TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ватерполистите по петто место во Едмонтон

Deutsche Welle - 08.04.2012

Во разигрувањето за пласман од 5-8 позиција на предолимпискиот турнир во Канада, Македонија синоќа (07.04) го победи Бразил со 15:12.

Квалификации за лои: Македонија ќе игра за пето место

Телма - 08.04.2012

Иако беа на чекор и македонските ватерполисти не успеаа да се пласираат на завршницата од Олимписките Игри во Лондон, бидејќи во четвртфиналето загубија од Шпанија, па по ноќешниот триумф против ...

Ватерполо репрезентацијата ќе игра за петтото место на турнирот во Едмонтон

МРТ - 08.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација која учествува на олимпискиот квалификациски турнир во Едмонтон, Канада, ќе игра натпревар за петтото место.

Ватерполистите ќе играат за 5. место

+инфо - 08.04.2012

Македонските ватерполисти со 15-12 го совладаа Бразил и ќе играат во натпреварот за 5. место на квалификацискиот турнир во Едмонтон, Канада, каде се бркаше настап за пласман на Летните олимписки игри ...

Ватерполистите ќе се борат за петтото место во Едмонтон

Макфакс - 08.04.2012

Ватерполо репрезентацијата на Македонија ќе се бори за петтото место на предолимпискиот турнир, чии домаќин е канадскиот град Едмонтон.

Ватерполистите во борба за 5. место

Оn.net - 08.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација триумфира со 15:12 против Бразил и денеска ќе игра за 5. место против домашната Канада на предолимпискиот турнир во Едмонтон.

Ватерполо репрезентацијата ќе игра за петтото место на турнирот во Едмонтон

Сител - 08.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација која учествува на олимпискиот квалификациски турнир во Едмонтон, Канада, ќе игра натпревар за петтото место.

Ватерполистите ќе играат за петтото место

Курир - 08.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација која учествува на олимпискиот квалификациски турнир во Едмонтон, Канада, ќе игра натпревар за петтото место.

Победа над Бразил, против Канада за 5 место

Алфа - 08.04.2012

Победата од 15:12 за македонските ватерполисти над Бразил им овозможија борба за 5-тата позиција на квалификацискиот турнир за Олимписките игри во Канада.

Македонија без виза за Лондон

Вечер Прес - 08.04.2012

"Црвено-жолтите" во 1/4-финалето загубија од Шпанија 7:11 и не успеаја да се пласира на Игрите, а синоќа играа за 5. место со домаќинот Канада Македонската ватерполо репрезентација не успеа да го ...

Македонските ватерполисти не се пласираа на Олимпијадата

Дневник - 07.04.2012

Македонската ватерполо репрезентацијата не успеа да направи подвиг и да стане првата македонска селекција која во екипен спорт обезбедила учество на едни Олимписки игри.

Квалификации за лои: Македонија не успеа да се квалификува за Лондон

Телма - 07.04.2012

Македонската ватерполо репрезентацијата не успеа да направи подвиг и да стане првата селекција која во екипен спорт обезбедила учество на Олимписки игри.

Македонските ватерполисти далеку од Олимписките игри во Лондон

Канал5 - 07.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација не успеа да стане нашиот прв национален тим со извадена виза за учество на олимписките игри во Лондон.

Ватерполистите не се пласираа на ОИ

Утрински - 07.04.2012

Македонија ноќеска беше поразена од Шпанија со 11:7 во четвртфиналето од квалификацискиот олимписки турнир во Едмонтон, Канада Македонската ватерполо репрезентацијата не успеа да направи подвиг и да ...

Ватерполистите не обезбедија пласман на Олимпијада

Deutsche Welle - 07.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација не успеа да направи подвиг и да стане првата македонска селекција која во екипен спорт обезбедила учество на едни Олимписки игри.

Македонските ватерполисти не се пласираа на Олимпијадата

Курир - 07.04.2012

Нашата репрезентација добро го започна натпреварот и по водството на Шпанците од 1:0, избраниците на селекторот Сашко Поповски постигнаа 3 голови, а резултатот по првата четвртина беше 3:2 за ...

Шпанија пресилна за ватерполистите

Оn.net - 07.04.2012

Ватерполо репрезентацијата на Македонија не се пласира на Летните олимписки игри во Лондон, откако во решавачкиот четвртфинален натпревар загуби од Шпанија со 7:11 на предолимпискиот турнир во ...

Македонските ватерполисти не се пласираа на Олимпијадата во Лондон

МРТ - 07.04.2012

Македонската ватерполо репрезентацијата не успеа да направи подвиг и да стане првата македонска селекција која во екипен спорт обезбедила учество на едни Олимписки игри.

