TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан и должи на Барса 8 милиони евра за Ибрахимовиќ

СуперСпорт - 22.07.2012

Потпретседателот на Барса Хавиер Фаус откри дека Росонерите сеуште не го исплатија Ибрахимовиќ, иако тој неодамна направи трансфер во ПСЖ.

Милан и должи на Барса 8 милиони евра

Алфа - 22.07.2012

Шпанскиот фудбалски клуб Барселона, изјави дека Милан се уште им должи 8 милиони евра за трансефрот на Златан Ибрахимовиќ, а тие на Удинезе му должат 4 милиони евра за трансферот на Алексис Санчез на ...

Кака го напушта Реал – пристигнува на островот?

СуперСпорт - 22.07.2012

Според зборовите на претседателот на Сао Паоло, Рикардо Кака ќе го напушти кралскиот клуб. Новата дестинација за него е Англија? Рикардо Кака не играше во топ форма откако пристигна на Сантиаго ...

Милан и должи на Барса пари за Ибрахимовиќ

МРТ - 22.07.2012

Иако Милан го продаде Златан Ибрахимовиќ на ПСЖ, "росонерите" и должат на Барселона 8 милиони евра. Ова го соопшти вице-претседателот на каталонците Хавиер Фауст, кој во петокот поднесе извештај за ...

Милан и должи на Барса 8 милиони евра за Ибрахимовиќ

+инфо - 22.07.2012

Потпретседателот на Барселона, Хавиер Фаус соопшти дека Милан им должи 8 милиони евра од трансферот на Златан Ибрахимовиќ од „Камп Ноу“ на „Сан Сиро“.

Кака одлучи да го напушти Мадрид

МРТ - 21.07.2012

Бразилскиот плејмејкер на Реал Мадрид, Рикардо Кака е подготвен да си замине од тимот ова лето и да заигра во Англија или Шпанија.

Николин: Ибрахимовиќ воопшто не ме импресионираше

СуперСпорт - 21.07.2012

Пред неколку денови во редовите на ПСЖ пристигна еден од најдобрите фудбалери на денешницата. Златан Ибрахимовиќ, а по повод неговото доаѓање во Париз се огласи и контроверзниот претседател на ...

Кака заминува од Реал

+инфо - 21.07.2012

Бразилскиот играч од средниот ред Рикардо Кака реши да го напушти Реал Мадрид и да се пресели во Англија или во некоја друга шпанска екипа.

Преселбите на Ибра станаа луксуз

Дневник - 20.07.2012

Во 13-годишната кариера на корпулентниот напаѓач клубовите платиле неверојатни 171 милион евра, по што Ибрахимовиќ стана број еден играч за кого се платени најмногу пари во историјата на фудбалот Со ...

Агентот: Сите кои мислат дека Ибра е платеник нека се ебат!

Таратур - 20.07.2012

Трансферот на Ибрахимовиќ во ПСЖ дефинитивно е најспектакуларниот трансфер ова лето, а многумина го критикуваат ваквиот потег на Швеѓанецот и го нарекуваат платеник кој заминал во лига која е ...

Претседателот на Монпелие: Со Ибра, ПСЖ ќе ни го одземат првото место

МРТ - 20.07.2012

Претседател на францускиот шампион Монпелие, Луј Николен на свој начин го коментираше доаѓањето на Златан Ибрахимовиќ во Пари Сен Жермен.

Агентот: Сите кои мислат дека Ибра е платеник нека се ебат!

Спортски - 20.07.2012

Трансферот на Ибрахимовиќ во ПСЖ дефинитивно е најспектакуларниот трансфер ова лето, а многумина го критикуваат ваквиот потег на Швеѓанецот и го нарекуваат платеник кој заминал во лига која е ...

„ПСЖ е легија на странци“

Оn.net - 20.07.2012

Тренерот на Лил, Руди Гарсија жали што Пари Сен Жермен, со сите свои инвестиции за засилувања ова лето не донеле повеќе француски играчи во тимот.

Ибрахимовиќ нема да дебитира за ПСЖ против Челси

СуперСпорт - 20.07.2012

Златан Ибрахимовиќ нема да го има своето деби за ПСЖ во натпреварот против Челси овој викенд. Тимот од Стемфорд Бриџ ќе излезе на мегдан со ПСЖ во Њу Јорк на ‘World Football Challenge’ во раните ...

Луј Николин: Ибрахимовиќ?! Па тој не е Меси или Роналдо!

