TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска се игра Велигденското коло во Серија А

А1 - 03.04.2010

Како по обичај италијанските фудбалски прволигаши комплетното коло ќе го одиграат ден пред Велигден, а шампионот Интер ја пречекува Болоња.

Сп-Се жртвувам за тимот

Вест - 03.04.2010

Македонскиот репрезентативец во дресот на Интер Горан Пандев останува позитивен, откако и во третиот натпревар во Лигата на шампионите, против московска ЦСКА ...

Останува неизесно во борба за насловот во италијанското калчо.Фаворитите според планот.Интер,Рома и Милан забележаа ...

Телма - 03.04.2010

СЕРИЈА А 32.КОЛО УДИНЕЗЕ-ЈУВЕНТУС ТВ 21.00 КАТАНИЈА-ПАЛЕРМО 19.00 ИНТЕР-БОЛОЊА 3-0 По шансата на Милито во воведните минути,предност на Неро-азурите им донесе ...

Пандев ја дочекува Болоња во денешното комплетно коло во Италија

Кирилица - 03.04.2010

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев со Интер денеска е домаќин на Болоња кој за актуелниот италијанси првак мора да заврши со победа поради тесната трка ...

Балотели му се извини на Мурињо

Макфакс - 03.04.2010

Напаѓачот на Интер Марио Балотели се најде на списокот играчи за денешниот првенствен меч против Болоња.

Победи за водечкото трио, Интер, Рома и Милан

24Фудбал - 03.04.2010

Италија Интер убедливо со 3-0 ја победи Болоња, Милан славеше на гостувањето кај Каљари, Рома минимално со 1-0 победи кај Бари, Лацио и Наполи одиграа без ...

Денеска се игра Велигденското коло во Серија А

Сител - 03.04.2010

Како по обичај италијанските фудбалски прволигаши комплетното коло ќе го одиграат ден пред Велигден, а шампионот Интер ја пречекува Болоња.

Во Италија стаус кво на врвот

Форум - 03.04.2010

Водечката тројка во италијанското калчо со победите во 32-то коло ја одржа претходниот редослед на табелата, па Интер останува со предност од еден бод пред ...

Лесна победа за Интер, без промени на табелата

Кирилица - 03.04.2010

Без промени во Италија, победи на водечките Велигденското коло во Серија А не донесе никаквим промени во трката за шампионската титула, откако трите кандидати ...

И Интер учествувал во "Калчополи"

Идивиди - 03.04.2010

Торинскиот спортски дневник Тутоспорт во своето вчерашно издание откри нови информации во случајот Калчополи кој го тресе фудбалот во Италија веќе четири ...

Балотели се извини за однесувањето во Интер

Кирилица - 02.04.2010

Контроверзниот црномурест млад напаѓач и соиграч на Горан Пандев во Интер, Марио Балотели се извини за неговото однесување во последниот период и се очекува ...

Мурињо повторно говори за ’заговор’ против Интер

24Фудбал - 02.04.2010

Италија Тренрот на Интер, Жозе Мурињо верува дека има ’многу други работи’ против неговиот тим оваа сезона ’Специјалниот’ проговори за завера против Интер по ...

Мурињо ги обвини медиумите дека ги испревртеле неговите збориви во натписите за ’заговорот’ кон Интер

24Фудбал - 02.04.2010

Италија Жозе Мурињо ги обвини медиумите од Италија дека ги испревртеле зборовите во натписите за ’заговорот’ против Инер и ги повика фановите да му дадат ...

Пандев на чекор од 1/2 финале

Вечер Прес - 02.04.2010

Интер дома минимално ја совлада московка ЦСКА (1:0), додека на "Енфилд" бранителот на титулата Барса прокоцка предност од два гола против Арсенал (2:2) Калчо ...

Мурињо сака да го ангажира Жерард

Идивиди - 02.04.2010

Додека беше тренер на Челзи, Португалецот Жозе Мурињо два пати сериозно се обиде во својата соблекувална да го доведе Англичанецот кој игра за Ливерпул, Стивен ...

Балотели им се извини на Мурињо и Интер

Идивиди - 02.04.2010

Долготрајната расправија која владее на релација тренерот на Интер Жозе Мурињо и неговиот 19-годишен напаѓач Марио Балотели привремено е запрена.

Спорт - Мурињо несреќен во италијанскиот фудбал

Време - 01.04.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо, иницираше нови шпекулации за својата иднина откако јавно призна дека не се чувствува среќен во Италија.

Спорт - И Интер договарал судии

Време - 01.04.2010

Големиот скандал „Калчополи“ што пред неколку години го шокираше италијанскиот фудбал е на добар пат да има нова епизода откако на површина излегоа серија нови ...

