TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нуди припојување со други држави

ТВ21 - 27.10.2019

„Додека СДСМ и сите прогресивни партии работат на интеграција во ЕУ и НАТО, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ нудат припојување со други држави. Додека државата се гради како едно општество на сите граѓани, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се уште ги плашат граѓаните со ...

Васев : Понудата на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ е поделба и припојување кон други држави, затоа ги чека пораз

Канал5 - 27.10.2019

Додека СДСМ и сите прогресивни партии работат на интеграција во ЕУ и НАТО, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ нудат припојување со други држави, рече Стефан Васев од СДСМ. Додека државата се гради како едно општество на сите граѓани, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се ...

Заев: Само Мицкоски се радува што не бидна датумот, но „мало сутра“ тоа ќе го донесе на власт

Фокус - 27.10.2019

Премиерот Зоран Заев синоќа на партиската трибина во Прилеп истакна дека само лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се радува за блокадата на францускиот претседател Емануел Макрон на преговорите на земјава со ЕУ.

СДСМ: Ништо не е сменето во ВМРО, Мицкоски нуди припојување со други држави

Фокус - 27.10.2019

Додека СДСМ и сите прогресивни партии работат на интеграција во ЕУ и НАТО, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ нудат припојување со други држави, велат од СДСМ откако членот на високото раководство на опозициската партија, Иванка Василевска, изјави дека ...

Заев: Мицкоски премиер „мало сутра“! ВМРО-ДПМНЕ: Не му доликува

ТВ21 - 27.10.2019

Говорејќи на трибина пред неговите поддржувачи во Прилеп, премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, рече дека само претседателот на ВМРО-ДПМНЕ се радува што Македонија не доби датум за старт на преговорите.

Ретроспектива на вчерашните партиски активности на СДСМ: Заев: Мало сутра ВМРО ќе дојде на власт (ВИДЕО)

Слободен Печат - 27.10.2019

На средбата со Прилепчани на која присуствуваше безмалку половина Влада,Заев најави и ново дополнително зголемување на минимална плата за идната година и раст на БДП од 4 насто.. Со гестигулација лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев на вчерашната ...

Мицкоски: Поразот на оваа власт ќе значи пораз на измамите

Курир - 27.10.2019

Измами, корупција, криминал. Арамиска власт со агенда да е на функции за да краде и се богати на грбот на народот. Поразот на оваа власт ќе значи пораз на измамите. Ни доаѓа обновата на Македонија, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, ...

(ВИДЕО) Мицкоски: „Власта фатена во рекет“!

Нетпрес - 27.10.2019

„Измами, корупција, криминал. Арамиска власт со агенда да е на функции за да краде и се богати на грбот на народот“, напиша лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил и додаде: „Поразот на оваа власт ќе значи ...

Заев: "Мало сутра" дека Мицкоски ќе дојде на власт, Мицкоски: Владатa е арaмиска

Р.С.Европа - 27.10.2019

„Измами, корупција, криминал. Арамиска власт со агенда да е на функции за да краде и се богати на грбот на народот“, напиша лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил.

Ретроспектива на вчерашните партиски активности на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски: Ниту антиквизација, ниту севернизација, ќе го ...

Слободен Печат - 27.10.2019

Опозицискиот лидер вели суштината на овој концепт ќе биде враќање на владеењето на правото и одговорност за секој што се огрешил пред законот. Освен што ја критикуваше политиката на актуелната власт, нарекувајќи ја „севернизација“, тој ја ...

(Видео) Васев: Високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ уште го оправдуваат насилството од 27 април

Макфакс - 27.10.2019

Високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, членови на Извршниот комитет, меѓу нив и Иванка Василевска се уште го бранат и оправдуваат насилството од 27 април во Собранието кога беше извршен обид за убиство на пратеници и беше загрозен уставниот поредок, рече ...

Мицкоски: Власта само сака да краде и да се богати на грбот на народот

Press24 - 27.10.2019

Измами, корупција, криминал. Арамиска власт со агенда да е на функции за да краде и се богати на грбот на народот. Ова го напиша Мицкоски на Фејсбук. - Поразот на оваа власт ќе значи пораз на измамите.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се уште ги плашат граѓаните со наводни федерализации, кантонизации и распад на државата ...

iPortal - 27.10.2019

„Додека СДСМ и сите прогресивни партии работат на интеграција во ЕУ и НАТО, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ нудат припојување со други држави. Додека државата се гради како едно општество на сите граѓани, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се уште ги плашат граѓаните со ...

СДСМ: Понудата на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ е поделба и припојување кон други држави, затоа ги чека пораз

Centar - 27.10.2019

Додека СДСМ и сите прогресивни партии работат на интеграција во ЕУ и НАТО, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ нудат припојување со други држави, порача Стефан Васев од СДСМ. -Додека државата се гради како едно општество на сите граѓани, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се ...

Заев: Мицкоски премиер „мало сутра“! ВМРО-ДПМНЕ: Не му доликува

4NEWS - 27.10.2019

Говорејќи на трибина пред неговите поддржувачи во Прилеп, премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, рече дека само претседателот на ВМРО-ДПМНЕ се радува што Македонија не доби датум за старт на преговорите.

Мицкоски: Две години измами, неработа, неспособност- доаѓа обновата на Македонија

Република - 27.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објави видео наречено „ Две години измами, неработа, неспособност“. На видеото потсетува на сите скандали на власта како што е случајот „Рекет“,корупцијата на градоначалниците на СДСМ, како и криминалите на ...

„Мало сутра“: Заев му покажа на Мицкоски кога ќе дојде на власт (ВИДЕО)

iPortal - 27.10.2019

Лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев, од трибината од Прилеп, употреби гестикулација со раката за да му покаже на политичкиот опонент Мицкоски кога ќе дојде на ...

Васев: Понудата на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ е поделба и припојување кон други држави

24Инфо - 27.10.2019

Додека СДСМ и сите прогресивни партии работат на интеграција во ЕУ и НАТО, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ нудат припојување со други држави. Додека државата се гради како едно општество на сите граѓани, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се уште ги плашат граѓаните со ...

Заев со раката му покажa на Мицкоски кога ќе дојде на власт (ВИДЕО)

Локално - 27.10.2019

Лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев, од трибината од Прилеп, употреби гестикулација со раката за да му покаже на политичкиот опонент Мицкоски кога ќе дојде на ...

Заев: „Мало сутра“ ВМРО ДПМНЕ ќе дојде на власт

Вечер Прес - 27.10.2019

Премиерот Зоран Заев синоќа на партиската трибина во Прилеп истакна дека само лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се радува за блокадата на францускиот претседател Емануел Макрон на преговорите на земјава со ЕУ.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ нудат припојување со други држави

Либертас - 27.10.2019

Соопштение на СДСМ: Додека СДСМ и сите прогресивни партии работат на интеграција во ЕУ и НАТО, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ нудат припојување со други држави. Додека државата се гради како едно општество на сите граѓани, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се уште ги ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нуди припојување со други држави

4NEWS - 27.10.2019

„Додека СДСМ и сите прогресивни партии работат на интеграција во ЕУ и НАТО, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ нудат припојување со други држави. Додека државата се гради како едно општество на сите граѓани, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се уште ги плашат граѓаните со ...

Васев: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да работи против граѓаните

Локално - 27.10.2019

„Додека СДСМ и сите прогресивни партии работат на интеграција во ЕУ и НАТО, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ нудат припојување со други држави. Додека државата се гради како едно општество на сите граѓани, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се уште ги плашат граѓаните со ...

Васев: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да работи против граѓаните, против државата

MakPress - 27.10.2019

Додека СДСМ и сите прогресивни партии работат на интеграција во ЕУ и НАТО, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ нудат припојување со други држави. Додека државата се гради како едно општество на сите граѓани, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се уште ги плашат граѓаните со ...

(Видео) Заев: Мицкоски на власт? Мало сутра!

1tv - 27.10.2019

Премиерот Зоран Заев од Прилеп порача дека целиот свет го призна тоа што Македонија го сработила во изминатите две години. – Само Мицкоски се радува оти претседателот Макрон донел ваква одлука.

Мицкоски: Едноставно ВМРО-ДПМНЕ победува на 12 април

Фокус - 26.10.2019

Ќе успееме кога Македонија ќе ја направиме навистина пристојно место за живеење, место каде што сите оние наши соседи, наши роднини колеги, пријатели, познаници, изминативе месеци, изминативе години ги напуштија родните огништа, ја напуштија нашата ...

Мицкоски: Европската иднина се претвори во политичко ,,да се биде да или не” на Зоран Заев

Канал5 - 26.10.2019

Ќе треба државата да ја креваме од пепел, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,Христијан Мицкоски од кампањата „Разговори за Обнова на Македонија - Проблеми, решенија и програма" во населбата Драчево .

Заев: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ и по 12 април остануваат во опозиција.

Канал5 - 26.10.2019

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ и по 12 април остануваат во опозиција.Неправдата врз Македонскиот народ на последниот самит на ЕУ го осуди светот. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ и по 12 април остануваат во опозиција.Неправдата врз Македонскиот народ на последниот ...

Мицкоски: Ниту антиквизација, ниту севернизација, ќе го промовираме македонизмот

Канал5 - 26.10.2019

Ниту антиквизација, ниту севернизација, ќе го промовираме македонизмот којшто ќе ги обединува сите граѓаните на Македонија без разлика на нивната етничка припадност, порача претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Ќе промовираме македонизам, а не антиквизација или севернизација

Нова ТВ - 26.10.2019

-Не треба никој од нас да биде среќен зошто ние добивме не во Брисел. Треба да сме сите тажни бидејќи не добивме поради корупцијата, арамилукот, пашалукот и криминалот на тој што сакаше да ја приватизира европската иднина на нашата држава и на ...

(Видео) Мицкоски: Македонизмот назад во Македонија, наместо севернизицијата и антиквизацијата

Макфакс - 26.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во рамки на кампањата„Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“, денеска ги посети жителите на населба Драчево во Општина Кисела Вода.

Мицкоски: Едноставно ВМРО-ДПМНЕ победува на 12 април

МКД - 26.10.2019

„А ќе успееме кога Македонија ќе ја направиме навистина пристојно место за живеење, место каде што сите оние наши соседи, наши роднини колеги, пријатели, познаници, изминативе месеци, изминативе години ги напуштија родните огништа, ја напуштија ...

Мицкоски ги критикува економските политики на Владата

Сител - 26.10.2019

Економски бум, повисоки плати и враќање на македонизмот во Македонија најави опозицискиот лидер на партиски собир во скопско Драчево. Тој на граѓаните им порача дека по промената на власта наместо празни ветувања, ќе видат вистински резултати.

Заев му покажа „мало сутра“ на Мицкоски и доби аплауз (ВИДЕО)

+инфо - 26.10.2019

Заев на лидерот на ВМРО ДПМНЕ му порача дека се лаже ако мисли дека ќе дојде на власт по завршувањето на предвремените парламентрани избори наредната година. Со непристојна гестигулација лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев на денешната трибина во ...

Заев од Прилеп: Мицкоски прво нека се откаже од Груевски, па потоа нека бара доверба од граѓаните

А1 On - 26.10.2019

Премиерот Заев пред граѓаните на Прилеп порача дека само Христијан Мицкоски се израдувал на одлукта ЕУ да не започне преговори со Северна Македонија, што не е карактеристика на луѓе коишто си ја сакаат државата.

Заев со сексуално навредлив гест кон Мицкоски (ВИДЕО)

Курир - 26.10.2019

Со говор на телото кој содржи сексуална алузија и навреда лидерот на СДСМ денеска од Прилеп му порача на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски дека не може да дојде на власт. Зборувајќи за тоа што го има направен,о а кое што освен Мицкоски ...

Продолжува кампањата „Разговори за Обнова на Македонија- Проблеми, решенија и програма“, Мицкоски во Драчево

Курир - 26.10.2019

Пред платото на МК ВМРО-ДПМНЕ Драчево, Општина Кисела Вода денеска во 14:30 часот ќе продолжи кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“. На настанот ќе присуствува и ќе има свое обраќање пред граѓаните, ...

