TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ГРОМ: Изборите релативно фер и демократски

Р.С.Европа - 13.04.2014

Гласањето на претседателските избори 2014 година од изборниот штаб на претседателскиот кандидат на ГРОМ ги оценија како релативно фер и демократски. Според Љупчо Пренџов од изборниот штаб голем успех ...

ГРОМ: Сомнеж и незадоволство од неважечките ливчиња

Нова ТВ - 13.04.2014

Претседателскиот кандидат на Граѓанска опција за Македонија, проф. д-р Зоран Поповски, и лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, вечерва во централниот штаб на партијата одржаа конференција за печат по ...

Поповски: ГРОМ покажа дека е играч на политичката сцена

Р.С.Европа - 13.04.2014

ГРОМ покажа дека е играч на политичката сцена и се разбира продолжуваме понатаму, изјави вечерва кандидатот за претседател на ГРОМ Зоран Поповски. Стевчо Јакимовски, лидерот на оваа партија, им ...

ГРОМ: Изборите релативно фер и демократски

Вест - 13.04.2014

Гласањето на претседателските избори 2014 година од изборниот штаб на претседателскиот кандидат на ГРОМ ги оценија како релативно фер и демократски. Според Љупчо Пренџов од изборниот штаб голем успех ...

ГРОМ: Негативното е големиот број неважечки ливчиња

Вест - 13.04.2014

ГРОМ покажа дека е играч на политичката сцена и, се разбира, продолжуваме понатаму, изјави кандидатот за претседател на ГРОМ Зоран Поповски. Зоран Поповски Лидерот на партијата Стевчо Јакимовски им ...

Зоран Поповски: Нека победи најдобриот

Утрински - 13.04.2014

„Очекувам коректни, фер избори, да се изрази навистина слободната волја на граѓаните. Се надевам дека ќе нема притисоци врз нивниот личен избор“, изјави Зоран Поповски, кандидат на ГРОМ за ...

ГРОМ им честите на Иванов и пендаровски

Телма - 13.04.2014

Стевчо Јакимовски им честиташе на кандидатите кои продолжуваат во вториот круг и за досегашното воедење на изборната кампања. ГРОМ покажа дека е играч на политичката сцена и се разбира продолжуваме ...

Поповски: Гром покажа дека е играч на политичката сцена

Утрински - 13.04.2014

ГРОМ покажа дека е играч на политичката сцена и се разбира продолжуваме понатаму, изјави вечерва кандидатот за претседател на ГРОМ Зоран Поповски. Стевчо Јакимовски, лидерот на оваа партија, им ...

ГРОМ им честита на Иванов и на Пендаровски за вториот круг и за досегашната кампања

МКД - 13.04.2014

Лидерот на партијата ГРОМ, Стевче Јакимовски, им честита на Ѓорѓе Иванов и Стево Пендаровски, кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, кои одат во вториот круг од претседателските избори на 27 април.

ФОТО: Демолиран штабот на ГРОМ во населба Драчево

А1 On - 13.04.2014

Изминатата ноќ, меѓу 12. и 13. април, во текот на предизборниот молк, беше демолиран штабот на Граѓанска опција за Македонија – ГРОМ во населбата Драчево.

ГРОМ: Очекуваме добри резултати

Н.Македонија - 13.04.2014

Очекуваме да имаме голема подршка од граѓаните, бидејќи имавме позитивна политичка кампања, ова е оценката на Љупчо Пренџов заменик шеф на Изборниот штаб на ГРОМ -Сметам дека овие претседателски ...

Јакимовски го оствари своето граѓанско право

А1 On - 13.04.2014

Претседателот на Граѓанска опција за Македонија, Стевчо Јакимовски утринава го оствари своето граѓанско право на глас. Јакимовски гласаше во основното училиште „Димо Хаџи-Димов“ во Влае.

Поповски: Нека победи најдобриот

А1 On - 13.04.2014

Очекувам коректни, фер избори, да се изрази навистина слободната волја на граѓаните. Се надевам дека ќе нема притисоци врз нивниот личен избор, изјави Зоран Поповски, кандидат на ГРОМ за претседател ...

ГРОМ: Изборите релативно фер и демократски

Алфа - 13.04.2014

Гласањето на претседателските избори 2014 година од изборниот штаб на претседателскиот кандидат на ГРОМ ги оценија како релативно фер и демократски. Гласањето на претседателските избори 2014 година ...

ГРОМ: Изборите релативно фер и демократски

А1 On - 13.04.2014

Гласањето на претседателските избори 2014 година од изборниот штаб на претседателскиот кандидат на ГРОМ ги оценија како релативно фер и демократски. Според Љупчо Пренџов од изборниот штаб голем успех ...

ГРОМ: Изборите поминаа фер и демократски, очекуваме вистинско изненадување

Капитал - 13.04.2014

Фер, мирна и демократска атмосфера е оценката од ГРОМ за денешните претседателски избори. Организацискиот секретар на ГРОМ, Димче Пренџов, го оцени позитивно денешниот избирачки процес, со забелешка ...

ГРОМ: Позитивна кампања не успеа да ја надмине поларизацијата

Н.Македонија - 13.04.2014

Нашата позитивна кампања не успеа да ја надмине поларизацијата на македонската политичка сцена, но мора да се почитува волјата на граѓаните, рече вчера Зоран Поповски, кандидат за претседател на ...

Поповски: Гром покажа дека е играч на политичката сцена

Алфа - 13.04.2014

ГРОМ покажа дека е играч на политичката сцена и се разбира продолжуваме понатаму, изјави вечерва кандидатот за претседател на ГРОМ Зоран Поповски. ГРОМ покажа дека е играч на политичката сцена и се ...

ГРОМ продолжува понатаму

А1 On - 13.04.2014

Претседателскиот кандидат на Граѓанска опција за Македонија, проф. д-р Зоран Поповски, и лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, вечерва во централниот штаб на партијата одржаа конференција за печат по ...

Поповски: Нека победи најдобриот

+инфо - 13.04.2014

Претседателскиот кандидат на ГРОМ Зоран Поповски, придружуван од своето семејство, гласаше во основното училиште „Братство“ во Тафталиџе. - Очекувам коректни, фер избори и се надевам дека нема да има ...

ФОТО Демолиран штаб на ГРОМ во Драчево

+инфо - 13.04.2014

Изминатата ноќ, меѓу 12 и 13 април, во текот на предизборниот молк, е демолиран штабот на Граѓанска опција за Македонија (ГРОМ) во населбата Драчево, соопшти партијата.

Поповски: Нека победи најдобриот!

Фактор - 13.04.2014

Очекувам коректни, фер избори, да се изрази навистина слободната волја на граѓаните. Се надевам дека ќе нема притисоци врз нивниот личен избор, изјави Зоран Поповски, кандидат на ГРОМ за претседател ...

Јакимовски: Големиот број неважечки ливчиња фрли дамка на изборите

+инфо - 13.04.2014

Голема негативна дамка во денешниот изборен процес е големиот број неважечки ливчиња, изјави лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, јави Макфакс. Според претседателскиот кандидат од оваа партија, Зоран ...

Изјава на кандидатот за претседател Зоран Поповски по гласањето на изборите

Сител - 13.04.2014

Очекувам коректни, фер избори, да се изрази навистина слободната волја на граѓаните. Се надевам дека ќе нема притисоци врз нивниот личен избор, изјави Зоран Поповски, кандидат на ГРОМ за претседател ...

Изјава на Стевчо Јакимовски по гласањето на изборите

Сител - 13.04.2014

- Ја завршив мојата граѓанска должност. Го дадов својот глас за оној кандидат кој сметам дека е најдобар на овие претседателски избори, изјави претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски откако гласаше ...

ГРОМ: Изборите релативно фер и демократски

Сител - 13.04.2014

Гласањето на претседателските избори 2014 година од изборниот штаб на претседателскиот кандидат на ГРОМ ги оценија како релативно фер и демократски. Според Љупчо Пренџов од изборниот штаб голем успех ...

ГРОМ: Изборите релативно фер и демократски

Канал5 - 13.04.2014

Гласањето на претседателските избори 2014 година од изборниот штаб на претседателскиот кандидат на ГРОМ ги оценија како релативно фер и демократски. Според Љупчо Пренџов од изборниот штаб голем успех ...

ГРОМ: Изборите поминаа фер и демократски, очекуваме вистинско изненадување

Вечер - 13.04.2014

Фер, мирна и демократска атмосфера е оценката од ГРОМ за денешните претседателски избори. Организацискиот секретар на ГРОМ, Димче Пренџов, го оцени позитивно денешниот избирачки процес, со забелешка ...

ГРОМ ги оцени изборите како релативно фер и демократски

Локално - 13.04.2014

Гласањето на претседателските избори 2014 година од изборниот штаб на претседателскиот кандидат на ГРОМ ги оценија како релативно фер и демократски. Според Љупчо Пренџов од изборниот штаб голем успех ...

