TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Моја грижа ќе биде потребата на младите, ќе овозможиме вработување на 500 најдобри студенти

Фокус - 01.07.2018

Во време кога пред очи имаме трговија од страна на владата со националните и државни интереси, кога се склучува капитулантскиот договор на Зоран Заев со кој се брише името Македонија и се прават редица други отстапки на штета на државата, и во ...

Мицкоски: Економијата тоне, а Заев тргува со името и достоинството на граѓаните

МКД - 01.07.2018

Во време кога пред очи имаме трговија од страна на владата со националните и државни интереси, кога се склучува капитулантскиот договор на Зоран Заев со кој се брише името Македонија и се прават редица други отстапки на штета на државата, и во ...

СДСМ: Официјалните податоци ги демантираат празните обвинувања на Мицкоски

МКД - 01.07.2018

Христијан Мицкоски човекот што го советуваше Никола Груевски во носењето и спроведувањето на погубните економски политики нема никаков кредибилитет да зборува за економијата, реагира СДСМ на денешеното обраќање на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ .

Мицкоски: Економијата и индустриското производство се во постојан пад

24 Вести - 01.07.2018

Економијата и индустриското производство се во постојан пад, а граѓаните живеат се полошо додека Заев и Владата предводена од него прават тргување со името и достоинството на граѓаните, обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Официјалните податоци ги демантираат празните обвинувања на Мицкоски

24 Вести - 01.07.2018

Од СДСМ, пак, велат дека официјалните податоци ги демантираат празните обвинувања на Мицкоски. Од власта велат дека индустриското производство во период јануари - мај 2018 е за 3,5 отсто поголемо во однос на периодот јануари - мај 2017.

Мицкоски: Во исто време кога владата и Заев тргуваат со името и достоинството на граѓаните, економијата и индустриското ...

Канал5 - 01.07.2018

Катастрофата во националната политика е само еден дел, а во реалниот живот е уште полошо. Во време кога пред очи имаме трговија од страна на владата со националните и државни интереси, кога се склучува капитулантскиот договор на Зоран Заев со кој се ...

СДСМ: Официјалните податоци ги демантираат празните обвинувања на Мицкоски

Канал5 - 01.07.2018

Христијан Мицкоски човекот што го советуваше Никола Груевски во носењето и спроведувањето на погубните економски политики нема никаков кредибилитет да зборува за економијата. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да се помират со успешните економски ...

(Видео) Мицкоски: Додека Заев тргува со името и достоинството на граѓаните, економијата тоне

Макфакс - 01.07.2018

Во време кога пред очи имаме трговија од страна на владата со националните и државни интереси, кога се склучува капитулантскиот договор на Зоран Заев со кој се брише името Македонија и се прават редица други отстапки на штета на државата, и во ...

СДСМ: Официјалните податоци ги демантираат празните обвинувања на Мицкоски

Либертас - 01.07.2018

Соопштение на СДСМ: Христијан Мицкоски човекот што го советуваше Никола Груевски во носењето и спроведувањето на погубните економски политики нема никаков кредибилитет да зборува за економијата.

Мицкоски: Заев тргува со името и достоинството, а економијата тоне

ТВ21 - 01.07.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски обвинува дека владата и премиерот Зоран Заев тргуваат со името и достоинството на граѓаните, а во исто време економијата и индустриското производство тонат.

(ВИДЕО) Мицкоски: Со раст од 0,1 отсто економијата на Македонија е најслаба во Европа

А1 On - 01.07.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека кога гледаме трговија од страна на владата со национални и државни интереси, кога се склучува, како што кажа, капиталунатсниот договор на Заев со кој се брише името Македонија и се прават редица ...

СДСМ: Официјалните податоци ги демантираат празните обвинувања на Мицкоски

Сител - 01.07.2018

Христијан Мицкоски човекот што го советуваше Никола Груевски во носењето и спроведувањето на погубните економски политики нема никаков кредибилитет да зборува за економијата. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да се помират со успешните економски ...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ обвини дека економските политики се погубни

Сител - 01.07.2018

Во време кога пред очи имаме трговија од страна на владата со националните и државни интереси, кога се склучува капитулантскиот договор на Зоран Заев со кој се брише името Македонија и се прават редица други отстапки на штета на државата, и во ...

СДСМ: Мицкоски не може да се помири со успешните економски политики на владата и напразно обвинува

А1 On - 01.07.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на видео-обраќањето на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски човекот што го советуваше Никола Груевски во носењето и спроведувањето на погубните економски политики нема никаков кредибилитет да зборува за ...

Мицкоски: Додека владата тргува со името, економијата и индустриското производство тонат (видео)

Press24 - 01.07.2018

Во време кога пред очи имаме трговија од страна на владата со националните и државни интереси, кога се склучува капитулантскиот договор на Зоран Заев со кој се брише името Македонија и се прават редица други отстапки на штета на државата, и во ...

Мицкоски: Додека владата тргуваше со економијата и достоинството, економијата и индустријата тонат

1tv - 01.07.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека додека Владата тргува со националните и државни интереси, Заев склучува договор со кој се брише името Македонија, а државата останува без датум за преговори, економијата продолжува да тоне.

Мицкоски: Граѓаните продолжуваат да осиромашуваат, а економијата е закована на дното (ВИДЕО)

Стандард - 01.07.2018

„Во време кога пред очи имаме трговија од страна на владата со националните и државни интереси, кога се склучува капитулантскиот договор на Зоран Заев со кој се брише името Македонија и се прават редица други отстапки на штета на државата, и во ...

Мицкоски: Во исто време кога владата и Заев тргуваат со името и достоинството на граѓаните, економијата и индустриското

Вечер Прес - 01.07.2018

Почитувани сограѓани, Во време кога пред очи имаме трговија од страна на владата со националните и државни интереси, кога се склучува капитулантскиот договор на Зоран Заев со кој се брише името Македонија и се прават редица други отстапки на штета ...

Мицкоски: Додека владата на Заев ги продава националните интереси, економијата продолжува да тоне (видео)

Република - 01.07.2018

Во време кога пред очи имаме трговија од страна на владата со националните и државни интереси, кога се склучува капитулантскиот договор на Зоран Заев со кој се брише името Македонија и се прават редица други отстапки на штета на државата, и во ...

СДСМ: Официјалните податоци ги демантираат празните обвинувања на Мицкоски

Локално - 01.07.2018

Христијан Мицкоски човекот што го советуваше Никола Груевски во носењето и спроведувањето на погубните економски политики нема никаков кредибилитет да зборува за економијата. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да се помират со успешните економски ...

СДСМ: Официјалните податоци ги демантираат празните обвинувања на Мицкоски

Стандард - 01.07.2018

„Христијан Мицкоски, човекот што го советуваше Никола Груевски во носењето и спроведувањето на погубните економски политики, нема никаков кредибилитет да зборува за економијата. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да се помират со успешните економски ...

