TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанчевска: Амнестијата може да значи замачкување на работите

ТВ21 - тукушто објавено

„Амнестијата многу често може да значи замачкување на работите. Значи, наместо разрешување на работите, само ги става под килим меѓутоа тие не се разрешуваат на тој начин. Не се носат такви решенија со кои би се адресирала претходно направената ...

Дерала: Тие што ќе бидат амнестирани, треба да си поднесат оставки

ТВ21

Дерала: Помирување подразбира и одреден вид и обем на амнестирање

ТВ21

Законот за амнестија за 27. април в понеделник најверојатно на собраниска седница

Сител

Законот за амнестија в понеделник пред пратениците

Телма

Фокус Канал5 Нова ТВ Макфакс Алфа Press24 Канал5 +инфо

119 поврзани вести »

Цветанов: Директорот на УБК е човек на Сашо Мијалков и ги штити сите инспектори

ТВ21 - тукушто објавено

Во вечерашното издание на „Click Plus“ дебатираме со Мирјана Јанчевска – професор, Ване Цветанов – поранешен директор на управата за финансиско разознавање и Џабир Дерала – аналитичар. Цветанов вели дека директорот на УБК е човек на Сашо Мијалков и ...

Лазаревски раскажа како му го пакувале „Пуч“

Призма

Таргет на прислушување биле братот и сопругата на Мијалков

24 Вести

УБК ги прислушувала и сопругата и братот на Сашо Мијалков

Алсат-М

Телма Канал5 Сакам да кажам Фокус CivilMedia Фокус МКД Сакам да кажам

76 поврзани вести »

Убиен напаѓачот од Стразбур

Телма - пред: 23 мин

Напаѓачот од Стразбур е убиен вечерва од страна на француските специјални сили. Шериф Шекат кој уби три лица, додека 13 беа повредени, никогаш не го напуштил градот во кој го изврши крвавиот напад.

Вечерва повторно се слушаат истрели во Стразбур

Фокус

Шериф Шекат е неутрализиран од француската полиција

А1 On

Убиен напаѓачот од Стразбур

Нетпрес

Слободен Печат Нетпрес Точка А1 On МКД ТВ21 А1 On Нетпрес

76 поврзани вести »
Македонија »

Глупава борба, поглупа здравје…

+инфо - пред: 2 часа

Да, имам свои фаворити во оваа влада, и ги следам во чекор, сите петмина, и сите, се соочуваат со истите проблеми како и Венко, се борат со своите за да наебат од своите. Срамота. Сите ги охрабрувам да издржат во оваа глупава борба... Тенкју...

Клинички центар блокиран половина час, трет ден протести на здравствените работници

ТВ21

Нов протест во Клинички центар - освен поевтинот паркинг побарани и повисоки плати

Сител

24 Вести Телма Алсат-М Алфа Нова ТВ 1tv Сакам да кажам А1 On

108 поврзани вести »

Хари Локвенец и Влатко Ѓорчев во „Само Вистина“

Канал5 - пред: 45 мин

Вечерва во „Само Вистина“ дебатираа Хари Локвенец и Влатко Ѓорчев. Проблемот во вашата Влада е што имате непопуларност, луѓе се иселуваат, затвореници се носат да гласаат, рече Ѓорчев. Еве што му одговори Локвенец, Дали со 411 милиони евра автопатот ...

Ѓорчев: СДСМ и нивната политика на неразбрани трговци ги рушат македонските позиции

Курир

Ѓорчев: Се полнеа кутии на референдумот и СДСМ е подготвен пак да го прави тоа

Курир

Фокус Курир Курир Курир Фактор Канал5 Фокус 1tv

33 поврзани вести »

Владиката Пимен сведок на обвинетиот Богдан Илиевски - Бетмен во судскиот процес за 27.април

Сител - пред: 6 часа

Адвокатот на Митко Чавков не одговори каде се наоѓал екс директорот на Бирото за јавна безбедност за време на упадот во собранието. Обвинетиот Александар Василевски Нинџа во својот исказ пред судот тврдеше дека на 27 април после 18 часот, Чавков се ...

Нервоза меѓу обвинетите за „крвавиот четврток“

Телма

Митрополит Пимен: Упадот во Собранието не била цел на Илиевски

Алсат-М

Алфа 1tv еМагазин Фокус 365 МКД МКД Нова ТВ

57 поврзани вести »
Економија »

Тевдовски очекува банките да го зголемат кредитирање, банкарите резервирани

Сител - пред: 3 часа

Да има поевтини извори за финансирање на стопанството за да се подобри бизнис климата. Ова е приоритет на Владата, министерот Тевдовски вели дека и вчерашната одлука на НБРМ е во тој правец.

