TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Времето денеска: Облачно со повремени врнежи од дожд

24 Вести - 11.10.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремен слаб до умерен дожд. Врнежите во поголемиот дел од земјава ќе бидат ретки и со намален интензитет. Почести врнежи ќе има во западните и северните делови.

Времето денеска, Облачно со повремен дожд

Алсат-М - 28.11.2018

Во Македонија ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд. Попладне во источните делови врнежите ќе бидат поројни. Максималната температура ќе се движи до 15 степени. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 12 ...

Времето денеска ќе биде облачно со повремен дожд

Р.С.Европа - 27.03.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаби локални врнежи од дожд, а на планините со слаб снег. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од девет до 15 степени.

Времето денеска ќе биде облачно со повремен дожд

Тера - 11.10.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремен слаб до умерен дожд. Врнежите во поголемиот дел од земјава ќе бидат ретки и со намален интензитет. Почести врнежи ќе има во западните и северните делови.

Претежно облачно со повремен дожд

Кајгана - 11.10.2015

Во следните два дена и натаму ќе се задржи претежно облачно време со повремени врнежи од дожд. Повремено поинтензивни врнежи од дожд ќе има до понеделник изутрина, а потоа врнежите нема да се така чести и ќе се со помал интензитет.

Време: Облачно со повремен умерен дожд

А1 On - 11.10.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремен слаб до умерен дожд. Врнежите во поголемиот дел од земјава ќе бидат ретки и со намален интензитет. Почести врнежи ќе има во западните и северните делови.

Облачно со повремен дожд

Сител - 22.11.2019

По котлините, особено долж Повардарието преку целиот ден ќе се задржи значителна ниска облачност. Во останатите делови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во текот на денот облачноста ќе се зголемува.

Не излегувајте без чадор, не очекува дождлив ден

За Се - 11.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со повремен слаб до умерен дожд почест во западните делови од земјава. Ќе дува умерен југоисточен ветер кој на југот и вдолж Повардарието повремено ќе засилува.

Врнежите денеска ќе престануваат

Локално - 11.10.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремен слаб до умерен дожд. Врнежите во поголемиот дел од земјава ќе бидат ретки и со намален интензитет. Почести врнежи ќе има во западните и северните делови.

Ќе се израдуваме ли на сонцето по обилните врнежи?

Press24 - 11.10.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремен слаб до умерен дожд. Врнежите во поголемиот дел од земјава ќе бидат ретки и со намален интензитет. Почести врнежи ќе има во западните и северните делови.

Еве ја временската прогноза за денеска

Вечер - 11.10.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремен слаб до умерен дожд. Врнежите во поголемиот дел од земјава ќе бидат ретки и со намален интензитет. Почести врнежи утре ќе има во западните и северните делови.

Какво време не очекува денеска?

Вистина.мк - 09.01.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, повеќе облачност ќе има во западните делови од земјата. Ќе дува и слаб претежно јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до два, а дневната од седум до 14 ...

Какво време не очекува денеска?

Нетпрес - 08.06.2017

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, во јужните делови нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во првата половина од денот. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Облачно време со повремен умерен дожд

Денешен - 11.10.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремен слаб до умерен дожд. Врнежите во поголемиот дел од земјава ќе бидат ретки и со намален интензитет. Почести врнежи ќе има во западните и северните делови.

Претежно облачно со повремен дожд

Макфакс - 11.10.2015

Во следните два дена и натаму ќе се задржи претежно облачно време со повремени врнежи од дожд. Повремено поинтензивни врнежи од дожд ќе има до понеделник изутрина, веќе од утре врнежите нема да се така чести и ќе се со помал интензитет.

ВРЕМЕ: Облачно со повремен дожд

Fox.mk - 11.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремен слаб до умерен дожд почест во западните делови од земјава. Ќе дува умерен југоисточен ветер кој на југот и вдолж Повардарието повремено ќе засилува. Т-мин. од 10 до 15 а т-мин. 16 до 21 степени.

Временска прогноза: 11-10-2015 година

Репортер - 11.10.2015

– Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремен слаб до умерен дожд. Врнежите во поголемиот дел од земјава ќе бидат ретки и со намален интензитет. Почести врнежи ќе има во западните и северните делови.

По синоќешниот „потоп“, денеска врнежите ќе бидат со помал интензитет

Кумановски м. - 11.10.2015

Како што јавува порталот за временска прогонза, метеопро.мк, врнежите кои во текот на ноќта беа интензивни и со обилен карактер, локално и денес во претпладневните часови ќе бидат со ист интензитет, посебно во источниот и јужниот регион.

Облачно со повремен дожд

Lider - 11.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремен слаб до умерен дожд почест во западните делови од земјава. Ќе дува умерен југоисточен ветер кој на југот и вдолж Повардарието повремено ќе засилува. Т-мин. од 10 до 15 а т-мин. 16 до 21 степени.

Времето денеска: Облачно и врнежливо

24 Вести - 10.10.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд, особено во крајните западни и северни делови на земјава, каде наместа се очекува да наврнат повеќе од 50 литри на метар квадратен воден талог.

Времето денеска: облачно со обилни врнежи од дожд

Алсат-М - 10.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд, особено во крајните западни и северни делови на земјава, каде наместа се очекува да наврнат повеќе од 50 литри на метар квадратен воден талог.

Времето денеска:облачно со обилни врнежи од дожд

Р.С.Европа - 10.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд, особено во крајните западни и северни делови на земјава, каде наместа се очекува да наврнат повеќе од 50 литри на метар квадратен воден талог.

Поројни дождови низ цела Македонија

Алсат-М - 10.10.2015

Паднати дрва, оштетени автомобили, големи количества вода на улиците, ова се последиците кои ги предизвика дождот кој ја зафати целата територија на земјава. Дождот ќе продолжи континурано да паѓа во текот на целиот ден , а интензитетот на врнежи ќе ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно со обилни врнежи од дожд

Популарно - 10.10.2015

Времето денеска ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд, особено во крајните западни и северни делови на земјава, каде на места се очекува да наврнат повеќе од 50 литри на метар квадратен воден талог.

Облачно со обилни врнежи од дожд

+инфо - 10.10.2015

Времето денеска ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд, особено во крајните западни и северни делови на земјава, каде на места се очекува да наврнат повеќе од 50 литри на квадратен метар. Некаде врнежите ќе бидат проследени со ретки грмежи.

Време: Облачно со обилни врнежи од дожд

А1 On - 10.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд, особено во крајните западни и северни делови на земјава, каде наместа се очекува да наврнат повеќе од 50 литри на метар квадратен воден талог.

Облачно време со обилни врнежи од дожд

Сител - 10.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд, особено во крајните западни и северни делови на земјава, каде наместа се очекува да наврнат повеќе од 50 литри на метар квадратен воден талог.

