TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Експлозија на рачна бомба во Драчево

А1 - 18.07.2004

Рачна бомба кашикара била фрлена и експлодирала во мирната населба Драчево, ноќеска 2 и пол часа по полноќ. Некој ја фрлил бомбата пред куќата број 28 на улицата „Јанко Мишиќ“, на стотина метри од поштата во Драчево. Сопственикот на куќата се уплашил од експлозијата, но не знае кој би можел да ја ...

Фрлена бомба "кашикара" во двор на куќа

Вест - 15.07.2004

ЕКСПЛОЗИЈА ВО НАСЕЛБАТА СКОПЈЕ СЕВЕР Вчера, еден час по полноќ, во скопската населба Скопје Север екслодирала бомба кашикара. Бомбата била фрлена во двор од куќа, сопственост на Х.Ш. на булеварот "Македонско- Косовска ударна бригада".

Во населбата Топанско поле експлодирала бомба кашикара

А1 - 14.07.2004

Жителите на улицата 7 во населбата Топанско поле ноќеска во 1 часот ги разбудила силна експлозија. Во дворот на Ш.С. експлодирала бомба кашикара. Од експлозијата нема повредени. Искршени се прозорците на куќата, а на местото каде што била поставена бомбата направена е дупка широка 15 сантиметри.

Утринава експлодирала бомба во населбата Топанско Поле

Канал5 - 14.07.2004

Експлозивната направа – рачна бомба најверојатно од кинеско потекло била фрлена пред домот на Х.Ш. на улицата Македонска Косовска ударна бригада број 7. Бомбата експлодирала пред прагот на куќата и направила кратер, а од шрапнелите искршени се прозорс Експлозивната направа – рачна бомба ...