Денешен - 20.07.2012

Првиот човек на актуелниот француски првак Монпеље, Луј Николин никогаш не молчи. Тој вели дека не е импресиониран со доаѓањето на Ибрахимовиќ во францускиот фудбал.

ПСЖ го претстави најновиот „принц“

Утрински - 19.07.2012

Златан Ибрахимовиќ беше промовиран на „Паркот на принцовите“ како засилување за наредните три сезони Градот на светлината деновиве блеска со посебен сјај.

Златан Ибрахимовиќ – најскапиот фудбалер на сите времиња

Спортски - 19.07.2012

Шведскиот репрезентативец Златан Ибрахимовиќ го заврши толку очекуваниот трансфер од Милан во ПСЖ, за надоместок од 23 милиони евра, со што се потврди неговата позиција најскап фудбалер на сите ...

Ибрахимовиќ е најскапиот играч во историјата на фудбалот

МРТ - 19.07.2012

Тој не станал светски шампион и уште ја нема освоено Лигата на Шампионите. Сепак 30-годишниот Златан Ибрахимовиќ е најскапиот играч во историјата на фудбалот.

Сопственикот на Монпеље: Ибрахимовиќ, па тој не е Меси или Роналдо!

Курир - 19.07.2012

Првиот човек на актуелниот француски првак Монпеље, Луј Николин никогаш не молчи. Тој вели дека не е импресиониран со доаѓањето на Ибрахимовиќ во францускиот фудбал.

Ибра бил продаден уште пред шест месеци?

СуперСпорт - 19.07.2012

Мино Раиола открива дека размислувал за преселба на Ибра во Парис уште во почетокот на 2012 година. Швеѓанецот вчера конечно потпиша за Пари Сен Жермен, после повеќе дневните преговори договор е ...

Претседателот на Монпелје: Ибра? Па не го доведоа Меси или пак Роналдо

СуперСпорт - 19.07.2012

Луј Николин никогаш не молчи. Претседателот на францускиот шампион не е баш импресиониран со доаѓањето на Ибра во Парис Сен Жермен.

Верати: До вчера ги гледав на ТВ, а сега ќе играм со нив...

СуперСпорт - 19.07.2012

Новото засилување на Париз Сен Жермен Марко Верати ја искажа својата радост за трансферот во ПСЖ од италијанската Пескара. 19-годишниот фудбалер беше претставен денеска пред медиумите во Париз.

Купи ли ПСЖ погрешен играч? Наместо Ибраими - Ибрахимовиќ

+инфо - 19.07.2012

Шведскиот репрезентативец Златан Ибрахимовиќ потпиша тригодишен договор со ПСЖ, а пред спогодбата да биде официјализирана словенечкиот спортски весник „Екипа“ објави дека францускиот тим се ...

Златан Ибрахимовиќ – најскапиот фудбалер на сите времиња

Таратур - 19.07.2012

Шведскиот репрезентативец Златан Ибрахимовиќ го заврши толку очекуваниот трансфер од Милан во ПСЖ, за надоместок од 23 милиони евра, со што се потврди неговата позиција најскап фудбалер на сите ...

Максвел го поздравува „неверојатниот“ Ибра

СуперСпорт - 19.07.2012

Дефанзивецот на Пари Сен Жермен со нетрпение чека на Паркот на Принцовите да му се придружи некогашниот соиграч Златан Ибрахимовиќ.

Ибрахимовиќ: ПСЖ е чекор напред во мојата кариера

Курир - 19.07.2012

Доскорешниот фудбалер на Милан Златан Ибрахимовиќ вчера и официјално потпиша договор со францускиот табор Пари Сен Жермен, а по ова изјави дека преселбата кај „светците“ претставува чекор напред во ...

Ибрахимовиќ: Договорот со ПСЖ е исполнувањето на мојот сон

Денешен - 19.07.2012

Доскорешниот фудбалер на Милан, Златан Ибрахимовиќ вчера и официјално потпиша договор со францускиот табор Пари Сен Жермен, а по ова изјави дека преселбата кај „светците“ претставува чекор напред во ...

ПСЖ демек последен клуб на Ибрахимовиќ

Вечер Прес - 19.07.2012

Сакам да бидам дел од иднината на овој тим, дел од клупската историја, тука сум за да победувам, истакна Златан на официјалното претставување Со преселбата во редовите на најбогатиот француски клуб ...

ПСЖ ги разлути политичарите

Н.Македонија - 19.07.2012

Францускиот претседател Франсоа Оланд револтиран од трошењето милиони евра од страна на сопствениците на Пари Сен Жермен за трансфери, тргна во борба против расфрлањето со пари во францускиот фудбал ...

