TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Препукувања околу изборните програми

Р.С.Европа - 15.05.2011

Се` што пишува во „Манифестот за реформи и развој” на ВМРО-ДПМНЕ е точно пресметано, изанализирано, испроектирано и апсолутно остварливо, изјави премиерот Никола Груевски.

Груевски: „Манифестот“ е остварлив

Телма - 15.05.2011

Се што пишува во „Манифестот за реформи и развој” на ВМРО-ДПМНЕ е точно пресметано, изанализирано, испроектирано и апсолутно остварливо, изјави премиерот Никола груевски по денешното отворање на ...

Груевски: Изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ е апсолутно остварлива

Алсат-М - 15.05.2011

Се што пишува во „Манифестот за реформи и развој” на ВМРО-ДПМНЕ е точно пресметано, изанализирано, испроектирано и апсолутно остварливо, изјави премиерот Никола груевски по денешното отворање на ...

Груевски: Манифестот е остварлив

Форум - 15.05.2011

Изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ содржана во „Манифестот за реформи и развој“ е изработена темелно и длабоко веруваме дека тоа што го ветуваме е остварливо Ова денеска во Скопје го изјави лидерот на ...

Слоганот на ВМРО-ДПМНЕ е „Реформите ќе победат“

+инфо - 15.05.2011

Реформите ќе победат!, е слоганот на изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ кој го објавија предмалку. - Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во изминатите неколку години навлезе длабоко во реформите.

ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Струмица ќе ја промовира својата изборна програма

Сител - 15.05.2011

Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во четвртата изборна единица Зоран Ставревски вечерва во големата сала на Домот на културата „Антон Панов“ во Струмица ќе ја промовира програмата наречена „Манифест ...

Груевски: Изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ е апсолутно остварлива

Сител - 15.05.2011

Се што пишува во „Манифестот за реформи и развој” на ВМРО-ДПМНЕ е точно пресметано, изанализирано, испроектирано и апсолутно остварливо, изјави премиерот Никола груевски по денешното отворање на ...

Коалицијата „За подобра Македонија“ на изборите ќе настапи со слоганот Реформите ќе победат“

Сител - 15.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека коалицијата „За Подобра Македонија“ на претстојните парламентарни избори ќе настапи со слоганот „Реформите ќе победат!“ - Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ...

Груевски: Изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ е апсолутно остварлива

МРТ - 15.05.2011

Се што пишува во „Манифестот за реформи и развој” на ВМРО-ДПМНЕ е точно пресметано, изанализирано, испроектирано и апсолутно остварливо, изјави премиерот Никола груевски по денешното отворање на ...

„За подобра Македонија“ ќе настапи со слоганот Реформите ќе победат“

МРТ - 15.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека коалицијата „За Подобра Македонија“ на претстојните парламентарни избори ќе настапи со слоганот „Реформите ќе победат!“ - Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ...

„Манифестот за реформи и развој” на ВМРО-ДПМНЕ е точно пресметано

МРТ - 15.05.2011

Се што пишува во „Манифестот за реформи и развој” на ВМРО-ДПМНЕ е точно пресметано, изанализирано, испроектирано и апсолутно остварливо, изјави премиерот Никола груевски по денешното отворање на ...

ВМРО - ДПМНЕ утре на митинг во Охрид - СДСМ вечерва пред Владата

Канал5 - 15.05.2011

Ќе го прекрши ли изборниот законик опозициската партија, со собирот на неколку часа пред официјалниот старт на кампањата.

СДСМ и Манифестот на реформи

МРТ - 15.05.2011

Дијана Ценевска Манифестот за реформи и развој на ВМРО-ДПМНЕ е ново пакување на стари неисполнети ветувања со нови рокови, велат од СДСМ.

СДСМ сфати дека ВМРО-ДПМНЕ е во право

Вечер - 15.05.2011

Од синоќа на полноќ официјално стартуваше кампањата на политичките партии и другите учесници на предвремените парламентарни избори што ќе се одржат на 5 јуни.

