TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Владата постојано ја задолжува државата

Канал5 - 23.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата за постојано задолжување, бидејќи како што велат од партијата, за помалку од два месеци ја задолжила државата за 70-тина милиони евра, а оти со ребалансот на буџетот предвидува зголемување на долгот за 150 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата постојано ја задолжува државата

24 Вести - 23.07.2017

Откако СДС дојде на власт, започнаа долговите на Македонија рапидно да растат. Тевдовски и Заев сакајќи да ја оправдаат својата лага дека владата на ВМРО-ДПМНЕ оставила наводен скриен долг од 1 милијарда евра излегоа на прес конференција каде ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата само ја задолжува државата

ТВ21 - 23.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата за постојано задолжување, бидејќи како што велат од партијата, за помалку од два месеци ја задолжила државата за 70-тина милиони евра, а оти со ребалансот на буџетот предвидува зголемување на долгот за 150 ...

ВМРО-ДПМНЕ бара да престане отпуштањето на вработени во администрацијата

Фокус - 23.07.2017

Пратеничката и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова денеска на прес-конференција обвини дека жени – раководители на неколку институции во земјата се избркани од работа или пред бркање.

Рангелова: Прогонот на вработените во администрацијата од СДСМ е одлика на фашистички режим

Нетпрес - 23.07.2017

Сите кои се вработени во изминатата деценија се под закани од новите раководители поставени од СДСМ, а веќе десетици меѓу кои и самохрани мајки без образоложение и вистински причини се избркани од работа, предупреди Рангелова Директорката на домот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата постојано ја задолжува државата

Алфа - 23.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата за постојано задолжување, бидејќи како што велат од партијата, за помалку од два месеци ја задолжила државата за 70-тина милиони евра, а оти со ребалансот на буџетот предвидува зголемување на долгот за 150 ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС почна да ја партизира државата

Сител - 23.07.2017

Премиерот Зоран Заев и СДСМ почнаа да ги реализираат ветувањата дека Македонија ќе ја направат партиска држава, а оти тоа ќе го платат граѓаните на Република Македонија со стотици милиони денари од Буџетот, обвини ВМРО-ДПМНЕ.

Рангелова бара „режимот“ на Заев да сопре со прогонот на вработените во администрацијата (ВИДЕО)

Стандард - 23.07.2017

„СДС ја спроведува на дело максимата на Зоран Заев „на клоци ќе ги бркаме и ќе вработуваме од чистачка до министер“. Режимот на Заев и СДС не го интересира што овие жени кои ги исфрлаат на улица се и мајки, а дел од нив и самите се грижат за ...

Колариќ: СДСМ започна да воспоставува режим во Македонија

Нетпрес - 23.07.2017

Деца на коалициони партнери на Заев, комедијанти кои глумеле објективни критичари, граѓани кои глумеле независни и невладини корективи на власта – сите денес се вработени во Владата и се платени со стотици милиони денари пари на граѓаните, рече ...

ВМРО-ДПМНЕ: Секој ден владата на СДС ги задолжува граѓаните за нови 1.7 милиони евра

Курир - 23.07.2017

Владата на СДС лажејќи го народот во очи ја задолжува државата со енормни суми. За помалку од два месеци антиреформската влада на СДС успеа државата да ја задолжи за 70-тина милиони евра, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ кое во продолжение ви ...

Петроски: Се политизира изградбата на автопатите

А1 On - 23.07.2017

ВМРО – ДПМНЕ денеска оцени дека започнатата изградба на патиштата не треба да биде прекината од страна на Владата и посочи дека СДСМ треба да ги исполни дадените ветувања за изградба на 550 километри автопати и 600 километри магистрални патишта.

Петроски: СДСМ ветуваше стотици километри патишта а не започна ниту сто метри

Нетпрес - 23.07.2017

Очигледно СДСМ има проблем да организира да се довршат и веќе започнатите, бидејќи за тоа треба работа и знаење а не само гол популизам, истакна претставникот на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ пред изборите вети 550 километри автопати и 600 километри магистрални ...

ВМРО-ДПМНЕ: Османи вели едно, но Заев си кажа дека сака да го партизира судството

МКД - 23.07.2017

Вицепремиерот Бујар Османи залудно се обидува да лаже и да ја манипулира јавноста дека граѓаните лошо го разбрале Зоран Заев за генералниот реизбор на судии што планира да го реализира. Владата на СДС има намера комплетно да го партизира судството и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Откако СДС дојде на власт, долговите на Македонија рапидно растат

А1 On - 23.07.2017

„Владата на СДС лажејќи го народот во очи ја задолжува државата со енормни суми. За помалку од два месеци антиреформската влада на СДС успеа државата да ја задолжи за 70-тина милиони евра.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата постојано ја задолжува државата

Сител - 23.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата за постојано задолжување, бидејќи како што велат од партијата, за помалку од два месеци ја задолжила државата за 70-тина милиони евра, а оти со ребалансот на буџетот предвидува зголемување на долгот за 150 ...

Рангелова: Бараме под итно да престане овој прогон на вработените во администрацијата кој го врши СДС

Курир - 23.07.2017

Директорката на домот за деца без родители 11-ти Октомври Скопје, Ристена Атанасова е избркана од работа и оставена на улица. Ристена Атанасова е самохрана мајка, вели на денешната пресконференција Даниела Рангелова од ВМРО-ДПМНЕ.

Колариќ: СДС започна да воспоставува режим во Република Македонија

Курир - 23.07.2017

Зоран Заев и СДС започнаа со реализација на планот да ја направат партијата држава, а државата партија, изјави на денешната шресконференција Светлана Колариќ од ВМРО-ДПМНЕ. -Сето тоа ќе го платат граѓаните на Република Македонија со стотици милиони ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС почна да ја партизира државата

А1 On - 23.07.2017

Премиерот Зоран Заев и СДСМ почнаа да ги реализираат ветувањата дека Македонија ќе ја направат партиска држава, а оти тоа ќе го платат граѓаните на Република Македонија со стотици милиони денари од Буџетот, обвини ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ бара да престане отпуштањето на вработени во администрацијата

А1 On - 23.07.2017

Пратеничката и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова денеска на прес-конференција обвини дека жени – раководители на неколку институции во земјата се избркани од работа или пред бркање.

Петроски: СДС пред изборите вети 550 километри автопати и 600 километри магистрални патишта, досега не се почнати ниту ...

Курир - 23.07.2017

СДС треба да престане да се однесува како опозиција и да почне да се однесува одговорно кон граѓаните. СДС пред изборите вети 550 километри автопати и 600 километри магистрални патишта, изјави на денешната пресконференција Божидар Петрески.

Петроски: Се политизира изградбата на автопатите

Сител - 23.07.2017

ВМРО - ДПМНЕ денеска оцени дека започнатата изградба на патиштата не треба да биде прекината од страна на Владата и посочи дека СДСМ треба да ги исполни дадените ветувања за изградба на 550 километри автопати и 600 километри магистрални патишта.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС сакаат да воспостават строга партиска контрола врз судството

Курир - 23.07.2017

Соопштение до јавноста, реакција на интервјуто на Бујар Османи за Радио Слободна Европа Вицепремиерот Бујар Османи залудно се обидува да лаже и да ја манипулира јавноста дека граѓаните лошо го разбрале Зоран Заев за генералниот реизбор на судии што ...

ВМРО-ДПМНЕ порачува дека долгот со новата власт секојдневно расте и дека државата не е партиска фирма на СДСМ

Нетпрес - 23.07.2017

Владата на СДСМ секојдневно ги задолжува граѓаните за 1.7 милиони евра, а згора на тоа, оваа антиреформската влада со ребалансот на Буџетот предвидува зголемување на долгот за 150 милиони евра, а тоа е повеќе од планираното, се истакнува во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Османи манипулира со јавноста за планираниот генерален избор на судиите

Нетпрес - 23.07.2017

Покрај Љубомир Фрчкоски кој во владите на СДСМ своевремено беше министер за наворешни работи и министер за внатрешни работи, во овој совет се наоѓа и претседателката на Комисијата за политички систем на СДСМ, Маргарита Цаца Николовска Вицепремиерот ...

Колариќ: СДС почна да воспоставува режим, но ќе почувствува отпор од народот

Локално - 23.07.2017

Зоран Заев и СДС почнаа со реализација на планот да ја направат партијата држава, а државата партија, а тоа ќе го платат граѓаните на Република Македонија со стотици милиони денари од буџетот, изјави денеска на прес-конференција Светлана Колариќ од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС има намера комплетно да го партизира судството

Локално - 23.07.2017

Вицепремиерот Бујар Османи залудно се обидува да лаже и да ја манипулира јавноста дека граѓаните лошо го разбрале Зоран Заев за генералниот реизбор на судии што планира да го реализира, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на ...

СДС започна да воспоставува режим во Република Македонија

Пулс24 - 23.07.2017

Зоран Заев и СДС започнаа со реализација на планот да ја направат партијата држава, а државата партија, изјави на денешната шресконференција Светлана Колариќ од ВМРО-ДПМНЕ. -Сето тоа ќе го платат граѓаните на Република Македонија со стотици милиони ...

