - 17.02.2005

Вчера одредени двојките во националниот куп во женска конкуренција Вчера во просториите на ОФМ по пат на ждрепка беа одредени двојките за првата фаза во одбојкарскиот куп на Македонија во женска конкуренција што ќе стартува со мечевите од четвртфиналето.

ОФМ ќе го преземе клупскиот долг спрема ЦЕВ

Утрински - 17.02.2005

Две недели до активирање на меѓународната суспензија за македонската одбојка САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Одбојкарската федерација на Македонија (ОФМ) ќе го преземе вкупниот долг што го имаат трите наши претставници, Лирија, СЕЕ Универзити Волеј Шкендија и Студент, кон европската одбојкарска конфедерација ...

За Шкендија и Лирија рокот за уплата одложен за уште 24 часа

Дневник - 16.02.2005

ОДБОЈКА Машките одбојкарски прволигаши СЕЕ Универзити волеј Шкендија и Лирија од Тетово се уште не го платиле долгот кон ОФМ од учествата во евронатпреварите и котизацијата за пролетниот дел од првенството, а комесарот за натпревари Јосиф Василевски им го продолжи рокот за уплата од денеска до утре ...

Лирија, Шкендија и Македонија М. пред исклучување од Првата лига

Утрински - 16.02.2005

Доколку до утре не ги уплатат потребните средства за котизација Василески: Јас само ја спроведувам одлуката од последната седница на ИО. Ќе нема прогледување низ прсти САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Доколку до четврток напладне не ги уплатат потребните средства за котизација екипите на Лирија, СЕЕ Универзити ...