ВМРО-ДПМНЕ ги промовираше кандидатите за пратеници за 6 ИЕ

Курир - 15.05.2011

Вчера во Тетово беа промовирани 20-те кандидати и носителот на листата за шестата изборна единица од владеачката ВМРО – ДПМНЕ.

Претставување на „Манифестот за реформи и развој“ во Куманово

Курир - 15.05.2011

Владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ вечер ќе го претстави „Манифестот за реформи и развој“ и кандидатите за пратеници од втората Изборна единица. Промоцијата ќе се одржи во Домот на култура во Куманово.

Ставрески ќе ја презентира програмата во Струмица

Курир - 15.05.2011

Програмата на ВМРО-ДПМНЕ наречена „Манифест за реформи и развој“, денес во Струмица ќе ја презентира носителот на листата за Изборната единица 4, министерот за финансии Зоран Ставрески.

Ставрески ќе ја презентира програмата во Струмица

Press24 - 15.05.2011

Програмата на ВМРО-ДПМНЕ наречена „Манифест за реформи и развој“, денеска во Струмица ќе ја презентира носителот на листата за Изборната единица 4, министерот за финансии Зоран Ставрески.

Реформите ќе победат! - слоган на коалицијата За Подобра Македонија

eReporter - 15.05.2011

Коалицијата За Подобра Македонија на овие избори ќе настапи со слоганот РЕФОРМИТЕ ЌЕ ПОБЕДАТ! Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во изминатите неколку години навлезе длабоко во реформите.

„Реформите ќе победат“ – слоган на коалицијата „За подобра Македонија“

Курир - 15.05.2011

Коалицијата За Подобра Македонија на овие избори ќе настапи со слоганот РЕФОРМИТЕ ЌЕ ПОБЕДАТ!, информираат од владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

Груевски: Очекуваме реформите да победат

Курир - 15.05.2011

Се што пишува во „Манифестот за реформи и развој” на ВМРО-ДПМНЕ е точно пресметано, изанализирано, испроектирано и апсолутно остварливо, изјави премиерот Никола груевски по денешното отворање на ...

“Реформите ќе победат“ е слоганот на ВМРО- ДПМНЕ за претстојните избори

Нетпрес - 15.05.2011

Од владејачката ВМРО – ДПМНЕ информираат дека коалицијата “За подобра Македонија“, на претстојните избори ќе настапи со слоганот “Реформите ќе победат“.

Груевски: Се’ што е наведено во Манифестот е апсолутно остварливо, очекуваме реформите да победат

Нетпрес - 15.05.2011

Премиерот Никола Груевски денес изјави дека долго работеле на “Манифестот за реформи и развој“ и се’ што било наведено во истиот било точно пресметано, анализирано, испроектирано и апсолутно ...

“Реформите ќе победат!“- слоган на коалицијата “За подобра Македонија“

Press24 - 15.05.2011

Реформите ќе победат!, е слоганот на изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ кој го објавија предмалку. - Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во изминатите неколку години навлезе длабоко во реформите.

ВМРО - ДПМНЕ ги демантира тврдењата на ЛДП

Курир - 15.05.2011

Комплетно се неточни тврдењата на ЛДП и нивните обвинувања за наводно плагијатство на програмата на ВМРО-ДПМНЕ, стои во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ.

Слаб одзив на протестниот митинг на СДСМ

Курир - 15.05.2011

Заврши протестниот митинг на СДСМ и на здружената опозиција. Околу 13.000 граѓани дојдоа пред Владата за да го искажат своето незадоволство од актуелната влада на Никола Груевски.

СДСМ ја претстави програмата на протестно промотивниот митинг

eReporter - 15.05.2011

Најголемата опозициска партија Социјалдемократскиот сојуз (СДСМ) вечерва во Скопје одржа протестно промотивен митинг на кој ја претстави програмата и носителите на кандидатските листи за пратеници за ...

