TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВО ЖИВО Бомба 10: Прес-конференција на Зоран Заев

Нова ТВ - 15.03.2015

Видео-стрим од денешната пресконференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев која ќе почне во 11 часот и 30 ...

Бомба 10 на Заев: НОВА ТВ денеска во ЖИВО на Бихаќка во 11:30

Нова ТВ - 15.03.2015

Во 11.30 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Прес конференцијата ќе можетe во ЖИВО да ја следите на НОВА. Се очекува Заев денеска да ја објави десеттата по ред т.н.

Реакција од СДСМ на трибината на ВМРО-ДПМНЕ

Алсат-М - 15.03.2015

Правото на граѓаните да го дадат својот глас на фер и демократски избори е неприкосновено и СДСМ тие услови ќе ги овозможи во Република Македонија. Тоа го соопшти опозициската СДСМ по денешната трибина на владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Неприкосновено правото на граѓаните за фер и демократски избори

Утрински - 15.03.2015

Правото на граѓаните да го дадат својот глас на фер и демократски избори е неприкосновено и СДСМ тие услови ќе ги овозможи во Република Македонија. Тоа го соопшти опозициската СДСМ по денешната трибина на владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

ЖИВО: Нова бомба од СДСМ

Алсат-М - 15.03.2015

вклучување во живо на прес-конференцијзата на лидерот на СДСМ, Зоран ...

Денеска нова бомба на Заев и собир на ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 15.03.2015

Денеска во 11,30 часот во седиштето на СДСМ, претседателот на партијата Зоран Заев ќе одржи конференција за печатот на која се очекува да бидат објавени нови снимки од прислушуваните разговори.

Во 11.30 часот Заев ќе ја „пука“ десетата бомба

Фокус - 15.03.2015

Од СДСМ најавуваат дека ќе откријат нови криминални дејствија на владата Во 11.30 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на која што ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев .

Обесчестени факти и обезвреднети докази

Дневник - 15.03.2015

Лудвиг Видгенштајн во своето дело „Филозофија на истражувањето“, ја поставува тезата во која вели: Не претпоставуваме ли ние премногу брзоплето, кога велиме дека насмевката на доенчето не е преправање? На какво искуство е заснована оваа наша ...

Лидерот на СДСМ Заев за денеска најави нова бомба, и собир на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 15.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска во 11,30 часот во седиштето на партијата, ќе одржи конференција за печатот на која се очекува да бидат објавени нови снимки од прислушуваните разговори.

(ВО ЖИВО) Заев ја објавува 10-тата бомба

Локално - 15.03.2015

Во седиштето на СДСМ, се одржува прес конференција на која што претседателот на СДСМ, Зоран Заев објавува нови прислушкувани разговори, кои се однесуваат на криминалните дејствија на владејачката партија ...

Бомба 10 на Заев: ЛОКАЛНО.мк денеска во ЖИВО од Бихаќка во 11:30

Локално - 15.03.2015

СДСМ денеска најавуваат нова 10 бомба за тешките криминали и злоупотреби на власта на ВМРО ДПМНЕ Во 11.30 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

СДСМ: Граѓаните да го дадат својот глас, ама на фер избори

Телеграф - 15.03.2015

Од партијата додаваат дека говорот на премиерот содржел исти тези и исти реченици, со коишто неуспешно се обидел да го покрие неговото предавство Социјалдемократскиот сојуз со соопштение ја коментира денешната трибина на владејачката партија ...

Денеска нова „ бомба “ на Заев

Тера - 15.03.2015

Денеска во 11,30 часот во седиштето на СДСМ, претседателот на партијата Зоран Заев ќе одржи конференција за печатот на која се очекува да бидат објавени нови снимки од прислушуваните ...

Заев со нова „бомба“ во 11:30

Бриф - 15.03.2015

Социјалдемократскиот сојуз известува дека денеска, во 11.30 часот, во седиштето на партијата, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на ...

Ќе пука нова бомба – Заев најавува прес за денес

МК News - 15.03.2015

Денеска, во 11.30 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на интернет страницата на СДСМ, информираат од ...

ЖИВО: 10-та бомба

А1 On - 15.03.2015

Во 11 часот и 30 лидерот на СДСМ Зоран Заев ја објавува 10. бомба. Освен на страната на А1он, прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на интернет страницата на СДСМ ...

Во живо: Прес конференција на Заев во 11.30

Фама - 15.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во 11.30 часот ќе одржи прес конференција, на која се очекува да ја објави десеттата „бомба“ од материјалите кои, како што вели, ги покажуваат криминалите и незаконското работење на власта.

Заев денес ќе ја објави десетата бомба

Канал 77 - 15.03.2015

Во 11.30 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Се очекува Заев денеска да ја објави десеттата по ред т.н. „бомба“ од аудио разговорите, во кои како што тој вели, содржат ...

Денеска пука нова „бомба“ на Заев

+инфо - 15.03.2015

Денеска, во 11.30 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на интернет страницата на СДСМ ...

ВО ЖИВО „Бомбите“ на СДСМ денеска

+инфо - 15.03.2015

Преку Јутјуб каналот на СДСМ, тука можете во живо да ја следите прес-конференцијата на СДСМ, на која ќе бидат објавени новите ...

Нова „бомба“ на Заев во 11.30

24Струмица - 15.03.2015

Денеска во 11.30 часот претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во седиштето на СДСМ ќе одржи прес конференција, на која се очекува да ја објави десеттата „бомба“. Обраќањето на Заев е најавено во 11.30 часот.

(ЖИВО) Прес конференција на Заев, десетта „бомба“

Бриф - 15.03.2015

За 11:30 СДСМ најави прес конференција на која ќе се обрати лидерот на партијата Зоран Заев Се очекува да се изнесат нови докази за противзаконското практицирање на власт на владата на Никола Груевски Следете во ...

Во 11 и 30 Заев ја објавува 10. бомба

А1 On - 15.03.2015

Денеска, во 11 часот и 30 минути, лидерот на СДСМ Зорам Заев на прес-конференција ќе ја објави 10. бомба. Опозицијата досега објави дека во Македонија се прислушувани 20.000 граѓани, меѓу нив и најблиските соработници на Груевски, лидери и министри ...

Зоран Заев ја објави десетата „бомба“

Н.Македонија - 15.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев ја објавува десеттата по ред т.н. „бомба“ од аудио разговорите, во кои како што тој вели, содржат голем број од криминалите и злоупотребите на власта Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во моментот од седиштето на ...

