TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поразот од Грузија бргу да се заборави - сите мисли сега насочени кон дуелот со Бугарија

Сител - 24.09.2022

По поразот во Тбилиски од Грузија најдобрата македонска фудбалска репрезентација ги загуби шансите за освојување на првото место во групата во овој циклус натпревари во Лигата на нациите. Грузија и по втор пат беше подобра од нашата селекција во ова ...

Зајков: Против Бугарија ќе биде посебен натпревар

Слободен Печат - 24.09.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија доживеа пораз од 2:0 на гостувањето во Тбилиси против Грузија со што ги загуби шансите за првото место во групата 4 во дивизијата Ц во Лигата на нации кое водеше во баражот за пласман на Европското првенство ...

Ристовски: Повторно загубивме на наши грешки

Слободен Печат - 24.09.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија со поразот од Грузија од 2:0 во петтото коло во Лигата на нации ги загуби шансите за првото место во групата 4 во дивизијата Ц. Напаѓачот Милан Ристовски смета дека „црвено-жолтите“ повторно од Грузија ...

Зајков: Дуелот со Бугарија ќе биде посебен, ќе играме за чест и гордост!

Gol.mk - 24.09.2022

Фудбалската репрезентација на Грузија ги искористи своите шанси и повторно извојува победа над Македонија , овој пат во рамки од претпоследното коло од третата сезона во Лигата на нации. Во Тбилиси нашите избраници не успеаја да го повторат успехот ...

Ристовски: Штета што повторно загубивме на наши грешки против Грузија

Gol.mk - 24.09.2022

Надежите за првото место во групата во Лигата на нациите кое води во плеј-офот за нов пласман на Европското првенство се уништени. Грузија не дозволи изненадување и ја казни „десеткуваната“ Македонија во Тбилиси (2-0).

Зајков: Против Бугарија е посебен натпревар, ќе играме за чест и гордост

Спортски - 24.09.2022

Репрезентацијата на Македонија вчера беше поразена од Грузија со 2:0 во Тбилиси и така ги загубивме сите шанси за првото место кое води во плеј-офот за Европското првенство. Македонија и во овој натпревар слично како и во Скопје во добар дел од ...

Зајков: Дуелот со Бугарија е посебен, ќе играме за чест и гордост!

Дерби - 24.09.2022

Македонската сениорска фудбалска репрезентација не успеа да се избори за позитивен резултат на пресметката против Грузија во рамките на 5. коло во Лигата на нации. Ние претрпевме поразо од 2-0 и со тоа ги загубивме сите шанси за првото место во ...

Зајков: Дуелот против Бугарија е посебен – играме за чест и гордост на цела нација!

Sport 1 - 24.09.2022

Синоќешниот пораз на репрезентацијата на Македонија на гостувањето кај Грузија (0-2), кој значеше крај на надежите за првото место во групата во Ц дивизијата од Лигата на нации, не ја намалува желбата на фудбалерите за триумф во понеделничкиот меч ...

Ристовски: Повторно изгубивме на наши грешки… Има психолошки пад, но ќе бидеме подготвени за Бугарија

Екипа - 24.09.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Грузија со 2-0 во натпревар од 5. коло во новата сезона од Лигата на нации. Со овој пораз „црвено-жолтите“ ги загубија шансите за пласман на ЕВРО 2024 година преку ова натпреварување, па карта за ...

Ристовски: Заслуживме повеќе во Тбилиси, но загубивме на сопствени грешки!

Sport 1 - 24.09.2022

Македонија загуби на синоќешното гостување кај Грузија (0-2) во меч од 5. коло во Лигата на нации, што дефинитивно и ги одзеде шансите да се надеваме за првото место во групата, а со тоа и за продолжување на надежта за пласман на ЕВРО 2024 преку ова ...

Ристовски: Повторно загубивме на наши грешки, ќе пробаме да ја победиме Бугарија

Дерби - 24.09.2022

Македонската репрезентација не ја искористи иницијативата и шансите што ги имаше во Тбилиси, а тоа скапо не чинеше затоа што противникот знаеше како да не казни и дојде до победа од 2-0 со која го обезбеди првото место во оваа група во Лига на нации.

Ристовски: Жалиме што повторно изгубивме на наши грешки

Спортски - 24.09.2022

Со вчерашниот пораз од Грузија згаснаа надежите на Македонија за прво место во групата од Лига на Нации кое води во плеј-офот за Европското првенство во 2024. Со многу проблеми репрезентацијата во Тбилиси беше поразена со 2:0.

ФОТО на денот од Грузија: И во победи и порази, тие се тука, секогаш и секаде

Фактор - 24.09.2022

Грузија ја победи Македонија со 2-0, резултатот според играта не е реален исход на настаните, со оваа победа селекцијата на Грузија го освои првото место во групата. Македонската репрезентација имаше шанси, посед на топката, заслуживме најмалку бод, ...

Зајков: Не заслуживме пораз од Грузија

Курир - 24.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација со вчерашниот пораз од Грузија во Тбилиси (2-0) ги загуби шансите за освојување на првото место во групата 4 во Лигата на нации и ќе се обиде в понеделнник во Скопје со триумф над Бугарија со победа да го заврши ...

Зајков: Не заслуживме пораз од Грузија

ТВ21 - 24.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација со вчерашниот пораз од Грузија во Тбилиси (2-0) ги загуби шансите за освојување на првото место во групата 4 во Лигата на нации и ќе се обиде в понеделнник во Скопје со триумф над Бугарија со победа да го заврши ...

Зајков: Со Бугарија ќе играме за чест и гордост, сакаме да ги израдуваме навивачите

Спортманија - 24.09.2022

Разочарувањето кај македонските фудбалери после поразот од Грузија во Тбилиси беше евидентно, но време за тагување нема, веќе задутре во Скопје гостува Бугарија во меч без големо резултатско значење, но меч за бранење на честа.

Ристовски: Заслуживме повеќе, бидејќи имаме квалитет!

SportSport - 24.09.2022

СПОРТМЕДИА во Тбилиси, Огнен Дојчиновски Поразот од 2-0 во Тбилиси во претпоследниот квалификациски меч во Лигата на Нации ги погоди нашите фудбалери. Грузија не беше толку добра колку што фудбалерите не ги искористија шансите да освојат најмалку ...

Контрадикторност или вистина: Селекторот тврди дека сме издоминирале, но сепак загубивме

Спортклуб - 24.09.2022

Македонската репрезентација по втор пат е поразена од Грузија во овој квалификациски циклус и се чини дека тие ја добија својата сатисфакција за оној клучен меч во Тбилиси кога ги добивме за влез во ЕП.

Зајков: Заслуживме повеќе со Грузија, но сега да ја победиме Бугарија

МакФудбал - 24.09.2022

МАКФУДБАЛ во Тбилиси, Македонија загуби од Грузија со 2-0 во Тбилиси, а останува впечатокот дека одигра добро и веројатно заслужи повеќе од тоа. Но, сепак, во европскиот фудбал грешки не се простуваат. Дефанзивецот Ѓоко Зајков одигра квалитетен меч.

Милан Ристовски: Повторно поради наши грешки загубивме од Грузија

МакФудбал - 24.09.2022

МАКФУДБАЛ во Тбилиси, Македонија на двата натпревари против Грузија беше подобар противник во поле, но и двата ги загуби. Напаѓачот Милан Ристовски вели дека повторно неколку грешки беа кобни за нашиот национален тим и придонесоа за нов пораз (2-0).

Зајков: Против Бугарија ќе играме за чест и гордост

SportSport - 24.09.2022

Македонија е поразена од Грузија и остана без пласман во плеј-офот на Лигата на нациите. Сега останува уште мечот со Бугарија во последното коло за кој ќе се игра за престиж и за победа за враќање на самодовербата во македонскиот тим.

Ристовски: Заслуживме многу повеќе во Грузија!

СуперСпорт - 24.09.2022

Македонија загуби со 0-2 на гостувањето кај Грузија во Лигата на нации и така ги загуби шансите за прво место и можноста за борба за пласман на Европското првенство (ЕП) 2024 преку натпреварувањето.

Грузија е минато, да финишираме како што треба против Бугарија

SportSport - 24.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација вчера во Тбилиси забележа уште еден пораз во тековната Лига на Нации против домашната Грузија со 2:0. Резултатот не соодетствува со она што се случуваше на теренот вчера на националната арена во Тбилиси, но тоа ...

Зајков: Штета што не успеавме, Грузија не ја заслужи победата!

SportSport - 24.09.2022

СПОРТМЕДИА во Тбилиси, Огнен Дојчиновски Македонската фудбалска репрезентација со пораз од Грузија се враќа во Скопје. Избраниците на Благоја Милевски имаа шанси да го сменат текот на дуелот во Тбилиси, но за жал бодовите им припаднаа на домашните ...

Зајков: Против Бугарија е посебен натпревар, ќе играме за чест и гордост

Sport M - 24.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација со вчерашниот пораз од Грузија во Тбилиси (2-0) ги загуби шансите за освојување на првото место во групата 4 во Лигата на нации и ќе се обиде в понеделнник во Скопје со триумф над Бугарија со победа да го заврши ...

Зајков: Не заслуживме пораз од Грузија

MakPress - 24.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација со вчерашниот пораз од Грузија во Тбилиси (2-0) ги загуби шансите за освојување на првото место во групата 4 во Лигата на нации и ќе се обиде в понеделнник во Скопје со триумф над Бугарија со победа да го заврши ...

Зајков: Не заслуживме пораз од Грузија

Опсервер - 24.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација со вчерашниот пораз од Грузија во Тбилиси (2-0) ги загуби шансите за освојување на првото место во групата 4 во Лигата на нации и ќе се обиде в понеделнник во Скопје со триумф над Бугарија со победа да го заврши ...

Македонија загуби во Тбилиси, останува во Ц дивизија во ЛН

Канал5 - 23.09.2022

Фудбалската репрезентација на македонија и во следниот циклус ке игра во Ц дивизија во Лигата на нациите откако загуби на гостувањето во Тбилиси од Грузија со 2-0. Со тоа нашите најдобри фудбалери ги загубија шансите за освојување на првата позиција ...

Македонските фудбалери и гостуваат на Грузија во Лигата на нации

24 Вести - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 18 часот во Тбилиси и гостува на Грузија во рамки на претпоследниот натпревар во групата 4 од Ц-Дивизијата во Лигата на нации. Македонскиот состав предводен од селекторот Благоја Милевски најави дека ...

Црвено жолтите на победа против Грузија

Канал5 - 23.09.2022

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија вечерва во 18:00 часот во Тбилиси против незгодниот домаќин Грузија го игра клучниот натпревар во битката за првото место групата од Лига на нации.

Дополнителни проблеми за селекторот Милевски: Трајковски има настинка, Велковски е повреден

Макфакс - 23.09.2022

Топспорт во Тбилиси, Никола Ѓуровски Фудбалската репрезентација на Македонија денеска (18 часот) во Тбилиси игра против Грузија. Тоа е претпоследен натпревар од годинашното издание во Лигата на нации, а селекторот Благоја Милевски се соочува со ...

Фудбалерите на ново големо искушение во Тбилиси

Макфакс - 23.09.2022

Топспорт во Тбилиси, Никола Ѓуровски Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва (18 часот) и гостува на Грузија во претпоследниот меч од годинашното издание во Лигата на нации. Селекторот Благоја Милевски се соочува со многу проблеми, но, ...

Македонија вечерва на мегдан со Грузија, само победа е опција за „рисовите„

Фокус - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 18 часот во Тбилиси и гостува на Грузија во рамки на претпоследниот натпревар во групата 4 од Ц-Дивизијата во Лигата на нации. Македонскиот состав предводен од селекторот Благоја Милевски најави дека ...

Македонија ги загуби шансите преку Лигата на нации, Грузија во плеј-офот за ЕП 2024

24 Вести - 23.09.2022

Во претпоследниот петти натпревар од групата „4“ од Лигата „Ц“ во Лигата на нации македонската А репрезентација загуби вечерва во Тбилиси со 2:0 од Грузија и на тој начин загубени се и теоретските шанси за освојување на првото место во групата.

Милевски: Горд сум како одигравме, заслуживме повеќе

МКД - 23.09.2022

Селекторот на Македонија, Боби Милевски по новиот пораз од Грузија вели дека е горд на она што го прикажале неговите избраници и смета дека заслужиле повеќе. Македонија вечерва доживеа нов пораз од Грузија, овој пат загубои со 2-0 во Тбилиси и на ...

Милевски: Горд сум на фудбалерите, загубивме по наши грешки, а заслуживме многу повеќе

Слободен Печат - 23.09.2022

Македонската А репрезентација ги загуби шансите преку Лигата на нации да се најде во плеј-офот за пласман на Европското првенство во 2024 година. Нашите најдобри фудбалери предводени од селекторот Благоја Милевски загубија на гостувањето кај Грузија ...

Македонија играше, Грузија даваше голови: Пораз за „рисовите“ во Тбилиси

Фокус - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација загуби со 2-0 на гостувањето кај Грузија во рамки на 5.коло во Лигата на нации со што завршија сите наши надежи за првото место во групата. Со овој триумф Грузијците го осигураа местото во баражот за пласман на ...

Десеткуваната Македонија по реванш во Грузија: Само победа нѐ остава во игра за прво место!

Sport 1 - 23.09.2022

Неполни две години откако Тбилиси ни се претвори во најубавата фудбалска приказна во историјата со победата за пласман на Еуро 2020, македонската фудбалска репрезентација се враќа на местото кое буди најубави спомени, но сега со друг предизвик и ...