Програмата на ВМРО-ДПМНЕ - надградба на преродбата

А1 - 14.05.2011

Манифест за реформи и развој е новата изборната програма со која ВМРО-ДПМНЕ бара нов мандат од граѓаните. На промоцијата лидерот Груевски рече, таа е продолжение на преродбите од 2006-та и 2008-ма, ...

Македонија - ВМРО на петтото, СДСМ на десеттото место

Време - 14.05.2011

Ана Анастасовска Нова демократија на Имер Селмани ќе биде прва, а Обединети за Македонија на Љубе Бошковски последна на избирачките ливчиња на кои ќе се гласа на наредните избори, утврди вчера ...

ВМРО-ДПМНЕ ја промовираше изборната програма

Р.С.Европа - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја промовираше Изборната програма за периодот 2011-2015 насловена „Манифест за реформи и развој“. Лидерот на партијата и актуелен премиер Никола Груевски рече дека оваа Програма ...

Манифест на ВМРО-ДПМНЕ

Вест - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денес во хотелот "Александар палас" во Скопје ќе ја промовира програмата наречена "Манифест за реформи и развој" со која ќе настапи на претстојните предвремени парламентарни избори.

Градската куќа не ги отвори вратите

Утрински - 14.05.2011

ПРИЛЕП - Новата зграда на општината и по дваесет дена од свеченото пуштање во употреба, не е во функција. Таму не се одржуваат седници на Советот на Прилеп, а наспроти ветувањата, граѓаните не ...

Ќе митингуваат и на отворено и на фејс

Утрински - 14.05.2011

Најголемите партии од македонскиот политички блок, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ветуваат дека на овие избори ќе настапат со позитивни кампањи.

Што содржи програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Утрински - 14.05.2011

Социјална програма за помош при купување стан или куќа предвидува програмата што ВМРО-ДПМНЕ ќе ја претстави денеска во јавноста.

Злосторство (на власта) и казна!

Утрински - 14.05.2011

Политиката и проституцијата се едни од најстарите занаети во историјата на човештвото. Тие поради своите карактерни особини многу често се испреплетувале меѓу себе и од луѓето, и порано и сега, биле ...

ВМРО-ДПМНЕ ја презентира изборната програма

Телма - 14.05.2011

Помалку од 25 проценти невработеност, пораст на бруто-домашниот производ до седум проценти, најниски даноци во Европа, пензии зголемени за 24 проценти до 2015 година.

Груевски ветува нови патишта и пониски даноци

Дневник - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ со „Манифест за реформи и развој“ Еден од следните чекори што ги ветува ВМРО-ДПМНЕ е 150 милиони евра за евтини кредити за бизнисмените, а гласовите во бизнис-секторот ќе ги ловат и со ...

Груевски: Нема да дозволиме притисоци врз гласачите

Дневник - 14.05.2011

По наводите за притисоци на членови на ВМРО-ДПМНЕ врз администрацијата за обезбедување гласачи, премиерот Никола Груевски посочи дека никој не смее да го прекршува законот.

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја промовира изборната програма

Алсат-М - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе ја промовира својата изборна програма пред претстојните парламентарни избори. Македонските граѓани презентацијата на програмата ќе можат да ја проследат во живо на ...

Манифестот на ВМРО-ДПМНЕ во живо на Фејсбук

Н.Македонија - 14.05.2011

Ова е прв политички настан кај нас што во моментот на неговото одвивање ќе биде достапен и за корисниците на Интернет, велат во ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја промовира изборната програма

Дневник - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ во Скопје ќе ја промовира својата изборна програма пред претстојните парламентарни избори. Македонските граѓани презентацијата на програмата ќе можат да ја проследат во живо на ...

ВМРО-ДПМНЕ ја промовираше изборната програма

Алсат-М - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја промовираше Изборната програма за периодот 2011-2015 насловена „Манифест за реформи и развој“ . Лидерот на партијата и актуелен премиер Никола Груевски истакна дека оваа ...

ВМРО-ДПМНЕ ја промовираше изборната програма

Дневник - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја промовираше Изборната програма за периодот 2011-2015 насловена „Манифест за реформи и развој“. Лидерот на партијата и актуелен премиер Никола Груевски рече дека оваа Програма ...