Ватерполистите против Шпанија во битка за ОИ

Екипа - 07.04.2012

Македонските ватерполисти за половина час (01.00 часот) во Едмонтон ќе го играат решавачкиот натпревар за пласман на Олимписките игри во Лондон.

Ватерполистите останаа без Олимпијада

Алфа - 07.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација не успеа да обезбеди место на Олимписките игри во Лондон, откако во четвртфиналето на квалификациите во Канада очекувано со 11-7 беше поразена од фаворитот ...

Ватерполистите лесно со Бразил, утре против Канада во битка за 5. место

Екипа - 07.04.2012

Македонските ватерполисти утре ќе играат во натпреварот за 5. место против домашната селекција на Канада на квалификацискиот турнир за ЛОИ 2012 во Едмонтон, откако во полуфиналното разигрување за ...

Линк за ватерполо дуелот Македонија - Шпанија

СуперСпорт - 07.04.2012

Проследете го во живо ватерполо дуелот меѓу Македонија и Шпанија: ...

Лондон сепак далеку: Пораз од Шпанија (7-11)

Екипа - 07.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација не успеа да го реализира најголемиот успех во историјата на домашниот репрезентативен спорт – пласман на Летните олимписки игри 2012 во Лондон, откако во ...

Македонските ватерполисти нема да го видат Лондон: Олимпискиот сон срушен за три минути

МКД - 07.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација не успеа да направи сензација и да ја победи светската велесила Шпанија за да обезбеди олимписка виза и настап на Летните Олимписки игри во Лондон летово, откако ...

Шпанија со осумминутна канонада ги отпиша ватерполистите од Олимпијада

+инфо - 07.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација со 7-11 загуби од Шпанија и не успеа да се пласира на Летните олимписки игри 2012 во Лондон.

Ватерполистите нема да играат во Лондон

Макфакс - 07.04.2012

Ватерполо репрезентацијата на Македонија не успеја да избори пласман на Олимписките игри во Лондон. Македонија, во клучниот натпревар, во четвртфиналето, загуби од Шпанија со 7:11 (3-2, 0-3, 1-3, ...

Ватерполистите нема да го видат Лондон

Кирилица - 07.04.2012

Синоќа националниот тим загуби од Шпанија со 7-11 во четвртфиналето на квалификацискиот турнир во Едмонтон Македонската ватерполо репрезентација нема да отпатува во Лондон на Олимпијада.

Македонските ватерполисти не се пласираа на Олимпијадата во Лондон

Сител - 07.04.2012

Македонската ватерполо репрезентацијата не успеа да направи подвиг и да стане првата македонска селекција која во екипен спорт обезбедила учество на едни Олимписки игри.

Македонските ватерполисти не се пласираа на Олимпијадата

Точка - 07.04.2012

Македонската ватерполо репрезентацијата не успеа да направи подвиг и да стане првата македонска селекција која во екипен спорт обезбедила учество на едни Олимписки игри.

Ватерполистите се на една победа до ЛОИ

Н.Македонија - 07.04.2012

Четврт-финале Црна Гора - Турција Романија - Бразил Грција - Канада Македонија - Шпанија Македонската ватерполо-репрезентација рано утринава, од 2.30 часот, го играше дуелот од четврт-финалето на ...

Спортски сума сумарум - Со мислите во Гетеборг, со срцата во Лондон

Идивиди - 07.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација не успеа да го реализира најголемиот успех во историјата на домашниот репрезентативен спорт – пласман на Летните олимписки игри 2012 во Лондон, откако во ...

Македонските ватерполисти се пласираа во четвртфиналето

24 Вести - 06.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација, сепак ќе игра во четвртфиналето на предолимпискиот турнир, кој се одржува во канадскиот град, Едмонтон. Во последниот натпрервар од 5.

Европскиот вицепрвак пресилен за Македонија

Дневник - 06.04.2012

Македонската ватерполо-репрезентација го претрпе третиот пораз на олимписките квалификации кои се одржуваат во Едмонтон, Kанада.

Квалификации за ЛОИ: Македонија - Германија 6:4,ватерполистите против Шпанија за пласман во Лондон

Телма - 06.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација ја совлада Германија со 6:4 и обзбеди четвртфинале на турнирот во Канада каде се среќаваме со Шпанија и со победа обезбедуваме пласман на ЛОИ во Лондон.

Ватерполистите во четвртфинале

Deutsche Welle - 06.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација ќе игра во четвртфиналето на предолимпискиот турнир, кој се одржува во канадскиот град Едмонтон. За противник ќе ја има репрезентацијата на Шпанија.