ГРОМ: Изборите релативно фер и демократски

МРТ - 13.04.2014

Гласањето на претседателските избори 2014 година од изборниот штаб на претседателскиот кандидат на ГРОМ ги оценија како релативно фер и демократски. Според Љупчо Пренџов од изборниот штаб голем успех ...

„Громовци“ изненадени од големиот број неважечки ливчиња

Либертас - 13.04.2014

ГРОМ станува играч на политичката сцена во Македонија, изјави во недела вечер претседателскиот кандидат од оваа партија Зоран Поповски. Лидерот на партијата, Стевчо Јакимовски, рече дека голема ...

Јакимовски: Изненадени сме од големиот број неважечки ливчиња

МК News - 13.04.2014

ГРОМ станува играч на политичката сцена во Македонија, изјави претседателскиот кандидат од оваа партија Зоран Поповски. Лидерот на партијата, Стевчо Јакимовски, рече дека голема негативна дамка во ...

Стевчо Јакимовски е изненаден од големиот број неважечки ливчиња

Локално - 13.04.2014

ГРОМ станува играч на политичката сцена во Македонија, изјави вечерва претседателскиот кандидат од оваа партија Зоран Поповски. Лидерот на партијата, Стевчо Јакимовски, рече дека голема негативна ...

Поповски:Гром покажа дека е играч на политичката сцена

Канал5 - 13.04.2014

ГРОМ покажа дека е играч на политичката сцена и се разбира продолжуваме понатаму, изјави вечерва кандидатот за претседател на ГРОМ Зоран Поповски. Стевчо Јакимовски, лидерот на оваа партија, им ...

Честитки од ГРОМ за Иванов и Пендаровски

Сител - 13.04.2014

Стевчо Јакимовски им честиташе на кандидатите кои продолжуваат во вториот круг и за досегашното воедење на изборната кампања. ГРОМ покажа дека е играч на политичката сцена и се разбира продолжуваме ...

Поповски: ГРОМ покажа дека е играч на политичката сцена

МРТ - 13.04.2014

ГРОМ покажа дека е играч на политичката сцена и се разбира продолжуваме понатаму, изјави вечерва кандидатот за претседател на ГРОМ Зоран Поповски. Стевчо Јакимовски, лидерот на оваа партија, им ...

Јакимовски: 70 отсто од неважечките ливчиња се гласови за Поповски и за Иванов

Сител - 13.04.2014

Околу 19.40 часот во централниот штаб на ГРОМ прес-конференија одржаа претседателскиот кандидат Зоран Поповски и претседателот на партијата, Стевчо Јакимовски.

Зоран Поповски: Нека победи најдобриот

Вечер - 13.04.2014

- Очекувам коректни, фер избори, да се изрази навистина слободната волја на граѓаните. Се надевам дека ќе нема притисоци врз нивниот личен избор, изјави Зоран Поповски, кандидат на ГРОМ за ...

Јакимовски: 70 отсто од неважечките ливчиња се гласови за Поповски и за Иванов

Вечер - 13.04.2014

Околу 19.40 часот во централниот штаб на ГРОМ прес-конференија одржаа претседателскиот кандидат Зоран Поповски и претседателот на партијата, Стевчо Јакимовски.

Изборите релативно фер и демократски

Вечер - 13.04.2014

Гласањето на претседателските избори 2014 година од Изборниот штаб на претседателскиот кандидат на ГРОМ го оценија како релативно фер и демократски. Според Љупчо Пренџов од Изборниот штаб, голем ...

Јакимовски доживеа дебакл во Карпош

Либертас - 13.04.2014

Кандидатот на ГРОМ Зоран Поповски доживеа дебакл во оштината која ја предводи неговиот партиски шеф Стевчо Јакимовски. Изненадувачки, Јакимовски пред само две години убедливо со 2:1 триумфираше во ...

Демолиран партиски штаб на ГРОМ во Драчево

Телеграф - 13.04.2014

Предизвикана е материјална штета, а полицијата трага по напаѓачите Во текот на изминатата ноќ, во населбата Драчево во Скопје бил демолиран штабот на политичката партија Граѓанска опција за ...

ПОПОВСКИ: Очекувам фер-избори

Телеграф - 13.04.2014

Се надевам дека до крајот на денот нема да има никакви недоразбирања и проблеми, рече кандидатот за претседател Зоран Поповскина од ГРОМ Очекувам коректни, фер-избори, да се изрази навистина ...

ЈАКИМОВСКИ: Очекувам фер-избори

Телеграф - 13.04.2014

Јакимовски изрази очекување дека изборите ќе бидат фер и демократски и ги повика граѓаните масовно да излезат на гласање Ја завршив мојата граѓанска должност.

ГРОМ: Изборите – релативно фер и демократски

Телеграф - 13.04.2014

Сметам дека самиот факт што граѓаните имаат трета опција, е изненадување за сите, а сигурен сум дека ќе имаме и добри резултати, изјави Љупчо Пренџов Гласањето на претседателските избори 2014 година ...

ПОПОВСКИ: ГРОМ станува значаен играч на политичката сцена

Телеграф - 13.04.2014

Очигледно ГРОМ станува значаен играч на политичката сцена во Република Македонија. Продолжуваме напред, рече кандидатот на Граѓанската опција за Македонија Очигледно ГРОМ станува значаен играч на ...

Јакимовски: На најголем дел од неважечките ливчиња е заокружен Зоран Поповски

Бриф - 13.04.2014

ГРОМ покажа дека е играч на политичката сцена и се разбира продолжуваме понатаму, изјави вечерва кандидатот за претседател на ГРОМ Зоран Поповски. Стевчо Јакимовски, лидерот на оваа партија, им ...

ФОТО: Јакимовски и Попоски го дадоа својот глас

Вистина.мк - 13.04.2014

И лидерот на ГРОМ, Стевче Јакимовски и кандидатот на ГРОМ за претседател, Зоран Поповски, денеска го дадоа својот глас за претседател на државата. Коментари ...

Јакимовски: Изненадени сме од големиот број неважечки ливчиња

Тера - 13.04.2014

ГРОМ станува играч на политичката сцена во Македонија, изјави во недела вечер претседателскиот кандидат од оваа партија Зоран Поповски. Лидерот на партијата, Стевчо Јакимовски, рече дека голема ...

Јакимовски: Големиот број неважечки ливчиња фрли дамка на изборите

Вистина.мк - 13.04.2014

Голема негативна дамка во денешниот изборен процес е големиот број неважечки ливчиња, изјави лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, јави Макфакс. Според претседателскиот кандидат од оваа партија, Зоран ...

Поповски: Нека победи најдобриот!

Press24 - 13.04.2014

Очекувам коректни, фер избори, да се изрази навистина слободната волја на граѓаните. Се надевам дека ќе нема притисоци врз нивниот личен избор, рече претседателскиот кандидат на ГРОМ, Зоран Поповски ...

Поповски: Нека победи најдобриот

Република - 13.04.2014

Претседателскиот кандидат на ГРОМ Зоран Поповски, придружуван од своето семејство, гласаше во основното училиште „Братство“ во Тафталиџе. - Очекувам коректни, фер избори и се надевам дека нема да има ...

ГРОМ: Поповски ќе биде вистинско изненадување

Република - 13.04.2014

Претставникот на ГРОМ, Љупчо Пренџов ги оцени денешните избори како релативно фер и демократски. Како единствена црна точка тој го наведе инцидентот во Криволак, каде што, како што кажа, имаше ...

Изјава на Стевчо Јакимовски по гласањето на изборите

За Се - 13.04.2014

- Ја завршив мојата граѓанска должност. Го дадов својот глас за оној кандидат кој сметам дека е најдобар на овие претседателски избори, изјави претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски откако гласаше ...

ГРОМ: Изборите релативно фер и демократски

Курир - 13.04.2014

Гласањето на претседателските избори 2014 година од изборниот штаб на претседателскиот кандидат на ГРОМ ги оценија како релативно фер и демократски. Според Љупчо Пренџов од изборниот штаб голем успех ...

ГРОМ им честиташе на Иванов и на Пендаровски

Република - 13.04.2014

Стевчо Јакимовски им честиташе на кандидатите кои продолжуваат во вториот круг и за досегашното воедење на изборната кампања. ГРОМ покажа дека е играч на политичката сцена и се разбира продолжуваме ...

Поповски:Очекувам фер избори, нека победи најдобриот

Макфакс - 13.04.2014

Очекувам фер и коректни избори, да се изрази слободната волја на граѓаните и се надевам дека нема да има никакви притисоци врз нивниот личен избор. Ова го изјави кандидатот за претседател од ГРОМ, ...

Јакимовски: Изненадени сме од големиот број неважечки ливчиња

Макфакс - 13.04.2014

ГРОМ станува играч на политичката сцена во Македонија, изјави во недела вечер претседателскиот кандидат од оваа партија Зоран Поповски. Лидерот на партијата, Стевчо Јакимовски, рече дека голема ...