Заев: Кај Зврлевски и Мијалков да барам правда?

А1 On - 15.03.2015

На прес конференција, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања, беше дециден, дека не може никој да ги уплаши бидејќи се работи за слобода и демократија. На прашањето зошто сега поднел пријава против бизнисменот кој му местел ...

СДСМ: Неприкосновено правото на граѓаните за фер и демократски избори

Н.Македонија - 15.03.2015

Правото на граѓаните да го дадат својот глас на фер и демократски избори е неприкосновено и СДСМ тие услови ќе ги овозможи во Република Македонија, соопштија од партијата по по денешната трибина на владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

Груевски: Заев е фатен жив и за него има непобитни докази

Сител - 15.03.2015

Премиерот Никола Груевски од салата „Борис Трајковски“ му порача на лидерот на СДСМ Зоран Заев дека времето му истекува и оти веќе на сите им е јасно што се случува и кој е целта на оваа канонада.

Заев е фатен жив, има непобитни докази

Република - 15.03.2015

Премиерот Никола Груевски од салата „Борис Трајковски“ му порача на лидерот на СДСМ Зоран Заев дека времето му истекува и дека веќе на сите им е јасно што се случува и кој е целта на оваа канонада.

Заев се уплаши од народот и навави вонредна „бомба“

Нетпрес - 15.03.2015

Во пресрет на собирот кој неколку дена претходно владејачката ВМРО-ДПМНЕ го најави, а кој ќе се одржи денеска точно на пладне во СЦ „Борис Трајковски“, лидерот на СДСМ Зoран Заев исплашен на народот најави вонредна прес-конференција.

Заев исплашен од народот сака да спинува преку евтини “смутови“

Сител - 15.03.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев очигледно исплашен од народот и масовната поддршка која ВМРО-ДПМНЕ ја добива на трибината која во моментов се одржува и на која според првичните проценки присуствуваат околу 50.000 граѓани, се обидува да спинува преку ...

ВО ЖИВО: Заев со нова 10-та „бомба“ во 11:30

Либертас - 15.03.2015

Социјалдемократскиот сојуз известува дека денеска, во 11.30 часот, во седиштето на партијата, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на ...

Груевски: Заев е фатен жив, одработува агенда која не ја разбира

Нетпрес - 15.03.2015

На лидерот на СДСМ Зоран Заев, премиерот Никола Груевски денес од салата „Борис Трајковски“ му порача дека времето му истекува и оти веќе на сите им е јасно што се случува и кој е целта на оваа канонада.

Заев ќе објави нова ,,бомба” денеска во 11:30

Фактор - 15.03.2015

Нова пре конференција на опозицијата е закажана да се одржи денеска во 11 : 30 часот во седиштето на СДСМ, каде ќе се обрати лидерот Зоран Заев. На прес конференцијата се очекува Заев да ја објави десеттата по ред т.н ,,бомба” од аудио разговори, во ...

Заев исплашен од народот спинува преку евтини „смутови“

Нетпрес - 15.03.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев очигледно исплашен од народот и масовната поддршка која ВМРО-ДПМНЕ ја добива на трибината која во моментов се одржува и на која според првичните проценки присуствуваат околу 50.000 граѓани, се обидува да спинува преку ...

Заев се исплаши од 50-илјадниот народот кој му кажа „не“ и продолжи да го навредува

Република - 15.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев се исплаши од народот што во огромен број дојде да присуствува на трибината на ВМРО-ДПМНЕ. Тој се обиде да ја протне тезата дека народот бил „собран на сила“. Но, како тоа „се собираат“ 50 илјади народ на сила? Тоа не се ...

Народот ја детонираше бомбата на Заев

Сител - 15.03.2015

Над 30 илјади граѓани денеска покажаа дека со дела , работа и програма се сака вистински земјата. Народот го блокираше сообраќајот на главните булевари кои водат до спортскиот центар Борис Трајковски каде се одржа трибината на ВМРО ДПМНЕ.

Бил ли Жерновски злупотребен во пресметката во СДСМ или уште една режија на Црвенковски?

Република - 15.03.2015

Што се случува во СДСМ, бил ли градоначалникот на Центар и екс лидер на Либералната партија Андреј Жерновски наместен од раководството на СДСМ или пак точно знаел што содржат цедињата со компромитирачки материјал за екс лидерот на СДСМ Црвенковски и ...

ВО ЖИВО: Почна прес конференцијата на Зоран Заев

Sky - 15.03.2015

Во 11.30 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Го покануваме вашиот медиум да го проследи овој настан. Прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на интернет ...

ВО ЖИВО: Заев открива мега скандал во моментов

Sky - 15.03.2015

Во 11.30 часот, во седиштето на СДСМ, почна прес конференција на којашто лидерот на СДСМ, Зоран Заев објавува нови снимки. Прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на интернет страницата на СДСМ ( http://sdsm.org.mk ...

ЗАЕВ СО НОВА БОМБА ВО 11 и 30: Што се' ќе открие СДСМ денес?

Sky - 15.03.2015

На само половина час пред почетокот на митингот на ВМРО ДПМНЕ, е најавена прес конференција во СДСМ на која со бомба бр. 10 ќе излезе лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Засега не се откриваат детали од бомбата на СДСМ, но се очекува дека таа ќе биде многу ...

Груевски: Постојат непобитни докази за тоа што го прави Заев

Денешен - 15.03.2015

На лидерот на СДСМ Зоран Заев, премиерот Никола Груевски денес од салата „Борис Трајковски“ му порача дека времето му истекува и оти веќе на сите им е јасно што се случува и кој е целта на оваа канонада.

Половина час пред собирот на ДПМНЕ – нова ”бомба” на СДСМ

Кумановски м. - 15.03.2015

Како што информира Центарот за комуникации, денеска, во 11.30 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ , Зоран Заев. Прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на интернет ...

Груевски: Заев одработува агенда која не ја ни разбира

Вечер - 15.03.2015

-Човек кој самиот тврди дека во наше време заработил тој и неговата фамилија 12 милиони евра. Е како бе тоа? Па нели нема слобода и демократија. Замислете да имаше слобода, Рокфелер немаше да му биде рамен нели.

Заев се уплаши од народот

Вечер - 15.03.2015

Советите кои стигнале до Заев е дека ваквата прес- конференција би требало да го "поклопи" собирот на ВМРО-ДПМНЕ, но за познавачите на настаните тоа е грешка, бидејќи наивно е да се смета дека прес-конференција може да покрие собир на кој се ...