Ватерполистите со чудо на чекор од Олимпијада- единствена пречка е големата Шпанија

Канал5 - 06.04.2012

Само една победа ја дели македонската ватерполо репрезентација од пласман на Олимписките игри во Лондон. Нашата селекција се пласираше во четвтфиналето на турнирот во канадски Едмонтон.

Ватерполистите на чекор до Олимпијадата

Утрински - 06.04.2012

Македонската репрезентација од пласман во Лондон ја дели само една победа, откако ноќеска во последниот натпревар од групата А ја победи Германија со 6:4 Македонската ватерполо репрезентација од ...

Ватерполистите на чекор до Олимписките игри

Дневник - 06.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација од пласман на Олимпијадата во Лондон ја дели само една победа, откако ноќеска во последниот натпревар од групата А ја победи Германија и обезбеди четвртфинале на ...

Ватерполистите во четвртфинале, на само чекор до Олимпијада!

+инфо - 06.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација се пласираше во 1/4-финалето на квалификацискиот турнир во Едмонтон, Канада откако ја совлада Германија со 6-4 (0-2, 2-1, 4-1, 0-0) во последниот дуел од ...

Историска шанса за македонското ватерполо: Шпанија висока пречка, со која досега не сме биле ниту близу победа

МКД - 06.04.2012

Светската велесила Шпанија, поранешен олимписки и светски првак во ватерполо, вечерва во 1 часот по полноќ ќе биде најголемата и најтешка пречка за македонската селекција во обид ватерполистите први ...

Македонија е во четвртфиналето од предолимпискиот турнир во ватерполо

Екипа - 06.04.2012

Македонската ватерполо-репрезентација успеа да се пласира во четвртфиналето од предолимпискиот турнир што се одржува во Едмонтон, откако во клучниот натпревар успеа да слави над селекцијата на ...

Победа за четврт-финале

Алфа - 06.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација во клучниот натпревар за пласман во следната фаза од квалификациите за настап на Олимписки игри во Лондон успеа да ја совлада селекцијата на Германија со 6:4.

Македонија во четврт-финалето, за олимписка виза најверојатно со Шпанија

МКД - 06.04.2012

Македонската ватерполо-репрезентација го исполни поставениот план во канадски Едмонтон, да се бори до крај за олимписката виза во Лондон, откако вечерва со 6-4 ја победи Германија и ја забележа ...

Ватерполистите преку Шпанија до Лондон!

Екипа - 06.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација ја дели само еден натпревар од остварување на еден од најголемите успеси на нашиот екипен спорт – пласман на Летните олимписки игри.

Се случи чудо, ватерполистите во четвртфинале

Курир - 06.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација на последниот меч од групната фаза на турнирот во Едмонтон, Канада го совлада фаворитот Германија со 6:4 и обезбеди пласман во четвртфиналето.

Македонските ватерполисти на чекор до Олимписките игри во Лондон

Сител - 06.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација од пласман на Олимпијадата во Лондон ја дели само една победа, откако ноќеска во последниот натпревар од групата А ја победи Германија и обезбеди четвртфинале на ...

Ватерполистите стигнаа до четвртфиналето

Макфакс - 06.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација, сепак ќе игра во четвртфиналето на предолимпискиот турнир, кој се одржува во канадскиот град, Едмонтон. Во последниот натпревар од 5.

Македонските ватерполисти во четврт-финале, голема шанса за пласман Олимпијада

Кирилица - 06.04.2012

Ноќеска нашата селекција ја совлада Германија со 6-4 Македонската ватерполо-репрезентација гја продолжува битката во Едмонтон, за пласман на Олимписките игри во Канада.

Македонските ватерполисти на чекор до Олимписките игри

Press24 - 06.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација од пласман на Олимпијадата во Лондон ја дели само една победа, откако ноќеска во последниот натпревар од групата А ја победи Германија и обезбеди четвртфинале на ...

Македонските ватерполисти на чекор до Олимписките игри во Лондон

МРТ - 06.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација од пласман на Олимпијадата во Лондон ја дели само една победа, откако ноќеска во последниот натпревар од групата А ја победи Германија и обезбеди четвртфинале на ...

Се уште живее олимпискиот ватерполо сон

Оn.net - 06.04.2012

Иако беа речиси отпишани, македонските ватерполисти со победата од 6:4 над Германија во последното коло сепак успеаја да обезбедат пласман во четвртфиналето на предолимпискиот турнир во Едмонтон.

Ватерполистите во четвртфинале

Точка - 06.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација ќе игра во четвртфиналето на предолимпискиот турнир, кој се одржува во канадскиот град Едмонтон. За противник ќе ја има репрезентацијата на Шпанија.

Македонија е на еден меч до ЛОИ во Лондон

Н.Македонија - 06.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација рано утринава со почеток од 2.30 часот, ќе го игра дуелот од четврт-финалето на квалификацискиот турнир во Едмонтон, за пласман на Олимписките игри во Лондон ...