НБРМ направи потег – Дали банкарите ќе ги поевтинат кредитите

24 Вести

Тевдовски очекува поевтини кредити за фирмите, банките повоздржани

Телма

Канал5 Алсат-М Денар Н.Македонија Мета Фактор Алсат-М Р.С.Европа

36 поврзани вести »

И ЕВН и ЕЛЕМ трејд се надеваат дека ќе бидат универзален снабдувач со струја

Сител - пред: 3 часа

ЕВН и ЕЛЕМ Трејд, фирмата ќерка на државни електрани се подготвени да ја преземат улогата на универзален снабдувач. За разлика од ЕВН, ЕЛЕМ Трејд досега нема искуство со дистрибуција на енергија. Но, ова е голем предизвик за компанијата.

2 компании со свои аргументи за добивање на тендерот за универзален снабдувач со струја

Алфа

ЕВН и ЕЛЕМ ќе се борат за универзален снабдувач со струја

Алсат-М

А1 On Телма Р.С.Европа Сител Канал5 24 Вести А1 On Алфа

38 поврзани вести »

Турција започна со изградба на "Турски тек"

MTM - пред: 2 часа

Турција започна со изградба на копнениот дел од гасоводот Турски тек на територијата на државата. Ова беше најавено од страна на претседателот Таип Ердоган за време на претставувањето на акциониот план за вторите 100 дена на новата влада по ...

Кавгата за Северен тек 2 штотуку стана „валкана“

Deutsche Welle

ЕП ја осуди изградбата на „Северен тек 2“

Алсат-М

Руска реч Н.Македонија Курир Фактор 24Инфо Макфакс Денар Centar

21 поврзани вести »
Балкан »

Во следните 72 часа Вучиќ во обиколка на повеќе единици на српската војска

Макфакс - пред: 2 часа

Српскиот претседател и врховен командат на вооружените сили на оваа земја, Александар Вучиќ, во следните 72 часа ќе посетат повеќе единици во копнената безбедносна зона (КЗБ), објави вечерва Радио-телевизија Србија (РТС), а пренесе агенцијата ...

Косовската полиција пронајде 15 килограми експлозив во близина на Газиместан

А1 On

Берлин: Формирањето војска на Косово да не се злоупотребува за ескалација на состојбата

А1 On

1tv А1 On Deutsche Welle А1 On Макфакс +инфо +инфо Н.Македонија

81 поврзани вести »

Протест на студентите во Албанија, на виделина излегоа и проблемите во Македонија

ТВ21 - пред: 2 часа

Протестите на студентите во Албанија, отворија дебата и ги извадија на виделина проблемите со кои се соочуваат и студентите во Македонија. Образованието во Македонија веќе неколку години е во тотален хаос, а статистиките покажуваат дека македонските ...

Студентски протести во Тирана: Нема верба во Рама

Deutsche Welle

[Видео] Јасно и Гласно: Скап студентски живот

Радио МОФ

А1 On Тера Академик 1tv Алсат-М Алфа Н.Македонија 4NEWS

29 поврзани вести »

Грасо: КФОР изведува вообичаена, регуларна воена вежба

Вечер - пред: 7 часа

Меѓународните сили во Косово (КФОР) соопштија дека движењето на нивните единици во северно Косово е во рамките на редовна воена вежба започната вчера јужниот дел од земјата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Танјуг: Колона возила на КФОР се движи кон северот на Косово (ВИДЕО)

МКД

Колона возила на КФОР се движат кон северот на Косово

Н.Македонија

Вечер Макфакс Нетпрес Пулс24 24 Вести 24Инфо А1 On 1tv

17 поврзани вести »
Свет »

Стразбур: Убиен напаѓачот на божиќниот пазар (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - тукушто објавено

Француската полиција го „застрела“ лицето за кое се верува дека е напаѓачот на божиќниот пазар во Стразбур, изјавија полициски извори за новинарите, пренесе Би-би-си . Чериф Чекат беше во бегство откако го изврши нападот во вторник вечер.