Бараме под итно да престане овој прогон на вработените во администрацијата кој го врши СДС

Пулс24 - 23.07.2017

Директорката на домот за деца без родители 11-ти Октомври Скопје, Ристена Атанасова е избркана од работа и оставена на улица. Ристена Атанасова е самохрана мајка, вели на денешната пресконференција Даниела Рангелова од ВМРО-ДПМНЕ.

СДС треба да престане да се однесува како опозиција и да почне да се однесува одговорно кон граѓаните

Пулс24 - 23.07.2017

ДС треба да престане да се однесува како опозиција и да почне да се однесува одговорно кон граѓаните. СДС пред изборите вети 550 километри автопати и 600 километри магистрални патишта, изјави на денешната пресконференција Божидар Петрески.

Колариќ: СДСМ воспоставува режим, но народот ќе пружи отпор

Фактор - 23.07.2017

Светлана Колариќ на партиската прес конференција продолжи со досегашните обвинувања против Премиерот Зоран Заев и СДСМ за вработувањето на портпароли и советници во министерствата кои според нив биле партиски војници.

Рангелова: Под итно да престане прогонот на вработени во администрацијата кој го врши СДС (Видео)

Република - 23.07.2017

Директорката на домот за деца без родители 11-ти Октомври Скопје, Ристена Атанасова е избркана од работа и оставена на улица. Ристена Атанасова е самохрана мајка, вели на денешната пресконференција Даниела Рангелова од ВМРО-ДПМНЕ.

Колариќ: СДС започна да воспоставува режим во Република Македонија (Видео)

Република - 23.07.2017

Зоран Заев и СДС започнаа со реализација на планот да ја направат партијата држава, а државата партија, изјави на денешната шресконференција Светлана Колариќ од ВМРО-ДПМНЕ. – Сето тоа ќе го платат граѓаните на Република Македонија со стотици милиони ...

ВМРО-ДПМНЕ: Секој ден владата на СДС ги задолжува граѓаните за нови 1.7 милиони евра

Либертас - 23.07.2017

„Владата на СДС лажејќи го народот во очи ја задолжува државата со енормни суми. За помалку од два месеци антиреформската влада на СДС успеа државата да ја задолжи за 70-тина милиони евра.

ВМРО-ДПМНЕ: Oткако СДС е на власт, долговите на Македонија рапидно почнаа да растат

Република - 23.07.2017

ВМРО­-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата за постојано задолжување, бидејќи како што велат од партијата, за помалку од два месеци ја задолжила државата за 70­-тина милиони евра, а оти со ребалансот на буџетот предвидува зголемување на долгот за 150 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата постојано ја задолжува државата

Вечер Прес - 23.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата за постојано задолжување, бидејќи како што велат од партијата, за помалку од два месеци ја задолжила државата за 70-тина милиони евра, а оти со ребалансот на буџетот предвидува зголемување на долгот за 150 ...

Колариќ: СДС почна да воспоставува режим, но ќе почувствува отпор од народот

Мета - 23.07.2017

Зоран Заев и СДС почнаа со реализација на планот да ја направат партијата држава, а државата партија, а тоа ќе го платат граѓаните на Република Македонија со стотици милиони денари од буџетот, изјави денеска на прес-конференција Светлана Колариќ од ...

Владата наСДС сакаат да воспостават строга партиска контрола врз судството

Пулс24 - 23.07.2017

Соопштение до јавноста, реакција на интервјуто на Бујар Османи за Радио Слободна Европа. Вицепремиерот Бујар Османи залудно се обидува да лаже и да ја манипулира јавноста дека граѓаните лошо го разбрале Зоран Заев за генералниот реизбор на судии што ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС има намера комплетно да го партизира судството

Мета - 23.07.2017

Вицепремиерот Бујар Османи залудно се обидува да лаже и да ја манипулира јавноста дека граѓаните лошо го разбрале Зоран Заев за генералниот реизбор на судии што планира да го реализира, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС има намера комплетно да го партизира судството

Република - 23.07.2017

Вицепремиерот Бујар Османи залудно се обидува да лаже и да ја манипулира јавноста дека граѓаните лошо го разбрале Зоран Заев за генералниот реизбор на судии што планира да го реализира, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на ...

(ВИДЕО) Рангелова: Бараме под итно да престане овој прогон на вработените во администрацијата кој го врши СДС

Либертас - 23.07.2017

Интегрален текст од прес конференција на Даниела Рангелова, член на ИК на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот се зголемува задолжувањето за 150 милиони евра

Канал5 - 22.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во денешното писмено соопштение обвини дека Владата за помалку од два месеца ја задолжила државата за околу 70 милиони евра и оти со ребалансот на Буџетот се предвидува зголемување на задолжувањето за 150 милиони евра повеќе од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот се зголемува задолжувањето за 150 милиони евра

24 Вести - 22.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во денешното писмено соопштение обвини дека Владата за помалку од два месеца ја задолжила државата за околу 70 милиони евра и оти со ребалансот на Буџетот се предвидува зголемување на задолжувањето за 150 милиони евра повеќе од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС бесрамно продолжува да ги задолжува граѓаните

Макфакс - 22.07.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека за помалку од два месеци откако се на власт СДС, успеале државата да ја задолжат за околу 70-тина милиони евра. „Граѓаните на Република Македонија секој ден кога се будат под власт на СДС, државата се задолжува за нови ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС со Фркчовистички совет ќе се обиде да го контролира судството и да инсталира нови „Катици“

А1 On - 22.07.2017

„СДС со Фркчовистички совет ќе се обиде да го контролира судството и да инсталира нови „Катици“ за да има целосна контрола. Љубомир Фрчковски е човек кој во режимот на СДС своевремено се занимавал со политички местенки и прогони на луѓе само заради ...

Стаменковска: СДС со Фркчовистички совет ќе се обиде да го контролира судството и да инсталира нови „Катици“ за да има ...

Курир - 22.07.2017

СДС со Фркчовистички совет ќе се обиде да го контролира судството и да инсталира нови „Катици“ за да има целосна контрола, изјави денеска Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ. -Љубомир Фрчковски е човек кој во режимот на СДС своевремено се занимавал ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС со Фркчовистички совет ќе се обиде да го контролира судството и да инсталира нови „Катици“

Стандард - 22.07.2017

„СДС со Фркчовистички совет ќе се обиде да го контролира судството и да инсталира нови „Катици“ за да има целосна контрола. Љубомир Фрчковски е човек кој во режимот на СДС своевремено се занимавал со политички местенки и прогони на луѓе само заради ...

Стаменковска: СДСМ ќе се обиде со свои инсталации да има целосна контрола во судството

Нетпрес - 22.07.2017

Лустрираниот Фркчоски е еден од идеолозите на смената на над 600 судии во само неколку минути строго по политичка основа, со кој СДС изврши комплетна партизација на судството, а Заев го предлага за реформатор на судството, предупреди претставничката ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто државата се задолжува со толкава енормна сума и каде владата на СДС планира да ја потроши.

А1 On - 22.07.2017

„СДС бесрамно продолжува да ги задолжува граѓаните на Република Македонија. СДС за помалку од два месеци успеа државата да ја задолжи за околу 70-тина милиони евра. Граѓаните на Република Македонија секој ден кога се будат под власт на СДС, државата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Тевдовски со своето незнаење и конфузност е елементарна непогода и ризик за економијата

Курир - 22.07.2017

СДС бесрамно продолжува да ги задолжува граѓаните на Република Македонија. СДС за помалку од два месеци успеа државата да ја задолжи за околу 70-тина милиони евра, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Тевдовски претставува елементарна непогода за македонската економија

Нетпрес - 22.07.2017

Тевдовски се обидува да ги лаже граѓаните и долговите што ги правеше нивниот поранешен социјалдемократски градоначалник на Охрид, Александар Петрески, да ги припише на ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од оваа партија Министерот за финансии Драган Тевдовски со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот се зголемува задолжувањето за 150 милиони евра

Сител - 22.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во денешното писмено соопштение обвини дека Владата за помалку од два месеца ја задолжила државата за околу 70 милиони евра и оти со ребалансот на Буџетот се предвидува зголемување на задолжувањето за 150 милиони евра повеќе од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Тевдовски не прави разлика од доспеани и недоспеани обврски

МКД - 22.07.2017

СДС бесрамно продолжува да ги задолжува граѓаните на Република Македонија. СДС за помалку од два месеци успеа државата да ја задолжи за околу 70-тина милиони евра. Граѓаните на Република Македонија секој ден кога се будат под власт на СДС, државата ...

Стаменковска: СДС со Фркчовистички совет ќе се обиде да го контролира судството

Мета - 22.07.2017

СДС со Фркчовистички совет ќе се обиде да го контролира судството и да инсталира нови „Катици“ за да има целосна контрола, изјави денеска на прес-конференција Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ Таа додаде дека „безобразно е сега Зоран Заев да го ...

Стаменковска: СДСМ ќе се обиде со свои инсталации да има целосна контрола во судството

Точка - 22.07.2017

СДСМ со Фрчковистички совет ќе се обиде да го контролира судството и да инсталира нови „Катици“ за да има целосна контрола, изјави во саботата Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ. „Љубомир Фрчкоски е човек кој во режимот на СДС своевремено се ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС бесрамно продолжува да ги задолжува граѓаните

Точка - 22.07.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека за помалку од два месеци откако се на власт СДС, успеале државата да ја задолжат за околу 70-тина милиони евра. „Граѓаните на Република Македонија секој ден кога се будат под власт на СДС, државата се задолжува за нови ...