Ватерполистите вечерва со победа одат во четврт-финале

Н.Македонија - 06.04.2012

Македонската ватерполо-репрезентација го претрпи и третиот пораз на олимписките квалификации во Едмонтон, Канада, овој пат од Црна Гора со 6-14 (0-3, 1-4, 2-4, 3-3), во натпревар од 4.

Македонските ватерполисти на чекор до Олимпијадата

Идивиди - 06.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација од пласман на Олимпијадата во Лондон ја дели само една победа, откако ноќеска во последниот натпревар од групата А ја победи Германија и обезбеди четвртфинале на ...

Бодрете ги македонските ватерполисти - пренос во живо

Идивиди - 06.04.2012

По на македонската ватерполо репрезентација над Германија, остваривме настап во четврт- финалето од квалификациониот турнир за пласман на ЛОИ во Лондон.

Македонските ватерполисти ќе играат во четвртфинале

eReporter - 06.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација ќе игра во четвртфиналето против Шпанија на предолимпискиот турнир, кој се одржува во канадскиот град Едмонтон.

Судиите го потопија оптимизмот

Дневник - 05.04.2012

Македонската ватерполо-репрезентација вечерва (22.40 ч. по македонско време) го игра последниот дуел во групата на квалификацискиот турнир за пласман на Летните олимписки игри, мечот против Германија.

Ватерполистите загубија и од Црна Гора во Едмонтон

Вест - 05.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација загуби од Црна со 14:6 (3:0, 4:1, 4:2, 3:3) во четвртото коло од групата А во олимписките квалификации во Едмонтон, Канада.

Фаворитот Црна Гора пресилен

Deutsche Welle - 05.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација претрпе пораз од Црна Гора на олимписките квалификаци што се одржуваат во Едмонтон, Канада.

Ватерполистите поразени и од Црна Гора на квалификацискиот турнир за ОИ

Канал5 - 05.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација го претрпе и третиот пораз на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри во Лондон. Поразени сме убедливо од Црна Гора со 14-6.

Македонија немоќна против Црна Гора

Утрински - 05.04.2012

Нашите најдобри ватерполисти вечерва ќе играат со Германија во директна пресметка за последниот четвртфиналист од групата А во квалификациите во Едмонтон за пласман на ОИ во Лондон Ватерполо ...

Квалификации за ои во лондон:трет пораз на ватерполистите

Телма - 05.04.2012

После третиот пораз во групата од фаворитот Црна Гора,македонските ватерполисти во директна пресметка со против Германија ќе се обидат за изборат место во четврфиналето на олипмписките квалификации ...

Ватерполистите очекувано убедливо загубија од вицепрвакот на Европа, Црна Гора

МКД - 05.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација загуби со 6-14 од европскиот вице-шампион Црна Гора на претпоследниот меч од групата А на квалификациите за пласман на Летните Олимписки игри во Лондон.

Трет пораз за македонските ватерполисти

МРТ - 05.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација го претрпе третиот пораз на олимписките квалификации кои се одржуваат во Едмонтон, Канада. Македонија ноќеска загуби од Црна Гора со 14:6 во натпревар од 4.коло.

Македонија очекувано потопена од Црна Гора

+инфо - 05.04.2012

Македонските ватерполисти со 6-14 се поразени од европскиот вицешампион Црна Гора во четвртото коло од квалификацискиот турнир за настап на Олимписките игри во Лондон, којшто се одржува во Едмонтон, ...

Ватерполистите немоќни против Црна Гора

Оn.net - 05.04.2012

Како и што се очекуваше, ватерополо селекцијата на Македонија не можеше да се носи со фаворитот Црна Гора во 4. коло од олимписките квалификации.

Ватерполистите „удавени“ од Црна Гора

Курир - 05.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација синоќа доживеа убедлив пораз од лидерот во групата Црна Гора со 14:6. Македонските ватерполисти ги загубија шансите за пласман во четвртфиналето на олимпискиот ...

Трет пораз за македонските ватерполисти

Сител - 05.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација го претрпе третиот пораз на олимписките квалификаци кои се одржуваат во Едмонтон, Канада. Македонија ноќеска загуби од Црна Гора со 14:6 во натпревар од 4.коло.

Трет пораз за македонските ватерполисти

Кирилица - 05.04.2012

Македонија вечерва во 11 часот и 40 минути го игра натпреварот од 5.коло против Германија во обид. Со победа има шанси да се пласираме во четвртфиналето.