Заев исплашен од народот сака да спинува преку евтини “смутови“

Курир - 15.03.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев очигледно исплашен од народот и масовната поддршка која ВМРО-ДПМНЕ ја добива на трибината која во моментов се одржува и на која според првичните проценки присуствуваат околу 50.000 граѓани, се обидува да спинува преку ...

НА ЗАЕВ НАРОДОТ МУ ДЕТОНИРАШЕ „НУКЛЕАРНА БОМБА“: 50 илјади граѓани се собраа да му кажат НЕ на ЗАЕВ

Курир - 15.03.2015

Спортскиот комплекс „Борис Трајковски“ е целосно пополнет. Илјадници граѓани уште се наоѓаат пред салата и немаат можност да влезат да ја проследат трибината на ВМРО-ДПМНЕ. Реки од луѓе од цело Скопје денеска ги преплавија улиците и булеварите кои ...

Заев се уплаши од народот

Курир - 15.03.2015

Во пресрет на собирот кој неколку дена претходно владејачката ВМРО-ДПМНЕ го најави, а кој ќе се одржи денеска точно на пладне во СЦ „Борис Трајковски“, лидерот на СДСМ Зoран Заев исплашен на народот најави вонредна прес-конференција.

На Заев му се случуваат бомби од народ!

Курир - 15.03.2015

Очаен обид на лидерот на опозицијата Зоран Заев преку најавување на прес конференција во 11:30 часот во пресрет на трибината на владејачката ВМРО – ДПМНЕ во спортскиот центар „Борис Трајковски“ не може да се протолкува никако поинаку освен како ...

Груевски: Има непобитни докази за тоа што Заев го прави

Курир - 15.03.2015

На лидерот на СДСМ Зоран Заев, премиерот Никола Груевски денес од салата „Борис Трајковски“ му порача дека времето му истекува и оти веќе на сите им е јасно што се случува и кој е целта на оваа канонада.

Статива

Курир - 15.03.2015

Им пукна на воајерите бомбичето во скут, и уште им се чурат пелените. Плачат, лелекаат да се се слуша од Галичник до Река, што би рекол поетот. Сега барем разбравте зошто за бомба не се дава дозвола за носење оружје.

Заев се исплаши од народот!

Пулс24 - 15.03.2015

Во пресрет на собирот кој неколку дена претходно владејачката ВМРО-ДПМНЕ го најави, а кој ќе се одржи денеска точно на пладне во СЦ „Борис Трајковски“, лидерот на СДСМ Зoран Заев исплашен на народот најави вонредна прес-конференција.

Заев се исплаши од народот, па сака да спинува преку евтини “смутови“

Пулс24 - 15.03.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев очигледно исплашен од народот и масовната поддршка која ВМРО-ДПМНЕ ја добива на трибината која во моментов се одржува и на која според првичните проценки присуствуваат околу 50.000 граѓани, се обидува да спинува преку ...

Педесет илјади граѓани се собраа да му кажат НЕ на ЗАЕВ

Пулс24 - 15.03.2015

Спортскиот комплекс „Борис Трајковски“ е целосно пополнет. Илјадници граѓани уште се наоѓаат пред салата и немаат можност да влезат да ја проследат трибината на ВМРО-ДПМНЕ. Реки од луѓе од цело Скопје денеска ги преплавија улиците и булеварите кои ...

Груевски: Заев е фатен жив и за него има непобитни докази

Пулс24 - 15.03.2015

Премиерот Никола Груевски од салата „Борис Трајковски“ му порача на лидерот на СДСМ Зоран Заев дека времето му истекува и оти веќе на сите им е јасно што се случува и кој е целта на оваа канонада.

Што се случува во СДСМ, бил ли Жерновски наместен од раководството на СДСМ или се е сценарио на Црвенковски?

Пулс24 - 15.03.2015

Што се случува во СДСМ, бил ли градоначалникот на Центар и екс лидер на Либералната партија Андреј Жерновски наместен од раководството на СДСМ или пак точно знаел што содржат цедињата со компромитирачки материјал за екс лидерот на СДСМ Црвенковски и ...

Груевски: Заев е фатен жив и за него има непобитни докази

Lider - 15.03.2015

Премиерот Никола Груевски од салата „Борис Трајковски“ му порача на лидерот на СДСМ Зоран Заев дека времето му истекува и оти веќе на сите им е јасно што се случува и кој е целта на оваа канонада.

Лидерот на СДСМ Зоран Заев за денеска најави нова бомба, и собир на ВМРО-ДПМНЕ

Falanga - 15.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска во 11,30 часот во седиштето на партијата, ќе одржи конференција за печатот на која се очекува да бидат објавени нови снимки од прислушуваните разговори..

ВО ЖИВО Бомба 10: Прес-конференција на Зоран Заев

Falanga - 15.03.2015

Видео-стрим од денешната пресконференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев која ќе почне во 11 часот и 30 ...

Покривот на Универзалната сала

Дневник - 14.03.2015

Во Универзална сала падна дел од таванот. Во вторникот вечерта откако завршила трибината на СДСМ се урнала покривна плоча. Не дај Боже тоа да се случеше додека траеше говорот на Заев. Веднаш ќе следуваше режирање филм за „злосторничката власт и ...

(ВИДЕО) СДСМ Куманово ќе ги достави „бомбите“ до граѓаните

А1 On - 14.03.2015

Општинската организација на СДСМ од Куманово од денеска ќе започне со активности со кои ќе ги запознае Кумановци со како што велат масовното и незаконско прислушкување од првите луѓе во државата.

Што кога ќе завршат „бомбите“?

За Се - 14.03.2015

По неколку месечна најава и 30 дневна тензија, се потсмири тензијата околу „бомбашките“ напади на СДСМ или „Пуч“. Големото „финале“ во Универзалната сала и не беше толку големо колку што опозицијата сакаше, па атмосферата пополека се враќа во ...

Заев: Не подлегнувајте на притисоци, не одете на сила никаде, готови се

Либертас - 14.03.2015

Зоран Заев преку својата фејсбук страница и се обрати на јавноста: Слушам дека режимот се заканува на членството да присуствува на митингот во недела, не му се плашете КРИМИНАЛЕЦОТ Е ...

СДСМ од врата до врата ќе ги запознава кумановци со “бомбите“

Kumanovo News - 14.03.2015

Општинската организација на СДСМ Куманово, од денеска започнува кампања со која од врата на врата ќе ги запознава граѓаните со „бомбите„ на опозицијата. При посетите ќе делат флаери на кои се наоѓа содржината на прислушкуваните разговори кои излегоа ...