ВМРО- ДПМНЕ: Тевдовски со своето незнаење и конфузност е елементарна непогода и за економијата

Пулс24 - 22.07.2017

СДС бесрамно продолжува да ги задолжува граѓаните на Република Македонија. СДС за помалку од два месеци успеа државата да ја задолжи за околу 70-тина милиони евра, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Стаменковска: Фрчковистичкиот совет ќе ги понижи судиите

Фактор - 22.07.2017

Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ на денешната партиска прес-конференција го критикуваше новоформираниот совет за реформи во судството и од сите членови најмногу го издвои професорот Љубомир Фрчковски како несоодветен кадар за најавените промени.

Стаменковска: СДС со Фркчовистички совет ќе се обиде да го контролира судството

Пулс24 - 22.07.2017

СДС со Фркчовистички совет ќе се обиде да го контролира судството и да инсталира нови „Катици“ за да има целосна контрола, изјави денеска Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ. -Љубомир Фрчковски е човек кој во режимот на СДС своевремено се занимавал ...

Комисиската расправа за ребалансот на буџетот ќе продолжи и денеска

Мета - 22.07.2017

Комисијата за финансирање и буџет денеска во 10.30 часот ќе го одржи петтото продолжение на седницата на која се расправа за предлогот на Владата за ребаланс на буџетот за 2017 година. Пред почетокот на расправата, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ остануваат на ...

Со ребалансот се зголемува задолжувањето за 150 милиони евра

Идивиди - 22.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во денешното писмено соопштение обвини дека Владата за помалку од два месеца ја задолжила државата за околу 70 милиони евра и оти со ребалансот на Буџетот се предвидува зголемување на задолжувањето за 150 милиони евра повеќе од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да каже по кој критериум ја вработи ќерката на Тито Петковски во Влада

Фокус - 21.07.2017

По кој критериум Заев ја вработи ќерката на Тито Петковски во Владата? Според кој критериум комедијанти се вработуваат на одговорни позиции? праша Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ. „Граѓаните не се должни ниту да ги плаќаат фактурите од Тито ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ сака да ги претвори судовите во партиска алатка

Фокус - 21.07.2017

СДСМ со судовите сака да го направи тоа што го направи со СЈО, да ги претвори во партиска алатка која ќе ја води и помага нивната политика, изјави Зоран Илиоски од ВМРО-ДПМНЕ. -Владата на Заев подготви таканаречен совет за реформи во судството во ...

ВМРО-ДПМНЕ спинува: Заев вети 16.000 минимална плата, а не 12.000

Фокус - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва испрати реакција во која вели дека премиерот Зоран Заев и СДСМ ветиле минимална плата од 16.000 денари, а од септември минималната плата ќе се покачи на 12.000 денари. СДСМ во изборната кампања вети постигнување 16.000 денари ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да ги исполни ветувањата за минималната и просечната плата

Канал5 - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ попладнево преку соопштение реагираше на изјавата на премиерот Зоран Заев за минималната плата дадена при неговата денешна посета на Штип. Во реакцијата ВМРО-ДПМНЕ наведува дека СДСМ треба да се зафати со решавање на реалните проблеми на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да ги исполни ветувањата за минималната и просечната плата

ТВ21 - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ попладнево преку соопштение реагираше на изјавата на премиерот Зоран Заев за минималната плата дадена при неговата денешна посета на Штип. Во реакцијата ВМРО-ДПМНЕ наведува дека СДСМ треба да се зафати со решавање на реалните проблеми на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е на власт и има одговорност за државата и економијата

Канал5 - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во пишано соопштение наведува дека СДСМ е на власт и ја има одговорноста да се грижи за државата и економијата, а не, како што е посочено, преку празни и бледи прес-конференции да ја манипулира јавноста и да наоѓа секакви оправдувања за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните не треба да плаќаат за СДСМ да ги вработува вандалите од шарената револуција

Фокус - 21.07.2017

„Во целата кампања која што ја водеше СДС се говореше и ветуваше едно, а сега се прави спротивното. Со предложениот ребаланс на буџетот планираат дополнително зголемување на задолжувањето од цели 150 милиони евра до крајот на годинава.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е на власт и има одговорност за државата и економијата

24 Вести - 21.07.2017

И денеска преку пишано соопштение реагираа од ВМРО ДПМНЕ. Партијата во соопштението наведува дека СДСМ е на власт и ја има одговорноста да се грижи за државата и економијата, а не, како што е посочено, преку празни и бледи прес-конференции да ја ...

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ со судовите сака да го направи тоа што го направи со СЈО, да ги претвори во партиска алатка

Канал5 - 21.07.2017

СДСМ со судовите сака да го направи тоа што го направи со СЈО, да ги претвори во партиска алатка која ќе ја води и помага нивната политика, изјави Зоран Илиоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. - Владата на Заев подготви таканаречен совет за реформи во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев вработува партиски војници

ТВ21 - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека вработувањето на партиски војници и послушници не запира и оти тоа со стотици милиони денари во буџетот го плаќаат граѓаните на Република Македонија. – По кој критериум Заев ја вработи ќерката на Тито Петковски во Владата? ...

Стаменковска: Стотици милиони денари од буџетот секоја година наместо да се трошат за нови училишта, болници и спортски ...

Курир - 21.07.2017

Зоран Заев и СДС се побрутално го спроведуваат планот да ја направат партијата држава, а државата партија, истакна на денешната прес-конференција Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ. -Вработувањето на партиски војници и послушници не запира, а сето ...

Жителите на Лабуништа бараат од новата Влада да ја продолжи веќе започнатата изградба на Спортската сала

Курир - 21.07.2017

Жителите на струшкото село Лабуништа бараат од новата влада да ја внесе во ребалансот на буџетот веќе започнатата Спортска сала. -Моментално Спортската сала служи за паркинг на приватни автомобили и веќе месец дена не се работи, изјави Хари ...

Стаменковска: СДС уште од прв ден ги прекриши законите поставувајќи нивни директори

Курир - 21.07.2017

Боде во очи тоа што со доаѓањето на власт на СДС почнаа да се кршат законите и уште првите денови видовме разрешување на директори и веднаш именување на нови директори, тоа е нормално и во секоја држава се случува кога ќе дојде нова власт да се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев мора да го исполни тоа што го ветуваше

А1 On - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на изјавата на премиерот Заев во Штип. „Зоран Заев мора да го исполни тоа што го ветуваше. Граѓаните не очекуваат 12 000 денари минимална плата туку 16 000 како што ветуваше пред изборите.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да ги исполни ветувањата за минималната и просечната плата

Курир - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ попладнево преку соопштение реагираше на изјавата на премиерот Зоран Заев за минималната плата дадена при неговата денешна посета на Штип. Во реакцијата ВМРО-ДПМНЕ наведува дека СДСМ треба да се зафати со решавање на реалните проблеми на ...

Стаменковска: Заев да каже по кој критериум ја вработи ќерката на Тито Петковски во Владата

Макфакс - 21.07.2017

По кој критериум Заев ја вработи ќерката на Тито Петковски во Владата? Според кој критериум комедијанти се вработуваат на одговорни позиции? Дали е вистина дека во Владата се вработени и лица што биле предмет на кривичен прогон и во Македонија и во ...

Мицевски: СДСМ го крати буџетот за земјоделците за да финансира замајување на јавноста

Нетпрес - 21.07.2017

Лицемерието на СДСМ на свој грб најмногу го почувствуваа земјоделците. Тие секојдневно се соочуваат со проблемите за кои новата влада нема абер да ги решава. Дополнително тие со ребалансот на буџетот предвидоа кратење на средства за земјоделците, ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е на власт и има одговорност за државата и економијата

Курир - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во пишано соопштение наведува дека СДСМ е на власт и ја има одговорноста да се грижи за државата и економијата, а не, како што е посочено, преку празни и бледи прес-конференции да ја манипулира јавноста и да наоѓа секакви оправдувања за ...

Стаменковска: Заев од Буџетот ќе го финансира партизирањето на државата

Нетпрес - 21.07.2017

Стаменковска потенцираше дека стотици милиони денари од Буџетот секоја година наместо да се трошат за нови училишта, болници и спортски игралишта, ќе се трошат за партиските вработувања Стотици милиони денари од Буџетот секоја година наместо да се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев вработува партиски војници

А1 On - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека вработувањето на партиски војници и послушници не запира и оти тоа со стотици милиони денари во буџетот го плаќаат граѓаните на Република Македонија. – По кој критериум Заев ја вработи ќерката на Тито Петковски во Владата? ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев вработува партиски војници

Сител - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека вработувањето на партиски војници и послушници не запира и оти тоа со стотици милиони денари во буџетот го плаќаат граѓаните на Република Македонија. - По кој критериум Заев ја вработи ќерката на Тито Петковски во Владата? ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да ги исполни ветувањата за минималната и просечната плата

Нетпрес - 21.07.2017

Во реакцијата ВМРО-ДПМНЕ наведува дека СДСМ треба да се зафати со решавање на реалните проблеми на граѓаните и да ги исполни предизборните ветувања за минимална плата од 16.000 денари и просечна плата од 30.000 денари.