СДСМ: Официјалните податоци ги демантираат празните обвинувања на Мицкоски

1tv - 01.07.2018

Од владеачката партија велат дека токму Мицкоски е човекот што го советувал Никола Груевски во носењето и спроведувањето на погубните економски политики, па според нив, затоа нема никаков кредибилитет да зборува за економијата.

Мицкоски: Во исто време кога владата и Заев тргуваат со името и достоинството на граѓаните, економијата и индустријата ...

Курир - 01.07.2018

Во време кога пред очи имаме трговија од страна на владата со националните и државни интереси, кога се склучува капитулантскиот договор на Зоран Заев со кој се брише името Македонија и се прават редица други отстапки на штета на државата, и во ...

ВМРО-ДПМНЕ побара оставки од владата

Алсат-М - 30.06.2018

Во евро-интеграциските процеси ВМРО-ДПМНЕ е на страната на Македонија и ги поддржува членството во Европската Унија и НАТО, одговори лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Според него и покрај капитулацијата преку договорот со Грција, државата ...

СДСМ: Зборовите на Мицкоски немаат никакво значење без конкретен чекор

Либертас - 30.06.2018

Од СДСМ реагираат на денешната изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека тој и неговата партија треба да докажат на дело дали навистина се за членство на Македонија во ЕУ и НАТО.

СДСМ: Декларативните, празни зборови на Мицкоски немаат никакво значење без конкретен чекор

Канал5 - 30.06.2018

На која „траекторија“ мисли Мицкоски? Тој и ВМРО-ДПМНЕ треба да докажат на дело дали навистина се за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Симболика или скриено значење? На која „траекторија“ мисли Мицкоски? Го потсетуваме Мицкоски, одбраната на ...

СДСМ: Декларативните, празни зборови на Мицкоски немаат никакво значење без конкретен чекор

Сител - 30.06.2018

На која „траекторија“ мисли Мицкоски? Тој и ВМРО-ДПМНЕ треба да докажат на дело дали навистина се за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Симболика или скриено значење? На која „траекторија“ мисли Мицкоски? Го потсетуваме Мицкоски, одбраната на ...

СДСМ: Мицкоски треба да знае дека одбраната на криминалот на претходната власт не води кон НАТО и ЕУ

Макфакс - 30.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ на чело со Христијан Мицкоски, треба да докаже на дело дали навистина се за членство на Македонија во ЕУ и НАТО, реагираат денеска од СДСМ на изјавата на претседателот на опозициската партија.

СДСМ: Ако ВМРО-ДПМНЕ е за членство во ЕУ и НАТО, тогаш ќе го поддржат Договорот со Грција

А1 On - 30.06.2018

СДСМ реагира на денешната изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Симболика или скриено значење? На која „траекторија“ мисли Мицкоски? Го потсетуваме Мицкоски, одбраната на криминалот на ВМРО-ДПМНЕ не оди патот за членство во ЕУ ...

СДСМ за изјавата на Мицкоски

Тера - 30.06.2018

На изјавата на Мицкоски реагираше владачката СДСМ. „Симболика или скриено значење? На која „траекторија“ мисли Мицкоски? Го потсетуваме Мицкоски, одбраната на криминалот на ВМРО-ДПМНЕ не оди патот за членство во ЕУ и НАТО.

Мицкоски: Прогонетите бегалци од грчката граѓанска војна со горчина гледаат на договорот на Заев за името

Press24 - 30.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска беше на одбележувањето на 70 години од прогонот на Македонците од Егејска Македонија Мицкоски во Фејсбук статус напиша дека Македонците ја носат таа тажна судбина на историјата и историските ...

СДСМ: Зборовите на Мицкоски немаат никакво значење без конкретен чекор

1tv - 30.06.2018

Од СДСМ реагираат на денешната изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека тој и неговата партија треба да докажат на дело дали навистина се за членство на Македонија во ЕУ и НАТО.

СДСМ: Декларативните, празни зборови на Мицкоски немаат никакво значење без конкретен чекор

Стандард - 30.06.2018

“На која „траекторија“ мисли Мицкоски? Тој и ВМРО-ДПМНЕ треба да докажат на дело дали навистина се за членство на Македонија во ЕУ и НАТО”, реагираат од партијата на власт на обраќањето на лидерот на опозицијата.

Мицкоски: Прогонетите бегалци од грчката граѓанска војна со горчина гледаат на договорот на Заев за името, се откажа од ...

Курир - 30.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска беше на одбележувањето на 70 години од прогонот на Македонците од Егејска Македонија Мицкоски во Фејсбук статус напиша дека Македонците ја носат таа тажна судбина на историјата и историските ...

Мицкоски: Во евро интеграциските процеси ВМРО-ДПМНЕ е на страната на Македонија

Курир - 30.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска беше на одбележувањето на 70 години од прогонот на Македонците од Егејска Македонија Тој по повод оваа посета објави статус на Фејсбук, каде напиша дека власта тргува со се она што е вредно за ...

СДСМ упати сериозна порака до Христијан Мицкоски

Sky - 30.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ на чело со Христијан Мицкоски, треба да докаже на дело дали навистина се за членство на Македонија во ЕУ и НАТО, реагираат денеска од СДСМ на изјавата на претседателот на опозициската партија.

Мицкоски: Членството во НАТО не е волшебното стапче што ќе ја крене просечната плата што е далеку под ветените 500 евра ...

Фокус - 29.06.2018

Нашата држава преживеала многу лаги и изневерени очекувања, ќе ги надмине и овие Заевизми, но проблемот е што додека ние како општество тонеме, целиот регион оди напред, и испуштаме драгоцено време – напиша претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан ...

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски требаше да ги поздрават добрите вести за поканата за НАТО

МКД - 29.06.2018

Најмалку што можеше да направи ВМРО-ДПМНЕ е да ги поздрави историски добрите вести коишто стигнаа од седиштето на НАТО денеска, по заедничката прес-конференција на премиерот Заев и генералниот секретар Столтенберг, реагира СДСМ на изјавата на Орце ...

Мицкоски: Македонија ги исполни критериумите за членство во НАТО уште во 2008

Канал5 - 29.06.2018

Македонија критериумите за членство во НАТО ги исполни уште со Букурешкиот самит во 2008-ма година. Констатирано и повеќе пати повторувано, напиша претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски на фејсбук .

Мицкоски: Членството во НАТО не е волшебно стапче што ќе ја покачи платата на ветените 500 евра

Макфакс - 29.06.2018

Македонија критериумите за членство во НАТО ги исполни уште со Букурешкиот самит во 2008-ма година, напиша во објава на својот фејсбук профил, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по денешната средба на Заев со генералниот секретар на НАТО, ...

