TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денес без вода ќе останат дел од корисниците на Кисела Вода

Денар - 22.09.2017

Денес, 22 септември, без вода ќе останат дел од корисниците во Кисела Вода. Регионалниот центар за управување со кризи соопшти дека поради дефект на водоводна цевка на улица Христо Татарчев бр.

Без вода утре дел од општина Кисела Вода

Канал5 - 21.09.2017

Без вода утре од 8 часот до санирање на дефектот ќе останат корисниците од крстосницата на улиците „Дебарска„ и „Христо Татарчев“ се до последната автобуска постојка 24 во општина Кисела Вода.

Без вода утре дел од општина Кисела Вода

А1 On - 21.09.2017

Без вода утре од 8 часот до санирање на дефектот ќе останат корисниците од крстосницата на улиците „Дебарска„ и „Христо Татарчев“ се до последната автобуска постојка 24 во општина Кисела Вода.

Без вода утре дел од општина Кисела Вода

Слободен Печат - 21.09.2017

Скопје, 21 септември 2017 (МИА) – Без вода утре од 8 часот до санирање на дефектот ќе останат корисниците од крстосницата на улиците „Дебарска„ и „Христо Татарчев“ се до последната автобуска постојка 24 во општина Кисела Вода.

Утре без вода ќе останат дел од корисниците на Кисела Вода

Скопје24 - 21.09.2017

Утре, 22 септември, без вода ќе останат дел од корисниците во Кисела Вода. Регионалниот центар за управување со кризи соопшти дека поради дефект на водоводна цевка на улица Христо Татарчев бр.

Оваа скопска населба утре ќе биде без вода

Press24 - 21.09.2017

Поради изведување на водоводен приклучок на булеварот „Партизански Одреди“ бр. 34 во населбата Дебар Маало, утре ќе има прекин во водоснабдувањето за корисниците лоцирани на булеварот и улиците „Мајаковски“, „Дане Крапчев“ и „Црвена Вода“.

Аеродром и Ново Лисиче сѐ уште без стабилно водоснабдување

Скопје24 - 21.09.2017

Некои жители на населбите Аеродром и Ново Лисиче и вчера беа без вода. Ова е најмалку четврти пат во рок од десетина дена граѓаните да се без вода, некогаш и над 20 часа. Низ булеварот Јане Сандански вчера кружеа цистерни со пивка вода од ЈП ...

Утре Дебар Маало без вода

Сител - 21.09.2017

Поради изведување на водоводен приклучок на бул. „Партизански Одреди“ бр. 34 во населбата Дебар Маало, утре ќе има прекин во водоснабдувањето за корисниците лоцирани на булеварот и улиците „Мајаковски“, „Дане Крапчев“ и „Црвена Вода“.

Без вода утре дел од општина Кисела Вода

+инфо - 21.09.2017

Прекинот на водоснабдувањето е заради дефект на водоводна цевка со пречник 200 мм на улицата Христо Татарчев бр. 60. Без вода утре од 8 часот до санирање на дефектот ќе останат корисниците од крстосницата на улиците Дебарска и Христо Татарчев се до ...

Утре без вода ќе останат дел од корисниците на Кисела Вода

Макфакс - 21.09.2017

Утре, 22 септември, без вода ќе останат дел од корисниците во Кисела Вода. Регионалниот центар за управување со кризи соопшти дека заради дефект на водоводна цевка на улица Христо Татарчев бр.

Поради дефект без вода дел од жителите на Кисела Вода

Вечер Прес - 21.09.2017

Прекинот на водоснабдувањето е заради дефект на водоводна цевка со пречник 200 мм на улицата Христо Татарчев бр. 60. Без вода утре од 8 часот до санирање на дефектот ќе останат корисниците од крстосницата на улиците „Дебарска„ и „Христо Татарчев“ се ...

Без вода утре дел од општина Кисела Вода

Либертас - 21.09.2017

Без вода утре од 8 часот до санирање на дефектот ќе останат корисниците од крстосницата на улиците „Дебарска„ и „Христо Татарчев“ се до последната автобуска постојка 24 во општина Кисела Вода.