Ибраими ги заинтересира шеиците од ПСЖ

Дневник - 18.07.2012

Напаѓачот на македонската фудбалска репрезентација Агим Ибраими е во фокусот на интересот на пребогатиот француски клуб ПСЖ.

Ибрахимовиќ потпиша за Пари Сен Жермен

Утрински - 18.07.2012

Се шпекулира дека Швеѓанецот ќе има годишна плата од 13 милиони евра Пари Сен Жермен го реализираше најзначајниот трансфер во летниот преоден рок, откако Златан Ибрахимовиќ се согласи да го облече ...

Златан Ибрахимовиќ потпиша за ПСЖ

Дневник - 18.07.2012

Амбициите на катарскиот сопственик на парискиот фудбалски клуб ПСЖ се големи, па доаѓањето на Златан Ибрахимовиќ е потврда на желбата клубот да заигра позначајна улога на европската фудбалска сцена.

Златан Ибрахимовиќ пресреќен што е дел од ПСЖ

Телма - 18.07.2012

Шведскиот репрезентативец Златан Ибрахимовиќ успешно ги мина лекарските прегледи и од денес тој е член на ПСЖ. Ибрахимовиќ на првата прес конференција изјави дека е пресреќен што е дел од дрим тимот ...

Ибрахимовиќ три години ќе ги брани боите на ПСЖ

Канал5 - 18.07.2012

Златан Ибрахимовиќ ги помина лекарските прегледи во Париз и ја симна и последната формална препрека за потпис на договорот со Пари Сен Жермен вреден 40 милиони евра.

Златан Ибрахимовиќ потпиша за ПСЖ

24 Вести - 18.07.2012

Амбициите на катарскиот сопственик на парискиот фудбалски клуб ПСЖ се големи, па доаѓањето на Златан Ибрахимовиќ е потврда на желбата клубот да заигра позначајна улога на европската фудбалска сцена.

Официјално: Верати е нов член на ПСЖ

СуперСпорт - 18.07.2012

Францускиот фудбалски клуб Пари Сен Жермен официјално потпиша договор со 19-годишниот Италијанец Марко Верати, кого го сметаат за еден од најталентираните европски играчи од таа возраст.

Златан Ибрахимовиќ потпиша за ПСЖ

Сител - 18.07.2012

Амбициите на катарскиот сопственик на парискиот фудбалски клуб ПСЖ се големи, па доаѓањето на Златан Ибрахимовиќ е потврда на желбата клубот да заигра позначајна улога на европската фудбалска сцена.

Ибра убедливо најскап играч на сите времиња

Оn.net - 18.07.2012

Завршувањето на сагата околу преселбата на Швеѓанецот од Милано во Париз го потврди напаѓачот како убедливо најскап играч на сите времиња кога ќе се земат во предвид сумите од сите негови трансфери ...

ПСЖ го претстави Ибра

ЗаЗабава - 18.07.2012

Доскорешниот фудбалер на Милан, Златан Ибрахимовиќ, потпиша тригодишен договор со францускиот Пари Сен Жермен. "Навистина сум пресреќен што доаѓам во ПСЖ.

Официјално: Ибра потпиша договор на три години со ПСЖ

МРТ - 18.07.2012

Златан Ибрахимовиќ веќе официјално е играч на Пари Сен Жермен. Спортскиот директор на клубот, Леонардо го претстави на специјална прес-конференција веќе поранешниот напаѓач на Милан.

Пари Сен Жермен го официјализираше и привлекувањето на Марко Верати

МРТ - 18.07.2012

Вицешампионот на Франција Пари Сен Жермен официјално го привлече младиот талентиран играч од средниот ред на Пескара, Марко Верати.

Нема повеќе трансфери во ПСЖ, објави Леонардо

МРТ - 18.07.2012

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо го коментираше трансферот на напаѓачот на Милан Златан Ибрахимовиќ. Шведскиот репрезентативец стана фудбалер на Париз со договорот за 3 години.

Ибрахимовиќ официјално во ПСЖ

Макфакс - 18.07.2012

Долго очекуваниот трансфер на шведскиот фудбалски интернационалец Златан Ибрахимовиќ од италијански Милан во францускиот Пари Сен Жермен, конечно беше заокружен во средата откако и официјално беше ...

ФОТО И ВИДЕО: Презентација на Ибра во ПСЖ

+инфо - 18.07.2012

Шведскиот репрезентативец Златан Ибрахимовиќ потпиша тригодишен договор со ПСЖ, а годишната плата ќе му изнесува 12 милиони евра.