Заев: Мицкоски поддршка на избори може да бара за 4 и пол години, ако прво се откаже од Груевски

Макфакс - 26.10.2019

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на трибина пред граѓаните на Прилеп порача дека само Христијан Мицкоски се израдувал на одлукта ЕУ да не започне преговори со Северна Македонија. Како што рече тој, тоа не е карактеристика на луѓе кои си ја сакаат ...

Мицкоски: Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ ќе го порази СДСМ и ќе го прати Заев во пензија

Нетпрес - 26.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во Драчево во рамките на кампањата за „Обнова на Македонија“. Од таму, тој порача дека за неколку месеци партијата ја чека силен предизвик, затоа што откако ќе дојде на власт, ќе мора ...

Заев: Мицкоски прво нека се откаже од Груевски па нека бара доверба од народот

Press24 - 26.10.2019

Претседателот Заев пред граѓаните на Прилеп порача дека само Христијан Мицкоски се израдувал на одлукта ЕУ да не започне преговори со Северна Македонија, што не е карактеристика на луѓе коишто си ја сакаат државата.

Мицкоски: Заев сее магла, ќе одговараат од прв до последен

Независен - 26.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во Драчево во рамките на кампањата за „Обнова на Македонија“. Од таму, тој порача дека за неколку месеци партијата ја чека силен предизвик, затоа што откако ќе дојде на власт, ќе мора ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Многу над 500 евра плата, ќе станеме економски џин на Балканот

А1 On - 26.10.2019

Македонија ќе ја направиме навистина пристојно место за живеење, место каде што сите оние наши соседи, наши роднини колеги, пријатели, познаници, изминативе месеци, изминативе години ги напуштија родните огништа, ја напуштија нашата држава и денеска ...

ВИДЕО: „Мало сутра“ – Заев направи гестикулација со раката за да му покаже на Мицкоски кога ќе дојде на власт

Либертас - 26.10.2019

Лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев, од трибината од Прилеп, употреби гестикулација со раката за да му покаже на политичкиот опонент Мицкоски кога ќе дојде на власт. Гестикулацијата е на 29:50 од ...

(Видео) Заев: Мало сутра дека Мицкоски ќе дојде на власт

Centar - 26.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска од Прилеп порача дека целиот свет го призна тоа што Македонија го сработила во изминатите две години – Само Мицкоски се радува оти претседателот Макрон донел ваква одлука.

Премиерското „мало сутра“ и гестикулацијата ги зовре социјалните мрежи

Фактор - 26.10.2019

Наместо да се коментираат пораките за политиката и економијата што ги пренесе на партиската трибина во Прилеп, вечерва на социјалните мрежи и на порталите еден од подебатираните моменти е премиерското „мало сутра“, кое се однесува на очекувањата на ...

Заев на трибина во Прилеп: Мицкоски прво нека се откаже од Груевски, па потоа нека бара довера од граѓаните, може за ...

24Инфо - 26.10.2019

Претседателот Заев пред граѓаните на Прилеп порача дека само Христијан Мицкоски се израдувал на одлукта ЕУ да не започне преговори со Северна Македонија, што не е карактеристика на луѓе коишто си ја сакаат државата.

Мицкоски ги критикува економските политики на Владата

4NEWS - 26.10.2019

Економски бум, повисоки плати и враќање на македонизмот во Македонија најави опозицискиот лидер на партиски собир во скопско Драчево. Тој на граѓаните им порача дека по промената на власта наместо празни ветувања, ќе видат вистински резултати.

Заев до Мицкоски: Нема дилема од сега што ќе биде одлуката од сега за шест месеци, одлуката е дека Мицкоски и ДПМНЕ си ...

Centar - 26.10.2019

– Нема дилема од сега што ќе биде одлуката од сега за шест месеци, одлуката е дека Мицкоски и ДПМНЕ си остануваат во опозиција. И Мицкоски и Александар Николовски и Јанушев и тие другите околу него да си скротат чувствата да ја тргнат ароганцијата и ...

Заев на трибина во Прилеп: Мицкоски прво нека се откаже од Груевски, па потоа нека бара довера од граѓаните, може за ...

Centar - 26.10.2019

Претседателот Заев пред граѓаните на Прилеп порача дека само Христијан Мицкоски се израдувал на одлукта ЕУ да не започне преговори со Северна Македонија, што не е карактеристика на луѓе коишто си ја сакаат државата.

Потврди дека рејтингот му е очаен: Заев кон Мицкоски со сексуалното „еве ти го на“ и „мало сутра”

Република - 26.10.2019

Сексуална алузија и навреда покажуваше говорот на телото на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во Прилеп кога тој на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски му порача дека нема да може да дојде на власт во април наредната година.

(Видео) Заев: Мицковски ќе дојде на власт – Мало Сутра

24Инфо - 26.10.2019

Заев: Мицковски ќе дојде на власт – Мало Сутра Премиерот Зоран Заев денеска од Прилеп порача дека целиот свет го призна тоа што Македонија го сработила во изминатите две години – Само Мицкоски се радува оти претседателот Макрон донел ваква одлука.

ЗАЕВ ПОБУДАЛЕ, ЛУЃЕ МУ АПЛАУДИРААТ: „Мало сутра“ порака до Мицкоски со „еве ти го на“ инфантилно и безобразно свиткана ...

Денешен - 26.10.2019

Овој човек е премиер на Република Македонија (30 минута од видеото). Дали дома на неговите вака им се ...

МИЦКОСКИ: Сите треба да сме тажни што од Брисел добивме „не“ поради корупцијта и криминалот

Фактор - 26.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред драчевчани со став и за неуспехот земјава да добие датум за почнување преговори со Европската унија. „Не треба никој од нас да биде среќен зошто ние добивме не во Брисел.

ЗАЕВ ПУКНА СКРОЗ: Премиерот му покажа „МАЛО СУТРА“ на Мицкоски и доби громогласен аплауз(ВИДЕО)

Магазин - 26.10.2019

Со премногу непристојна гестигулација премиерот Зоран Заев на денешната трибина во Прилеп покажа дека неговиот политички противник лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски нема да дојде на власт.

Заев со непристојна гестикулација му порача на Мицкоски дека „мало сутра“ ќе дојде на власт (Видео)

MakPress - 26.10.2019

Претседателот на СДСМ и премиер на владата на Македонија, Зоран Заев на денешната партиска трибина во Прилеп употреби непристојна гестикулација додека говореше дека не е страшно што не сме добиле датум за преговори а дека Мицкоски поради ...

(ВИДЕО) Вулгарен потег на Заев на трибина во Прилеп, што да очекуваме следно?

Скопје1 - 26.10.2019

Премиерот Зоран Заев, на неговото јавно излагање од Прилеп направи крајно вулгарен, недоличен и навредлив потег. Тој преку говор на телото на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски му порача дека не може да дојде на власт.

Заев со сексуално навредлив гест кон Мицкоски (ФОТО+ВИДЕО)

Expres - 26.10.2019

Со говор на телото кој содржи сексуална алузија и навреда лидерот на СДСМ денеска од Прилеп му порача на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски дека не може да дојде на власт. Зборувајќе за тоа што го има направено а кое што освен Мицкоски според ...

Гестикулирајќи со раката Заев му порача на Мицкоски дека ,,мало сутра“ ќе дојде на власт(видео)

AKO - 26.10.2019

На овој начин лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, од трибината во Прилеп, му се обрати на неговиот политички противник, Христијан Мицкоски. Нема повеќе тајни во Македонија, рече Заев пред прилепчани.

СДСМ: Понудата на Мицкоски е обнова на грабежот, обнова на осиромашувањето на граѓаните

Канал5 - 25.10.2019

Со СДСМ растат платите и инвестициите, економијата е на прав пат. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат никаков кредибилитет да зборуваат за економија затоа што токму тие преку неодговорните политики го удвоија јавниот долг, економијата ја доведоа ...

Мицкоски се сретна со амбасадорот на Италија, Карло Ромео

Канал5 - 25.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија, Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба во државата како и стратешките приоритети на Република ...

Реакција од СДСМ на прес конференцијата на Мицкоски

Алсат-М - 25.10.2019

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат никаков кредибилитет да зборуваат за економија затоа што токму тие преку неодговорните политики го удвоија јавниот долг, економијата ја доведоа до колапс, а граѓаните ги осиромашија додека се богатеше ...

Мицкоски најави истрага за фабрикување извештаи во ДЗС

+инфо - 25.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски убеден во победа на парламентарните избори во април 2020, најавува дека неговата влада сериозно ќе се позанимава со индициите за фабрикување извештаи од страна на Државниот завод за статистика.

СДСМ: Економијата е на прав пат, а понудата на Мицкоски е обнова на грабежот

Макфакс - 25.10.2019

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат никаков кредибилитет да зборуваат за економија затоа што токму тие преку неодговорните политики го удвоија јавниот долг, економијата ја доведоа до колапс, а граѓаните ги осиромашија додека се богатеше ...

Мицкоски-Ромео: Државата во моментот е блокирана како последица на недостатокот на реформи и погрешните политики на ...

Курир - 25.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија, Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба во државата како и стратешките приоритети на Република ...

Мицкоски до италијанскиот амбасадор: Знаеме како да ја ставиме државата на брза лента кон ЕУ

Макфакс - 25.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија, Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба во државата како и стратешките приоритети на Македонија.

Мицкоски-Ромео: Државата е блокирана поради погрешните политики на владата

Нетпрес - 25.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија, Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба во државата како и стратешките приоритети на Република ...

СДСМ: Понудата на Мицкоски е обнова на грабежот и расипничко трошење

МКД - 25.10.2019

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат никаков кредибилитет да зборуваат за економија затоа што токму тие преку неодговорните политики го удвоија јавниот долг, економијата ја доведоа до колапс, а граѓаните ги осиромашија додека се богатеше ...

Мицкоски со прес-конференција во 13 часот

Курир - 25.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес во 13 часот ќе одржи прес-конференција. Според најавите од партијата, темата на која ќе говори Мицкоски ќе биде од областа на ...

СДСМ “распали” по Мицкоски: Понудата на Мицкоски е обнова на грабежот, обнова на осиромашувањето на граѓаните, со СДСМ ...

Centar - 25.10.2019

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат никаков кредибилитет да зборуваат за економија затоа што токму тие преку неодговорните политики го удвоија јавниот долг, економијата ја доведоа до колапс а граѓаните ги осиромашија додека се богатеше ...

Мицкоски свика прес-конференција за 13 часот

Република - 25.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе одржи прес-конференција, на која, според најавите од партијата, ќе говори за теми од економијата. Прес-конференцијата е закажана за 13 часот.

ВО ЖИВО: Обраќање на Мицкоски

Република - 25.10.2019

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски: ...

Мицкоски: Jaс сум Mакедонец од Македонија, кој говори македонски јазик

Република - 25.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес конференција ја толкуваше изјавата на меѓунарониот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, за грчката телевизија „Скај“ каде тој посочи дека„ Мицкоски објасни дека ВМРО-ДПМНЕ не учествувал во ...

Мицкоски до италијанскиот амбасадор: Знаеме како да ја ставиме државата на брза лента кон ЕУ

24Инфо - 25.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија, Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба во државата како и стратешките приоритети на Македонија.

ВО ЖИВО: Христијан Мицкоски за економската состојба во државата

Либертас - 25.10.2019

Христијан Мицкоски за економската состојба во државата ВО ЖИВО: Христијан Мицкоски за економската состојба во државата ВО ЖИВО: Христијан Мицкоски за економската состојба во државата Posted by DW на македонски on Петок, 25 октомври ...

Мицкоски: Вработени во ДЗС сведочат за за фабрикување и испорака на податоци

24Инфо - 25.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по прес конференција одговараше на новинарски прашања на кои меѓу другото, рече дека постојат сомнежи за измами во извештаите на Заводот за статистика.

Понудата на Мицкоски е обнова на грабежот, обнова на осиромашувањето на граѓаните, со СДСМ растатат платите и ...

24Инфо - 25.10.2019

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат никаков кредибилитет да зборуваат за економија затоа што токму тие преку неодговорните политики го удвоија јавниот долг, економијата ја доведоа до колапс а граѓаните ги осиромашија додека се богатеше фамиијата.