Полицијата го уби терористот од Стразбур (ВИДЕО)

Канал5

Француските специјалци го ликвидираа напаѓачот од Стразбур

Макфакс

Макфакс Канал5 Макфакс Канал5 Макфакс Р.С.Европа Курир Точка

28 поврзани вести »

ЕУ го продолжи санкциите кон Русија поради состојбата на истокот на Украина

Канал5 - пред: 40 мин

Првите луѓе на Европската Унија се договорија за повторно да ги проголжат санкциите кон Русија поради кризата на истокот на Украина и на Крим , објави претседателот на Европскиот Совет , Доналд Туск.

НАТО ќе ѝ испорача воена опрема на Украина

МКД

ЕУ ги продолжи санкциите за Русија поради нејзината улога во источна Украина

А1 On

Нетпрес Канал5 Макфакс 1tv МКД Точка Макфакс Алфа

68 поврзани вести »
Скопје »

Скопје ќе доби Јура парк и ќе се впише на светската мапа за атракции

Скопје24 - пред: 58 мин

Зоолошкаа градина во Скопје ја потврдија информацијата дека Скопје за првпат ќе добие Јура парк и со тоа ќе се впише на мапата на светски атракции. “Се надеваме дека наскоро ќе се создадат услови за и во Скопје Зоо да донесеме една од главните ...

Диносауруси ќе се вселат во Зоолошката во Скопје

+инфо

Зоолошката градина ќе изгради „Џурасик парк“ со 50 диносауруси

Слободен Печат

1tv Н.Македонија MTM Иновативност Пулс24

8 поврзани вести »

Голема Божикна манифестација на 6 јануари пред платото на црквата „Свети Димитриј“ во Скопје

Локално - пред: 2 часа

Пред платото на црквата „Свети Димитриј“ во Скопје на 6. јануари 2019 година ќе се одржи голема Божикна манифестација по повод најрадосните и најголемите христијански празници Бадник и Божик.

Најважната БОЖИКНА ПОКАНА, поканата до сите деца и нивните семејства!

Канал5

Мелина Силуете на колачи и чај кај Димитар Андоновски

Репортер

24Инфо Курир Вечер +инфо Независен Нетпрес

9 поврзани вести »

Италијанскиот јазик ќе се учи во училиштата во Карпош

Канал5 - пред: 6 часа

Градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев денеска се сретна со амбасадорот на Италија во Скопје, Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелни случувања во Општина Карпош и продлабочување на соработката меѓу локалната самоуправа и ...

Општина Аеродром ќе спроведе анкета во училиштата за изучување на италијанскиот како втор јазик

Макфакс

Средба Богоев-Ромео: Италијанскиот јазик „влегува“ во училиштата во Карпош

А1 On

Скопје инфо 24Инфо А1 On Н.Македонија MTM Вечер

9 поврзани вести »
Црна Хроника »

Велешките таксисти најавуваат протести

24 Вести - пред: 4 часа

Да се ослободат од приватни возила обележаните такси стојалишта и да се намали бројот на диви таксисти во Велес. Ова се двете барања на велешките такси превозници, кои им ги пренесоа на надлежните институции во градот..

Две лица украле 2.500 денари од таксист во Арачиново

ТВ21

Велешките таксисти бараат воведување ред или ќе протестираат

Сакам да кажам

Press24 4NEWS Скопје инфо

6 поврзани вести »

Кумановец повреден во сообраќајка со возило на МВР

Макфакс - пред: 7 часа

Четириесет и шестгодишен кумановец е повреден во сообраќајна несреќа во која учествувало и возило на МВР. Како што информира полицијата, вчера околу 19,30 часот во Куманово, на крстосницата од улица 
„11-ти Октомври“ и „Димитрие Туцовиќ“, се случила ...

Возач на „поло“ хоспитализиран откако се судрил со полициско „јети“

Нетпрес

Полициска „Шкода“ се судрила со „Поло“, возачот завршил во болница

Курир

Скопје24 Press24 Centar

6 поврзани вести »

Кривични за потпалувачите на кафеаната на улица Дане Крапчев во Скопје

+инфо - пред: 7 часа

Во пријавата до Основно јавно обвинителство – Скопје полицијата ги сомничи дека сториле две кривични дела. П.П. сторил кривично дело „тешки дела против општата сигурност“ и „предизвикување општа опасност“, Неговиот пријател С.М.