НАВИКНЕТЕ СЕ НА ДОЖДОТ: Понесете чадори, ќе врне три дена без престан (ФОТО)

Телеграф - 10.10.2015

Локално се очекува да наврнат над 50 литри на метар квадратен до недела наутро. Врнежите со зголемен интензитет ќе бидат во западните и северните делови на земјава. Во понеделник претпладне врнежите ќе престануваат Дождот и облачното време кои од ...

И во наредните денови не очекува дожд

Канал5 - 10.10.2015

Времето утре ќе биде облачно со повремен слаб до умерен дожд почест во западните делови од земјава. Ќе дува умерен југоисточен ветер кој на југот и вдолж Повардарието повремено ќе засилува. Т-мин. од 10 до 15 а т-мин. 16 до 21 степени.

Oблачно со обилни врнежи од дожд

Шеталиште - 10.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд, особено во крајните западни и северни делови на земјава, каде наместа се очекува да наврнат повеќе од 50 литри на метар квадратен воден талог.

Денеска големо невреме со многу дожд

За Се - 10.10.2015

Денеска е сабота, 10 октомври 2015 година, 283-от ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 82 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 38 минути, а ќе зајде во 18 часот и 2 минути. Денов трае 11 часа и 24 минути.

Детали за времето во недела, 11 октомври

МетеоПро - 10.10.2015

Врнежите во ноќта кон недела ќе се интензивираат и локално ќе бидат проследени со грмежи. Интензивен дожд сеуште ќе имаме во претпладневните часови во недела, пред се во источниот и јужниот регион.

Врне врне..

Локално - 10.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд, особено во крајните западни и северни делови на земјава, каде наместа се очекува да наврнат повеќе од 50 литри на метар квадратен воден талог.

Облачно со обилни врнежи од дожд

Либертас - 10.10.2015

Времето денеска ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд, особено во крајните западни и северни делови на земјава, каде на места се очекува да наврнат повеќе од 50 литри на квадратен метар. Некаде врнежите ќе бидат проследени со ретки грмежи.

Лоши вести за продолжениот викенд: Подгответе се за невреме

Press24 - 10.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд, особено во крајните западни и северни делови на земјава, каде наместа се очекува да наврнат повеќе од 50 литри на метар квадратен воден талог.

Облачно време со врнежи

Репортер - 10.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд, особено во крајните западни и северни делови на земјава, каде наместа се очекува да наврнат повеќе од 50 литри на метар квадратен воден талог.

Продолжениот викенд почнува со облаци и дожд

Република - 10.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд, особено во крајните западни и северни делови на земјава, каде наместа се очекува да наврнат повеќе од 50 литри на метар квадратен воден талог.

Поројни дождови - врне низ цела држава

Вечер - 10.10.2015

Хидролозите објаснуваат дека засега водостојот на реките е во нормалните граници, но не се исклучува да има излевања на локалните места. Паднати дрва, оштетени автомобили, големи количества вода на улиците, ова се последиците кои ги предизвика ...

Времето ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд

Fox.mk - 10.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд, особено во крајните западни и северни делови на земјава, каде наместа се очекува да наврнат повеќе од 50 литри на метар квадратен воден талог.

Почетокот на продолжениот викенд со врнежливо време

Кумановски м. - 10.10.2015

Како што пренесува порталот метеопро, денеска нè очекува облачно време во раните утрински часови, додека претпладне западниот дел од земјата ќе биде зафатен од врнежи од дожд. Истите во текот на попладневните часови ќе се рашират низ целата ...

Дожд и утре

Република - 10.10.2015

Утре во претпладневните часови не очекуваат интензивни врнежи на дожд, а во попладневните часови се очекува постепено намалување на врнежите, освен во планинските предели. Температурата ќе се движи од 17°С до 20°С, а на повисоките места околу 15°С.

Облачно со обилни дождови

Lider - 10.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд, особено во крајните западни и северни делови на земјава, каде наместа се очекува да наврнат повеќе од 50 литри на метар квадратен воден талог.

Времето денеска: Облачно со локален дожд и температура до 21 степен

24 Вести - 09.10.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 16 до 21 степен. Во Скопје слично време, претежно облачно со услови за слаб локален дожд.

Времето денеска: претежно облачно и врнежливо

Алсат-М - 31.01.2019

Во Македонија ќе биде претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, на повисоките места од дожд и снег, а на планините само од снег. Врнежите ќе бидат со слаб до умерен интензитет. По одделни котлини ќе има појава на магла.

Времето денеска: претежно облачно и врнежливо

Р.С.Европа - 15.04.2019

Ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд. На места, особено во јужните и источните делови врнежите ќе бидат пообилни и проследени со грмежи. Кон крајот на денот ќе престануваат.

Дождлив викенд

МКД - 09.10.2015

Викендов временските услови нема да бидат поволни за прошетки по природа. Прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија вели дека ќе имаме облачно и дождливо време. Македонија повторно ќе биде под влијание на нова влажна воздушна ...

Денеска облачно со повремен дожд

+инфо - 24.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во северозападните и северните делови на земјава. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а по одделни котлини ќе има ...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: За продолжениот празничен викенд дожд и засилен ветер

Популарно - 09.10.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 16 до 21 степен. Во Скопје ќе биде претежно облачно со услови за слаб локален дожд.

Време: Облачно со повремени врнежи од дожд

А1 On - 09.10.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 16 до 21 степен. Во Скопје претежно облачно со услови за слаб локален дожд.

Врнежлив продолжен викенд со температура до 21 степен

Канал5 - 09.10.2015

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремен локалeн дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец со температури од 15 до 21 степен. За време на продолжениот празничен викенд нашата земја ќе биде под влијание на серија влажни воздушни ...

Oблачно со повремени локални врнежи од дожд - Временска за продолжениот викенд

Сител - 09.10.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 16 до 21 степен. Во Скопје претежно облачно со услови за слаб локален дожд.

Денеска облачно, за викенд пороен дожд

Телеграф - 09.10.2015

За време на продолжениот празничен викенд нашата земја ќе биде под влијание на серија влажни воздушни бранови од Медитеранот кои ќе предизвикаат претежно облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни Времето денеска во ...

Облачно со повремен локалeн дожд

Точка - 09.10.2015

Претежно облачно со повремен локалeн дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Дневните температури ќе се движат од 13 до 21 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 19 ...

Дожд и денеска, но невремето доаѓа утре

За Се - 09.10.2015

Денеска е петок, 9 октомври 2015 година, 282-от ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 83 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 37 минути, а ќе зајде во 18 часот и 4 минути. Денов трае 11 часа и 27 минути.

Времето во сабота, 10 октомври

МетеоПро - 09.10.2015

Дојдовме до продолжениот викенд, а ќе го започнеме со врнежлива сабота. Ќе биде облачно наутро. Првиот дожд го очекуваме претпладне во западниот дел од земјата. Попладне врнежите ќе се прошират низ целата земја, но во локално во западниот регион ...

Претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд

Локално - 09.10.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.Температурата ќе се движи од 16 до 21 степен. Во Скопје претежно облачно со услови за слаб локален дожд.

Метеоролозите носат лоши вести за продолжениот викенд

Press24 - 25.04.2017

Сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со умерен југоисточен ветер, кој долж Повардарието повремено ќе засилува. До петок ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и ќе дува умерен јужен ветер, особено ...

Облачно со повремен дожд

Репортер - 08.05.2017

Времето во Македонија ќе биде значително облачно со повремени врнежи од дожд, особено во претпладневните и пладневните часови. Повеќе врнежи се очекуваат во северните делови од земјава, а во останатите ќе има и сончеви периоди.

Обилни врнежи од дожд за време на продолжениот викенд

Нетпрес - 09.10.2015

Денес не очекува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд , а утре и задутре се очекуваат обилни врнежи од дожд. Претежно облачно време со повремени врнежи од дожд не очекува и денес. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Облачно и врнежливо време

Вистина.мк - 09.05.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието ќе засилува.

Циклонот Димитар ќе донесе потоп: Временска за продолжениот викенд

Press24 - 09.10.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 16 до 21 степен. Во Скопје претежно облачно со услови за слаб локален дожд.

Продолжениот викенд ќе биде проследен со силен дожд

Fox.mk - 09.10.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 16 до 21 степен. Во Скопје претежно облачно со услови за слаб локален дожд.

Подгответе се за дождлив продолжен викенд

Среќа.mk - 09.10.2015

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд и слаб ветер од променлив правец ќе преовладува утре во Македонија, а ваквото време ќе се задржи и за продолжениот викенд кога наместа врнежите ќе бидат пообилни.

Дождот нема да престане и денес

Кумановски м. - 09.10.2015

Како што јавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи и во текот на денешниот ден не очекува претежно облачно време со повремен локалeн дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец, а температурата ќе се движи од 8 до 14 степени во минимум, ...

Облачно со повремен локалeн дожд

Макфакс - 09.10.2015

Претежно облачно со повремен локалeн дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Дневните температури ќе се движат од 13 до 21 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 19 степени.

Астрономски календар – 9 октомври

Репортер - 09.10.2015

– Денеска е петок, 9 октомври 2015 година, 282-от ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 83 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 37 минути, а ќе зајде во 18 часот и 4 минути. Денов трае 11 часа и 27 минути.

Врнежливо и облачно време, додека за викенд нѐ очекува...

Пулс24 - 09.10.2015

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд и слаб ветер од променлив правец ќе преовладува денеска во Македонија, а ваквото време ќе се задржи и за продолжениот викенд кога наместа врнежите ќе бидат пообилни.

Времето денеска: Облачно со повремен дожд и температура до 19 степени

24 Вести - 08.10.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 19 степени. Во Скопје слично време, облачно со повремен дожд.

Времето денеска: претежно облачно со повремен дожд

Алсат-М - 08.10.2015

Во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 14 до 19 степени. Во Скопје слично време, облачно со повремен дожд.

До крајот на неделава дожд, викендов и до 50 литри

Утрински - 08.10.2015

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд и слаб ветер од променлив правец ќе преовладува утре во Македонија, а вакво време ќе се задржи и за продолжениот викенд кога наместа врнежите ќе бидат пообилни.

Временска прогноза за 8 октомври: Нестабилно со дожд

Хитпортал - 08.10.2015

Во текот на денот ќе биде претежно облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Умерено облачно без врнежи ќе биде во делови од централна и југоисточна Македонија. Ќе дува доумерен југоисточен и јужен ветер, а во делови од западна Македонија ќе дува ...

Времето денеска: претежно облачно со повремен дожд

Р.С.Европа - 29.01.2020

Ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Во ноќните часови врнежите ќе преминат во снег и во некои повисоки места. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Денеска постудено од вчера и со повремени врнежи од дожд

МКД - 08.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во северните и источните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Временска прогноза: Какво време не очекува овој викенд

Факултети - 06.11.2015

МАКЕДОНИЈА - Во Македонија во петок не очекува уште еден сончев и топол ден. Иако утрото повторно ќе биде студено со утрински температури од -3 до 4 степени, во текот на денот ќе биде топло со максимални дневни температури кои ќе се движат во ...

Во сабота невреме и обилни врнежи од дожд

МК News - 08.10.2015

Во сабота се очекува нов влажен бран, со обилни врнежи од дожд. Претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд не очекува денес. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 14 ...

Дожд до крајот на неделата – Викендот ќе наврнат и до 50 литри на метар квадратен

Здравство24 - 08.10.2015

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд и слаб ветер од променлив правец ќе преовладува утре во Македонија, а ваквото време ќе се задржи и за продолжениот викенд кога наместа врнежите ќе бидат пообилни.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Облачно со повремени врнежи и ветер – од четврток нов влажен бран

Популарно - 08.10.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 14 до 19 степени.

До крајот на неделава дожд, за викендот и до 50 литри на метар вадратен

А1 On - 08.10.2015

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд и слаб ветер од променлив правец ќе преовладува утре во Македонија, а ваквото време ќе се задржи и за продолжениот викенд кога наместа врнежите ќе бидат пообилни.

Облачно и ветровито, со повремени врнежи

Кајгана - 08.10.2015

Претежно облачно, свежо и ветровито со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат нешто поинтензивни во северните и источните делови на државата. Променливо облачно, претпладне во западните делови, а попладне насекаде ќе има повремени врнежи од дожд со ...

Од дожд нема да куртулиме до недела

+инфо - 08.10.2015

Во текот на денот ќе биде претежно облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Умерено облачно без врнежи ќе биде во делови од централна и југоисточна Македонија. Утринските температури ќе се движат од 8 до 18 Целзиусови степени, а максималните дневни ...

Време: Облачно со повремени локални врнежи од дожд

А1 On - 08.10.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 14 до 19 степени.

Продолжениот викенд ќе биде проследен со силен дожд

+инфо - 08.10.2015

Времето утре ќе биде претежно облачно со повремен локалeн дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. За време на продолжениот празничен викенд нашата земја ќе биде под влијание на серија влажни вoздушни бранови од Медитеранот, кои ќе предизвикаат ...

Времето денес и за наредните денови

Скопје инфо - 08.10.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат нешто поинтензивни во северните и источните делови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Облачно и ветровито

Точка - 08.10.2015

Претежно облачно, свежо и ветровито со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат нешто поинтензивни во северните и источните делови на државата. Променливо облачно, претпладне во западните делови, а попладне насекаде ќе има повремени врнежи од дожд со ...

Облачно време со врнежи од дожд

Телеграф - 12.02.2016

Температурата ќе се движи од четири до 14 степени Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови. Температурата ќе се движи од четири до 14 степени .