Ватерполистите поразени од Црна Гора

Макфакс - 05.04.2012

Македонските ватерполисти претрпеа очекуван пораз од Црна Гора, 6:14, на предолимпискиот турнир во Едмонтон, со што ги загубија сите шанси за пласман во четвртфиналето.

Очекуван пораз на ватерполистите од Црна Гора (14-6)

Екипа - 05.04.2012

Македонските ватерполисти доживеаја уште еден убедлив пораз на квалификацискиот турнир во Едмонтон за пласман на ОИ во Лондон, овојпат очекуван, од фаворитот Црна Гора со 14-6.

Ватерполистите загубија од Црна Гора

Точка - 05.04.2012

Нашите најдобри ватерполисти вечерва ќе играат со Германија во директна пресметка за последниот четвртфиналист од групата А во квалификациите во Едмонтон за пласман на ОИ во Лондон.

Трет пораз за македонските ватерполисти

Вечер Прес - 05.04.2012

Македонија ноќеска загуби од Црна Гора со 14:6 во натпревар од 4.коло. По четвртини резултатот изнесуваше 3:0; 4:1; 4:2 и 3:3 Македонската ватерполо репрезентација го претрпе третиот пораз на ...

Грците играа за Македонија

Вечер Прес - 05.04.2012

"Црвено-жолтите" очекувано загубија од Црна Гора со 14:6, но со победата на Грција над Германија со 11:9, повторно сме во игра за четвртото место во групата Македонската ватерполо репрезентација го ...

Трет пораз за македонските ватерполисти

Н.Македонија - 05.04.2012

Македонија вечерва 20 минути пред полноќ го игра натпреварот од 5.коло против Германија во обид со евентуална победа да се пласира во четвртфиналето Македонската ватерполо репрезентација го претрпе ...

Ватерполистите загубија од Романија

Н.Македонија - 05.04.2012

Македонската ватерполо-репрезентација загуби со 6-9 (2-1; 1-2, 2-4, 1-2) од Романија во 3. коло на олимписките квалификации во Едмонтон, Канада Синоќа македонската селекција играше со првиот фаворит ...

Трет пораз за македонските ватерполисти

Идивиди - 05.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација го претрпе третиот пораз на олимписките квалификации кои се одржуваат во Едмонтон, Канада. Македонија ноќеска загуби од Црна Гора со 14:6 во натпревар од 4.коло.

Македонија поразена од Романија на олимписките квалификации во ватерполо

Вест - 04.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација беше поразена од Романија во натпреварот од третото коло на олимписките квалификации, кои се одржуваат во Едмонтон, Канада.

Ватерполистите поразени од Романија

Канал5 - 04.04.2012

Македонскиот национален ватерполо состав повторно е надвор од игра за место во четвртфиналето на квалификацискиот турнир пласман на олимписките игри.

Македонските ватерполисти поразени од Романија

Дневник - 04.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација загуби од Романија во натпревар од 3.коло на олимписките квалификации, кои се одржуваат во Едмонтон, Канада. Македонија загуби со 6:9 (2:1;1:2;2:4 и 1:2).

Ватерполо: Македонија поразена од Романија

Deutsche Welle - 04.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација загуби од Романија во натпревар од 3. коло на олимписките квалификации, кои се одржуваат во Едмонтон, Канада.

Ц. Гора непреодна за Македонија

Дневник - 04.04.2012

Противник на македонската ватерполо репрезентација во 4. коло на квалификацискиот турнир за Олимписките игри, вечерва, е репрезентацијата на Црна Гора.

Квалификации за ЛОИ: македонија пропушти голема шанса, поразот од Романија ја одалечи од Лондон

Телма - 04.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација загуби на третиот натпревар од Романија со 9:6 (2:1, 2-3, 1:3, 1:2) и речиси со минимални шанси ќе ги очекува преостанатите две средби за пласман во ...

Ватерполистите загубија од Романија

Макфакс - 04.04.2012

Ватерполо репрезентацијата на Македонија, шансите за пласман во четвртфиналето на предолимпискиот турнир во Едмонтон, си ги сведе на минимум, откако во најзначајниот натпревар загуби од Романија.

Втор пораз на македонските ватерполисти

Кирилица - 04.04.2012

По изедначеното прво полувреме романската репрезентација во вториот дел ја потопи Македонија Македонската ватерполо репрезентација изгуби уште еден меч на квалификациите за Олимписките игри во Лондон.

Ватерполистите немоќни против Романија

+инфо - 04.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација го претрпе вториот пораз на квалификацискиот турнир во Едмонтон за пласман на Олимписките игри, губејќи со 9-6 (1-2, 2-1, 4-2, 2-1) во мечот од 3.

Македонија поразена од Романија на олимписките квалификации во ватерполо

Сител - 04.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација загуби од Романија во натпревар од 3.коло на олимписките квалификации, кои се одржуваат во Едмонтон, Канада. Македонија загуби со 6:9 (2:1;1:2;2:4 и 1:2).