Кривични за потпалувачите на „Мечка“, ни полицијата не ги кажува мотивите

24Инфо

Детали за пожарот во кој изгоре ресторанот „Мечка“ во Дебар Маало: Две лица под истрага

еМагазин

еМагазин Фокус А1 On Независен Курир Press24 Макфакс 24Инфо

38 поврзани вести »

Република »

Гевгелија ќе се осветлува со нови 770 светилки

Вечер - пред: 8 часа

Програмата за јавно осветлување на општина Гевгелија предвидува набавка на 770 нови светилки и ампули за сервисирање на постојното и проширување на јавното осветлување во општината во наредната 2019 година.

Уличното осветлување во Куманово ќе се менаџира преку јавно-приватно партнерство

MTM

Со јавно-приватно партнерство ќе се подобрува осветлувањето во Куманово

Сакам да кажам

Кумановски м.

4 поврзани вести »

Фазлиу: Реновираниот пат Лакавица-Србиново покажува дека се грижиме за жителите во помалку развиените региони

Макфакс - пред: 4 часа

Министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу, денеска присуствуваше на официјалното пуштање во употреба на реновираниот регионален пат Лакавица-Србиново и на почетокот на изградбата на новиот пат кој води до депонијата „Русино“ во Гостивар, со ...

Официјалното пуштен во употреба на реновираниот регионален пат Лакавица-Србиново

24Инфо

Фазлиу: Реновираниот пат Лакавица-Србиново покажува дека се грижиме и за жителите во помалку развиените региони

Centar

Точка

4 поврзани вести »
Култура »

Друштвото на писатели на Македонија го распиша конкурсот за традиционалните книжевни награди

А1 On - пред: 2 часа

Друштвото на писатели на Македонија го распиша конкурсот за доделување на традиционалните награди на македонската писателска асоцијација за најдобри остварувања во 2018 година. Станува збор за наградите „Ацо Шопов“ за поезија, „Стале Попов“ за ...

Средба со писателката Драгица Најческа во ДПМ

А1 On

Конкурс за традиционалните награди на ДПМ

+инфо

MTM Слободен Печат МКД Макфакс Нова ТВ Студенти Н.Македонија

10 поврзани вести »

Втора јавна дебата за Предлог-законот за остварување на јавниот интерес во културата

А1 On - пред: 5 часа

Новините во Предлог-законот за остварување на јавниот интерес во културата носат неколку суштински измени на нормативното регулирање на остварувањето на поширокиот интерес во културата, кои ќе овозможат правна основа за развој и унапредување на ...

Дебата за Предлог-законот за остварување на јавниот интерес во културата

А1 On

Втора јавна дебата за Предлог-законот за остварување на јавниот интерес во културата

24Инфо

1tv

4 поврзани вести »

Трето издание на „Winter Apricots“

Н.Македонија - пред: 10 часа

Од вечерва до сабота во киното „Мис Стон“ при НУЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп ќе се одржува третото издание на фестивалот „Winter Apricots“. Овогодинешното издание носи и доста новитети, бидејќи филмската програма е кохезивна и се состои исклучиво ...

Почнува Интернационалниот филмски фестивал „Winter Apricots“

Локално

Трет прилепски „партизански“ интернационален филмски поход

Р.С.Европа

Вечер А1 On

5 поврзани вести »
Наука / Технологија »

Европскиот Парламент одобри 16,9 милијарди евра за вселенската програма

Канал5 - тукушто објавено

Европскиот Парламент го усвои извештајот за воспоставување вселенска програма на ЕУ и на Агенцијата на ЕУ за вселенска програма во една институција. Со тоа се предвидува интеграција на системот на сателитска навигација Галилео и системот за ...

Турција формира Вселенска агенција

MTM

Ричард Бренсон чекор поблиску до вселенскиот туризам

Кајгана

Smartportal Канал5 Радио МОФ +инфо Н.Македонија Вечер Кајгана Кајгана

34 поврзани вести »

Apple сака да ве заштити од Facebook

Кајгана - пред: 1 час

Изгледа дека војната помеѓу двата технолошки гиганти, Facebook и Apple, само што започнува. Откако во текот на есента Apple неколкупати го нападна Facebook поради нарушување на приватноста на нивните корисници, сега отиде чекор понатаму и им подаде ...

Епл ќе гради кампус од милијарда долари, најавени 5.000 нови вработувања

Глас на Америка

„Епл“ може да го пресели производството на АјФон од Кина

1tv

Телефони.мк Макфакс Таратур Денар Телефони.мк Денар USB Канал5

19 поврзани вести »

Што има да понуди Samsung Galaxy M20?