Груевски: Изборите наликуваат на референдум

Форум - 14.05.2011

Претстојните парламентарни избори повеќе наликуваат на референдум, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски промовирајќи ја изборната програмата на партијата наречена „Манифест за ...

Близу 50 илјади луѓе на интернет ја следеле промоцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Форум - 14.05.2011

Повеќе од 48 илјади корисници на интернет ја искористија можноста да ја проследат во живо промоцијата на изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ „Манифест за реформи и развој”, соопштија од партијата Според ...

Како Манифест за реформи и развој е најавена програмата на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 14.05.2011

Како Манифест за реформи и развој е најавена изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ на редијзанираната интернет страница на партијата, чија денешна промоција ќе се пренесува во живо.

ВМРО-ДПМНЕ ја подели изборната програма

+инфо - 14.05.2011

Зголемување на економскиот раст и невработеноста, интегратција на Македонија во ЕУ и НАТО, бескомпромисна борба против корупцијата и криманалот, односно ефикасно спроведување на правото преку длабоки ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја промовира изборната програма

Сител - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе ја промовира својата изборна програма пред претстојните парламентарни избори. Македонските граѓани презентацијата на програмата ќе можат да ја проследат во живо на ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја промовира изборната програма

МРТ - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе ја промовира својата изборна програма пред претстојните парламентарни избори. Македонските граѓани презентацијата на програмата ќе можат да ја проследат во живо на ...

ВМРО-ДПМНЕ ја промовираше изборната програма

Сител - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја промовираше Изборната програма за периодот 2011-2015 насловена „Манифест за реформи и развој“. Лидерот на партијата и актуелен премиер Никола Груевски истакна дека оваа Програма ...

Груевски: Изборите наликуваат на референдум

МРТ - 14.05.2011

Претстојните парламентарни избори повеќе наликуваат на референдум, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски промовирајќи ја изборната програмата на партијата наречена „Манифест за ...

Изборна програма ВМРО-ДПМНЕ

МРТ - 14.05.2011

Јулијана Тануровска Точно напладне ВМРО-ДПМНЕ ја претстави својата изборна програма. Манифест за реформи и развој За Македонија секогаш може и мора подобро.

Близу 50.000 лица на интернет ја следеле промоцијата на ВМРО-ДПМНЕ

МРТ - 14.05.2011

Над 48.000 корисници на интернет ја искористија можноста да ја проследат во живо промоцијата на изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ „Манифест за реформи и развој”, соопштија од партијата.

Промоција на кандидатите од ВМРО - ДПМНЕ од шестата изборна единица

Сител - 14.05.2011

ВМРО - ДПМНЕ попладнево во Тетово ги промовираше кандидатите за пратеници во изборната единица шест. Тетовци имаа можност да ги запознаат дваесетмината кандидати од ВМРО - ДПМНЕ и коалиционите ...

Во Тетово промовирани кандидатите за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ

МРТ - 14.05.2011

Промоција на 20-те кандидати и носителот на листата за шестата изборна единица одржа ВМРО – ДПМНЕ доцна попладнево во Тетово.

Груевски: Изборите наликуваат на референдум

Точка - 14.05.2011

Претстојните парламентарни избори повеќе наликуваат на референдум, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски промовирајќи ја изборната програмата на партијата наречена „Манифест за ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја презентира програмата

Курир - 14.05.2011

Владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ денес ќе ја презентира изборната програма во хотелот Александар Палас. Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски изјави дека програма ќе биде со реални проекти ...

ВМРО- ДПМНЕ денес ќе ја промовира изборната програма

Нетпрес - 14.05.2011

ВМРО- ДПМНЕ денеска во хотелот Александар Палас ќе ја промовира изборната програма предвидена за претстојните парламентарни избори.

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја презентира програмата

Press24 - 14.05.2011

Владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ денес ќе ја презентира изборната програма во хотелот Александар Палас. Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски изјави дека програма ќе биде со реални проекти ...