Наместо прес – СДСМ Куманово од врата на врата ќе ги обзнанува партиските ”бомби” (видео)

Кумановски м. - 14.03.2015

Од врата на врата, Општинската организација на СДСМ ќе започне со посета на кумановчани, при што во разговор со граѓаните на Куманово ќе се обиде да ја пренесе содржината на објавените прислушувани разговори, познати како ”бомби”, најави денес ...

ВИДЕО: Наместо со прес – СДСМ Куманово од врата на врата ќе ги обзнанува партиските бомби

Кумановски м. - 14.03.2015

Над 15 домови ќе бидат посетени деновиве, откако ОО на СДСМ Куманово одлучи да спроведе кампања позната како ”од врата на врата”, за да на граѓаните им ги предочи разговорите проследени на неколку прес конференции, познати како бомби, соопште денес ...

Заев „по грешка“ му објави војна и на Црвенковски

Пулс24 - 14.03.2015

Дека опозицискиот лидер Зоран Заев со материјалите од прислушуваните телефонски разговори селектира, монтира и манипулира, а воедно и спроведува личен терор е многу јасно и познато на сите.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го дерогира системот

Р.С.Европа - 13.03.2015

ВМРО – ДПМНЕ, на соопштението на СДСМ за изборот на Бранко Ушковски за претседател на Судскиот совет, вели дека нападот на опозицијата против судството е одбрана на криминалот на Зоран Заев и неколку луѓе од раководството на партијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Нападот на СДСМ против судството е одбрана за нивниот криминал

Утрински - 13.03.2015

ВМРО-ДПМНЕ во пишана реакција на соопштението на СДСМ за изборот на Бранко Ушковски за претседател на Судскиот совет вели дека нападот на опозицијата против судството е одбрана на криминалот на Зоран Заев и неколку луѓе од раководството на партијата.

Филип Петровски вели дека Заев е очаен во обидот да ја победи Владата

Фокус - 13.03.2015

Петровски вели дека Заев е во состојба на рането животно и сега е најопасен и тоа за неговата околина. -Зоран Заев е очаен во обидот да ја победи Владата на ВМРО-ДПМНЕ и се обидува да ги навлече во кривично дело и своите соработници, изјави ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ефикасноста и квалитетот на судството континуирано се подобрува

Телеграф - 13.03.2015

ВМРО - ДПМНЕ вели дека нападот на опозицијата против судството е одбрана на криминалот на Зоран Заев и неколку луѓе од раководството на партијата Во изминатите неколку години направени се огромен број законски измени и реформи со цел да се зголеми ...

ВМРО – ДПМНЕ: Нападот на СДСМ против судството е одбрана за нивниот криминал

Локално - 13.03.2015

ВМРО – ДПМНЕ во пишана реакција на соопштението на СДСМ за изборот на Бранко Ушковски за претседател на Судскиот совет вели дека нападот на опозицијата против судството е одбрана на криминалот на Зоран Заев и неколку луѓе од раководството на ...

СДСМ: Ќе го обелодениме пазарот со македонските гласови во Кичево во замена за гласови во Скопје

Локално - 13.03.2015

Прес конференциите и трибините на кои ќе се објавуваат снимените материјали, кои како што велат од опозицијата, ги докажуваат криминалите и начинот на работење на власта, ќе се одржуваат во повеќе градови низ државата.

СДСМ против СДСМ - Андреј Петров го демантира Заев

Алфа - 13.03.2015

Демантите на тврдењата на СДСМ стигнуваат директно од дел од сопартијците и од луѓето кои важат за блиски до партијата. Според поранешниот генерален секретар на СДСМ Андреј Петров опозицијата доживува катастрофални последователни порази поради ...

ВМРО – ДПМНЕ: Нападот на СДСМ против судството е одбрана за нивниот криминал

А1 On - 13.03.2015

ВМРО – ДПМНЕ во пишана реакција на соопштението на СДСМ за изборот на Бранко Ушковски за претседател на Судскиот совет вели дека нападот на опозицијата против судството е одбрана на криминалот на Зоран Заев и неколку луѓе од раководството на ...

СДСМ: Ќе обелодениме каков бил пазарот со македонските гласови во Кичево

А1 On - 13.03.2015

Прес конференциите и трибините на кои ќе се објавуваат снимените материјали, кои како што вели опозицијата, ги докажуваат криминалите и начинот на работење на власта, ќе се одржуваат во повеќе градови низ државата.

ВМРО - ДПМНЕ: Нападот на СДСМ против судството е одбрана за нивниот криминал

Сител - 13.03.2015

ВМРО - ДПМНЕ во пишана реакција на соопштението на СДСМ за изборот на Бранко Ушковски за претседател на Судскиот совет вели дека нападот на опозицијата против судството е одбрана на криминалот на Зоран Заев и неколку луѓе од раководството на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го напаѓа судството за да го одбрани криминалот на Заев

Press24 - 13.03.2015

Нападот на СДСМ против судството е всушност одбрана на криминалот на Зоран Заев и неколку луѓе од раководството на партијата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на владејачката партија Ова СДСМ го прават ...

ВМРО – ДПМНЕ : Нападот на СДСМ против судството е одбрана на криминалот на Заев

Нетпрес - 13.03.2015

Нападот на СДСМ против судството е всушност одбрана на криминалот на Зоран Заев и неколку луѓе од раководтсвото на партијата. Ова СДСМ го прават свесно и систематизирано за да се одбранат од институциите кои имаат обрвска да постапуваат по предмети ...

„Република“: Воаjери со црвени уши

Press24 - 13.03.2015

Авто­гол е пре­мал збор за опис на ли­де­ро­ви­те са­мо­де­ман­ти­ра­ња во ни­за. Во тие мо­мен­ти ли­чи на Џим Ке­ри во „Лаж­го, лаж­го“ ка­де што тој не­кол­ку де­на мо­ра, ма­кар на­си­ла, да ја ка­жу­ва ви­сти­на­та.

„Република“: Воаjери со црвени уши

Нетпрес - 13.03.2015

Авто­гол е пре­мал збор за опис на ли­де­ро­ви­те са­мо­де­ман­ти­ра­ња во ни­за. Во тие мо­мен­ти ли­чи на Џим Ке­ри во „Лаж­го, лаж­го“ ка­де што тој не­кол­ку де­на мо­ра, ма­кар на­си­ла, да ја ка­жу­ва ви­сти­на­та.