Телефони.мк - пред: 56 мин

Samsung Mobile доста тивко и далеку од очите на јавноста ја подготвува новата Galaxy M серија која ќе биде додаток на S, A и J сериите и засега е тешко да се прогнозира како ќе се вклопи во севкупната понуда.

Главен адут на новиот Samsung Galaxy S10 ќе биде „револуционерната“ камера

Кајгана

Samsung Galaxy S10 ќе биде претставен на 20 февруари и ќе дојде во три различни варијанти?

Smartportal

Телефони.мк USB Телефони.мк

6 поврзани вести »
Сцена »

(ФОТО) Весна Бејби го покажа дечкото

Женски магазин - пред: 1 час

Актерката Весна Бејби Петрушевска за прв пат објави фотографија од дечкото Зоран. Претходно, Весна изјави дека е во врска околу два месеци. Бејби во порака само кусо ни потврди дека тоа е нејзиниот нов партнер, и оти се среќни заедно, но не раскажа ...

(ФОТО) Весна Бејби го покажа дечкото

Фактор

Весна Бејби Петрушевска конечно го покажа новото момче?! (ФОТО)

Скопје24

Курир

4 поврзани вести »

Животот му висеше на конец, а сега за прв пат запеа: Еве што им порача Дарко Лазиќ на фановите (ВИДЕО)

Курир - пред: 26 мин

Пејачот Дарко Лазиќ се опоравува по тешката сообраќајна несреќа која ја направи пред два месеци. Пејачот се чувствува се подобро и подобро, а неодамна и излезе од болница и замина на лекување во бања.

(ФОТО) ДАРКО ЛАЗИЌ ОСЛАБЕН И ПРОПАДНАТ: Пејачот ужива дома во друштво на позната пејачка

Фактор

Дарко Лазиќ првпат ја виде ќерка си по несреќата

Репортер

Вистина.мк Вистина.мк Вистина.мк Хитпортал Убавина и Здравје

8 поврзани вести »

Фото: Меланија Трамп стана русокоса!!

Канал5 - пред: 6 часа

Првата дама на САД шокираше со својот нов имиџ!! Меланија Трамп во најновото интервју откри што и паѓа тешко откако станала Прва дама на САД, но го покажа и новиот имиџ, носноно новата боја на косата.

Меланија Трамп станува русокоса: Ново, 10-минутно интервју со првата дама на САД

Црнобело

Меланија Трамп го променила личниот опис: Првата дама станала русокоса!

Убавина и Здравје

Локално Н.Македонија Курир +инфо Макфакс Репортер Точка Press24

18 поврзани вести »
ТВ Емисии

Најнови ТВ емисии

« Спорт

Челзи изгуби први бодови во Лигата на Европа

Независен - пред: 28 мин

МОЛ Види и Челзи одиграа нерешено 2:2 во натпревар од групата „Л“ на Лига Европа, одигран во Будимпешта. Со овој резултат Унгарците отпаѓаат бидејќи БАТЕ Борисов победи со 3:1 на гостувањето кај ПАОК, со што си го обезбедија второто место во ...

Николов одигра 90. минути во ремито на Мол Види против Челси, сензација во Истанбул

СуперСпорт

Видео: Николов го заврши настапот во Европа, Севиља и Виљареал во нокаут фаза

Спортски

Спортклуб МКД Gol.mk Дерби Sport 1 Екипа Оff.net SportMedia

16 поврзани вести »

Ѓоковиќ и Халеп се тенисери на годината

МКД - тукушто објавено

Интернационалната тениска федерација (ИТФ) ги прогласи Новак Ѓоковиќ и Симона Халеп за најдобрите тенисери во 2018 година. Очекувано, Ѓоковиќ и Халеп се прогласени за најдобри тенисери за оваа година, и двајцата сезоната ја завршија на првото место.

Очекувано: Ѓоковиќ и Халеп прогласени за тенисери на 2018 година

Sport 1

Ѓоковиќ и Халеп – најдобри на светот за 2018

Канал5

Нова ТВ Вечер Спортски Gol.mk Локално Екипа TopSport Вечер

47 поврзани вести »

Кочов: Заслужено ги победивме Спарс

Дерби - пред: 29 мин

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром и покрај тоа што настапи без Љубомир Младеновски, Марко Симоновски и Дарко Соколов издвојува голема победа на гостувањето во Сараево кај Спарс во АБА2-лигата.