Златан Ибрахимовиќ потпиша за ПСЖ

Хитпортал - 18.07.2012

А мбициите на катарскиот сопственик на парискиот фудбалски клуб ПСЖ се големи, па доаѓањето на Златан Ибрахимовиќ е потврда на желбата клубот да заигра позначајна улога на европската фудбалска сцена.

Оланд ги предупреди шеиците од ПСЖ – ќе плаќате 75% данок!

Таратур - 18.07.2012

Претседателот на Франција, Франсоа Оланд, јавно ја критикуваше сопственичката структура на фудбалскиот клуб Пари Сен Жермен, која троши огромни суми за засилувања и плати на играчите.

Официјално: Ибрахимовиќ стана „светец“

Курир - 18.07.2012

Ѕвездата на летниот фудбалски преоден рок Златан Ибрахимовиќ дефинитивно го напушти Милан и стана најновиот член на амбициозниот Пари Сен Жермен, потврди синоќа спортскиот директор на парижаните , ...

Милан летово се откажа од цел шампионски тим (ФОТО)

МКД - 18.07.2012

Заминувањето на Златан Ибрахимовиќ во ПСЖ ја комплетираше миланската распродажба летово, оставајќи ја јавноста да се запрашува што се склучува со најтрофејниот клуб на светот Милан.

ПСЖ се интересира за Агим Ибраими!?

24Фудбал - 18.07.2012

Звучи неверојатно, но словенечкиот медиум ekipa.org објавува дека богатиот ПСЖ се интересира за офанзивниот фудбалер на Марибор, Агим Ибраими.

По Ибрахимовиќ, Силва, Лавеци, ПСЖ купува македонски репрезентативец

Курир - 18.07.2012

Францускиот тим ПСЖ сака да го ангажира македонскиот репрезентативен напаѓач Агим Ибраими, пишува словенечкиот весник „ЕКИПА“.

Ибра: ПСЖ го направи невозможното возможно, му благодарам на Милан

Спортски - 18.07.2012

Големата трансфер бомба во летниот преоден рок веќе стана факт. Златан Ибрахимовиќ и официјално беше претставен како ново засилување на амбициозниот Пари Сент Жермен.

Лавеци, Силва, Ибра...Ибраими?

Оn.net - 18.07.2012

Ако им се верува на словенечките медиуми, Агим Ибраими е една од трансфер целите на Пари Сен Жермен, клуб кој ова лето потроши речиси 100 милиони евра за нови играчи.

Ибра ќе биде претставен денес од 15:00 часот како ново засилување на ПСЖ

МРТ - 18.07.2012

30-годишниот напаѓач на Милан и репрезентативец на Шведска Златан Ибрахимовиќ денеска ќе биде претставен како ново засилување на Пари Сен Жермен.

ПСЖ ги купи сите – сега го сака и Ибраими

Спортски - 18.07.2012

Богатиот француски клуб ПСЖ е апсолутен крал на трансфер маркетот ова лето и направи неколку изненадувачки трансфери, ангажирајќи ги Лавеци, Верати, Ибрахимовиќ и Тиаго Силва, а последно име кое се ...

Официјално: Ибрахимовиќ стана „светец“

Спортски - 18.07.2012

Сагата околу нљајзвучниот трансфер во летниот преоден рок конечно го одби својот епилог. Златан Ибрахимовиќ и официјално е нов играч на францускиот ПСЖ, каде ќе настапува во следните три години.

Официјално: Ибрахимовиќ стана „светец“

Таратур - 18.07.2012

Сагата околу нљајзвучниот трансфер во летниот преоден рок конечно го одби својот епилог. Златан Ибрахимовиќ и официјално е нов играч на францускиот ПСЖ, каде ќе настапува во следните три години.

ПСЖ денес ќе го претстави Ибрахимовиќ

Алфа - 18.07.2012

Она што вчера се најави денеска и официјално ќе се потврди на специјална прес-конференција на која ПСЖ ќе го претстави Златан Ибрахимовиќ како ново засилување за тимот.

Францускиот претседател го критикува расипништвото на Арапите од ПСЖ

Курир - 18.07.2012

Претседателот на Франција, Франсоа Оланд, упати остри критики кон сопственичката струтура на фудбалскиот клуб Пари Сен Жермен, која што во последно време троши огромни суми за засилувања и за плати ...