Мицкоски: Македонија ги исполни критериумите за членство во НАТО уште во 2008

А1 On - 29.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук напиша: „Македонија критериумите за членство во НАТО ги исполни уште со Букурешкиот самит во 2008-ма година. Констатирано и повеќе пати повторувано.

Мицкоски: Членството во НАТО не е волшебното стапче

Либертас - 29.06.2018

Македонија критериумите за членство во НАТО ги исполни уште со Букурешкиот самит во 2008-ма година. Констатирано и повеќе пати повторувано. Она што преставува реален проблем е билатералниот спор за името со Грција.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски требаше да ги поздрават добрите вести за земјава

Либертас - 29.06.2018

Соопштение на СДСМ: Македонија добива покана за членство во НАТО, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски требаше да ги поздрават добрите вести за земјава Република Македонија на следниот Самит добива покана за влез во НАТО. СДСМ им честита на граѓаните.

Мицкоски: Членството во НАТО не е волшебното стапче

+инфо - 29.06.2018

Македонија критериумите за членство во НАТО ги исполни уште со Букурешкиот самит во 2008-ма година. Констатирано и повеќе пати повторувано. Она што преставува реален проблем е билатералниот спор за името со Грција.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски требаше да ги поздрават добрите вести за земјава

Канал5 - 29.06.2018

Најмалку што можеше да направи ВМРО-ДПМНЕ е да ги поздрави историски добрите вести коишто стигнаа од седиштето на НАТО денеска, по заедничката прес конференција на премиерот Заев и генералниот секретар Столтенберг.

СДСМ: Заедно успеавме да го обезбедиме местото на Македонија во НАТО

А1 On - 29.06.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ. „Република Македонија на следниот Самит добива покана за влез во НАТО. СДСМ им честита на граѓаните.

Мицкоски: Не може да очекувате дека ќе добиете датум за преговори, а државата да ни е прогласена за најкорумпирана во ...

Press24 - 29.06.2018

Македонија критериумите за членство во НАТО ги исполни уште со Букурешкиот самит во 2008-ма година. Констатирано и повеќе пати повторувано, ова преку својот статус на Фејсбук го објави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Македонија ги исполни критериумите за членство во НАТО уште во 2008

Независен - 29.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на „Фејсбук“ напиша: Македонија критериумите за членство во НАТО ги исполни уште со Букурешкиот самит во 2008-ма година. Констатирано и повеќе пати повторувано.

Мицкоски: Македонија ги исполни критериумите за членство во НАТО уште во 2008

Вечер Прес - 29.06.2018

Македонија критериумите за членство во НАТО ги исполни уште со Букурешкиот самит во 2008-ма година. Констатирано и повеќе пати повторувано. Она што преставува реален проблем е билатералниот спор за името со Грција.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски требаше да ги поздрават добрите вести за земјава

iPortal - 29.06.2018

Македонија добива покана за членство во НАТО, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски требаше да ги поздрават добрите вести за земјава. Република Македонија на следниот Самит добива покана за влез во НАТО. СДСМ им честита на граѓаните.

Мицкоски: Не може да очекувате дека ќе добиете датум за преговори, а државата е прогласена за најкорумпирана во Европа

Република - 29.06.2018

Македонија критериумите за членство во НАТО ги исполни уште со Букурешкиот самит во 2008-ма година. Констатирано и повеќе пати повторувано, ова преку својот статус на Фејсбук го објави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски требаше да ги поздрават добрите вести за земјава

Вечер Прес - 29.06.2018

Македонија добива покана за членство во НАТО, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски требаше да ги поздрават добрите вести за земјава Република Македонија на следниот Самит добива покана за влез во НАТО. СДСМ им честита на граѓаните.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски требаше да ги поздрават добрите вести за земјава

Независен - 29.06.2018

Македонија добива покана за членство во НАТО, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски требаше да ги поздрават добрите вести за земјава. Република Македонија на следниот Самит добива покана за влез во НАТО. СДСМ им честита на граѓаните.

Мицкоски: Членството во НАТО не е волшебното стапче што ќе ја крене просечната плата

Стандард - 29.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на својот Фејсбук профил вели дека членството во НАТО не е волшебното стапче што ќе ја крене просечната плата. „Тоа нема да направи да се крене економијата од досега најниските 0.1 осто“, вели ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа ЗА уставните реформи ако успее референдумот за името

Таратур - 29.06.2018

Ако референдумот во врска со договорот со Грција за решавање на деценискиот спор за името на Македонија биде успешен и обврзувачки, ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржи уставните измени. Ова беше меѓу редови најавено од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: Не може да очекувате дека ќе добиете датум за преговори, а државата е прогласена за најкорумпирана во Европа

Курир - 29.06.2018

Македонија критериумите за членство во НАТО ги исполни уште со Букурешкиот самит во 2008-ма година. Констатирано и повеќе пати повторувано, ова преку својот статус на Фејсбук го објави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицковски се огласи: Ова е потегот на лидерот на ВМРО ДПМНЕ откако се дозна дека Македонија станува 30-та членка на ...

Sky - 29.06.2018

Македонија критериумите за членство во НАТО ги исполни уште со Букурешкиот самит во 2008-ма година, напиша во објава на својот фејсбук профил, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по денешната средба на премиерот Заев со генералниот секретар ...

Мицкоски се сретна со директорот на Националниот демократски институт

Фокус - 28.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, придружуван од генералниот секретар Игор Јанушев, оствари средба со Роберт Бенџамин, директор на Националниот демократски институт (НДИ) за Европа и претставниците на НДИ за Македонија, директорот ...

Мицкоски на средба со претставници на НДИ за Македонија

Макфакс - 28.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, придружуван од генералниот секретар Игор Јанушев, оствари средба со Роберт Бенџамин, директор на Националниот демократски институт (НДИ) за Европа и претставниците на НДИ за Македонија, директорот ...

Мицкоски на средба со Бенџамин:Унапредување на соработката меѓу ВМРО - ДПМНЕ и НДИ

Канал5 - 28.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, придружуван од генералниот секретар Игор Јанушев, се сретна со Роберт Бенџамин, директор на Националниот демократски институт за Европа. На средбата беа и претставниците на НДИ за Македонија, ...

Средба на Мицкоски со Бенџамин, директорот на НДИ за Европа: Стратешки приоритет на Македонија се ЕУ и НАТО

А1 On - 28.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, придружуван од генералниот секретар Игор Јанушев, оствари средба со Роберт Бенџамин, директор на Националниот демократски институт (НДИ) за Европа и претставниците на НДИ за Македонија, директорот Крис ...

Мицкоски оствари средба со директорот на Националниот демократски институт

Press24 - 28.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, придружуван од генералниот секретар Игор Јанушев, оствари средба со Роберт Бенџамин, директор на Националниот демократски институт (НДИ) за Европа и претставниците на НДИ за Македонија, директорот Крис ...

