TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Минимална предност на ракометарите пред реваншот во Унгарија

А1 - 15.06.2003

Македонската ракометна селекција со победа го стартуваше бараж двомечот со Унгарија за пласман на Европското првенство. Против моментно шестата светска сила резултат над очекувањата и за почит. Предноста пред реваншот е минимална но е логичен епилог по се што се случуваше на едночасовниот жесток ...

Победа на машката ракометна репрезентација во првиот меч со Унгарија

А1 - 14.06.2003

Македонската машка ракометна репрезентација ќе мора да сочува предност од 2 гола на реваншот со Унгарија за да се пласира на Европскот Првенство во Словенија следната година. Со 33:31 славеа македонските ракометари на првиот натпревар во Битола против големиот фаворит.

Во Битола нема ракометно корзо

Вест - 14.06.2003

ВЕЧЕРВА ВО БИТОЛА (19 ч.) ПРВ МЕЧ СО УНГАРИЈА ОД БАРАЖОТ ЗА ЕП 2004 ВО СЛОВЕНИЈА Унгарското фалење дополнителен мотив за успех на нашите ракометари БИТОЛА.- "Доколку се точни информациите од Будимпешта дека бараж мечот со Македонија за учество на ЕП2004 година што се игра вечерва во Битола, за ...

Савевски со девет бека против Унгарија

Дневник - 14.06.2003

РАКОМЕТ - БАРАЖ ЗА ПЛАСМАН НА ЕП 2004 Унгарците доаѓаат без повредениот Ласло Наѓ, Петар Лендвај и Иво Дијаз и со недоволно закрепнатиот Карлос Перез Со девет играчи во поле на бековските позиции, селекторот Љубомир Савевски ќе се обиде да ја предводи сениорската ракометна репрезентација на ...

Ракомет: Репрезентацијата мотивирана за бараж натпреварот против Унгарија

А1 - 13.06.2003

Според актуелноста и интересот што го предизвикува кај нас, ракометот ќе го преземе приматот од фудбалот, барем во следните неколку дена. Македонската машка сениорска репрезентација се наоѓа пред тешко искушение - да се обиде да ја прекине повеќегодишната апстиненција од големите натпреварувања.

Останува уште тактичката подготовка

Дневник - 13.06.2003

ПРЕД БАРАЖОТ СО УНГАРИЈА Колективната игра, максималната претпазливост и играње без респект треба да бидат главните адути на нашите ракометни сениори на саботниот меч во Битола против Унгарија во баражот за ЕП 2004 година. Носителот Унгарија првиот меч го игра на гости, а на 20 јуни реваншот го ...

Оптимизам на секој чекор во Битола

Утрински - 13.06.2003

Пред утрешниот прв меч со Унгарија од баражот за ЕП 2004 во Словенија БИТОЛА - Македонските ракометни репрезентативци со вечерашниот тренинг ги завршуваат седумдневните подготовки во Битола и, судејќи според нивните изјави, максимално спремни и оптимистички расположени го очекуваат утрешниот ...

Селекторот Савевски на слатки маки

Вест - 13.06.2003

РАКОМЕТ: УТРЕ ВО БИТОЛА БАРАЖ МЕЧ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И УНГАРИЈА ЗА ЕП 2004 ВО СЛОВЕНИЈА БИТОЛА.- Машките сениорски ракометни репрезентации на Македонија и Унгарија утревечер во Битола со почеток во 19 часот го играат првиот бараж меч за учество на Европското првенство 2004 година во Словенија.

Тренинзи под полна пареа

Вест - 11.06.2003

РАКОМЕТ - МАШКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ЗАСИЛЕНО СЕ ПОДГОТВУВА ЗА БАРАЖОТ ПРОТИВ УНГАРЦИТЕ БИТОЛА.- По враќањето од Грција во четвртокот и еднодневниот одмор што го добија од селекторот Љубомир Савевски, како награда за триумфот на турнирот во Кукуш, сениорските ракометни репрезентативци, од петокот ...

Кузмановски и Ѓоргоновски - нови репрезентативци на списокот на Савевски

Дневник - 09.06.2003

РАКОМЕТ - ЗА БАРАЖОТ ЗА ЕП 2004 Кузмановски и Ѓоргоновски се новите ракометари кои дополнително се повикани од Љупчо Савевски, селекторот на македонската сениорска репрезентација. Тие се приклучија на подготовките во Битола, каде што селекцијата сега е комплетна, но има повредени ракометари, пред ...