Петровски за РСМ: Заев е ранет ѕвер кој е опасен за околината

Нетпрес - 13.03.2015

Зоран Заев се обидува да ги навлече во кривично дело и своите соработници бидејќи е очаен во обидот да ја победи владата на ВМРО- ДОМНЕ, вели во интервју за Пулт на Радио Слободна Македонија поранешниот пратеник и доктор на политички науки Филип ...

АНАЛИЗА: „Бомбите“ на Заев се без суштина и служат како алиби за неспособноста

Сител - 13.03.2015

Пред очите на целата македонска јавност се рушат сите напади и тези на опозицискиот лидер Зоран Заев. Поранешните високи партиски функционери и луѓе кои важат за блиски до опозицсикиот блок јавно признаваат дека бомбите на Заев немаат никаква ...

Воаjери со црвени уши

Република - 13.03.2015

Авто­гол е пре­мал збор за опис на ли­де­ро­ви­те са­мо­де­ман­ти­ра­ња во ни­за. Во тие мо­мен­ти ли­чи на Џим Ке­ри во „Лаж­го, лаж­го“ ка­де што тој не­кол­ку де­на мо­ра, ма­кар на­си­ла, да ја ка­жу­ва ви­сти­на­та.

СДСМ најавува објавување на докази за изборни местенки во неколку градови меѓу кои и Прилеп

10без10 - 13.03.2015

Прес конференциите и трибините на кои ќе се објавуваат снимените материјали, кои како што вели опозицијата, ги докажуваат криминалите и начинот на работење на власта, ќе се одржуваат во повеќе градови низ државата.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го напаѓа судството за да го одбрани криминалот на Заев

Fox.mk - 13.03.2015

Нападот на СДСМ против судството е всушност одбрана на криминалот на Зоран Заев и неколку луѓе од раководството на партијата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на владејачката партија Ова СДСМ го прават ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го напаѓа судството за да го одбрани криминалот на Заев

Курир - 13.03.2015

Нападот на СДСМ против судството е всушност одбрана на криминалот на Зоран Заев и неколку луѓе од раководството на партијата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на владејачката партија Ова СДСМ го прават ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нападот на СДСМ врз судството е бранење на криминалот на Заев

Макфакс - 13.03.2015

Нападот од страна на најгоеламта опозициска партија СДСМ против судството е всушност одбрана на криминалот на нејзиниот челник Зоран Заев и неколку луѓе од раководството на партијата, обвинија во петокот од владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

„Република“: Воаjери со црвени уши

Курир - 13.03.2015

Авто­гол е пре­мал збор за опис на ли­де­ро­ви­те са­мо­де­ман­ти­ра­ња во ни­за. Во тие мо­мен­ти ли­чи на Џим Ке­ри во „Лаж­го, лаж­го“ ка­де што тој не­кол­ку де­на мо­ра, ма­кар на­си­ла, да ја ка­жу­ва ви­сти­на­та.

Петровски за РСМ: Заев е ранет ѕвер кој е опасен за околината

Курир - 13.03.2015

Зоран Заев се обидува да ги навлече во кривично дело и своите соработници бидејќи е очаен во обидот да ја победи владата на ВМРО- ДОМНЕ, вели во интервју за Пулт на Радио Слободна Македонија поранешниот пратеник и доктор на политички науки Филип ...

„Република“: Воаjери со црвени уши

Пулс24 - 13.03.2015

Автогол е премал збор за опис на лидеровите самодемантирања во низа. Во тие моменти личи на Џим Кери во „Лажго, лажго“ каде што тој неколку дена мора, макар насила, да ја кажува вистината.

Видео: Следете го во живо гостувањето на Филип Петровски во емисијата „Пулт“ на Славица Арсова

Пулс24 - 13.03.2015

Во емисијата „Пулт“ на Славица Арсова денес е гостин поранешниот пратеник и политички активист, доктор по политички науки - Филип Петровски. Следете ја емисијата во ...

СДСМ го напаѓа судството за да го одбрани криминалот на Заев

Пулс24 - 13.03.2015

Нападот на СДСМ против судството е всушност одбрана на криминалот на Зоран Заев и неколку луѓе од раководството на партијата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на владејачката партија Ова СДСМ го прават ...

Филип Петровски во емисијата „Пулт“: Заев ја разбира македонската политичка сцена како што мали Џокица го разбира ...

Пулс24 - 13.03.2015

Во емисијата Пулт на Славица Арсова денес беше гостин поранешниот пратеник и политички активист, доктор по политички науки - Филип Петровски. Тема на разговор во емисијата на Славица Арсова на Радио слободна Македонија, беше актуелната политичка ...

ВМРО – ДПМНЕ: Нападот на СДСМ против судството е одбрана за нивниот криминал

Lider - 13.03.2015

ВМРО – ДПМНЕ во пишана реакција на соопштението на СДСМ за изборот на Бранко Ушковски за претседател на Судскиот совет вели дека нападот на опозицијата против судството е одбрана на криминалот на Зоран Заев и неколку луѓе од раководството на ...

Петров го демантираше Заев: Не е можно да се протнат сто луѓе да гласаат (ВИДЕО)

Република - 12.03.2015

Невозможни се тврдењата на СДСМ дека луѓе се протнувале во изборниот процес и гласале во туѓо име , особено што во избирачките одбори има и луѓе од СДСМ и од другите партии, кои го контролираат процесот, изјави Андреј Петров.

Грција го користи креираното сценарио на СДСМ

Press24 - 12.03.2015

Како апсолутна вистина Грците и натаму ги претставуваат конструкциите на Зоран Заев и СДСМ, користејќи ги како аргументи во анти-македонската пропаганда. Македонија не ги исполнувала копенхашките критериуми, а легитимитетот на изборите бил ...

Анализа: Заев се однесува одмазднички кон политичари и новинари

Сител - 12.03.2015

Последните јавни настапи на Зоран Заев го откриваат методот на идното функционирање на опозициската СДСМ. Според политичките аналитичари, Лидерот на партијата веќе и не крие дека како инструмент на закани и дискредитација кон кој било критичар на ...

СДСМ креира Грција користи: Македонија не ги исполнувала критериумите за ЕУ

Нетпрес - 12.03.2015

Како апсолутна вистина Грците и натаму ги претставуваат конструкциите на Зоран Заев и СДСМ, користејќи ги како аргументи во анти-македонската пропаганда. Македонија не ги исполнувала копенхашките критериуми, а легитимитетот на изборите бил ...