Илиоски: СДСМ со судовите сака да го направи тоа што го направи со СЈО, да ги претвори во партиска алатка

Курир - 21.07.2017

СДС со Фрчковистички совет ќе го уништува судството. Спротивно на принципите на демократијата, правото и правната држава подготвува генерален реизбор на судиите, со што целосно под своја партиска капа сака да се стават судовите во државата.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да ги исполни ветувањата за минималната и просечната плата

Алфа - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ попладнево преку соопштение реагираше на изјавата на премиерот Зоран Заев за минималната плата дадена при неговата денешна посета на Штип. Во реакцијата ВМРО-ДПМНЕ наведува дека СДСМ треба да се зафати со решавање на реалните проблеми на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ветуваше 16.000, а не 12.000 минимална плата

Макфакс - 21.07.2017

Зоран Заев мора да го исполни тоа што го ветуваше. Граѓаните не очекуваат 12,000 денари минимална плата, туку 16. 000 како што ветуваше пред изборите. Граѓаните очекуваат 30. 000 денари просечна плата како што ветуваше за време на предизборната ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев вети 16, а не 12 илјади минимална плата

МКД - 21.07.2017

Граѓаните не очекуваат 12.000 денари минимална плата, туку 16.000 како што ветуваше Заев пред изборите. Граѓаните очекуваат 30.000 денари просечна плата како што ветуваше за време на предизборната кампања претседателот на СДСМ, реагира ВМРО-ДПМНЕ на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните не треба да плаќаат за вработување на вандалите од шарена револуција, ниту за роднините на ...

А1 On - 21.07.2017

„Во целата кампања која што ја водеше СДС се говореше и ветуваше едно, а сега се прави спротивното. Со предложениот ребаланс на буџетот планираат дополнително зголемување на задолжувањето од цели 150 милиони евра до крајот на годинава.

ВМРО-ДПМНЕ: Дополнителните 150 милиони долг да не завршат во партиски вработувања на СДСМ

Нетпрес - 21.07.2017

Конфузниот Тевдовски самиот себеси се демантира и додека говори за презадолженост на државата, издава нови обврзници и дополнително ја задолжува, рагираат од ВМРО-ДПМНЕ Граѓаните очекуваат дополнителните 150 милиони евра долг да не завршат во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е на власт и има одговорност за државата и економијата

Сител - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во пишано соопштение наведува дека СДСМ е на власт и ја има одговорноста да се грижи за државата и економијата, а не, како што е посочено, преку празни и бледи прес-конференции да ја манипулира јавноста и да наоѓа секакви оправдувања за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Лицемерието на СДС  на свој грб најмногу го почувствуваа земјоделците

Курир - 21.07.2017

Лицемерието на СДС на свој грб најмногу го почувствуваа земјоделците. Тие секојдневно се соочуваат со проблемите за кои новата влада нема абер да ги решава. Дополнително тие со ребалансот на буџетот предвидоа кратење на средства за земјоделците, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со пари за земјоделците Владата ќе го финансира невладиниот сектор

А1 On - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата дека 30 милиони денари од буџетот на Министерството за земјоделство пренаменила за финансирање на невладиниот сектор. – Лицемерието на СДС на свој грб најмногу го почувствуваа земјоделците.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со судовите сака да го направи тоа што го направи со СЈО, да ги претвори во партиска алатка

А1 On - 21.07.2017

СДСМ со судовите сака да го направи тоа што го направи со СЈО, да ги претвори во партиска алатка која ќе ја води и помага нивната политика, изјави Зоран Илиоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. – Владата на Заев подготви таканаречен совет за реформи во ...

Илиоски: СДС со фрчковистички совет ќе го уништува судството

Макфакс - 21.07.2017

Спротивно на принципите на демократијата, правото и правната држава, СДС подготвува генерален реизбор на судиите, со што сака да ги стави судовите во државата целосно под своја партиска капа.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да ги исполни ветувањата за минималната и просечната плата

Локално - 21.07.2017

– ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагираше на изјавата на премиерот Зоран Заев за минималната плата дадена при неговата денешна посета на Штип. Во реакцијата ВМРО-ДПМНЕ наведува дека СДСМ треба да се зафати со решавање на реалните проблеми на граѓаните ...

СДС уште од прв ден ги прекриши законите разрешувајќи директори

Пулс24 - 21.07.2017

Боде во очи тоа што со доаѓањето на власт на СДС почнаа да се кршат законите и уште првите денови видовме разрешување на директори и веднаш именување на нови директори, тоа е нормално и во секоја држава се случува кога ќе дојде нова власт да се ...

Лицемерието на СДС најмногу го почувствуваа земјоделците

Пулс24 - 21.07.2017

Лицемерието на СДС на свој грб најмногу го почувствуваа земјоделците. Тие секојдневно се соочуваат со проблемите за кои новата влада нема абер да ги решава. Дополнително тие со ребалансот на буџетот предвидоа кратење на средства за земјоделците, ...

СДСМ со судовите сака да го направи тоа што го направи со СЈО

Пулс24 - 21.07.2017

СДС со Фрчковистички совет ќе го уништува судството. Спротивно на принципите на демократијата, правото и правната држава подготвува генерален реизбор на судиите, со што целосно под своја партиска капа сака да се стават судовите во државата.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е на власт и има одговорност за државата и економијата

Локално - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во пишано соопштение наведува дека СДСМ е на власт и ја има одговорноста да се грижи за државата и економијата, а не, како што е посочено, преку празни и бледи прес-конференции да ја манипулира јавноста и да наоѓа секакви оправдувања за ...

ВМРО- ДПМНЕ: СДСМ е на власт и има одговорност да се грижи за државата и економијата

Пулс24 - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во пишано соопштение наведува дека СДСМ е на власт и ја има одговорноста да се грижи за државата и економијата, а не, како што е посочено, преку празни и бледи прес-конференции да ја манипулира јавноста и да наоѓа секакви оправдувања за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дополнителните 150 милиони долг да не завршат во партиски вработувања на СДСМ

Точка - 21.07.2017

Граѓаните очекуваат дополнителните 150 милиони евра долг да не завршат во партиски вработувања, набавки на октоподи, морски плодови и аранжирање на цвеќиња, туку да се исполнат ветувањата за минимална плата од 16.000 денари, просечна плата од 30.000 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Лицемерието на СДС на свој грб најмногу го почувствуваа земјоделците

Република - 21.07.2017

Лицемерието на СДС на свој грб најмногу го почувствуваа земјоделците. Тие секојдневно се соочуваат со проблемите за кои новата влада нема абер да ги решава. Дополнително тие со ребалансот на буџетот предвидоа кратење на средства за земјоделците, ...

Мисајловски: СДС нема капацитет да ги заврши проектите на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 21.07.2017

Македонија доби грант од ЕУ во делот на инфраструктурата од 70 милиони евра. Сето тоа е резултат на залагањето на владата на ВМРО-ДПМНЕ за подготовка на добри и одржливи проекти. Колку Вие го гледате вашиот придонес во сето тоа? Мисајловски: Владата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со пари за земјоделците Владата ќе го финансира невладиниот сектор

Идивиди - 21.07.2017

Скопје, 21 јули 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата дека 30 милиони денари од буџетот на Министерството за земјоделство пренаменила за финансирање на невладиниот сектор. - Лицемерието на СДС на свој грб најмногу го почувствуваа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата до крајот на годината ќе го зголеми долгот за 150 милиони евра

24 Вести - 20.07.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ во своето денешно соопштение наведува дека владата на СДСМ има испланирано до крајот на годината освен тековните задолжувања да го зголеми долгот за дополнителни 150 милиони евра.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ крати од буџетот за земјоделство

Телма - 20.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини СДСМ дека крати од буџетот за земјоделство наместо покачувањата и поволностите за земјоделците кои ги ветувала за време на изборите. „ Заев во текот на февруари оваа година ветуваше интервентен фонд од 6 милиони евра.

ВМРО-ДПМНЕ: Влдата до крајот на годината ќе го зголеми долгот за 150 милиони евра

Канал5 - 20.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во соопштение денеска наведува дека Владата на СДСМ има испланирано до крајот на годината освен тековните задолжувања да го зголеми долгот за дополнителни 150 милиони евра. - Владата на СДС упорно продолжува да ја задолжува Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Влaдата до крајот на годината ќе го зголеми долгот за 150 милиони евра

ТВ21 - 20.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во соопштение денеска наведува дека Владата на СДСМ има испланирано до крајот на годината освен тековните задолжувања да го зголеми долгот за дополнителни 150 милиони евра. – Владата на СДС упорно продолжува да ја задолжува Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата ја задолжува државата

Телма - 20.07.2017

Владата на СДСМ ја задолжува државата, обивни преку соопштение ВМРО-ДПМНЕ. Опозициската партија наведува дека задолжувањето се прави преку издавање на државни хартии и дека само по основ на овие аукции се задолжи се 70-тина милиони евра.

