TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски: Декриминализирање на марихуаната за медициснки цели, но за комерцијална продажба потребна е стручна дебата

ТВ21 - 27.11.2020

Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Пендаровски: Декриминализирање на марихуаната за медицински цели

Канал5 - 27.11.2020

​ Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Запленети 36 килограми марихуана – приведени две лица

ТВ21 - 27.11.2020

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против А.И. (59) и З.М.

Запленети 36 килограми марихуана, две лица приведени

Фокус - 27.11.2020

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал – Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против А.И. (59) и З.М.

Пендаровски: Декриминализирање на марихуаната за медицински цели, но за комерцијална продажба потребна е стручна дебата

Сител - 27.11.2020

Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица

Сител - 27.11.2020

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесекривична пријава против А.И. (59) и З.М.

„Да“ за декриминализирање на марихуаната за медицински цели, но да не се брза со комерцијална продажба, смета ...

360 степени - 27.11.2020

Марихуаната треба да се декриминализира и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели, за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Во превртен камион кај Велес, полицијата нашла 36 килограми марихуана

360 степени - 27.11.2020

Товарно возило во кое се пренесувале 36 килограми марихуана, се превртело на автопатот Скопје – Велес, па при увидот е пронајдената „робата“ што требало да заврши во Турција. Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал – Единица за ...

Пендаровски смета дека треба да се декриминализира марихуаната

Слободен Печат - 27.11.2020

Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Пендаровски: Декриминализирање на марихуаната за медициснки цели, но за комерцијална продажба e потребна стручна дебата

ММС - 27.11.2020

Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Пендаровски: Декриминализирање на марихуаната за медицински цели

Во Центар - 27.11.2020

Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Полицијата заплени 36 килограми марихуана, приведени се две лица

+инфо - 27.11.2020

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против А.И. (59) и З.М.

Пендаровски: Декриминализирање на марихуаната за медициснки цели, но за комерцијална продажба потребна е стручна дебата

OhridNews - 27.11.2020

Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Пендаровски: Треба да се декриминализира марихуаната

Нетпрес - 27.11.2020

Декларацијата на бугарското собрание и меморандумот до ЕУ излегоа надвор од рамките на договорот. Тука немавме маневарски простор, зашто барањата се однесуваа на прашања за кои не се преговара, вели претседателот, пишува Дојче веле .

ФОТО: Запленети 36 килограми марихуана - приведени две лица од Куманово

Press24 - 27.11.2020

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против 59-годишниот А.И. и 52-годишниот З.М.

Запленети 36 килограми марихуана, приведени двајца кумановци

Кајгана - 27.11.2020

МВР извести дека Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против А.И. (59) и З.М.

Пендаровски предупредува: Комерцијалната продажба на марихуаната може да ја отвори вратата за меѓународните ...

+инфо - 27.11.2020

Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Пендаровски: Мој став е дека треба да се декриминализира марихуаната

Press24 - 27.11.2020

Декларацијата на бугарското собрание и меморандумот до ЕУ излегоа надвор од рамките на договорот. Тука немавме маневарски простор, зашто барањата се однесуваа на прашања за кои не се преговара, вели претседателот, пишува Дојче веле .

Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица

А1 On - 27.11.2020

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал – Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против А.И. (59) и З.М.

Полицијата заплени 36 килограми марихуана и приведе две лица

МКД - 27.11.2020

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал – Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против А.И. (59) и З.М.

Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица од Куманово

Макфакс - 27.11.2020

Полицијата приведе две лица од Куманово осомничени за шверц на дрога. Тие набавиле марихуана од Косово, со намера да ја продаваат во Турција. Според информациите на МВР, кривична пријава е поднесена против А.И. (59) и З.М.

Пендаровски: Декриминализирање на марихуаната за медициснки цели, но за комерцијална продажба потребна е стручна дебата

Кумановски м. - 27.11.2020

Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Пендаровски: Декриминализирање на марихуаната за медициснки цели, но за комерцијална продажба потребна е стручна дебата

24Инфо - 27.11.2020

Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица

Курир - 27.11.2020

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против А.И. (59) и З.М.

