TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонската фудбалска репрезентација одигра 0:0 со Украина

А1 - 11.10.2003

Македонската фудбалска репрезентација одигра 0:0 со Украина, во пријателскиот натпревар денеска во Киев. 90 минути издржа нашата одбрана во оваа средба, во која селекторот Драган Канатларовски имаше можност за силна проверка на играта во дефанзива.

Цапар ќе се обиде да му го расипе дебито на Блохин

Вест - 11.10.2003

Денеска нашата фудбалска репрезентација (17.45 ч.) во пријателски меч, во Киев игра против Украина Игор Митрески ќе го чува Шевченко, а Стојановски се очекува да пази на Ребров.- Селекторот Канатларовски сеуште во дилеми околу тактиката Нашата фудбалска репрезентација со денешниот пријателски ...

Добра игра за враќање на самодовербата

Утрински - 11.10.2003

Вечерва во Киев (18 часот) пријателски натпревар Украина - Македонија Емил Китановски Фудбалската репрезентација на Македонија, вечерва со почеток во 18.00 часот на стадионот на повеќекратниот првак на Украина Динамо ќе го одигра пријателскиот натпревар против соответната селекција на оваа земја.

Фудбал: Комплетиран националниот состав пред пријателскиот меч со Украина

А1 - 10.10.2003

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Киев го одработува последниот тренинг пред утрешниот пријателски натпревар против селекцијата на Украина. Нашиот национален состав попладнево пристигна во украинскиот главен град каде што се комплетираше со Митревски и Ѓузелов.

Канатларовски: Шевченко и другарите нема да се наиграат

Утрински - 10.10.2003

Фудбалската експедиција на Македонија денеска околу пладне ќе отпатува за Украина Емил Китановски Фудбалската експедиција на Македонија, денеска нешто пред 13 часот ќе отпатува за главниот град на Украина Киев, каде што утревечер на стадионот на екипата на Динамо (почетокот на натпреварот е закажан ...

Поволен резултат за Цапар би бил чудо

Дневник - 10.10.2003

ФУДБАЛ - СЕЛЕКТОРОТ НЕ СЕ РАДУВА ШТО УТРЕ ИГРАМЕ СО УКРАИНА Сите играчи ќе сакаат да се докажат пред новиот селектор Блохин и ќе се обидат да не "наполнат" со голови, иако можеби и тука лежи нашата шанса - вели Канатларовски Македонскиот фудбалски селектор Драги Канатларовски не е премногу среќен ...

Нашате фудбалери одбројуваат до саботниот натпревар со Украина

А1 - 09.10.2003

Македонската фудбалска репрезентација одбројува до саботниот пријателскиот натпревар со Украина. Привршува и последниот тренинг на Градски во Скопје пред утрешното заминување за Киев на нашата фудбалска експедиција. Вообичаено уште една полесна тренинг - сесија одработуваат 18 репрезентативци што ...

Одбраната е послабиот дел на украинската репрезентација

Вест - 09.10.2003

Според нашиот репрезентативец од Металург од Доњецк, Игор Ѓузелов: Во Киев ќе не очекува тешка задача, - Игор Ѓузелов Според нашиот репрезентативец од Металург од Доњецк Игор Ѓузелов кој веќе две години игра во Украина, одбраната е послабиот дел од украинската репрезентација.

Трајанов и Шумуликовски алтернатива на А. Митрески

Утрински - 09.10.2003

Селекторот Канатларовски размислува кој ќе го замени репрезентативецот од Грасхоперс Емил Китановски Персоналните проблеми (повреди) во репрезентацијата, се проблемот број еден кој веќе подолг период им задава главоболки на селекторите на фудбалската репрезентација на Македонија.

Фудбалска репрезентација се подготвува за гостувањето во Украина

А1 - 08.10.2003

Спортската седмица што изминува фудбалски ќе ја обојат сениорската и младата репрезентација на Македонија. Пријателскиот двомеч со селекцијата на Украина в сабота во Киев ќе го преокупира вниманието на нашата јавност, како вовед во викендот во кој нашите ракометни екипи ќе стартуваат во европските ...