Мицкоски на средба со амбасадорот на Италија: ВМРО-ДПМНЕ има план и знае како да ја стави државата на брза лента кон ЕУ

Либертас - 25.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска (25.10. 2019 ) оствари средба со амбасадорот на Република Италија, Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба во државата како и стратешките приоритети ...

МИЦКОСКИ-РОМЕО: Државата е блокирана од Заев

Денешен - 25.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија, Карло Ромео. На средбата се разговарало за актуелната политичка и економска состојба во државата како и стратешките приоритети на Република ...

Мицкоски и Николоски денеска остварија средба со Карло Ромео

Опсервер - 25.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска (25.10.2019) оствари средба со амбасадорот на Република Италија, Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба во државата како и стратешките приоритети ...

Мицкоски: Jас сум Македонец, кој говори македонски јазик и е од Македонија

PressingTV - 25.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес конференција ја толкуваше изјавата на меѓунарониот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, за грчката телевизија „Скај“ каде тој посочи дека„ Никој не може да негира што сум, јас сум ...

Мицкоски-Ромео: Државата е блокирана поради погрешните политики на владата на Заев

Република - 25.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија, Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба во државата како и стратешките приоритети на Република ...

СДСМ:Понудата на Мицкоски е обнова на грабежот, на осиромашување на граѓаните, со СДСМ економијата е на прав пат

Либертас - 25.10.2019

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат никаков кредибилитет да зборуваат за економија затоа што токму тие преку неодговорните политики го удвоија јавниот долг, економијата ја доведоа до колапс а граѓаните ги осиромашија додека се ...

Мицкоски: Знаеме како да ја ставиме државата на брза лента кон ЕУ

Н.Македонија - 25.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија, Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба во државата како и стратешките приоритети на Македонија.

Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија, Карло Ромео

Скопје1 - 25.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија, Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба во државата како и стратешките приоритети на Република ...

Мицкоски им честита на жените од ВМРО-ДПМНЕ за приемот во Организацијата на жени на EPP

MakPress - 25.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски соопшти дека на седницата на Извршниот комитет на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ им го честитал приемот и членството во Организацијата на жени на Европската народна партија.

(ВИДЕО) Мицкоски: Отворени се сите опции за пред и постизборно коалицирање со албанскиот блок

Скопје1 - 25.10.2019

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ по денешната прес конференција одговараше на новинарски прашања. Вопродолжение прашањата и одговорите во целост: Новинарско прашање: Господине Мицкоски уште едно прашање, споменувате според вас ...

Мицкоски: Владата на Заев нè турка во грчко-должничко сценарио

Магазин - 25.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес конференција ја толкуваше изјавата на меѓунарониот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, за грчката телевизија „Скај“ каде тој посочи дека„Никој не може да негира што сум, јас сум Македонец ...

Костадинов : ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се за обнова на режимот и насилството, случајот во Штип го потврдува тоа

Канал5 - 24.10.2019

Последниот инцидент во Штип каде е запален автобомилот на членови на СДСМ е доказ за тоа за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПММНЕ, рече Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник.

„Разликата е 100.000 гласа во корист на ВМРО-ДПМНЕ, очекувам убедлива победа“

Курир - 24.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Македонско радио изјави дека сите анкети покажуваат предност во корист на ВМРО-ДПМНЕ и дека таа предност е околу 100.000 гласови и затоа очекува убедлива порака на предвремените ...

Доколку се контаминира „Рекет“, ќе ги презентираме фактите со кои располагаме

Нетпрес - 24.10.2019

Ќе дадеме шанса за случајот Рекет, но доколку видиме дека е злоупотребен и контаминиран целиот овој процес, односно наместо да рефлектира правда, ќе рефлектира неправда, тогаш ќе мораме ние на граѓаните да им ги презентираме фактите со кои што ние ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се за обнова на режимот и насилството

Сител - 24.10.2019

Последниот инцидент во Штип каде е запален автобомилот на членови на СДСМ е доказ за тоа за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПММНЕ. Ете што значи обновата на режимот, обнова на поделбите и насилство врз неистомислениците.

Мицкоски: Одиме на победа која ќе значи обнова на Македонија

Курир - 24.10.2019

Со задоволство учествував на седницата на Извршниот Комитет на Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ, при што им го честитав приемот и членството во организацијата на жени при семејството на Европската народна партија.

„Она што го располагаме за Рекет ќе го изнесеме доколку случајот се заташка“

Курир - 24.10.2019

Ќе дадеме шанса за случајот Рекет, но доколку видиме дека е злоупотребен и контаминиран целиот овој процес, односно наместо да рефлектира правда, ќе рефлектира неправда, тогаш ќе мораме ние на граѓаните да им ги презентираме фактите со кои што ние ...

Мицкоски: Бараме да не застарува економскиот криминал и да се испита потеклото на имотот на политичарите

Курир - 24.10.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Македонско радио истакна дека ВМРО ДПМНЕ бара реформа каде што нема да има застарување на економскиот криминал и тоа не само кај политичарите туку да се истражи како сето тоа се одвивало ...

Мицкоски: Македонија повеќе нема време за губење со погрешни политики

Курир - 24.10.2019

Во интервју за Македонско радио претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека Македонија нема повеќе време за губење со погрешни политики како тие кои што ги правеше Зоран Заев злоупотребувајќи ја политичката моќ, а чии последици се ...

„Знаеме дека власта ги фабрикува податоците за макроекономијата, ќе има одговорност за фалсификувањето“

Курир - 24.10.2019

Христијан Мицкоски претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за Македонското радио изјави дека власта ги фабрикува податоците за макроекономијата, но откако ВМРО-ДПМНЕ ќе ја преземе власта ќе спроведе истрага и ќе мора да има одговорност за ...

Мицкоски: Разочарувањето кај народот е огромно, јас тоа го разбирам, доаѓаат подобри времиња

Курир - 24.10.2019

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за Македонско радио изјави дека после се што видоа граѓаните од власта разочарувањето кај народот е огромно дека тој тоа го разбира затоа постојано е меѓу граѓаните за да изнајде решенија ...

Мицкоски: Во првите 100 дена на владата граѓаните ќе ја почувствуваат разликата

Курир - 24.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Македонско радио изјави дека на новата влада која ќе ја формира ВМРО-ДПМНЕ ќе и биде потребно многу работа, многу труд, но граѓаните разликата ќе ја почувствуваат уште во првите 100 дена ...

Мицкоски: Мора да работиме, зошто граѓаните и нас ќе не казнат

Курир - 24.10.2019

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за Македонско радио изјави дека откако ВМРО-ДПМНЕ ќе ја формира новата влада ќе следи многу работа и затоа ќе дадат се од себе за да не ја изневерат довербата на граѓаните, бидејќи доколку ...

(ВИДЕО) Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се за обнова на режимот и насилството, случајот во Штип го потврдува тоа

А1 On - 24.10.2019

Последниот инцидент во Штип каде е запален автобомилот на членови на СДСМ е доказ за тоа за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, рече Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ на денешната прес-конференција.

Костадинов: Палењето автомобил на членови од СДСМ е доказ за обновата за која се залага опозицијата

Макфакс - 24.10.2019

Последниот инцидент во Штип каде е запален автобомилот на членови на СДСМ е доказ за тоа за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска портпаролот на владејачката партија, Костадин Костадинов.

Николовски: Тоа што Мицкоски побегна од брзи избори кажува дека е уплашен

Макфакс - 24.10.2019

Јас сум еден од учесниците на лидерската средба кај претседателот Пендаровски. Од таа средба произлегуваат неколку работи. Едната, со која се покажува демократскиот напредок на нашата земја.

Што би направил Мицкоски во однос на Законот за јазиците доколку на изборите победи ВМРО-ДПМНЕ?! (Видео)

Бизнис Вести - 24.10.2019

„На предвремените парламентарни избори разликата ќе биде минимум 100.000 гласови во наша полза во однос на СДСМ”, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во емисијата „Стадион” на Радио Канал 77.

Дерала: Кампања со лаги и фалсификати има успех на краток рок, но потоа пропаѓа

iPortal - 24.10.2019

Време е за преиспитување и одговорност. Кампања со лаги и фалсификати има успех на краток рок, но потоа пропаѓа. Откако еднаш ќе падне еден режим како оној на Груевски, истите лаги не помагаат тој потоа и да се врати.

(ВИДЕО) Мицкоски од Прилеп: Заев и СДСМ ќе паднат силно, а ВМРО-ДПМНЕ и народот ќе победат, затоа што само така ...

Либертас - 24.10.2019

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Добар ден Прилеп, Добар ден победнички Прилеп, Почитувани членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани членови на тимот на стратешки соработници на претседателот ...

Николовски од Крива Паланка: Тоа што Мицкоски побегна од брзи избори кажува дека е уплашен, го чека пораз на 12 ти ...

24Инфо - 24.10.2019

Јас сум еден од учесниците на лидерската средба кај претседателот Пендаровски. Од таа средба произлегуваат неколку работи. Едната, со која се покажува демократскиот напредок на нашата земја.

Николовски од Крива Паланка: Тоа што Мицкоски побегна од брзи избори кажува дека е уплашен, го чека пораз на 12 ти ...

iPortal - 24.10.2019

Јас сум еден од учесниците на лидерската средба кај претседателот Пендаровски. Од таа средба произлегуваат неколку работи. Едната, со која се покажува демократскиот напредок на нашата земја.

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се за обнова на режимот и насилството, случајот во Штип го потврдува тоа

24Инфо - 24.10.2019

Последниот инцидент во Штип каде е запален автобомилот на членови на СДСМ е доказ за тоа за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПММНЕ. Ете што значи обновата на режимот, обнова на поделбите и насилство врз неистомислениците.

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се за обнова на режимот и насилството, случајот во Штип го потврдува тоа

Centar - 24.10.2019

-Последниот инцидент во Штип каде е запален автобомилот на членови на СДСМ е доказ за тоа за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПММНЕ. Ете што значи обновата на режимот, обнова на поделбите и насилство врз неистомислениците.

Костадинов за палењето на автомобилот на Тушева: Ете што значи обновата на режимот, обнова на поделбите и насилство врз ...

iPortal - 24.10.2019

„Последниот инцидент во Штип каде е запален автобомилот на членови на СДСМ е доказ за тоа за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Ете што значи обновата на режимот, обнова на поделбите и насилство врз неистомислениците“, вели денеска ...

Лаги, неодговорност, незрелост и други политички болести

CivilMedia - 24.10.2019

пишува: Време е за преиспитување и одговорност. Кампања со лаги и фалсификати има успех на краток рок, но потоа пропаѓа. Откако еднаш ќе падне еден режим како оној на Груевски, истите лаги не помагаат тој потоа и да се врати.

Мицкоски подготвен да се огради од Груевски, но само ако некој го победи со аргументи

Фактор - 24.10.2019

„Гарантирам – на предвремените парламентарни избори разликата ќе биде минимум 100.000 гласови во наша полза во однос на СДСМ“, рече петседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77.

Власта ги фабрикува податоците за макроекономијата

Република - 24.10.2019

Христијан Мицкоски претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за Македонското радио изјави дека власта ги фабрикува податоците за макроекономијата, но откако ВМРО-ДПМНЕ ќе ја преземе власта ќе спроведе истрага и ќе мора да има одговорност за ...

СДСМ: Запалениот автобомил на Тушева е доказ за тоа за каква обнова се залага Мицкоски (ВИДЕО)

Локално - 24.10.2019

„Последниот инцидент во Штип каде е запален автобомилот на членови на СДСМ е доказ за тоа за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Ете што значи обновата на режимот, обнова на поделбите и насилство врз неистомислениците“, вели денеска ...

СДСМ ЗА ЗАПАЛЕНИТЕ АВТОМОБИЛИ: Toa e доказ за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 24.10.2019

По инцидентот кој утрово се случи во Штип, каде со молотови коктели се запалени возила, се јавија со реакција од СДСМ. Палењето автомобил на членови од СДСМ е доказ за обновата за која се залага опозицијата, велат од владејачката партија.