Утре без вода ќе останат дел од корисниците на Кисела Вода

Sky - 21.09.2017

Утре, 22 септември, без вода ќе останат дел од корисниците во Кисела Вода. Регионалниот центар за управување со кризи соопшти дека поради дефект на водоводна цевка на улица Христо Татарчев бр.

Утре без вода ќе останат дел од корисниците на Кисела Вода

Точка - 21.09.2017

Утре, 22 септември, без вода ќе останат дел од корисниците во Кисела Вода. Регионалниот центар за управување со кризи соопшти дека поради дефект на водоводна цевка на улица Христо Татарчев бр.

Аеродром и Ново Лисиче сѐ уште без стабилно водоснабдување...

Н.Македонија - 21.09.2017

Аеродром и Ново Лисиче сѐ уште без стабилно водоснабдување Некои жители на населбите Аеродром и Ново Лисиче и вчера беа без вода. Ова е најмалку четврти пат во рок од десетина дена граѓаните да се без вода, некогаш и над 20 часа.

Граѓаните со туби и со кофи бркаат цистерни во Аеродром и Ново Лисиче

Слободен Печат - 20.09.2017

ЈП „Водовод и канализација“ вчера пушти цистерни со вода, кои кружеа од ТЦ „Три бисери“ па сè до „Капитол“, како и од поштата до последната станица на автобусот со број 15 Пишува Елена Вељановска За само шест дена, дел од граѓаните што живеат во ...

Граѓаните со туби и со кофи бркаат цистерни

+инфо - 20.09.2017

Цистерни со вода вчера кружеа од ТЦ „Три бисери“ па сè до „Капитол“, како и од поштата до последната станица на на автобусот со број 15 За само шест дена, дел од граѓаните што живеат во населбите Ново Лисиче и Аеродром, по неколку часови дневно се ...

Водовод најавува стабилизација на мрежата во Аеродром и Ново Лисиче

Република - 20.09.2017

Сакаме искрено да се извиниме на сите граѓани, кои имаа непријатности поради прекините во водоснабдувањето, жалиме за проблемите со кои се соочија и сме благодарни за нивното трпение во минатиот период, се наведува во соопштението на ЈП „Водовод и ...

Аеродром и Лисиче без вода за пиење

24 Вести - 19.09.2017

Цистерни со вода кружат низ Аеродром, населбата и денеска без вода. Граѓаните гневни, ова е трет пат во рок до десетина дена Аеродром и Ново Лисиче да имаат проблеми со водата, побараа брзо решавање на проблемите со водоснабдувањето.

Цистерни со вода За пиење кружат Низ Аеродром, населбата пак без вода

Сакам да кажам - 19.09.2017

Жителите на населбите Аеродром и Ново Лисиче и денеска се без вода. Ова е трет пат во рок од десетина дена, граѓаните да се без вода цел ден. Низ булеварот Јане Сандански од утрово кружат цистерни со питка вода од ЈП „Водовод и канализација“.

Општина Аеродром: Не сме виновни за дефектите со вода

Макфакс - 19.09.2017

Општина Аеродром нема никаква вина заради дефектите на водоводната мрежа. Сите обвинувања, врз кои се темели текстот, цениме дека имаат политичка позадина без ниту еден релевантен доказ дека Општината на каков било начин е поврзана со прекин на ...

ЈП „Водовод и канализација“ им се извинува на граѓаните за немањето вода

Макфакс - 19.09.2017

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ одговори на револтираните реакции на жителите на Аеродром, Ново Лисиче и Кисела Вода кои летово се сочија со редукции на вода што таеја и над 20 часови.

„Водовод“ им се извини на граѓаните за рестрикциите со водата

+инфо - 19.09.2017

Цистерни со питка вода кружат на потегот од Три Бисери до Капитол мол и од поштата до последна 5ка и 15ка поради дефект кој настанал денеска. Јп „Водовод и канлизација“ искрено им се извинува на сите граѓани, кои имаа непријатности поради прекините ...

ЈП Водовод се извини и ги објаснува причините за прекинот на водоснабдувањето

МКД - 19.09.2017

ЈП Водовод и канализација испрати соопштение во кое се објаснуваат честите прекини на водоснабдувањето во високата зона на населбите Аеродром и Ново Лисиче, кои предизвикаа револт кај граѓаните.