Фото: Ибра пристигна во Париз

Курир - 18.07.2012

Новата ѕвезда во францускиот фудбал Златан Ибрахимовиќ пристигна во Париз. Според првичните информации тој ги минал лекарските прегледи и за подоцна во денос се очекува да биде официјално промовиран ...

Оланд ги предупреди шеиците од ПСЖ – ќе плаќате 75% данок!

Спортски - 18.07.2012

Претседателот на Франција, Франсоа Оланд, јавно ја критикуваше сопственичката структура на фудбалскиот клуб Пари Сен Жермен, која троши огромни суми за засилувања и плати на играчите.

Официјално: ПСЖ ги ангажираше Ибра и Верати

24Фудбал - 18.07.2012

Уште вчера беше познато дека по ангажманот на Езекиел Лавеци и Тиаго Силва, ПСЖ ќе се засили со Златан Ибрахимовиќ и Марко Верати.

Ибрахимовиќ ги помина медицинските тестови во Париз

МРТ - 18.07.2012

Шведскиот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ, успешно ги помина лекарските прегледи во Париз и наскоро ќе потпише договор со Пари Сен Жермен.

Ибра: ПСЖ прави дрим тим, кој не би сакал да биде дел од ова

24Фудбал - 18.07.2012

Милан минатата недела ја прифати понудата на ПСЖ за Тиаго Силва и Златан Ибрахимовиќ, а репрезентативецот на Бразил со саботата го комплетираше трансферот на Паркот на Принцовите.

Ибра: ПСЖ го направи невозможното возможно, му благодарам на Милан

Таратур - 18.07.2012

Големата трансфер бомба во летниот преоден рок веќе стана факт. Златан Ибрахимовиќ и официјално беше претставен како ново засилување на амбициозниот Пари Сент Жермен.

Ибрахимовиќ и Верати официјално во ПСЖ

Спортманија - 18.07.2012

ПСЖ денеска ја одржа најавената прес-конференција на која ги потврди новите засилувања Златан Ибрахимовиќ и Марко Верати.

Крај на трансфер сагата околу Ибра, Швеѓанецот е нов играч на ПСЖ!

СуперСпорт - 18.07.2012

Шведската ѕзвезда ги договори сите детали околу мега трансферот којшто беше најавуван во неколкуте изминати, а со тоа 30-годишниот напаѓач својата кариера ќе ја продолжи во главниот град на Париз, ...

ПСЖ ги купи сите – сега го сака и Ибраими

Таратур - 18.07.2012

Богатиот француски клуб ПСЖ е апсолутен крал на трансфер маркетот ова лето и направи неколку изненадувачки трансфери, ангажирајќи ги Лавеци, Верати, Ибрахимовиќ и Тиаго Силва, а последно име кое се ...

Ибра: Ќе ја испишам историјата на ПСЖ

Екипа - 18.07.2012

Златан Ибрахимовиќ не го криеше задоволството по комплетирањето на трансферот во редовите на Пари Сен Жермен, откако Швеѓанецот си осигура плата од фантастични 14 милиони евра во следните три сезони.

Ибра и официјално во ПСЖ, Оланд ќе го наплати неговиот трансфер

Алфа - 18.07.2012

По успешно поминатите медицински прегледи, Златан Ибрахимовиќ и официјално се пресели во Пари Сен Жермен. Напаѓачот со клубот од Париз потпиша тригодишен договор, според кој по сезона ќе заработува ...

ПСЖ купува македонски репрезентативец

Денешен - 18.07.2012

Францускиот тим ПСЖ сака да го ангажира македонскиот репрезентативен напаѓач Агим Ибраими, пишува словенечкиот весник „ЕКИПА“.

Ибрахимовиќ им ги соблече гаќите на шеиците од Катар

Вечер Прес - 18.07.2012

Златан издејствува тригодишен договор, а Милан како обесштетување доби 23 милиони евра Репрезентативецот на Шведска и сега веќе поранешен фудбалер на Милан, Златан Ибрахимовиќ, и официјално е ...

Официјално: Ибра во ПСЖ

Точка - 18.07.2012

Вчера службено беше објавен најспектакуларниот фудбалски трансфер за ова лето. Швеѓанецот Златан Ибрахимовиќ го напушти Милан и се пресели во ПСЖ.

Ибрахимовиќ е фудбалер на ПСЖ

Идивиди - 18.07.2012

Златан Ибрахимовиќ е фудбалер на ПСЖ, потврди спортскиот директор на клубот, Леонардо а за денеска е закажана прес конференција на која фудбалерот официјално треба да биде претставен пред медиумите и ...