До крајот на неделава дожд, за викендот и до 50 литри на метар вадратен

Сител - 08.10.2015

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд и слаб ветер од променлив правец ќе преовладува утре во Македонија, а ваквото време ќе се задржи и за продолжениот викенд кога наместа врнежите ќе бидат пообилни.

Дожд и денеска, но правото невреме доаѓа во…

За Се - 08.10.2015

Денеска е четврток, 8 октомври 2015 година, 281-от ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 84 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 36 минути, а ќе зајде во 18 часот и 6 минути. Денов трае 11 часа и 30 минути.

Какво време се очекува за продолжениот викенд?

МетеоПро - 08.10.2015

Во деновите од продолжениот викенд ни следи облачно и пред се врнежливо време. Дождот ќе започне уште во сабота наутро во северната половина од земјата. Околу пладне врнежите ќе се прошират низ целата земја.

Времето в петок, деветти октомври

МетеоПро - 08.10.2015

Петок ќе биде ден - пауза од врнежите, но не во целата земја. Додека претпладне во југозападниот регион ќе очекуваме намалување на облачноста и подолги сончеви периоди, во источниот, пред се североисточниот предел, ќе очекуваме облачно време со ...

Дожд до недела

Локално - 08.10.2015

Во текот на денот ќе биде претежно облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Умерено облачно без врнежи ќе биде во делови од централна и југоисточна Македонија. Утринските температури ќе се движат од 8 до 18 степени, а максималните дневни температури ...

Подгответе се за дождлив продолжен викенд

еМагазин - 08.10.2015

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд и слаб ветер од променлив правец ќе преовладува утре во Македонија, а ваквото време ќе се задржи и за продолжениот викенд кога наместа врнежите ќе бидат пообилни.

Денеска облачно, од сабота обилни врнежи

Вечер - 08.10.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 14 до 19 степени.

Какво ќе биде времето денеска?

Денешен - 08.10.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат нешто поинтензивни во северните и источните делови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Временска прогноза: Облачно со повремени локални врнежи од дожд

Репортер - 08.10.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 14 до 19 степени.

Викенд временска: Метеоролозите со многу лоши вести

Press24 - 08.10.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 14 до 19 степени. Во Скопје облачно со повремен дожд.

Облачно и свежо време со повремени врнежи од дожд

Курир - 26.05.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни особено во претпладневните часови. Од овој влажен бран на повеќе места се очекува да наврнат над 45 л/м2 воден талог.

Во сабота обилни врнежи од дожд

Нетпрес - 08.10.2015

Во сабота се очекува нов влажен бран, со обилни врнежи од дожд. Претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд не очекува денес. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 14 ...

До недела ќе врне

Либертас - 08.10.2015

Во текот на денот ќе биде претежно облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Умерено облачно без врнежи ќе биде во делови од централна и југоисточна Македонија. Утринските температури ќе се движат од 8 до 18 Целзиусови степени, а максималните дневни ...

Облачно и ветровито

Макфакс - 08.10.2015

Претежно облачно, свежо и ветровито со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат нешто поинтензивни во северните и источните делови на државата. Променливо облачно, претпладне во западните делови, а попладне насекаде ќе има повремени врнежи од дожд со ...

До крајот на неделава дожд, за викендот и до 50 литри на метар квадратен

Репортер - 08.10.2015

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд и слаб ветер од променлив правец ќе преовладува утре во Македонија, а ваквото време ќе се задржи и за продолжениот викенд кога наместа врнежите ќе бидат пообилни.

Ќе истури дожд, 50 литри на метар квадратен: Викендов потоп во Македонија

Press24 - 08.10.2015

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд и слаб ветер од променлив правец ќе преовладува утре во Македонија, а ваквото време ќе се задржи и за продолжениот викенд кога наместа врнежите ќе бидат пообилни.

Обилни дождови за време на продолжениот викенд

Република - 08.10.2015

Во деновите од продолжениот викенд ни следи облачно и пред се врнежливо време. Дождот ќе започне уште во сабота наутро во северната половина од земјата. Околу пладне врнежите ќе се прошират низ целата земја.

И денеска нè очекува „потоп“

Кумановски м. - 08.10.2015

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи на Република Македонија, времето денеска ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат нешто поинтензивни во северните и источните делови.

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд

Денешен - 09.03.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со повремени локални врнежи од дожд. Температурата ќе се движи од девет до 17 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со повремени ...

Денеска облачно, од сабота обилни врнежи

Република - 08.10.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 14 до 19 степени.

Погледнете какво ќе биде времето за продолжениот викенд

Press24 - 08.10.2015

Времето утре ќе биде претежно облачно со повремен локалeн дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Т-мин. од 8 до 14 а т-мин. 15 до 21 степени. За време на продолжениот празничен викенд нашата земја ќе биде под влијание на серија влажни вздушни ...

Облачно и свежо време со врнежи од дожд

Пулс24 - 08.10.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат нешто поинтензивни во северните и источните делови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд

Lider - 08.10.2015

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд и слаб ветер од променлив правец ќе преовладува денеска во Македонија, а ваквото време ќе се задржи и за продолжениот викенд кога наместа врнежите ќе бидат пообилни.

Свежо и со повремени врнежи од дожд

Lider - 08.10.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат нешто поинтензивни во северните и источните делови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Т-мин. од 10 до 16 а т-макс. 14 до 19 степени.

До крајот на неделава облачно со дожд

Хитпортал - 07.10.2015

Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која условува претежно облачно време со слаб локален дожд. Во текот на денот врнежите ќе се прошират насекаде, локално ќе се интензивираат и ќе бидат проследени ...

Времето денеска: облачно и врнежливо

Алсат-М - 21.11.2018

Во Македонија претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни, а во југоисточните делови проследени со грмежи. Во текот на денот врнежите ќе престануваат, а облачноста делумно ќе се намали.

До крајот на неделава облачно со дожд

Утрински - 07.10.2015

Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која претпладнево условува претежно облачно време со слаб локален дожд. Во текот на денот врнежите ќе се прошират насекаде, локално ќе се интензивираат и ќе бидат ...

Временска прогноза за 7 октомври: Нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици

Хитпортал - 07.10.2015

Во Македонија во среда ќе биде облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици, кои ќе бидат проследени со засилен ветер, особено во југозападните и крајните западни предели. Ќе дува доумерен слаб јужен и југоисточен ветер, а во западните ...

Дожд од денесека до петок

МКД - 07.10.2015

По вчерашните температури од 28 степени, веќе денеска имаме вистинско есенско време – облачно, врнежи од дожд и пад на дневните температури за околу 5 степени. Денешните максимални дневни температури ќе бидат во Скопје 20, Маврово 12, Тетово 18, ...

Временска прогноза: Какво време да очекуваме во наредните денови?

Факултети - 19.12.2015

Во Македонија во сабота ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди кои повеќе ќе ги има во централните и источните предели. Попладне во северозападните и западните предели со услови за слаби врнежи од дожд а на планините над 1500 метри со ...