Пендаровски: Декриминализирање на марихуаната за медициснки цели, но за комерцијална продажба потребна е стручна дебата

Опсервер - 27.11.2020

– Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Пендаровски: Декриминализирање на марихуаната за медициснки цели, но за комерцијална продажба потребна е стручна дебата

Бизнис Вести - 27.11.2020

Скопје, 27 ноември 2020 (МИА) – Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица од Куманово

Опсервер - 27.11.2020

Полицијата приведе две лица од Куманово осомничени за шверц на дрога. Тие набавиле марихуана од Косово, со намера да ја продаваат во Турција. Според информациите на МВР, кривична пријава е поднесена против А.И. (59) и З.М.

Пендаровски: Треба да се декриминализира марихуаната

Локално - 27.11.2020

Имам лична резерва кон создавањето на законски претпоставки за комерцијална продажба на марихуаната и сметам дека, прво, одлуката не треба да се носи брзо и второ, дека таа дебата треба да се води во стручните, а не во политичките кругови, вели ...

Запленети 36 килограми марихуана, приведени двајца кумановци (ФОТО)

Кумановски м. - 27.11.2020

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против А.И. (59) и З.М.

Пендаровски: Декриминализирање на марихуаната за медицински цели

Скопје инфо - 27.11.2020

Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Пендаровски: Декриминализирање на марихуаната за медицински цели

Бриф - 27.11.2020

Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Со 36 кг марихуана во камион слетале во ендек, па наместо во Турција завршиле во „Шутка“

24Инфо - 27.11.2020

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против А.И. (59) и З.М.

И Пендаровски е за декриминализација на марихуаната

еМагазин - 27.11.2020

Во интервју за Дојче Веле претседателот Стево Пендаровски вели дека и тој подржува декриминализација на марихуаната. На прашањето каков е неговиот став за еден поширок економски пакет, за кој премиерот Зоран Заев верува дека ќе ја живне домашната ...

Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица

iPortal - 27.11.2020

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал – Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против А.И. (59) и З.М.

Пендаровски: Декриминализирање на марихуаната за медицински цели, но за комерцијална продажба потребна е стручна дебата

iPortal - 27.11.2020

Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица

Либертас - 27.11.2020

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал – Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против А.И. (59) и З.М.

Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица

Опсервер - 27.11.2020

– Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал – Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против А.И. (59) и З.М.

Пендаровски: Марихуаната треба да се декриминализира

Република - 27.11.2020

Треба да се декриминализира мaрихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

МВР заплени 36 килограми марихуана, приведени двајца кумановци

еМагазин - 27.11.2020

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против А.И. (59) и З.М.

Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица

Локално - 27.11.2020

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал – Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против А.И. (59) и З.М.

Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица од Куманово

Kumanovo News - 27.11.2020

Полицијата приведе две лица од Куманово на возраст од 59 и 52 години, поради пронајдена марихуана со вкупна тежина од 36 килограми. Тие се лишени од слобода и одредена им е мерка притвор од 30 дена. Како што стои во соопштението на МВР, А.И. и З.М.

ПЕНДАРОВСКИ: Марихуаната да се декриминализира

Денешен - 27.11.2020

Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица од Куманово

Вечер - 27.11.2020

Полицијата приведе две лица од Куманово осомничени за шверц на дрога. Тие набавиле марихуана од Косово, со намера да ја продаваат во Турција. Според информациите на МВР, кривична пријава е поднесена против А.И. (59) и З.М.

Пендаровски: Да се декриминализира марихуаната, но да не ја отвориме вратата за нарко картелите!

Expres - 27.11.2020

Претседателот на државата Стево Пендаровски вели дека треба да се декриминализира марихуаната. „Мој став е дека треба да се декриминализира марихуаната затоа што децении наназад ние се фокусиравме со ист интензитет на казнување и на оние кои ја ...

(ФОТО) Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица

Скопје1 - 27.11.2020

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против А.И. (59) и З.М.

Пендаровски: Мој став е дека треба да се декриминализира марихуаната

Frontline - 27.11.2020

Декларацијата на бугарското собрание и меморандумот до ЕУ излегоа надвор од рамките на договорот. Тука немавме маневарски простор, зашто барањата се однесуваа на прашања за кои не се преговара, вели претседателот, пишува Дојче веле .

Пендаровски го поддржува Заев во дефокусот на јавноста: Треба да се декриминализира марихуаната

MakPress - 27.11.2020

Треба да се декриминализира марихуаната и веќе доцниме со заокружување на легислативата за производство и дистрибуција на маслото од канабис за медицински цели за што постои јасна стручно-медицинска поддршка.

Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица

MakPress - 27.11.2020

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал – Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против А.И. (59) и З.М.

Запленета марихуана во Струшко, приведен дилер од Албанија

Канал5 - 26.11.2020

Полицијата вчера на патот помеѓу струшките села Вишни и Горна Белица од автомобил со гостиварски регистарски таблички запленила марихуана и приведе дилер на дрога од соседна Албанија. – Вчера околу 11:30 часот полициски службеници од ПС за ...

Запленета марихуана во Струшко, приведен дилер од Албанија

ТВ21 - 26.11.2020

Полицијата вчера на патот помеѓу струшките села Вишни и Горна Белица од автомобил со гостиварски регистарски таблички запленила марихуана и приведе дилер на дрога од соседна Албанија. – Вчера околу 11:30 часот полициски службеници од ПС за ...

Запленета марихуана во струшко, приведен дилер од Албанија

Сител - 26.11.2020

На 25.11.2020 околу 11,30 часот полициски службеници од ПС за ГН-Франгово, по претходно добиени оперативни сознанија, на патот помеѓу с.Вишни и с.Горна Белица запреле патничко моторно возило „форд фокус“ со гостиварски регистарски таблички, ...

Запленета марихуана во Струшко, приведен дилер од Албанија

А1 On - 26.11.2020

Полицијата вчера на патот помеѓу струшките села Вишни и Горна Белица од автомобил со гостиварски регистарски таблички запленила марихуана и приведе дилер на дрога од соседна Албанија. – Вчера околу 11:30 часот полициски службеници од ПС за ...

Запленета марихуана во Струшко, приведен дилер од Албанија

OhridNews - 26.11.2020

Полицијата вчера на патот помеѓу струшките села Вишни и Горна Белица од автомобил со гостиварски регистарски таблички запленила марихуана и приведе дилер на дрога од соседна Албанија. Лицата се приведени во полициска станица, а едно од нив е ...

Запленети хероин и марихуана, приведен дилер од Кичево

Кајгана - 26.11.2020

Полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- ОВР Кичево денеска во 12:35 го приведоа Ф.И. (30) од Кичево, бидејќи кај него биле пронајдени хероин и марихуана. – По претходно добиени оперативни сознанија, на ул.

Приведен дилер на дрога од Албанија во струшко

Press24 - 26.11.2020

Полицијата вчера на патот помеѓу струшките села Вишни и Горна Белица од автомобил со гостиварски регистарски таблички запленила марихуана и приведе дилер на дрога од соседна Албанија. – Вчера околу 11:30 часот полициски службеници од ПС за ...

Запленета марихуана во струшко, приведен дилер од Албанија

Нетпрес - 26.11.2020

Македонската полиција во средата на патот меѓу струшките села Вишни и Горна Белица од автомобил со гостиварски регистарски таблички запленила марихуана и приведе дилер на дрога од соседна Албанија.

Запленета марихуана во Струшко, приведен дилер од Албанија

Макфакс - 26.11.2020

Полицијата вчера заплени марихуана во Струшко и приведе дилер од Албанија по претходно добиени оперативни сознанија. Од МВР информираат дека полициските службеници сопреле патничко возило со гостиварски регистарски таблички, кое е во сопственост на ...

Запленета марихуана во струшко, приведен дилер од Албанија

Слободен Печат - 26.11.2020

На 25.11.2020 околу 11,30 часот полициски службеници од ПС за ГН-Франгово, по претходно добиени оперативни сознанија, на патот помеѓу с.Вишни и с.Горна Белица запреле патничко моторно возило „форд фокус“ со гостиварски регистарски таблички, ...

Запленета марихуана во струшко, приведен дилер од Албанија

Кајгана - 26.11.2020

Полицијата вчера на патот помеѓу струшките села Вишни и Горна Белица од автомобил со гостиварски регистарски таблички запленила марихуана и приведе дилер на дрога од соседна Албанија. „На 25.11.2020 околу 11:30 часот полициски службеници од ПС за ...

Кичевец фатен со 38 пакувања хероин

Скопје инфо - 26.11.2020

Кичевската полиција денеска во пладневните часови го уапсила Ф.И. 30-годишен дилер од овој град. Како што информираат од МВР, по претходно добиени оперативни сознанија, на улицата Прилепска во Кичево бил запрен мотоцикл управуван од 30-годишникот, ...

