TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сантијаго Ботеро прв низ целта

Утрински - 25.07.2002

Тур де Франс: 15-та етапа од Васон ла Ромен до Лу де Алпс (226 км) Колумбиецот Сантијаго Ботеро ја забележа втората победа на годинашниот Тур де Франс, триумфирајќи на 15-та најдолга етапа од 226 км, што се возеше од Васон ла Ромен до Ле ду Алпс.

Ботеро победник на најдолгата етапа

Дневник - 25.07.2002

ВЕЛОСИПЕДИЗАМ - "ТУР Д‘ФРАНС" Ланс Армстронг може да остане без титулата само ако се откаже од трката Колумбиецот Сантјаго Ботеро убедливо победи на 15-тата, најдолга етапа на велосипедската трка "Тур ддФранс", но тоа не донесе смена на врвот во генералниот пласман.

Колумбиецот Сантијаго Ботеро стигна до втората етапна победа на велосипедскиот Тур де Франс

А1 - 23.07.2002

Колумбиецот Сантијаго Ботеро стигна до втората етапна победа на велосипедскиот Тур де Франс, откако успеа да ја освои 15-та, најдолга етапа, прва од трите планински во Алпите. По 226 и пол километри од Ваизон ла Роман до Ле ду Алпе, талентираниот Ботеро обезбеди нов Алпски триумф за паметење по ...