Мицкоски оствари средба со директорот на Националниот демократски институт

Република - 28.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, придружуван од генералниот секретар Игор Јанушев, оствари средба со Роберт Бенџамин, директор на Националниот демократски институт (НДИ) за Европа и претставниците на НДИ за Македонија, директорот Крис ...

Средба на Мицкоски со директорот на НДИ за Европа Роберт Бенџамин

Вечер Прес - 28.06.2018

Претседателот на ВМРО­-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, придружуван од генералниот секретар Игор Јанушев, оствари средба со Роберт Бенџамин, директор на Националниот демократски институт (НДИ) за Европа и претставниците на НДИ за Македонија, директорот ...

Мицкоски оствари средба со директорот на Националниот демократски институт

Курир - 28.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, придружуван од генералниот секретар Игор Јанушев, оствари средба со Роберт Бенџамин, директор на Националниот демократски институт (НДИ) за Европа и претставниците на НДИ за Македонија, директорот Крис ...

Мицкоски на средба со претставници на НДИ за Македонија

Sky - 28.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, придружуван од генералниот секретар Игор Јанушев, оствари средба со Роберт Бенџамин, директор на Националниот демократски институт (НДИ) за Европа и претставниците на НДИ за Македонија, директорот ...

Мицковски чека награда за неговата конструктивност од странците!

Пулс24 - 28.06.2018

Мицкоски се плаши дека ако организираат протести ќе им наместеле сценарио и ќе ги прогласеле за радикални и ќе им одземале имунитет иако во самото име на партијата имаат РЕВОЛУЦИОНЕРНА , па затоа тажи и жали за промената на Името.

СДСМ: Треба да се расчисти со 11-годишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ и со функцијата на Иванов

МКД - 27.06.2018

Во заклучокот од Советот на ЕУ јасно е наведено дека „Советот се согласува позитивно да одговори на наведениот напредок“ на Македонија и го поставува патот кон „отворање на пристапните преговори во јуни 2019 година“. Јасно е сѐ.

Мицкоски: Македонија не доби датум туку само надеж

Нова ТВ - 27.06.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Кристијан Мицкоски, смета дека „Македонија со владата на Зоран Заев не добила датум за преговори за членство во ЕУ, туку само капитулантски договор за смена на името“.

Мицкоски: Главната задача е во рацете на Заев!

24 Вести - 27.06.2018

„Договорот со Грција нема да ја заврши домашната задача, одговорноста и главната задача е во рацете на Зоран Заев, опозицијата ќе делува конструктивно“. Ова на денешната прес-конференција го изјави претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: Македонија со Заев доби капитулантски договор

Алсат-М - 27.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прес-конференција го повтори својот став дека договорот за името со Грција е капитулантски и дека ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во работата на седниците за овој договор.

Мицкоски: Владата нема капацитет да ги исполни условите за почеток на преговорите

Телма - 27.06.2018

Не можат да се отворат портите на Европската унија, а да бидете прогласени за најкорумпирана земја, држава со најнизок економски раст и судство кое заради политизираноста колабира, и сето ова да го подобри владата која до сега не покажа капацитет се ...

Мицкоски: Македонија доби датум за преоценка на состојбите, се друго е шарена лага

Фокус - 27.06.2018

Македонија продолжува да биде надвор од патот на ЕУ и не доби чиста препорака веднаш како што ветуваше Заев и Владата, само надеж дека можеби идната година ќе се исполнат целосно критериумите за датум за преговори, изјави претседателот на ...

СДСМ: ЕУ го препозна, само Мицкоски не се израдува на успехот на Македонија

Либертас - 27.06.2018

Европската унија го препозна, го поздрави и го награди напредокот во изминатата година, одговори СДСМ на изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Во заклучокот од Советот на ЕУ јасно е наведено дека „Советот се согласува позитивно да ...

СДСМ: ЕУ го препозна, само Мицкоски не се израдува на успехот на Македонија

Канал5 - 27.06.2018

Европската унија го препозна, го поздрави и го награди напредокот во изминатата годин, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на претседателот на ВМРО- ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат доблест да го поздрават успехот кој го постигнаа граѓаните на Македонија

Макфакс - 27.06.2018

Европската унија го препозна, го поздрави и го награди напредокот во изминатата година, велат од владејачката СДСМ како реакција на денешната прес-конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Mакедонија доби датум за преоценка на состојбите

Канал5 - 27.06.2018

Сосема спротивни на власта се оценките на опозицијата за одлуката на EУ.. Не добивањето датум веднаш, за ВМРО-ДПМНЕ е рамно на катастрофа. Не може да се отворат портите кон Европската Унија, а да бидете прогласени за најкорумпирана држава во Европа, ...

Мицкоски: Одложувањето на датумот за преговори е катастрофа

Канал5 - 27.06.2018

Мицкоски: Одложувањето на датумот за преговори преговори значи катастрофа. Одложувањето на датумот за преговори значи катастрофа, Заев не само што ги распродава државните интереси, туку Македонија ја губи и европската иднина, оцени во синоќешното ...

Мицкоски: Нема да учествуваме на седниците каде што ќе се расправа за „капитулантскиот договор“ на Заев

Макфакс - 27.06.2018

Граѓаните и без Извештајот живеат лошо, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес-конференција во партиското седиште во Скопје. ВМРО-ДПМНЕ даде поддршка за системските закони.

Мицкоски: Македонија не доби датум за преговори со ЕУ

Р.С.Европа - 27.06.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Кристијан Мицкоски, смета дека „Македонија со владата на Зоран Заев не добила датум за преговори за членство во ЕУ, туку само капитулантски договор за смена на името“.

СДСМ: ЕУ го награди напредокот, само Мицкоски не се израдува на успехот на Македонија

А1 On - 27.06.2018

„Европската унија го препозна, го поздрави и го награди напредокот во изминатата година. Во заклучокот од Советот на ЕУ јасно е наведено дека „Советот се согласува позитивно да одговори на наведениот напредок“ на Македонија и го поставува патот кон ...

(Видео) Македонија нема датум за преговори со ЕУ, туку надеж дека идната година ќе добие, тврди Мицкоски

Макфакс - 27.06.2018

Одуката на Европска Унија е само надеж дека можеби идната година ќе се исполнат сите критериуми за определување датум за преговори. Ова е ставот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој додава дека Македонија цела година ќе мора да ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат доблест да го поздрават успехот кој го постигнаа граѓаните на Македонија

Вечер Прес - 27.06.2018

Европската унија го препозна, го поздрави и го награди напредокот во изминатата година, велат од владејачката СДСМ како реакција на денешната прес-конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат доблест да го поздрават успехот кој го постигнаа граѓаните на Македонија

Точка - 27.06.2018

Европската унија го препозна, го поздрави и го награди напредокот во изминатата година, велат од владејачката СДСМ како реакција на денешната прес-конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

СДСМ: Само Мицкоски не се израдува на успехот на Македонија

Стандард - 27.06.2018

„Европската унија го препозна, го поздрави и го награди напредокот во изминатата година. Во заклучокот од Советот на ЕУ јасно е наведено дека „Советот се согласува позитивно да одговори на наведениот напредок“ на Македонија и го поставува патот кон ...