Облачно, врнежливо и свежо време за престојниот продолжен викенд

Тера - 07.10.2015

Облачно, врнежливо и свежо време не очекува за престојниот продолжен викенд. Како што најавуваат од УХМР, денес нашето подрачје е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот која претпладнево условува претежно облачно време со ...

Какво време не очекува до крајот на неделава?

БркајРабота - 07.10.2015

Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која претпладнево условува претежно облачно време со слаб локален дожд. Во текот на денот врнежите ќе се прошират насекаде, локално ќе се интензивираат и ќе бидат ...

Време: Дожд до крајот на неделата

Здравство24 - 07.10.2015

Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која претпладнево условува претежно облачно време со слаб локален дожд. Во текот на денот врнежите ќе се прошират насекаде, локално ќе се интензивираат и ќе бидат ...

До крајот на неделава облачно со дожд

Алфа - 07.10.2015

Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која претпладнево условува претежно облачно време со слаб локален дожд. Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, ...

До крајот на неделава облачно со дожд

Идивиди - 07.10.2015

Скопје, 7 октомври 2015 (МИА) - Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која претпладнево условува претежно облачно време со слаб локален дожд.

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно со дожд и ветер

Популарно - 07.10.2015

Облачно време со врнежи од дожд и слаб југоисточен ветер ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне врнежите ќе бидат позастапени во западниот дел од државата, а во попладневните часови врнежите со слаб и умерен интензитет ќе се прошират ...

Со дожд и слаб ветер денеска

+инфо - 07.10.2015

Облачно време со врнежи од дожд и слаб југоисточен ветер ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне врнежите ќе бидат позастапени во западниот дел од државата, а во попладневните часови врнежите со слаб и умерен интензитет ќе се прошират ...

Облаци и дожд за продолжениот празничен викенд

OhridNews - 07.10.2015

Според прогнозите, времето во Македонија денес ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Претпладне врнежите ќе бидат во западниот дел од земјата, а во попладневните часови врнежи со слаб и умерен интензитет ќе се прошират насекаде.

До крајот на неделава облачно со дожд

А1 On - 07.10.2015

Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која претпладнево условува претежно облачно време со слаб локален дожд. Во текот на денот врнежите ќе се прошират насекаде, локално ќе се интензивираат и ќе бидат ...

Облачно со дожд и ветер

А1 On - 02.02.2018

Променливо облачно време со повремен дожд ќе преовладува денеска во Македонија. Врнежите ќе почнат од запад, а послаби врнежи ќе има на исток и во централните делови. Повремено ќе дува засилен ветер од јужен правец.

Облачно со ветер и дожд

Идивиди - 07.10.2015

Времето денес во Македонија ќе биде облачно. Претпладне врнежите ќе бидат во западниот дел од земјата, а во попладневните часови врнежи со слаб и умерен интензитет ќе се прошират насекаде. Ќе дува слаб претежно југоисточен ветер.

Облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд

Кајгана - 07.10.2015

Променливо облачно, претпладне во западните делови, а попладне насекаде ќе има повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни проследени со ретки грмежи.

Какво ќе биде времето за продолжениот викенд?

Скопје инфо - 25.04.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено попладне. Кон крајот на денот врнежите на планините ќе поминуваат во снег. Ќе дува умерен ветер од променлив правец.

Не излегувајте без чадор, врнежливо и облачно време

Скопје инфо - 07.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне во западните делови, а попладне насекаде ќе има повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни и ќе се проследени со ретки ...

Врнежливо време до крајот на неделава

Точка - 07.10.2015

Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која претпладнево условува претежно облачно време со слаб локален дожд. Во текот на денот врнежите ќе се прошират насекаде, локално ќе се интензивираат и ќе бидат ...

Времето денес ќе биде облачно со температура до 23 степен

Сител - 19.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со услови за краткотраен слаб дожд само на северозападот од земјата. Попладне и кон крајот на денот ќе биде облачно со врнежи од дожд насекаде, поинтензивни ќе бидат врнежите во источните и југозападните делови.

Еве какво време не очекува до крајот на неделава

Сител - 07.10.2015

Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која претпладнево условува претежно облачно време со слаб локален дожд. Во текот на денот врнежите ќе се прошират насекаде, локално ќе се интензивираат и ќе бидат ...

До крајот на неделава облачно со дожд

Канал5 - 07.10.2015

Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која претпладнево условува претежно облачно време со слаб локален дожд. Во текот на денот врнежите ќе се прошират насекаде, локално ќе се интензивираат и ќе бидат ...

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно

Канал5 - 07.10.2015

Претпладне врнежите ќе бидат во западниот дел од земјата, а во попладневните часови врнежи со слаб и умерен интензитет ќе се прошират насекаде. Ќе дува слаб претежно југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од ...

Облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд

Точка - 07.10.2015

Променливо облачно, претпладне во западните делови, а попладне насекаде ќе има повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни проследени со ретки грмежи.

Облачно, врнежливо и свежо време за престојниот продолжен викенд

Точка - 07.10.2015

Облачно, врнежливо и свежо време не очекува за престојниот продолжен викенд. Како што најавуваат од УХМР, денес нашето подрачје е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот која претпладнево условува претежно облачно време со ...

Вечерва обилни врнежи од утре посвежо

Сител - 07.10.2015

Времето до крајот на денот ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Во вечерните и ноќните часови во јужните и источните делови ќе има пообилни врнежи од дожд кои на места ќе надминат 30л/м2 воден талог.

Денеска заврна и ќе врне се до…

За Се - 07.10.2015

Денеска е среда, 7 октомври 2015 година, 280-от ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 85 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 35 минути, а ќе зајде во 18 часот и 7 минути. Денов трае 11 часа и 32 минути.

Дожд од денесека до петок

Шеталиште - 07.10.2015

По вчерашните температури од 28 степени, веќе денеска имаме вистинско есенско време – облачно, врнежи од дожд и пад на дневните температури за околу 5 степени. Денешните максимални дневни температури ќе бидат во Скопје 20, Маврово 12, Тетово 18, ...

Времето денеска и во наредните денови

МетеоПро - 15.12.2015

Прилично студено го започнавме ова вторничко утро. Мерењата на УХМР покажаа -6°С во Берово, -5 во Битола, Демир Капија и Скопје (Петровец), -4°С Тетово и Струмица, -3°С во Штип, Прилеп и Дебар.

Продолжува дождливото време и в четврток

МетеоПро - 07.10.2015

Врнежливо време ни претстои и в четврток. Првата половина од денот ќе биде поврнежлива во источниот предел, додека истовремено во западниот врнежите ќе бидат поретки. Попладне ситуацијата ќе биде генерално спротивна.

Времето дождливо есенско

Локално - 07.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно. Претпладне врнежите ќе бидат во западниот дел од земјата, а во попладневните часови врнежи со слаб и умерен интензитет ќе се прошират насекаде. Ќе дува слаб претежно југоисточен ветер.