ВМРО-ДПМНЕ: До крајот на годината СДСМ ќе го зголеми долгот на државата за дополнителни 150 милиони евра

Фокус - 20.07.2017

„Неспособноста на владата на СДС се повеќе излегува на виделина. Без тронка срам владата на СДС има испланирано до крајот на годината освен тековните задолжувања да го зголемат долгот за дополнителни 150 милиони евра“, велат од ВМРО-ДПМНЕ во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС има испланирано до крајот на годината да го зголеми долгот за дополнителни 150 милиони евра

А1 On - 20.07.2017

„Неспособноста на владата на СДС се повеќе излегува на виделина. Владата на СДС упорно продолжува да ја задолжува Република Македонија со издавање на државни хартии од вредност чин кој до пред неколку месеци СДС го оценуваше како тежок криминал, па ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС упорно продолжува да ја задолжува државата

Стандард - 20.07.2017

„Владата на СДС упорно продолжува да ја задолжува Република Македонија со издавање на државни хартии од вредност чин кој до пред неколку месеци СДС го оценуваше како тежок криминал, па дури им се закануваше на заинтересираните банки.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС е вистинска временска непогода за македонското земјоделие

Курир - 20.07.2017

СДС е вистинска временска непогода за македонското земјоделие. СДС наместо покачувањата и поволностите за земјоделците кои ги ветуваше за време на изборите, крати од буџетот за земјоделие без око да им трепне, изјави на денешната прес-конференција ...

ВМРО-ДПМНЕ Струга: Зошто во Парламентот СДС, ДУИ и Села не предложија веќе започнатиот проект за спортска сала во ...

Курир - 20.07.2017

Лабуништани, гласајќи за Села, ДУИ и СДС, гласаа против изградба на спортска сала во Лабуништа. СДС не предвидува никакви средства за таа намена со ребалансот на буџетот, истакна Дејан Пауноски, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Струга.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ крати од буџетот за земјоделство

А1 On - 20.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини СДСМ дека крати од буџетот за земјоделство наместо покачувањата и поволностите за земјоделците кои ги ветувала за време на изборите. – Заев во текот на февруари оваа година ветуваше интервентен фонд од 6 милиони евра.

Стаменковска: Зоран Заев започна со реализација на планот да ја направи својата партија држава, а државата своја ...

Курир - 20.07.2017

Зоран Заев започна со реализација на планот да ја направи својата партија држава, а државата своја партија, истакна на денешната прес-конференција Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС со новиот ребаланс во буџетот и кратење од парите наменети за образование ќе изврши класичен масакр и ...

Курир - 20.07.2017

СДС со новиот ребаланс во буџетот и кратење од парите наменети за основното и средното образование ќе изврши класичен масакр во образованието и ќе уназади генерации млади деца. СДС со ребалансот на буџетот крати 453.800.000 денари, пари наменети за ...

Стојановски: Со ребалансот СДСМ ќе изврши класичен масакр во образованието

Макфакс - 20.07.2017

СДС со новиот ребаланс во буџетот и кратење од парите наменети за основното и средното образование ќе изврши класичен масакр во образованието и ќе уназади генерации млади деца, рече на прес-конференција Бојан Стојановски од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ кажуваа дека образованието им е приоритет, а кратат пари наменети за образование

А1 On - 20.07.2017

Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ денес одржа прес-конференција на која што кажа дека СДСМ со новиот ребаланс во буџетот и кратењето од парите наменети за основното и средното образование ќе извршел класичен масакр во образованието и ќе уназаделе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со кратењето пари од образованието ќе се уназадат генерации деца

Сител - 20.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека СДСМ со новиот ребаланс во буџетот крати 453.800.000 денари, пари наменети за основно и средно образование, со што, како што велат од партијата, ќе уназади генерации млади деца.

ВМРО-ДПМНЕ: Нови 13 советници на списокот на извршители на Заев ќе бидат плаќани со народни пари

Сител - 20.07.2017

Нови 13 советници од вчера се на списокот на извршители на Заев и СДС и ќе бидат плаќани со народни пари, изјави Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ. Таа побара одговори кои се овие лица, по кој основ се вработени во Владата, дали е точно дека меѓу ...

ВМРО-ДПМНЕ: Како опозиција СДСМ едно зборуваа, а сега како власт без проблем ја задолжуваат државата

МКД - 20.07.2017

Владата на СДС упорно продолжува да ја задолжува Република Македонија со издавање на државни хартии од вредност чин кој до пред неколку месеци СДС го оценуваше како тежок криминал, па дури им се закануваше на заинтересираните банки.

ВМРО-ДПМНЕ: Влдата до крајот на годината ќе го зголеми долгот за 150 милиони евра

Алфа - 20.07.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека Владата молчи и не кажа за што ќе се искористат овие пари. ВМРО-ДПМНЕ во соопштение денеска наведува дека Владата на СДСМ има испланирано до крајот на годината освен тековните задолжувања да го зголеми долгот за ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ крати од буџетот за земјоделство

Нетпрес - 20.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини СДСМ дека крати од буџетот за земјоделство наместо покачувањата и поволностите за земјоделците кои ги ветувала за време на изборите. – Заев во текот на февруари оваа година ветуваше интервентен фонд од 6 милиони евра.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата до крајот на годината ќе го зголеми долгот за 150 милиони евра

Телеграф - 20.07.2017

Владата на СДС упорно продолжува да ја задолжува Република Македонија со издавање на државни хартии од вредност чин кој до пред неколку месеци СДС го оценуваше како тежок криминал, па дури им се закануваше на заинтересираните банки ВМРО-ДПМНЕ во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ крати од буџетот за земјоделство

Сител - 20.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини СДСМ дека крати од буџетот за земјоделство наместо покачувањата и поволностите за земјоделците кои ги ветувала за време на изборите. - Заев во текот на февруари оваа година ветуваше интервентен фонд од 6 милиони евра.

Стаменковска: Не смее од работа да се бркаат квалитетни луѓе затоа што биле неистомисленици на Заев

А1 On - 20.07.2017

Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа прес-конференција на која што кажа дека Зоран Заев започнал со реализација на планот да ја направи својата партија држава, а државата своја партија.

Стаменковска: Заев во Владата вработува и луѓе гонети за кривични дела

Макфакс - 20.07.2017

Зоран Заев започна со реализација на планот да ја направи својата партија држава, а државата своја партија. Вработувањето на партиски војници и послушници не запира. Нови 13 советници од вчера се на списокот на извршители на Заев и СДС и ќе бидат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата до крајот на годината ќе го зголеми долгот за 150 милиони евра

Курир - 20.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во соопштение денеска наведува дека Владата на СДСМ има испланирано до крајот на годината освен тековните задолжувања да го зголеми долгот за дополнителни 150 милиони евра. – Владата на СДС упорно продолжува да ја задолжува Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата до крајот на годината ќе го зголеми долгот за 150 милиони евра

Сител - 20.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во соопштение денеска наведува дека Владата на СДСМ има испланирано до крајот на годината освен тековните задолжувања да го зголеми долгот за дополнителни 150 милиони евра. - Владата на СДС упорно продолжува да ја задолжува Република ...

Владата на СДСМ повеќе се раздолжила отколку што се задолжила

Нова ТВ - 20.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ не наведува дека задолжувањето од странските пазари, може, а не мора да се реализира, а второ, дел од задолжените пари ќе се префрлат во 2018 година, кога на 29 јануари државата мора да отплати 95 милиони евра за задолжување по основ на ...

Владата до крајот на годината ќе го зголеми долгот за 150 милиони евра

Пулс24 - 20.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во соопштение денеска наведува дека Владата на СДСМ има испланирано до крајот на годината освен тековните задолжувања да го зголеми долгот за дополнителни 150 милиони евра. Владата на СДС упорно продолжува да ја задолжува Република ...

СДС е временска непогода за земјоделието

Пулс24 - 20.07.2017

СДС е вистинска временска непогода за македонското земјоделие. СДС наместо покачувањата и поволностите за земјоделците кои ги ветуваше за време на изборите, крати од буџетот за земјоделие без око да им трепне, изјави на денешната прес-конференција ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата да каже на што ќе ги троши парите од задолжувањата

Либертас - 20.07.2017

„Неспособноста на владата на СДС се повеќе излегува на виделина. Владата на СДС упорно продолжува да ја задолжува Република Македонија со издавање на државни хартии од вредност чин кој до пред неколку месеци СДС го оценуваше како тежок криминал, па ...

Влдата до крајот на годината ќе го зголеми долгот за 150 милиони евра

Вечер Прес - 20.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ во соопштение денеска наведува дека Владата на СДСМ има испланирано до крајот на годината освен тековните задолжувања да го зголеми долгот за дополнителни 150 милиони евра. - Владата на СДС упорно продолжува да ја задолжува Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Влaдата до крајот на годината ќе го зголеми долгот за 150 милиони евра

Локално - 20.07.2017

– ВМРО-ДПМНЕ во соопштение денеска наведува дека Владата на СДСМ има испланирано до крајот на годината освен тековните задолжувања да го зголеми долгот за дополнителни 150 милиони евра. – Владата на СДС упорно продолжува да ја задолжува Република ...

Стаменковска: Зоран Заев започна со реализација на планот да ја направи својата партија држава, а државата своја ...