ЛШ: Арсенал извлече реми, Интер можеше и поубедливо

Телма - 01.04.2010

Домашните екипи ја сочуваа непобедливоста во првите натпревари од четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Интер се изнапромашува, Арсенал остана во живот

Кирилица - 01.04.2010

Италијанскиот првак предничеше со промашените шанси против московскиот тим на ЦСКА, а Арсенал успеа да се врати од 0-2 против Барселона до 2-2 за да остане во ...

Морати: Се надевам дека Мурињо ќе остане во Интер

24Фудбал - 01.04.2010

Италија Претседателот на Интер, Масимо Морати вели дека посакува стратегот Жозе Мурињо да остане на Џузепе Меаца барем уште две години Португалецот постојано ...

Интер во исчекување на вестите за повреда на Снајдер

24Фудбал - 01.04.2010

Италија Медиумите од Италија пренесуваат дека Весли Снајдер се соочува со мала пауза откако заработил ситна повреда на дуелот со ЦСКА Москва Sky Sport Italia ...

Eто не стравува од ЦСКА

24Фудбал - 01.04.2010

Лига на Шампиони Самуел Ето е уверен дека Интер ќе ја елиминира ЦСКА Москва и ќе се пласира во 1/2 финалето од Лигата на Шампионите.

Акинфеев и обезбеди пристоен пораз на ЦСКА

Таратур - 01.04.2010

Интер со голот на Милито си обезбеди минимална предност од 1-0 за реваншот со ЦСКА во Москва. Овој дуел ќе беше решен уште во Милано ако Русите на голот го ...

Акинфеев и обезбеди пристоен пораз на ЦСКА

Спортски - 01.04.2010

Интер со голот на Милито си обезбеди минимална предност од 1-0 за реваншот со ЦСКА во Москва. Овој дуел ќе беше решен уште во Милано ако Русите на голот го ...

Реми во Лондон, Интер со минималец против ЦСКА

Inpress - 01.04.2010

Лондон, 1. април (ИНПРЕС) Ниту една победа за гостите на првите четвртфинални натпревари во Лигата на шампионите.

Морати: Мурињо останува во Интер

Алфа - 01.04.2010

Претседателот на Интер, Масимо Морати, изјави дека не е загрижен за носталгијата на Жозе Мурињо кон англискиот фудбал и дека верува дека португалскиот тренер ...

Марио Балотели се извини на Интер и Мурињо

24Фудбал - 01.04.2010

Италија Со соопштение поставено на официјаната веб страна на Интер, Марио Балотели се извини на Нероаѕурите и тренерот Жозе Мурињо 19 годишниот напаѓач беше ...

Мурињо: Ова е позитивен резултат но лесно можеше да победиме со 3-0

24Фудбал - 01.04.2010

Лига на Шампиони Жозе Мурињо е задоволен од перформансите на својот тим во дуелот со ЦСКА Москва и победата од 1-0 во четврт-финалето од Лигата на Шампионите ...

Не е првоаприлска шега, Балотели официјално се извини до Интер и Мурињо

Спортски - 01.04.2010

Младиот фудбалер на Интер, Марио Балотели и официјално се извини на клубот и на Жозе Мурињо за неговите непромислени потези и изјави во последно време.

Пандев: Можеме да стигнеме до Мадрид но патот до финалето е долг

24Фудбал - 01.04.2010

Лига на Шампиони Горан Пандев е задоволен од победата над ЦСКА Москва и додава дека Нероаѕурите веруваат во можностада стигнат до финалето од Лигата на ...

Победа на Интер, реми во Лондон

Р.С.Европа - 01.04.2010

Во синоќешните натпревари од Лигата на шампионите фудбалерите на Интер ја совладаа ЦСКА од Москва со 1:0.

Мурињо пак се задева со Италијанците

Н.Македонија - 01.04.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо за Скај спортс индиректно најави дека по завршувањето на сезоната сигурно ќе си замине од клубот - Многу сум среќен во Италија, ...

Го сакам Интер, но не го сакам Калчото

Идивиди - 01.04.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо, повторно ја разбранува италијанската фудбалска јавност откако изјави дека не се чувствува среќен во италијанскиот фудбал.

Пандев со Интер почнува битка за полуфинале

А1 - 31.03.2010

Без оглед на фаворитските улоги или натпреварувачката форма синоќа во фудбалската Лига на шампионите важеше старото правило, домашниот терен направи разлика.

Спорт - Парични казни за Рома и за Лацио

Време - 31.03.2010

Челниците на италијанската фудбалска лига ги казнија двата римски клуба, Рома и Лацио, со парични казни поради тоа што нивните навивачи во натпреварите од 31.