Запленета марихуана во струшко, приведен дилер од Албанија

24Инфо - 26.11.2020

На 25.11.2020 околу 11,30 часот полициски службеници од ПС за ГН-Франгово, по претходно добиени оперативни сознанија, на патот помеѓу с.Вишни и с.Горна Белица запреле патничко моторно возило „форд фокус“ со гостиварски регистарски таблички, ...

Албанци "издадени" од сметката за струја: Имале добро разработен криминален план, но невниманието ги чинело скапо

Точка - 26.11.2020

Украдената струја изнесувала повеќе од милион и пол евра. Шпанската национална полиција, заедно со холандската и белгиската сојузна полиција и Европол, на основа на огромни сметки за струја запленила повеќе од 34.000 билки марихуана и уапсила 17 ...

Запленета марихуана во Струшко, приведен дилер од Албанија

Опсервер - 26.11.2020

– Полицијата вчера на патот помеѓу струшките села Вишни и Горна Белица од автомобил со гостиварски регистарски таблички запленила марихуана и приведе дилер на дрога од соседна Албанија. – Вчера околу 11:30 часот полициски службеници од ПС за ...

Уапсен албански дилер на марихуана во струшко

Република - 26.11.2020

Полицијата уапсила дилер на дрога од Албанија од кого запленила марихуана. Акцијата е спроведена во струшко по претходно добиени оперативни сознанија. – информираат од МВР. ...

Запленета марихуана во Струшко, приведен дилер од Албанија

Вечер - 26.11.2020

Полицијата вчера заплени марихуана во Струшко и приведе дилер од Албанија по претходно добиени оперативни сознанија. Од МВР информираат дека полициските службеници сопреле патничко возило со гостиварски регистарски таблички, кое е во сопственост на ...

Запленета марихуана во струшко, приведен дилер од Албанија

Скопје1 - 26.11.2020

На 25.11.2020 околу 11,30 часот полициски службеници од ПС за ГН-Франгово, по претходно добиени оперативни сознанија, на патот помеѓу с.Вишни и с.Горна Белица запреле патничко моторно возило „форд фокус“ со гостиварски регистарски таблички, ...

Кичевчанец во мотоцикл пренесувал хероин и марихуана наменети за продажба

Акцент - 26.11.2020

На 25.11.2020, полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција – ОВР Кичево, го приведоа Ф.И. (30) од Кичево. По претходно добиени оперативни сознанија, бил запрен мотоцикл управуван од Ф.И.

Запленета марихуана во Струшко, приведен дилер од Албанија

Centar - 26.11.2020

Полицијата вчера заплени марихуана во Струшко и приведе дилер од Албанија по претходно добиени оперативни сознанија. Од МВР информираат дека полициските службеници сопреле патничко возило со гостиварски регистарски таблички, кое е во сопственост на ...

ГИ ОТКРИЛА ГОЛЕМА СМЕТКА ЗА СТРУЈА: Албанците господарат со одгледување марихуана во Шпанија! Запленети 34.000 билки

Вечер - 26.11.2020

Шпанската национална полиција, заедно со холадската и белгиската сојузна полиција и Европол заплениле врз основа на огромни сметки за струја, повеќе од 34.000 билки од марихуана и уапсиле 17 лица во низа на координирани рации во три земји.

Запленети хероин и марихуана, приведен дилер од Кичево

MakPress - 26.11.2020

Полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- ОВР Кичево денеска во 12:35 го приведоа Ф.И. (30) од Кичево, бидејќи кај него биле пронајдени хероин и марихуана. – По претходно добиени оперативни сознанија, на ул.

Запленета марихуана во струшко, приведен дилер од Албанија

MakPress - 26.11.2020

На 25.11.2020 околу 11,30 часот полициски службеници од ПС за ГН-Франгово, по претходно добиени оперативни сознанија, на патот помеѓу с.Вишни и с.Горна Белица запреле патничко моторно возило „форд фокус“ со гостиварски регистарски таблички, ...

Запленети хероин и марихуана, приведен дилер од Кичево

Канал5 - 25.11.2020

Полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- ОВР Кичево денеска во 12:35 го приведоа Ф.И. (30) од Кичево, бидејќи кај него биле пронајдени хероин и марихуана. – По претходно добиени оперативни сознанија, на ул.