Какво време не очекува до крајот на неделава?

Вистина.мк - 07.10.2015

Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која претпладнево условува претежно облачно време со слаб локален дожд. Во текот на денот врнежите ќе се прошират насекаде, локално ќе се интензивираат и ќе бидат ...

Какво време не очекува до крајот на неделава

Fox.mk - 11.02.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд, особено попладне во јужните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од четири до 16 степени.

Врнежливо време до крајот на неделава

Нетпрес - 07.10.2015

Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која претпладнево условува претежно облачно време со слаб локален дожд. Во текот на денот врнежите ќе се прошират насекаде, локално ќе се интензивираат и ќе бидат ...

Дождливо време и пад на температурите

Вистина.мк - 07.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне во западните делови, а попладне насекаде ќе има повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни и ќе се проследени со ретки ...

Денеска дожд и пад на температурите

Нетпрес - 22.02.2019

Времето во Македонија променливо облачно, во попладневните и во ноќните часови со локални слаби врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, кој во текот на ноќта ќе се засили.

Вонредна временска: Оваа вест воопшто нема да ви се допадне

Press24 - 07.10.2015

Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која претпладнево условува претежно облачно време со слаб локален дожд. Во текот на денот врнежите ќе се прошират насекаде, локално ќе се интензивираат и ќе бидат ...

Крај на сончевото време, дожд до понеделник

Вечер - 07.10.2015

Од утре па се до крајот на продолжениот празничен викенд нашата земја ќе биде под влијание на неколку влажни воздушни бранови од Медитеранот. Времето ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд кои локално ќе бидат пообилни, особено ...

Облачно со дожд и ветер

Репортер - 07.10.2015

Облачно време со врнежи од дожд и слаб југоисточен ветер ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне врнежите ќе бидат позастапени во западниот дел од државата, а во попладневните часови врнежите со слаб и умерен интензитет ќе се прошират ...

До крајот на неделава облачно со дожд

Репортер - 07.10.2015

Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која претпладнево условува претежно облачно време со слаб локален дожд. Во текот на денот врнежите ќе се прошират насекаде, локално ќе се интензивираат и ќе бидат ...

Врнежливо време со пониски температури

Денешен - 07.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне во западните делови, а попладне насекаде ќе има повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни и ќе се проследени со ретки ...

Облачно со повремени врнежи од дожд

МРТ - 07.10.2015

Од утре па се до крајот на продолжениот празничен викенд земјава ќе биде под влијание на неколку влажни воздушни бранови од Медитеранот... Според прогнозите, времето во Македонија денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд.

Дождливо време и пад на температурите

Курир - 07.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне во западните делови, а попладне насекаде ќе има повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни и ќе се проследени со ретки ...

Лоши вести за продолжениот викенд: Какво ќе биде времето?

Press24 - 07.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно. Претпладне врнежите ќе бидат во западниот дел од земјата, а во попладневните часови врнежи со слаб и умерен интензитет ќе се прошират насекаде. Ќе дува слаб претежно југоисточен ветер.

До крајот на неделава облачно со дожд

Денешен - 07.10.2015

Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која претпладнево условува претежно облачно време со слаб локален дожд. Во текот на денот врнежите ќе се прошират насекаде, локално ќе се интензивираат и ќе бидат ...

Вечерва обилни врнежи од утре посвежо

Fox.mk - 07.10.2015

Времето до крајот на денот ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Во вечерните и ноќните часови во јужните и источните делови ќе има пообилни врнежи од дожд кои на места ќе надминат 30л/м2 воден талог, ...

Крај на сончевото време, дожд до понеделник

Fox.mk - 07.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно. Претпладне врнежите ќе бидат во западниот дел од земјата, а во попладневните часови врнежи со слаб и умерен интензитет ќе се прошират насекаде. Ќе дува слаб претежно југоисточен ветер.

УХМР: За викенд, во северозападна Македонија се очекуваат 50 литри дожд

Кумановски м. - 07.10.2015

Претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат нешто поинтензивни во северните и источните делови, предвидуваат синоптичарите за четврток. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Т-мин. од 10 до 16 а т-макс. 14 до 19 степени.

Облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд

Макфакс - 07.10.2015

Променливо облачно, претпладне во западните делови, а попладне насекаде ќе има повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни проследени со ретки грмежи.

Од денеска започнува серија на врнежливи денови

Кумановски м. - 07.10.2015

Како што јавува порталот метеопро.мк, денеска во утринските часови времето ќе биде претежно облачно, но сеуште локално со сончевио периоди. Доцна претпладне се очекуваат првите врнежи во западниот регион и планинскиот дел од истоток на земјата.

Крај на сончевото време, дожд до понеделник

Република - 07.10.2015

Времето утре во Македонија ќе биде облачно. Претпладне врнежите ќе бидат во западниот дел од земјата, а во попладневните часови врнежи со слаб и умерен интензитет ќе се прошират насекаде. Ќе дува слаб претежно југоисточен ветер.

Облачно, врнежливо и свежо време за престојниот продолжен викенд

Нетпрес - 07.10.2015

Облачно, врнежливо и свежо време не очекува за престојниот продолжен викенд. Како што најавуваат од УХМР, денес нашето подрачје е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот која претпладнево условува претежно облачно време со ...

ЌЕ ПРЕСТАНЕ ЛИ ДОЖДОТ? Еве какво време не очекува ДО КРАЈОТ на неделата!

Пулс24 - 07.10.2015

Македонија денеска е под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која претпладнево условува претежно облачно време со слаб локален дожд. Во текот на денот врнежите ќе се прошират насекаде, локално ќе се интензивираат и ќе бидат ...

Облачно и свежо време со услови за повремен дожд

Пулс24 - 07.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне во западните делови, а попладне насекаде ќе има повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни и ќе се проследени со ретки ...

Какво време не очекува до крајот на неделата?

Lider - 27.12.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно, а во текот на денот поради спуштање на многу студена воздушна маса од север ќе има зголемување на облачноста особено во северните и во западните делови од земјата каде што на пониските ...

Дожд и пад на температурите

Lider - 07.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне во западните делови, а попладне насекаде ќе има повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни и ќе се проследени со ретки ...

Временска прогноза за 6 октомври: Сончево, ветровито и топло

Хитпортал - 06.10.2015

Во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност, ветровито и топло. Ќе дува доумерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува само западен ветер. Утринските температури ќе се движат од 5 до 15 степени, додека пак ...

Неделна временска прогноза - Какво време да очекуваме во наредните денови?

Факултети - 24.10.2016

Денес е понеделник, 24 октомври 2016 година, 298-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:51, а ќе зајде во 17:42 часот. Денот ќе трае 10 часа и 50 минути. Во западните предели имаме претежно ведро време со локална облачност и посвежо, додека пак ...