Може ли Тбилиси пак да биде среќен пред мечот со Бугарија?

Gol.mk - 23.09.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија гостува кај Грузија во клучниот натпревар за исходот на врвот во групата 4 во Ц конкуренцијата на Лигата на нациите. Доколку можеше, Благоја Милевски со сигурност немаше да одбере ваква појдовна ситуација ...

Грузија – Македонија: Се загрева атосферата во Тбилиси, сите патишта водат кон Борис Пиачадзе арената 📸

Спортски - 23.09.2022

За неполни два часа стартува натпреварот Грузија – Македонија во Тбилиси, во рамки на 5-то коло во Лигата на Нации. Важен меч по кој Грузија со победа ќе си го осигура лидерското место во групата, а ние ќе останеме да се бориме за втората позиција.

МИЛЕВСКИ ОДЛУЧИ: Македонија стартува со тројца стопери и двајца напаѓачи (ФОТО)

Екипа - 23.09.2022

ЕКИПА во Тбилиси Горан Бошев Селекторот на македонската репрезентација Благоја Милевски, ги одреди стартните 11 за дуелот со Грузија вечерва во Тбилиси. Милевски се одлучи да ја смени тактиката, и да игра со тројца стопери, односно со формација ...

БРОЈКИ, ИСТОРИЈА, ФАКТИ… Грузија има „чиста мрежа“ како домаќин, но Македонија нема пораз во Грузија

Екипа - 23.09.2022

Грузија вечерва против Македонија ќе се обиде да го потврди првото место во групата Ц4 во Лигата на Нации, додека Македонија, пак, ќе игра за да ги задржи шансите за првата позиција, која носи бараж за пласман на ЕП 2024 година во Германија.

Милевски: Горд сум од прикажаното, вечерва заслуживме многу повеќе

Екипа - 23.09.2022

ЕКИПА во Тбилиси, Грузија Горан Бошев Македонскиот национален тим вечерва загуби од Грузија во Тбилиси, и ги загуби шансите за првото место во групата. Грузијците не беа подобри, но на крајот успеаја да победат со 2-0, и така да го осигураат првото ...

Сањол: Македонија беше агресивна, но ние одлично се адаптиравме на нејзината игра

Екипа - 23.09.2022

ЕКИПА во Тбилиси, Грузија Горан Бошев Македонскиот национален тим вечерва загуби од Грузија во Тбилиси, и ги загуби шансите за првото место во групата. Грузијците не беа подобри, но на крајот успеаја да победат со 2-0, и така да го осигураат првото ...

Билетите распродадени: Македонија против Грузија и „против“ 55.000 гледачи во Тбилиси

Екипа - 23.09.2022

ЕКИПА во Тбилиси Горан Бошев Нема повеќе билети за вечерашниот натпревар помеѓу Грузија и Македонија кој ќе се игра на стадионот „Борис Паичадзе“ во Тбилиси. Сите сектори се распродадени, па така вечерва Грузија ќе има поддршка од 55.000 гледачи ...

Се бара билет повеќе во Тбилиси, Македонија ја чекаат 50.000 грузиски фанови

Gol.mk - 23.09.2022

По два натпревари во атипичен фудбалски амбиент, пред празни и полупразни трибини, македонската фудбалска репрезентација попладнево во Тбилиси ќе игра во величенствен фудбалски амбиент. Денешниот ден како да е празник на фудбалот во Грузија и полн ...

Сањол: Македонија беше подобра во некои аспекти, но најважно е што ние – славиме!

Sport 1 - 23.09.2022

Француската легенда на клупата на Грузија, Вили Сањол посочи дека најважно од сѐ после победата со 2-0 против Македонија е заверката на првото место и баражот за Еуро 2024 во Германија. Сањол призна дека Македонија во некои аспекти била подобра, но ...

Трајковски има температура, неизвесен за дуелот против Грузија

Gol.mk - 23.09.2022

Нема крај на проблемите на селекторот Благоја Милевски за дуелите со Грузија и Бугарија. Последната грижа е поврзана со Александар Трајковски. Искусниот напаѓач веќе неколку дена има температура, не тренира со цел интензитет и мали се шансите дека ...

Добра игра 35. минути, потоа грешка и водство на Грузија на полувремето (ВИДЕО)

Екипа - 23.09.2022

ЕКИПА во Тбилиси Горан Бошев Одличната игра во првите 35 минути од средбата на Македонија, не беше крунисана со гол, а потоа стигна казната од Грузија. Нашата репрезентација одлично го почна мечот во Тбилиси, но на полувремето заминува со негатива.

Сањол: Задоволен сум од победата, но не и од првите минути

Спортски - 23.09.2022

Од Тбилиси Јовица Симоноски Грузија денес во Тбилиси ја победи Македонија со 2:0 и така си ја потврди првата позиција во групата. Резултатот не е некоја слика на она што се случуваше на теренот затоа што Македонија беше подобрата репрезентација и ...

Милевски застана во одбрана на трагичарот во Тбилиси: Него му е најтешко

Дерби - 23.09.2022

Македонската фудаблска репрезентација одново одигра меч во кој во најголем дел имаше иницијатива против Грузија, но фактот што не постигна ниту еден, а прими дури пет во двата дуели со истиот противник, јасно укажува на тоа дека реализацијата е на ...

Сањол: Не планиравме да играме вака против Македонија, но…..

Дерби - 23.09.2022

Грузија оствари победа од 2:0 на домашен терен против Македонија и по вторпат не совлада во овој квалификациски циклус, што направи тимот предводен од Вили Сањол да се пласира во Б дивизијата во Лигата на нации, но и да обезбеди бараж за пласман на ...

И Грузија сака убедлива победа – брка гол-разлика за да биде домаќин во баражот!

Sport 1 - 23.09.2022

Ако за Македонија убедлив триумф во Тбилиси е единствена опција за сама во последното коло да решава за првото место во групата во Лигата на нации и да има сигурен бараж за Еуро 2024, еден вид императив и за Грузијците е триумф со повисока разлика ...

„На Велковски му е најтешко, но има поддршка од мене и од тимот“

Gol.mk - 23.09.2022

Репрезентацијата на Македонија остана без шанси за првото место во групата во Лигата на нациите, откако загуби во Тбилиси од Грузија (2-0). Избраниците на Благоја Милевски одиграа храбро, имаа шанси кои не беа искористени, но ривалот ги казни двете ...

Милевски: Заслуживме многу повеќе, но горд сум како одигравме!

Sport 1 - 23.09.2022

Македонскиот селектор Благоја Милевски и после поразот со 0-2 од Грузија по што ја загубивме битката за првото место и баражот, посочи дека сепак се гордее со начинот на кој одигра Македонија, додавајќи дека грешките се составен дел од фудбалот.

Милевски го „крпи“ стартниот тим: Отсуствата носат нова формација со двајца напаѓачи

Екипа - 23.09.2022

ЕКИПА во Тбилиси Горан Бошев Отсуствата од репрезентацијата на Македонија, го принудија селекторот Благоја Милевски да прави неколку „рокади“, но и да ја смени тактиката и формацијата. Така согласно најавите, некои од репрезентативците ќе добијат ...

Милевски: Горд сум на момците и начинот на кој го одиграа натпреварот

Спортски - 23.09.2022

Од Тбилиси Јовица Симоноски Репрезентацијата на Македонија иако денес не може да се каже дека одигра лошо, сепак забележа пораз од 2:0 на гостувањето кај Грузија во Тбилиси. Овој пораз значеше и дека Македонија ги губи шансите за првото место во ...

„На Дарко Велковски му е најтешко, ја има поддршката од сите“, кажа Милевски

Екипа - 23.09.2022

ЕКИПА во Тбилиси, Грузија Горан Бошев Дарко Велковски погреши за вториот гол на Грузија, со кој и дефинитивно домашната селекција стигна до победата. После мечот селекторот Благоја Милевски го коментираше тој момент, и му даде целосна поддршка на ...

Полувреме: Грузија – Македонија 1:0, негатива и покрај добрата игра

Спортски - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација губи по првите 45 минути од Грузија во Тбилиси со 1:0. А по половина час игра се беше на наша страна. Македонија одлично го почна мечот и го диктираше темпото на игра.

Милевски со три стопери и два центарфори тргнува во Тбилиси (ФОТО)

Sport 1 - 23.09.2022

Македонија од 18 часот го игра клучниот меч за прво место во групата во Ц-дивизијата во Лигата на нациите, во Тбилиси против Грузија во обид да остане жива за лидерското место кое води во Б-дивизијата, ама и во баражот за Еуро 2024.

Последните две гостувања на Кавказот ни донесоа две победи за – паметење! (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација после 22 месеци од најславиот триумф за историјаи пласман на едно големо натпреварување се враќа во Тбилиси за да ѝ врати на Грузија за скопскиот јунски пораз со 0-3, во денешната пресметка за првото место во ...

ВИДЕО: Велковски „даруваше“, Квича ја води Грузија кон првото место

Gol.mk - 23.09.2022

Фудбалската репрезентација на Грузија одново одигра максимално сконцентрирано против Македонија. Исто како и во Скопје, момците на Вили Сањол ја пуштија нашата селекција да ја има контролата и топката во нозе, меѓутоа ги казнија сите грешки.

Македонија има три силни адути за победа во Тбилиси

Gol.mk - 23.09.2022

Селекторот Благоја Милевски има серија на проблеми кои треба да ги решава во интервал од една недела, колку што нашите репрезентативци ќе бидат заедно за дуелите со Грузија и Бугарија. Без Адеми, Стефан Ристовски, Кире Ристевски, Николов, Чурлинов и ...

ПРОБЛЕМИ ЗА МИЛЕВСКИ Македонските фудбалери вечерва играат против Грузија

+инфо - 23.09.2022

Во црвено – жолтиот дрес вечерва ќе ги нема стандардните Стефан Ристовски, Аријан Адеми и Дарко Чурлинов, а ќе недостасуваат уште неколкумина повредени играчи. Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 18 часот во Тбилиси и гостува на Грузија ...

Македонските фудбалери и гостуваат на Грузија во Лигата на нации

Бриф - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 18 часот во Тбилиси и гостува на Грузија во рамки на претпоследниот натпревар во групата 4 од Ц-Дивизијата во Лигата на нации. Македонскиот состав предводен од селекторот Благоја Милевски најави дека ...

Прво да падне Грузија па ќе му ја мислиме

Вечер Прес - 23.09.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска (18:00 ч.) во Тбилиси ќе го стартува претпоследниот натпревар од третото издание на Лигата на нации. Селекцијата на Грузија, кој е лидер на табелата, со убедливи 3:0 ја доби првата меѓусебна пресметка ...

Македонските фудбалери попладнево ѝ гостуваат на Грузија во Лигата на нации

Нова ТВ - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација попладнево ѝ гостува на Грузија, во Тбилиси (18 ч.), во натпревар од претпоследното коло во групата 4 од Ц-Дивизијата во Лигата на нации . Од македонскиот табор најавија атак на трите бода против лидерот во ...

ФОТО: Десетмина македонци на стадионот во Тбилиси, очекуваат да се радуваат по дуелот со Грузија

Фактор - 23.09.2022

Македонија ја очекува дуел со Грузија, за помалку од 60 минути на стадионот на Динамо Тблиси „Борис Пајчадѕе“. Сакаме победа, очекуваме натпревар со силен притисок од навивачите на Грузија, ќе ги има околу 50.000.

Грузија - Македонија, борба за прво место, Милевски со дилеми околу составот

Фактор - 23.09.2022

Денес во Тбилиси, Грузија и Македонија играат за првата позиција во групата, на домашната селекција и е потребен и бод за лидерското место. На две кола до крајот, Грузија има три бода повеќе од Македонија, за нашиот национален тим нема дилеми, ...

Познато е со какви дресови ќе игра Македонија против Грузија, среќата е на наша страна

Фактор - 23.09.2022

Денес во Тбилиси, Грузија и Македонија играат за првата позиција во групата, на домашната селекција и е потребен и бод за лидерското место. На две кола до крајот, Грузија има три бода повеќе од Македонија, за нашиот национален тим нема дилеми, ...

Милевски: Горд сум на фудбалерите, загубивме по наши грешки, а заслуживме многу повеќе

Курир - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација ги загуби шансите преку Лигата на нации да се најде во плеј-офот за пласман на Европското првенство во 2024 година. Нашите најдобри фудбалери предводени од селекторот Благоја Милевски загубија на гостувањето кај ...

ГОРД СУМ НА ИГРАТА, ДОМИНИРАВМЕ Селекторот Милевски смета дека со Грузија заслуживме многу повеќе

+инфо - 23.09.2022

Можам да бидам горд на момците како одиграа, но го загубивме на ист начин, на наши грешки. Мислам дека заслуживме многу повеќе вечерва, за разлика од Скопје кога бевме добри само едно полувреме. Денеска 90 минути бевме доминантни.

Милевски: Одигравме добро, заслуживме многу повеќе од овој резултат

Фактор - 23.09.2022

Грузија ја победи Македонија со 2-0, резултатот според играта не е реален исход на настаните, македонската репрезентација имаше шанси, посед на топката, заслуживме најмалку бод, ако не и сите три, но две наши грешки, го одредија победникот на мечот.

Милевски: На Велковски му најтешко, од мене и од соиграчите ја има целосната поддршка

Фактор - 23.09.2022

Македонија загуби од Грузија со 2-0, две грешки пресудија за поразот во Тбилиси. Грузија двапати ја казни нашата репрезентација, по еднаш во првиот и вториот дел за втор пораз од оваа селекција во Лигата на нации.