ФОКУС НА ДЕНОТ: Европратениците бараат зелено светло за Македонија, запалени возила во Штип

Фактор - 24.10.2019

Фактот дека Македонија не доби датум за старт на преговори со Европската Унија е тема на која уште има реакции во соседството и пошироко. Членките на ЕУ да ја поправат грешката која ја направија кон Македонија и Албанија со недоделувањето датум за ...

Мицкоски ѝ честита на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ за приемот во Организацијата на жени на ЕНП

Република - 24.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски соопшти дека на седницата на Извршниот комитет на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ им го честитал приемот и членството во Организацијата на жени на Европската народна партија. напиша Мицкоски на Фејсбук.

Нечепнати луксузните лустери во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 24.10.2019

Лидерот на опозицијата, Хриситијан Мицкоски учествуваше на седницата на Извршниот Комитет на Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ, при што им го честиташе приемот и членството во организацијата на жени при семејството на Европската народна партија.

Николовски од Крива Паланка: Тоа што Мицкоски побегна од брзи избори кажува дека е уплашен, го чека пораз на 12 ти ...

Centar - 24.10.2019

Јас сум еден од учесниците на лидерската средба кај претседателот Пендаровски. Од таа средба произлегуваат неколку работи. Едната, со која се покажува демократскиот напредок на нашата земја.

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се за обнова на режимот и насилството

Либертас - 24.10.2019

Соопштение на СДСМ: Последниот инцидент во Штип каде е запален автобомилот на членови на СДСМ е доказ за тоа за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПММНЕ. Ете што значи обновата на режимот, обнова на поделбите и насилство врз неистомислениците.

Пеплосаните возила на Маринела Тушева ги скараа ВМРО-ДПМНЕ и Костадинов

Република - 24.10.2019

Последниот инцидент во Штип каде е запален автобомилот на членови на СДСМ е доказ за тоа за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска портпаролот на владејачката партија Костадин Костадинов.

Мицкоски: Ако се обидат да го заташкаат „Рекет“, ќе презентираме нови факти

Република - 24.10.2019

Ќе дадеме шанса за случајот Рекет, но доколку видиме дека е злоупотребен и контаминиран целиот овој процес, односно наместо да рефлектира правда, ќе рефлектира неправда, тогаш ќе мораме ние на граѓаните да им ги презентираме фактите со кои што ние ...

Мицкоски: Доколку „Рекет“ се прикрива ќе мораме ние на граѓаните да им ги презентираме фактите

MakPress - 24.10.2019

Во интервју за Македонското радио, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека ќе биде дадена шанса на случајот „Рекет“, но доколку забележеле дека има било каква злоупотреба или контаминација, дека ќе ги презентираат пред граѓаните ...

Мицкоски: Ќе изнесеме се што имаме за случајот Рекет доколку случајот се заташка

Магазин - 24.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Македонското радио истакна дека партијата ќе даде шанса за случајот Рекет, но доколку се злоупотреби процесот ќе ги изнесат на виделина сите докази кои ги поседуваат.

Мицкоски: Мојата блискост со некого нема да го амнестира од било каква вина

MakPress - 24.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги предупреди своите сопартијци дека кога ВМРО-ДПМНЕ ќе формира влада и ќе бидат назначени функционери, ништо нема да помогне да бидат спасени или заштитени или доколку сторат незаконски дејствија.

Мицкоски од Прилеп: Народот и ВМРО-ДПМНЕ победуваат

Фокус - 23.10.2019

Денес сме исправени пред голем предизвик, судбоносен за Македонија. И се гледа крајот на оваа криминална власт. Ќе паднат силно, ќе бидат поразени од народот. ВМРО-ДПМНЕ и народот победуваат. Целиот цех ќе го платат, за сите лаги и измами.

Мицкоски:Верувам во мудроста на народот, ќе победиме со огромна разлика на изборите

Канал5 - 23.10.2019

За три години власт ништо добро не направија, Македонија никогаш немала полоша Влада во својата историја, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп на собирот посветен на Денот на револуционерната борба.

Мицкоски: Со сила, труд и постојаност одново ќе ја донесеме обновата на Македонија

Канал5 - 23.10.2019

Одново сме пред голем предизвик, овој пат судбоносен за иднината на нашата земја. И има две работи кои се јасни, првата, никогаш нашиот народ не живеел потешко време, и втората….Ќе паднат! ,,Им се гледа крајот.

Мицкоски: „ВМРО е кодот на Македонија и чуварот на македонскиот оган цели 126 години“

Алфа - 23.10.2019

„Никогаш македонскиот народ не живеел потешко од сега, никогаш не бил олку несреќен, сиромашен и понижен. Работниците се бркаат од работа, платите доцнат со месеци, земјоделството е на колена, младите се исселуваат масовно, а пензиите тапкаат во ...

Прилеп на нозе, река од народ дојде да го поздрави Мицкоски

Курир - 23.10.2019

Борбата за Македонија никогаш не запира! Да е вечна организацијата ! Прилеп на нозе! До крај, напиша Орце Ѓоргиевски од ...

Мицкоски: Народот на 12 април ќе го извади црвениот картон и ќе свири крај на Заев ВИДЕО

+инфо - 23.10.2019

Одново сме пред голем предизвик, судбоносен за нашата земја. Прво никогаш нашиот народ не живеел потешко и второ СДСМ и Зоран Заев ќе паднат. Ова е финалето кога морад да се испорача цехот.

Заев паѓа зошто не работи, а многу лаже

Нетпрес - 23.10.2019

Каква е реалноста денес? Нема човек во државава кој не е пренатрупан со проблеми. Во нашите разговори за обнова, слушнав живи сведоштва за маката на нашиот народ. Ќе запаметам дека Трајче од Битола го избркале од работа зошто им рекол дека Заев го ...

Мицкоски: Да ги намалиме поделбите и омразата

Независен - 23.10.2019

Д енес одново сме пред голем предизвик, овојпат судбоносен за иднината на нашата земја , зашто две работи се јасни: н ашиот народ не живеел потешко време, и втората е што СДСМ и Зоран Заев ќе паднат.

Мицкоски: Денес сме пред голем предизвик, судбоносен за земјава

Слободен Печат - 23.10.2019

Ни престои обнова за која мораме да се избориме, рече Мицкоски. Д енес одново сме пред голем предизвик, овојпат судбоносен за иднината на нашата земја , зашто две работи се јасни: н ашиот народ не живеел потешко време, и втората е што СДСМ и Зоран ...

Мицкоски: Денес сме пред голем предизвик, судбоносен за земјава

Нова ТВ - 23.10.2019

Д енес одново сме пред голем предизвик, овојпат судбоносен за иднината на нашата земја , зашто две работи се јасни: н ашиот народ не живеел потешко време, и втората е што СДСМ и Зоран Заев ќе паднат.

Мицкоски: Никогаш не било потешко, пред судбоносен предизвик сме за земјава

МКД - 23.10.2019

Денес одново сме пред голем предизвик, овојпат судбоносен за иднината на нашата земја, зашто две работи се јасни: нашиот народ не живеел потешко време, и втората е што СДСМ и Зоран Заев ќе паднат.

(ФОТО) Прилеп мобилизиран за обнова на Македонија, масовно пречекан Мицкоски

Нетпрес - 23.10.2019

Борбата за Македонија никогаш не запира! Да е вечна организацијата ! Прилеп на нозе! До крај, напиша Орце Ѓоргиевски од ...

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп го прославува Денот на македонската револуционерна борба, обраќање ќе има и лидерот ...

Курир - 23.10.2019

Денеска во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп во 13:00 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба. На настанот свое обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

ВО ЖИВО од Прилеп: Обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Сител - 23.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обраќа пред граѓаните на ...

Мицкоски: Обновата доаѓа, часот чукна и народот не може да се прешкрта, на 12 април доаѓа одговорот на народот

Курир - 23.10.2019

Денес одново сме пред голем предизвик, овој пат судбоносен за иднината на нашата земја. И има две работи кои се јасни, првата, никогаш нашиот народ не живеел потешко време, и втората која што денеска секому му е јасна а тоа е дека СДСМ и Зоран Заев ...

„ВМРО ја запали машината, ВМРО е народот, а народот е Македонија“

Курир - 23.10.2019

ВМРО ја запали машината. И ВМРО ќе ја донесе победата. Тоа е локомотивата која на брзите шини ќе ги донесе промените, рече Мицкоски во своето обраќање во Прилеп. -Ќе покажеме како одговорно се владее, и како се дава шанса на успехот.

Мицкоски: Народот на 12 април ќе го извади црвениот картон за Заев

Press24 - 23.10.2019

Одново сме пред голем предизвик, судбоносен за нашата земја. Прво никогаш нашиот народ не живеел потешко и второ СДСМ и Зоран Заев ќе паднат. Ова е финалето кога морад да се испорача цехот.

Мицкоски: Народот знае што е потребно, нема веќе никој да му ја краде победата на народот и гласот на народот

Курир - 23.10.2019

И иако ова е пораз на Заев, а не на Македонските граѓани, последиците ги трпиме сите. Додека идеше за Брисел да го омекне срцето на Макрон, не заборави да го пушти законот за опојни дроги, за да ги осигура плантажите за Марихуана.

Мицкоски - Власта мехерски ги надмина сите работи што ги плукаше кај претходната

Р.С.Европа - 23.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека власта на Зоран Заев паѓа затоа што Заев тргувал со Македонија, а за возврат не добил ништо. Паѓа, вели Мицкоски, затоа што криминалот е голем и извира од власта, затоа што нема правда, а, ...

Мицкоски: 23 Октомври е датумот со златни букви испишан во нашата историја

Нетпрес - 23.10.2019

Одново сме пред голем предизвик, овој пат судбоносен за иднината на нашата земја. И има две работи кои се јасни, првата, никогаш нашиот народ не живеел потешко време, и втората….Ќе паднат! Им се гледа крајот.

Мицкоски:Заев ќе падне!

ММС - 23.10.2019

На свеченоста во Прилеп по повод Денот на македонската револуционерна борба, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека македонскиот народ не живеел никогаш потешко од сега. На претстојните априлски избори, Мицкоски е убеден дека ВМРО ДПМНЕ ...

Мицкоски: На лидерската предложив да формираме техничка влада од оваа недела, но Заев одби

Макфакс - 23.10.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска од Прилеп изјави дека народот на 12-ти април ќе го извади црвениот картон и ќе стави крај на владата на Зоран Заев. Тој рече дека на лидерската средба предложил изборите да се одржат ...

Мицкоски: Ни престои обнова за која мораме да се избориме

OhridNews - 23.10.2019

Не чека многу работа. А главните предизвици доаѓаат по формирањето на новата влада. Ни престои обнова за која мораме да се избориме. А обновата е сонот за Македонија каква секогаш сме ја сакале и заслужувале.

Мицкоски: Денес сме пред голем предизвик, судбоносен за земјава

А1 On - 23.10.2019

Денес одново сме пред голем предизвик, овојпат судбоносен за иднината на нашата земја, зашто две работи се јасни: нашиот народ не живеел потешко време, и втората е што СДСМ и Зоран Заев ќе паднат.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е кодот на Македонецот

Локално - 23.10.2019

На партиски собир во Прилеп за денот на Македонската револуционерна борба, во говор кој траеше половина час, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред сопартијците говореше за премиерот Зоран Заев, власта и изборите.

МИЦКОСКИ: ВМРО е кодот на Македонецот

Денешен - 23.10.2019

Д енес одново сме пред голем предизвик, овојпат судбоносен за иднината на нашата земја , зашто две работи се јасни: н ашиот народ не живеел потешко време, и втората е што СДСМ и Зоран Заев ќе паднат, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Блискоста со мене не ви носи привилегии, нема да имам милост кон оној кој ќе посегне по корупција!

Република - 23.10.2019

Сигурен во изборната победа, претседателот на ВМРО-ПНЕ Христијан Мицкоски од Прилеп порача дека главните предизвици доаѓаат по формирањето на новата влада. рече тој. Според него, задача на новата влада ќе биде да се вратиме надежта кај луѓето и ...