Убаво и топло уште денеска, од утре пад на температурите и дождливо време

Турлитава - 06.10.2015

Уште денеска ќе може да уживаме во убаво и топло сонце, бидејќи од утре не очекува серија на денови кои ќе бидат облачни и врнежливи. Сончевите денови веќе ќе ги броиме на прсти, а од утре среда не очекува дожд и облачно време.

Уште денеска уживајте во сонцето – од утре нестабилно време со врнежи од дожд

МК News - 06.10.2015

Денешниот ден ќе биде последниот ден од серијата на сончеви денови. Од утре, среда, очекуваме серија на денови кои ќе бидат облачни и врнежливи. Денеска е очекува повремено зголемување на облачноста, но без услови за дожд. Ќе биде топло.

Од утре дожд и пад на температурите

+инфо - 06.10.2015

Времето утре ќе биде променливо облачно и врнежливо. Повремени врнежи од дожд ќе има претпладне во западните делови, а попладне насекаде. Дождот ќе биде со слаб до умерен интензитет. Во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни и проследени со ретки ...

Толку од сонцето – од утре дожд и грмежи

Орбис - 06.10.2015

Од утре па се до крајот на продолжениот празничен викенд нашата земја ќе биде под влијание на серија од влажни воздушни бранови од Медитеранот. Времето ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд кои локално ќе бида обилни, на југ ...

Од утре следува врнежливо време

OhridNews - 06.10.2015

Според прогнозите на синоптичарите, по денешното сончево време од утре во Охрид не очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и опаѓање на температурите кои ќе се движат од 14 до 18 степени.

Сонце уште денеска, од утре дожд и пад на температурите

Канал5 - 06.10.2015

Уживајте уште денеска во сонцето. Од утре не очекува дожд и постудено време. Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер претежно од северозападен правец. По одделни котлини има услови за слаба магла, а температурата ...

Денеска облачно, но од утре…

За Се - 06.10.2015

Денеска е вторник, 6 октомври 2015 година, 279-от ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 86 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 34 минути, а ќе зајде во 18 часот и 9 минути. Денов трае 11 часа и 35 минути.

Уште денеска сонце, а потоа период на врнежливо време

МетеоПро - 06.10.2015

Денешниот ден ќе биде последниот ден од серијата на сончеви денови. Од утре, среда, очекуваме серија на денови кои ќе бидат облачни и врнежливи. Денеска е очекува повремено зголемување на облачноста, но без услови за дожд. Ќе биде топло.

Врнежливо време во среда

МетеоПро - 06.10.2015

Среда ќе биде првиот од серијата врнежливи денови. Утрото ќе биде претежно облачно, сеуште локално со сончеви периоди особено во централниот предел од земјава. Доцна претпладне се очекува почеток на врнежите во западниот регион и планинскиот дел од ...

Уште денес сонце, од утре дожд

Fox.mk - 06.10.2015

Денешниот ден ќе биде последниот ден од серијата на сончеви денови. Од утре, среда, очекуваме серија на денови кои ќе бидат облачни и врнежливи. Денеска е очекува повремено зголемување на облачноста, но без услови за дожд. Ќе биде топло.

Уште денеска уживајте во убавото време, од утре не очекува нестабилно време со врнежи од дожд

Денешен - 06.10.2015

Денешниот ден ќе биде последниот ден од серијата на сончеви денови. Од утре, среда, очекуваме серија на денови кои ќе бидат облачни и врнежливи. Денеска е очекува повремено зголемување на облачноста, но без услови за дожд. Ќе биде топло.

Пад на температурите и многу дожд - еве што не очекува

Press24 - 06.10.2015

Денешниот ден ќе биде последниот ден од серијата на сончеви денови. Од утре, среда, очекуваме серија на денови кои ќе бидат облачни и врнежливи. Денеска е очекува повремено зголемување на облачноста, но без услови за дожд. Ќе биде топло.

Уште денес сонце, од утре дожд

Курир - 06.10.2015

Денешниот ден ќе биде последниот ден од серијата на сончеви денови. Од утре, среда, очекуваме серија на денови кои ќе бидат облачни и врнежливи. Денеска е очекува повремено зголемување на облачноста, но без услови за дожд. Ќе биде топло.

Денес сончево, од утре облачно со повремени врнежи од дожд

Нетпрес - 06.10.2015

Од утре не очекува облачно време со повремени врнежи од дожд . Во текот на денешниот ден ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од северозападен правец. По одделни котлини има услови за слаба магла.

ВРЕМЕТО СЕ МЕНУВА: Од денес следуваат врнежливи денови

Sky - 06.10.2015

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно, претпладне во западните делови, а попладне насекаде ќе има повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни и ќе се проследени со ретки грмежи.

УХМР предмалку излезе со најновото метео предупредување во кое...

Sky - 06.10.2015

Од утре па се до крајот на продолжениот празничен викенд нашата земја ќе биде под влијание на серија од влажни воздушни бранови од Медитеранот. Времето ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд кои локално ќе бида обилни, на југ ...

Времето денеска: Променливо облачно со локален дожд и температура до 25 степени

24 Вести - 05.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд особено во источните делови во земјата. Ќе дува слаб до умерен ветар од северозападен правец. Највисоката температура ќе се движи во интервал од 19 до 25 степени.

Денеска и утре облачно и сончево, од среда дожд

МКД - 05.10.2015

Временската прогноза за денеска е променливо облачно со повремени врнежи од дожд во источните и југоисточните делови од земјата. Денешните максимални температури ќе бидат во Скопје 24 Целзиусови степени, Тетово и Гостивар 23, Куманово 24, Маврово ...

Какво време не очекува

Lady - 19.10.2015

Денес (19.10.2015) времето во Македонија ќе биде променливо облачно со долги сончеви периоди. Претпладне по некои котлини ќе има појава на слаб магла или ниска облачност. Попладне и кон крајот на денот облачноста постепено ќе се зголемува.

Умерено облачно, можен локален дожд

А1 On - 05.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд особено во источните делови во земјата. Ќе дува слаб до умерен ветар од северозападен правец. Највисоката температура на воздухот ќе се движи во интервал од 19 до 25 ...

Променливо облачно со повремен дожд

Кајгана - 16.10.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, прво во северозападните региони и во текот на денот ќе се преместуваат кон истокот. Повеќе врнежи ќе има во ноќните часови во југоисточните делови од земјата, на ...

Топол есенски ден

+инфо - 05.10.2015

Денеска времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд во источните и југоисточните делови од земјата, но топло и со наместа сончеви периоди. Максималната температура ќе биде до 26 степени.

Облачно со повремен дожд

МК News - 05.10.2015

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во текот на наредната недела времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Умерено облачно, можен локален дожд

Популарно - 05.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд особено во источните делови во земјата. Ќе дува слаб до умерен ветар од северозападен правец. Највисоката температура на воздухот ќе се движи во интервал од 19 до 25 ...