ВМРО-ДПМНЕ го презентираше Манифестот на 278 страни

Press24 - 14.05.2011

Новата програма на ВМРО-ДПМНЕ е наречена Манифест за реформи и развој и е напишана на рекордни 278 страни. Промовирана беше денеска во хотелот Александар Палас.

Манифестот за реформи и развој на ВМРО-ДПМНЕ на цели 278 страни

Нетпрес - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ ја презентираше својата изборна програма “Манифест за реформи и развој“ на 278 страни. Лидерот на партијата Никола Груевски изјави дека оваа програма ја нуди свежината на над 1.200 нови ...

Презентиран „Манифестот за реформи и развој“

Курир - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја промовираше Изборната програма за периодот 2011-2015 насловена „Манифест за реформи и развој“ . Манифестот претставува усовршена програма базирана на позитивните и негативните ...

Груевски: Кога јас не сум мирен, нема да бидат мирни ниту министрите, ниту директорите

Курир - 14.05.2011

На денешната презентација на програмата „Манифестот за реформи и развој“на ВМРО-ДПМНЕ, премиерот Груевски истакна не е мирен кога ветената работа не е завршена и додаде дека тогаш не ги остава мирни ...

„Манифестот“ на ВМРО-ДПМНЕ он-лајн го следеле 48.000 лица

Курир - 14.05.2011

Над 48.000 интернет корисници ја следеле во живо промоцијата на изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ „Манифест за реформи и развој”, соопшти центарот за комуникации на партијата.

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе ја презентира програмата

Inpress - 14.05.2011

Скопје, 14. мај 2011 (ИНПРЕС) Владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ денес ќе ја презентира изборната програма во хотелот Александар Палас.

Владејачката партија, денес ќе ја презентира изборната програма

Македонија24 - 14.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , Владејачката партија, денес ќе ја презентира изборната програма, "Изборната програма на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ, ќе биде презентирана денес во хотелот Александар ...

ВМРО-ДПМНЕ го презентираше „Манифестот за реформи и развој“

Македонија24 - 14.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , ВМРО-ДПМНЕ го презентираше „Манифестот за реформи и развој“ , "Во хотелот Александар Палас денес беше презентирана програмата „Манифест за реформи и развој“ на ...

ВМРО-ДПМНЕ ја промовираше изборната програма

Inpress - 14.05.2011

Скопје, 14. мај 20111 (ИНПРЕС) ВМРО-ДПМНЕ денеска ја промовираше Изборната програма за периодот 2011-2015 насловена „Манифест за реформи и развој“.

Македонија - Тргнува предизборното торнадо

Време - 13.05.2011

Ана Анастасовска Партиите викендов ќе ја почнат кампањата иако таа официјално почнува в понеделник, на 16 мај. Имено, владејачката ВМРО-ДПМНЕ в сабота ќе ги промовира изборниот слоган и изборната ...

Груевски: максимални напори за фер избори

Телма - 13.05.2011

Владата и сите државни институции ќе направат максимални напори за чиста, фер и демократска атмосфера на претстојните предвремени парламентарни избори, нагласи премиерот Никола Груевски одговарајќи ...

Со стари стратегии партиите ќе ловат нови гласачи

Дневник - 13.05.2011

Во 20-те дена додека трае кампањата, партиите најавуваат дека постојано ќе бидат меѓу народот, ќе имаат средби, трибини, митинзи и нема да го заборават и најмалото населено место Три дена пред ...

Во изборен поход од сали и од плоштади

Н.Македонија - 13.05.2011

Засега забуна создава единствено повикот на СДСМ за собир пред Владата, в недела, во 20 часот, што е пред почетокот на официјалната кампања ВМРО-ДПМНЕ од Охрид, СДСМ од пред Владата, ДУИ од салата ...

Пораките против Црвенковски ги ,,обединија,, дамите од ВМРО ДПМНЕ во Струга

Алфа - 13.05.2011

Два дена по инцидентот во струшкиот штаб на ВМРО ДПМНЕ кога подмладокот на партијата физички се пресметуваше – двете дами, Лилјана Затуроска и Надица Николоска заедно се појавија сред чаршија.