Македонските фудбалери и гостуваат на Грузија во Лигата на нации – Трајковски трет ден со температура, Велковски ...

Курир - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 18 часот во Тбилиси и гостува на Грузија во рамки на претпоследниот натпревар во групата 4 од Ц-Дивизијата во Лигата на нации. Македонскиот состав предводен од селекторот Благоја Милевски најави дека ...

Лига на нации: Не е невозможно, Македонија има три опции како до прво место, прво победа над Грузија

Фактор - 23.09.2022

Македонија бара начин како до прво место во групата од Лигата на нации, има три опции, ниту една не е лесна, и се не зависи од нашиот национален тим. Грузија ја пречекува Македонија вечерва од 18 часот, нашиот противник на средбата во Тбилиси ...

Нема предавање, одиме да го освоиме Тбилиси по втор пат

SportSport - 23.09.2022

Многу често селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски и во своите професионални обраќања, но и во приватните разговори знае да каже. „Никогаш нема лесно, ниту ќе има. Како за нас, така и за другите“….

Милевски: Можеме да бидеме горди на прикажаното, но недостигаше завршница

МакФудбал - 23.09.2022

МАКФУДБАЛ во Тбилиси, Фудбалската репрезентација на Македонија доживеа пораз (2-0) од Грузија на гостувањето во Тбилиси. Со тоа е загубена и битката за првото место. Сепак, селекторот Благоја Милевски е задоволен од играта, со оглед дека Македонија ...

Сањол: Нормално беше Македонија да напаѓа…

МакФудбал - 23.09.2022

МАКФУДБАЛ во Тбилиси, Македонија загуби од Грузија со 2-0 и ги загуби шансите за првата позиција во групата. За разлика од оној меч во плејофот за ЕВРО 2020, сега Грузијците се тие кои се радуваат на пласман понатаму во Лигата на нации.

Сањол: Македонија доминираше, но ние не ја загубивме стабилноста и дисциплината и затоа победивме

Спортманија - 23.09.2022

Селекторот на Грузија, Вили Сањол беше задоволен од резултатот и фактот дека неговиот плaн за освојување на првото место во групата, успешно е исполнет. „Сакам да уживам со фудбалерите со сите кои се дел од овој национален тим за тоа што го ...

Сањол: Не е чудно што Македонија на моменти беше подобра, сепак, ние славиме

SportSport - 23.09.2022

Селекторот на грузиската фудбалска репрезентација, Вили Сањол, на прес-конеренцијата по вечерашниот меч во Тбилиси не го криеше задоволството од победата и обезбеденото прво место во групата.

Милевски: Горд сум на нашата игра, но заслуживме повеќе

СуперСпорт - 23.09.2022

Македонскиот селектор Боби Милевски кажа дека е горд на неговите избраници, иако загубија на гостувањето кај Грузија со 0-2. Македонија беше поразена по вторпат од Грузија, па ги загуби шансите за првата позиција во групната фаза на Лигата на нации.

Фудбалерите на ново големо искушение во Тбилиси

TopSport - 23.09.2022

Топспорт во Тбилиси, Никола Ѓуровски Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва (18 часот) и гостува на Грузија во претпоследниот меч од годинашното издание во Лигата на нации. Селекторот Благоја Милевски се соочува со многу проблеми, но, ...

Македонија да и покаже на Грузија КОЈ Е КОЈ: Одиме на нова победа!

SportSport - 23.09.2022

Иако “десеткувана“, иако “ранета“, сепак Македонија нема намера предвреме да се откаже од првото место во групата 4 во Лигата на Нации. Вечерва среде Тбилиси и гостуваме на силната Грузија која во последно време покажива драматичен напредок во ...

Милевски: Горд на она што го одигравме, а грешките се составен дел од фудбалот

SportSport - 23.09.2022

Дефинитивниот крах во оваа Лига на Нации за нашиот национален фудбалски тим се случи вечерва во Тбилиси. Македонија загуби од Грузија со 2:0 во дуел во кој, требаше мораше да покажеме дека оној дебакл од Скопје од 0:3 и грешките кои тогаш се случија ...

Вечерва сите пред малите екрани, да навиваме за Македонија, сакаме победа против Грузија!

Sport M - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 18 часот во Тбилиси и гостува на Грузија во рамки на претпоследниот натпревар во групата 4 од Ц-Дивизијата во Лигата на нации. Македонскиот состав предводен од селекторот Благоја Милевски најави дека ...

На Македонија ѝ е потребно чудо во Тбилиси за да биде прво место во групата

Спортманија - 23.09.2022

До септември 2020 година селекциите на Македонија и Грузија никогаш се немаа сретнато на фудбалскиот терен, а во последниве две години тоа се ривали кои водат многу значајни битки. На 8 септември 2020 година Македонија првпат гостуваше во Тбилиси и ...

За утеха ни остана само статистиката, Грузија слави три во едно (Фото)

Спортманија - 23.09.2022

Македонија беше подобра од Грузија во сите важни статистички категории, но сепак е поразена со 2:0 во Тбилиси и остана без шанси за првото место во четвртата група од Ц сегментот во Лигата на Нации.

Што и треба на Македонија за да заврши прва во групата!?

SportSport - 23.09.2022

Вечрва од 18 часот во Тбилиси нашата најдобра репрезентација и гостува на Грузија во меч од 5.коло во Лигата на Нации во сегментот Ц во групата 4. По изминатите четири кола Македонија се наоѓа на второто место на табелата со 7 бодови, додека прва е ...

Милевски по новиот пораз од Грузија: Горд сум како одигравме, заслуживме повеќе

24Фудбал - 23.09.2022

Селекторот на Македонија, Боби Милевски по новиот пораз од Грузија вели дека е горд на она што го прикажале неговите избраници и смета дека заслужиле повеќе. Македонија вечерва доживеа нов пораз од Грузија, овој пат загубои со 2-0 во Тбилиси и на ...

Тбилиси го напуштаме поразени, победнички да завршиме во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportSport - 23.09.2022

Во претпоследниот натпревар во ова издание на УЕФА Лигата на нации, Македонија поразена на гостувањето кај Грузија со 2:0. Избраниците на Благоја Милевски, џабе ги имаа статистичките бројки во своја полза, кога резултатски минавме лошо.

Ќе ги нападнеме со Миовски и Ристовски во шпицот

SportSport - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација денеска од 18:00 часот на Националниот стадион во Тбилиси ќе го одигра претпоследниот дуел од актуелната Лига на Нации против домашната Грузија. Нашиот состав ќе биде нешто видоизменет во однос на претходните ...

Уметничкиот впечаток – ОК, но триумф – ЈОК (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МакФудбал - 23.09.2022

МАКФУДБАЛ во Тбилиси, Фудбалската репрезентација на Македонија загуби со 2-0 на гостувањето во Тбилиси од Грузија и дефинитивно не може да заврши на првото место во групата од Лигата на нации.

Дополнителни проблеми за селекторот Милевски: Трајковски има настинка, Велковски е повреден

TopSport - 23.09.2022

Топспорт во Тбилиси, Никола Ѓуровски Фудбалската репрезентација на Македонија денеска (18 часот) во Тбилиси игра против Грузија. Тоа е претпоследен натпревар од годинашното издание во Лигата на нации, а селекторот Благоја Милевски се соочува со ...

Тбилиси – 12.11.2020: Македонија се радуваше на пласман на ЕП, а Грузија ПЛАЧЕШЕ! (ВИДЕО)

SportSport - 23.09.2022

Во пресрет на вечерашниот дуел од 5.коло во групата 4 во Лигата на Нации, во сегментот Ц малку да се навратиме низ историјата на меѓусебните дуели. Досега Македонија одиграла четири меча со Грузија и има една победа, но таа е златна победа и тоа ...

На Македонија и треба три разлика против Грузија за пак да се надева на бараж за ЕП

Lider - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 18 часот во Тбилиси и гостува на Грузија во рамки на претпоследниот натпревар во групата 4 од Ц-Дивизијата во Лигата на нации. Македонскиот состав предводен од селекторот Благоја Милевски најави дека ...

Милевски: Горд сум на фудбалерите, загубивме по наши грешки а заслуживме многу повеќе

Нетпрес - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација ги загуби шансите преку Лигата на нации да се најде во плеј-офот за пласман на Европското првенство во 2024 година. Нашите најдобри фудбалери предводени од селекторот Благоја Милевски загубија на гостувањето кај ...

Милевски: Доминиравме 90 минути, а загубивме на наши грешки

Република - 23.09.2022

Резултатот 2:0 во корист на Грузија ги реши дилемите за првото место во групата. Грузијците одат понатаму и преку бараж ќе бркаат шанса за Европското првенство 2024. Селектрот на македонската репрезентација Благоја Милевски е задоволен од играта на ...

Македонските фудбалери вечерва ѝ гостуваат на Грузија во Лигата на нации, в понеделник се соочуваат со Бугарија во ...

Денешен - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 18 часот во Тбилиси и гостува на Грузија во рамки на претпоследниот натпревар во групата 4 од Ц-Дивизијата во Лигата на нации. Македонскиот состав предводен од селекторот Благоја Милевски најави дека ...

Македонија по три бода во Тбилиси

Н.Македонија - 23.09.2022

Македонија денеска (18 часот) ѝ гостува на Грузија во Тбилиси, во рамките на петтото коло во фудбалската Лига на нации (ЛН), лига Ц, група четири. Битен, можеби најважен меч годинава за Македонија, бидејќи ѝ одговара само победа за да остане во ...

Вечерва сите сме Македонија: Бркаме три разлика против Грузија

Република - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 18 часот во Тбилиси и гостува на Грузија во рамки на претпоследниот натпревар во групата 4 од Ц-Дивизијата во Лигата на нации. Македонскиот состав предводен од селекторот Благоја Милевски најави дека ...

Македонија и гостува на Грузија во Лигата на нации – Трајковски трет ден со температура, Велковски повреден

Нетпрес - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 18 часот во Тбилиси и гостува на Грузија во рамки на претпоследниот натпревар во групата 4 од Ц-Дивизијата во Лигата на нации. Македонскиот состав предводен од селекторот Благоја Милевски најави дека ...

Дополнителни проблеми за селекторот Милевски: Трајковски има настинка, Велковски е повреден

Точка - 23.09.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска (18 часот) во Тбилиси игра против Грузија. Тоа е претпоследен натпревар од годинашното издание во Лигата на нации, а селекторот Благоја Милевски се соочува со многу проблеми.

Вечерва сите пред малите екрани, да навиваме за Македонија, сакаме победа против Грузија!

Zoom - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 18 часот во Тбилиси и гостува на Грузија во рамки на претпоследниот натпревар во групата 4 од Ц-Дивизијата во Лигата на нации. Македонскиот состав предводен од селекторот Благоја Милевски најави дека ...

Македонските фудбалери и гостуваат на Грузија во Лигата на нации

MakPress - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 18 часот во Тбилиси и гостува на Грузија во рамки на претпоследниот натпревар во групата 4 од Ц-Дивизијата во Лигата на нации. Македонскиот состав предводен од селекторот Благоја Милевски најави дека ...

Алиоски: „Сонот за пласман на Европско беше од овде, ќе се обидеме да победиме денес против Грузија!“

Порта - 23.09.2022

Македонската А репрезентација денес во 18:00 часот во Тбилиси го игра натпреварот од 5. коло во групата од Лига на нации против домашната Грузија. На официјалната прес-конференција пред новинарите говореа селекторот Благоја Милевски и ...

Милевски и Алиоски од Тбилиси: Дојдовме по победа

MakPress - 23.09.2022

Победнички амбиции пред утрешниот натпревар против Грузија во рамки на претпоследното коло во Лигата на нации искажаа македонскиот селектор Благоја Милевски и репрезентативецот Езѓан Алиоски на вечерашната официјална прес-конференција во Тбилиси.

Пораз во Грузија, пласман на ЕП ќе бараме на редовните квалификации

PressingTV - 23.09.2022

Македонија поразена на гостувањето во Грузија со 2-0. Иако ни беше потребна победа со три разлика во Скопје се враќаме до два негатива. Македонија не играше лошо во Тбилиси, создаваше шанси но едноставно топката не сакаше во гол.

Македонија вечерва брка три разлика против Грузија

PressingTV - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 18 часот во Тбилиси и гостува на Грузија во рамки на претпоследниот натпревар во групата 4 од Ц-Дивизијата во Лигата на нации. Македонскиот состав предводен од селекторот Благоја Милевски најави дека ...

Македонските фудбалери и гостуваат на Грузија во Лигата на нации

Опсервер - 23.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 18 часот во Тбилиси и гостува на Грузија во рамки на претпоследниот натпревар во групата 4 од Ц-Дивизијата во Лигата на нации. Македонскиот состав предводен од селекторот Благоја Милевски најави дека ...

МТВ ќе ги пренесува мечевите на Македонија со Грузија и Бугарија

МКД - 22.09.2022

Македонската телевизија обезбеди директни преноси за последните два натпревари на нашата репрезентација од Лигата на нации, дуелите против Грузија и Бугарија. Досега натпреварите на Македонија се пренесуваа на Арена спорт, но МТВ успеа да договори ...

Сањол: Македонија беше фаворит, сега ние сами решаваме за првото место

МКД - 22.09.2022

Селекторот на Грузија, Вили Сањол вели дека неговите фудбалери не смеат да влезат во мечот со Македонија мислејќи дека доволен им е само бод. Грузија со бод против Македонија ќе го завери првото место, но доволен ќе им биде и пораз од два гола ...

