TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

10 мртви во превртен автобус на Косово

Вест - 26.07.2002

ПРИШТИНА, 26 јули (Ројтерс) - Еден туристички автобус вчера изутрина излетал од планински пат во Косово при што најмалку 10 лица загинале, од кои две биле деца, а околу 30-тина лица биле повредени. Некои од повредените биле однесени во болницата во Пеќ, а други биле пренесени со италијански ...

Десет загинати во несреќа во Косово

Утрински - 26.07.2002

Туристички автобус се превртел на пат од Улцињ кон Приштина ПРИШТИНА - Најмалку десет лица, од кои две деца, загинаа, а околу 30 се повредени кога туристички автобус влегувајќи во Косово се превртел вчера изутрина, соопшти администрацијата на ОН во југословенската покраина.

10 загинати, 30 повредени во автобуска несреќа кај Пеќ

А1 - 25.07.2002

Најмалку десет лица загинаа во денешната автобуска несреќа на Косово во близина на Пеќ, а до сега се идентификувани две лица - едно од Тетово и едно од Приштина, соопшти портпаролот на Косовската полициска служба Рефки Морина.