Груевски: Никој не смее да врши притисоци врз гласачите

Форум - 13.05.2011

Никој не смее да го прекршува Законот, ниту со заплашување, ниту со какви и да се притисоци врз граѓаните, ќе има соодветни санкции и на никој нема да му помогне партиската книшка Ова го изјави ...

Нова рунда обвинувања меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Алсат-М - 13.05.2011

Груевски со нова порака до Црвенковски. Немал да дозволи да стави црна дамка на претстојните избори и на каков било начин да го урне тоа што го постигна изминатите неколку години.

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја промовира програмата утре во Велес

+инфо - 13.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ утре попладне во велешката сала „Бели Мугри“ ќе ја промовира изборната програма - на 22 дена пред парламентарните избори на 5 јуни, а само еден ден пред почетокот на официјалниот дел од ...

Владата ќе направи максимални напори за фер и демократски избори

МРТ - 13.05.2011

Владата и сите државни институции ќе направат максимални напори за чиста, фер и демократска атмосфера на претстојните предвремени парламентарни избори, нагласи премиерот Никола Груевски одговарајќи ...

Владата ќе направи максимални напори за фер и демократски избори

Сител - 13.05.2011

Владата и сите државни институции ќе направат максимални напори за чиста, фер и демократска атмосфера на претстојните предвремени парламентарни избори, нагласи премиерот Никола Груевски одговарајќи ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги бара гласовите со Манифест за реформи и развој

Вечер - 13.05.2011

Бесплатно здравство за пензионерите со пензија до 10.000 денари, државна помош за купување стан или куќа на целата теритирија на Македонија, 2.200 станови за социјално ранливи категории граѓани и ...

Новата општинска зграда тема на препукувањата меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Канал 77 - 13.05.2011

Денес е закажана 32-та седница на Советот на Општина Прилеп и ние дојдовме пред новата општинска зграда која беше пуштена на Велигден, но таа и за нас и за граѓаните е затворена, изјави на прес ...

Груевски: Нашиот интерес е да имаме слободни, фер и демократски избори

Курир - 13.05.2011

Владата и сите државни институции ќе направат максимални напори за чиста, фер и демократска атмосфера на претстојните предвремени парламентарни избори, нагласи премиерот Никола Груевски одговарајќи ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на пресот на „ПОРАКА“

Курир - 13.05.2011

Во однос на потпишувањето на таканаречените картички за заложба кои беа промовирани од анонимната граѓанска асоцијација “Порака”, истакнуваме дека воопшто не сме биле ниту известени ниту поканети ...

Премиерот Груевски со интерактивна Интернет страна

Курир - 13.05.2011

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, стана првиот лидер на политичка партија, кој отвори своја интерактивна Интернет страна.

Митинг на плоштадот во Охрид само за ВМРО-ДПМНЕ, останатите на полигон

Inpress - 13.05.2011

Охрид, 13. мај 2011 (ИНПРЕС) Митинг во рамките на претстојната изборна кампања на градскиот плоштад во Охрид ќе одржи само ВМРО-ДПМНЕ.

Програмата на ВМРО-ДПМНЕ утре пред граѓаните

Македонија24 - 13.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , Програмата на ВМРО-ДПМНЕ утре пред граѓаните, "Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес истакна дека изборната програма на владејачката партија ќе биде ...

Груевски: Никој не смее да го прекршува законот

Македонија24 - 13.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , Груевски: Никој не смее да го прекршува законот, "Никој не смее да го прекршува законот во ниту еден дел, истакна Премиерот Груевски на прашањето за вршење на притисок ...

СДСМ со протестно промотивен митинг во недела

Македонија24 - 13.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , СДСМ со протестно промотивен митинг во недела, "Социјалдемократскиот сојуз во недела ќе одржи протестно промотивен митинг пред Владата на Република Македонија, откако од ...