Македонија поразена од Романија на олимписките квалификации во ватерполо

МРТ - 04.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација загуби од Романија во натпревар од 3.коло на олимписките квалификации, кои се одржуваат во Едмонтон, Канада. Македонија загуби со 6:9 (2:1;1:2;2:4 и 1:2).

Крај на олимпискиот ватерполо сон

Оn.net - 04.04.2012

Ватерполо селекцијата загуби и од Романија на олимписките квалификации во Едмонтон и со тоа ги сведе на чиста теорија своите шанси за пласман во четвртфиналето.

Пораз на ватерполистите, сега само чудо ни носи четвртфинале

Курир - 04.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација синоќа го доживеа и вториот пораз на турнирот во Едмонтон, овој пат од Романија со 9:6.

Македонија поразена од Романија на олимписките квалификации во ватерполо

Вечер Прес - 04.04.2012

Со овој пораз Македонија остана на претпоследното место на табелата со само два бода, а до крајот на групната фаза играме против Црна Гора и Германија, селекции кои досега ги прегазијаа своите ...

Лондон само теорија за "црвено-жолтите"

Вечер Прес - 04.04.2012

Македонија го претрпе вториот пораз во третиот натпревар во групата, овој пат од Романија со 6:9 Македонската ватерполо репрезентација повторно е на самиот почеток од пласманот за Олимписките игри во ...

Ватерполистите немоќни против Романија

Точка - 04.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација го претрпе вториот пораз на квалификацискиот турнир во Едмонтон за пласман на Олимписките игри, губејќи со 9-6 (1-2, 2-1, 4-2, 2-1) во мечот од 3.

Ватерполистите ги вратија олимписките шанси

Н.Македонија - 04.04.2012

Во 2. коло завчера Македонија ја победи Холандија со 9-6, синоќа играше со Романија, а денеска се среќава со Црна Гора Македонската ватерполо-репрезентација славеше со 9-6 (1-1, 3-0, 3-3, 2-2) против ...

Прва победа на ватерполистите – шанса за пласман во четвртфиналето

Канал5 - 03.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација ја запиша првата победа на олимпискиот квалификациски турнир во Едмонтон. Ноќеска славеше со 9 - 6 против Холандија и ги задржа шансите за пласман во четврт ...

Ватерполистите ја поразија Холандија

Дневник - 03.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација ја постигна првата победа на олимписките квалификации што се одржуваат во Едмонтон, Канада.

Победа на македонските ватерполисти против Холандија

Утрински - 03.04.2012

Нашата ватерполо репрезентација ја постигна првата победа на олимписките квалификации Македонската ватерполо репрезентација ја постигна првата победа на олимписките квалификации што се одржуваат во ...

Македонија на крстопат во Едмонтон

Дневник - 03.04.2012

Романија е денешниот противник на македонската ватерполо-репрезентација на квалификацискиот турнир за пласман на Летните олимписки игри Лондон 2012.

Квалификации за лои: Македонија ја победи Холандија 9:6

Телма - 03.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација ја забележа првата победа на турнирот во Канада каде во второто коло ја победивме Холандија со 9:6( 1:1, 3:0, 3:3 и 2:2 ) .

Победа на ватерополистите против Холандија

Deutsche Welle - 03.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација ја постигна првата победа на олимписките квалификации што се одржуваат во Едмонтон, Канада. Совладана e Холандија.

Конечно, радост и од ватерполистите, совладана Холандија со 9-6

Екипа - 03.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација стигна до првата победа на предолимпискиот турнир што се одржува во Едмонтон. По бледото издание и срамниот пораз од Грција на отворањето од ова натпреварување, ...

Нов пораз на ватерполистите

Алфа - 03.04.2012

По поразот од 9:6 во дуелот против селекцијата на Романија, македонската ватерполо репрезентација ги намали шансите за пласман на Олимписките игри во Лондон.

Пораз од Романија: Крај на сонот за Олимпијада

Екипа - 03.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација испушти убава можност со евентуална победа денеска против Романија на третиот натпревар да обезбеди четвртфинале на квалификацискиот турнир во Едмонтон за ...

Македонија загуби од Романија, олимписката виза речиси недостижна

МКД - 03.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација наивно загуби од Романија со 6-9 во третото коло на квалификацискиот турнир за пласман на ЛОИ во Лондон, со што речиси недостижна е сега олимписката виза за ...

Македонија подобра од Холандија

Алфа - 03.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација ја совлада селекцијата на Холандија со 9:6 и ја забележа првата победа на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри во Лондон.