Жителите на Аеродром и Ново Лисиче со денови по повеќе часови немаат вода

Сител - 19.09.2017

-Сакаме искрено да се извиниме на сите граѓани, кои имаа непријатности поради прекините во водоснабдувањето, жалиме за проблемите со кои се соочија и сме благодарни за нивното трпение во минатиот период.

Цистерни од утрово пуштени низ Аеродром, жителите повторно се без вода

Скопје24 - 19.09.2017

Жителите на населбите Аеродром и Ново Лисиче и денеска се без вода. Ова е трет пат во рок од десетина дена, граѓаните да се без вода цел ден. Низ булеварот Јане Сандански од утрово кружат цистерни со питка вода од ЈП „Водовод и канализација“.

Санирањето на дефектите привршува, Водовод најавува стабилизација на мрежата во Аеродром и Ново Лисиче

Курир - 19.09.2017

Сакаме искрено да се извиниме на сите граѓани, кои имаа непријатности поради прекините во водоснабдувањето, жалиме за проблемите со кои се соочија и сме благодарни за нивното трпение во минатиот период, се наведува во денешното соопштение на ЈП ...

Извинување од ЈП Водовод и канализација Скопје за честите прекини во водоснабдувањето во Аеродром и Ново Лисиче

А1 On - 19.09.2017

„Сакаме искрено да се извиниме на сите граѓани, кои имаа непријатности поради прекините во водоснабдувањето, жалиме за проблемите со кои се соочија и сме благодарни за нивното трпение во минатиот период.

Жителите на Аеродром и Ново Лисиче со денови по повеќе часови немаат вода

Скопје24 - 19.09.2017

-Сакаме искрено да се извиниме на сите граѓани, кои имаа непријатности поради прекините во водоснабдувањето, жалиме за проблемите со кои се соочија и сме благодарни за нивното трпение во минатиот период.

Жителите на Аеродром со порака: ЈП Водовод вие сте најнеспособното претпријатие и ги потценувате граѓаните

МКД - 19.09.2017

ЈП Водовод и канализација, компанијата што важно е сместена во милионско здание, а на корисниците не може да им ја испорача основната услуга заради која постои. Ново Лисиче (и Аеродром) сабајлево пак нема вода, трет пат за една недела.

Општина Аеродром: Не сме виновни за дефектите со вода

Точка - 19.09.2017

Општина Аеродром нема никаква вина заради дефектите на водоводната мрежа. Сите обвинувања, врз кои се темели текстот, цениме дека имаат политичка позадина без ниту еден релевантен доказ дека Општината на каков било начин е поврзана со прекин на ...

Ново Лисиче и Аеродром в сабота ќе останат без вода

Sky - 19.09.2017

Поради реконструкција на водоводна мрежа и замена на цевка ф-500 мм на кружниот тек на улица Христо Татарчев со булевар Србија, в сабота без вода ќе бидат корисниците од висока зона на Ново Лисиче и Аеродром од 8 часот до санирање.

Длабоко извинување од Водовод до граѓаните на Општина Аеродром

Точка - 19.09.2017

Сакаме искрено да се извиниме на сите граѓани, кои имаа непријатности поради прекините во водоснабдувањето, жалиме за проблемите со кои се соочија и сме благодарни за нивното трпение во минатиот период.

Писма на читатели: 150 илјади луѓе сме заложници на ЈП Водовод и канализација, живееме како во Африка веќе 2 недели!

Либертас - 19.09.2017

Читатели на Либертас пишуваат за проблемот со водоснабдување: Почитувани, Живеам во Аеродром и како што веќе информиравте ние немаме вода секој втор ден веќе скоро две недели. Понекогаш и по 15 часа дневно.

ЈП Водовод и канализација: Длабоко извинување до граѓаните кои имаа непријатности поради прекините во водоснабдувањето

Скопје инфо - 19.09.2017

Утрово на социјалните мрежи граѓаните реагираа за честите прекини во водоснабдувањето во населбата Аеродром. Во однос на реакциите од граѓаните попладнево со свое соопштение излезе ЈП Водовод и канализација.