Старите противници на нов мегдан

Н.Македонија - 12.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во три изборни единици ги кандидираа истите носители на листи како на изборите во 2008 година. Тие повторно ќе ги мерат силите пред познато гласачко тело Груевски / Шеќеринска ...

СДСМ: Со две раце ја потпишувам изјавата на градоначалникот на Кочани

Форум - 12.05.2011

Со две раце ја потпишувам изјавата на градоначалникот на Кочани, изјави потпретседателот на СДСМ во врска со обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека членови на СДСМ во Кочани нападнале активисти на ...

Тепачка во Изборниот штаб на ВМРО ДПМНЕ Струга

Алфа - 12.05.2011

Во изборниот штаб на струшката ВМРО ДПМНЕ, вчера како во ринг - подмладокот на партијата физички меѓусебно се пресметувал со боксови, тупаници и со се што им дошло при рака.

Изборниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид ќе се одржи на Градскиот плоштад

МРТ - 12.05.2011

Градоначалникот на Охрид Александар Петрески ќе дозволи владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ првиот предизборен митинг најавен за 16-ти овој месец да се одржи на Градскиот плоштад „Свети Климент ...

Претепан член на ВМРО ДПМНЕ во Кочани?

Sky - 12.05.2011

Во Кочани бил претепан активист на ВМРО ДПМНЕ пренесува Скај Њуз, неофицијално станува збор за внатрепартиска расправија во која настрадало едно лице.

На Градскиот плоштад во Охрид ќе се одржи првиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 12.05.2011

Градоначалникот на Охрид Александар Петрески ќе дозволи владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ првиот предизборен митинг најавен за 16-ти овој месец да се одржи на Градскиот плоштад „Свети Климент Охридски“.

На Градскиот плоштад во Охрид ќе се одржи првиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 12.05.2011

Градоначалникот на Охрид Александар Петрески ќе дозволи владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ првиот предизборен митинг најавен за 16-ти овој месец да се одржи на Градскиот плоштад „Свети Климент Охридски“.

Велешани отворено зборуваат за притисоците од власта

А1 - 11.05.2011

Власта, прави притисок врз Велешани. Членови на владејачката партија, деновиве посетувале домови на неколку граѓани, барале од нив да потпишат дека ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ, а при тоа им се пожалиле ...

Критики за програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Алфа - 11.05.2011

Власта нема програма, а тоа што го нуди се лажги со опашки. Опозицијата жестоко го критикуваше синоќешниот медиумски настап на Груевски, во која тој најави дека в сабота ВМРО-ДПМНЕ ќе направи јавна ...

ВМРО–ДПМНЕ доби дозвола за митинг на охридскиот плоштад

+инфо - 11.05.2011

Владејачката македонска партија својот прв предизборен митинг на 16 овој месец, во Охрид, со амин на градоначалникот од редовите на СДСМ, Александар Петрески сепак ќе го одржи на градскиот плоштад „ ...

Доставени документи до обвинителството за изборни нерегуларности

Сител - 11.05.2011

Андреј Петров, партискиот секретар на Социјалдемократите, лично ги задолжувал ченовите на СДСМ, секој од нив да обезбеди најмалку 20 гласови за партијатa.

Груевски открива детали од новата изборна програма

Сител - 11.05.2011

Намалување на даноците, раст на економијата, зголемување на платите на администраицјата, конкретни мерки за успешните во здравството. Поттик на странските инвестиции.

Прашања и контрапрашања со обвинувања меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Канал 77 - 11.05.2011

Комплетното раководство на прилепската Локална Самоуправа ги напушта челните функции и кукавички бега во пратеничките клупи, а портокаловите преордбеници од ВМРО-ДПМНЕ предводени од Марјан Ристески ...

Груевски: Победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде чиста

Курир - 11.05.2011

Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски на вчерашното интервју во Дневникот на Сител телевизија соопшти дека програмата на ВМРО-ДПМНЕ е готова и дека истата ќе биде промовирана во Сабота ...