Попоски: Нека победи тој што е најдобар!

Maxim - 13.04.2014

Очекувам коректни, фер избори, да се изрази навистина слободната волја на граѓаните. Се надевам дека ќе нема притисоци врз нивниот личен избор, рече претседателскиот кандидат на ГРОМ, Зоран Поповски ...

ГРОМ ги оцени изборите како фер и демократски

Maxim - 13.04.2014

Од изборниот штаб на претседателскиот кандидат на ГРОМ, ги оценуваат денешните избори ккао релативно фер и демократски. Според Љупчо Пренџов од изборниот штаб голем успех е тоа што како новоформирана ...

ФОТО: Јакимовски и Попоски го дадоа својот глас

Maxim - 13.04.2014

И лидерот на ГРОМ, Стевче Јакимовски и кандидатот на ГРОМ за претседател, Зоран Поповски, денеска го дадоа својот глас за претседател на ...

ГРОМ ја призна убедливата победа на ВМРО-ДПМНЕ

Maxim - 13.04.2014

ГРОМ ја призна убедливата победа на ВМРО-ДПМНЕ и нивниот кандидат Ѓорѓе Иванов на претседателските избори. И лидерот на ГРОм, Стевче Јакимовски и нивниот кандидат за претседател, Зоран Поповски, ...

ГРОМ им честиташе на Иванов и Пендаровски

Falanga - 13.04.2014

ГРОМ покажа дека е играч на политичката сцена и се разбира продолжуваме понатаму. Стевчо Јакимовски им честиташе на кандидатите кои продолжуваат во вториот круг и за досегашното воедење на изборната ...

Поповски: ГРОМ го пишува третиот чин - надеж и единство

Телма - 11.04.2014

Сиромаштијата и стравот ќе ги победиме. ГРОМ реши да го пишува третиот чин кој се вика надеж и единство, порача Зоран Поповски на завршниот митинг. Завршниот митинг претседателскиот кандидат на ГРОМ ...

Поповски на средби во Нерези и Аеродром

Алсат-М - 11.04.2014

Претседателскиот кандидат на Граѓанска опција за Македонија – ГРОМ,Зоран Поповски, денеска се сретна со граѓаните во Горно Нерези и скопската населба Аеродром.

Ставрески: Имаме победничка коалиција, не ни требаат ГРОМ и слични партии

Дневник - 11.04.2014

Носителот на кандидатската листа за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ во Четвртата изборна единица, Зоран Ставрески, на митинг во Струмица ги повика граѓаните да не им веруваат на малите партии кои ветуваат с` ...

Поповски: Еднаков третман за граѓаните

А1 On - 11.04.2014

Коалицијата ГРОМ вечерва на митинг во скопската општина Карпош побара поддршка за претседателскиот кандидат Зоран Поповски на изборите за претседател в недела и ја претстави парламентарната изборна ...

ГРОМ вечерва во Карпош

+инфо - 11.04.2014

Коалицијата ГРОМ вечерва во 19 часот, во спортскиот центар „Форца“ во Карпош ќе го одржи последниот централен митинг од првиот круг претседтелски избори, за претставување на кандидатот за ...

Поповски: Да ја победиме партиската книшка

+инфо - 11.04.2014

Претседателскиот кандидат на Граѓанска опција за Македонија, Зоран Поповски, претпладнево имаше среќавања со со граѓаните на Гостивар и на Тетово. Низ гостиварските улици, Поповски се прошета ...

Зоран Поповски: Македонија ќе ја развиваме преку политички дијалог

МК News - 11.04.2014

Митинг во општина Карпош вчера одржа кандидатот за претседател на ГРОМ, Зоран Поповски, кој имаше и средби со граѓани на општина Аеродром. Во Аеродром ден претходно имаше и митинг на кој вети ...

Молк во ГРОМ за прашањето од ВМРО – ДПМНЕ

Сител - 11.04.2014

Со рејтинг од 1,7% Стевчо Јакимовски поставува услови за влез во новата влада. Според последните резултати од анкетата на институтот Павел Шатев 27,4% поддршка за ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат повеќе од ...

Поповски: Нема преговори за уставното име и идентитетот. Јакимовски: Ривалите на Поповски се боксери кои боксираат пред ...

Канал5 - 11.04.2014

4-ката на гласачко ливче за претседателски избори кандидатот на ГРОМ го одржа завршниот митинг во партиската база, скопската општина Карпош. Партискиот лидер за неговите ривали од најголемите партии ...

ПОПОВСКИ ОД КАРПОШ: Еднаков третман за граѓаните

Телеграф - 11.04.2014

Кандидатот за претседател Поповски истакна дека е потребно подобрување на односите со сите балкански соседи, меѓу кои и Грција, а порача дека нема преговори за уставно менување на името и за ...

Јакимовски: ГРОМ ќе сe бори за повисок животен стандард

Тера - 11.04.2014

Стевче Јакимовски од ГРОМ и коалиционите партнери одржаа во четвртокот навечер митинг пред жителите на скопската населба Карпош на кој ја претставија својата програма и порачаа дека доколку ја ...

Поповски: Ќе се залагам за демократија преку вистински политички дијалог

Portal - 11.04.2014

Претседателскиот кандидат од Граѓанската опција за Македонија, Зоран Поповски, во четвртокот им се обрати на жителите во скопската населба Карпош каде одржа митинг на кој ја претстави својата ...

Јакимовски: ГРОМ ќе сe бори за повисок животен стандард

Portal - 11.04.2014

Стевче Јакимовски од ГРОМ и коалиционите партнери одржаа во четвртокот навечер митинг пред жителите на скопската населба Карпош на кој ја претставија својата програма и порачаа дека доколку ја ...

Виктор Цветковски: Не смееме да дозволиме да имаме претседател кој чита говори и отчети

Кумановски м. - 11.04.2014

Во просториите на ОО на ГРОМ Куманово, денес прес конференција одржа Виктор Цветковски, носителот на листата за пратеници во ИЕ2, кој истакна дека денешното обраќање доаѓа како реакција на изјавата ...

Поповски: Ќе се залагам за демократија преку вистински политички дијалог

Макфакс - 11.04.2014

Претседателскиот кандидат од Граѓанската опција за Македонија, Зоран Поповски, во четвртокот им се обрати на жителите во скопската населба Карпош каде одржа митинг на кој ја претстави својата ...

Јакимовски: ГРОМ ќе сe бори за повисок животен стандард

Макфакс - 11.04.2014

Стевче Јакимовски од ГРОМ и коалиционите партнери одржаа во четвртокот навечер митинг пред жителите на скопската населба Карпош на кој ја претставија својата програма и порачаа дека доколку ја ...

ГРОМ: Зоран Поповски е консензуален кандидат за претседател

Kumanovo News - 11.04.2014

Од ГРОМ денеска ги повикаа граѓаните во недела да гласаат за нивниот кандидат Зоран Поповски, за кој сметаат дека е вистински избор со лични и професионални капацитети.

Поповски во Карпош: Доколку станам претседател, моја цел ќе биде да бидам стожер на политичкиот дијалог

Falanga - 11.04.2014

ГРОМ се појави на политичката сцена за да им ги расипе плановите на големите партии. Претседателскиот кандидат на ГРОМ, Зоран Поповски синоќа се сретна со граѓаните на општина Карпош.

Поповски во Карпош: Партиската книшка да ја вратиме во историјата и таа да биде минато за вработувањето на младите

Falanga - 11.04.2014

Програмата на ГРОМ ја пишуваат граѓаните, а не политичките елити. ГРОМ „удри“ во Скопје, на вечерашниот и последен митинг за претставување на кандидат за претседател на Република Македонија на ...

Судир: ВМРО-ДПМНЕ - ГРОМ

24 Вести - 10.04.2014

Жестоки препукувања на релација ВМРО-ДПМНЕ - ГРОМ, и покрај тоа што кај дел од јавноста постои впечаток дека двете партии се во неформалната коалиција, која е официјална на локално ниво во општина ...

ВМРО-ДПМНЕ: Партијата ГРОМ не ја планираме во идната влада

Нова ТВ - 10.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ информира дека „со вчудоневиденост ја следи кампањата на Стевчо Јакимовски“, кој говорел за услови за влез во новата влада после парламентарните избори.

ГРОМ до ВМРО-ДПМНЕ: Дали ќе учествуваме во идната влада е наша одлука

Нова ТВ - 10.04.2014

Ако ВМРО-ДПМНЕ мислеа дека ние ќе им аплаудираме на нивната програма, многу згрешиле. ГРОМ има своја програма и своја визија за Македонија, која не е ни лева ниту десна и која добива се помасовна ...

Ставрески: Имаме победничка коалиција, не ни треба ГРОМ и слични партии

Утрински - 10.04.2014

Носителот на кандидатската листа за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ во Четвртата изборна единица Зоран Ставрески вечерва на митингот во Струмица ги повика граѓаните да не им веруваат на малите партии кои ...