Златан Ибрахимовиќ следните три сезони во ПСЖ

Телма - 17.07.2012

Златан Ибрахимовиќ се сели во ПСЖ откако ги договори личните услови за овој голем трансвер на фудбалската берза. Ибрахимовиќ ќе потпише договор со ПСЖ на три години кој ќе му исплаќа по 12 милиони ...

До Ибра само детали, Милан чека на Кака

СуперСпорт - 17.07.2012

Ибрахимовиќ е пред вратата на парижаните, остануваат уште некој ситни детали,неговата плата ке изнесува 12 милиони по година со богати бонуси. Течат и преговорите со Кака на кој Мурињо не смета.

Кака одново на агендата на ПСЖ

24Фудбал - 17.07.2012

’Светците’ веќе се засилија со Езекиел Лавеци и Тиаго Силва, а на чекор до преселба на Паркот на Принцовите се Златан Ибрахимовиќ и Марко Верати.

Раиола: Заменикот на Ибра ќе биде големо изненадување

СуперСпорт - 17.07.2012

Мино Раиола коментира за иднината на Милан по заминувањето на Ибрахимовиќ, што се очекува денес да биде објавено официјално.

Ибра се договори со ПСЖ, во Париз веќе го чекаат

МРТ - 17.07.2012

Златан Ибрахимовиќ се согласи да премине од Милан во Пари Сен Жермен, соопшти "Gazzetta dello Sport". Договорот веќе постои меѓу двата клуба и остануваше напаѓачот да ги прифати личните услови.

ПСЖ сега го сака и Кака

Екипа - 17.07.2012

Раководството на францускиот гигант Пари Сен Жермен нема намера да престане со трошењето на мултимилионски суми за ангажман на скапи засилувања што би го искачиле овој тим не само на врвот на ...

Францускиот претседател бесен на ПСЖ

МРТ - 17.07.2012

Францускиот претседател Франсоа Оланд најверојатно ќе стане првиот човек кој ќе ја почне борбата против вртоглавите трансфери кои во последните неколку години се случуваат во европскиот фудбал.

Оланд го предупреди ПСЖ

ЗаЗабава - 17.07.2012

Претседателот на Франција, Франсоа Оланд, јавно ја критикуваше сопственичката структура на фудбалскиот клуб Пари Сен Жермен, која троши огромни суми за засилувања и плати на играчите.

Часови го делат Ибрахимовиќ од ПСЖ

Алфа - 17.07.2012

Трансферот на Ибрахимовиќ од Милан во ПСЖ се уште не е готов но сите индикации велат дека тој ќе се финализира следните 24 часа.

Падна договор, Ибрахимовиќ пристигнува во Париз

24Фудбал - 17.07.2012

По неколку дневни преговори помеѓу агентот на Златан Ибрахимовиќ и лидерите на ПСЖ, двете страни успеаа да постигнат согласност за личните услови на напаѓачот.

Леонардо: Ибрахимовиќ е фудбалер на ПСЖ

Спортманија - 17.07.2012

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо денеска потврди дека е постигнат договор со Златан Ибрахимовиќ и тој конечно официјално е нов фудбалер на ПСЖ. „Ги утврдивме деталите, договорот е постигнат.

Ибра се договори со ПСЖ

Оn.net - 17.07.2012

Според изјавата на спортскиот директор на Пари Сен Жермен, Леонардо, Швеѓанецот е нов играч на „светците“, со кои денеска тој ги договорил сите детали од неговиот договор.

Готово: Ибрахимовиќ му се придружува на Силва во ПСЖ, за годишна плата од 14 милиони евра

Екипа - 17.07.2012

Златан Ибрахимовиќ е најново засилување на неверојатно амбициозниот Пари Сен Жермен. Трансферот е договорен, Ибракадабра ќе игра три сезони во овој клуб за годишна нето плата од 14 милиони евра.

Ибрахимовиќ конечно се договори со ПСЖ и стана најплатен играч во Европа

МКД - 17.07.2012

Еден од најдобрите напаѓачи во моментов Златан Ибрахимовиќ и официјално е ново засилување на Пари Сен Жермен, кој полека го составува „тимот од сништата“, финансиран од катарските милиони долари.

Сензационално: ПСЖ после Ибрахимовиќ, сака да го купи Агим Ибраими за 1,6 милиони евра

Екипа - 17.07.2012

Сензационална вест доаѓа од Словенија, каде словенечкиот спортски дневен весник „Екипа“ (www.ekipa.org) објави дека Пари Сен Жермен ќе го купува македонскиот фудбалски репрезентативец Агим Ибраими.