Ватерполистите ја победија Холандија и останаа во игра за четвртфинале

МКД - 03.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација ја забележа првата победа на квалификацискиот турнир во Едмонтон (Канада) за пласман на ЛОИ во Лондон, откако вечерва со 9-6 (1-1, 3-0, 3-3, 2-2) славеше над ...

Ватерполистите ја „потопија“ Холандија

Оn.net - 03.04.2012

Со многу подобра игра од таа на првиот дуел со Грција, нашите ватерполисти стигнаа до победа во вториот настап на олимписките квалификации, совладувајќи ја Холандија со 9:6.

Ватерполистите ја совладаа Холандија

Таратур - 03.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација стигна до првата победа на предолимпискиот турнир што се одржува во Едмонтон, откако ја совлада селекцијата на Холандија во вториот квалификациски меч со ...

Ватерполистите успешни против Холандија

Макфакс - 03.04.2012

Ватерполо репрезентацијата на Македонија, собра сила и по катастрофалниот пораз од Грција, успеа да забележи победа над Холандија, на предквалификацискиот турнир во Едмонтон, Канада.

Победа на македонските ватерполисти против Холандија

Сител - 03.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација ја постигна првата победа на олимписките квалификации што се одржуваат во Едмонтон, Канада.

Ватерполистите ја совладаа Холандија

Курир - 03.04.2012

Репрезентацијата на Македонија ја забележа првата победа на олимпискиот ватерполо турнир во Едмонтон, откако доцна синоќа ја совлада Холандија со 9:6.

Победа на македонските ватерполисти против Холандија

МРТ - 03.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација ја постигна првата победа на олимписките квалификации што се одржуваат во Едмонтон, Канада.

Македонските ватерполисти ја совладаа Холандија

Кирилица - 03.04.2012

Денеска Македонија игра против Романија Македонската ватерполо репрезентација ја постигна првата победа на олимписките квалификации во Едмонтон, Канада. По поразот од Грција во 1.

Ватерполистите поуспешни од Холандија

+инфо - 03.04.2012

Ватерполо репрезентацијата на Македонија со 9-6 (1-1, 3-0, 3-3, 2-2) ја совлада селекцијата на Холандија во вториот квалификациски меч на турнирот во Едмонтон, Канада, со што го поправи впечатокот по ...

Ватерполистите ја совладаа Холандија

Спортски - 03.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација стигна до првата победа на предолимпискиот турнир што се одржува во Едмонтон, откако ја совлада селекцијата на Холандија во вториот квалификациски меч со ...

Македонија се врати на курсот за Лондон

Вечер Прес - 03.04.2012

"Црвено-жолтите" во 2. коло во А-групата ја совладаа селекцијата на Холандија со 9:6 со што и се реваншираа за поразот на ЕП во Ајндховен Македонската ватерполо репрезентација ги прокнижи првите ...

Македонските ватерполисти ја совладаа Холандија

Вечер Прес - 03.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација ја постигна првата победа на олимписките квалификации што се одржуваат во Едмонтон, Канада.

Ватерполистите подобри од Холандија во Едмонтон

Точка - 03.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација стигна до првата победа на Квалификацискиот турнир за настап на Летните олимписки игри во Лондон, откако во Едмонтон ја совладаа селекцијата на Холандија со 9:6.

Висок пораз на ватерполистите

Н.Македонија - 03.04.2012

Ватерполо-репрезентацијата на Македонија претрпи понижувачки пораз од Грција со 2-12 во 1. коло во групата А, на квалификацискиот турнир во Едмонтон, за пласман на Олимписките игри во Лондон ...

Остануваат шансите за ЛОИ

Идивиди - 03.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација ја постигна првата победа на олимписките квалификации што се одржуваат во Едмонтон, Канада.

Лош старт на ватерполистите

Deutsche Welle - 02.04.2012

Ватерполо репрезенацијата на Македонија доживеа убедлив пораз од Грција во првиот натпревар од квалификациите за пласман на Олимписките игри во Лондон. Во 1. коло од групата „А“ беа поразени со 12:2.

Македонските ватерполисти поразени од Грција

Утрински - 02.04.2012

Ватерполо репрезенацијата на Македонија убедливо е поразена од Грција во првиот натпревар од квалификациите за пласман на Олимписките игри Ватерполо репрезенацијата на Македонија убедливо е поразена ...

Квалификации за ОИ во лондон:ватерполистите поразени од Грција

Телма - 02.04.2012

Македонските ватреполисти беа поразени со 12-2 (1-0,3-2,3-0,5-0) од Грција во првото коло од квалификациите за ОИ во Лондон.Матео Чук со два гола во втората четвртина беше единствениот од ...