Поповски: Македонија ќе ја развиваме преку политички дијалог

Утрински - 10.04.2014

Кандидатот за претседател на ГРОМ Зоран Поповски и кандидатите за пратеници од оваа партија вечерва одржаа митинг во скопската населба Аеродром. Вети независна и одговорна администрација, нови ...

Поповски и Анчевски ветија решавања на локалните проблеми во Тетово

МКД - 10.04.2014

Кандидатот за претседател од ГРОМ Зоран Попоски и носителот на листа Горан Анчевски во изборната единица 6, присуствуваа на отворањето на промотивниот штанд во центарот на Тетово.

Поповски: За независна и одговорна администрација

МКД - 10.04.2014

Зоран Поповски, кандидатот за претседател од Граѓанската опција на Македонија синоќа пред граѓаните на скопската населба Аеродром вети дека доколку го добие мандатот за претседател ќе се залага за ...

ВМРО-ДПМЕ: ГРОМ нема покана од нас за коалициска влада

МКД - 10.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека со вчудоневиденост ја следи кампањата на Стевчо Јакимовски, кој не само што цело време ги осудува градбите на патишта и автопатишта во Македонија, туку зборува и за некакви ...

На ВМРО-ДПМНЕ не му се потребни „ГРОМ и молњи“ во владата

Телма - 10.04.2014

- Божем ГРОМ ќе коалицирал со нас, па ќе ги вработи тие што ќе гласаат за нив. Ги лажат луѓето. Нас громови и молњи не ни требаат, изјави Ставрески. ВМРО ДПМНЕ не планира да ја покани партијата ГРОМ ...

Зоран Поповски на средби во Нерези и Аеродром

Утрински - 10.04.2014

Претседателскиот кандидат на Граѓанска опција за Македонија – ГРОМ, Зоран Поповски, денеска се сретна со граѓаните во Горно Нерези и скопската населба Аеродром.

Поповски: Мултиетничкото шаренило е предноста на Македонија

МКД - 10.04.2014

Мултиетничкото шаренило на Македонија за некого е хендикеп, но за мене е предност. Ние само треба да се научиме да живееме заедно, а не едни покрај други.

Поповски: Македонија ќе ја развиваме преку политички дијалог

А1 On - 10.04.2014

Кандидатот за претседател на ГРОМ Зоран Поповски и кандидатите за пратеници од оваа партија вчера вечер одржаа митинг во скопската населба Аеродром. Вети независна и одговорна администрација, нови ...

Цветановски од ГРОМ ја презентираше изборната програма пред кумановци

А1 On - 10.04.2014

Носителот на кандидатската листа за пратеници од Граѓанската опција за Македонија од Втората изборна единица Виктор Цветковски денеска ја презентираше изборната програма во Куманово.

ГРОМ: Органите на партијата ќе одлучат дали ќе учествуваме во некоја влада или не

А1 On - 10.04.2014

„Ако ВМРО-ДПМНЕ мислеа дека ние ќе им аплаудираме на нивната програма, многу згрешиле. ГРОМ има своја програма и своја визија за Македонија, која не е ни лева ниту десна и која добива се помасовна ...

Јакимовски и Поповски со ГРОМ пред жителите на Карпош

Алфа - 10.04.2014

На Македонија насушно и требаат - демократија, пазарна економија и стабилни институции и ГРОМ цврсто стои на тие позиции. На Македонија насушно и требаат - демократија, пазарна економија и стабилни ...

ВМРО-ДПМНЕ: За Стевчо Јакимовски синдикалците беа мечки

+инфо - 10.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ не ја планира партијата на Стевчо Јакимовски, ГРОМ, како дел од новата владина коалиција, реагираат од владејачката партија на, како што велат, кампањата која ја спроведува Стевчо ...

ГРОМ: Единствено ние може да одлучиме дали ќе бидеме дел од владата

+инфо - 10.04.2014

Дали ќе учествуваме во идната влада е наша одлука и ничија друга, реагираат од ГРОМ на ВМРО-ДПМНЕ , од каде денеска излегоа со став дека партијата на Стевчо Јакимовски, не ја сакаат во новата владина ...

ВМРО-ДПМНЕ: Среќни сме што ГРОМ не ни ја поддржува програмата

+инфо - 10.04.2014

Ние не очекуваме ГРОМ ниту да аплаудира, ниту да ја поддржи програмата на ВМРО-ДПМНЕ. Дури сме и среќни што не ја поддржуваат, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Јакимовски: ГРОМ настана за да ги расипе плановите на владејачката партија

+инфо - 10.04.2014

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски на вечерашниот митинг во Нерези рече дека партијата не се формирала за да се вклопи во плановите на владејачката партија туку за да им ги расипе плановите.

ВМРО ДПМНЕ не ја прима ГРОМ во владата, Јакимовски реагира

Канал5 - 10.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ со вчудоневиденост ја следи кампањата на Стевчо Јакимовски, кој не само што цело време ги осудува градбите на патишта и автопатишта во Македонија, туку говори и за некакви негови услови ...

ВМРО-ДПМНЕ му загрми на ГРОМ

Либертас - 10.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ испрати жестоки критики на адреса на ГРОМ, и покрај тоа што се во коалиција на локално ниво во општина Карпош. Прво Зоран Ставрески, носител на четвртата изборна единица на вчерашниот ...

ГРОМ го плесна грмотевица од ВМРО ДПМНЕ

Локално - 10.04.2014

Храбро , храбро ама iзгледа заврши дружбата на Стевче Јакимовски и Груевски , барем така велат и упатените и посlедните жестоки реакции од Ставревски до Јакимовски и братјата.

ВМРО-ДПМНЕ: Среќни сме што ГРОМ не ни ја поддржува програмата

Локално - 10.04.2014

Ние не очекуваме ГРОМ ниту да аплаудира, ниту да ја поддржи програмата на ВМРО-ДПМНЕ. Дури сме и среќни што не ја поддржуваат, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Поповски: Не подлегнувајте на притисоците, гласајте без страв Јакимовски: Се формиравме за да им ги расипеме плановите

Канал5 - 10.04.2014

Граѓанската опција за Македонија денеска на митинг во Нерези. Ние не се формиравме за да се вклопиме во плановите на владејачката партија туку за да им ги расипеме , плановите, рече на вечерашниот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кој му понудил на Стевчо Јакимовски да влезе во Владата?

Вечер - 10.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ со вчудовиденост ја следи кампањата на Стевчо Јакимовски, кој не само што цело време ги осудува градбите на патишта и на автопатишта во Македонија, туку говори и за некакви негови услови, ...

Македонија ќе ја развиваме преку политички дијалог

Вечер - 10.04.2014

Митинг во општина Карпош вчера одржа кандидатот за претседател на ГРОМ, Зоран Поповски, кој имаше и средби со граѓани на општина Аеродром. Во Аеродром ден претходно имаше и митинг на кој вети ...

ГРОМ: Цветковски ја презентира изборната програма пред кумановци

Телеграф - 10.04.2014

Цветковски се надева дека партијата ќе постигне добри резултати по завршувањето на парламентарните избори Носителот на кандидатската листа за пратеници од Граѓанската опција за Македонија од Втората ...

Претседателскиот кандидат Поповски на средби во Нерези и Аеродром

Телеграф - 10.04.2014

Според носителот на листата за кандидати за пратеници во изборната единица 1, на ГРОМ, Чедомир Саздовски, Нерези е токму тоа што треба да биде Македонија во целост, пример за соживот меѓу населението ...

Поповски од Аеродром побара мандат за нови правила на игра

Portal - 10.04.2014

Зоран Поповски, кандидатот за претседател од Граѓанската опција на Македонија, на своето обраќање во средата пред жителите од скопската населба Аеродром вети дека доколку го добие мандатот за ...

Поповски во Аеродром: Македонија ќе ја развиваме како демократска земја преку вистински политички дијалог

Република - 10.04.2014

Фото: Ѓ.Личовски Кандидатот за претседател од ГРОМ, Зоран Поповски, синоќа се обрати пред жителите на скопската населба Аеродром на кои им вети дека, доколку го добие мандатот за претседател, ќе се ...

ВМРО- ДПМНЕ вчудоневидено ја следи кампањата на Стевчо Јакимовски

Нетпрес - 10.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ со вчудоневиденост ја следи кампањата на Стевчо Јакимовски, кој не само што цело време ги осудува градбите на патишта и автопатишта во Македонија, туку говори и за некакви негови услови ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кој му понудил на Стевчо Јакимовски да влезе во Владата?

Курир - 10.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ со вчудоневиденост ја следи кампањата на Стевчо Јакимовски, кој не само што цело време ги осудува градбите на патишта и автопатишта во Македонија, туку говори и за некакви негови услови ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кој му понудил на Стевчо Јакимовски да влезе во Владата?