Мицкоски: Предноста е околку 100.000 гласови, очекувам убедлива победа

PressingTV - 23.10.2019

Сите анкети покажуваат предност во корист на ВМРО-ДПМНЕ, а таа предност е околу 100.000 гласови рече Христијан Мицкоски во интервју за „Македонско радио“, додавајќи дека затоа очекува убедлива победа на предвремените парламентарни избори.

Мицкоски: Заев тргуваше со свети работи, а за возврат не доби ништо

Фактор - 23.10.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во денешниот говор во Прилеп најави дека доколку неговата партија успее да дојде на власт по предвремените парламентарни избори во април ќе биде испитано потеклото на имот на сите политичари.

Мицкоски: Заев паѓа зошто тргуваше со Македонија

Република - 23.10.2019

Д енес одново сме пред голем предизвик, овојпат судбоносен за иднината на нашата земја , зашто две работи се јасни: н ашиот народ не живеел потешко време, и втората е што СДСМ и Зоран Заев ќе паднат.

Наместо за денот на Македонската револуционерна борба, Мицкоски држеше говор за Заев и владата

iPortal - 23.10.2019

На партиски собир во Прилеп за денот на Македонската револуционерна борба, во говор кој траеше половина час, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред сопартијците говореше за премиерот Зоран Заев, власта и изборите.

Мицкоски: Денес сме пред голем предизвик, судбоносен за земјава

Вечер Прес - 23.10.2019

Д енес одново сме пред голем предизвик, овојпат судбоносен за иднината на нашата земја , зашто две работи се јасни: н ашиот народ не живеел потешко време, и втората е што СДСМ и Зоран Заев ќе паднат.

Во живо од Прилеп: Обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Република - 23.10.2019

Во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп во 13 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба, а ќе се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: На лидерската предложив да формираме техничка влада од оваа недела, но Заев одби

MTM - 23.10.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска од Прилеп изјави дека народот на 12-ти април ќе го извади црвениот картон и ќе стави крај на владата на Зоран Заев. Тој рече дека на лидерската средба предложил изборите да се одржат ...

23 Октомври е потсетник колку е скапа слободата и колку треба да ја чуваме Македонија

Република - 23.10.2019

Одново сме пред голем предизвик, овој пат судбоносен за иднината на нашата земја. И има две работи кои се јасни. Првата, никогаш нашиот народ не живеел потешко време, и втората – ќе паднат! Ќе бидат поразени од народот, а ВМРО и народот ќе победат, ...

Заев паѓа зашто го издаде Гоце Делчев, тргуваше со Македонија, донесе омраза

Република - 23.10.2019

Во говорот по повод 23 Октомври – Денот на македонската револузионерна борба лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред се осврна и на актулените политички прилики. рече Мицкоски пред прилепчани.

ВО ЖИВО од Прилеп: Обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

4NEWS - 23.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обраќа пред граѓаните на Прилеп. Извор: Сител ...

(ФОТО) Дебакл на настанот што го организираше ВМРО ДПМНЕ во Прилеп по повод денот на револуционерната борба

Centar - 23.10.2019

Вистински дебакл се случи денеска во Прилеп, кога ВМРО ДПМНЕ, организираше настан по повод Денот на револуционерната борба – 23-ти октомври. Салата каде што зборуваше лидерот на партијат, Христијан Мицкоски беше речиси празна.

Мала посетеност на настанот што ВМРО-ДПМНЕ го организираше за 23 октомври

iPortal - 23.10.2019

Денеска во Прилеп опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ организираше настан по повод Денот на револуционерната борба – 23-ти октомври, но во салата каде што се обрати претседателот на партијата, Христијан Мицкоски, имаше мала посетеност, пишува Центар.мк .

Мицкоски очекува убедлива победа: Разликата е 100.000 гласа во корист на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 23.10.2019

Сите анкети покажуваат предност во корист на ВМРО-ДПМНЕ, а таа предност е околу 100.000 гласови рече Христијан Мицкоски во интервју за „Македонско радио“, додавајќи дека затоа очекува убедлива победа на предвремените парламентарни избори.

(ВИДЕО) Мицкоски во „Стадион“: Гарантирам минимум 100 илјади гласови разлика на изборите

Либертас - 23.10.2019

„Гарантирам – на предвремените парламентарни избори разликата ќе биде минимум 100.000 гласови во наша полза во однос на СДСМ”, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, . во емисијата „Стадион” на Радио Канал 77.

Ниту ВМРO-ДПМНЕ бега од избори ниту СДСМ води на анкетите

Република - 23.10.2019

Иако поразот е на Заев, последиците ги трпиме сите, рече во говорот во Прилеп првиот човек на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ. Во излагањето Мицкоски потсети дека додека Заев одеше за Брисел да го омекне срцето на Макрон, во Собранието пристигна ...

Мицкоски тврди дека ќе победат со 100.000 гласови разлика

Фактор - 23.10.2019

Лидерот на ВМРO-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека на предвремените парламентарни избори разликата ќе биде минимум 100.000 гласови во нивна полза во однос на СДСМ. Ова го изјави во емисијата „ Стадион ” на Радио Канал 77.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ e кодот на Македонецот, народот на 12 април ќе му даде црвен картон на Заев

24Инфо - 23.10.2019

Интегрален текст од говорот на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, од денешното обраќање во Прилеп по повод Денот на македонската револуционерна борба. „Да го искористам овој момент овдека стоејќи пред вас да се заблагодарам на сите оние ...

Мицкоски од Прилеп: Народот и ВМРО-ДПМНЕ победуваат

Н.Македонија - 23.10.2019

Денес сме исправени пред голем предизвик, судбоносен за Македонија. И се гледа крајот на оваа криминална власт. Ќе паднат силно, ќе бидат поразени од народот. ВМРО-ДПМНЕ и народот победуваат. Целиот цех ќе го платат, за сите лаги и измами.

Мицкоски од Прилеп: ВМРО ја запали машината и ќе ја донесе победата

Магазин - 23.10.2019

ВМРО ја запали машината. И ВМРО ќе ја донесе победата. Тоа е локомотивата која на брзите шини ќе ги донесе промените, рече Мицкоски во своето обраќање во Прилеп. Заедно со сите граѓани, Македонци, Албанци, Турци, Роми, Срби, Власи, Бошњаци и сите ...

(Видео) Мицкоски во „Стадион“: Гарантирам минимум 100.000 гласови разлика на изборите

1tv - 23.10.2019

„Гарантирам – на предвремените парламентарни избори разликата ќе биде минимум 100.000 гласови во наша полза во однос на СДСМ”, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, . во емисијата „Стадион” на Радио Канал 77.

Мицкоски: Очекувам убедлива победа од околу 100.000 гласа

Скопје1 - 23.10.2019

Сите анкети покажуваат предност во корист на ВМРО-ДПМНЕ, а таа предност е околу 100.000 гласови рече Христијан Мицкоски во интервју за „Македонско радио“, додавајќи дека затоа очекува убедлива победа на предвремените парламентарни ...

Прослава на 23 Октомври во Прилеп (ЖИВО)

Expres - 23.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се обраќа од Домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп каде се одржува прослава по повод Денот на македонската ...

Мицкоски: Им се гледа крајот, ќе паднат силно, ќе бидат поразени од народот, а ВМРО ДПМНЕ и народот ќе победат

Скопје1 - 23.10.2019

Денес одново сме пред голем предизвик, овој пат судбоносен за иднината на нашата земја. И има две работи кои се јасни, првата, никогаш нашиот народ не живеел потешко време, и втората која што денеска секому му е јасна а тоа е дека СДСМ и Зоран Заев ...

Мицкоски: Нема да имам концесија ни кон Никола Груевски

Магазин - 23.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Слободен печат, изјави дека тој како политичар нема концесија кон никого, но Зоран Заев во високата политика е влезен со голем багаж, обвиненија против него и концесии кон многумина.

Мицкоски барал веднаш техничка влада!?

Expres - 23.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека не е точно ниту тврдењето дека ВМРО-ДПМНЕ бегало од избори, туку дека на лидерската средба тој предложил од оваа недела да се формира техничка влада и да почне да се бројат стоте дена, но дека Заев одбил, дознава ...

Мицкоски: Историјата на ВМРО покажува дека секогаш сме се бореле за развиена држава

MakPress - 23.10.2019

Денес одново сме пред голем предизвик, овојпат судбоносен за иднината на нашата земја, зашто две работи се јасни: нашиот народ не живеел потешко време, и втората е што СДСМ и Зоран Заев ќе паднат.

Мицкоски: Заев тргуваше со Македонија само во интерес на неговите криминални зделки

MakPress - 23.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето обраќање по повод одбележувањето на 23-ти октомври, Денот на македонската револуционерна борба истакна дека голема е листата со причини зошто премиерот Заев ќе ја загуби власта на ...

Мицкоски: Народот отрпна на лагите на Заев, ниту ВМРО-ДПМНЕ бега од избори ниту СДСМ води на анкети

MakPress - 23.10.2019

Ниту ВМРО-ДПМНЕ бегаше од избори ниту пак СДСМ води на анкети. Ова се две класични лаги на премиерот Зоран Заев на кој веќе народот не ни реагира бидејќи се навикна 24/7 да биде лажен од тој што им ја води државата, истакна Претседателот на ...

ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп ќе го чествува Денот на македонската револуционерна борба

MakPress - 23.10.2019

Во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп, утре во 13:00 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба. На настанот свое обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

СДСМ: Мицкоски да ги врати парите кај граѓаните од бизнисот со хидроцентралите

Канал5 - 22.10.2019

Бидејќи Мицкоски доби 33 илјади квадратни метри државно земјиште од Владата на Груевски за бизнисот со хидроцентрали треба да ги врати парите назад кај граѓаните Бидејќи доби 33 илјади метри квадратни државно земјиште од Владата на Никола Груевски, ...

Мицкоски утре ќе ги посети прилепчани

Фокус - 22.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утре на Денот на Македонската револуционерна организација ќе се сретне со граѓаните на Прилеп. -Македонија се буди, Македонија бара промени! Граѓаните го креваат гласот против оваа одродена власт на ...

Заев: Мицкоски може да се прегрнува само со негови соработници, затоа реков дека најверојатно бил Таравари

Фокус - 22.10.2019

Премиерот, Зоран Заев, го појасни денеска неговиот коментар даден во интервју за емисијата „360 степени“ кога ја коментираше изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој рече дека при посетата во Гостивар се прегрнувал со граѓаните за ...

Мицкоски се гушка само со оние со кои директно соработува, како што Е соработката на ВМРО-ДПМНЕ со Алијансата за ...

Сакам да кажам - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев вели дека неговиот коментар за гушкањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со Арбен Таравари од Алијансата за Албанците, во синоќешното ТВ-интервју бил многу прецизен и бил во насока на тоа дека Мицкоски има ...

Кој ги сака повеќе Албанците? Шест месеци пред изборите, започна трката по албанските гласови

ТВ21 - 22.10.2019

Иако предвремените избори се дури за 6 месеци, односно на 12 април 2020, лидерите на двете најголеми македонски партии, Зоран Заев и Христијан Мицкоски веќе ја стартуваа трката по албанските гласови.

СДСМ: Мицкоски се плаши и избега од брзи предвремени избори во декември

Канал5 - 22.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои посветено работеа против интеграција во НАТО и ЕУ, против реформите и напредокот на државата. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се единствените што се радува и аплаудираа на историската грешка на ЕУ, затоа што сакаат ...

СДСМ: Мицкоски се плаши и избега од брзи предвремени избори во декември

24 Вести - 22.10.2019

„ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои посветено работеа против интеграција во НАТО и ЕУ, против реформите и напредокот на државата. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се единствените што се радува и аплаудираа на историската грешка на ЕУ, затоа што сакаат ...

Мицкоски бара уставни измени: Ајде граѓаните да бираат јавен обвинител

Фокус - 22.10.2019

Ајде да го измениме Уставот со подршка на сите политички партии и нека бираат граѓаните јавен обвинител на непосредни избори, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Слободен печат.