Пулс24 - 20.07.2017

Зоран Заев започна со реализација на планот да ја направи својата партија држава, а државата своја партија, истакна на денешната прес-конференција Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ. Вработувањето на партиски војници и послушници не запира.

ВМРО- ДПМНЕ: СДС со новиот ребаланс во буџетот и кратење од парите наменети за образование ќе изврши класичен масакр и ...

Пулс24 - 20.07.2017

СДС со новиот ребаланс во буџетот и кратење од парите наменети за основното и средното образование ќе изврши класичен масакр во образованието и ќе уназади генерации млади деца. СДС со ребалансот на буџетот крати 453.800.000 денари, пари наменети за ...

ВМРО-ДПМНЕ бара Владата да каже на што ќе ги троши парите од задолжувањата

Мета - 20.07.2017

Без трошка срам, владата на СДС има испланирано до крајот на годината, освен тековните задолжувања, да го зголемат долгот за дополнителни 150 милиони евра, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ во соопштение утрово.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС покажа дека нема намера да престане со задолжувањето на државата

ТВ21 - 19.07.2017

Министерството за финансии на чело со СДС покажа дека нема намера да престане со задолжувањето на државата преку издавање на државни хартии од вредност, нешто што само до пред неколку месеци го оценуваше како криминал и јавно им се закануваше на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ ја задолжи Македонија за дополнителни 10,6 милиони евра, со ова го покажуваат нивното ...

Фокус - 19.07.2017

„СДС кога беше опозиција устата им беше полна за презадолженост на Република Македонија. Денес кога СДС е на власт ја задолжува земјата што е можно повеќе.Вчерашното задолжување на владата на СДС го покажува нивното лицемерие.

ВМРО-ДПМНЕ:Владата на СДС нема намера да престане со задолжувањето на државата

Канал5 - 19.07.2017

Министерството за финансии на чело со СДС, според ВМРО-ДПМНЕ, покажа дека нема намера да престане со задолжувањето на државата преку издавање државни хартии од вредност. Соња Гелова Стојанова денеска во изјава пред Министерството за финансии рече ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ кога е на власт ја задолжува земјата што е можно повеќе

Канал5 - 19.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ преку пишано соопштение порачува дека секој ден се повеќе граѓаните сфаќаат дека најголем дел од дополнителните 150 милиони евра со ребалансот ќе завршат на ставката вдомување на партиските војници од чистачка до министер, високи хонорари ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ кога е на власт ја задолжува земјата што е можно повеќе

24 Вести - 19.07.2017

И денеска повторно преку соопштение реагираа од ВМРО ДПМНЕ. д партијата преку пишано соопштение велат дека секој ден се повеќе граѓаните сфаќаат дека најголем дел од дополнителните 150 милиони евра со ребалансот ќе завршат на ставката вдомување на ...

Затуровски: Заев започна со реализација на планот да ја направи својата партија држава, а државата своја партија

Курир - 19.07.2017

Зоран Заев започна со реализација на планот да ја направи својата партија држава, а државата своја партија. Тој пред своето членство вети дека СДС ќе владее „со бркање од работа на неистомислениците и со вработување партиски послушници од чистачка ...

Затуровски: СДС започна да воспоставува режим во Македонија

А1 On - 19.07.2017

Никола Затуровски од ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа прес-конференција на која што кажа дека Зоран Заев започнал со реализација на планот да ја направел својата партија држава, а државата своја партија.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ до крај на годината планираат да ги задолжат граѓаните за дополнителни 150 милиони евра

А1 On - 19.07.2017

„СДС со ништо не може да го прикрие своето расипничко трошење, неспособност и безидејност во водење на државата. СДС да прекине да се однесува како опозиција и да се зафати со решавање на реалните проблеми на граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС почна да расчистува со неистомислениците

Сител - 19.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека Зоран Заев почнал со реализација на планот да ја направи својата партија држава, а државата своја партија, а според партијата за тоа говори тоа што почнал да го остварува неговото ветување за справување и бркање од работа на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС скрати 213 милиони денари наменети за факултетите

А1 On - 19.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ ја обвини Владата на СДСМ за лицемерство во образованието зашто скратила 213 милиони денари наменети за универзитетите и факултетите низ државата, наместо ветувањата за подобри услови во високото образование.

ВМРО-ДПМНЕ: Катастрофалната економска политика на владата е очигледна и преку ребалансот на буџетот

А1 On - 19.07.2017

„СДС кога беше опозиција устата им беше полна за презадолженост на Република Македонија. Денес кога СДС е на власт ја задолжува земјата што е можно повеќе. СДС кога беше опозиција аукциите на државни хартии ги сметаше како криминал.

Затуровски: Чистките на СДС почнаа, се брка од чистачка до директор

Макфакс - 19.07.2017

Чистките на СДС започнаа од сите кои немаат членска од партијата како втора лична карта, како што бараше пратеникот на СДС, Курто Дудуш. Зоран Заев започна со реализација на планот да ја направи својата партија држава, а државата своја партија.

Јаулески: СДСМ скрати 213 милиони денари наменети за универзитетите и факултетите, а ветуваше подобри услови во ...

Нетпрес - 19.07.2017

Политиката на СДС е лицемерна. Лицемерието на СДС највеќе на свој грб ќе го почувствуваат студентите. СДС скрати цели 213 милиони денари наменети за универзитетите и факултетите низ државата, а ветуваше подобри услови во високото образование, изјави ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ само по основ на аукции за ДХВ се задолжи 70 милиони евра

Нетпрес - 19.07.2017

Гелова Стојанова потсети дека последната аукција изнесуваше 10,6 милиони евра, од која само 227 илјади евра ќе се вратат како отплата на доспеан долг, а остатокот е чист долг на грбот на граѓаните Досега Владата на СДСМ само по основ на аукциите со ...

Затуровски: Заев го започна планот за целосната партизација на државата

Нетпрес - 19.07.2017

Зоран Заев започна со реализација на планот да ја направи својата партија држава, а државата своја партија. Тој пред своето членство вети дека СДС ќе владее „со бркање од работа на неистомислениците и со вработување партиски послушници од чистачка ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните сакаат да знаат зошто Македонија се задолжува

Макфакс - 19.07.2017

СДСМ со ништо не може да го прикрие своето расипничко трошење, неспособност и безидејност во водење на државата – велат од ВМРО-ДПМНЕ. Според оваа партија антиреформската влада на чело со Зоран Заев и Драган Тевдовски безмилосно продолжува да ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја задолжува земјата што е можно повеќе

Телеграф - 19.07.2017

Вчерашното задолжување на владата на СДС го покажува нивното лицемерие. Едно зборуваат, а друго прават, велат од партијатс СДС кога беше опозиција устата им беше полна за презадолженост на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Вчера СДС ја задолжи Република Македонија за дополнителни 10.6 милиони евра

Нетпрес - 19.07.2017

Вчерашното задолжување на владата на СДС го покажува нивното лицемерие. Едно зборуваат, а друго прават. СДС кога беше опозиција устата им беше полна за презадолженост на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ кога е на власт ја задолжува земјата што е можно повеќе

Сител - 19.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ преку пишано соопштение порачува дека секој ден се повеќе граѓаните сфаќаат дека најголем дел од дополнителните 150 милиони евра со ребалансот ќе завршат на ставката вдомување на партиските војници од чистачка до министер, високи хонорари ...

ВМРО-ДПМНЕ: Вчера СДС ја задолжи Република Македонија за дополнителни 10.6 милиони евра

Курир - 19.07.2017

СДС кога беше опозиција устата им беше полна за презадолженост на Република Македонија. Денес кога СДС е на власт ја задолжува земјата што е можно повеќе, се вели во соопштението. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ кога беше во опозиција беше против задолжувањето, вчера ја задлжија Македонија за 10,6 милиони евра

МКД - 19.07.2017

СДС кога беше опозиција устата им беше полна за презадолженост на Република Македонија. Денес кога СДС е на власт ја задолжува земјата што е можно повеќе. СДС кога беше опозиција аукциите на државни хартии ги сметаше како криминал.

ВМРО-ДПМНЕ: Новото задолжување на СДС го покажува нивното лицемерие

Макфакс - 19.07.2017

СДС кога беше опозиција аукциите на државни хартии ги сметаше за криминал. Вчера од позиција на власт ги искористија хартиите од вредност да ја задолжат Република Македонија за дополнителни 10.6 милиони евра, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: МФ на чело со СДС покажа дека нема намера да престане со задолжувањето на државата

Курир - 19.07.2017

Министерството за финансии на чело со СДС покажа дека нема намера да престане со задолжувањето на државата преку издавање на државни хартии од вредност, нешто што само до пред неколку месеци го оценуваше како криминал и јавно им се закануваше на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС скрати 213 милиони денари наменети за универзитетите и факултетите, а ветуваше подобри услови во ...

Курир - 19.07.2017

Политиката на СДС е лицемерна. Лицемерието на СДС највеќе на свој грб ќе го почувствуваат студентите. СДС скрати цели 213 милиони денари наменети за универзитетите и факултетите низ државата, а ветуваше подобри услови во високото образование, велат ...