Цапар со затворена тактика против Украинците

Вест - 08.10.2003

Започнаа подготовките на нашата фудбалска репрезентација за мечот со Украина Игор Митрески најверојатно ќе го чува Шевченко Според размислувањата на селекторот Драган Канатларовски - Цапар, нашата фудбалска репрезентација ќе игра со затворена тактика на престојниот пријателски натпревар што во ...

Само Балдовалиев се жали на повреда

Утрински - 08.10.2003

Со пристигнувањето на "Хрватите" се комплетира фудбалската репрезентација Емил Китановски Ситуацијата е под целосна контрола, а вчерашниот прв работен ден на фудбалската експедиција на Македонија во пресрет на саботниот пријателски дуел против селекцијата на Украина во Киев, измина без поголеми ...

Цапар порачува да се внимава и на Ребров

Дневник - 08.10.2003

ФУДБАЛ - РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИТЕ ВЧЕРА СЕ СОБРАА ВО СКОПЈЕ ПРЕД МЕЧОТ СО УКРАИНА Сите велат да внимаваме на Шевченко, а јас мислам дека со Ребров ќе биде потешко, вели македонскиот селектор Канатларовски Одбранбените фудбалери на македонската фудбалска репрезентација ќе бидат на вистински тест против ...

Украина е нов предизвик во серијата атрактивни дуели на нашата репрезентација

А1 - 07.10.2003

Украина е нов предизвик во серијата атрактивни дуели на македонската фудбалска репрезентација. Саботниот натпревар и следните пријателски по него селекторот Драган Канатларовски ги најави како фаза во која ќе се исклистализира составот кој ќе настапува во следниот квалификациски циклус за ...

Балдовалиев во "А" селекцијата, Пандев во младинската

Вест - 07.10.2003

Селекторите Канатларовски и Јонуз направија рокада во составите за мечот со Украина По подолго време повикани се и: Попов, Толески, Глигоровски и Ардијан Нухии Селекторот на нашата фудбалска репрезентација Драган Канатларовски - Цапар го повика Зоран Балдовалиев (Беласица) од младата национална ...

Канатларовски: Средбата во Киев, добра можност за проверка

Утрински - 07.10.2003

Прес-конференција на селекторите на "А" и младата репрезентација во хотелот Бест Вестерн Емил Китановски Селекторите на "А" и младата репрезентација на Македонија, Драган Канатларовски и Мирсад Јонуз, вчера во хотелот "Бест Вестерн" во Скопје, ги објавија имињата на фудбалерите кои ќе ги бранат ...

Се удира темел за квалификациите за СП

Дневник - 07.10.2003

ФУДБАЛ - СЕЛЕКТОРОТ ГО ОБЈАВИ СПИСОКОТ ЗА ПРИЈАТЕЛСКАТА СО УКРАИНА Пандев се најде на списокот на младите, а Ардијан Нухији од Слога Ј. првпат е повикан во А-тимот Средбата со Украина значи старт на подготовките на македонската репрезентација за квалификациите за СП 2006, изјави вчера селекторот ...

Канатларовски ги претстави избраниците за мечот со Украина

А1 - 06.10.2003

Досието Мундијал 2006 - та македонската фудбалска селекција го отвора со пријателскиот натпревар против Украина в сабота во Киев. Селекторот Драган Канатларовски на денешната средба со новинарите ги претстави 20 - те избраници за првата контрола.

Митрески и Ѓузелов ќе пристигнат дирекно во Киев

Вест - 06.10.2003

Во договор со селекторот Драган Канатларовски Според договорот со селекторот Драган Канатларовски - Цапар, кој што денеска во 11 часот, на прес конференција во хотелот "Бест Вестерн", ќе го објави списокот на репрезентативци за пријателскиот меч со Украина, Игор Митрески (Спартак, Москва) и Игор ...