Република - 10.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ со вчудоневиденост ја следи кампањата на Стевчо Јакимовски, кој не само што цело време ги осудува градбите на патишта и автопатишта во Македонија, туку говори и за некакви негови услови ...

Поповски од Аеродром побара мандат за нови правила на игра

Хајд Парк - 10.04.2014

Зоран Поповски, кандидатот за претседател од Граѓанската опција на Македонија, на своето обраќање во средата пред жителите од скопската населба Аеродром вети дека доколку го добие мандатот за ...

ВМРО-ДПМНЕ не планира да составува влада со ГРОМ

Portal - 10.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ во четвртокот преку соопштение ја информира јавноста дека, доколку победи на претстојните парламентарни избори, не планира да ја вклучи партијата ГРОМ во идната влада.

ГРОМ најави намалување на казните до 70 отсто

Portal - 10.04.2014

Намалување на казните до 70 отсто најави лидерот на Граѓанската опција за Македонија, Стевче Јакимовски, на митингот што во средата се одржа во скопската населба Аеродром доколку граѓаните му ја ...

ГРОМ сам ќе одлучи под кои услови и дали ќе влезе во Владата

Portal - 10.04.2014

Органите на партијата ќе одлучат дали ќе учествуваат во некоја влада или не, а условите под кои ќе учествуваме во Влада ќе ги одредиме ние, се вели во реакцијата на ГРОМ по повод соопштението на ВМРО ...

Судир: ВМРО-ДПМНЕ – ГРОМ

Таратур - 10.04.2014

Жестоки препукувања на релација ВМРО-ДПМНЕ – ГРОМ, и покрај тоа што кај дел од јавноста постои впечаток дека двете партии се во неформалната коалиција, која е официјална на локално ниво во општина ...

Поповски: Мултиетничкото шаренило на Македонија за мене е предност

Република - 10.04.2014

Мултиетничкото шаренило на Македонија за некого е хендикеп, но за мене е предност. Ние само треба да се научиме да живееме заедно, а не едни покрај други.

Поповски од Аеродром побара мандат за нови правила на игра

Макфакс - 10.04.2014

Зоран Поповски, кандидатот за претседател од Граѓанската опција на Македонија, на своето обраќање во средата пред жителите од скопската населба Аеродром вети дека доколку го добие мандатот за ...

ВМРО-ДПМНЕ не планира да составува влада со ГРОМ

Макфакс - 10.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ во четвртокот преку соопштение ја информира јавноста дека, доколку победи на претстојните парламентарни избори, не планира да ја вклучи партијата ГРОМ во идната влада.

ГРОМ најави намалување на казните до 70 отсто

Макфакс - 10.04.2014

Намалување на казните до 70 отсто најави лидерот на Граѓанската опција за Македонија, Стевче Јакимовски, на митингот што во средата се одржа во скопската населба Аеродром доколку граѓаните му ја ...

ГРОМ сам ќе одлучи под кои услови и дали ќе влезе во Владата

Макфакс - 10.04.2014

Органите на партијата ќе одлучат дали ќе учествуваат во некоја влада или не, а условите под кои ќе учествуваме во Влада ќе ги одредиме ние, се вели во реакцијата на ГРОМ по повод соопштението на ВМРО ...

Георгиевска: Членовите на ГРОМ се единствени

Kumanovo News - 10.04.2014

Кандидатите за пратеници на Граѓанската опција за Македонија, синоќа од населбата „Иго Тричковиќ„ ги демантираа информациите дека нивни членови си заминуваат од партијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Во чија влада добил покана да влезе Јакимовски?

Денешен - 10.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ со вчудоневиденост ја следи кампањата на Стевчо Јакимовски, кој не само што цело време ги осудува градбите на патишта и автопатишта во Македонија, туку говори и за некакви негови услови ...

Кандидатите на ГРОМ на средба со пазарџиите

Kumanovo News - 10.04.2014

Кандидатите за пратеници од ГРОМ заедно со партиските членови денеска беа на средба со пазарџиите на Зелен пазар. Priпрограми. Не радува што граѓаните со големо задоволство ни приоѓаат.

Јакимовски: ГРОМ настана за да ги расипе плановите на владејачката партија

МКД Прес - 10.04.2014

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски на вечерашниот митинг во Нерези рече дека партијата не се формирала за да се вклопи во плановите на владејачката партија туку за да им ги расипе плановите.

Поповски во Аеродром: Македонија ќе ја развиваме како демократска земја преку вистински политички дијалог

Falanga - 10.04.2014

Претседателскиот кандидат Поповски претходно оствари средби со занаетчии во Старата скопска чаршија. Кандидатот за претседател од ГРОМ, Зоран Поповски, синоќа се обрати пред жителите на скопската ...

ВМРО-ДПМНЕ: Од кого Стевчо Јакимовски добил понуда да влезе во влада?

Maxim - 10.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ со вчудоневиденост ја следи кампањата на Стевчо Јакимовски, кој не само што цело време ги осудува градбите на патишта и автопатишта во Македонија, туку говори и за некакви негови услови ...

ВМРО-ДПМНЕ: Вчудоневидено ја следиме кампањата на Стевчо Јакимовски

Falanga - 10.04.2014

Не можеме да разбереме кој му понудил влез во влада. „ВМРО-ДПМНЕ со вчудоневиденост ја следи кампањата на Стевчо Јакимовски, кој не само што цело време ги осудува градбите на патишта и автопатишта во ...

ГРОМ: Органите на партијата ќе одлучат дали ќе учествуваме во некоја влада или не

Falanga - 10.04.2014

Условите под кои ГРОМ би учествувал во Влада ќе ги одредиме ние. „Ако ВМРО-ДПМНЕ мислеа дека ние ќе им аплаудираме на нивната програма, многу згрешиле.

Зачестија демолирањата на партиските штабови, МВР нема приведено никој

24 Вести - 09.04.2014

Во последните 24 часа зачестија нападите и демолирањата на партиските штабови. Последен, на три дена пред денот на изборите мета на удар штабот на гром во Карпош 3.

ГРОМ ветува дека граѓанинот ќе им биде во фокусот

24 Вести - 09.04.2014

ГРОМ вечерва беше на митинг во скопски Аеродорм. Кандидатот за претседател Зоран Поповски вети независна и одговорна администрација, нови правила на игра во економијата и, како што рече, закопувањето ...

Демолиран партиски штаб на ГРОМ во Карпош 3

Нова ТВ - 09.04.2014

Ноќта, помеѓу (08-09 април 2014) од страна на непознат сторител е демолиран штабот на Граѓанската опција за Македонија, кој се наоѓа во Карпош 3, ТЦ ,,Техника’’.

Демолиран штабот на ГРОМ во Карпош

МКД - 09.04.2014

Непознат сторител синоќа го деморилал штабот на Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ), кој се наоѓа во Карпош 3, ТЦ „Техника". Причинета е материјална штета во внатрешниот и надворешниот дел на ...

Демолиран штаб на ГРОМ во Карпош 3

Кајгана - 09.04.2014

Штабот на Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ), кој се наоѓа во Карпош 3, кај трговскиот центар „Техника“, бил демолиран синоќа од страна на непознат сторител.

Јакимовски: Чесните се плашат, а криминалците слободно шетаат!

Фокус - 09.04.2014

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, синоќа одржа митинг во скопската населба Ѓорче Петров, каде што обвини дека додека народот се борел со сиромаштија, одредени моќници нелегално се богателе.

Поповски во општина Гази Баба

А1 On - 09.04.2014

Претседателскиот кандидат на Граѓанска опција за Македонија – ГРОМ, проф. д-р Зоран Поповски, претпладнево оствари низа средби со граѓани во општина Гази Баба.

ФОТО: Демолиран штабот на ГРОМ во Карпош 3

А1 On - 09.04.2014

Ноќта, помеѓу (08-09 април 2014) од страна на непознат сторител е демолиран штабот на Граѓанската опција за Македонија, кој се наоѓа во Карпош 3, ТЦ „Техника“.

(ВИДЕО) Ставрески: Имаме победничка коалиција, не ни треба ГРОМ и слични партии

А1 On - 09.04.2014

Носителот на кандидатската листа за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ во Четвртата изборна единица Зоран Ставрески вечерва на митингот во Струмица ги повика граѓаните да не им веруваат на малите партии кои ...

ГРОМ Карпош целосно премина во СДСМ

+инфо - 09.04.2014

Расколот во ГРОМ вчера ескалирал со заминување од партијата на целото членство од Карпош, информира „Центар Њуз“ . Незадоволни од политиките на ГРОМ и Стевчо Јакимовски, поранешните членови на ГРОМ ...

Зоран Поповски на пазарот во Ченто и на Саемот на книгата

+инфо - 09.04.2014

Кандидатот на Граѓанска опција за Македонија (ГРОМ) за претседател на Република Македонија, проф. д-р Зоран Поповски, претпладнево беше во посета на две скопски населби, а беше и на Саемот на ...