ВМРО-ДПМНЕ:Владата на СДС нема намера да престане со задолжувањето на државата

Алфа - 19.07.2017

Министерството за финансии на чело со СДС, според ВМРО-ДПМНЕ, покажа дека нема намера да престане со задолжувањето на државата преку издавање државни хартии од вредност. Соња Гелова Стојанова денеска во изјава пред Министерството за финансии рече ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС скрати 213 милиони денари наменети за факултетите

Алфа - 19.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ ја обвини Владата на СДСМ за лицемерство во образованието зашто скратила 213 милиони денари наменети за универзитетите и факултетите низ државата, наместо ветувањата за подобри услови во високото образование.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС нема намера да престане со задолжувањето на државата

А1 On - 19.07.2017

Министерството за финансии на чело со СДС, според ВМРО-ДПМНЕ, покажа дека нема намера да престане со задолжувањето на државата преку издавање државни хартии од вредност. Соња Гелова Стојанова денеска во изјава пред Министерството за финансии рече ...

Јаулески: СДС скрати 213 милиони денари за универзитетите, а ветуваше подобри услови во образованието

Макфакс - 19.07.2017

СДС скрати цели 213 милиони денари наменети за универзитетите и факултетите низ државата, а ветуваше подобри услови во високото образование, изјави Јован Јаулески од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС покажа дека нема намера да престане со задолжувањето

Макфакс - 19.07.2017

Министерството за финансии на чело со СДС покажа дека нема намера да престане со задолжувањето на државата преку издавање државни хартии од вредност, нешто што само до пред неколку месеци го оценуваше како криминал и јавно им се закануваше на ...

Јаулески: СДС скрати 213 милиони денари за универзитетите, а ветуваше подобри услови во образованието

Точка - 19.07.2017

СДС скрати цели 213 милиони денари наменети за универзитетите и факултетите низ државата, а ветуваше подобри услови во високото образование, изјави Јован Јаулески од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ.

Вчера СДС ја задолжи Република Македонија за дополнителни 10.6 милиони евра

Пулс24 - 19.07.2017

СДС кога беше опозиција устата им беше полна за презадолженост на Република Македонија. Денес кога СДС е на власт ја задолжува земјата што е можно повеќе, се вели во соопштението. СДС кога беше опозиција аукциите на државни хартии ги сметаше како ...

СДС скрати 213 милиони денари наменети за универзитетите и факултетите, а ветуваше подобри услови во високото ...

Република - 19.07.2017

Политиката на СДС е лицемерна. Лицемерието на СДС највеќе на свој грб ќе го почувствуваат студентите. СДС скрати цели 213 милиони денари наменети за универзитетите и факултетите низ државата, а ветуваше подобри услови во високото образование, велат ...

Изживување и тортура врз неистомислениците на режимот во Државен архив на РМ

Пулс24 - 19.07.2017

Според информации со кои располага ПУЛС24 во Државниот архив на РМ е извршено целосно отстранување на сите кои се „неподобни“ за новиот режим. Секој кој на било кој начин не се вклопувал во „визијата“ за послушник или пак се сомневало дека не е член ...

ВМРО-ДПМНЕ: Новото задолжување на СДС го покажува нивното лицемерие

Точка - 19.07.2017

СДС кога беше опозиција аукциите на државни хартии ги сметаше за криминал. Вчера од позиција на власт ги искористија хартиите од вредност да ја задолжат Република Македонија за дополнителни 10.6 милиони евра, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Затуровски: Чистките на СДС започнаа од сите кои немаат членска од партијата како втора лична карта

Пулс24 - 19.07.2017

Зоран Заев започна со реализација на планот да ја направи својата партија држава, а државата своја партија. Тој пред своето членство вети дека СДС ќе владее „со бркање од работа на неистомислениците и со вработување партиски послушници од чистачка ...

ВМРО-ДПМНЕ: Вчера СДС ја задолжи Република Македонија за дополнителни 10.6 милиони евра

Либертас - 19.07.2017

„СДС кога беше опозиција устата им беше полна за презадолженост на Република Македонија. Денес кога СДС е на власт ја задолжува земјата што е можно повеќе“, стои во утринското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Единствено ветување што Заев почна да го остварува е вработување партиски послушници од чистачка до директор

Република - 19.07.2017

Зоран Заев започна со реализација на планот да ја направи својата партија држава, а државата своја партија. Тој пред своето членство вети дека СДС ќе владее „со бркање од работа на неистомислениците и со вработување партиски послушници од чистачка ...

СДСМ скрати цели 213 милиони денари наменети за образованието, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Мета - 19.07.2017

„СДС скрати цели 213 милиони денари наменети за универзитетите и за факултетите во земјава, а ветуваше подобри услови во високото образование“, изјави денеска на прес-конференција Јован Јаулески, член на извршниот комитет на Унијата на млади сили на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ ја задолжи државата за нови 10,6 милиони евра

Мета - 19.07.2017

Опоцизиската ВМРО-ДПМНЕ во соопштение утрово ја обвини Владата дека вчера преку аукција на хартии од вредност ја задолжила државата за дополнителни 10,6 милиони евра. „На претставниците на СДС, кога беа во опозиција, устата им беше полна за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС скрати 213 милиони денари наменети за факултетите

Идивиди - 19.07.2017

Скопје, 19 јули 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ ја обвини Владата на СДСМ за лицемерство во образованието зашто скратила 213 милиони денари наменети за универзитетите и факултетите низ државата, наместо ветувањата за подобри услови во високото образование.

ВМРО-ДПМНЕ: Од првиот месец кога дојде на власт, СДСМ државата ја задолжи со 60 милиони евра

Фокус - 18.07.2017

Секој ден, до крајот на годината, кога граѓаните на Република Македонија ќе се разбудат државата ќе биде задолжена за нови 1,2 милиони евра повеќе од планираното, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. – Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Антиреформската влада на СДС го зголемува задолжувањето на Македонија

ТВ21 - 18.07.2017

Секој ден, до крајот на годината, граѓаните на Република Македонија кога ќе се разбудат државата ќе биде задолжена за нови 1,2 милиони евра повеќе од планираното, се вели во партиската реакција на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот на Буџетот поголемо задолжување на државата за 150 милиони евра

24 Вести - 18.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска во соопштение наведува дека СДСМ, министерот за финансии Драган Тевдовски и премиерот Зоран Заев иако со месеци наназад зборувале за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена, сега откако се на власт предлагаат ребаланс ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот на Буџетот поголемо задолжување на државата за 150 милиони евра

Канал5 - 18.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска во соопштение наведува дека СДСМ, министерот за финансии Драган Тевдовски и премиерот Зоран Заев иако со месеци наназад зборувале за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена, сега откако се на власт предлагаат ребаланс ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС својата неспособност и неодговорност ќе ја покриваат со нови долгови за непродуктивни расходи

Курир - 18.07.2017

Владата на Зоран Заев која од позиција на опозиција аукциите на државни хартии од вредност ги сметаше за криминал, денес го искористи истиот начин да ја задолжи државата за дополнителни 10.6 милиони евра, изјави денеска во партиското седиште на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски не кажува колку решенија за смени поделил во МВР

Макфакс - 18.07.2017

Три дена потпретседателот на СДС, Оливер Спасовски, молчи и не кажува колку решенија за смени се поделени во Министерството за внатрешни работи. Колку од овие решенија се однесуваат на униформираниот, а колку на неуниформираниот дел? Кои се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски спроведува партиска чистка

А1 On - 18.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ Оливер Спасовски работи незаконски и спроведува партиска чистка. Воедно побара од него да каже колку решенија за смени се поделени во МВР, а од претставниците на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да се извини за доцењето на исплатата, СДСМ се фали со веќе завршена работа

Нетпрес - 18.07.2017

Добро е што конечно ќе бидат исплатени средствата на вработените во Министерството за одбрана за претрпените штети од поплавите минатата година, а средствата за отштетета од поплавите беа обезбедени уште пред да се распишат изборите, но со оглед на ...

Павлоски: На незаконското работење на Спасовски мора да му се стави крај пред да се предизвикаат посериозни последици

Нетпрес - 18.07.2017

Ова што сега се прави во МВР е класичен контраудар на мафијата врз полицијата. Одмазда за сите реализирани акции, рече Павлоски Три дена потпретседателот на СДС Оливер Спасовски молчи и не кажува колку решенија за смени се поделени во Министерството ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ својата неспособност и неодговорност ќе ја покриваат со нови долгови за непродуктивни расходи

Нетпрес - 18.07.2017

Катастрофалната економска политика на Владата е очигледна и преку ребалансот на Буџетот кој ја покажа нивната антиреформска и расипничка матрица на работа“, рече Димовска Владата на Зоран Заев која од позиција на опозиција аукциите на државни хартии ...

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски спроведува партиска чистка

Сител - 18.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ Оливер Спасовски работи незаконски и спроведува партиска чистка. Воедно побара од него да каже колку решенија за смени се поделени во МВР, а од претставниците на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ветуваше дека нема да се задолжува, а со ребалансот планираат нови задолжувања

МКД - 18.07.2017

Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија, реагира ВМРО-ДПМНЕ. „СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена, а ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот на Буџетот поголемо задолжување на државата за 150 милиони евра

Сител - 18.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска во соопштение наведува дека СДСМ, министерот за финансии Драган Тевдовски и премиерот Зоран Заев иако со месеци наназад зборувале за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена, сега откако се на власт предлагаат ребаланс ...

