TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хипо и се реваншираше на АКВА

Вест - 12.02.2001

НАШИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ Актуелниот европски првак Хипо Нидерестерајх на нашите репрезентативки Тарчуловска и Ферзалиева е на најдобар пат во силна конкуренција со АКВА и Будуќност да обезбеди пласман во втората, четвртфинална рунда од годинешнава сезона во Лигата на шампионките.

Три екипи веќе во четвртфиналето, на Хипо му треба уште една победа

Дневник - 12.02.2001

ЛИГА НА ШАМПИОНИ, 5. КОЛО Екипите на Виборг, Ларвик и Крим Електа се првите учесници во четвртфиналето на Лигата на шампионките во ракомет на едно коло пред завршување на натпреварите по групи. Последното коло се игра следниот викенд, кога ќе бидат познати и сите осум учесници.