Демолиран штаб на ГРОМ во Скопје

Либертас - 09.04.2014

Синоќа непознат сторител го демолиран штабот на Граѓанската опција за Македонија во Карпош 3. Од партијата соопштуваат дека е причинета материјална штета во внатрешниот и надворешниот дел на штабот ...

Демолиран штабот на Граѓанската опција за Македонија во Скопје

Локално - 09.04.2014

Синоќа од страна на непознат сторител е демолиран штабот на Граѓанската опција за Македонија, кој се наоѓа во Карпош 3, ТЦ ,,Техника’’. Причинета е материјална штета во внатрешниот и надворешниот дел ...

Демолиран штаб на ГРОМ во Карпош 3

Канал5 - 09.04.2014

Синоќа од страна на непознат сторител бил демолиран штабот на Граѓанската опција за Македонија, кој се наоѓа во Карпош 3, ТЦ „Техника“. Како што соопштија од ГРОМ, причинета е материјална штета во ...

Членови на ГРОМ од Карпош преминале во СДСМ

Либертас - 09.04.2014

Дали е на повидок раскол во ГРОМ? Членови на таа партија од општина Карпош преминале во редовите на социјалдемократите, незадоволни од политиките на ГРОМ и на лидерот Стевчо Јакимовски, потврдуваат ...

Членови на ГРОМ од Карпош преминале во редовите на СДСМ

Локално - 09.04.2014

Членови на таа партија од општина Карпош преминале во редовите на социјалдемократите, незадоволни од политиките на ГРОМ и на лидерот Стевчо Јакимовски, потврдуваат од СДСМ.

ГРОМ во Аеродром на дождот порача бериќет и слобода

Канал5 - 09.04.2014

Чесни луѓе кои ќе донесат подобар живот за сите – порача претседателскиот кандидат на партијата ГРОМ во скопската населба Аеродром Стравот да се замени со надеж за подобро.

Демолиран партиски штаб на ГРОМ

Телеграф - 09.04.2014

Штабот се наоѓа во населбата Карпош 3 во Скопје Вечерва бил демолиран штаб на Граѓанската опција за Македонија, информираат од партијата ГРОМ. Според нивните податоци, непознат сторител причинил ...

ИЗБОРИ: Зоран Поповски ги посети Гази Баба и Саемот на книгата

Телеграф - 09.04.2014

Поповски прошета низ пазарот во населбата „Методиј Андонов-Ченто“, каде што со пазарџиите разговараше за нивното секојдневие и за проблемите со кои се соочуваат Претседателскиот кандидат на Граѓанска ...

СТАВРЕСКИ: Имаме победничка коалиција, не ни треба ГРОМ и слични партии

Телеграф - 09.04.2014

Ставрески се осврна на проектите од новата програма чија цел е подобрување на животниот стандард Носителот на кандидатската листа за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ во Четвртата изборна единица Зоран ...

Јакимовски: ГРОМ е иднината на Македонија

Тера - 09.04.2014

„ГРОМ е третата сила без која веќе ништо не може да се решава во земјата и на која секој мора да смета", рече лидерот на партијата Граѓанска опција за Македонија за време на претставувањето на ...

Ставрески: Лажат дека ГРОМ ќе коалицира со нас

Вистина.мк - 09.04.2014

Имате луѓе кои што очајнички сега се обидуваат да ветат се и сешто мислејќи дека така ќе го купат народот. Ама не поминува тоа кај граѓаните. Тие памтат што си направил за него кога си можел.

Поповски: Проблемот со невработеноста и сиромаштијата треба да го актуелизира претседателот

Portal - 09.04.2014

Зоран Поповски, претседателски кандидат од партијата Граѓанска опција за Македонија (ГРОМ, во вторникот оствари средба со жителите на скопските села Кондово, Долно Свиларе, Рашче и Шишево и им порача ...

Јакимовски: ГРОМ е иднината на Македонија

Хајд Парк - 09.04.2014

„ГРОМ е третата сила без која веќе ништо не може да се решава во земјата и на која секој мора да смета“, рече лидерот на партијата Граѓанска опција за Македонија за време на претставувањето на ...

Демолиран штаб на ГРОМ во Карпош 3

Хајд Парк - 09.04.2014

Штабот на Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) , кој се наоѓа во Карпош 3, кај трговскиот центар „Техника“, бил демолиран ноќта, помеѓу вторникот и средата од страна на непознат сторител.

Демолиран штаб на ГРОМ во Карпош 3

Portal - 09.04.2014

Штабот на Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) , кој се наоѓа во Карпош 3, кај трговскиот центар „Техника“, бил демолиран ноќта, помеѓу вторникот и средата од страна на непознат сторител.

Јакимовски: ГРОМ е иднината на Македонија

Portal - 09.04.2014

„ГРОМ е третата сила без која веќе ништо не може да се решава во земјата и на која секој мора да смета“, рече лидерот на партијата Граѓанска опција за Македонија за време на претставувањето на ...

Зоран Поповски ја посети општина Гази Баба

Република - 09.04.2014

Кандидатот за претседател на ГРОМ, Зоран Поповски, претпладнево беше во посета на две скопски населби, а беше и на Саемот на книгата, информираат од партијата.

Ставрески: Лажат дека ГРОМ ќе коалицира со нас

Курир - 09.04.2014

Имате луѓе кои што очајнички сега се обидуваат да ветат се и сешто мислејќи дека така ќе го купат народот. Ама не поминува тоа кај граѓаните. Тие памтат што си направил за него кога си можел.

Ставрески: Лажат дека ГРОМ ќе коалицира со нас

Република - 09.04.2014

Имате луѓе кои што очајнички сега се обидуваат да ветат се и сешто мислејќи дека така ќе го купат народот. Ама не поминува тоа кај граѓаните. Тие памтат што си направил за него кога си можел.

Поповски: Проблемот со невработеноста и сиромаштијата треба да го актуелизира претседателот

Макфакс - 09.04.2014

Зоран Поповски, претседателски кандидат од партијата Граѓанска опција за Македонија (ГРОМ, во вторникот оствари средба со жителите на скопските села Кондово, Долно Свиларе, Рашче и Шишево и им порача ...

Јакимовски: ГРОМ е иднината на Македонија

Макфакс - 09.04.2014

„ГРОМ е третата сила без која веќе ништо не може да се решава во земјата и на која секој мора да смета“, рече лидерот на партијата Граѓанска опција за Македонија за време на претставувањето на ...

Демолиран штаб на ГРОМ во Карпош 3

Макфакс - 09.04.2014

Штабот на Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) , кој се наоѓа во Карпош 3, кај трговскиот центар „Техника“, бил демолиран ноќта, помеѓу вторникот и средата од страна на непознат сторител.

ГРОМ од врата на врата во „Гоце Делчев„

Kumanovo News - 09.04.2014

Кандидатите за пратеници на ГРОМ, синоќа ги посетија граѓаните во населбата „Гоце Делчев„. Целта на ГРОМ не е да дава лажни ветувања на граѓаните како што тоа минатата година го правеа власта и ...

Ставрески: Лажат дека ГРОМ ќе коалицира со нас

Денешен - 09.04.2014

Имате луѓе кои што очајнички сега се обидуваат да ветат се и сешто мислејќи дека така ќе го купат народот. Ама не поминува тоа кај граѓаните. Тие памтат што си направил за него кога си можел.

Ставрески: Имаме победничка коалиција, не ни треба ГРОМ и слични партии

Lider - 09.04.2014

Носителот на кандидатската листа за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ во Четвртата изборна единица Зоран Ставрески вечерва на митингот во Струмица ги повика граѓаните да не им веруваат на малите партии кои ...

Демолиран штабот на ГРОМ во Карпош 3

Falanga - 09.04.2014

Причинета е материјална штета во внатрешниот и надворешниот дел на штабот. Синоќа непознат сторител го демолирал штабот на Граѓанската опција за Македонија, кој се наоѓа во Карпош 3, ТЦ ,,Техника’’, ...

ФОТО: Уништен штабот на на ГРОМ во скопската населба Карпош 3

Maxim - 09.04.2014

Засега непознат сторител синоќа го демолирал штабот на Граѓанската опција за Македонија во Карпош 3. Како што пренесува , причинета материјална штета во внатрешниот и надворешниот дел на штабот на ...

Поповски од ГРОМ очи во очи со жителите на Гази Баба

Maxim - 09.04.2014

Претседателскиот кандидат на Граѓанска опција за Македонија – ГРОМ Зоран Поповски денеска имаше средби со граѓани во општина Гази Баба и го посети 26. Саем на книгата.

ГРОМ: Подобар животен стандард за граѓаните

24 Вести - 08.04.2014

Коалицијата ГРОМ на митинг вечерва пред ѓорчепетровци ги претстави претседателскиот кандидат Зоран Поповски и кандидатите за пратеници од втората изборна единица.