Критики за програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Sky - 11.05.2011

Власта нема програма, а тоа што го нуди се лажги со опашки. Опозицијата жестоко го критикуваше синоќешниот медиумски настап на Груевски, во која тој најави дека в сабота ВМРО-ДПМНЕ ќе направи јавна ...

Работници од Скопје 2014 непријавени?

Sky - 11.05.2011

Дали се пријавени работниците од Скопје 2014? Ова прашање веќе си го поставуваат многу мина, откако загинаа двајца кои брзаа во изградбата на неколку згради кои треба да бидат пуштени во употреба ...

Резултатите кои можат да се видат само со портокалови наочари

Sky - 11.05.2011

Вчера кандидатот за пратеник од ВМРО ДПМНЕ од Охрид, Александар Николоски зборуваше за постигнатите видливи резултати од петгодишното владеење на ВМРО ДПМНЕ.

Претепан активист на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани

Курир - 11.05.2011

Партиски рекетари на Социјалдемократскиот сојуз предизвикале инцидент во Кочани, дознава Курир. Од полицијата засега не соопштуваат никакви детали, а според информациите до кои дојде Курир активистот ...

ОМ: Притисоците врз администрацијата не престануваат

А1 - 10.05.2011

Притисоците врз администрацијата не престануваат, тврдат од Обединети за Македонија. Според нив, ВМРО-ДПМНЕ инсталирала нововработени административци во изборните комисии во Македонски Брод, кои во ...

Според експертите СДСМ подготвува терен за делегитимирање на победата на ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 10.05.2011

Соочен со очигледен изборен пораз, Социјалдемократскиот сојуз си подготвува терен за делегитимирање на победата на ВМРО-ДПМНЕ, сметаат експертите и познавачите на актуелната ситуација.

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп со меѓусебни препукувања и прозивки

Канал 77 - 10.05.2011

Изборните листи и кандидатите за пратеници од Прилеп на листите од двете најголеми политички партии беа предмет на меѓусебни обвинувања.

Обвинувања меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

А1 - 09.05.2011

Кандидирањето на целото раководство на прилепската локална самоуправа на листата за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ е само бегање од одговорноста за нивното недомаќинско работење.

Преку Tројката ќе се прекршат изборите

Утрински - 09.05.2011

Ќе го повтори ли ВМРО-ДПМНЕ успехот во Тројката од 2008 година кога освои рекордни 112.000 гласа и 14 мандати. Токму убедливата победа во Штипско-велешкиот регион беше моторната сила што во голема ...

„Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ - 58, СДСМ - 30 пратеници

Дневник - 09.05.2011

Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ може да се надева на 58 пратеника, а таа на СДСМ на 30, ги посочи Институтот „Павел Шатев“ резултатите од симулацијата според Донтовиот изборен модел.

ВМРО-ДПМНЕ со 58, СДСМ со 30 пратеници

Н.Македонија - 09.05.2011

Анкета на институтот „павел Шатев“ Од вкупно 120 пратеници, во идниот пратенички состав 58 пратеници би имала коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, коалицијата предводена од СДСМ би имала 30 мандати, ...

Манекенки и пејачи во лов на гласови

Н.Македонија - 09.05.2011

На пратеничките листи на ВМРО-ДПМНЕ се манекенките Драгана Чуприна и Ведрана Ѓорѓевиќ, а на листата на СДСМ е пејачот Угро Манекенки, пејачи, бизнисмени и новинари-кандидати и од овие профили ќе се ...

СДСМ: Администрацијата под притисок на ВМРО-ДПМНЕ

Алсат-М - 09.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ не ги негира, ниту ги признава објавените видеа од страна на А1 за кои телевизијата известуваше за притисоци врз јавната администрација да се гласа за таа партија на изборите на 5 јуни.

Окупација на Македонија во 1.428 слики

Окно - 09.05.2011

Оваа власт многу сака отчети. И кога треба и кога не треба. Сега, пред изборите, се чини, нема ништо понормално од тоа Владата да излезе со преглед на сработеното.