Милевски од Тбилиси: Тука дојдовме за да победиме

МКД - 22.09.2022

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски верува во победа на утрешниот меч од Лигата на нации против Грузија. На Македонија и треба чудо за да заврши на првото место во групата, победа против Грузија од три или повеќе ...

Алиоски: На овој стадион го остваривме сонот, сега доаѓаме по нов успех

МКД - 22.09.2022

Езгјан Алиоски вели дека Македонија е во Тбилиси по нов успех, знае дека ќе биде тешко но верува во победа. Македонија во Тбилиси го завери пласманот на историското Европско првенство, но утрешната задача ќе биде уште потешка.

Фудбалерите посакуваат нов успех во Тбилиси (Фотогалерија)

Макфакс - 22.09.2022

Топспорт во Тбилиси, Никола Ѓуровски Фото: ФФМ Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа официјалниот тренинг на стадионот на Динамо Тбилиси, во пресрет на утрешниот натпревар против Грузија, претпоследен во ова издание од Лигатата на нации.

Милевски: Дојдовме да победиме, не се навраќам на минатото

Телма - 22.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација утре од 18 часот во Тбилиси ќе го одигра претпоследниот натпревар во ова издание на Лигата на нации. “Се концентрирам како ќе функционира нашиот тим и како ние ќе функционираме против тим.

Милевски: Во Тбилиси дојдовме да победиме

Сител - 22.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација утревечер од 18ч игра против домашната Грузија натпревар од Лигата на нациите. Во Тбилиси ќе настапиме без Ристовски, Адеми, Етеми и Чурлинов. Селекторот Милевски најави шанса за помладите на прес конференцијата ...

Алиоски: Не сме под притисок, победа во Тбилиси ќе ни донесе уште подобра атмосфера

Слободен Печат - 22.09.2022

Македонската А репрезентација в петок (18.00 часот) ќе го игра претпоследниот натпревар од групата „4“ во Лигата „Ц“ на гостински терен против Грузија . Новиот играч на турскиот гигант Фенербахче, Езѓан Алиоски ги сподели очекувањата во пресрет на ...

Алиоски: Играме без притисок, мотивот на највисоко ниво

Телма - 22.09.2022

Езгјан Алиоски е еден од фудбалерите кои утре ќе се соочат со Грузија, а беше дел од тимот кој пред неполни две години го постигна најголемиот успех во историјата, пласманот на Светското првенство.

Милевски: Дојдовме да ја победиме Грузија, ќе се бориме додека постојат и најмали шанси

Слободен Печат - 22.09.2022

Македонската А репрезентација утре од 18.00 часот во Тбилиси ќе го игра натпреварот од петтото коло во групата од Лига на нации против домашната Грузија . На официјалната прес-конференција пред новинарите говореше селекторот Благоја Милевски .

ФОТО: Македонија го одржа официјалниот тренинг пред утрешниот дуел против Грузија

Слободен Печат - 22.09.2022

Македонската А репрезентација предводена од селекторот Благоја Милевски тренираше на теренот на „Динамо Арената“ во Тбилиси или „Борис Паичадзе“ . Во една добра атмосфера нашите најдобри играчи го очекуваат утрешниот натпревар од Лигата на нации ...

Словачки судија ќе ја дели правдата на мечот меѓу Грузија и Македонија

МКД - 22.09.2022

Словачкиот судија Иван Кружлиак ќе го суди утрешниот меч од Лигата на нации меѓу Грузија и Македонија кој се игра во Тбилиси. Мечот меѓу Грузија и Македонија е клучен за првото место во групата.

Сањол: Македонија е најдобриот тим во групата, но сега ние сами одлучуваме за првото место

Спортски - 22.09.2022

Од Тбилиси Јовица Симоноски Македонската репрезентација утре во Тбилиси го игра натпреварот против Грузија во рамките претпоследното коло од групната фаза во Лигата на Нации. На прес-конференцијата пред натпреварот селекторот на Грузија изјави дека ...

Грузијците манипулативно ги задоцнија македонските репрезентативци на тренинг, селекторот Милевски жестоко реагираше ...

Екипа - 22.09.2022

ЕКИПА во Тбилиси, Горан Бошев Македонската репрезентација во моментов го одработува официјалниот тренинг во Тбилиси пред утрешниот петти натпревар од Лигата на нациите со селекцијата на Грузија.

Сањол: Не смееме да започнеме со мисла дека ни треба само уште еден бод!

Gol.mk - 22.09.2022

Македонската фудбалска селекција ја чека уште еден важен натпревар во Лигата на нации. По поразот во Скопје од 0-3, избраниците на Благоја Милевски наострени за одмазда отпатуваа за Грузија и во Тбилиси ќе атакуваат на нова голема победа.

Сањол: Респект за Македонија, но сега ние сме лидери

Екипа - 22.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација утре гостува во Грузија во претпоследното коло од Лигата на Нации. Противникот кој е на врвот на групата мора да биде совладан со три гола разлика за дополнителни натпревари за пласман на ЕВРО 2024 година во ...

Дуелите со Грузија и со Бугарија ќе ги гледаме на МТВ!

Sport 1 - 22.09.2022

Преостанатите две средби од Лигата на нации, против Грузија на гости и во Скопје со Бугарија, ќе бидат емитувани во живо на националниот сервис. Уредникот на спортската редакција во МТВ, Драган Николовски, сподели дека обезбедени се правата се ...

Милевски: Важно е како ќе функционираме како тим, индивидуалци не добиваат натпревар

Екипа - 22.09.2022

ЕКИПА во Тбилиси Горан Бошев Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски на прес-конференција во Тбилиси пред мечот со Грузија ги искажа своите очекувања во пресрет на утрешниот меч кој почнува во 18:00 часот.

Убави вести: Натпреварите на Македонија против Грузија и Бугарија со директен пренос на МТВ!

Спортски - 22.09.2022

Последните два натпревари од групната фаза во Лигата на Нации во кои ќе играме против Грузија и Бугарија ќе ги гледаме во директен пренос на МТВ. Уредникот на спортската редакција на МТВ, Драган Николовски потврди дека националниот сервис ги ...

Невозможна мисија: За 30 години само една селекција победила над три разлика во Грузија

Екипа - 22.09.2022

ЕКИПА во Тбилиси, Грузија Горан Бошев Мисијата на Македонија утре ќе биде невозможна. Треба да се совлада Грузија со најмалку три разлика, за да се искачи на првото место во Лигата на Нации пред последното коло.

Грузијците потсетуваат, мечот Грузија – Македонија од 2020 година најгледан фудбалски настан во земјата

Спортски - 22.09.2022

Од Тбилиси Јовица Симоновски Македонските фудбалски репрезентативци се веќе во Тбилиси каде се подготвуваат за натпреварот во петок против Груија, во рамки на Лигата на Нации, во градот кој вечно ќе го паметиме по историскиот пласман првото Европско ...

Добри вести: Пресметките со Грузија и Бугарија ќе ги гледаме на МТВ

Дерби - 22.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација е пред два нови предизвици во Лигата на нации, дуели против Грузија и Бугарија кои се закажани за утре (Тбилиси) и за 26 септември (Скопје) Овие две средби ќе можеме конечно да ги гледаме на националниот сервис ...

Веќе ни има судено: Словачки арбитар ќе ја дели правдата во Тбилиси

Дерби - 22.09.2022

Македонската репрезентација е веќе во Тблиси каде утре ќе се соочи со Грузија во рамките на 5. коло во Лигата на нации. На нашиот тим му е потребна убедлива победа за да го преземе водството во групата, додека пак триумф од еден или два разлика ќе ...

Баражот Грузија – Македонија погледан и од финалето на ЕП

Екипа - 22.09.2022

ЕКИПА во Тбилиси Горан Бошев Македонија од Тбилиси обезбеди историја, обезбеди прво учество на Европско првенство во историјата. Со победата над Грузија на 12. ноември 2020 година, репрезентацијата успеа да се пласира на ЕВРО 2020, кое поради ...

Словачки судија ќе ни „свири“ во Тбилиси - Барди и компанија го паметат од Еуро 2017!

Sport 1 - 22.09.2022

Словачкиот судија Иван Кружлиак ќе ја дели правдата на утрешниот меч во Тбилиси помешу Грузија и Македонија, дерби пресметка за првото место во групата во Ц-дивизијата во Лигата на нациите, на кој десеткуваниот тим на црвено-жолтите ќе бркаат ...

Сањол: Сами сѐ решаваме, не смееме да влеземе против Македонија дека ни е доволен бод

Sport 1 - 22.09.2022

Француската легенда Вили Сањол посочи дека Грузија сама решава за првото место во групата во утрешното дерби со Македонија во претпоследното коло во третата сезона од Д-дивизијата во Лигата на нациите, но не смее неговите избраници да влезат во ...

Словакот Кружлиак ќе ни суди против Грузија во Тбилиси

Gol.mk - 22.09.2022

Познати се официјалните лица за натпреварот Грузија - Македонија во рамките од петтото коло на групната фаза на Лига Ц на Лигата на нации. Словачкиот судија Иван Кружлиак ќе биде на центарот во Тбилиси на дуелот утре попладне од 18:00 часот по ...

Фудбалерите ја почувствуваа „Динамо арена“: Стадионот кој носи незаборавни спомени од 2020. година (Фото)

Дерби - 22.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација го одработи официјалниот тренинг на „Динамо арена“ оваа вечер во Тбилиси, веднаш по одработената прес-конференција од страна на селекторот Благоја Милевски и дефанзивецот Џани Алиоски.

Алиоски: Не треба јас да сум мотивација за младите, повикот во репрезентацијата треба да биде мотив сам по себе!

Спортски - 22.09.2022

Од Тбилиси Јовица Симоноски Репрезентацијата на Македонија утре ја очекува натпреварот против Грузија во рамките од последното коло во Лигата на Нации. Противник на нашата селекција ќе биде Грузија со која во последните години одигравме неколку ...

Милевски: Грузија игра поразлично од баражот, a во Скопје не заслужија да победат

Екипа - 22.09.2022

ЕКИПА во Тбилиси Горан Бошев Анализирајќи ја селекцијата на Грузија, селекторот Благоја Милевски кажа дека тие играат многу поразлично од оној историски бараж за пласман на ЕП. Тој рече дека во моментов Грузија е во форма, но дека Македонија е ...

Mилевски: Да ги поправиме грешките и да докажеме дека Македонија игра добар фудбал!

Спортски - 22.09.2022

Oд Тбилиси Јовица Симоноски Македонската фудбалска репрезентација утре го игра натпреварот од претпоследното коло во Лигата на Нации, наш противник ќе ни биде добро познатата репрезентација на Грузија.

Милевски: Не се навраќам на минатото, дојдовме во Тбилиси да победиме!

Gol.mk - 22.09.2022

Селекторот Милевски никогаш немал толку многу проблеми за составување на тимот како пред овој двомеч од Лигата на нации против Грузија и Бугарија. Освен голманската позиција, каде што сигурен е Столе Димитриевски, сите други делови од тимот се ...

Фотогалерија: Местото кое ни буди прекрасни спомени – фудбалерите тренираа во Тбилиси

Спортски - 22.09.2022

Од Тбилиси Јовица Симоноски Веднаш по прес-конференцијата на која присуствуваа Благоја Милевски (тука) и Езгјан Алиоски (тука) , македонските фудбалери го одработија и официјалниот тренинг на Арената во Тбилиси.

Алиоски: Дојдовме тука да го повториме резултатот од минатото

Екипа - 22.09.2022

ЕКИПА во Тбилиси Горан Бошев Македонскиот национален тим, утре во Тбилиси ќе брка „чудо“ и победа со висока разлика за првото место во групата во Лигата на Нации. Мисијата е тешка, недостасуваат неколку играчи, но оптимистички најави доаѓаат од ...

Македонија е посилна од проблемите – безусловно на триумф против Грузија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 22.09.2022

ЕКИПА во Тбилиси, Горан Бошев Македонската репрезентација го одработи официјалниот тренинг во Тбилиси пред утрешниот натпревар со Грузија во Лигата на нации. Македонија ја чека клучниот натпревар во битката за првото место во групата, иако е јасно ...

Алиоски: Тука го остваривме сонот, сега дојдовме по нов успех!

Sport 1 - 22.09.2022

Македонскиот репрезентативен лев бек Езџјан Алиоски порача дека Македонија е дојдена во Тбилиси по нов успех, откако пред 22 месеци на истиот стадион беше остварен сонот и изборен историскиот прв настап на едно големо натпреварување, Еуро 2020.

Алиоски: Добро го паметиме овој стадион, тука си ги остваривме нашите соништа

Дерби - 22.09.2022

Друштво на селекторо Боби Милевски на прес-конференцијата во Тбилиси му правеше Џани Алиоски, фудбалерот кој е еден од најредовните во македонската фудаблска репрезентација и кој направи голем трансфер во Фенербахче.

Кашиа: Сега сме во друго расположение, не сакам да се сеќавам на поразот во финалето

Sport 1 - 22.09.2022

Капитенот на грузиската фудбалска репрезентација, Гурам Кашиа посочи во пресрет на пресметката со Македонија утре попладне од 18 часот во Тбилиси дека не сака да се навраќа и да се сеќава на болниот и кошмарен пораз во финалето од баражот за Еуро ...

Македонија без поддршка во Тбилиси, Грузија ќе „лета“ пред повеќе од 50.000 гледачи

Екипа - 22.09.2022

ЕКИПА во Тбилиси Горан Бошев Македонската селекција е позната по тоа што секаде низ Европа има поддршка од фанови. Меѓутоа утре нема да биде така во Тбилиси. Поради далечината и поради тоа што во Тбилиси живеат малку Македонци, ќе нема гостински ...