Грција го користи креираното сценарио на СДСМ

Курир - 12.03.2015

Како апсолутна вистина Грците и натаму ги претставуваат конструкциите на Зоран Заев и СДСМ, користејќи ги како аргументи во анти-македонската пропаганда. Македонија не ги исполнувала копенхашките критериуми, а легитимитетот на изборите бил ...

Грција го користи креираното сценарио на СДСМ

Пулс24 - 12.03.2015

Како апсолутна вистина Грците и натаму ги претставуваат конструкциите на Зоран Заев и СДСМ, користејќи ги како аргументи во анти-македонската пропаганда. Македонија не ги исполнувала копенхашките критериуми, а легитимитетот на изборите бил ...

Заев побара преодна влада

Глас на Америка - 11.03.2015

Речиси истовремено со собирот на СДСМ во Универзалната сала, МВР на прес-конференција соопшти дека поднело кривична пријава против водачот на СДСМ Водачот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев вечерва ги испорача политичките барања ...

ВИДЕО: Саша и бомбите на Заев

За Се - 11.03.2015

Што се случува кога детството ќе биде потопено од политика или како се одразуваат генерациските разлики на актуелниве теми. Врвно ...

Саша и бомбите на Заев

Оff.net - 11.03.2015

Што се случува кога детството ќе биде потопено од политика или како се одразуваат генерациските разлики на актуелниве теми. Врвно ...

Петров го демантираше Заев „Невозможно е да се гласа во туѓо име“

Република - 11.03.2015

Невозможни се тврдењата на СДСМ дека луѓе се протнувале во изборниот процес и гласале во нечии други имиња, особено што во избирачките одбори има и луѓе од СДСМ и останати партии кои го контролираат процесот.

Петров: Не е можно е да се протнат 100 луѓе и да гласаат во туѓо име (ВИДЕО)

Нетпрес - 11.03.2015

Социјалдемократите почнаа да го демантираат Зоран Заев. Андреј Петров од СДСМ кој беше прв секретар на партијата и директно раководеше повеќе изборни циклуси, на дебатата на Телма ја кажа вистината односно дека невозможни се тврдењата на СДСМ дека ...

Заев ги збуни и своите – Тврди дека изборите на кои победиле биле наместени

Сител - 11.03.2015

Тврдеше дека биле фалсификувани, а победи на нив Лидерот на опозицијата Зоран Заев, вчера во универзалната сала со креирани материјали се обиде да ги убеди граѓаните дека биле фалсификвани изборите во Центар, Куманово и Ранковце.

Новите „бомби“ на Заев го обиколија и регионот

еМагазин - 11.03.2015

Регионалните медиуми редовни ги следат прес конференциите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој последниве месеци објави низа аудио снимки, на кои според него се покажува криминалот и начинот на функционирање на актуелната власт.

Притисок на изборите немаше, граѓаните сами избраа за кого ќе гласаат

Вечер - 11.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев се обидува да ја убеди македонската јавност дека во скопски Центар, Куманово и Ранковце изборите биле фалсификувани, а токму во тие општини победи СДСМ. Во дел од креираните материјали кои беа објавени вчера, Заев обвинува ...

Андреј Петров: Невозможно е да се протнат 100 луѓе и да гласаат во туѓо име (ВИДЕО)

Денешен - 11.03.2015

И самите Социјалдемократите почнаа да го демантираат Зоран Заев. Андреј Петров од СДСМ кој беше прв секретар на партијата и директно раководеше повеќе изборни циклуси, на дебатата на Телма ја кажа вистината односно дека невозможни се тврдењата на ...

Петров: Невозможно е да се протнат луѓе да гласаат во туѓо име

Falanga - 11.03.2015

Андреј Петров го демантираше Заев.. Андреј Петров од СДСМ кој беше прв секретар на партијата и директно раководеше повеќе изборни циклуси, на дебатата на Телма ја кажа вистината односно дека невозможни се тврдењата на СДСМ дека луѓе се протнувале во ...

(ВИДЕО) Латас: Објавете ја снимката од разговорот на мажот и на Шеќеринска Бобo Дајнерс со Мијалков

Falanga - 11.03.2015

Toj рече дека на митингот немало ништо интересно и дека снимките од „бомбата“ биле досадни, дека немало изборен фалцификат, местења и слични работи, туку само јавуања каде ВМРО си ги тера своите членови да гласаат..

Заев: Сакаа да ме наместат како Љубе, а провокатор беше бизнисмен од Струмица

Фокус - 10.03.2015

Заев откри дека цела една година власта му монтирала кривично дело, но како што истакна не успеале Лидерот на СДСМ, Зоран Заев , во моментот се обраќа пред присутните во Универзалната сала, истакнувајќи дека цела една година бил под посебни истражни ...

Заев: Владата на Груевски да поднесе оставка, а преодна влада да организира фер избори

Капитал - 10.03.2015

Додека претседателот на СДСМ во своето вечерашно обраќање рече дека го осуетил обидот да биде наместен „со пари за кампања, исто како Љубе Бошкоски“, преку струмички бизнисмен, кој, според Заев, одработувал за власта, Министерството за внатрешни ...

ФОТО: Заев: Груевски готово е!

Утрински - 10.03.2015

Лидерот на СДСМ од трибината во Универзална сала побара формирање на преодна влада која ќе ги обездбеди неопходните услови за фер и демократски избори Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашната трибина „Вистината за Македонија, Изборен грабеж" што ...

Неразумно и штетно за целата држава

Дневник - 10.03.2015

Тргањето во пропагандна војна е легитимно право на секоја политичка партија. Поддршката од своите медиуми и новинари, заедно со поддршката од своите т.н. интелектуалци и јавни личности исто така е легитимно право на избор на секој од нив.

„Држава сме, ќе контролираме, речи му пак ти со Заев да работиш“

Локално - 10.03.2015

„Држава сме, ќе контролираме, речи му пак ти со Заев да работиш, му е…м мајката “, вели според СДСМ министерот Јанакиески на една од снимките кои моментално ги објавуваат во Универзалната сала.

Саша и бомбите на Заев

Panika.be - 10.03.2015

Дека бомбите на Заев имаат влијание во секојдневниот живот на граѓаните, тоа е факт. Еве како се имаат одразено на едно просечно ...

„Држава сме, ќе контролираме, речи му пак ти со Заев да работиш“

+инфо - 10.03.2015

„Држава сме, ќе контролираме, речи му пак ти со Заев да работиш, му е...м мајката “, вели според СДСМ министерот Јанакиески на една од снимките кои моментално ги објавуваат во Универзалната сала.

