TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Невозвратена љубов причина за трагедијата во Аеродром

Дневник - 21.10.2010

Невозвратена љубов е причина за завчерашната трагедија во скопската населба Аеродром кога скопјанецот Лазо Стојановски (54) со пиштол ја убил својата поранешна љубовница Сузана Василевска (44) , а ...

Хроника - Љубовницата не го сакала веќе, па ја убил

Време - 21.10.2010

Сузана Василевска, која завчера плати со живот откако беше убиена во куќата на сестра и во скопско Острово, од љубовникот Лазо Стојановски, не сакала да биде веќе во врска со него.

Љубов или бизнис однесе двајца љубовници во смрт

Утрински - 21.10.2010

Љубовна расправија или спорен документ? Останува дилема која е причината за завчерашното убиство, самоубиство и ранување во скопската населба Острово.

Црна хроника - Или ќе бидеш со мене или ќе те убијам

Вест - 20.10.2010

Вчера сестрата на убиената Сузана, Весна, избезумена стоеше пред влезот на својата куќа и раскажуваше како Лазо ладнокрвно го испразнил шаржерот во нејзината сестра, а потоа самиот си го одзел ...

Убиство и самоубиство во скопско Острово

Дневник - 20.10.2010

Кумановката Сузана В. (44) е убиена, а нејзината мајка Јагода В. (64) е тешко ранета откако во нив пукал нејзиниот љубовник, кој потоа се самоубил, вчера во Скопје. Неофицијално, станува збор за Л.С.

Полицијата го расветлува мотивот за убиството на „Владимир Комаров“

Inpress - 20.10.2010

Скопје, 20. октомври 2010 (ИНПРЕС) Вчера попладнето околу 15 часот и 50 минути на улицата „Владимир Комаров“ во Скопје во дворно место од барака сопственост на Г.С. (50), дошол Лазо С.

Убиство, самоубиство и ранет во Аеродром

Кајгана - 20.10.2010

Убиство, самоубиство и еден ранет, ова е епилогот од крвавата драма што вчера попладне се случи во скопската населба Вардар.

Се уште непознат мотивот за убиството и самоубиството

Вечер Прес - 20.10.2010

Два дена по убиството, обидот за убиство и самоубиството во скопски Аеродром се уште се шпекулира со мотивот на Лазо Стојановски да ја убие Сузана, да ја рани нејзината мајка, да пука во нејзината ...

Ја застрелал љубовницата, па се самоубил

Н.Македонија - 20.10.2010

Педесет и четиригодишен скопјанец вчера попладне со неколку истрели, најверојатно од пиштол, ја застрелал својата љубовница, пред кафеана, а откако се обидел да и пресуди и на нејзината мајка, самиот ...

Во Скопје маж застрела жена и се самоуби

Идивиди - 20.10.2010

Скопје, 19 октомври 2010 (МИА) - Лазо С. (54) од Скопје попладнево околу 15 часот и 45 минути ја убил Сузана В. (44) од Агино село, Кумановско, по што сам си пресудил.

Ја застрелал љубовницата, па си пресудил

А1 - 19.10.2010

Ја убил пријателката со која бил во врска, пукал и ја ранил мајка и, а потоа се самоубил. Скопјанецот Лазо Стојановски, попладнево со неколку куршуми ја застрела неговата љубовница, кумановката ...

Убиство и самоубиство во Аеродром

Утрински - 19.10.2010

Убиство и самоубиство ги шокира вчера жителите на скопската населба Аеродром. Според првичните сознанија, вчера попладне, околу 16,15 часот, сопственик на ресторан Лазо С.

Љубовна трагедија во Аеродром?!

Канал5 - 19.10.2010

Убиство и самоубиство во скопски Аеродром. 54 годишниот Лазо Стојановски ја убил својата 10 години помлада љубовница Сузана Василевска, ја ранил нејзината мајка Јаготка и на крај се самоубил.

Убиство, самоубиство и еден ранет во скопје

Телма - 19.10.2010

Убиство, самоубиство и еден ранет попладнево во скопската населба Вардар. Скопјанецот Лазо Стојановски (54) пукал кон четириесет и четиригодишната Сузана Василевска од Агино Село и нејзината мајка ...

Убиство и самоубиство во Аеродром

Сител - 19.10.2010

Нова крвава драма во Аеродром. Маж си ја застрелал љубовницата, по што се самоубил. Претходно и ја ранил нејзината мајка која е итно префрлена во ургентниот центар.

Убиство, самоубиство и ранет во Аеродром

Макфакс - 19.10.2010

Убиство, самоубиство и еден ранет, ова е епилогот од крвавата драма што попладнево се случи во скопската населба Вардар.

Убиство, самоубиство и ранет во Аеродром

Форум - 19.10.2010

Убиство, самоубиство и еден ранет, ова е епилогот од крвавата драма што попладнево се случи во скопската населба Вардар Скопјанецот, 54-годишен Лазо Стојановски пукал кон четириесет и четиригодишната ...

Љубовна трагедија во Аеродром - ја застрелал љубовницата и нејзината мајка, па се самоубил

Кирилица - 19.10.2010

Двете мртви тела пронајдени во населбата Аеродром се на двајца љубовници Скопјанецот Лазо Стојановски попладнево со неколку куршуми ја застрела неговата љубовница, кумановката Сузана Василевска, во ...

Убиство и самоубиство во Аеродром

Алфа - 19.10.2010

Кобно заврши љубовната врска на сопственик на ресторан и неговата келнерка. 54-годишниот Лазо Стојановски попладнето околу 16 часот, со пиштол ја уби 44-годишната Сузана Василевска од кумановското ...

Убиство и самоубиство во Аердром

Сител - 19.10.2010

Нова крвава драма во Аеродром. Маж си ја застрелал љубовницата, по што се самоубил. Претходно и ја ранил нејзината мајка која е итно префрлена во ургентниот центар.

Скопјанец застрелал кумановка па се самоубил

Курир - 19.10.2010

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, Лазо С., пукајќи, и нанел повреди и на Ј. В. (62), мајка на убиената. Ј. В. е пренесена и задржана во скопскиот Ургентен центар.

Маж уби жена во населба Аеродром, па се самоуби

eReporter - 19.10.2010

Вооружен маж од Скопје денеска уби 42 годишна жена од кумановско и ја повреди нејзината мајка во нападот што попладнево го извршил врз нив во скопската населба Аеродром, по што се самоубил.