Нема небитен натпревар на репрезентацијата, Грузија е само нов почеток!

Gol.mk - 22.09.2022

За нас среќниот Тбилиси ни носи трета важна станица во развојот на националниот тим. Иако шансите за пласман на првото место во групата на Лигата на нации ни се минимални, тоа не значи дека загубени се опциите за пласман на Европското првенство ...

Милевски и Алиоски од Тбилиси: Дојдовме по победа

ТВ21 - 22.09.2022

Победнички амбиции пред утрешниот натпревар против Грузија во рамки на претпоследното коло во Лигата на нации искажаа македонскиот селектор Благоја Милевски и репрезентативецот Езѓан Алиоски на вечерашната официјална прес-конференција во Тбилиси.

Составот „енигма“, желбата извесна, Македонија ќе игра на победа против Грузија

Фактор - 22.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација утре ја очекува дуел со Грузија, претпоследен меч во Лигата на нации, актуелна борбата за првата позиција, шансите постојат, предноста е на страната на нашиот утрешен противник.

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија го одработи официјалниот тренинг, дојдовме по победа против Грузија

Фактор - 22.09.2022

Ослабени но мотивирани, Македнија го одработи единствениот официјален тренинг во Тбилиси, утре портив Грузија бркаме победа за да останеме во игра за првата позиција во групата. Атмосферата во тимот е одлична и покрај отсуствата на дел од ...

ФОТО: МТВ обезбеди преноси од мечевите Грузија -Македонија и од Скопје, Македонија -Бугарија

Фактор - 22.09.2022

Добри вести за македонската спортска јавност, последните два дуела на македонската репрезентација во Лигата на нации, покрај на Аренаспорт, ќе се емитуваат и на националниот сервис, на МТВ 1! Од МТВ објавија на социјалните мрежи дека се обезбедини ...

Селекторот на Грузија предупредува но и порачува: Се зависи од нас, иако Македонија има квалитетен тим

Фактор - 22.09.2022

Грузија е домаќин на Македонија во Тбилиси, претпоследен меч во Лигата на нации за двете селекции. Селекцијата на Грузија е прва со 3 бода предност во однос на Македонија, со нерешен резултат или победа го заверуваат пласманот во плејофот.

Алиоски: Не сме под притисок, победа над Грузија ќе ни донесе поголема мотивација

Курир - 22.09.2022

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езѓан Алиоски ги сподели очекувањата во пресрет на утрешниот меч во Лигата на нации . – Го исполнивме сонот овде, се пласиравме на Европско првенство, но тоа е веќе зад нас.

Милевски: Ние ќе дадеме се од себе да презентираме дека Македонија игра добар фудбал

Курир - 22.09.2022

Пред мечот со селекцијата на Грузија, селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски изјави дека тие играат многу поразлично од оној историски бараж за пласман на ЕП.Во моментов Грузија е во форма, но Македонија е дојдена тука ...

Алиоски: Дресот на репрезентацијата е мотив сам по себе, сите ќе дадеме се за победа

Фактор - 22.09.2022

Македонија ослабена и гостува на Грузија, иако недостасуваат неколку стандардни првотимци од националниот тим, императив е добар резултат во Тбилиси. Езгијан Алиоски, најавува дека сите во репрезентацијата се подготвени за овој предизвик.

Алиоски: Знаеме дека ќе играме пред полн стадион, дојдовме да покажеме дека сме спремни за победа

Фактор - 22.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација утре и гостува на Грузија, нашиот национален тим е Тбилиси од вчера, одржан и официјалниот тренинг. „Знаеме дека ќе играме пред полн стадион, но ова е друг натпревар од оној кога игравме пред празни трибини кога ...

Милевски: Во Грузија сме тука да победиме, да не мислевме така, немаше ни да дојдеме !

Фактор - 22.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација утре и гостува на Грузија, нашиот национален тим е Тбилиси од вчера, одржан и официјалниот тренинг. Селекторот Благоја Милевски иако се соочува со многу повредени фудбалери, капитенот Ристовски, Адеми,Чурлинов, ...

Гурам Кашиа: Не сакам да се сеќавам на поразот од Македонија во финалето на баражот за ЕП!

SportSport - 22.09.2022

Капитенот на репрезентацијата на Грузија Гурам Кашиа, исто како селекторот Вили Сањол, имаше свое видување за тоа какви се очекувањата пред утрешниот меч во Тбилиси, меѓу неговата селекција и Македонија, во меч од Лигата на Нации.

Алиоски: На овој стадион го остваривме сонот, сега доаѓаме по нов успех

24Фудбал - 22.09.2022

Езгјан Алиоски вели дека Македонија е во Тбилиси по нов успех, знае дека ќе биде тешко но верува во победа. Македонија во Тбилиси го завери пласманот на историското Европско првенство, но утрешната задача ќе биде уште потешка.

Македонија тренираше на стадионот што ни донесе најголема радост (Фотогалерија)

Спортманија - 22.09.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија го оддржа последниот тренинг пред дуелот со Грузија во Тбилиси. „Динамо Арена“ е стадионот на кој македонскиот фудбал испиша историски успех со победата во 2020 година и пласманот на Европското првенство.

Милевски: Ако мислевме дека не можеме да ја победиме Грузија тука, воопшто немаше да дојдеме!

Sport M - 22.09.2022

Македонската А репрезентација утре во 18:00 часот во Тбилиси го игра натпреварот од 5. коло во групата од Лига на нации против домашната Грузија. На официјалната прес-конференција пред новинарите говореа селекторот Благоја Милевски порача дека во ...

Дојде време за одмазда против Грузија за поразот во Скопје, напред „Рисови“ (ФОТО)

Sport M - 22.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација вечерва го имаше официјалниот тренинг пред утрешниот меч со Грузија кој се игра во 18:00 часот во рамките од Лигата на нации. Првиот меч во Скопје заврши со 0:3 за Грузијците и утре е можноста за ...

Конечно, директен пренос на МРТВ од мечевите на Македонија со Грузија и Бугарија

Sport M - 22.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација утре вечер со почеток во 18:00 часот и гостува на Грузија во рамките од Лигата на нации. Првиот меч во Скопје заврши со победа на Грузиците од 0:3. Во моментов Грузија е лидер со 10 бодови, а Македонија е втора ...

Словачки судија ќе ја дели правдата на мечот меѓу Грузија и Македонија

24Фудбал - 22.09.2022

Словачкиот судија Иван Кружлиак ќе го суди утрешниот меч од Лигата на нации меѓу Грузија и Македонија кој се игра во Тбилиси. Мечот меѓу Грузија и Македонија е клучен за првото место во групата.

МТВ ќе ги пренесува мечевите на Македонија со Грузија и Бугарија

24Фудбал - 22.09.2022

Македонската телевизија обезбеди директни преноси за последните два натпревари на нашата репрезентација од Лигата на нации, дуелите против Грузија и Бугарија. Досега натпреварите на Македонија се пренесуваа на Арена спорт, но МТВ успеа да договори ...

Натпреварите на Македонија против Грузија и Бугарија со директен пренос на МТВ!

SportSport - 22.09.2022

Стигна вест за македонските љубители на фудбалот. Најдобриот национален тим ги игра последните два натпревари од групната фаза во Лигата на Нации, а двата меча ќе бидат со директен пренос МТВ.

Грузија – Македонија бил речиси двојно погледан меч од финалето на ЕП меѓу Италија и Англија

Спортманија - 22.09.2022

Дуелот меѓу Грузија и Македонија одигран на 12 ноември 2020 година е најгледаниот спортски настан на телевизија во Грузија во последните две години, покажува направената анализа. Дуелот кој решаваше за тоа која селекција ќе оди на Европското ...

Баражот за ЕП најгледан фудбалски настан во Грузија

SportSport - 22.09.2022

Најважниот меч во сторијата на македонскиот фудбал, баражот за пласман на Европското првенство во 2020 година, кој го игравме против Грузија во Тбилиси, е најгледаниот фудбалски настан во последните две години во оваа земја.

Словакот Кружлиак ќе го суди мечот Грузија – Македонија

МакФудбал - 22.09.2022

Познати се официјалните лица за натпреварот Грузија – Македонија во петтото коло од Лига Ц на Лигата на нации. Словачкиот судија Иван Кружлиак ќе ја дели правдата во Тбилиси на утрешниот дуел.

Милевски: Дојдовме во Грузија за да победиме!

Спортманија - 22.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација утре ќе гостува во Тбилиси против Грузија, во меч од Лигата на нации. На Македонија потребно и е да победи, за да остане со шанси за првото место во групата, каде што сега се наоѓа токму Грузија.

Сањол: Македонија беше фаворит, сега ние сами решаваме за првото место

24Фудбал - 22.09.2022

Селекторот на Грузија, Вили Сањол вели дека неговите фудбалери не смеат да влезат во мечот со Македонија мислејќи дека доволен им е само бод. Грузија со бод против Македонија ќе го завери првото место, но доволен ќе им биде и пораз од два гола ...

Алиоски: Да се игра во националниот дрес, мотивацијата е огромна

Sport M - 22.09.2022

Македонија и гостува на Грузија утре вечер со почеток во 18 часот во обид да се реваншира за поразот во Скопје од 3:0. Ќе биде тешко, ако се знае дека селекторот Милевски за овој меч не може да смета на неколку репрезентативци, пред се капитенот ...

Вили Сањол: Пред почетокот на натпреварите Македонија беше најдобриот тим во групата!

SportSport - 22.09.2022

Во пресрет на утрешниот меч од 5.коло во нашата група во Лигата на Нации во сегменот -Ц, меѓу Грузија и Македонија, селекторот на домашната репрезентација Вили Сањол, попладнево ги искажа сите свои очекувања.

Алиоски: На овој стадион го остваривме сонот, сега сме дојдени по нов успех

Спортманија - 22.09.2022

Еден од најискусните во македонскиот состав, Езџан Алиоски верува во нов успех против Грузија. Популарниот Џани се присети на историскиот успех од пред речиси две години, но потсети дека тоа е минато и сега мора да се фокусираат за Македонија да ...

Милевски: Ако не сметаме дека сме способни за триумф не би биле тука

SportSport - 22.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација утре со почеток од 18:00 по македонско време на стадионот во Тбилиси го игра следниот дуел од тековната Лига на Нации. Противник ни е домаќинот Грузија, по многу нешта ривал со кого имаме нерасчистени сметки.

Милевски од Тбилиси: Тука дојдовме за да победиме

24Фудбал - 22.09.2022

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски верува во победа на утрешниот меч од Лигата на нации против Грузија. На Македонија и треба чудо за да заврши на првото место во групата, победа против Грузија од три или повеќе ...

Милевски: Во Грузија сме дојдени по победа

Спортклуб - 22.09.2022

Македонската А репрезентација утре во 18:00 часот во Тбилиси го игра натпреварот од 5. коло во групата од Лига на нации против домашната Грузија. На официјалната прес-конференција пред новинарите говореа селекторот Благоја Милевски и ...

Автобусите во Грузија: Ние доцниме 45 минути, а Бугарите имаа тешка сообраќајна несреќа!

SportSport - 22.09.2022

СПОРТМЕДИА во Тбилиси, Огнен Дојчиновски Навистина што се случува со автобусите во Тбилиси, поточно во Грузија. Како може една репрезентација како нашата, денеска да доцни на тренинг и тоа околу 45 минути? Навистина несфатливо.

Алиоски: Овде го остваривме сонот за ЕП, но ова е сосема поинаков натпревар

МакФудбал - 22.09.2022

МАКФУДБАЛ во Тбилиси, Фудбалската репрезентација на Македонија утре (18 часот) ќе и се спротистави на Грузија во Тбилиси во претпоследниот меч од тековниот циклус во Лигата на нации. По поразот (0-3) во Скопје, Македонија сонува за триумф со четири ...

Сањол: Македонија е одлична селекција, ја елиминира Италија на патот кон СП

МакФудбал - 22.09.2022

МАКФУДБАЛ во Тбилиси, Фудбалската репрезентација на Македонија утре (18 часот) ќе ги одмери силите против Грузија во претпоследниот меч од годинашното издание на Лигата на нации. По триумфот во Скопје (0-3), на Грузијците им е доволен и бод за да го ...

Македонија тренираше на Арената во Тбилиси: Спремни сме да покажеме што знаеме! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportSport - 22.09.2022

Малку нервозни, но со верба во себе и амбиција да покажат што знаат, нашите репрезентативци вечерва го одработија тренингот на Арената во Тбилиси и тоа во пресрет на утрешниот меч против домашната Грузија од Лигата на Нации.

Грузијците утре ќе имаат едно многу силно оружје што пред две години многу им фалеше

Спортманија - 22.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација е во Грузија, местото каде што пред речиси две години ја оствари веројатно најважната победа во историјата. На 12 ноември 2020 година, Македонија славеше во Тбилиси со 1:0 во мечот кој одлучуваше за пласман на ...

Голема е болката на Грузијците: Да ги победиме Македонците и да се реваншираме за историскиот неуспех

Спортманија - 22.09.2022

Ника Квеквескири беше дел од составот на Грузија што претрпе исклучително болен пораз од Македонија во историски меч за пласман на Европско првенство. Во Тбилиси на 12. ноември во 2020 година во финалниот бараж меч од Д сегментот во Лигата на Нации, ...

