TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Победа, Работнички и Вардар ќе презимат на врвот, хет- трик на Жанко Савов

Вест - 03.12.2001

Прва фудбалска лига - 17 коло Начевски во дуел со гостинскиот капитен Танушев, од мечот Вардар - Силекс Екипите на Победа, Работнички Кометал и Вардар зимската пауза ќе ја поминат на врвот на прволигашката табела, која иако официјална, по ново воведениот систем на натпреварување, нема многу да ...

Савов за пет минути - три гола

Дневник - 03.12.2001

ЦЕМЕНТАРНИЦА - КУМАНОВО 6-0 (3-0) Фудбалерите на Цементарница го прегазија Куманово со 6-0 во натпревар помеѓу две екипи од долната шесторка на табелата. "Цементарците" уште еднаш докажаа дека се многу опасни на свој терен. Домашните играчи по три гола им дадоа на двајцата голмани на Куманово, кои ...