Албанците ме сакаат веројатно поради изгледот

Нетпрес - 22.10.2019

Дали ми приоѓаат и ме прегрнуваат Албанци, не треба да зборувам, само треба да го погледнете амбиентот околу мене, рече вечерва премиерот Зоран Заев на првото постбриселско интервју во земјава во емисијата 360 степени на Алсат, коментирајќи ја ...

СДСМ: Мицкоски се плаши и избега од брзи предвремени избори во декември

А1 On - 22.10.2019

„ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои посветено работеа против интеграција во НАТО и ЕУ, против реформите и напредокот на државата. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се единствените што се радува и аплаудираа на историската грешка на ЕУ, затоа што сакаат ...

Заев: Многу ме сакаат Албанците, дали ликот ми е таков не знам

Press24 - 22.10.2019

Дали ми приоѓаат и ме прегрнуваат Албанци, не треба да зборувам, само треба да го погледнете амбиентот околу мене, рече вечерва премиерот Зоран Заев на првото постбриселско интервју во земјава во емисијата 360 степени на Алсат, коментирајќи ја ...

СДСМ: Мицкоски се плаши и бега од брзи избори во декември

Макфакс - 22.10.2019

Мицкоски се плаши и избега од брзи предвремени избори во декември, граѓаните ќе го казнат со нов изборен пораз, смета СДСМ. Од владејачката партија преку соопштение велат дека ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои посветено работеле против интеграција во ...

(ВИДЕО) Заев праша дали Мицкоски не го препознал Таравари и неговиот тим кога го гушкале, Таравари веднаш реагираше

360 степени - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев, во интервју за „360 Степени“ ја коментираше изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека при посетата на Гостивар му приоаѓале Албанци и го прегрнувале, велејќи му дека ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ, како и тоа дали се ...

СДСМ: Колку се збогати Мицкоски со помош на одлуките на Владата на Никола Груевски?

А1 On - 22.10.2019

Бидејќи доби 33 илјади метри квадратни државно земјиште од Владата на Никола Груевски, за бизнисот со хидроцентрали, конзорциумот во којшто учествуваше, Христијан Хидро Мицкоски треба да каже колку пари заработи низ годините и сите да ги врати назад ...

(ВИДЕО) Заев: ЕУ не ни дозволи распуштање со реизбор на судството – тоа мора да се случи

360 степени - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев во интервју за „360 Степени“ зборуваше за претстојните избори и критиките дека граѓаните дале глас за да се врати правдата во Македонија, а ниту еден од поранешните функционери на ВМРО-ДПМНЕ не е во затвор.

Мицкоски: Не верувам ниту во Сваровски ниту на Луј Витон судството, туку на професионалци кои ќе носат правда

Курир - 22.10.2019

Не верувам ниту во Сваровски, ниту на Луј Витон судството, туку верувам во судство на професионалци кои ќе носат вистинска правда, каде професионалците ќе бидат таму каде што заслужуваат да бидат, каде што ќе се цени по квалитететот, не по роднински ...

Мицкоски: Нема да имам концесија ни кон Никола Груевски

Слободен Печат - 22.10.2019

Нема да има мој и твој двор вели Мицкоски, оној што се огрешил пред законот, ќе мора да одговара без разлика од кој двор доаѓа. Не му верувам ниту на „Сваровски“ судството, но ниту на ова „Луј Витон“ судство, туку на судство со кое ќе раководат ...

Не верувам ниту во Сваровски ниту на Луј Витон судството, туку на професионалци кои ќе носат правда

Нетпрес - 22.10.2019

Не верувам ниту во Сваровски, ниту на Луј Витон судството, туку верувам во судство на професионалци кои ќе носат вистинска правда, при што професионалците ќе бидат таму каде што заслужуваат да бидат, каде што ќе се цени по квалитететот, не по ...

Мицкоски: Барав наредната недела да се распушти парламентот и првиот ден после 100 дена техничка влада да имаме избори, ...

Курир - 22.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии наредната недела да се распушти парламентот и да започне да тече рокот на техничка влада од 100 ...

Мицкоски: Договорот со Грција на Заев не го реши нашиот проблем со евроинтеграциите

Курир - 22.10.2019

Договорот со Грција не го реши нашиот проблем со интеграциите и тоа е најголемиот проблем што ваквите договори не ги решија нашите проблеми, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Слободен печат.

„Имаме план и стратегија, ќе ја ставиме државата на брза лента за да се интегрира во ЕУ“

Курир - 22.10.2019

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за порталот Слободен печат изјави дека за неколку месец од сега ќе завршат понижувањата, омаловажувањата од страна на Заев и СДСМ врз граѓаните.

Мицкоски: Немам концесија кон никого, Заев има огромен багаж зад себе и концесии кон многумина

Курир - 22.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Слободен печат, изјави дека тој како политичар нема концесија кон никого, но Зоран Заев во високата политика е влезен со голем багаж, обвиненија против него и концесии кон многумина – ...

„Заев самиот си кажа дека имало провладин медиум кој бил воден од рекетари кои ги гледаме со торби со пари“

Курир - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев на една изјава вели дека провладиниот тогаш се уште жив 1ТВ кој што беше некако поврзан со осомничениот за сторен криминал Бојан Јовановски самиот тој го кажувал тоа, не го кажувам јас.

Мицкоски: Ќе се залагаме за безусловна борба против криминал и корупција

Курир - 22.10.2019

Не треба да сте голем научник за да видите што треба да направите. Само треба да ги видите оние 4 услови кои што пред 18 месеци беа поставени, пред се и над се владеење на правото, нулта толеранција за корупцијата и криминалот.

Мицкоски утре на Денот на Македонската револуционерна организација ќе се сретне со граѓаните на Прилеп

Курир - 22.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски утре на Денот на Македонската револуционерна организација ќе се сретне со граѓаните на Прилеп. -Македонија се буди, Македонија бара промени! Граѓаните го креваат гласот против оваа одродена власт на ...

СДСМ: Мицкоски да ги врати парите кај граѓаните од бизнисот со хидроцентралите

Сител - 22.10.2019

Бидејќи Мицкоски доби 33 илјади квадратни метри државно земјиште од Владата на Груевски за бизнисот со хидроцентрали треба да ги врати парите назад кај граѓаните Бидејќи доби 33 илјади метри квадратни државно земјиште од Владата на Никола Груевски, ...

Мицкоски утре во Прилеп- на настан по повод Денот на македонската револуционерна борба

Курир - 22.10.2019

Во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп, утре во 13:00 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба. На настанот свое обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

СДСМ: Мицкоски да ги врати назад парите кај граѓаните од бизнисот со хидроцентралите

МКД - 22.10.2019

Бидејќи Мицкоски доби 33 илјади квадратни метри државно земјиште од Владата на Груевски за бизнисот со хидроцентрали треба да ги врати парите назад кај граѓаните“, истакнуваат од СДСМ. „Бидејќи доби 33 илјади метри квадратни државно земјиште од ...

Мицкоски утре во Прилеп по повод Денот на македонската револуционерна борба

Press24 - 22.10.2019

Во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп, утре во 13:00 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба. На настанот свое обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Барав распуштање на Парламентот уште наредната недела, Заев не прифати

Сител - 22.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии наредната недела да се распушти парламентот и да започне да тече рокот на техничка влада од 100 ...

Кој ги сака повеќе Албанците? Шест месеци пред изборите, започна трката по албанските гласови

4NEWS - 22.10.2019

Иако предвремените избори се дури за 6 месеци, односно на 12 април 2020, лидерите на двете најголеми македонски партии, Зоран Заев и Христијан Мицкоски веќе ја стартуваа трката по албанските гласови.

Мицкоски: Барав уште наредната недела да се распушти парламентот, но Заев не прифати

Република - 22.10.2019

Мицкоски: Барав наредната недела да се распушти парламентот и првиот ден после 100 дена техничка влада да имаме избори, Заев тоа не го прифати, ќе победиме и во април Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот ...

Мицкоски во Прилеп ќе го слави Денот на македонската револуционерна борба

Република - 22.10.2019

Во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп, утре во 13:00 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба. На настанот свое обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Договорите на Заев не го решија нашиот проблем, ни донесоа нови

Република - 22.10.2019

Договорот со Грција не го реши нашиот проблем со интеграциите и тоа е најголемиот проблем што ваквите договори не ги решија нашите проблеми, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за „Слободен печат“. потенцираше Мицкоски.

Таравари му врати на Заев: Мурто Амнестија запнал за Гостивар, кај нас нема ДУИнг бизнис, само се гушкаме

24Инфо - 22.10.2019

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари преку Фејсбук му врати на премиерот Зоран Заев за вечерашната изјава во интервјуто за Алсат дека само Таравари можел да го гушка Мицкоски во Гостивар.

Царовска од Тетово: Граѓаните не сакаат враќање назад, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги чека нов пораз на 12 април

24Инфо - 22.10.2019

Ние сме на прав пат што води до победа на 12 април за СДСМ, ,истакна потпретседателката на СДСМ Мила Царовска, вечерва пред присутните на Трибината „На прав пат„ во Тетово. Гледаме овие денови што се случува.

СДСМ: Бидејќи Мицкоски доби 33 илјади квадратни метри државно земјиште од Владата на Груевски за бизнисот со ...

24Инфо - 22.10.2019

Бидејќи доби 33 илјади метри квадратни државно земјиште од Владата на Никола Груевски, за бизнисот со хидроцентрали, конзорциумот во којшто учествуваше, Христијан Хидро Мицкоски треба да каже колку пари заработи низ годините и сите да ги врати назад ...

МИЦКОСКИ: Знаеме како Македонија да ја ставиме на брза лента за ЕУ

Денешен - 22.10.2019

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за порталот „Слободен печат“ изјави дека за неколку месец од сега ќе завршат понижувањата, омаловажувањата од страна на Заев и СДСМ врз граѓаните.

Царовска од Тетово: Граѓаните не сакаат враќање назад, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги чека нов пораз на 12 април

iPortal - 22.10.2019

Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска, вечерва пред присутните на Трибината „На прав пат„ во Тетово истакна дека нивниот пат води до победа на 12 април за СДСМ „Гледаме овие денови што се случува.

(ВИДЕО) 360° Заев: ЕУ не ни дозволи распуштање со реизбор на судството – тоа мора да се случи

Либертас - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев во интервју за „ 360 Степени “ зборуваше за претстојните избори и критиките дека граѓаните дале глас за да се врати правдата во Македонија, а ниту еден од поранешните функционери на ВМРО-ДПМНЕ не е во затвор.

Царовска од Тетово: Граѓаните не сакаат враќање назад, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги чека нов пораз на 12 април

Centar - 22.10.2019

Ние сме на прав пат што води до победа на 12 април за СДСМ, ,истакна потпретседателката на СДСМ Мила Царовска, вечерва пред присутните на Трибината „На прав пат„ во Тетово. Гледаме овие денови што се случува.

Мицкоски: Барав распуштање на Парламентот уште наредната недела, Заев не прифати

4NEWS - 22.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии наредната недела да се распушти парламентот и да започне да тече рокот на техничка влада од 100 ...

(ВИДЕО) Заев праша дали Мицкоски не го препознал Таравари и неговиот тим кога го гушкале, Таравари веднаш реагираше

Бриф - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев, во интервју за „360 Степени“ ја коментираше изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека при посетата на Гостивар му приоаѓале Албанци и го прегрнувале, велејќи му дека ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ, како и тоа дали се ...

СДСМ: Мицкоски се плаши и бега од брзи избори во декември

Centar - 22.10.2019

Мицкоски се плаши и избега од брзи предвремени избори во декември, граѓаните ќе го казнат со нов изборен пораз, смета СДСМ. Од владејачката партија преку соопштение велат дека ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои посветено работеле против интеграција во ...

Мицкоски: Барав уште наредната недела да се распушти парламентот, но Заев не прифати

PressingTV - 22.10.2019

Мицкоски: Барав наредната недела да се распушти парламентот и првиот ден после 100 дена техничка влада да имаме избори, Заев тоа не го прифати, ќе победиме и во април Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот ...

Мицкоски: Не верувам во Сваровски, ниту во Луј Витон судство, туку во судство на професионалци

Локално - 22.10.2019

Не верувам ниту во Сваровски, ниту на Луј Витон судството, туку верувам во судство на професионалци кои ќе носат вистинска правда, каде професионалците ќе бидат таму каде што заслужуваат да бидат, каде што ќе се цени по квалитететот, не по роднински ...