Фудбалерите посакуваат нов успех во Тбилиси (Фотогалерија)

TopSport - 22.09.2022

Топспорт во Тбилиси, Никола Ѓуровски Фото: ФФМ Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа официјалниот тренинг на стадионот на Динамо Тбилиси, во пресрет на утрешниот натпревар против Грузија, претпоследен во ова издание од Лигатата на нации.

Тбилиси секогаш ќе ни буди победничко чувство (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МакФудбал - 22.09.2022

МАКФУДБАЛ во Тбилиси, Фото: ФФМ Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа официјалниот тренинг на стадионот на Динамо Тбилиси во пресрет на утрешниот натпревар од Лигата на нации против Грузија.

МИЛЕВСКИ: Грузија е во форма, но ние дојдовме по три бода

Денешен - 22.09.2022

Пред мечот со селекцијата на Грузија, селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски изјави дека тие играат многу поразлично од оној историски бараж за пласман на ЕП.

Милевски и Алиоски од Тбилиси: Дојдовме по победа

Независен - 22.09.2022

Победнички амбиции пред утрешниот натпревар против Грузија во рамки на претпоследното коло во Лигата на нации искажаа македонскиот селектор Благоја Милевски и репрезентативецот Езѓан Алиоски на вечерашната официјална прес-конференција во Тбилиси.

Добри вести: Пресметките со Грузија и Бугарија ќе ги гледаме на МТВ

Точка - 22.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација е пред два нови предизвици во Лигата на нации, дуели против Грузија и Бугарија кои се закажани за утре (Тбилиси) и за 26 септември (Скопје). Овие две средби ќе можеме конечно да ги гледаме на националниот сервис ...

Алиоски од Грузија: Ќе се обидеме да победиме

Кајгана - 22.09.2022

На денешната официјална прес-конференција пред утрешниот натпревар на гости против Грузија присуствуваше фудбалерот Езѓан Алиоски. Македонија утре од 18 часот по македонско време го игра петтиот натпревар од сезоната 2022/2023 во Лигата на нации, а ...

Веќе ни има судено: Словачки арбитар ќе ја дели правдата во Тбилиси

Точка - 22.09.2022

Македонската репрезентација е веќе во Тблиси каде утре ќе се соочи со Грузија во рамките на 5. коло во Лигата на нации. На нашиот тим му е потребна убедлива победа за да го преземе водството во групата, додека пак триумф од еден или два разлика ќе ...

(Фото) Фудбалерите посакуваат нов успех во Тбилиси

Точка - 22.09.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа официјалниот тренинг на стадионот на Динамо Тбилиси, во пресрет на утрешниот натпревар против Грузија, претпоследен во ова издание од Лигатата на нации.

Милевски и Алиоски од Тбилиси: Дојдовме по победа

Опсервер - 22.09.2022

– Победнички амбиции пред утрешниот натпревар против Грузија во рамки на претпоследното коло во Лигата на нации искажаа македонскиот селектор Благоја Милевски и репрезентативецот Езѓан Алиоски на вечерашната официјална прес-конференција во Тбилиси.

Македонските фудбалери заминаа за Тбилиси на дуел со Грузија

MakPress - 22.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација, откако утринава тренираше во Скопје, попладнево со чартер-лет замина за Тбилиси на дуел против Грузија во рамки на Лигата на нации. Македонските фудбалери му гостуваат на лидерот во групата 3 од Ц-Дивизијата во ...

Милевски и Алиоски: Дојдовме во Грузија за да победиме

Локално - 22.09.2022

Македонската А репрезентација утре во 18:00 часот во Тбилиси го игра натпреварот од 5. коло во групата од Лига на нации против домашната Грузија. На официјалната прес-конференција пред новинарите говореа селекторот Благоја Милевски и ...

Репрезентативците подготвени за грузискиот предизвик

Макфакс - 21.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација отпатува за Тбилиси, каде што в петок ќе се судри со Грузија, фаворитот за првото место во нашата група во Лигата на нации, каде што ни требаат три поени пред домашниот дуел со Бугарија во понеделник.

Кашија: Ќе биде тешко во Тбилиси, Македонија има добра репрезентација

Слободен Печат - 21.09.2022

Противникот на македонската А репрезентација, Грузија исто така се подготвува за важниот натпревар в петок кој може многу да одлучи за првото место во групата „4“ од Лигата Ц“ во Лигата на нации .

Македонските фудбалери летнаа кон Тбилиси (ФОТО)

МКД - 21.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација тргна кон Грузија каде во петок го игра претпоследниот натпревар од Лигата на нации. Македонските фудбалери имаат тешка мисија да го надополнат тоа што го испуштија во Скопје, потребна ни е победа со најмалку ...

„Ова е специјален меч за нас против Македонија за да ја комплетираме одмаздата!“

Sport 1 - 21.09.2022

Грузија нема проблеми како Македонија, па после три победи и едно реми во јуни, сега со 55 илјади навивачи зад себе, ќе се обидат најмалку со реми задутре против нашата селекција да го заверат првото место и со тоа баражот за пласман на Еуро 2024 во ...

Како до прво место: Четири разлика нѐ носи на врвот, со три ќе биде – весела математика!

Sport 1 - 21.09.2022

Македонија ја чекаат последните 180 минути од третата сезона во Лигата на нации и двата клучни мечеви со Грузија во петок во Тбилиси (18 часот) и со Бугарија во понеделник во Скопје (20.45 часот), пресметки кои црвено-жолтите мора да ги добијат во ...

Искусниот играч за врска на Грузија се уште има нерасчистени сметки со Македонија: Ова е специјален меч за навивачите

Дерби - 21.09.2022

Грузиската фудаблска репрезентација се подготвува за петтиот предизвик во овој квалификациски циклус во Лигата на нации, а мора да се напомене дека јавноста во оваа земја со големо нетрпение го чека натпреварот против Македонија, противник кој им ...

ФОТО: Милевски и „рисовите“ летнаа со сон за подвиг во Тбилиси

Gol.mk - 21.09.2022

По утринскиот тренинг во Скопје , македонската фудбалска репрезентација замина за Тбилиси, каде в петок ќе го одигра претпоследниот натпревар од групниот сегмент на Лигата на нации. Гостувањето кај Грузија ќе ни даде одговор на многу прашања околу ...

Фудбалерите заминаа за Тбилиси – Дефинитивно и без Адеми против Грузија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 21.09.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија замина за Тбилиси, каде во петок ќе и гостува на репрезентацијата на Грузија во натпревар од 5. коло во новото издание во најмладото репрезентативно натпреварување на УЕФА, Лигата на нации.

Грузијците полни со самодоверба: Македонија е силен тим, но наша цел е првото место

Екипа - 21.09.2022

Фудбалската селекција на Грузија ги минува последните тренинзи пред закажаниот дуел со Македонија. Домаќините овојпат влегуваат со голема самодоверба, откако преходно остварија победа од 0-3 во Скопје.

Кашиа: Македонија е тежок ривал, сакаме да обезбедиме прво место на домашен терен

Gol.mk - 21.09.2022

Грузија се комплетира и последните тренинзи ги одржа со сите фудбалери кои ќе бидат на располагање за соочувањето против Македонија. Големиот должник на нашиот тим од овогодишното издание на Лигата на нации се надева на потврда на првото место со ...

Атанасов: Мора да бидиме агресивни, желни сме за успех

Дерби - 21.09.2022

Репрезентациите на Грузија и Бугарија се противници на Македонија во овој дел на Лигата на нации, натпревари по кои ќе се има чиста, јасна слика за ситуацијата во групата 4 (Лига Ц) во која е уште Гибралтар.

„Црвено-жолтите“ стигнаа во Тбилиси: Многу проблеми, но целта останува иста – Победа над Грузија (ФОТО)

Екипа - 21.09.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија стигна во Тбилиси каде во петок ќе и гостува на селекцијата на Грузија во натпревар од 4. коло во најмладото европско репрезентативно натпреварување Лигата на нации.

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонската репрезентација патува за Грузија, одиме на победа во Тбилиси

Фактор - 21.09.2022

Македонската репрезентација денес патува за Тбилиси, в петок со Грузија го играме претпоследнит меч во Лигата на нации. Македонија бара победа во Тбилиси и покрај сите проблеми со повредени играчи, Ристовски, Адеми, Чурлинов, Етеми...

Македонските фудбалери патуваат за Тбилиси, познати судиите за мечот со Грузија

Фактор - 21.09.2022

Некомплетни поради поверди, македонската фудбалска експедиција патува денес за Грузија, в петок во Тбилиси го играме претпоследниот меч во Лигата на нации, сегмент „Ц“. На Македонија и се потребни две победи, против Грузија и Бугарија, првиот ме во ...

Македонските фудбалери заминаа за Тбилиси на дуел со Грузија

ТВ21 - 21.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација, откако утринава тренираше во Скопје, попладнево со чартер-лет замина за Тбилиси на дуел против Грузија во рамки на Лигата на нации. Македонските фудбалери му гостуваат на лидерот во групата 3 од Ц-Дивизијата во ...

Македонските фудбалери заминаа за Тбилиси на дуел со Грузија

Курир - 21.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација, откако утринава тренираше во Скопје, попладнево со чартер-лет замина за Тбилиси на дуел против Грузија во рамки на Лигата на нации. Македонските фудбалери му гостуваат на лидерот во групата 3 од Ц-Дивизијата во ...

ФОТО: Македонската репрезентација е во Тбилиси, во петок одиме на победа против Грузија

Фактор - 21.09.2022

Македонската репрезетација пристигна во Тбилиси, в петок со Грузија го играме претпоследнит меч во Лигата на нации. Атмосферата пред поаѓањето е одлична, и покрај сите проблеми, одиме на победа против Грузија.

Фудбалерите пристигна во Тбилиси

Курир - 21.09.2022

Фудбалерите со стручниот штаб пристигнаа во Тбилиси за натпреварот во петок против Грузија. Сепак и покрај проблемите сигурно дека македонските репрезентативци нема да се откажат и веруваат во победа која ни е единствена опција за да останеме во ...

Капитенот на Грузија е сигурен во успех: Пред 55 илјади навивачи сме непобедливи

Спортманија - 21.09.2022

Грузијците имаат одлична атмосфера пред мечот со Македонија задутре во Тбилиси, а во дербито од петтото коло во Лигата на нациите очекуваат и десетти меч по ред без пораз. Грузија ја чека Македонија во пеколна атмосфера, пред скоро 55 илјади публика ...

„Рисовите“ слетаа во топлиот Тбилиси и се надеваат на нов успех против Грузија (ФОТО)

Спортманија - 21.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација слета во Тбилиси каде што ќе го одигра мечот од Лигата на нации против Грузија. Времето во главниот град на оваа земја за повеќе од десеттина степени потопло од Скопје, а нашите репрезентативци како и секогаш ...

Македонија летна за Тбилиси: Одиме по три бода! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportSport - 21.09.2022

Нашата најдобра фудбалска репрезентација предводена од селекторот Благоја Милевски, со чартер авион, попладнево отпатува од Скопје за Тбилиси. Во петок на „Динамо Арената“ во главниот град на Грузија, со почеток од 18 часот, и гостуваме на домашната ...

Македонските фудбалери заминаа за Тбилиси на дуел со Грузија (ФОТО)

Sport M - 21.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација, откако утринава тренираше во Скопје, попладнево со чартер-лет замина за Тбилиси на дуел против Грузија во рамки на Лигата на нации. Македонските фудбалери му гостуваат на лидерот во групата 3 од Ц-Дивизијата во ...

Репрезентативците подготвени за грузискиот предизвик

TopSport - 21.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација отпатува за Тбилиси, каде што в петок ќе се судри со Грузија, фаворитот за првото место во нашата група во Лигата на нации, каде што ни требаат три поени пред домашниот дуел со Бугарија во понеделник.

Подмладената Македонија го напаѓа Тбилиси (ФОТО)

МакФудбал - 21.09.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија патува за Тбилиси на дуел против Грузија, претпоследен од овој циклус во Лигата на нации. Селекторот Благоја Милевски се соочи со неколку отсуства, капитенот Стефан Ристовски, Аријан Адеми, Дарко Чурлинов, ...

Гурам Кашиа: Ќе биде тешко, Македонија е добра селекција, сепак Грузија оди на победа!

SportSport - 21.09.2022

Во петок во Тбилиси, со почеток од 18 часот се игра натпреварот во Лигата на Нации меѓу Грузија и Македонија. Секако дека по оние скопски 0:3 за нас работата се комплицира, сепак сеуште ништо не е загубено.

Фудбалерите стигнаа во Тбилиси: Се прави стратегија за дуелот в петок

SportSport - 21.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација веќе е во Тбилиси, каде в петок ја очекува претпоследниот натпревар во тековното издание на Лигата на нации. Нашата селекција денеска од Скопје отпатува за Грузија на клучниот меч во трката со Грузијците за ...

Македонските фудбалери летнаа кон Тбилиси (ФОТО)

24Фудбал - 21.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација тргна кон Грузија каде во петок го игра претпоследниот натпревар од Лигата на нации. Македонските фудбалери имаат тешка мисија да го надополнат тоа што го испуштија во Скопје, потребна ни е победа со најмалку ...

Фудбалерите се на аеродром и чекаат полетување, во Тбилиси ги чека „пекол“ од 30 степени (Фото галерија)

Спортманија - 21.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација е во очекување на полетувањето кон Тбилиси, каде што в петок игра меч со Грузија од Лигата на нациите. Фудбалерите, стручниот штаб и сите останати од експедицијата која ќе биде во авионот, веќе пристигнаа на ...

Јани Атанасов пред Грузија и Бугарија: Мора да бидеме агресивни!