Ватерполистите поразени од Грција со десет гола разлика

Канал5 - 02.04.2012

Понижувачки пораз на македонската ватерполо репрезентација на стартот на Олимпискиот квалификациски турнир во Едмонтон, Канада. Црвено - жолтите загубија од селекцијата на Грција со срамни 12- 2.

Македонските ватерполисти поразени од Грција

Дневник - 02.04.2012

Ватерполо репрезенацијата на Македонија убедливо е поразена од Грција во првиот натпревар од квалификациите за пласман на Олимписките игри во Лондон.

Резил, ватерполистите поразени од Грција со 2:12

Макфакс - 02.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација, доживеа катастрофален пораз на отворањето, на предолимпискиот турнир во Едмонтон.

Македонија убедливо поразена од Грција

Курир - 02.04.2012

Ватерполо репрезентацијата со пораз ги стартуваше квалификациите за ЛОИ и тоа од Грција со убедливи 12:2. Лош почеток на квалификациите за ЛОИ на македонската ватерполо репрезентација.

Ватерполистите поразени во првиот квалификационен меч за ОИ во Лондон

Кирилица - 02.04.2012

Денеска во 23 часот и 40 минути Македонија ќе игра против Холандија Македонија го загуби првиот меч од квалификациите за ОИ во Лондон.

Ватерполистите потопени од Грција

+инфо - 02.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација претрпе убедлив пораз од 12-2 (1-0, 3-2, 3-0, 5-0) од селекцијата на Грција во првиот натпревар на квалификацискиот турнир во Едмонтон, Канада за пласман на ...

Ватерполистите посрамотени од Грција

Оn.net - 02.04.2012

Неочекувано слабо изиграа нашите ватерполисти во првиот настап на олимписките квалификации во Едмонтон, во кој беа декласирани од Грција со 12:2.

Пораз на македонските ватерполисти

Сител - 02.04.2012

Ватерполо репрезенацијата на Македонија убедливо е поразена од Грција во првиот натпревар од квалификациите за пласман на Олимписките игри во Лондон.

Ватерполистите декласирани од Грција

Спортски - 02.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација претрпе убедлив пораз од 12-2 од селекцијата на Грција во првиот натпревар на квалификацискиот турнир во Канада за пласман на Олимписките игри во Лондон.

Ватерполистите декласирани од Грција

Таратур - 02.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација претрпе убедлив пораз од 12-2 од селекцијата на Грција во првиот натпревар на квалификацискиот турнир во Канада за пласман на Олимписките игри во Лондон.

Подобро и воопшто да не заминеа во Едмонтон: Грција ги потопи нашите ватерполисти со 12-2!

МКД - 02.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација доживеа катастрофа на отварањето на квалификацискиот турнир во канадскиот град Едмонтон, каде што се делат последните четири олимписки визи, откако загубивме ...

Невиден срам: Македонските ватерполисти понижени од Грција со 12-2

Екипа - 02.04.2012

Македонските ватерполисти доживеаја невиден срам од Грција на почетокот на квалификацискиот турнир во Едмонтон, што се игра за пласман на ОИ во Лондон. Поразени се со убедливи 12-2.

Дебакл на ватерполистите

Алфа - 02.04.2012

Македонската ватерполо селекција на стартот од квалификациите за пласман на Олимписките Игри во Лондон доживеа дебакл во дуелот против Грција, која славеше со 12:2.

Црвено-жолтите потопени од Грција

Вечер Прес - 02.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација претрпе тежок пораз на стартот од квалификацискиот турнир за ЛОИ 2012 во Лондон. "Црвено-жолтите" во првото коло на турнирот во Едмонтон (Канада) во А-групата се ...

Пораз на македонските ватерполисти

Вечер Прес - 02.04.2012

Ватерполо репрезенацијата на Македонија убедливо е поразена од Грција во првиот натпревар од квалификациите за пласман на Олимписките игри во Лондон На турнирот кој се одржува во Едмонтот (Канада), ...

Македонија поразена од Романија

Идивиди - 02.04.2012

Македонската ватерполо репрезентација загуби од Романија во натпревар од 3.коло на олимписките квалификации, кои се одржуваат во Едмонтон, Канада. Македонија загуби со 6:9 (2:1;1:2;2:4 и 1:2).

Ватерполистите поразени

Идивиди - 02.04.2012

Ватерполо репрезентацијата на Македонија убедливо е поразена од Грција во првиот натпревар од квалификациите за пласман на Олимписките игри во Лондон.

Ватерполо –олимписки квалификации:Македонија – Грција 2-12

eReporter - 02.04.2012

Македонската ватерполо синоќа беше убедливо поразена од Грција во првиот натпревар од квалификациите за пласман на Олимписките игри во Лондон со 12-2.