СДСМ: ЕУ го препозна, само Мицкоски не се израдува на успехот на Македонија

Локално - 27.06.2018

Европската унија го препозна, го поздрави и го награди напредокот во изминатата година. Во заклучокот од Советот на ЕУ јасно е наведено дека „Советот се согласува позитивно да одговори на наведениот напредок“ на Македонија и го поставува патот кон ...

СДСМ: ЕУ го препозна, само Мицкоски не се израдува на успехот на Македонија

Независен - 27.06.2018

Европската унија го препозна, го поздрави и го награди напредокот во изминатата година. Во заклучокот од Советот на ЕУ јасно е наведено дека „Советот се согласува позитивно да одговори на наведениот напредок“ на Македонија и го поставува патот кон ...

Мицкоски: Македонија не доби датум за преговори, туку датум за проценка

Мета - 27.06.2018

Договорот за името со Грција е капитулантски и ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во работата на седниците за овој договор, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прес-конференција.

Мицкоски во „Само вистина“: Ми беше жал кога го гледав насмеаното лице на Заев кога потпишува капитулација

МК News - 27.06.2018

Подготвуваме кривична пријава за сите потписници на ова капитулантско дело, изјави вечерва лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за „Само вистина“. Мицкоски во неговото интервју зборуваше за договорот со Грција, кој го нарекува ...

СДСМ: ЕУ го препозна, само Мицкоски не се израдува на успехот на Македонија

1tv - 27.06.2018

Европската унија го препозна, го поздрави и го награди напредокот во изминатата година, одговори СДСМ на изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Во заклучокот од Советот на ЕУ јасно е наведено дека „Советот се согласува позитивно да ...

Мицкоски: Македонија нема датум за преговори со ЕУ, туку само надеж дека идната година ќе добие датум

Вечер Прес - 27.06.2018

Одуката на Европска Унија е само надеж дека можеби идната година ќе се исполнат сите критериуми за определување датум за преговори, смета претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој изјави дека Македонија цела година ќе мора да тапка во ...

Мицкоски: Македонија со Заев доби капитулантски договор

Локално - 27.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прес-конференција го повтори својот став дека договорот за името со Грција е капитулантски и дека ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во работата на седниците за овој договор.

Мицкоски во „Само вистина“:Подготвуваме кривични за сите што ја потпишаа капитулацијата

Локално - 27.06.2018

Подготвуваме кривична пријава за сите потписници на ова капитулантско дело, изјави вечерва лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за „Само вистина“. Мицкоски во неговото интервју зборуваше за договорот со Грција, кој го нарекува ...

Мицкоски: Македонија доби капитулантски договор за смена на името, но не и датум за преговори

Стандард - 27.06.2018

„Капитулантскиот договор со Грција нема да им ја заврши домашната работа и да го подобри животот на граѓаните, тој нема да ја направи помалку корумпирана владата и нашето општество ниту да го подобри стандардот на граѓаните.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат доблест да го поздрават успехот кој го постигнаа граѓаните на Македонија

Sky - 27.06.2018

Европската унија го препозна, го поздрави и го награди напредокот во изминатата година, велат од владејачката СДСМ како реакција на денешната прес-конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

ВМРО ДПМНЕ со неочекуван потег – еве што најави Мицковски

Sky - 27.06.2018

Граѓаните и без извештајот живеат лошо, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес-конференција во партиското седиште во Скопје. „ВМРО-ДПМНЕ даде поддршка за системските закони.

Костадинов: Како од толку професори, Христијан Мицкоски бил асистент на три предмети токму кај неговиот татко?

Фокус - 26.06.2018

Христијан Мицкоски должи одговори пред граѓаните за тоа на кој начин ја изградил академската и професионална кариера, рече денеска во изјава за медиумите, Костадин Костадинов, пратеник од СДСМ и коалицијата.

СДСМ: Својата конфузија Мицкоски да ја замени со вистината

Фокус - 26.06.2018

Христијан Мицкоски денеска индиректно потврди дека македонскиот идентитет е обезбеден, реагираат од СДСМ на вечерашното интервју на Мицкоски. -Во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија попладнево Мицкоски призна дека согласно Договорот „ние ...

Мицкоски: Ќе има кривични пријави за потписниците на договорот за промена на името

МКД - 26.06.2018

Нема да го поддржиме најавеното барање за одговорност, импичмент, за Ѓорге Иванов. Нема никаква, ни правна, ниту пак каква било друга логика, изјави вечерва Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на гостувањето на емисијата „Само вистина“ ...

Мицкоски: Еден семестар му бев асистент на мојот татко на Електро-машинскиот факултет, горд сум на тоа

Фокус - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното интервју на Канал 5 одговори на обвинувањата на СДСМ дека татко му го поставил за негов асистент на Електро-машинскиот факултет и тој така успеал да магистрира и докторира.

Мицкоски уверува дека неговите пратеници нема да гласаат за уставните измени за промена на уставното име

Фокус - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Канал 5 рече дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ нема да гласаат за уставните измени за промена на уставното име.

Мицкоски за собраниската седница за референдумот: Нема да учествуваме само на седницата за ратификација на Договорот

Фокус - 26.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 индиректно кажа дека ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на собраниската седницата за прецизирање на условите и деталите за референдумот за Договорот со Грција.

Мицкоски: Исправна е одлуката на Иванов да не ја потпише ратификацијата на Договорот со Грција

ТВ21 - 26.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ смета дека одлуката на македонскиот претседател Ѓорге Иванов да не го потпише Законот за ратификација на Договорот за спорот со името меѓу Македонија и Грција е исправна, водена од потребата на заштита на Уставот и државата, и оти за тоа ...

СДСМ: Мицкоски да одговори на кој начин ја градел професионалната кариера

Сител - 26.06.2018

Христијан Мицкоски должи одговори пред граѓаните за тоа на кој начин ја изградил академската, професионална кариера. Јавно достапните информации се основан сомнеж дека тоа можеби го направил преку непотизам, благодарение на неговиот татко ...

За Мицкоски исправна е одлуката на Иванов за договорот за името

Р.С.Европа - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави денеска дека неговата партија смета оти одлуката на македонскиот претседател Ѓорге Иванов да не го потпише Законот за ратификација на договорот за спорот со името меѓу Македонија и Грција е ...