Sport M - 21.09.2022

Македонската репрезентација ги продолжува подготовките за натпреварите против Грузија (Тбилиси, 23. септември) и Бугарија (Скопје, 26. септември) од групата 3 во Лига на нации. Репрезентативецот Јани Атанасов вели дека фудбалерите кои ќе добијат ...

Бабунски: Треба да бидеме поефикасни

Н.Македонија - 21.09.2022

Многу проблеми за селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, пред последните два натпревара во третата сезона на Лигата на нациите (ЛН), решавачки за пласман на првото место во групата, против Грузија на гости во Тбилиси ...

Репрезентацијата во фудбал пристигна во Тбилиси

Нетпрес - 21.09.2022

Фудбалерите со стручниот штаб пристигнаа во Тбилиси за натпреварот во петок против Грузија. Сепак и покрај проблемите сигурно дека македонските репрезентативци нема да се откажат и веруваат во победа која ни е единствена опција за да останеме во ...

Македонските фудбалери заминаа за Тбилиси на дуел со Грузија

Опсервер - 21.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација, откако утринава тренираше во Скопје, попладнево со чартер-лет замина за Тбилиси на дуел против Грузија во рамки на Лигата на нации. Македонските фудбалери му гостуваат на лидерот во групата 3 од Ц-Дивизијата во ...

Атанасов: Мора да бидеме агресивни против Грузија во Тбилиси

Слободен Печат - 20.09.2022

Македонската А репрезентација ги продолжува подготовките за натпреварите против Грузија (Тбилиси, 23 септември) и Бугарија (Скопје, 26 септември) од групата „3“ во Лига на нации . Репрезентативецот Јани Атанасов вели дека фудбалерите кои ќе добијат ...

Атанасов: Жедни сме за успех и докажување

МКД - 20.09.2022

Македонскиот репрезентативец, Јани Атанасов се надева дека тој и соиграчите ќе покажат агресивност и желба за три бода во Грзуија. Играчот на Хајдук, Јани Атанасов вели дека и покрај тоа што Македонија не е комплетна тие што ќе играат ќе го дадат ...

Атанасов: Со голема борбеност и агресивност до победа против Грузија

Макфакс - 20.09.2022

Mакедонскиот репрезентативец Јани Атанасов верува дека Македонија може да оствари победи на последните натпревари од Лигата на нации, против Грузија во Тбилиси и против Бугарија во Скопје.

Фазлагиќ: Да веруваме дека можеме да бидеме првопласирани во групата

Слободен Печат - 20.09.2022

Македонската А репрезентација се подготвува за двата нови натпревари во Лигата на нации, на 23 септември во Тбилиси против Грузија (18.00 часот) и на 26 септември во Скопје против Бугарија (20.45 часот).

Јани Атанасов: Имаме многу млади играчи жедни за докажување, селекторот може да смета на нас

Спортски - 20.09.2022

Пред натпреварот против Грузија кој е претпоследен во Лигата на Нации за оваа сезона Македонија се соочува со многу повреди, меѓутоа желбата за успех не изостанува. Јани Атанасов е еден од помладите наши репрезентативци кој ја чека својата шанса од ...

Атанасов: Тие што сме тука ќе дадеме се од себе за победа во Грузија

Екипа - 20.09.2022

Македонскиот национален тим утре патува во Грузија, каде во петок ќе брка победа од три и повеќе разлика, за да ги задржи шансите за првото место во групата. И покрај големите проблеми и отсуствата на неколку клучни играчи, репрезентативецот Јани ...

Атанасов: Не сме комплетни, ама гладни сме за успех – одиме на победа во Грузија!

Sport 1 - 20.09.2022

Поранешниот младински репрезентативец Јани Атанасов (Хајдук Сплит) посочи дека без оглед што Македонија е некомплетна со недостиг на низа фудбалери, сите што се моментно во националниот тим ќе дадат сѐ за успех во Тбилиси во првиот клучен меч од ...

Атанасов: Во Грузија ќе покажеме агресивност и желба за победа!

Gol.mk - 20.09.2022

Mладиот македонски репрезентативец Јани Атанасов бележи одлични игри во дресот на Хајдук и во одлична форма ќе ги пречека дуелите против Грузија и Бугарија во рамки од Лигата на нации. Пред патувањето за Тбилиси 22-годишниот играч за врска ветува ...

Подготовките за дуелите со Грузија и Словенија течат, голманите во фокусот на вниманието (ВИДЕО)

Дерби - 20.09.2022

Најдобрата македонска фудбалка репрезентација се подготвува за предизвиците во Лигата на нации, дуелите против Грузија и Бугарија закажани за 23 и 26 септември. Секако фокусот прво е ставен на битката во Тбилиси на која ни е потреба висока победа од ...

ВИДЕО: Како изгледаше последниот тренинг на македонската репрезентација пред патувањето во Грузија

Фактор - 20.09.2022

Македонската фудбалска го одработи денешниот тренинг пред патувањето за Тбилиси, каде во петок од 18 часот се среќаваме со Грузија, претпоследен меч во Лигата на нации. Македонија бара две победи од двете последни средби, триумф против Грузија и ...

Адеми отпаѓа за дуелите со Грузија и Бугарија, репрезентацијата денес со еден тренинг

Фактор - 20.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација денес ќе одработи еден тренинг, од 10-30 часот на теренот на ФФМ, утре се патува за Тбилиси, а во петок се среќаваме со Грузија. Селекторот Благоја Милевски по откажувањата поради повреди на Ристовски, Чурлинов, ...

Атанасов: Имаме одлични млади играчи што се жедни за успех

Курир - 20.09.2022

Јани Атанасов верува и во себе и во Македонија и очекува голема битка и победа во Тбилиси против Грузија на 23. септември. На Динамо арена ќе играме клучен меч за првото место и се освен убедлива победа дефинитивно ќе значи дека Македонија нема да ...

Јани Атанасов (ВИДЕО): Сакаме победа и три бода, се зависи од нас!

Фактор - 20.09.2022

Победа против Грузија е императив за Македонија, сакаме да се реваншираме за поразот од Скопје изразен со 3-0. Македонија се подготвува за гостувањето во Тбилиси, се ќе зависи од тимската игра, од напаѓачите се очекуваат голови, Јани Атанасов ветува ...

Дориан Бабунски: Сите што сме тука ќе покажеме квалитет

Спортклуб - 20.09.2022

Македонската репрезентација ги започна подготовките за натпреварите против Грузија (Тбилиси, 23. септември) и Бугарија (Скопје, 26. септември) од групата 3 во Лига на нации. Репрезентативецот Дориан Бабунски смета дека сите фудбалери кои се наоѓаат ...

Атанасов: Во Грузија ќе бидеме агресивни и желни за победа

МакФудбал - 20.09.2022

Mакедонскиот репрезентативец Јани Атанасов најавува агресивна игра на Македонија во Тбилиси што треба да донесе триумф против Грузијците. Тој вели дека помладите сили се подготвени да го надоместат отсуството на повредените фудбалери.

Јани Атанасов: Се надеваме на три бода од Тбилиси!

SportSport - 20.09.2022

Во петок во Тбилиси, со почеток од 18 часот по македонско време, нашата А-репрезентација во меч од Лигата на Нации, ќе и гостува на селекцијата на Грузија. Селекција која во Скопје пред неколку месеци ги искажа сите свои квалитети.

Атанасов: Со голема борбеност и агресивност до победа против Грузија

TopSport - 20.09.2022

Mакедонскиот репрезентативец Јани Атанасов верува дека Македонија може да оствари победи на последните натпревари од Лигата на нации, против Грузија во Тбилиси и против Бугарија во Скопје.

Повредите и отказите донесоа облаци, Македонија може да се разведри со победа против Грузија (Фото)

Спортманија - 20.09.2022

На Македонија и треба една вредна победа да се врати на победничкиот колосек со генерацијата што ни донесе многу радост и успеси и настап на Европско првенство и меч во финален бараж за Светско првенство.

Во Грузија ќе суди арбитерот со кој Македонија има едно реми на гостински терен

Спортманија - 20.09.2022

Словачкиот фудбалски судија Иван Кружлиак ќе биде главен делител на правдата на дуелот Грузија – Македонија, во дуелот од Лигата на нациите во Тбилиси. Кружлиак веќе има искуство со судење на македонската фудбалска репрезентација, и тоа на гостински ...

Словакот што ни судеше на Исланд, ќе ја дели правдата во Тбилиси!

SportSport - 20.09.2022

Иван Кружлиак од Словачка е делегиран за главен судија на мечот во Тбилиси во петок на кој и гостуваме на селекцијата на Грузија во Лигата на Нации. Колку за потсетување, тој исти судија ни судеше на мечот на Исланд во квалификациите за СП кој се ...

Атанасов очекува голема битка во Тбилиси: Ќе бидеме поагресивни, имаме одлични млади играчи што се жедни за успех ...

Спортманија - 20.09.2022

Јани Атанасов допрва треба да го потврди својот раскошен талент со добри настапи во А репрезентацијата, а играчот на сплитски Хајдук верува и во себе и во Македонија и очекува голема битка и победа во Тбилиси против Грузија на 23. септември.

Атанасов: Жедни сме за успех и докажување

24Фудбал - 20.09.2022

Македонскиот репрезентативец, Јани Атанасов се надева дека тој и соиграчите ќе покажат агресивност и желба за три бода во Грзуија. Играчот на Хајдук, Јани Атанасов вели дека и покрај тоа што Македонија не е комплетна тие што ќе играат ќе го дадат ...

Бабунски очекува победа против Бугарија

Република - 20.09.2022

Македонската репрезентација ги започна подготовките за натпреварите против Грузија (Тбилиси, 23. септември) и Бугарија (Скопје, 26. септември) од групата 3 во Лига на нации. Репрезентативецот Дориан Бабунски смета дека сите фудбалери кои се наоѓаат ...

Подготовките за дуелите со Грузија и Словенија течат, голманите во фокусот на вниманието

Точка - 20.09.2022

Најдобрата македонска фудбалка репрезентација се подготвува за предизвиците во Лигата на нации, дуелите против Грузија и Бугарија закажани за 23 и 26 септември. Секако фокусот прво е ставен на битката во Тбилиси на која ни е потреба висока победа од ...

Атанасов: Со голема борбеност и агресивност до победа против Грузија

Точка - 20.09.2022

Mакедонскиот репрезентативец Јани Атанасов верува дека Македонија може да оствари победи на последните натпревари од Лигата на нации, против Грузија во Тбилиси и против Бугарија во Скопје.

Дориан Бабунски: Да го покажеме нашиот квалитет, треба да бидеме поефикасни

MakPress - 20.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација ги започна подготовките за натпреварите против Грузија и Бугарија од групата 3 во Лигата на нации. Репрезентативецот Дориан Бабунски смета дека сите фудбалери кои се наоѓаат во тимот треба да го покажат својот ...

Дориан Бабунски: Важни играчи отсуствуваат, но подготвени сме да го дадеме максимумот

Макфакс - 19.09.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот Стефан Ристовски, но без Дарко Чурлинов и Валон Етеми, фудбалерите ќе се обидат да ...

Фазлагиќ: Мора да веруваме дека можеме до првото место во групата

МКД - 19.09.2022

Иако изгледа речиси невозможно, македонскиот репрезентативец, Енис Фазлагиќ вели дека треба да веруваме дека можеме да дојдеме до првото место во групата од Лигата на нации. Пред Македонија се последните два меча од ова издание во Лигата на нации, ...

Сањол повика 23 фудбалери, Грузијците ги предводи „наполитанецот“ Кварацхелија

Макфакс - 19.09.2022

Фудбалската репрезентација на Грузија е следниот ривал на Македонија во Лигата на нации. Грузијците денеска ги започнаа подготовките за септемвриските натпревари во Лигата на нации. Вили Сањол повика 23 играчи, од кои единствен дебитант е голманот ...

Сањол: Македонија е најсилен ривал во групата, би бил среќен ако завршиме на првото место

МКД - 19.09.2022

Селекторот на Грузија, француската фудбалска легенда, Вили Сањол очекува тежок меч против Македонија во Лигата на нации. Грузија во Скопје славеше со 3-0, ситуацијата во групата е таква да на Македонија и е потребно чудо за пласман на првото место.

Македонските фудбалери ги почнаа подготовките за мечевите со Грузија и Бугарија (ФОТО)

МКД - 19.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација од денеска се подготвува за престојните два меча од Лигата на нации против Грузија и Бугарија. Селекторот Благоја Милевски денеска ги построи повиканите фудбалери пред кои се два нови предизвици, дуелот во ...

Доријан Бабунски: Треба да го држиме темпото 90 минути и да бидеме поефикасни

МКД - 19.09.2022

Доријан Бабунски вели дека Македонија на престојните дуели со Грузија и Бугарија мора да го крене нивото на ефикасност. Македонските фудбалери имаа разочарувачки настап во Скопје против Грузија, пораз од 3-0 кој веројатно ќе биде клучен за првото ...

Бабунски пред мечот со Грузија: Да бидеме поефикасни, да го покажеме нашиот квалитет

Слободен Печат - 19.09.2022

Македонската А репрезентација ги започна подготовките за натпреварите против Грузија (Тбилиси, 23 септември) и Бугарија (Скопје, 26 септември) од групата „3“ во Лига на нации. Репрезентативецот Дориан Бабунски смета дека сите фудбалери кои се ...