Запленети хероин и марихуана, приведен дилер од Кичево

ТВ21 - 25.11.2020

Денеска (25.11.2020) во 12:35 часот полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- ОВР Кичево го приведоа Ф.И. (30) од Кичево. По претходно добиени оперативни сознанија, на ул.

Кичевчанец фатен со 38 паковки хероин

360 степени - 25.11.2020

Триесет и тригодишниот Ф.И. од Кичево попладнево бил приведен откако полицајци кај него пронашле 38 паковки со хероин и три со марихуана. „По претходно добиени оперативни сознанија, на улицата Прилепска во Кичево, во 12:35 часот денеска, бил запрен ...

Запленети хероин и марихуана, приведен дилер

МКД - 25.11.2020

Полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- ОВР Кичево денеска во 12:35 го приведоа Ф.И. (30) од Кичево, бидејќи кај него биле пронајдени хероин и марихуана. „По претходно добиени оперативни сознанија, на ул.

Кичевец фатен со 38 пакувања хероин

Макфакс - 25.11.2020

Кичевската полиција денеска во пладневните часови го уапсила Ф.И. 30-годишен дилер од овој град. Како што информираат од МВР, по претходно добиени оперативни сознанија, на улицата Прилепска во Кичево бил запрен мотоцикл управуван од 30-годишникот, ...

Приведен дилер од Кичево, запленети хероин и марихуана

А1 On - 25.11.2020

Полицијата во Кичево денеска привела жител на градот кај кој биле порнајдени хероин и марихуана. Против него по документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок до надлежното обвинителство.

Приведен дилер на хероин и марихуана од Кичево

Слободен Печат - 25.11.2020

Денеска (25.11.2020) во 12:35 часот полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- ОВР Кичево го приведоа Ф.И. (30) од Кичево. По претходно добиени оперативни сознанија, на ул.

Запленети хероин и марихуана, приведен дилер од Кичево

Нетпрес - 25.11.2020

Денеска (25.11.2020) во 12:35 часот полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- ОВР Кичево го приведоа Ф.И. (30) од Кичево. По претходно добиени оперативни сознанија, на ул.

Запленети хероин и марихуана, приведен дилер од Кичево

Press24 - 25.11.2020

Полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- ОВР Кичево денеска во 12:35 го приведоа Ф.И. (30) од Кичево, бидејќи кај него биле пронајдени хероин и марихуана. – По претходно добиени оперативни сознанија, на ул.

Запленети хероин и марихуана, приведен дилер од Кичево

Независен - 25.11.2020

Полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- ОВР Кичево денеска во 12:35 го приведоа Ф.И. (30) од Кичево, бидејќи кај него биле пронајдени хероин и марихуана. – По претходно добиени оперативни сознанија, на ул.

Запленети хероин и марихуана, приведен дилер од Кичево

Курир - 25.11.2020

Денеска (25.11.2020) во 12:35 часот полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- ОВР Кичево го приведоа Ф.И. (30) од Кичево. По претходно добиени оперативни сознанија, на ул.

Кичевец фатен со 38 пакувања хероин

Опсервер - 25.11.2020

Кичевската полиција денеска во пладневните часови го уапсила Ф.И. 30-годишен дилер од овој град. Како што информираат од МВР, по претходно добиени оперативни сознанија, на улицата Прилепска во Кичево бил запрен мотоцикл управуван од 30-годишникот, ...

Запленети хероин и марихуана, приведен дилер од Кичево

Опсервер - 25.11.2020

Полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- ОВР Кичево денеска во 12:35 го приведоа Ф.И. (30) од Кичево, бидејќи кај него биле пронајдени хероин и марихуана. – По претходно добиени оперативни сознанија, на ул.

Запленети хероин и марихуана, приведен дилер од Кичево

Либертас - 25.11.2020

Полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- ОВР Кичево денеска во 12:35 го приведоа Ф.И. (30) од Кичево, бидејќи кај него биле пронајдени хероин и марихуана. – По претходно добиени оперативни сознанија, на ул.

Запленети хероин и марихуана, приведен дилер од Кичево

Скопје1 - 25.11.2020

Денеска во 12:35 часот полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- ОВР Кичево го приведоа Ф.И. (30) од Кичево. По претходно добиени оперативни сознанија, на ул. Прилепска во Кичево бил запрен мотоцикл управуван од Ф.И.