Костадинов: Мицкоски академската кариера ја направил преку непотизам

Макфакс - 26.06.2018

Христијан Мицкоски должи одговори пред граѓаните за тоа на кој начин ја изградил академската и професионална кариера, рече денеска во изјава за медиумите Костадин Костадинов, пратеник од СДСМ и коалицијата.

СДСМ: Мицкоски да одговори на кој начин ја градел професионалната кариера

Либертас - 26.06.2018

Соопштение на СДСМ: Христијан Мицкоски должи одговори пред граѓаните за тоа на кој начин ја изградил академската, професионална кариера. Јавно достапните информации се основан сомнеж дека тоа можеби го направил преку непотизам, благодарение на ...

Мицкоски: Исправна е одлуката на Иванов да не ја потпише ратификацијата на Договорот со Грција

Либертас - 26.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ смета дека одлуката на македонскиот претседател Ѓорге Иванов да не го потпише Законот за ратификација на Договорот за спорот со името меѓу Македонија и Грција е исправна, водена од потребата на заштита на Уставот и државата, и оти за тоа ...

(ВИДЕО) Костадинов: Како од толку професори, Мицкоски бил асистент токму кај неговиот татко?

А1 On - 26.06.2018

„Христијан Мицкоски должи одговори пред граѓаните за тоа на кој начин ја изградил академската, професионална кариера. Јавно достапните информации се основан сомнеж дека тоа можеби го направил преку непотизам, благодарение на неговиот татко Иван, ...

Мицкоски: Нема да учестуваме на седницата каде ќе се носи капитуланскиот договор

+инфо - 26.06.2018

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ повторно нема да учестуваат во гласањето на овој капитулантски договор, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само вистина“ .

Мицкоски: Одложувањето на датумот значи катастрофа, Димитров да си поднесе оставка

+инфо - 26.06.2018

Зоран Заев во неколку наврати ни потврди дека се што ќе каже ќе излаже. Ова значи катастрофа за граѓаните на Република Македонија, рече лидерорт на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Само вистина“ за информацијата дека Македонија ќе ги почне ...

Мицкоски: Еден семестар соработував со татко ми, ако ова е најсилната артилерија на СДСМ, нека пука ќе издржам

+инфо - 26.06.2018

Кога не би било смешно би било трагично. Секое дете има свој пример во животот, а за мене тоа беше мојот татко, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Само вистина“ за тврдењето на СДСМ дека станал универзитетски професор ...

Мицкоски: Целосно стоиме зад одлуката на Иванов, ќе има кривични за потписниците

+инфо - 26.06.2018

Станува збор за допис кој се темели на правна аргументација и факти, што секој правник може да го забележи, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во емисијата „Само Вистина“ за одлуката на претседателот на државата Ѓорге Иванов да не ...

Мицкоски не открива како ВМРО-ДПМНЕ ќе се позиционира за референдумот

+инфо - 26.06.2018

Во врска со евентуален референдум, партијата ќе почека да се види дали и каков референдум ќе има, дали обврзувачки или консултативен, какво ќе биде прашањето, како ќе се организира и така согласно условите ќе ги гради ставовите и ќе реагира, рече ...

СДСМ: Наместо да одговори како станал асистент на својот татко, Мицкоски се сокри зад неговата партија и лажните вести ...

Канал5 - 26.06.2018

Христијан Мицкоски и денеска се сокри зад партијата и не одговори на јавно поставените прашања како станал асистент на својот татко, реагираат од СДСМ на прес конференцијата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ , Наум Стоилковски.

Христијан Мицкоски гостин во „Само вистина“, покана и за Ахмети

+инфо - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во 18.30 часот ќе биде гостин во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија. Зошто опозијата не беше директно вклучена во преговорите со јужниот сосед и ќе повика ли на бојкот на ...

Христијан Мицкоски вечерва во „Само Вистина“

Канал5 - 26.06.2018

Вечерва во „Само Вистина“, ќе имате можност да го погледнете интервјуто со лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Дами и господа, вториот ден од неделата, резервиран за другата страна од паричката, вечерва во „Само ...

СДСМ: Mицкоски да одговори како ја изградил академската кариера

Канал5 - 26.06.2018

СДСМ денеска го повика Христијан Мицкоски да одговори пред граѓаните за тоа на кој начин ја изградил академската, професионална кариера. Пратеникот на СДСМ ,Костадин Костадинов тврди дека Мицкоски магистрирал и докторирал на факултетот каде што ...

СДСМ: Мицкоски да одговори на кој начин ја градел професионалната кариера

Канал5 - 26.06.2018

Христијан Мицкоски должи одговори пред граѓаните за тоа на кој начин ја изградил академската, професионална кариера. Јавно достапните информации се основан сомнеж дека тоа можеби го направил преку непотизам, благодарение на неговиот татко ...

СДСМ: Мицкоски и денес се сокри зад партијата и не одговори како станал асистент на својот татко

А1 On - 26.06.2018

СДСМ реагира на денешната изјава на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. „Христијан Мицкоски и денеска се сокри зад партијата и не одговори на јавно поставените прашања како станал асистент на својот татко.

СДСМ: Мицкоски потврди дека Договорот го гарантира македонскиот идентитет

Либертас - 26.06.2018

„Христијан Мицкоски денеска индиректно потврди дека македонскиот идентитет е обезбеден“, стои во соопштението од СДСМ. „Во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија попладнево Мицкоски призна дека согласно Договорот „ние ќе бидеме Македонци“ со ...

Мицкоски во „Само вистина“: Ми беше жал кога го гледав насмеаното лице на Заев кога потпишува капитулација

+инфо - 26.06.2018

Подготвуваме кривична пријава за сите потписници на ова капитулантско дело, изјави вечерва лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за „Само вистина“. Мицкоски во неговото интервју зборуваше за договорот со Грција, кој го нарекува ...

Христијан Мицкоски во “Само Вистина“

Канал5 - 26.06.2018

Со капитулантскиот договор е загрозен македонскиот идентитет, од Владата на Заев не слушнавме демант за тврдењата на Ципрас дека македонската нација не постои, изјави лидерот на Вмро- Дпмне Христијан Мицкоски во „Само Вистина“.

Мицкоски: Катастрофа е одложениот датум за преговори, Димитров да си даде оставка

AKO - 26.06.2018

Катастрофа е одложениот можен датум за почеток на преговорите со ЕУ, најмалку што може да се направи во овој момент е Министерот за надворешни работи да си поднесе оставка, рече во емисијата , ,,Само вистина“ претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: Одлуката на Иванов е исправна

Н.Македонија - 26.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ смета дека одлуката на македонскиот претседател Ѓорге Иванов да не го потпише Законот за ратификација на Договорот за спорот со името меѓу Македонија и Грција е исправна, водена од потребата на заштита на Уставот и државата, и оти за тоа ...