(ВИДЕО) Заев: Сакаа да ме наместат како Брат Љубе но им пропадна планот

А1 On - 10.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва од бината во Универзална сала кажа дека Груевски и Мијалков цела година го следела и сакале да го наместат со поткуп на пари . -Се сеќавате кога го повикав Груевски дали има ПИ мерки за лидерот на опозицијата? ...

Пендаровски бара луѓе без криминал и хипотека – ги пушти низ вода Заев и Шекеринска

Република - 10.03.2015

- Нас ни требаат луѓе само со име и презиме, луѓе без хипотеки кои немале никаков криминал, професионални, стручни луѓе кои можат да ја водат државата напред – рече вечерва претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски.

Петров: Не е можно е да се протнат 100 луѓе и да гласаат во туѓо име (ВИДЕО)

Press24 - 10.03.2015

Андреј Петров од СДСМ кој беше прв секретар на партијата и директно раководеше повеќе изборни циклуси, на дебатата на Телма ја кажа вистината односно дека невозможни се тврдењата на СДСМ дека луѓе се протнувале во изборниот процес и гласале во нечии ...

Пендаровски ги пушти низ вода Заев и Шекеринска

Сител - 10.03.2015

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски вечерва намерно или не ги пушти низ вода лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговата заменичка, Радмила Шекеринска. zaev-ser Имено, Пендаровски во својот говор на трибината која се одржува во ...

Народот не го поддржува Заев, едвај собрал членство за трибината

Република - 10.03.2015

Народот не го поддржа срамното деструктивно сценарио на Зоран Заев и СДСМ. Со цела партиска логистика и со силни притисоци, цела опозиција вечерва собра едвај 1700 луѓе. Сите до еден-членови на СДСМ.

Пендаровски ги пушти низ вода Заев и Шекеринска

Press24 - 10.03.2015

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски вечерва намерно или не ги пушти низ вода лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговата заменичка, Радмила Шекеринска. Имено, Пендаровски во својот говор на трибината која се одржува во Универзалната сала, ...

СДСМ продолжуваат да тонат, за нов нема дно

Нетпрес - 10.03.2015

СДСМ денес си одржа партиски митинг, си донесе луѓе со автобуси и ги верглаше истити работи и истите тези за кои зборуваат 9 години и никогаш не добиваат поддршка од граѓаните, посочуваат од валдејачката партија.

Ново признание од СДСМ: Андреј Петров посочи дека СДСМ неподготвени влегле во избори и загубиле со огромна разлика

Република - 10.03.2015

Целата партија СДСМ знаела дека ќе ги загубат изборните циклуси изминативе години. Пред изборите биле соочени со рејтинзите кои им беа само едноцифрени, а по изборите беа соочени со големата разлика и мораа да го признаат поразот.

Пендаровски побара луѓе без криминално минато? А Заев?

Нетпрес - 10.03.2015

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски вечерва намерно или не ги пушти низ вода лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговата заменичка, Радмила Шекеринска. Имено, Пендаровски во својот говор на трибината која се одржува во Универзалната сала, ...

ВМРО-ДПМНЕ: За СДСМ нема дно, ќе продолжат да тонат

Република - 10.03.2015

СДСМ денес си одржа партиски митинг, си донесе луѓе со автобуси и ги верглаше истити работи и истите тези за кои зборуваат 9 години и никогаш не добиваат поддршка од граѓаните, посочуваат од валдејачката партија.

Андреј Петров: СДСМ неподготвена влезе во избори и загуби со огромна разлика

Press24 - 10.03.2015

СДСМ знаеле дека ќе ги загубат изборните циклуси изминативе години. Пред изборите биле соочени со рејтинзите кои им беа само едноцифрени, а по изборите беа соочени со големата разлика и мораа да го признаат поразот Зоран Заев во снимката која се ...

Заев тоне, народот не го поддржува

Press24 - 10.03.2015

Народот не го поддржа срамното деструктивно сценарио на Зоран Заев и СДСМ. Со цела партиска логистика и со силни притисоци, цела опозиција вечерва собра едвај 1700 луѓе. Сите до еден-членови на СДСМ.

ФОТО: Заев фрла бомби - публиката грицка семки

Press24 - 10.03.2015

Членовите на СДСМ кои вечерва беа присутни во Универзалната сала место со бомбата на Заев, се забавуваа со семки и сончоглед. Не го исчистија ѓубрето по завршување на партискиот собир. Репортерите на Вечер јавуваат дека со организиран партиски ...

ВИДЕО: Сите „бомби“ на Заев

Либертас - 10.03.2015

Во продолжение сите снимки и докази за криминал и корупција кои ги презентираше Заев досега во рамки на проектот „Вистината за Македонија“. Текстот ќе биде дополнуван со нови „бомби“ по секое нивно ...

ЗАЕВ: Сакаа да ме наместат како брат Љубе, но...

Sky - 10.03.2015

На вечерашната трибина на СДСМ во Универзална сала, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека високи владини претставници цела година го следеле и сакале да го наместат со поткуп. - Се сеќавате кога го повикав Груевски да каже дали има ПИ мерки за ...

Пендаровски ги пушти низ вода Заев и Шекеринска

Вечер - 10.03.2015

Нас ни требаат луѓе само со име и презиме, луѓе без хипотеки кои немале никаков криминал, професионални, стручни луѓе кои можат да ја водат државата напред, вели Пендаровски. Додека Пендаровски говори за луѓе без криминал, очигледно заборава дека ...

Андреј Петров: СДСМ беа неподготвени за избори, Невозможно е да се протнат 100 луѓе и да гласаат во туѓо име

Вечер - 10.03.2015

Целата партија СДСМ знаела дека ќе ги загубат изборните циклуси изминативе години. Пред изборите биле соочени со рејтинзите кои им беа само едноцифрени, а по изборите беа соочени со големата разлика и мораа да го признаат поразот.

Заев тоне, народот не го поддржува

Вечер - 10.03.2015

Креираните материјали на Заев, овојпат го разочара и членството на СДСМ. Иако помпезно ги најавуваше и кажуваше дека наводно ќе презентирал докази за најголем изборен грабеж, Заев денес објави само сецкани, селектирани делови од разговори кои ништо, ...

Пендаровски ги пушти низ вода Заев и Шекеринска

Курир - 10.03.2015

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски вечерва намерно или не ги пушти низ вода лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговата заменичка, Радмила Шекеринска. Имено, Пендаровски во својот говор на трибината која се одржува во Универзалната сала, ...