ГРОМ: сиромаштијата и невработеноста се најголемиот проблем на граѓаните

Нова ТВ - 08.04.2014

Граѓанската опција за Македонија преку соопштение информира дека кандидатот за претседател на партијата, проф. д-р Зоран Поповски, со граѓаните на скопските села Кондово, Долно Свиларе, Рашче и ...

ГРОМ: Сакаме во ЕУ, но не по секоја цена, имаме пресуда и треба да ги прекинеме преговорите

МКД - 08.04.2014

Сакаме во Европска Унија, но не по секоја цена. Името мора да си го сочуваме, идентитетот мора да си го сочуваме. Не влегуваме во никакви компромиси, се пораките кои лидерот на ГРОМ, Стевчо ...

ФОТО: Митинг на Гром во Ѓорче Петров

Утрински - 08.04.2014

Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) вечерва пред граѓаните во општина Ѓорче Петров ја престави листата на кандидати за пратеници во втората изборна единица.

Јакимовски од Ѓорче Петров: ќе победуваме како во Карпош

Телма - 08.04.2014

Лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски на митинг во Ѓорче Петров рече дека „ефектот Карпош“ ќе се шири низ земјата и ќе победува. Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) вечерва пред граѓаните во општина ...

Поповски: Граѓаните нема да талкаат од врата до врата

Дневник - 08.04.2014

Ќе бидам мегафон и адвокат на граѓаните и нема да дозволам тие да талкаат од врата до врата, потенцира на партискиот митинг во Богданци Зоран Поповски, претседателски кандидат на ГРОМ.

Поповски: Нема да дозволиме нови споменици и врби

Фокус - 08.04.2014

Зоран Поповски, кандидатот за претседател од коалицијата предводена од ГРОМ, синоќа пред кавадарчани вети дека нема да дозволи повеќе градење на споменици, врби, фасади, или на тркала, потенцирајќи ...

Поповски: Сиромаштијата и невработеноста се најголемиот и заеднички непријател на сите граѓани

А1 On - 08.04.2014

Токму ова чувствително прашање треба да го актуелизира претседателот на Република Македонија како мегафон и во име на граѓаните на земјава. Ова беше главната тема на разговорот на кандидатот за ...

ГРОМ: Да ја напуштиме историската конфузија и да се насочиме кон иднината

А1 On - 08.04.2014

Првиот митинг на Граѓанска опција за Македонија за претставување на кандидатите за пратеници во втората изборна единица се одржа вечерва, 8 април 2014 година, во Ѓорче Петров.

Зоран Поповски на средби со граѓани во Ѓорче Петров и Сарај

Алсат-М - 08.04.2014

Кандидатот за претседател од ГРОМ Зоран Поповски претпладнево на граѓаните на скопските села Кондово, Долно Свиларе, Рашче и Шишево им порача дека тој како претседател ќе го актуелизира проблемот со ...

ГРОМ од Кавадарци: Ни фали лидер

+инфо - 08.04.2014

Граѓанската опција за Македонија синоќа ги посети Тиквешијата и Кавадарци, од каде порача дека сака да ги заштити вработените со минимална плата од 250 евра.

Поповски: Сиромаштијата и невработеноста ни се најголемите заеднички непријатели

+инфо - 08.04.2014

Сиромаштијата и невработеноста се најголемиот и заеднички непријател на сите нас, изјави кандидатот за претседател на Граѓанска опција за Македонија, проф. д-р.

Јакимовски: Парите се кај Владата, банкарите, лихварите, извршителите, нотарите и криминалците

+инфо - 08.04.2014

Првиот митинг на Граѓанска опција за Македонија за претставување на кандидатите за пратеници во втората изборна единица се одржа вечерва во скопската општина Ѓорче Петров, кај црквата „Свети Петар и ...

Зоран Поповски на средби со граѓани во Ѓорче Петров и Сарај

Сител - 08.04.2014

Кандидатот за претседател од ГРОМ Зоран Поповски претпладнево на граѓаните на скопските села Кондово, Долно Свиларе, Рашче и Шишево им порача дека тој како претседател ќе го актуелизира проблемот со ...

Поповски: Ги заборавивме илинденците и партизаните и станавме држава за потсмев Јакимовски: ГРОМ е вистинската опција

Канал5 - 08.04.2014

ГРОМ пред Ѓорчепетровци ги претстави кандидатите за пратеници од втората изборна единица и кандидатот за претседател Зоран Поповски. Понудата на ГРОМ е шарена, ќе ја промениме црно белата слика на ...

Парите се кај Владата, банкарите, лихварите, извршителите, нотарите и криминалците

Локално - 08.04.2014

Првиот митинг на Граѓанска опција за Македонија за претставување на кандидатите за пратеници во втората изборна единица се одржа вечерва во скопската општина Ѓорче Петров, кај црквата „Свети Петар и ...

Митинг на Гром во Ѓорче Петров

Сител - 08.04.2014

Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) вечерва пред граѓаните во општина Ѓорче Петров ја престави листата на кандидати за пратеници во втората изборна единица.

Јакимовски: Каква е таа држава во која чесните се плашат, а криминалците слободно шетаат?

Либертас - 08.04.2014

Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) вечерва пред граѓаните во општина Ѓорче Петров ја престави листата на кандидати за пратеници во втората изборна единица.

Поповски: Сакаме во ЕУ, но не по секоја цена

Вечер - 08.04.2014

Сакаме во Европската унија, но не по секоја цена. Името мора да си го сочуваме. Идентитетот мора да си го сочуваме. Не влегуваме во никакви компромиси.

Зоран Поповски на средби со граѓани во Ѓорче Петров и Сарај

Бриф - 08.04.2014

Кандидатот за претседател од ГРОМ Зоран Поповски претпладнево на граѓаните на скопските села Кондово, Долно Свиларе, Рашче и Шишево им порача дека тој како претседател ќе го актуелизира проблемот со ...

ПОПОВСКИ: Сиромаштијата и невработеноста се најголемиот заеднички непријател на сите

Телеграф - 08.04.2014

Според кандидатот на ГРОМ, претседателот на Македонија треба да биде мегафон на граѓаните Кандидатот за претседател од ГРОМ, Зоран Поповски, претпладнево на граѓаните на скопските села Кондово, Долно ...

ПОПОВСКИ: Енергијата да се насочи кон младите генерации

Телеграф - 08.04.2014

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски кој последен говореше на митингот, истакна дека во кампањата оваа партија сака да понуди избор и решенија за сите граѓани и за стопанството Граѓанската опција за ...

Јакимовски: Економијата на Македонија зависи од извоз, нови производи и отворање на нови пазари

Тера - 08.04.2014

Лидерот на Гром заедно со своите коалициони партнери во понеделникот на митингот во Кавадарци ја побараа поддршката од кавадарчани за да ги променат сегашните текови во државата.

ГРОМ во Кавадарци: На Тиквешкиот регион да му се вратат ускратените надлежности

Дума - 08.04.2014

На митингот на ГРОМ и коалиционите партии вечерва во Кавадарци, лидерот Стефчо Јакимовски побара мислење од граѓаните дали е чесно во време на светска економска криза тие да живеат во сиромаштија а ...

Јакимовски: Економијата на Македонија зависи од извоз, нови производи и отворање на нови пазари

Portal - 08.04.2014

Лидерот на Гром заедно со своите коалициони партнери во понеделникот на митингот во Кавадарци ја побараа поддршката од кавадарчани за да ги променат сегашните текови во државата.

Зоран Поповски во посета на Ѓорче Петров и Сарај

Република - 08.04.2014

Зоран Поповски, кандидатот за претседател на ГРОМ денеска претпладнево оствари средба со жителите од скопските села Кондово, Долно Свиларе, Рашче и Шишево, каде им порача дека доколку ја добие ...

Поповски од Кавадарци порача дека благодетите од буџетот треба да ги чувствуваат сите граѓани

Макфакс - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат, Зоран Поповски, ја побара довербата на кавадарчани, а за возврат им понуди еднаквост како опција за сите, независно на пол, вера, етничка припадност и партиска книшка, ...

Јакимовски: Економијата на Македонија зависи од извоз, нови производи и отворање на нови пазари

Макфакс - 08.04.2014

Лидерот на Гром заедно со своите коалициони партнери во понеделникот на митингот во Кавадарци ја побараа поддршката од кавадарчани за да ги променат сегашните текови во државата.

Кандидатите за пратеници на ГРОМ се претставија во Карпош

Kumanovo News - 08.04.2014

Кандидатите за пратеници од ГРОМ во изборната единица два синоќа се претставија пред граѓаните во населбата Карпош. Носителот на листата Виктор Цветковски, пред присутните зборуваше за програмата на ...