Ибра му поставил услов на ПСЖ да биде донесен и Кака

Таратур - 17.07.2012

Златан Ибрахимовиќ е пред вратите на ПСЖ и само неколку детали од договорот го делат Шпвеѓанецот од потис со францускиот клуб, а еминентниот „Екип“ денес потврди дека Ибра му поставил услов на клубот ...

Леонардо: Ибра е играч на ПСЖ!

МРТ - 17.07.2012

Спортскиот директор на Пари Сен Жермен Леонардо откри дека сагата околу трансферот на Златан Ибрахимовиќ е завршена. Напаѓачот се согласил да премине во ПСЖ, каде што веќе се наоѓа друг поранешен ...

Ибрахимовиќ ги „закла“ шеиците од ПСЖ за 13 милиони евра годишно

+инфо - 17.07.2012

Спортскиот директор на Пари Сен Жермен, Леонардо, потврди дека Златан Ибрахимовиќ во наредните три години ќе го носи дресот на „светците“.

Ибрахимовиќ потпиша за ПСЖ

Макфакс - 17.07.2012

Пари Сен Жермен го реализираше најспектакуларниот трансфер во летниот преоден рок, откако Златан Ибрахимовиќ се согласи да го облече дресот на овој клуб.

Агим Ибраими во ПСЖ?!

СуперСпорт - 17.07.2012

Според словенечкиот сајт ekipa.org, еден од најдобрите фудбалери на словенечки Марибор, нашиот репрезентативец Агим Ибраими, е пред шокантен трансфер во екипата на Пари Сен Жермен.

Леонардо потврди: Ибра е веќе фудбалер на ПСЖ

СуперСпорт - 17.07.2012

Спортскиот директор на ПСЖ Леонардо потврди дека Златан Ибрахимовиќ пристигнува во клубот на ПСЖ. Златан Ибрахимовиќ во тимот на ПСЖ ќе заработува 13 милиони евра по сезона.

Детали го делат Ибра од ПСЖ

Оn.net - 17.07.2012

Швеѓанецот е на чекор да стане нов играч на Пари Сен Жермен, само неколку дена откако тоа го стори неговиот соиграч од Милан, Тиаго Силва.

Ибрахимовиќ денеска постанува светец и рекордер

СуперСпорт - 17.07.2012

Денеска би требало да се заврши сагата Ибрахимовиќ, кој по седми пат ќе го промени клубот. Денеска Ибрахимовиќ ќе стави потпис на договорот на ПСЖ.

Леонардо за трансферот на Ибра: Големиот ден претстои

МРТ - 17.07.2012

Продолжуваат шпекулациите околу евентуалниот трансфер на Златан Ибрахимовиќ во Пари Сен Жермен. Индикации се дека зделката може да се финализира уште денес.

ПСЖ дава милиони и за фудбалерки

Оn.net - 17.07.2012

Планот на управата на Пари Сен Жермен за правење светски бренд од тимот од француската престолнина не е сконцентриран само на машкиот сектор од клубот.

Ибра на чекор до потпис со ПСЖ

24Фудбал - 17.07.2012

Милан ја прифати понудата на ПСЖ, но проблем беа личните барања на Златан Ибрахимовиќ, сепак според последните информации, се гледа крајот на трансфер сагата и наскоро Ибра ќе стави потпис на договор ...

Видео: ПСЖ со милиони и за фудбалерки

Курир - 17.07.2012

Францускиот тим Пари Сен Жермен ја засилува и женската екипа. Богатите шеици сопственици на ПСЖ сакаат од овој клуб да направат вистински бренд, па поради тоа деновиве се актуелни на трансфер пазарот.

Ибра му поставил услов на ПСЖ да биде донесен и Кака

Спортски - 17.07.2012

Златан Ибрахимовиќ е пред вратите на ПСЖ и само неколку детали од договорот го делат Шпвеѓанецот од потис со францускиот клуб, а еминентниот „Екип“ денес потврди дека Ибра му поставил услов на клубот ...

75% данок за шеиците од ПСЖ

Точка - 17.07.2012

Доста беше неконтролирано расфрлање на стотици милиони евра за само неколку фудбалери во ПСЖ, додека Франција и ЕУ тонат во голема економска криза.

Часови го делат Ибра од ПСЖ

Идивиди - 17.07.2012

Златан Ибрахимовиќ со една нога е во ПСЖ и само часови го делат од преселба од Милано во Париз. До вчера вечерта немаше официјална потврда од францускиот клуб ниту од агентот на фудбалерот Мино ...