Мицкоски: Ова е дебакл - и покрај капитулацијата на Заев нема датум за преговори

Press24 - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека можниот датум за преговори за Македонија за влез во Европската Унија идната година, значи катастрофа. -Зоран Заев во неколку наврати ни потврди дека се што ќе каже ќе излаже.

(ВИДЕО и ФОТО) Костадинов: Мицкоски да одговори како од толку професори бил асистент токму кај неговиот татко

Бриф - 26.06.2018

-Христијан Мицкоски должи одговори пред граѓаните за тоа на кој начин ја изградил академската, професионална кариера. Јавно достапните информации се основан сомнеж дека тоа можеби го направил преку непотизам, благодарение на неговиот татко ...

Костадинов: Постои основaн сомнеж дека Мицкоски академската кариера ја направил преку непотизам

Точка - 26.06.2018

Христијан Мицкоски должи одговори пред граѓаните за тоа на кој начин ја изградил академската и професионална кариера, рече денеска во изјава за медиумите Костадин Костадинов, пратеник од СДСМ и коалицијата.

(ФОТО) Костадинов: Мицкоски да одговори како од толку професори бил асистент токму кај неговиот татко

iPortal - 26.06.2018

Христијан Мицкоски должи одговори пред граѓаните за тоа на кој начин ја изградил академската и професионална кариера, рече денеска во изјава за медиумите, Костадин Костадинов, пратеник од СДСМ и коалицијата.

Мицкоски: Одложувањето на датум за преговори значи катастрофа, Заев не само што ги распродава државните интереси, туку ...

Република - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна можниот датум за преговори за Македонија за влез во Европската Унија идната година, значи катастрофа. – Зоран Заев во неколку наврати ни потврди дека се што ќе каже ќе излаже.

СДСМ: Мицкоски потврди дека Договорот го гарантира македонскиот идентитет

Независен - 26.06.2018

Христијан Мицкоски денеска индиректно потврди дека македонскиот идентитет е обезбеден“, се вели во соопштението на СДСМ. „Во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија попладнево Мицкоски призна дека согласно Договорот „ние ќе бидеме Македонци“ ...

Мицкоски: Целосно застануваме зад постапката на Иванов, подготвуваме кривични за потписниците на договорот

Република - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска е гостин во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија, тој говореше и за денешниот допис на претседателот Ѓорге Иванов, кој кажа дека нема да ја потпише ратификацијата на договорот со ...

Мицкоски: Исправна е одлуката на Иванов да не ја потпише ратификацијата на Договорот со Грција

Независен - 26.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ смета дека одлуката на македонскиот претседател Ѓорге Иванов да не го потпише Законот за ратификација на Договорот за спорот со името меѓу Македонија и Грција е исправна, водена од потребата на заштита на Уставот и државата, и оти за тоа ...

СДСМ: Мицкоски потврди дека Договорот го гарантира македонскиот идентитет

Локално - 26.06.2018

Христијан Мицкоски денеска индиректно потврди дека македонскиот идентитет е обезбеден, велат од СДСМ. – Во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија попладнево Мицкоски призна дека согласно Договорот „ние ќе бидеме Македонци“ со што паѓаат во ...

Мицкоски: Нема да учествуваме на седницата каде ќе се носи капитуланскиот договор

Независен - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само вистина“ вели дека СДСМ ветуваат работи кои не можат да ги исполнат и затоа се обидуваат преку кршење на законите да ја убедат јавноста дека тоа е правилниот начин на ...

Мицкоски: Се’ што имам стекнато и заработено е пред да влезам во високата политика

Република - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија, одговори на обвинувањата на СДСМ. Мицкоски вели дека се небулозни и невистинити тезите кои СДСМ ги кажува за него.

СДСМ: Мицкоски потврди дека Договорот го гарантира македонскиот идентитет

Стандард - 26.06.2018

„Христијан Мицкоски денеска индиректно потврди дека македонскиот идентитет е обезбеден“, соопштија од СДСМ. „Во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија попладнево Мицкоски призна дека согласно Договорот „ние ќе бидеме Македонци“ со што паѓаат ...

За мене единствено прифатливо решение е Уставното име, Република Македонија

Република - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Само вистина“ рече дека е посебно изненаден и непријатно разочаран што оваа Владата предводена од СДСМ со сите сили се насочи само на едно прашање за кое потпишаа ...

Мицкоски: За катаклизмата и дебаклот во дипломатијата мора да има одговорност

Република - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија истакна дека покрај денешното разочарување околу добивањето на датум за преговори со ЕУ е и вчерашното разочарување од она што го кажа ...

Не слушнавме демант од владата на Заев за тврдењата на Ципрас дека македонската нација не постои

Република - 26.06.2018

Ние ќе бидеме Македонци во границите на Република Северна Македонија и ние ќе говориме македонски јазик со фуснота која 70 и повеќе години на никој во светот не му сметаше, ниту пак на стотици универзитети им сметаше македонскиот јазик да го ...

Мицкоски: За тоа кој го нападна штабот на ВМРО-ДПМНЕ, треба да ги прашате Заев и Спасовски

Република - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 вели дека Зоран Заев и Оливер Спасовски, Министерот за внатрешни работи, треба да одговорат на прашањето кој го шарал и кој фрлал боја врз ...

Мицкоски: ВМРО – ДПМНЕ нема да биде втурнато во насилно сценарио на власта

Република - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска гостуваше во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија. Тој се осврна и на протестите кои граѓаните ги имаат против промената на името, Мицкоски напомена дека од страна на некои групации се уфрлувале луѓе кои ...

СДСМ се сомнева како Мицкоски станал професор

Независен - 26.06.2018

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија го прозва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека професионалната кариера ја изградил благодарејќи на неговиот татко. Според пратеникот Костадин Костадинов, Мицкоски магистрирал и докторирал на ...

СДСМ: Мицкоски потврди дека Договорот го гарантира македонскиот идентитет

iPortal - 26.06.2018

Христијан Мицкоски денеска индиректно потврди дека македонскиот идентитет е обезбеден“, стои во соопштението од СДСМ. „Во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија попладнево Мицкоски призна дека согласно Договорот „ние ќе бидеме Македонци“ со ...

Мицкоски денеска гостин во „Само вистина“

Курир - 26.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска ќе биде гостин во емисијата „Само вистина“. Емисијата почнува во 18:30 часот на Канал 5 ...

Христијан Мицкоски денеска гостин во „Само вистина“

Република - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во 18.30 часот ќе биде гостин во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 ...

Костадинов: Мицкоски да одговори на кој начин ја градел професионалната кариера (ВИДЕО)

Стандард - 26.06.2018

„Христијан Мицкоски должи одговори пред граѓаните за тоа на кој начин ја изградил академската, професионална кариера. Јавно достапните информации се основан сомнеж дека тоа можеби го направил преку непотизам, благодарение на неговиот татко ...