ГРОМ во Кавадарци: Повеќе пари за народот и за претпријатијата, а помалку за владата

Falanga - 08.04.2014

Да ги намалиме буџетските расходи, да ги намалиме давачките за да може да здивне и стопанството. Граѓанската опција за Македонија синоќа одржа предизборен митинг во тиквешијата и Кавадарци, на кој ги ...

Зоран Поповски во посета на Ѓорче Петров и Сарај

Maxim - 08.04.2014

Зоран Поповски кандидатот за претседател на ГРОМ денеска претпладнево оствари средба со жителите од скопските села Кондово, Долно Свиларе, Рашче и Шишево, каде им порача дека доколку ја добие битката ...

Јакимовски: Менувајте ги шапките, но и мислењето

Нова ТВ - 07.04.2014

Четиринаесеттиот митинг на ГРОМ, кој вчеравечер се одржа во Богданци, на граѓаните на оваа општина им ги претстави претседателскиот кандидат на коалицијата, проф.

Поповски: Нема да дозволиме градење на споменици и врби

Нова ТВ - 07.04.2014

Кандидатот на ГРОМ, Зоран Поповски во Кавадарци вети дека нема да дозволи градење на споменици во Скопје. Се соочуваме со сиромаштија и невработеност, со страв, луѓето не можат да го кажат своето ...

Јакимовски: Промените може да ги донесе само ГРОМ

Утрински - 07.04.2014

Промените не може да ги донесе главната опозициска партија. Промените може да ги донесе само Граѓанската опција за Македонија, рече вечерва лидерот на таа партија, Стевчо Јакимовски на митингот во ...

Поповски: Сакаме во ЕУ, но не по секоја цена

Утрински - 07.04.2014

Сакаме во Европска Унија, но не по секоја цена. Името мора да си го сочуваме. Идентитетот мора да си го сочуваме. Не влегуваме во никакви компромиси. Но тоа не значи дека не сакаме во Европската ...

Поповски од Кавадарци: нема да дозволам нови споменици

Телма - 07.04.2014

Мора во придобивките од буџетот да уживаат сите граѓани, нема да дозволиме повеќе градење на споменици,на врби ,на фасади на тркала, изјави Поповски. Се соочуваме со сиромаштија и невработеност, со ...

Јакимовски: Менувајте ги шапките, но не и мислењето

А1 On - 07.04.2014

Четиринаесеттиот митинг на ГРОМ, кој вчеравечер се одржа во Богданци, на граѓаните на оваа општина им ги претстави претседателскиот кандидат на коалицијата, проф.

Јакимовски се сретна со Волерс

Алсат-М - 07.04.2014

Претседателот на Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) Стевчо Јакимовски, денеска имаше средба со амбасадорот на САД во Македонија, Пол Волерс. Како што се наведува во соопштението од ГРОМ, ...

Поповски: Сакаме во ЕУ, но не по секоја цена

А1 On - 07.04.2014

Сакаме во Европска Унија, но не по секоја цена. Името мора да си го сочуваме. Идентитетот мора да си го сочуваме. Не влегуваме во никакви компромиси. Но тоа не значи дека не сакаме во Европската ...

Цветковски: Парите треба да се слеваат кај граѓаните

А1 On - 07.04.2014

Носителот на изборната листа од втората изборна единица од ГРОМ, Виктор Цветковски им порача на граѓаните на кумановската населба Карпош дека најдобар начин за Македонија да тргне напред е парите да ...

Поповски: Сакаме во ЕУ, но не по секоја цена

Алсат-М - 07.04.2014

Сакаме во Европска Унија, но не по секоја цена. Името мора да си го сочуваме. Идентитетот мора да си го сочуваме. Не влегуваме во никакви компромиси. Но тоа не значи дека не сакаме во Европската ...

Јакимовски: Менувајте ги шапките, но не и мислењето

+инфо - 07.04.2014

Ќе ви доаѓаат разно-разни месии, ќе ви нудат разно-разни посластици. Каква шапка и да ви понудат, земете ја, ставете ја на глава, но никако не менувајте го тоа што ви е во главата.

Стевчо Јакимовски му брифираше на Волерс

Локално - 07.04.2014

Претседателот на Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) Стевчо Јакимовски, денеска имаше средба со амбасадорот на САД во Македонија, Пол Волерс. Како што се наведува во соопштението од ГРОМ, ...

Поповски: Сакаме во ЕУ, но не по секоја цена. Јакимовски: Имаме пресуда и треба да ги прекинеме преговорите

Канал5 - 07.04.2014

Сакаме во Европска Унија, но не по секоја цена. Името мора да си го сочуваме. Идентитетот мора да си го сочуваме. Не влегуваме во никакви компромиси. Но тоа не значи дека не сакаме во Европската ...

Поповски од Кавадарци порача дека целта – ЕУ не треба да биде по секоја цена

Либертас - 07.04.2014

Сакаме во Европска Унија, но не по секоја цена. Името мора да си го сочуваме. Идентитетот мора да си го сочуваме. Не влегуваме во никакви компромиси. Но тоа не значи дека не сакаме во Европската ...

Промените може да ги донесе само ГРОМ

Вечер - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат на ГРОМ, Зоран Поповски, вчера одржа митинг во Кавадарци, а се сретна и со граѓани на Градско, Неготино, Росоман и Демир Капија.

ЈАКИМОВСКИ: Промените може да ги донесе само ГРОМ

Телеграф - 07.04.2014

На презентацијата на изборната програмата на ГРОМ, Стевчо Јакимовски рече дека се залагаат Македонија да има функционална демократија и стабилни институции на системот Промените не може да ги донесе ...

Волерс на средба со Јакимовски

Телеграф - 07.04.2014

Јакимовски, како што се посочува во соопштението, изрази верување дека ќе има фер и демократски избори Претседателот на Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) Стевчо Јакимовски, денеска имаше средба ...

ПОПОВСКИ: Нема во ЕУ по секоја цена

Телеграф - 07.04.2014

Јас ќе бидам вашиот мегафон, адвокат пред органите на власта. Сакам да знаете дека во кабинетот половина од луѓето ќе бидат ангажирани исклучиво за работа со граѓаните и со нивните проблеми, изјави ...

Поповски: Без провокации може да се решат сите проблеми

Тера - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат од редовите на Граѓанската опција за Македонија во неделата одржа митинг во Богданци од каде на граѓаните им порача дека доколку да добие довербата и претседателскиот ...

Јакимовски се сретна со Пол Волерс

Вистина.мк - 07.04.2014

Претседателот на Граѓанската опција за Македонија, Стевчо Јакимовски имаше едночасовна средба со амбасадорот на САД во Македонија, Пол Волерс. Амбасадорот Волерс се интересирал за актуелните избори, ...

Поповски: Без провокации може да се решат сите проблеми

Portal - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат од редовите на Граѓанската опција за Македонија во неделата одржа митинг во Богданци од каде на граѓаните им порача дека доколку да добие довербата и претседателскиот ...

Форум на жени на ГРОМ продаваа слатки во хуманитарни цели

Кумановски м. - 07.04.2014

Општинската Организација на ГРОМ Куманово и Форумот на жени, денес во центарот на Куманово одржаа хуманитарна акција со продавање на слатки, а по повод православниот верски празник – Благовец.

Претседателскиот кандидат Зоран Поповски вети економски развој и обединување

Канал 8 - 07.04.2014

ГРОМ е опцијата што нуди алтернатива на политичката црно-бела реалност во Македонија, затоа сме овде за да понудиме помирување и да кажеме дека ни е доста од постојани препукувања и расправии.

Јакимовски се сретна со Пол Волерс

Република - 07.04.2014

Претседателот на Граѓанската опција за Македонија, Стевчо Јакимовски имаше едночасовна средба со амбасадорот на САД во Македонија, Пол Волерс. Амбасадорот Волерс се интересирал за актуелните избори, ...

ГРОМ: Сакаме во ЕУ, но не по секоја цена

Република - 07.04.2014

Сакаме во Европска Унија, но не по секоја цена. Името мора да си го сочуваме. Идентитетот мора да си го сочуваме. Не влегуваме во никакви компромиси. Но тоа не значи дека не сакаме во Европската ...

Поповски: Без провокации може да се решат сите проблеми

Макфакс - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат од редовите на Граѓанската опција за Македонија во неделата одржа митинг во Богданци од каде на граѓаните им порача дека доколку да добие довербата и претседателскиот ...

ГРОМ-овки продаваа слатки за хуманитарни цели

Kumanovo News - 07.04.2014

Членките на Форумот на жени на ГРОМ Куманово, денеска во центарот на градот продаваа слатки за хуманитарни цели. Форумот на жени Куманово уште еднаш ја покажа својата хуманост.

Поповски во Богданци: И таму каде што како претседател ќе немам директни надлежности, ќе бидам ваш адвокат

Falanga - 07.04.2014

Македонија не е изолиран остров. Коалицијата ГРОМ и претседателскиот кандидат Зоран Поповски синоќа ја претставија својата програма за претстојните двојни избори пред жителите на Богданци.