TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Релативно лесна група за Македонија

Утрински - 17.06.2002

Квалификации за ЕП 2004 за мажи во Словенија Првите две места водат во баражот за ЕП Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија ќе се натпреварува со Швајцарија, Летонија и со Бугарија за едно од двете места кои од петтата група ќе водат во баражот за Европското првенство што од 22 ...

За баражот ќе се бориме со Швајцарија, Летонија и Бугарија

Вест - 17.06.2002

РАКОМЕТ - СЕНИОРИТЕ ГИ ДОБИЈА СВОИТЕ ПРЕТКВАЛИФИКАЦИСКИ РИВАЛИ ЗА ЕП ВО СЛОВЕНИЈА 2004 Машкиот сениорски ракометен национален тим ќе игра заедно со Швајцарија, Летонија и Бугарија во рамките на петтата претквалификациска група за пласман во баражот за Европското првенство во Словенија (22 јануари-1 ...

Сениорките ќе играат со Словачка, Турција и Азербејџан

Дневник - 17.06.2002

РАКОМЕТ - ЖДРЕПКА ЗА ЕП И ЗА СП (МАЖИ И ЖЕНИ) Македонската женска ракометна репрезентација е во втората квалификациска група за претстојното Светско првенство (СП) кое во 2003 година ќе се одржи во Хрватска. Македонските ракометарки се во група со Словачка, Турција и Азербејџан, а натпреварите ќе ...

Сениорките во друштвото на Словачка, Турција и Азербејџан

Вест - 17.06.2002

ЖДРЕПКА ЗА ПРЕТКВАЛИФИКАЦИСКИТЕ ГРУПИ ЗА СП ВО ХРВАТСКА 2003 (ЖЕНИ) Сега ќе им требаат осум натпревари до СП. - Марија Папуџиева Словачка, Турција и Азербејџан е друштвото во кое што се најде нашата женска сениорска ракометна репрезентација во втората група од претквалификациите за пласман на ...