Московјаните убедени дека ќе дадат гол против Интер

Утрински - 31.03.2010

Тренерот на ЦСКА Москва, Леонид Слутски, со голема самодоверба кажа дека неговиот тим оди во Милано да постигне гол против Интер.

Мурињо: Среќен сум во Интер, но не во Италија

Кирилица - 31.03.2010

Португалскиот тренер на Интер и на Горан Пандев, Жозе Мурињо на неполни 24 часа до дуелот со ЦСКА Москва уште еднаш ја разбранува европската јавност со изјава ...

Мурињо: Среќен сум во Интер но не и во Италијанскиот фудбал

24Фудбал - 31.03.2010

Италија Жозе Мурињо индицира дека е можно да замине од Серија А велејќи дека е ’среќен во Интер’ но не и во ’Италијанскиот фудбал’ ’Специјалниот’ не говори со ...

Најава: ЛШ (четвртфинале, среда)

Спортски - 31.03.2010

Интер - ЦСКА (сре.20:45) Нероазурите после подолга пауза имаат голема шанса да стигнат до полуфиналето во ЛШ.

Мурињо: ЦСКА е тим за почит

Спортски - 31.03.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо изјави дека ЦСКА е тим кој мора да се респектира затоа што има многу квалитетен состав, но Интер остануваат фаворити и одат на ...

Слутски: Интер се големи фаворити

Спортски - 31.03.2010

Тренерот на ЦСКА, Леонид Слутски вели дека Интер се големи фаворити, но не треба да ја потценуваат ЦСКА затоа што тие се силен состав и не се случајно во ...

Пандев со Интер почнува битка за полуфинале

Кирилица - 31.03.2010

Реприза на париското финале од 2006. година помеѓу Барселона и Асренал вечерва ќе биде центарот на фудбалската јавност Актуелниот европски шампион Барселона ...

Балотели нема намера да му се извини на Мурињо

Форум - 31.03.2010

Се продлабочува судирот меѓу 19-годишниот напаѓач и португалскиот стратег на милански Интер Жозе Мурињо уште вчера соопштувајќи го составот за натпреварот со ...

Минимална победа на Интер над ЦСКА Москва

24Фудбал - 31.03.2010

Лига на Шампиони Интер ја совлада ЦСКА Москва минимално со 1-0 во првиот 1/4 финален натпревар помеѓу овие две екипи во Лигата на Шампионите.

Нема да му се извинам на Мурињо, немам зошто

Идивиди - 31.03.2010

Сапуницата околу 19-годишниот Марио Балотели продолжува и сеуште не се гледа крајот. Нова епизода е направена за време на популарното ТВ шоу, "Чиамбрети Најт".

Рома и Лацио казнети поради расистички испади

А1 - 30.03.2010

Водството на италијанската фудбалска лига ги казни и двата римски клуба, Рома и Лацио, со парични казни поради расистичките скандирања на нивните навивачи во ...

Спорт - Милан без муниција

Време - 30.03.2010

Фудбалерите на Милан пропуштија уште една можност да се приближат до лидерот, а по најновото реми (1-1) со Лацио се спуштија на третото место, зад Интер и зад ...

Моратинос на 20 април во Скопје

Дневник - 30.03.2010

Министерот за надворешни работи на Шпанија, земјата-претседавач со Европската Унија, Мигел Анхел Моратинос , на 20 април во Скопје ќе се сретне со македонското ...

Балотели изоставен и за дуелот со ЦСКА Москва

24Фудбал - 30.03.2010

Лига на Шампиони Медиумите од Италија велат дека Марио Балотели ќе биде изоставен и за дуелот на Интер против ЦСКА во Лигата на Шампионите Продолжува ...

Красиќ сака преселба во Шпанија или Италија

24Фудбал - 30.03.2010

Останато Играчот од средниот ред на ЦСКА Москва, Милош Красиќ вели дека фудбалот во Италија и Шпанија најмногу одговара на неговите карактеристики Српскиот ...

Мурињо: ЦСКА Москва е силен противник

24Фудбал - 30.03.2010

Лига на Шампиони Стратегот на Интер, Жозе Мурињо вели дека дуелот со ЦСКА Москва ќе биде тежок бидејќи клубот од Русиај воопшто не е наивен противник ...

Балотели: Јас сум во право, нема да се извинам

24Фудбал - 30.03.2010

Италија Марио Балотели се јави во едно телевизиско шоу за да објасни дека ’тој е во право’ кога е во прашање недоразбирањето со Мурињо и затоа ’нема да се ...

Парични казни за Рома и Лацио

Inpress - 30.03.2010

Рим, 30. март (ИНПРЕС) Парични казни поради расистичките испади на своите навивачи, заработија Рома и Лацио.

