TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицијата го барала убиецот на „тигарот“ во Арачиново

Време - 11.01.2008

СПОРЕД АГЕНЦИЈАТА НЕТПРЕС Полициската акција во скопското село Арачиново, која почнала вчераутро, завршила без успех, по кратки оружени пукотници, јави вчера агенцијата Нетпрес. Полицајците гонеле осомничен, најверојатно за неодамнешниот инцидент во скопската населба Автокоманда, кога беше убиен ...

МВР го бараше убиецот на полицискиот „тигар“ во Арачиново?

Утрински - 11.01.2008

Полицијата рано изутрина извршила претрес во неколку куќи во селото ЈУЛИЈАНА КИМОВСКА Силни полициски сили вчера изутрина извршиле претрес во неколку куќи во скопското село Арачиново. МВР тврди дека биле во потрага по криминалец за кого има судска наредба за спроведување во затвор, но не дава ...

Полицијата барала побегнат затвореник

Вест - 11.01.2008

ВЧЕРАУТРО ВО АРАЧИНОВО Вчераутро, во скопското село Арачиново, по судска наредба, полицијата спровела акција за пронаоѓање на Н.Н., кој се бара поради бегство од затворот во Идризово, но и за издржување друга, повеќегодишна затво Вчераутро, во скопското село Арачиново, по судска наредба, полицијата ...

Бркотница низ Арачиново

Вечер Прес - 11.01.2008

Полициски специјалци претресле куќи и локали во скопското село, но криминалецот баран од судот за неколкугодишна затворска казна не е најден Повеќе добро вооружени полицајци на два пункта по еден на влезот и излезот од скопско Арачиново, и засилена контрола на возилата во секојдневна нормална ...

Акција за пронаоѓање лице во Арачиново

А1 - 10.01.2008

МВР изутрината во рамките на редовните активности спроведе акција во скопското село Арачиново, постапувајќи по судска потерница за пронаоѓање на лицето Н.Н. за издржување повеќегодишна казна затвор. „Полицијата се уште трага по лицето Н.Н.

Потера во Арачиново - МВР бараше тежок криминалец

Канал5 - 10.01.2008

Полициските специјалци утрината го ставија под опсада Арачиново. Од МВР велат дека барале избеган затвореник од Идризово со тешко криминално досие. Полициските специјалци утрината го ставија под опсада Арачиново. Од МВР велат дека барале избеган затвореник од Идризово со тешко криминално досие.