Сањол: Македонија е најсилен противник во групата, но наша цел е првото место

Екипа - 19.09.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија го имаше првиот собир пресрет двата натпревари од Лигата на нации против Грузија (23. септември) и Бугарија (26. септември). Избраниците на Боби Милевски за прв противник во овој дел од Лигата на нации ќе ја ...

Фазлагиќ: Секако дека е реално да размислуваме на првото место во групата

Екипа - 19.09.2022

Фудбалерот од средниот ред на македонската репрезентација, Енис Фазлагиќ верува дека може до победи на последните два натпревари од Лигата на нации, против Грузија во Тбилиси и против Бугарија во Скопје.

Фазлагиќ: Размислуваме само на победа на двата натпревари

Gol.mk - 19.09.2022

Енис Фазлагиќ е свесен дека Македонија пред себе има два тешки дуели во завршницата од Лигата на нации, но верува дека тимот поседува квалитет да се избори за сите шест бода. До крајот на сезоната во најновото репрезентативно натпреварување на УЕФА ...

Фазлагиќ: Мораме да веруваме дека можеме да бидеме први во групата

Спортски - 19.09.2022

Maкедонската репрезентација во наредниот репрезентативен циклус ја очекуваат два натпревари против Грузија и Бугарија. Пред овие две средби селекторот Благоја Милевски се соочува со големи проблеми со повреди.

Сањол: Овој меч со Македонија може(би) ќе биде потежок од тој во Скопје!

Sport 1 - 19.09.2022

Француската легенда Вили Сањол, кормиларот на Грузија посочи дека претстојниот петочен меч со Македонија во претпоследното коло во Лигата на нации можеби ќе биде и потежок од тој во Скопје, на кој Грузијците славеа со 3-0 и направија голем исчекор ...

Бабунски: Да ги користиме шансите и да бидеме поефикасни против Грузија

Дерби - 19.09.2022

Македонската репрезентација ги почна подготовките за последните два предизвици во овој квалификациски циклус во Лигата на нации, во кој ќе ги одмериме силите со ривали кои не успеавме да ги победиме во првите пресметки.

Сањол: Македонија е најтешкиот противник, одиме по првото место во групата

Спортски - 19.09.2022

Денес репрезентацијата на Македонија го имаше првиот собир пред двата натпревари во Лигата на Нации против Грузија и Бугарија. Прво ќе се соочиме со Грузија на 23. септември во Тбилиси, а три дена подоцна ќе ја пречекаме Бугарија во Скопје.

Милевски ги стартуваше подготовките без осум стандардни репрезентативци, но со иста цел како и обично (Фото)

Дерби - 19.09.2022

По првиот собир рано денеска, македонските фудбалери ги добија првите совети од Благоја Милевски и на тренинг центарот, со што и офцијално започнаа подготовките за натперварот со Грузија. Македонија загуби убедливо на домашен терен од Грузијците во ...

Грузија за два дена распродаде 55.000 билети за мечот со Македонија (ФОТО)

Sport 1 - 19.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација ја чека пекол на „Динамо Арена“ во Тбилиси, зашто Грузија за нецели два дена го распродаде стадионот и навивачите ги разграбаа безмалку 55.000 влезници за пресметката на која очекуваат заверка на првото место во ...

Доријан Бабунски: Знаеме дека сме некомплетни, но до последен момент ќе се бориме за првото место во групата

Екипа - 19.09.2022

Македонската репрезентација денеска го означи почетокот на подготовките за последните два натпревари од Лигата на нациите против Грузија (23. септември) во Тбилиси и против Бугарија (26. септември) во Скопје.

Репрезентацијата се собра за Грузија и за Бугарија: Милевски без дури 8 фудбалери кои беа за мечевите со Италија и со ...

Екипа - 19.09.2022

Македонската репрезентација денеска го означи првиот собир за подготовките за последните два натпревари од Лигата на нации против Грузија (23. септември) во Тбилиси и против Бугарија (26. септември) во Скопје.

Милевски ги построи пулените и почна да ја кова стратегијата за напад на Тбилиси (ФОТО)

Sport 1 - 19.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација го одработи првиот тренинг и почна да ја гради тактиката за петочното гостување во Тбилиси кај Грузија, во битката за првото место во Лигата на нации.

ФОТО: Милевски ги подели првите совети, Македонија најавува атак на првото место

Gol.mk - 19.09.2022

Благоја Милевски денес ги собра репрезентативците и диригираше на првиот тренинг во пресрет на патувањето за Грузија. Нашата фудбалска репрезентација ќе се надигрува со Грузијците, а потоа и со Бугарија на домашен терен.

Доријан Бабунски: Мораме да бидеме поефикасни од првиот натпревар против Грузија!

Спортски - 19.09.2022

Репрезентацијата на Македонија денес ги започна подготовките за последните два натпревари во Лигата на Нации против Грузија и Бугарија. Селекторот Милевски се соочува со многу проблеми и повреди на репрезентативците.

Доријан Бабунски: Ќе мора да сме поефикасни и брзо да дадеме голови!

Sport 1 - 19.09.2022

Еден од тројцата млади центарфори на Македонија после пензионирањето на Адис Јаховиќ, Доријан Бабунски (Дебрецин) посочи дека Македонија ќе мора да биде многу поефикасна и да ги (ис)користи шансите за да успее да ѝ се реваншира на Грузија за ...

Сањол: Македонија е најсилен ривал од групата, ќе се радувам на првото место

Gol.mk - 19.09.2022

Македонија за неколку дена ќе има можност да ѝ се реваншира на Грузија, за високиот пораз во Скопје, во рамки од Лигата на нации. Мечот во Тбилиси ќе одлучува за првото место во нашата група.

Фазлагиќ: Веруваме дека можеме до прво место, во Грузија да бидеме поконкретни!

Sport 1 - 19.09.2022

Младиот македонски репрезентативец Енис Фазлагиќ (Дунајска Стреда) кој во јуни го запиша дебито за А-тимот, откако се изнаигра во младинските селекции посочи дека без оглед на проблемите, сите во националниот тим веруваат дека во завршните два меча ...

Бабунски: Во Тбилиси нè чека пеколна атмосфера, но ќе го дадеме максимумот за победа

Gol.mk - 19.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација ги започна подготовките за последните два натпревари од третата сезона во Лигата на нации. Прв противник на избраниците на Благоја Милевски во септемврискиот прозорец ќе биде селекцијата на Грузија , која што во ...

Грузија со еден дебитант на списокот за дуелот против Македонија

Gol.mk - 19.09.2022

Репрезентацијата на Грузија денес ги започна официјалните подготовки за септемвриските мечеви во Лигата на нации. Првиот дуел за тимот предводен од Вили Сањол ќе биде оној против Македонија на домашен терен.

Фазлагиќ: Секако дека веруваме, можеме да бидеме први во групата по дуелите со Грузија и Бугарија

Фактор - 19.09.2022

Македонија ги започна подготовките за дуелите со Грузија во Тбилиси на 23 септември и Бугарија во Скопје на 26 септември. Енис Фазлагиќ се надева на прво место во групата и поволна разврска по мечевите со Грузија и Бугарија, потребни се две победи ...

Фудбалските репрезентативци го одработија редовниот тренинг

Курир - 19.09.2022

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација денес ги собра репрезентативците и го одржа првиот тренинг во пресрет на патувањето за Грузија. Нашата фудбалска репрезентација ќе се надигрува со Грузијците, а потоа и со Бугарија на домашен терен.

Бабунски: Мораме да бидеме поефикасни од првиот натпревар против Грузија

Курир - 19.09.2022

Македонскиот фудбалски репрезентативец Доријан Бабунски зборуваше за медиумите пред двата важни натпревари во Лигата на Нации. Македонија има шанси за првото место во групата, меѓутоа Грузија е во многу подобра позиција од нас поради победата во ...

Македонија ги започнува подготовките за Грузија и Бугарија, Милевски со многу проблеми поради повредени играчи

Фактор - 19.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација, денес ги започнува подготовките за последните две средби во Лигата на нации, гостуваме на 23 септември во Грузија, а потоа во Скопје на 26 септември доаѓа Бугарија.

ДА ГО ПОКАЖЕМЕ НАШИОТ КВАЛИТЕТ Бабунски вели дека против Грузија и Бугарија треба што побрзо да постигнеме голови

+инфо - 19.09.2022

Средбата со Грузија ќе се игра во Тбилиси на 23 септември, три дена подоцна во Скопје на гости доаѓа Бугарија. Македонската фудбалска репрезентација ги започна подготовките за натпреварите против Грузија и Бугарија од групата 3 во Лигата на нации.

ВИДЕО: Македонија ги започнува подготовките, на победа против Грузија и Бугарија

Фактор - 19.09.2022

Македонската А репрезентација денеска ги започнува подготовките за двата последни два натпревари од групата 3 во Лига на нации против Грузија (Тбилиси, 23. септември) и Бугарија (Скопје, 26. септември).

Дориан Бабунски(ВИДЕО): Брз гол против Грузија, и силно темпо на игра, начин како да запишеме победа во Тбилиси

Фактор - 19.09.2022

Македонија ги започна подготовките за дуелите со Грузија во Тбилиси и Бугарија во Скопје на 23 и 26 септември. Дориан Бабунски повикува на поголема ефикасност, да одиграме со висок отемпо и брзо да деме гол.

ФОТОГАЛЕРИЈА: Милевски ја започна „мисијата“ Грузија и Бугарија, одиме на две победи

Фактор - 19.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација ги започна подготовките за средбите со Грузија и Бугарија. Првата ја играме на гости, во Тбилиси против Грузија на23 септември, а потоа се среќаваме со Бугарија во Скопје на арената „Тодор Проески“.

Македонија никогаш не била во ваква ситуација – Лудо ќе биде во Тбилиси, не е сабота, но имаше вистинска грозница за ...

Спортманија - 19.09.2022

Лусо ќе биде во Тбилиси на 23. септември, а Грузија ќе има огромна поддршка од скоро 55 илјади гледачи против Македонија на „Борис Паичаѕе“ стадионот, односно на познатата Динамо арена. Ќе се бие битка за првото место во нашата група од Ц сегментот ...

Националите го одработија првиот тренинг, целосен фокус кон Тбилиси! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportSport - 19.09.2022

Некомплетни, па ако сакате и ослабени, сепак со верба во себе и своите квалитети нашата репрезентација под водство на селекторот Благоја Милевски попладнево на теренот на ФФМ го одработи првиот тренинг во пресрет на мечевите од Лигата на Нации ...

Дориан Бабунски: Недостигаат важни играчи, но можеме до успеси со Грузија и со Бугарија

МакФудбал - 19.09.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг во пресрет на натпреварите со Грузија и со Бугарија во Лигата на нации. Напаѓачот на Дебрецен, Дориан Бабунски, вели дека има неколку важни изостаноци во националниот тим, но сите ...

Фазлагиќ: Веруваме дека можеме до првото место во групата

МакФудбал - 19.09.2022

Ќе недостигаат важни играчи против Грузија и против Бугарија, но младите сили секогаш носат дополнителна свежина. Така, играчот за врска Енис Фазлагиќ верува дека Македонија може и до првото место во групата.

Доријан Бабунски: Треба да го држиме темпото 90 минути и да бидеме поефикасни

24Фудбал - 19.09.2022

Доријан Бабунски вели дека Македонија на престојните дуели со Грузија и Бугарија мора да го крене нивото на ефикасност. Македонските фудбалери имаа разочарувачки настап во Скопје против Грузија, пораз од 3-0 кој веројатно ќе биде клучен за првото ...

Македонските фудбалери ги почнаа подготовките за дуелите со Грузија и Бугарија (ФОТО)

24Фудбал - 19.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација од денеска се подготвува за престојните два меча од Лигата на нации против Грузија и Бугарија. Селекторот Благоја Милевски денеска ги построи повиканите фудбалери пред кои се два нови предизвици, дуелот во ...

Младите веруваат во подвиг против Грузија, Бабунски и Фазлагиќ најавуваат и голови и бодови за Македонија

Спортманија - 19.09.2022

Доријан Бабунски и Енис Фазлагиќ се меѓу најмладите македонски репрезентативци за дуелите со Грузија и Бугарија, последни во овој циклус од Лигата на Нации и очекуваат добар настап и резултати за финиш на ова натпреварување.

Фазлагиќ: Мора да веруваме дека можеме до првото место во групата

24Фудбал - 19.09.2022

Иако изгледа речиси невозможно, македонскиот репрезентативец, Енис Фазлагиќ вели дека треба да веруваме дека можеме да дојдеме до првото место во групата од Лигата на нации. Пред Македонија се последните два меча од ова издание во Лигата на нации, ...

Дориан Бабунски: Важни играчи отсуствуваат, но подготвени сме да го дадеме максимумот

TopSport - 19.09.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот Стефан Ристовски, но без Дарко Чурлинов и Валон Етеми, фудбалерите ќе се обидат да ...

Македонија се раситни со повреди, ама се ситни и двојката за победа во Тбилиси (Фото)

Спортманија - 19.09.2022

Македонската фудбалска репрезентација има сериозни проблеми со повредите и двајца клучни играчи, Аријан Адеми и капитенот Стефан Ристовски, заедно со Ваљон Етеми нема да играат против Грузија и Бугарија, а сепак коефициентите имаат интересен тренд.

Фазлагиќ: Веруваме дека можеме на крајот да бидеме први во групата!

SportSport - 19.09.2022

Денеска стартуваа подготовките на нашата А-репрезентација за мечевите во Лигата на Нации против Грузија (23 септември) и Бугарија (26 септември). Јасно е дека ако сакаме да бидеме први во групата мора во најмала рака да славиме на двата меча и да се ...