Што велат весниците: Балотели сеуште одбива да му се извини на Мурињо

24Фудбал - 30.03.2010

Останато Corriere dello Sport вели дека Марио Балотели и понатаму продолжува да му се извини на Жозе Мурињо Вторник, 30 март THE SUN * Сер Алекс вели дека ...

Снајдер: Само повреди и суспензии можат да не одалечат од Скудетотo

24Фудбал - 30.03.2010

Италија Холандскиот интернационалец, Весли Снадјер вели дека само повреди и суспензии можат да го сопрат Интер во освојување на ново Скудето Поранешниот играч ...

Саки: Рома се најголеми фаворити за Скудетото

Спортски - 30.03.2010

Поранешниот селектор на Италија, Ариго Саки вели дека фокусираноста на Интер кон ЛШ може да ги чини губење на титулата од Рома.

Милан испушти шанса да му се доближи на Интер

Н.Македонија - 30.03.2010

Екипата на Милан повторно испушти шанса да се доближи до градскиот ривал Интер на врвот на табелата, откако прексиноќа во последниот натпревар од 31.

Милан повторно без победа

А1 - 29.03.2010

Екипата на Милан повторно испушти шанса да се доближи до градскиот ривал Интер на врвот на табелата, откако синоќа во последниот натпревар од 31.

Рома ја зголеми неизвесноста во трка за скудетото,милан ремизираше со Лацио во последниот натпревар од 31 КОЛО

Телма - 29.03.2010

Рома излезе како најголем добитник по крајот на 31 коло во италијанското калчо. Римјаните го поразија Интер во саботното дерби и ја намалија разликата на само ...

Спорт - Рома стигна на еден бод од Интер

Време - 29.03.2010

Фудбалерите на Рома славеа голема победа од 2-1 над актуелниот шампион и лидер во првенството Интер и на тој начин стигнаа на само еден бод негатива зад ...

Спорт - Мурињо прескап за премиерлигашите

Време - 29.03.2010

Жозе Мурињо би можел повторно да стане менаџер во англиската Премиер-лига само доколку се согласи на намалување на платата што во моментов ја заработува во ...

Лацио чекор напред до опстанок, Милан чекор назад од титулата

Утрински - 29.03.2010

Фудбалерите на Милан пропуштија нова прилика да се вклучат во борбата за шампионската титула во Италија по поразот на Интер на гостувањето кај Рома во саботата.

Милан повторно без победа

Сител - 29.03.2010

Екипата на Милан повторно испушти шанса да се доближи до градскиот ривал Интер на врвот на табелата, откако синоќа во последниот натпревар од 31.

Милан одигра само 1-1 со Лацио

24Фудбал - 29.03.2010

Италија Објавено на: 12:57 29/03/2010 од 24fudbal.com.mk Милан одигра само 1-1 против Лацио на Сан Сиро, Росоњерите пропуштија да казнат уште еден пораз на ...

Рома ја направи Серија А уште поинтересна, нов неуспех на Милан

Спортски - 29.03.2010

Рома успеа да го совлада Интер во дербито на Италија и со тоа на 7 кола до крај на шампионатот се доближи на само 1 бод од Нероазурите.

Милан не искористи втор подарок од Интер

Кирилица - 29.03.2010

Калчолигашот Рома, која во саботата го победи Интер ќе остане единствениот вистински противкандидат на актуелниот италијански првак во трката за скудетото, ...

Раиола: Се надевам дека наскоро ќе престанат сите приказни за Балотели

Спортски - 29.03.2010

Мино Раиола, агентот на Марио Балотели негира дека неговиот клиент ќе го напушти Интер и се надева дека овие приказни кои излегоа во медиумите ќе завршат ...

Морати: Интер е концентриран на Лигата на Шампионите

24Фудбал - 29.03.2010

Италија Објавено на: 20:29 29.03.2010 од 24fudbal.com.mk Претседателот на Интер, Масимо Морати вели дека тие сега се фокусирани само на Лигата на Шампионите и ...

Мино Раиола: Балотели нема да се пресели во Милан

24Фудбал - 29.03.2010

Италија Објавено на: 08:59 29/03/2010 од 24fudbal.com.mk Агентот на Марио Балотели, Мино Раиола инсистира дека неговиот клиент нема да се пресели во Милан и ќе ...

Росонерите останаа без здив

Вечер Прес - 29.03.2010

Милан дома ремизира со Лацио (1:1) и пропушти да му се доближи на челниот Интер заостанувајќи три бода Новиот кикс, ремито со гостинот од Рим, Лацио, е само ...

Интер сериозно загрозен, навивачите на Јуве си ги нападнаа милениците

Н.Македонија - 29.03.2010

Рома дојде на само еден бод до Интер на табелата во италијанската Серија А, откако во саботата во Рим го победија актуелниот шампион со 2-1.