Цистерни со вода за пиење кружат низ Аеродром, населбата пак без вода

iPortal - 19.09.2017

Жителите на населбите Аеродром и Ново Лисиче и денеска се без вода. Ова е трет пат во рок од десетина дена, граѓаните да се без вода цел ден, пренесува порталот Сакам да кажам. Низ булеварот Јане Сандански од утрово кружат цистерни со питка вода од ...

ЈП Водовод и канализација се извинија за немањето вода во Аеродром и Ново Лисиче

Локално - 19.09.2017

По реакциите на граѓаните поради честите прекини на водоснабдувањето со свое соопштение се огласи јавното претпријатие Водовод и канализација. Во него тие велат: Сакаме искрено да се извиниме на сите граѓани, кои имаа непријатности поради прекините ...

ГРАЃАНИТЕ БЕСНИ – „Водовод“ им се извини за рестрикциите со водата

МК News - 19.09.2017

Јп „Водовод и канлизација“ искрено им се извинува на сите граѓани, кои имаа непријатности поради прекините во водоснабдувањето и жали за проблемите со кои се соочија. Компанијата изразува благодарност за трпението на граѓаните во минатиот период.

„Водовод и канализација“: Искрено се извинуваме за прекините во водоснабдувањето во Аеродром

еМагазин - 19.09.2017

Сакаме искрено да се извиниме на сите граѓани, кои имаа непријатности поради прекините во водоснабдувањето, жалиме за проблемите со кои се соочија и сме благодарни за нивното трпение во минатиот период, соопшти денеска Водовод и канализација „Би ...

ФОТО: Нов кружен тек во Скопје, Трајановски на терен

Курир - 18.09.2017

Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ во текот на изминативе денови извршија реконструкција на два цевковода од водоводната мрежа (Ф 700 милиметри и Ф 400 милиметри) кај новиот кружен тек што се формира на улицата Христо Татарчев и булеварот ...

Реконструирана водоводната мрежа кај новиот кружен тек на булеварот Србија

Макфакс - 18.09.2017

Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ во текот на изминативе денови извршија реконструкција на два цевковода од водоводната мрежа кај новиот кружен тек што се формира на улицата Христо Татарчев и булеварот Србија.

Реконструкција на водоводната мрежа кај новиот кружен тек на булеварот „Србија“

А1 On - 18.09.2017

Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ во текот на изминативе денови извршија реконструкција на два цевковода од водоводната мрежа со пречници од 700 и 400 милиметри кај новиот кружен тек што се формира на улицата „Христо Татарчев“ и булеварот ...

Булевар „Србија“ со уште еден кружен тек ќе продолжи до Кисела Вода (фото)

Скопје инфо - 18.09.2017

Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ во текот на изминативе денови извршија реконструкција на два цевковода од водоводната мрежа (Ф 700 милиметри и Ф 400 милиметри) кај новиот кружен тек што се формира на улицата Христо Татарчев и булеварот ...

Нов кружен тек во Скопје, Трајановски на терен (Галерија)

Република - 18.09.2017

Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ во текот на изминативе денови извршија реконструкција на два цевковода од водоводната мрежа (Ф 700 милиметри и Ф 400 милиметри) кај новиот кружен тек што се формира на улицата Христо Татарчев и булеварот ...

Реконструирана водоводната мрежа кај новиот кружен тек на булеварот Србија

Точка - 18.09.2017

Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ во текот на изминативе денови извршија реконструкција на два цевковода од водоводната мрежа кај новиот кружен тек што се формира на улицата Христо Татарчев и булеварот Србија.

Реконструкција на водоводната мрежа на булеварот Србија...

Н.Македонија - 18.09.2017

Реконструкција на водоводната мрежа на булеварот Србија Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ во текот на изминативе денови извршија реконструкција на два цевковода од водоводната мрежа, со пречници од 700 и 400 милиметри, кај новиот кружен тек што ...

Реконструирана водоводната мрежа кај новиот кружен тек на булеварот Србија

Денар - 18.09.2017

Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ во текот на изминативе денови извршија реконструкција на два цевковода од водоводната мрежа кај новиот кружен тек што се формира на улицата Христо Татарчев и булеварот Србија.