Мицкоски: Не верувам ниту во Сваровски, ниту во Луј Витон судство, само на професионалци кои ќе носат правда

iPortal - 22.10.2019

Не верувам ниту во Сваровски, ниту на Луј Витон судството, туку верувам во судство на професионалци кои ќе носат вистинска правда, каде професионалците ќе бидат таму каде што заслужуваат да бидат, каде што ќе се цени по квалитететот, не по роднински ...

Мицкоски: Имаме план и стратегија за брза интеграција на Македонија во европското семејство

Република - 22.10.2019

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за порталот „Слободен печат“ изјави дека за неколку месец од сега ќе завршат понижувањата, омаловажувањата од страна на Заев и СДСМ врз граѓаните. вели Мицкоски.

Мицкоски: Во првите 100 дена од новата влада граѓаните ќе ја осетат разликата од оваа неспособна влада

Опсервер - 22.10.2019

Во емисијата „Клан дебата“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој истакна дека кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ја формира новата влада, граѓаните на Република Македонија уште во првите 100 дена ќе ја почувствуваат разликата од криминалната ...

Не можете да одите во ЕУ и да глумите европски вредности, а истиот ден шверцерски да доставувате закон за вашиот бизнис

Република - 22.10.2019

Не треба да сте голем научник за да видите што треба да направите. Само треба да ги видите оние 4 услови кои што пред 18 месеци беа поставени, пред сè и над сè владеење на правото, нулта толеранција за корупцијата и криминалот.

Мицкоски бара уставни измени: Ајде граѓаните да бираат јавен обвинител

Либертас - 22.10.2019

Ајде да го измениме Уставот со подршка на сите политички партии и нека бираат граѓаните јавен обвинител на непосредни избори, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Слободен печат.

Таравари во дуел со Заев: Мурто Амнестија запнал со Гостивар

Фактор - 22.10.2019

Арбен Таравари веднаш му возврати на премиерот Зоран Заев, кој во емисијата „360 Степени“ коментирајќи ја изјавата на Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, дека во Гостивар му приоѓале и го гушкале Албанци, тој рече дека можеби тоа бил ...

Таравари му возврати на Заев со објава на Фејсбук

Локално - 22.10.2019

Поранешниот министер за здравство, секретар на Алијансата за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Травари на социјалните мрежи му возврати на премиерот Зоран Заев за изјавата во нтервјуто за Алсат дека само Таравари можел да го ...

Мицкоски: Заев самиот си кажа дека имало провладин медиум, кој бил воден од рекетари кои ги гледаме со торби со пари

Република - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев во една изјава вели дека провладиниот тогаш сè уште жив 1ТВ, кој што беше некако поврзан со осомничениот за сторен криминал Бојан Јовановски, самиот тој го кажувал тоа, не го кажувам јас.

Гушкање во Гостивар…Мицкоски, Заев, Таравари

Gostivarpress.mk - 22.10.2019

Изјавата на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека при посетата на Гостивар граѓани Албанци му приоѓале, го прегрнувале и велеле дека ќе гласаат за неговата партија, поткрена прашина меѓу политичарите.

Мицкоски се плаши и избега од брзи предвремени избори во декември, граѓаните ќе го казнат со нов изборен пораз

24Инфо - 22.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои посветено работеа против интеграција во НАТО и ЕУ, против реформите и напредокот на државата. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се единствените што се радува и аплаудираа на историската грешка на ЕУ, затоа што сакаат ...

СДСМ: Бидејќи Мицкоски доби 33 илјади квадратни метри државно земјиште од Владата на Груевски за бизнисот со ...

Centar - 22.10.2019

-Бидејќи доби 33 илјади метри квадратни државно земјиште од Владата на Никола Груевски, за бизнисот со хидроцентрали, конзорциумот во којшто учествуваше, Христијан Хидро Мицкоски треба да каже колку пари заработи низ годините и сите да ги врати ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои посветено работеа против интеграција во НАТО и ЕУ

Локално - 22.10.2019

„ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои посветено работеа против интеграција во НАТО и ЕУ, против реформите и напредокот на државата. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се единствените што се радува и аплаудираа на историската грешка на ЕУ, затоа што сакаат ...

Тараври му одговори на Заев преку својот Фејсбук профил

iPortal - 22.10.2019

Поранешниот министер за здравство, секретар на Алијансата за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Травари на социјалните мрежи му возврати на премиерот Зоран Заев за изјавата во нтервјуто за Алсат дека само Таравари можел да го ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се единствените што се радува и аплаудираа на историската грешка на ЕУ

iPortal - 22.10.2019

„ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои посветено работеа против интеграција во НАТО и ЕУ, против реформите и напредокот на државата. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се единствените што се радува и аплаудираа на историската грешка на ЕУ, затоа што сакаат ...

Се забораваат судијката и брат ѝ адвокат во случајот „Рекет“

Република - 22.10.2019

Не верувам ниту во Сваровски, ниту на Луј Витон судството, туку верувам во судство на професионалци кои ќе носат вистинска правда, каде професионалците ќе бидат таму каде што заслужуваат да бидат, каде што ќе се цени по квалитететот, не по роднински ...

СДСМ: Мицкоски се плаши и избега од брзи предвремени избори во декември

Либертас - 22.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои посветено работеа против интеграција во НАТО и ЕУ, против реформите и напредокот на државата. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се единствените што се радува и аплаудираа на историската грешка на ЕУ, затоа што сакаат ...

Мицкоски: Немам концесија кон никого, Заев има огромен багаж зад себе, поткуп, пуч и концесии кон многумина

Република - 22.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за „ Слободен печат“ , изјави дека тој како политичар нема концесија кон никого, но Зоран Заев во високата политика е влезен со голем багаж, обвиненија против него и концесии кон многумина.

Мицкоски: Бараме економскиот криминал да не застарува и потекло на имот на политичари

Опсервер - 22.10.2019

Во емисијата на Клан ТВ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој посочи дека бара економскиот криминал да не застари и ќе бара да се има увид во потеклото на имотот на политичарите.

Ни „Сваровски“, ни „Луј Витон“, туку судство кое нема да поштеди никого, па ни Никола Груевски – ветува Мицкоски

365 - 22.10.2019

Ни „Луј Витон“ судство, какво што има денес, ниту „Сваровски“ судство, какво што имаше порано – лидерот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски инсистира на судство без роднински врски и тефтерчиња кое ќе го казни буквално секој што згрешил пред законот.

Таравари го нарече премиерот „Мурто Амнестија“

Expres - 22.10.2019

Градоначалникот на Гостивар на Фејсбук реагираше по ироничната изјава на премиерот Зоран Заев кој синоќа во емисијата 360 степени на Алсат М рече дека можеби Христијан Мицкоски се гушкал со Таравари: „На Мурто Амнестија не му пречи бегството на ...

Мицкоски: Ниеден договор не може да ме спречи да се нарекувам Македонец

Expres - 22.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ синоќа во емисијата Клан Дебата се осврна на прашањето на договорите со соседите и декларацијата од Софија со која бугарската страна, меѓуи 20 точки, бара во некое идно членство на Македонија во ЕУ, да не смее да се ...

Заев: Мицкоски се препознал, само Таравари може да го гушкал во Гостивар

MakPress - 22.10.2019

При гостување во емисијата 360 степени на Телевизија Алсат, премиерот Зоран Заев ја коментираше изјавата на Христијан Мицкоски дека Албанците му приоѓале во Гостивар и го гушкале. Заев иронично искоментира дека тоа може да биде само Таравари.

Таравари му врати на Заев, му даде специфичен прекар

Expres - 22.10.2019

Откако вчера на Алсат М премиерот Заев го навреди градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари сугерирајќи дека се гушкал со лидерот на опозицијата Мицкоски и ексминистерот за здравство не остана должен, го нарече Заев “Мурто Амнестија”.

Таравари: На Мурто Амнестија не му пречи бегството на Груевски, му пречи Гостивар

MakPress - 22.10.2019

По изјавата на премиерот Зоран Заев дека само Таравари можел да го гушка Мицкоски во Гостивар, поранешниот министер за здравство токму во Владата на Зоран Заев реагираше преку својот фејсбук профил.

СДСМ: Мицкоски се плаши и избега од брзи предвремени избори во декември

MakPress - 22.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои посветено работеа против интеграција во НАТО и ЕУ, против реформите и напредокот на државата. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се единствените што се радува и аплаудираа на историската грешка на ЕУ, затоа што сакаат ...

Таравари му реплицираше на Заев нарекувајќи го „Мурто Амнестија“

365 - 22.10.2019

Единствен Албанец што можел да го гушка Мицкоски во Гостивар е Арбен Таравари или некој од неговиот тим, рече отприлика вчера премиерот Зоран Заев во интервју за „360степени“, коментирајќи ја изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски, ...

Заев: Може Таравари го гушкал Мицкоски

Expres - 22.10.2019

Во интервју на Алсат премиерот Зоран Заев, со ироничен коментар за изјавата наХристијан Мицкоски дека во Гостивар Албанци му приоѓале го гушкале. „ Мицкоски веројатно не го препознал Таравари, може тоа Таравари го гушкал.

Заев, Таравари и Мурто Амнестија

Магазин - 22.10.2019

Градоначалникот на Гостивар вчера на Фејсбук експресно реагираше по ироничната изјава на премиерот Зоран Заев кој синоќа во емисијата 360 степени на Алсат-М рече дека можеби Христијан Мицкоски се гушкал со Таравари или со неговиот шеф на кабинет, но ...

Мицкоски: Баравме Собранието веднаш да се распушти и да се закажат избори за 100 дена

MakPress - 22.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот „Слободен печат“, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии наредната недела да се распушти парламентот и да започне да тече рокот на техничка влада од ...

Заев: Само Таравари може да го гушкал Мицкоски во Гостивар, веројатно не го препознал

Фокус - 21.10.2019

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју на Алсат со доза на сарказам ја коментираше изјавата на Христијан Мицкоски дека Албанци му приоѓале во Гостивар и го гушкале. -Мицкоски веројатно не го препознал Таравари, може тоа Таравари го гушкал.

Таравари го возвраќа ударот: На Мурто Амнестија не му пречи бегството на Груевски, се запнал со Гостивар

Фокус - 21.10.2019

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари преку Фејсбук му врати на премиерот Зоран Заев за вечерашната изјава во нтервјуто за Алсат дека само Таравари можел да го гушка Мицкоски во Гостивар.

Мицкоски: Едно од нашите ветувања ќе биде економскиот криминал да не застарува

Фокус - 21.10.2019

Во емисијата на Клан ТВ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој посочи дека бара економскиот криминал да не застари и ќе бара да се има увид во потеклото на имотот на политичарите.

Костадинов : Мицкоски избега од избори во декември, се плаши од граѓаните, знае дека го чека нов пораз

Канал5 - 21.10.2019

На вчерашната лидерска средба ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уплашија од брзи избори, рече на прес конференција , Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ. Тоа што Мицкоски не прифати избори во декември кажува дека се плаши од ...

Мицкоски бара Собранието да донесе контрарезолуција на бугарското барање за откажување од малцинството и јазикот

Сакам да кажам - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски предлага сите политички партии во Собранието да донесат резолуција дека Македонија нема да се откаже од македонското малцинство во Бугарија и од македонскиот јазик.

Таравари му врати на Заев: На Мурто Амнестија не му пречи бегството на Груевски…

+инфо - 21.10.2019

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари пред малку на Фејсбук се огаси по изјавата на Заев вечерва во интервју за Алсат. „На Мурто Амнестија не му пречи бегството на Груевски, ниту слободата на Велјановски, ниту затворот на Фета Халими, запнал ...

Мицкоски: Нема датум за преговори поради лошите политики на Заев

Курир - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски во вечерашната емисијата „КланДебата„ рече дека тоашто се случуваше во Брисел е само резултат на погрешните политики што се случуваа во Република Македонија изминатиот период, политки чиишто репрезент ...