Димовска: Владата ја задолжи државата на грбот на граѓаните

Макфакс - 18.07.2017

Владата на Зоран Заев која од позиција на опозиција аукциите на државни хартии од вредност ги сметаше за криминал, денес го искористи истиот начин да ја задолжи државата за дополнителни 10.6 милиони евра. Ова е долг на грбот на граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: Антиреформската влада на СДСМ со предложениот ребаланс на Буџетот го зголемува задолжувањето

Нетпрес - 18.07.2017

Кон домашните доверители, владата на СДСМ планира дополнително задолжување за 48,4 милиони евра, додека кон странските за уште 100 милиони евра, забележуваат од ВМРО-ДПМНЕ Владејачката СДСМ, министерот за финасии Драган Тевдовски и премиерот Зоран ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот на Буџетот поголемо задолжување на државата за 150 милиони евра

Курир - 18.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска во соопштение наведува дека СДСМ, министерот за финансии Драган Тевдовски и премиерот Зоран Заев иако со месеци наназад зборувале за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена, сега откако се на власт предлагаат ребаланс ...

ВМРО-ДПМНЕ: Антиреформската Влада на СДСМ со предложениот ребаланс го зголемува задолжувањето

Макфакс - 18.07.2017

Секој ден, до крајот на годината, кога граѓаните на Република Македонија ќе се разбудат државата ќе биде задолжена за нови 1,2 милиони евра повеќе од планираното. Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот на Буџетот поголемо задолжување на државата за 150 милиони евра

Вечер Прес - 18.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска во соопштение наведува дека СДСМ, министерот за финансии Драган Тевдовски и премиерот Зоран Заев иако со месеци наназад зборувале за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена, сега откако се на власт предлагаат ребаланс ...

ВМРО-ДПМНЕ: Антиреформската влада на СДСМ со предложениот ребаланс го зголемува задолжувањето

Точка - 18.07.2017

Секој ден, до крајот на годината, кога граѓаните на Република Македонија ќе се разбудат државата ќе биде задолжена за нови 1,2 милиони евра повеќе од планираното. Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот на Буџетот поголемо задолжување на државата за 150 милиони евра

Локално - 18.07.2017

– ВМРО-ДПМНЕ денеска во соопштение наведува дека СДСМ, министерот за финансии Драган Тевдовски и премиерот Зоран Заев иако со месеци наназад зборувале за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена, сега откако се на власт предлагаат ребаланс ...

ВМРО- ДПМНЕ: СДС својата неспособност и неодговорност ќе ја покриваат со нови долгови

Пулс24 - 18.07.2017

Владата на Зоран Заев која од позиција на опозиција аукциите на државни хартии од вредност ги сметаше за криминал, денес го искористи истиот начин да ја задолжи државата за дополнителни 10.6 милиони евра, изјави денеска во партиското седиште на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот се зголемува задолжувањето

Канал5 - 17.07.2017

Антиреформската влада на СДСМ со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија, пишува во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ. „Уште во првиот месец откако дојдоа на власт ја задолжија државата 60 милиони евра.

ВМРО-ДПМНЕ: Новиот ребаланс на буџетот само го зголемува долгот на Македонија

Фокус - 17.07.2017

Антиреформската влада на СДСМ со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија, велат во соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека новиот ребаланс на буџетот предвидува поголемо задолжување на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

24 Вести - 17.07.2017

Преку соопштение денеска реагираа од ВМРО – ДПМНЕ. Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија – реагираат од ВМРО ДПМНЕ. „СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев со месеци наназад зборуваа за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта е виновна за задолжувањата

ТВ21 - 17.07.2017

Иако уште пред да дојдат на власт, СДСМ велеа дека се против задолжувањата, сега го прават токму спротивното обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Според опозициската партија, новата власт предлага ребаланс на Буџет во кој е предвидено поголемо задолжување од ...

Павлоски: На незаконското работење на Спасовски мора да му се стави крај пред да се предизвикаат посериозни последици

Курир - 17.07.2017

Три дена потпретседателот на СДС Оливер Спасовски молчи и не кажува колку решенија за смени се поделени во Министерството за внатрешни работи. Колку од овие решенија се однесуваат на униформираниот, а колку на неуниформираниот дел? Кои се причините ...

Павловски: Она што се прави во МВР е класичен контраудар на мафијата врз полицијата

МКД - 17.07.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека команданти на единици, началници на Сектори, помошници кои зад себе имаат искуство и по 20 и по 30 години во Министерството за внатрешни работи сега се на удар на потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски.

Павлоски: Незаконското работење на Спасовски во МВР може да предизвика сериозни последици

Нетпрес - 17.07.2017

Според Павлоски, цел на Спасовски се и сите професионалци кои работеле на докажување на криминалот на наркодилерите блиски до премиерот Зоран Заев и партискиот врв на СДСМ На незаконското работење на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со предложениот ребаланс, Владата го зголемува задолжувањето

Алфа - 17.07.2017

Со предложениот ребаланс на Буџетот, Владата на СДСМ го зголемува задолжувањето на Македонија, смета ВМРО-ДПМНЕ. - СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена земја, сега, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со предложениот буџет владата го зголемува задолжувањето

Телеграф - 17.07.2017

Во ставката домашно задолжување Владата на СДС планира наместо 17,8 милијарди денари да се задолжи за 20,7 милијарди денари,велат од опозициската партија Со предложениот ребаланс на Буџетот, Владата на СДСМ го зголемува задолжувањето на Македонија, ...

Павлоски: Професионалци во МВР на отстрел на министерот Спасовски

Макфакс - 17.07.2017

Команданти на единици, началници на сектори, помошници кои зад себе имаат искуство и по 20 и по 30 години во Министерството за внатрешни работи сега се на удар на потпретседателот на СДС, Оливер Спасовски, изјави денеска Сашо Павлоски од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС во првиот месец на власт ја задолжи државата за 60 милиони евра

МКД - 17.07.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена земја, сега откако дојдоа на власт предлагаат ребаланс на Буџет во кој предвидуваат поголемо задолжување ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

А1 On - 17.07.2017

„Секој ден, до крајот на годината, граѓаните на Република Македонија кога ќе се разбудат државата ќе биде задолжена за нови 1,2 милиони евра повеќе од планираното. Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот на Буџетот владата на СДСМ го зголемува задолжувањето на земјата

Нетпрес - 17.07.2017

Иако ветуваше дека нема да има нови задолжувања, СДСМ откако дојде на власт за само пет месеци најавува задолжување за дополнителни 150 милиони евра, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ Антиреформската влада на СДСМ со предложениот ребаланс на Буџетот го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

Курир - 17.07.2017

Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија. СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена земја, сега откако ...

ВМРО ДПМНЕ ја обвини Владата за луксуз и задолжувања

Нова ТВ - 17.07.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение обвини дека Владата на СДСМ со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија. -СДСМ, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

Стандард - 17.07.2017

„Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија. СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена земја, сега откако ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со предложениот ребаланс, Владата го зголемува задолжувањето

Вечер Прес - 17.07.2017

Со предложениот ребаланс на Буџетот, Владата на СДСМ го зголемува задолжувањето на Македонија, смета ВМРО-ДПМНЕ. СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена земја, сега, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот на Буџетот владата на СДСМ го зголемува задолжувањето на земјата

Точка - 17.07.2017

Антиреформската влада на СДСМ со предложениот ребаланс на Буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија, тврдат од ВМРО-ДПМНЕ, во пресрет на денешното започнување на собраниската расправа за ребалансот на Буџетот.

Павлоски: На незаконското работење на Спасовски мора да му се стави крај

Пулс24 - 17.07.2017

Три дена потпретседателот на СДС Оливер Спасовски молчи и не кажува колку решенија за смени се поделени во Министерството за внатрешни работи. Колку од овие решенија се однесуваат на униформираниот, а колку на неуниформираниот дел? Кои се причините ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ со ребалансот на буџетот го зголемува задолжувањето

Мета - 17.07.2017

Антиреформската влада на СДСМ со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ во соопштение утрово. „СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев, кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Уште во првиот месец откако СДС дојде на власт ја задолжи државата со 60 милиони евра

Либертас - 17.07.2017

„Секој ден, до крајот на годината, граѓаните на Република Македонија кога ќе се разбудат државата ќе биде задолжена за нови 1,2 милиони евра повеќе од планираното“, стои во соопштението на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

Пулс24 - 17.07.2017

Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија. СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена земја, сега откако ...

Владата го зголемува задолжувањето на Македонија

Тера - 17.07.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение обвините дека владата на СДСМ со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија. „СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со предложениот ребаланс, Владата го зголемува задолжувањето

Локално - 17.07.2017

Со предложениот ребаланс на Буџетот, Владата на СДСМ го зголемува задолжувањето на Македонија, смета ВМРО-ДПМНЕ. – СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена земја, сега, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

Република - 17.07.2017

Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија. СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев, кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена земја, сега откако ...