Кичевец фатен со 38 пакувања хероин

Вечер - 25.11.2020

Кичевската полиција денеска во пладневните часови го уапсила Ф.И. 30-годишен дилер од овој град. Како што информираат од МВР, по претходно добиени оперативни сознанија, на улицата Прилепска во Кичево бил запрен мотоцикл управуван од 30-годишникот, ...

Кичевец фатен со 38 пакувања хероин

Centar - 25.11.2020

Кичевската полиција денеска во пладневните часови го уапсила Ф.И. 30-годишен дилер од овој град. Како што информираат од МВР, по претходно добиени оперативни сознанија, на улицата Прилепска во Кичево бил запрен мотоцикл управуван од 30-годишникот, ...

Пратениците во Собранието сè уште не добиле никаков Предлог закон за легализација на марихуаната

Алсат-М - 24.11.2020

Владата ги повикува експертите, невладините организации и сите останати да се приклучат на јавната дебата за легализирање на употребата на марихуаната. Според владата, квалитетно законско решение би било од голема корист.

За или против легализација на марихуана – граѓаните поделени, скепса и кај политичарите

ТВ21 - 24.11.2020

И граѓаните и политичарите поделени по идејата на премиерот Заев за декриминализација и легализација на марихуаната. Додека едни се децидни дека идејата е лоша и не оди во заштита на семејните вредности, други велат дека истата треба добро да се ...

Анкета: Треба ли да се легализира марихуаната?

Факултети - 24.11.2020

Премиерот Зоран Заев најави идеја за декриминализација и легализација на марихуаната во туристичките места. Неговата процена е дека овој проект може да ѝ помогне на угостителската дејност, но и на туризмот генерално, a истовремено додаде и дека ако ...

Ахмети за легализацијата на марихуаната: Ова е прашање што треба да се погледне, во пишана форма и со анализа

Локално - 24.11.2020

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во своето гостување на „Клик плус“ имаше свој коментар за легализација на марихуаната, најпрво во Скопје и во Охрид. Ахмети посочи дека за ова прашање треба да се прашаат и професионални институции и стручни комисии кои ќе ...

Мексико: Сенатот одобри легализација на марихуаната

Expres - 24.11.2020

Мексико е на чекор да стане најголемиот светски пазар на марихуана, откако Сенатот минатата недела го усвои предлог-законот за легализирање на рекреативната употреба на марихуаната. Осумдесет и двајца сенатори гласале „за“, додека само 18 биле ...

Македонијо, колку ти чини марихуаната

Призма - 23.11.2020

Имам една лична, ама битна причина зошто ја поддржувам иницијативата на премиерот Зоран Заев и неговата влада за либерализација на употребата на канабисот за рекреативни цели (ма што и да значи тоа), иако се разбира ваквата контроверзна иницијатива ...

Хотелиерите и угостителите очекуваат темелна анализа за марихуаната

24 Вести - 23.11.2020

Да се направи сеопфатна анализа и да не се избрзува со реализација на мерката за легализација на марихуаната во туристичките центри. Ова е ставот на дел од охридските хотелиери и угостители по најавата на премиерот Заев дека сериозно се размислува ...

За легализацијата на марихуаната, Ахмети вели: Треба да се види кој е бенефитот и дали тоа би ги загрозило државните ...

ТВ21 - 23.11.2020

Али Ахмети во „Клик Плус“ на ТВ21 имаше свој коментар околу можното легализирање на марихуаната, најпрво во Скопје и во Охрид. Ахмети рече дека за ова прашање треба да се прашат и професионални институции и стручни комисии кои ќе донесат проценка.

Регионалните медиуми за најавата на Заев за легализација на марихуаната: „Со мали зелени против Грци и Бугари“

Локално - 23.11.2020

„Скопје и Охрид како Амстердам, Заев за легализација на марихуаната“,„Нова идеја за охрабрување на туризмот, Заев најави легализација на марихуаната“,„Помош за туризам: Заев најави легализација на марихуаната“,„Северна Македонија најавува ...

За легализацијата на марихуаната, Ахмети вели: Треба да се види кој е бенефитот и дали тоа би ги загрозило државните ...

4NEWS - 23.11.2020

Али Ахмети во „Клик Плус“ на ТВ21 имаше свој коментар околу можното легализирање на марихуаната, најпрво во Скопје и во Охрид. Ахмети рече дека за ова прашање треба да се прашат и професионални институции и стручни комисии кои ќе донесат проценка.