Мицкоски: ВМРО – ДПМНЕ била и ќе биде заштитник на националните интереси

Република - 26.06.2018

– ВМРО – ДПМНЕ има јасен и прецизен став дека нема да поддржи промена на Устав со цел промена на уставно име. Ниту имало, ниту има, ниту ќе има пазарања кои се надвор од нашите партиски принципи.

Мицкоски: Ги поздравуваме сите мирни протести кои се против капитулантското дело на Заев

Курир - 26.06.2018

Го поздравуваме и поддржуваме мирниот протест на граѓаните против ова капитулантско дело, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија.

Мицкоски во „Само вистина“: Јас сум горд на својот татко, сум бил асистент на најмалку 12 професори

Република - 26.06.2018

– Секое дете има свој пример, а тоа беше мојот татко, и ако ова претставува најголемата артилерија на СДСМ против мене, нека пукаат, стојам и тоа ќе го издржам. Наместо во своите редови да ги побараат одговорите, тие ги бараат на друго место.

Мицкоски: Нема да учестуваме на седницата каде ќе се носи капитуланскиот договор со кој се предаваат националните и ...

Курир - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само вистина“ вели дека СДСМ ветуваат работи кои не можат да ги исполнат и затоа се обидуваат преку кршење на законите да ја убедат јавноста дека тоа е правилниот начин на ...

Мицкоски: За мене единствено прифатливо решение е Уставното име, Република Македонија

Курир - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Само вистина“ рече дека е посебно изненаден и непријатно разочаран што оваа Владата предводена од СДСМ со сите сили се насочи само на едно прашање за кое потпишаа ...

Мицкоски: Параметрите покажуваат дека граѓаните имаат помалку пари и потешко живеат

Курир - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија истакна дека граѓаните имаат се помалку пари за трошење во последните две години.

Мицкоски: Одложувањето на датум за преговори значи катастрофа, Заев не само што ги распродава државните интереси, туку ...

Курир - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна можниот датум за преговори за Македонија за влез во Европската Унија идната година, значи катастрофа. -Зоран Заев во неколку наврати ни потврди дека се што ќе каже ќе излаже.

Мицкоски: Небулозни се обвинувањата на СДСМ, се што имам стекнато и заработено е пред да влезам во високата политика

Курир - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија, одговори на обвинувањата на СДСМ. Мицкоски вели дека се небулозни и невистинити тезите кои СДСМ ги кажува за него.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ останува на браникот на националните интереси заедно со народот

Курир - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска е гостин во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија. Тој кажа дека ВМРО-ДПМНЕ има јасен став дека нема да поддржи промена на Устав со цел промена на уставно име.

Мицкоски: Целосно застануваме зад постапката на Иванов за неприфаќање на капитулантскиот договор, подготвуваме кривични ...

Курир - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска е гостин во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија, тој говореше и за денешниот допис на претседателот Ѓорге Иванов, кој кажа дека нема да ја потпише ратификацијата на договорот со ...

Мицкоски: Македонија не смееме да дозволиме да биде заложник на Заев, дури и се да се исполни од договорот, Грција може ...

Курир - 26.06.2018

Не смееме да дозволиме Република Македонија да биде заложник на нереализираните ветувања на еден човек, на Зоран Заев, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Само вистина“ на Канал5 телевизија.

Мицкоски: Со нула проценти раст на БДП и 14 проценти капитални инвестиции се покажува дека економијата тоне

Курир - 26.06.2018

Вечерва гостин во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија беше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој говореше за економската состојба во Република Македонија и кажа дека ние две години стагнираме во економијата.

Мицкоски: Македонија доби капитулански договор, но не доби датум за преговори со ЕУ

Курир - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија истакна дека покрај денешното разочарување околу добивањето на датум за преговори со ЕУ е и вчерашното разочарување од она што го кажа ...

Мицкоски: Со капитулантскиот договор е загрозен македонскиот идентитет, не слушнавме демант од владата на Заев за ...

Курир - 26.06.2018

Ние ќе бидеме Македонци во границите на Република Северна Македонија и ние ќе говориме македонски јазик со фуснота која 70 и повеќе години на никој во светот не му сметаше, ниту пак на стотици универзитети му сметаше македонскиот јазик да го ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да биде втурнато во насилно сценарио на власта кое ќе се искористи против нашата борба против ...

Курир - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска гостува во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија. Тој се осврна и на протестите кои граѓаните ги имаат против промената на името, Мицкоски напомена дека од страна на некои групации се уфрлувале луѓе кои ...

Мицкоски: За катастрофата во дипломатијата мора да има одговорност и оставка од Димитров

Курир - 26.06.2018

Не само што ги распродадоа државните и национални интереси, не само што го потпишаа и се обидоа да го ратификуваат на ова капитулантско дело, сега гледаме дека бенефитот од истото не е никаков.

Мицкоски: Нема никогаш да правам компромис со моите принципи, нема никаков договор со Заев, тој треба да падне

Курир - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вчерашното гостување во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија истакна дека нема никогаш да прави компромиси со неговите принципи, нема никаков договор со Заев и тој треба да падне од власт.

Мицкоски: За оние кои го нападнаа штабот на ВМРО-ДПМНЕ треба да го прашате Заев, но сторителите и нарачателите треба да ...

Курир - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 вели дек а Зоран Заев треба да одговори на прашањето кој го шарал и кој фрлал боја врз централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, посочувајќи дека партијата ...

Мицкоски: Исправна е одлуката на Иванов да не ја потпише ратификацијата на Договорот со Грција

Стандард - 26.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ смета дека одлуката на македонскиот претседател Ѓорге Иванов да не го потпише Законот за ратификација на Договорот за спорот со името меѓу Македонија и Грција е исправна, водена од потребата на заштита на Уставот и државата, и оти за тоа ...

Мицкоски: Одложувањето на датум за преговори значи катастрофа, Заев не само што ги распродава државните интереси, туку ...

Маркукуле - 26.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна можниот датум за преговори за Македонија за влез во Европската Унија идната година, значи катастрофа. -Зоран Заев во неколку наврати ни потврди дека се што ќе каже ќе излаже.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостин во “Само вистина” на Канал 5 Телевизија

Маркукуле - 26.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва со почеток од 18:30 часот гостува на емисијата “Само вистина” на Канал 5 ...

Македонски круг со креда

iPortal - 25.06.2018

Несакајќи, Мицкоски признава дека Иванов е вистинскиот лидер на опозицијата а не тој. За лидерот треба да се жртвуваат животите. А тој бил подготвен на тоа. Има една сцена во епизодата „Осамени души“ од втората сезона на неповторливата серија „Твин ...