Народот нема да му ги прости двете лаги на Заев, онаа за живот и дека ќе не внесат во ЕУ

Нетпрес - 21.10.2019

„Јас се сеќавам кога Зоран Заев велеше на неколку минитинзи за време на претседателските избори: – еве бев со канцеларката Меркел, бев со претседателот Макрон, носам добри вести, добиваме дата… Дојде јуни, ајде јуни не добивме датум, па јули се ...

„Сите други се виновни само Заев не ја превзема одговорноста за поразот кон патот на ЕУ“

Курир - 21.10.2019

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата„КланДебата“ укажа на видеото кое се појави на социјалните медиуми позади кој стојат претседателот и заменик претседтелот на СДСМ во кој они практично велат дека Христијан ...

Заев: Само Таравари може да го гушкал Мицкоски во Гостивар, веројатно не го препознал

Press24 - 21.10.2019

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју во емисијата „360 степени“ на Алсат-М телевизија ја искоментира изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека Албанци му приоѓале во Гостивар и го гушкале.

Мицкоски бара контрарезолуција на бугарската за нашето малцинство таму и за македонскиот јазик

ММС - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по синоќешната лидерска средба во вилата Водно, изјави дека на неа ја споменал и резолуцијата што ја донесе парламентот во Бугарија, со која се бара Македонија да се откаже од македонското малцинство ...

Мицкоски: Завршува арамилукот, срамот и неправдите од Заев

Press24 - 21.10.2019

Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада. Ова го напиша лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, вчера на Фејсбук. - Од 3 јануари техничка влада, на 12 април избори.

Мицкоски бара да се донесе резолуција со која јасно ќе се каже дека Македонија нема да се откаже од македонскиот јазик

МКД - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по вчерашната лидерска средба изјави дека предложил сите политички партии во Парламентот да донесат резолуција дека Македонија нема да се откаже од македонското малцинство во Бугарија и од ...

Мицкоски вечер гостин на ТВ Клан Македонија

Курир - 21.10.2019

Вечер со почеток во 20:30 часот гостувам на ТВ Клан Македонија, за поразот со датумот за преговори, за изборите и падот на Владата на Заев, скандалите и проблемите. Следете не, напиша Мицкоски на ...

НАЦИОНАЛИЗМОТ НА НАЈЈАКО: Мицкоски ќе ги враќа македонизмот и името

Слободен Печат - 21.10.2019

Кампањата е далеку, но националистичката реториката веќе За претстојните парламентарни избори знаеме само дека партиските лидери постигнаа согласност граѓаните да излезат на гласање на 12 април наредната година, а опозицијата веќе ја загрева ...

(Видео) Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се уплашија од брзи избори

Макфакс - 21.10.2019

На вчерашната лидерска средба ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уплашија од брзи избори, истакна портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. Според него, тоа што Мицкоски не прифатил избори во декември кажува дека тој се плаши од граѓаните и знае ...

Нови партиски препукувања после вчерашната согласност за предвремени избори

ММС - 21.10.2019

Откако вчера се согласија дека парламентарните избори в година ќе се одржат предвреме, политичките партии денеска продолжија со прпеукувањата. Од власта сметаат дека опозицијата ја очекува нов пораз, додека оттаму оценуваат дека премиерот Заев ...

ВО ЖИВО: Изјава на Мицкоски

Курир - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе се сретне со коалиционите партнери. Средбата е закажана во партиското ...

„Народот нема да му ги прости двете лаги на Заев, онаа за живот и дека ќе не внесат во ЕУ“

Курир - 21.10.2019

-Јас се сеќавам Зоран Заев кога велеше на неколку минитинзи за време на претседателските избори еве бев со канцеларката Меркел , бев со претседателот Макрон, носам добри вести, добиваме дата.

Мицкоски: Заев сака власт за да може да краде

Курир - 21.10.2019

Во вечерашното гостување во емисијата „КланДебата“, претседателот Христијан Мицкоски рече дека оваа влада не го реши проблемот со нашиот јужен сосед и со нашиот источен сосед. – Зоран Заев потпишуваше договори какви што потпишуваше со една цел, а ...

Мицкоски: Со ниту еден договор не може да ми забраните да се пишувам Македонец од Македонија

Нетпрес - 21.10.2019

– Ниту еден договор мене не може да ми забрани да сум Македонец кој говори македонски јазик, јас сум од Македонија. Јас многу пати сум го кажувал тоа дека со ниеден договор никој од нас не е обврзан да ја користи новата придавка“, истакна ...

Мицкоски: Истиот ден кога Заев отиде во Брисел да лобира за ЕУ, во Собранието стигна закон за трговија на марихуана за ...

Курир - 21.10.2019

Истиот ден кога го испративме Зоран Заев во Брисел да лобира, да се обиде да добие дата за отпочнување на преговори, во Собранието добивме честитка од „Илинденска„ бр.2 предлог-закон за опојни дроги по постапка којашто на тој закон му доделува ...

Мицкоски: Со ниту еден договор не може да ми забраните да се пишувам Македонец од Македонија

Курир - 21.10.2019

Ниту еден договор мене не може да ми забрани да сум Македонец којшто говори македонски јазик и сум од Македонија. Јас многу пати сум го кажувал тоа дека со ниеден договор никој од нас не е обврзан да ја користи новата придавка, истакна претседателот ...

Мицкоски: Патот за Блаце кое го ветуваше Заев до каде е, човекот владее со измами

Курир - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски гостуваше во емисија „Клан дебата“ при што запраша до кај е ветуваниот пат во Блаце што го ветуваше Зоран Заев. Очигледно е дека човекот владее со измами, дели лажни ветувања со цел да се задржи на ...

Мицкоски на Клан ТВ: Кажете ми една странска инвестиција во Чаир, Сарај или до каде е канализацијата во Арачиново, ...

Курир - 21.10.2019

Во денешната емисија на Клан ТВ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој запраша дали за овие три години на власт има барем една инвестиција во Сарај, Чаир и до кај е ветената канализација во Арачиново.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ: Нема договор со криминалот, ќе бидеме немилосрдни во борбата против неправдите

Курир - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при своето гостување на емисија „Клан дебата“ посочи дека нема намера да прави договор со криминалот, тој и неговата партија ќе бидат немилосрдни во борбата против неправдите.

Мицкоски: Во првите 100 дена од новата влада граѓаните ќе ја осетат разликата од оваа неспособна влада

Курир - 21.10.2019

Во емисијата „Клан дебата“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој истакна дека кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ја формира новата влада, граѓаните на Република Македонија уште во првите 100 дена ќе ја почувствуваат разликата од криминалната ...

Мицкоски: Бараме економскиот криминал да не застарува и потекло на имот на политичари

Курир - 21.10.2019

Во емисијата на Клан ТВ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој посочи дека бара економскиот криминал да не застари и ќе бара да се има увид во потеклото на имотот на политичарите.

(ВИДЕО) Костадинов: Мицкоски избега од избори во декември, се плаши од граѓаните, знае дека го чека нов пораз

А1 On - 21.10.2019

На вчерашната лидерска средба ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уплашија од брзи избори. Тоа што Мицкоски не прифати избори во декември кажува дека се плаши од граѓаните, знае дека го чека нов пораз.

Заев: Можеби Таравари го гушкал Мицкоски во Гостивар

+инфо - 21.10.2019

Премиерот Зоран Заев во интервју на Алсат иронично ја коментираше изјавата на лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека Албанци му приоѓале во Гостивар и го гушкале. – Мицкоски веројатно не го препознал Таравари, може тоа Таравари го гушкал.

Мицкоски: По 3-ти јануари имаме техничка влада и нова реалност

Точка - 21.10.2019

Имаме нова реалност. На 3 јануари имаме нов технички премиер, а по изборите и нова влада, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по лидерската средба што попладнево се одржа на Вилата Водно.

Избори и толку од Мицкоски

CivilMedia - 21.10.2019

oд корнер: И сега Мицкоски, што? Удолу длабоко, угоре високо. Еве го април и бараните сто дена. Ја почна премиерската амбиција во опозиција, ќе си ја заврши во опозиција. Утешната награда ќе е сите па и тој во влада ама најмногу на столчето до ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уплашија од брзи избори (ВИДЕО)

iPortal - 21.10.2019

„На вчерашната лидерска средба ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уплашија од брзи избори. Тоа што Мицкоски не прифати избори во декември кажува дека се плаши од граѓаните, знае дека го чека нов пораз“, вели денеска Костадин Костадинов, портпарол и ...

Економскиот криминал да не застарува, закон за ревизија на имот на политичари

Република - 21.10.2019

Во интервју за телевизија „Клан“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој меѓу останатото осврнувајќи се економскиот криминал посочи дека бара економскиот криминал да не застари и ќе бара да се има увид во потеклото на имотот на ...

„Патриотот“ во прегратката на Aлбанците нема одговор за Преспанскиот договор

CivilMedia - 21.10.2019

пишува: По објавување на одлуката за предвремени парламентарни избори на 12 април од вила Водно, излезе „нов“ претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Христијан Мицкоски, меѓу другото, нѐ извести дека е задоволен што во завчерашната прошетка низ Гостивар, Албанци ...

Мицкоски избега од избори во декември, се плаши од граѓаните, знае дека го чека нов пораз

Centar - 21.10.2019

Прес конференција на СДСМ, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ – интегрален текст: Почитувани граѓани, почитувани новинари, На вчерашната лидерска средба ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уплашија од брзи избори.

Заев: Може Таравари го гушкал Мицкоски, или некој од неговиот тим, нема други Албанци тоа што ќе го направат

Centar - 21.10.2019

– Може Таравари го гушкал Мицкоски, или некој од неговиот тим, нема други Албанци тоа што ќе го направат, рече премиерот Зоран Заев. Ова премиерот го кажа откако Мицкоски објави дека бил гушкан од Албанци во Гостивар и му рекле дека ќе гласале за ...

Мицкоски: Датум нема поради погрешните политики што се случуваа

PressingTV - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски во вечерашната емисијата „КланДебата„ рече дека тоашто се случуваше во Брисел е само резултат на погрешните политики што се случуваа во Република Македонија изминатиот период, политки чиишто репрезент ...

Заев го налути Таравари за гушкањето на Мицкоски во Гостивар

Либертас - 21.10.2019

Премиерот Заев прашан вечерва во интервјуто за 360 Степени да ја коментира изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека при посетата во Гостивар му пришле и Албанци, кои, како што рече, го прегрнувале и му рекле – сите не разочараа, ќе ...

Мицкоски вечерва на „ТВ Клан“

Република - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од 20:30 часот ќе гостува на телевизијата Клан Македонија. Како што најави Мицкоски, во интервјуто ќе зборува за поразот со датумот за преговори, за изборите и падот на Владата на Заев, ...

МИЦКОСКИ: Ниту еден договор не може да ми забрани да сум Македонец кој говори македонски јазик

Денешен - 21.10.2019

Ниту еден договор мене не може да ми забрани да сум Македонец којшто говори македонски јазик и сум од Македонија. Јас многу пати сум го кажувал тоа дека со ниеден договор никој од нас не е обврзан да ја користи новата придавка, истакна претседателот ...

Мицкоски избега од избори во декември, се плаши од граѓаните, знае дека го чека нов пораз

24Инфо - 21.10.2019

На вчерашната лидерска средба ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уплашија од брзи избори. Тоа што Мицкоски не прифати избори во декември кажува дека се плаши од граѓаните, знае дека го чека нов пораз.

Костадинов: СДСМ и коалицијата се фаворити на изборите на 12 април (ВИДЕО)

Локално - 21.10.2019

„На вчерашната лидерска средба ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уплашија од брзи избори. Тоа што Мицкоски не прифати избори во декември кажува дека се плаши од граѓаните, знае дека го чека нов пораз“, вели денеска Костадин Костадинов, портпарол и ...

Таравари за гушкањето со Мицкоски: Мурто Амнестија се фатил за Гостивар

Република - 21.10.2019

Откако Заев вечерва во интервјуто за 360 Степени ја коментираше изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека при посетата во Гостивар му пришле и Албанци, кои, како што рече, го прегрнувале и му рекле – сите не разочараа, ќе гласаме за ...