TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убав и сончев неделен ден

Канал5 - 02.10.2011

Во Македонија денеска пријатно сончево време и убав неделен ден.Дневна температура до 28 степени. Топла есен. Денеска прогнозата предвидува сончево време со мала до умерена облачност и појава на слаб ...

Времето денеска сончево со ветер

+инфо - 02.10.2011

Времето денеска ќе биде сончево и топло со можност за благо наоблачување. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се искачи до 28., а во Скопје до 27.

Временска прогноза - Сончево и топло време со температура до 28. степен

Inpress - 02.10.2011

Скопје, 2. октомври 2011 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со услови за благо наоблачување. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

И утре сончев есенски ден во цела Македонија

Дневник - 01.10.2011

Времето утре ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува слаб доумерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи меѓу четири и 13 степени, а дневната меѓу 22 и 28.

Временска прогноза: Утре сончево со слаб ветер и температура до 27 степени

Дневник - 01.10.2011

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи од 16 до 27 степени.

Умерено облачно време, температура до 27 степени

Нетпрес - 01.10.2011

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи од 16 до 27 степени.

Времето денеска сончево со облаци, без опасност од дожд

+инфо - 01.10.2011

Временската прогноза за првиот ден од месец октомври предвидува сончево време со мала до умерена локална облачност и слаб ветер од северен правец.

Време: Сончево со температури до 27 степени

Press24 - 01.10.2011

Времето денес во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи од 16 до 27 степени.

Умерено облачно време, температура до 27 степени

Точка - 01.10.2011

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи од 16 до 27 степени.

Временска прогноза

Вест - 30.09.2011

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната од 21 до 27 степени.

Денеска ем сончево, ем облачно, ем малку ветровито

Дневник - 30.09.2011

Во државата времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Сончев ден со повремено наоблачување

Кирилица - 30.09.2011

Временската прогноза за денес предвидува сончево време со мала облачност Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Сончево време со умерен ветер и температура до 29 степени

Нетпрес - 30.09.2011

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Се очекува да дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Наутро свежо, но викендов без дожд во Македонија

+инфо - 30.09.2011

Временската прогноза за денеска предвидува сончево време со мала до умерена облачност и појава на слаб ветер од северен правец.

Сончево време со умерен ветер и температура до 29 степени

Точка - 30.09.2011

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Се очекува да дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Време: Сончево до 27 степени

Press24 - 30.09.2011

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната од 21 до 27 степени.

Денес: топол и сончев ден

Кирилица - 29.09.2011

Прогнозата за денес вели дека ќе биде сончево и релативно топло Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Временска прогноза - Денеска сончево и топло време

Inpress - 29.09.2011

Скопје, 29. септември 2011 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се искачи до 28.

Време: Сончево со температура до 28 степени

Press24 - 29.09.2011

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 17 до 28 ...

Сонце уште денеска, од утре дожд

+инфо - 29.09.2011

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, информираа од Управата за хидрометеоролошки работи.

Сончево и релативно топло

Sky - 29.09.2011

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 17 до 28 степени.

Време: Денеска сончево и топло, сабота и недела дожд

Курир - 28.09.2011

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 28 степени.

Времето денеска сончево и топло, најтопло во Гевгелија, најстудено во Маврово

+инфо - 28.09.2011

Метеоролозите за денеска предвидуваат сончево и топло време, со слаб ветер од североисточен правец. Шансите за дожд денеска се минимални, температурите во текот на денот релативно високи, а ноќите ...

Време: Сончево и ветровито- викендов дожд

Press24 - 28.09.2011

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 28 степени.

Сончево со температура до 28 степени

Sky - 28.09.2011

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и релативно топло со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 28 степени.

Сончево до викендот, а потоа е можен дожд

Дневник - 27.09.2011

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Во западниот и јужниот дел од земјава ќе има мала до умерена облачност.

Временска прогноза: Утре сончево со температура до 28 степени

Дневник - 27.09.2011

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 17 до 28 степени.

До петок сонце, викендов есенски дожд

+инфо - 27.09.2011

Времето во Македонија денеска и во наредните три дена ќе биде сончево и релативно топло, со локална облачност. Се очекува да дува слаб ветер претежно од северен правец.

Време: Температурите растат

Press24 - 27.09.2011

Температурата утре ќе се движи од 16 до 28 степени Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево и релативно топло со слаб до умерен североисточен ветер.

Цела недела сончево

Кирилица - 27.09.2011

Сончево и топло време ќе имаме цела недела, до викендот, за кога се очекува зголемување на облачноста и создавање услови за дожд Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло.

Време: До сабота сонце- викендов дожд

Press24 - 27.09.2011

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Во западниот и јужниот дел од земјава ќе има мала до умерена облачност.

Времето денеска сончево со температура до 26 степени

Нетпрес - 27.09.2011

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 16 до 27 степени. Во Скопје температура до 26 степени.

Временска прогноза - Денеска сончево со умерена локална облачност

Inpress - 27.09.2011

Скопје, 27. септември 2011 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. За попладне метеоролозите предвидуваат променливо облачно со време со локален дожд.

Времето денеска сончево со температура до 26 степени

Точка - 27.09.2011

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 16 до 27 степени. Во Скопје температура до 26 ...

До петок сонце, а за викенд дожд

Вечер Прес - 27.09.2011

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека времето во Скопје и околината ќе биде претежно сончево со слаб северен ветер.

Денеска типично есенско време: сонце и дожд

Дневник - 26.09.2011

Времето во државата денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Но, попладне ќе биде променливо облачно со локален дожд, а најмногу во јужните делови.

Временска прогноза - Сончево со умерена облачност, попладне локален дожд

Inpress - 26.09.2011

Скопје, 26. септември 2011 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, a попладне променливо облачно со локален дожд, особено во јужните делови.

Сончево време придружено со врнежи и грмежи

+инфо - 26.09.2011

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Но, попладне ќе биде променливо облачно со локален дожд, и тоа најмногу во јужните делови, информираа од Управата за ...

Времето денес умерено облачно, со сончеви периоди, температура до 28 степени

Нетпрес - 26.09.2011

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, а во текот на ноќта се очекува разведрување. Ќе дува слаб ветар, утринската температура ќе се движи од 6 до 18 степени, а ...

Сончев ден со умерена облачност

Кирилица - 26.09.2011

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, a попладне променливо облачно со локален дожд, особено во јужните делови.

Времето денес умерено облачно, со сончеви периоди, температура до 28 степени

Точка - 26.09.2011

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, а во текот на ноќта се очекува разведрување. Ќе дува слаб ветар, утринската температура ќе се движи од 6 до 18 степени, а ...

Сончево време

Sky - 27.09.2011

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Во западниот и јужниот дел од земјава ќе има мала до умерена облачност.