Ибрахимовиќ се поблиску до договор со ПСЖ

Канал5 - 16.07.2012

Златан Ибрахимовиќ ги пакува куферите за Париз. Според сите индикации, прашање на време кога ѕвездата на Милан ќе му се приклучи на досегашниот соиграч Тијаго Силва во дресот на Пари Сен Жермен.

Преговорите „закочија“, Ибрахимовиќ сака да биде најплатен во Европа

Курир - 16.07.2012

Спортскиот директор на францускиот тим ПСЖ, Леонардо изјави дека преговорите со Златан Ибрахимовиќ малку „закочија“. Италијанскиот тим Милан ја прифати понудата на ПСЖ во висина од 65 милиони евра за ...

Берлускони сака Кака да се согласи на двојно пониска плата во Милан

МРТ - 16.07.2012

Сопственикот на Милан, Силвио Берлускони се надева дека ќе го привлече Кака од Реал Мадрид. Сепак, тој сака бразилскиот играч од средниот ред да се согласи да добива два пати помалку пари отколку во ...

Верати во ПСЖ!

СуперСпорт - 16.07.2012

Марко Верати ќе одлета во Франција вечерва откако Пескара се сложи да го продаде на ПСЖ, стои во “Gazzeta dello Sport“. Играчот за врска ќе им се приклучи на парижаните за сума од 12 милиони евра кои ...

Официјално: Верати ќе потпише за ПСЖ

Спортманија - 16.07.2012

Италијанскиот клуб Пескара денеска потврди дека постигнал договор со ПСЖ за трансферот на Марко Верати. Иако трансферот на 19-годишниот талент на новиот член на Серија А беше најавен уште пред ...

Ибра ја избра „деветката“ – Верати и официјално во ПСЖ

Спортски - 16.07.2012

Ибра во моментов се одмара во Шпанија заедно со своите (екс) соиграчи Игнацио Абате и Пипо Инзаги и чека приватен авион за да одлета за Париз каде и официјално ќе биде претставен како нов играч на ...

Ибра не попушта, бара поголема плата од Меси и Роналдо

Екипа - 16.07.2012

ПСЖ го комплетираше трансферот на Тијаго Силва, но „светците“ никако не успеваат да се договорат околу ангажманот на Златан Ибрахимовиќ.

ПСЖ ќе плаќа 58 милиони само на стартните 11

Оff.net - 16.07.2012

Светската криза ги заобиколи Арапите. Катарците кои минатата година го купија ПСЖ не штедат пари за да привлечат големи фудбалски имиња, па така само за платите на стартниот состав ќе трошат по 58 ...

Раиола: Серија А без Ибра ќе биде бедна!

Таратур - 16.07.2012

Агентот на Златан Ибрахимовиќ, Мино Раиола истакна дека со заминувањето на Швеѓанецот од редовите на Милан Серија А ќе го изгуби и последниот играч од светска класа и исто така потврди дека Ибра е ...

Леонардо: Утре ќе биде важен ден за ПСЖ

Спортманија - 16.07.2012

Златан Ибрахимовиќ е се поблиску до промоција во ПСЖ, а тоа индиректно го потврди и спортскиот директор Леонардо кој најави дека утре ќе биде важен ден за францускиот клуб.

Раиола: Серија А без Ибра ќе биде бедна!

Спортски - 16.07.2012

Агентот на Златан Ибрахимовиќ, Мино Раиола истакна дека со заминувањето на Швеѓанецот од редовите на Милан Серија А ќе го изгуби и последниот играч од светска класа и исто така потврди дека Ибра е ...

L’Equipe: Ибра и Верати нови фудбалери на ПСЖ во следните 48 часа

24Фудбал - 16.07.2012

Лидерите на ПСЖ изминатиов викенд одржаа серија разговори со Мино Раиол, агентот на Златан Ибрахимовиќ, и двете страни не успеаа да постигнат согласност за личните услови на напаѓачот.

Ибрахимовиќ бара да биде најплатен фудбалер во Европа

Sky - 16.07.2012

Иако беше најавено како дека е готова работа, сепак дојде до пречка при реализирањето на трансферот на Златан Ибрахимовиќ во ПСЖ.

Ибрахимовиќ сака да биде најплатен во Европа

Денешен - 16.07.2012

Спортскиот директор на францускиот тим ПСЖ, Леонардо изјави дека преговорите со Златан Ибрахимовиќ малку „закочија“. Италијанскиот тим Милан ја прифати понудата на ПСЖ во висина од 65 милиони евра за ...