ВМРО-ДПМНЕ: За СДСМ нема дно, ќе продолжат да тонат

Курир - 10.03.2015

СДСМ денес си одржа партиски митинг, си донесе луѓе со автобуси и ги верглаше истити работи и истите тези за кои зборуваат 9 години и никогаш не добиваат поддршка од граѓаните, посочуваат од валдејачката партија.

Умреа од досада: место со бомбата на Заев, се забавуваа со семки и сончоглед

Вечер - 10.03.2015

Умреа од досада: членовите на СДСМ кои вечерва беа присутни во Универзалната сала место со бомбата на Заев, се забавуваа со семки и сончоглед. Не го исчистија ѓубрето по завршување на партискиот собир.

Андреј Петров: СДСМ неподготвена влезе во избори и загуби со огромна разлика

Курир - 10.03.2015

СДСМ знаеле дека ќе ги загубат изборните циклуси изминативе години. Пред изборите биле соочени со рејтинзите кои им беа само едноцифрени, а по изборите беа соочени со големата разлика и мораа да го признаат поразот.

Петров: Не е можно е да се протнат 100 луѓе и да гласаат во туѓо име (ВИДЕО)

Курир - 10.03.2015

Социјалдемократите почнаа да го демантираат Зоран Заев. Андреј Петров од СДСМ кој беше прв секретар на партијата и директно раководеше повеќе изборни циклуси, на дебатата на Телма ја кажа вистината односно дека невозможни се тврдењата на СДСМ дека ...

Заев тоне, народот не го поддржува

Курир - 10.03.2015

Народот не го поддржа срамното деструктивно сценарио на Зоран Заев и СДСМ. Со цела партиска логистика и со силни притисоци, цела опозиција вечерва собра едвај 1700 луѓе. Сите до еден-членови на СДСМ.

Андреј Петров: СДСМ неподготвена влезе во избори и загуби со голема разлика!

Пулс24 - 10.03.2015

СДСМ знаеле дека ќе ги загубат изборните циклуси изминативе години. Пред изборите биле соочени со рејтинзите кои им беа само едноцифрени, а по изборите беа соочени со големата разлика и мораа да го признаат поразот.

Петров: Не верувам дека е возможно на некој наш контролор да му се протнат на некое гласачко место 100 луѓе кои не ги ...

Пулс24 - 10.03.2015

Дури и поранешните членови на СДСМ почнаа да го демантираат Заев, а со тоа и неговите бомби. Андреј Петров од СДСМ кој беше прв секретар на партијата и директно раководеше повеќе изборни циклуси, на дебатата на Телма ја кажа вистината односно дека ...

Заев ТОНЕ, народот не го поддржува неговото деструктивно сценарио!

Пулс24 - 10.03.2015

Народот не го поддржа срамното деструктивно сценарио на Зоран Заев и СДСМ. Со цела партиска логистика и со силни притисоци, цела опозиција вечерва собра едвај 1700 луѓе. Сите до еден-членови на СДСМ.

Пендаровски ги пушти низ вода Заев и Шекеринска

Пулс24 - 10.03.2015

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски вечерва намерно или не ги пушти низ вода лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговата заменичка, Радмила Шекеринска. Имено, Пендаровски во својот говор на трибината која се одржува во Универзалната сала, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Не постои дно за СДСМ, ќе продолжат да тонат!

Пулс24 - 10.03.2015

СДСМ денес си одржа партиски митинг, си донесе луѓе со автобуси и ги верглаше истити работи и истите тези за кои зборуваат 9 години и никогаш не добиваат поддршка од граѓаните, посочуваат од валдејачката партија.

Илија Димоски: Неразумно и штетно за целата држава

Falanga - 10.03.2015

Колумна на Илија Димоски. Тргањето во пропагандна војна е легитимно право на секоја политичка партија. Поддршката од своите медиуми и новинари, заедно со поддршката од своите т.н. интелектуалци и јавни личности исто така е легитимно право на избор ...

Заев: Сакаа да ме наместат како Брат Љубе! - Еве кој е човекот кој ме местеше!

Falanga - 10.03.2015

Заев го откри идентитетот на човекот кој го местел. Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва од бината во Универзална сала кажа дека власта цела година го следела и сакале да го наместат Заев осомничен за примање мито од 200 000 евра -Се сеќавате кога го ...

Заев со порака од маршот-актуелната власт да си замине

Телма - 09.03.2015

Слободата, иднината, вистината и демократијата се изгубените чеда на нашата мајка Македонија и наша заедничка обврска е овие вредности да и се врата на државата, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев на 8 мартовскиот марш кој се одржа во Тетово.

Заев ги потцени граѓаните

Алфа - 09.03.2015

Знаел дека ќе изгуби, но сепак обвинува за изборни нерегуларности. Заев ги навреди граѓаните и ја потцени нивната способност за пресудување на она што е најдобро за нив, сметаат познавачите на состојбите.

Граѓаните гласаат за реални проекти и програми

Сител - 09.03.2015

Последното видео кое се појави на YouTube ги отфрли сите дилеми. Веќе никој не се сомнева дека Заев во соработка со странски служби ковал сценарио за дестабилизација на државата. Од видеото јасно може да се види, дека Заев самиот признава дека на ...

Заев соработувал со странски служби и ковал сценарио за дестабилизација на државата

Вечер - 09.03.2015

За експертите нема дилема дека освен недостатокот на политичка платформа на Бихаќка, граѓаните не се решаваат да го заокружат кандидатот на СДСМ на гласачкото ливче и поради катастрофалниот бекграунд на партијата Последното видео кое се појави на ...

Заев ги потцени граѓаните!

Вечер - 09.03.2015

Она што мора да го разбере СДСМ е дека не смее да се прекршуваат уставно загарантираните права кои важат за сите граѓани подеднакво. Никако не смее да си дозволиме себе си да се симнеме на нивото на римска империја и на методот на игри и крв, со што ...

Заев ги потцени граѓаните

Fox.mk - 09.03.2015

Знаел дека ќе изгуби, но сепак обвинува за изборни нерегуларности. Заев ги навреди граѓаните и ја потцени нивната способност за пресудување на она што е најдобро за нив, сметаат познавачите на состојбите.

(ФОТО): Заев не ги почитува законите во Република Македонија

Falanga - 09.03.2015

Фото: Фејсбук. На Фејсбук се појави фотографија на која се гледа како лидерот на СДСМ Зоран Заев пуши цигара на недозволено со закон место, оттука и причината многу интернет портали да објават вест за непочитување на законите од страна на Заев.