Од среда влажен бран со обилни врнежи од дожд

Кајгана - 05.10.2015

Врнежи од дожд со засилен интензитет ќе ја зафатат земјата од среда, под влијание на повеќе влажни бранови од Медитеранот, информираат од УХРМ. Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат обилни и на места се ...

Променливо облачно време

Телеграф - 05.10.2015

Највисоката температура на воздухот ќе се движи во интервал од 19 до 25 степени Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд особено во источните делови во земјата.

Погледнете какво време не очекува денес

Сител - 22.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно. Во претпладневните часови се уште ќе има врнежи од локален дожд, но со послаб интензитет, повеќе ќе бидат застапени во источните делови на земјава. Во попладневните часови врнежите ќе престанат, а ќе има и ...

Променливо облачно со повремен дожд

Точка - 05.10.2015

Времето во понеделник ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено во источните делови. Во текот на целиот ден ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утрински температури се движат во интервалот од 5 и 7 Целзиусови ...

Денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд

Канал5 - 05.10.2015

Времето денеска ке биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено во источните делови... Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. И во наредните денови времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени ...

Од среда влажен бран со обилни врнежи од дожд

Точка - 05.10.2015

Врнежи од дожд со засилен интензитет ќе ја зафатат земјата од среда, под влијание на повеќе влажни бранови од Медитеранот, информираат од УХРМ. Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат обилни и на места се ...

Времето оваа работна недела

МетеоПро - 05.10.2015

Оваа работна недела ќе донесе попријатни временски услови во првата половина од деновите. Понеделник, претежно сончев, а попладне со услови за повремен слаб дожд во крајниот североисточен регион, како и во околина на планинскиот масив на Јакупица.

Понесете си чадор, ќе врне

За Се - 05.10.2015

Денеска е понеделник, 5 октомври 2015 година, 278-от ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 87 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 33 минути, а ќе зајде во 18 часот и 11 минути. Денов трае 11 часа и 38 минути.

Нема да верувате какво време не очекува од среда

think.mk - 05.10.2015

Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат обилни и на места се очекува да наврнат и до 20 литри на метар квадратен дневно. Дневните температури ќе бидат во опаѓање и ќе се движат од 14 до 22 ...

Повремен локален дожд

Локално - 05.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд особено во источните делови во земјата. Ќе дува слаб до умерен ветар од северозападен правец. Највисоката температура на воздухот ќе се движи во интервал од 19 до 25 ...

Времето денеска променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

Кумановски м. - 05.10.2015

Како што информираат од Управата за јавни приходи денеска не очекува променливо облачно време со повремен локален дожд, особено во источните делови од Република Македонија, проследено со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Променливо облачно, понесете чадор

Република - 05.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд особено во источните делови во земјата. Ќе дува слаб до умерен ветар од северозападен правец. Највисоката температура на воздухот ќе се движи во интервал од 19 до 25 ...

Променливо облачно време со локален дожд

Денешен - 16.10.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб, а долж Повардарјето умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 17 до 22 ...

Променливо облачно време со локален дожд

Курир - 16.10.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб, а долж Повардарјето умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 17 до 22 ...

Променливо облачно со повремен дожд

Макфакс - 19.11.2017

Денеска времето ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Денеска и утре облачно и сончево, од среда дожд

Fox.mk - 05.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд особено во источните делови во земјата. Ќе дува слаб до умерен ветар од северозападен правец. Највисоката температура на воздухот ќе се движи во интервал од 19 до 25 ...

Променливо облачно време со локален дожд

Вистина.мк - 16.10.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб, а долж Повардарјето умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 17 до 22 ...

Почнува нова работна недела: Какво време не очекува?

Press24 - 05.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд особено во источните делови во земјата. Ќе дува слаб до умерен ветар од северозападен правец. Највисоката температура на воздухот ќе се движи во интервал од 19 до 25 ...

Променливо облачно со локален дожд

Нетпрес - 05.10.2015

Променливо облачно време со повремен локален дожд не очекува денес. Врнежи од дожд повеќе ќе има во источните делови во земјата. Ќе дува слаб до умерен ветар од северозападен правец. Највисоката температура на воздухот ќе се движи во интервал од 19 ...

Временска прогноза: 5-10-2015 година

Репортер - 05.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд особено во источните делови во земјата. Ќе дува слаб до умерен ветар од северозападен правец. Највисоката температура на воздухот ќе се движи во интервал од 19 до 25 ...

Подгответе се за дожд и температури од 1 степен - какво време не чека до крајот на октомври

Press24 - 05.10.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во наредните денови времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени локални ...

УХМР со вонредна прогноза: Во среда доаѓа влажен бран од Медитеранот

Кумановски м. - 05.10.2015

Како што информира УХМР, од среда /7 октомври/, Македонија ќе биде под влијание на серија од влажни воздушни бранови од Медитеранот. Времето ќе биде променливо, а на места значително облачно со повремени врнежи од дожд кои локално ќе бидат обилни и ...

Од среда влажен бран со обилни врнежи од дожд

Макфакс - 05.10.2015

Врнежи од дожд со засилен интензитет ќе ја зафатат земјата од среда, под влијание на повеќе влажни бранови од Медитеранот, информираат од УХРМ. Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат обилни и на места се ...

Почнува со сонце, продолжува со дожд – работното време оваа недела

Република - 05.10.2015

Оваа работна недела ќе донесе попријатни временски услови во првата половина од деновите. Според Метеопро утре ќе биде претежно ведро и сончево. Температурата наутро ќе има вредности околу 11°С низ котлините.

Променливо облачно време со локален дожд

Lider - 14.06.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со повремен локален дожд, а попладне на места ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во северните и источните делови.

Денес променливо облачно време со локален дожд

Пулс24 - 05.10.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно. Ќе има појави на повремен локален дожд особено во југоисточните делови во земјата. Темературите во земјата ќе се движат од 15 до 24 степени.

Што ќе се случува со времето попладнево?

Sky - 05.10.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневната температура ќе се движи од 15 до 23 степени Целзиусови.

Променливо облачно со повремен дожд

Sky - 05.10.2015

Времето во понеделник ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено во источните делови. Во текот на целиот ден ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утрински температури се движат во интервалот од 5 и 7 Целзиусови ...

Од среда влажен бран со обилни врнежи од дожд

Sky - 05.10.2015

Врнежи од дожд со засилен интензитет ќе ја зафатат земјата од среда, под влијание на повеќе влажни бранови од Медитеранот, информираат од УХРМ. Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат обилни и на места се ...

УХМР предмалку излезе со вонредно метео предупредување во кое..

Sky - 05.10.2015

Од среда нашето подрачје ќе биде под влијание на серија од влажни воздушни бранови од Медитеранот. Времето ќе биде променливо, а на места значително облачно со повремени врнежи од дожд кои локално ќе бидат обилни и се очекува на повеќе места да ...