Внимавај, лизгаво е: Бојиќ го извади од патики Албијаниќ (видео)

Екипа

КОЧОВ: Машка победа!!!

Basketball

МКД Екипа 24 Вести Вечер Сител Дерби SportMedia МКД

23 поврзани вести »
Магазин »

Колач со кисело млеко и кокос: Никогаш побрз десерт

Gotvi.mk - пред: 26 мин

Лесен и вкусен десерт кој ќе ве воодушеви. Состојки: 2 пакувања кисело млеко 1,5 чаша брашно (чаша од 200 гр) 100 гр кокос 1/2 чаша шеќер 1/2 чаша масло 1 прашок за печиво 100 гр чоколадо Начин на подготовка: Во брашното додајте прашок за печиво па ...

Стар рецепт за бабин колач: Цела куќа ќе мириса од овие едноставни колачиња

Gotvi.mk

Посни палачинки: Најлесниот десерт без млеко и јајца

Gotvi.mk

Канал5 Gotvi.mk Попара Репортер Gotvi.mk Црнобело Факултети Пулс24

56 поврзани вести »

Астон Мартин го откри најдобриот мотор на светот (ВИДЕО)

Канал5 - пред: 1 час

Повеќе од две години Астон Мартин и Косворт работат на развојот на нов мотор , кои веќе го нарекуваат чудо на техниката , па дури и најдобар мотор со внатрешно согорување во историјата. Перформансите на новиот мотор се навистина импозантни.

Aston Martin го откри најдобриот мотор на светот

Кајгана

Петте најбрзи модели во историјата на Porsche (видео)

Денар

Високи Октани Кајгана Денар Авто Плус Додај Гас Курир ЗаЗабава

10 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
За прв пат е креирана мапа со локации од повеќе од 400 дрвја во Скопје кои се буквално осудени на смрт бидејќи стеблата им се зацементирани https://t.co/SBivWu5c0a
25ReTweets18Favorites·Details
Општина Тетово нема срушено ниедна дивоградба 6 години. Цело Кале е дивоградба, 70% од новите згради и куќи се дивоградба. На Шапка се изгради џамија дивоградба. Никому ништо.
Ама бачилово мораше да падне.
Држава е ова, или што ли е? https://t.co/kQ38Sidxy8
28ReTweets28Favorites·Details
Во делата е зборот.
7ReTweets18Favorites·Details
@Zoran_Zaev дел од тие 30 милиони би требало да бидат наменети за Рехабилитациски Центри во кои децата со посебни потреби би добиле рана интервенција која е од круцијална важност

Рана дијагноза и рана интервенција во Македонија нема и редно е да има https://t.co/lmTh4BC3yn
7ReTweets11Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
😛😛😛 парт 2 https://t.co/AJAoPYNrTt
71ReTweets169Favorites·Details
Со малку памет може да се избегне развод, а со многу памет може да се избегне брак.
66ReTweets125Favorites·Details
влегуваат поп, Бетмен и нинџа во кафана...

*не е виц
36ReTweets112Favorites·Details
Има едно девојче што воопшто не ја сака сестра ми на школо.

Денес на тест математика девојчево препишувало од сестра ми.

А ѓаволов, решила 3 задачи погрешно, чекала да ги препише, ги избришала, и ги решила после точно.

What the fuck do I have in my family genes! 🙄🙄🙄
30ReTweets202Favorites·Details
Грујо ќе го земе на душа и Орбан. У ствари Грујо е социопат и го боли стојко за сите освен за него и евентуално дечковците што ги поседува
16ReTweets57Favorites·Details
Јавни Набавки

Најголеми договори објавени во последните 7 дена

#
Нарачател
Фирма
Опис
Склучен
Објавен
Износ
1.
Јавно претпријатие за државни патишта
Градежен институт МАКЕДОНИЈА АД-Скопје
Дополнителни услуги за Надзор над изградба на автопат А2, делница Кичево – Охрид.
15/11/2018
07/12/2018
184,772,186 мкд
3,004,426 
2.
АД Македонска пошта
МАКПЕТРОЛ Акционерско друштво за промет со нафта и нафтени деривати Скопје
гориво за транспортни средства (Еуродизел (Д-Е V) и Еуросупер БС 95)
11/12/2018
11/12/2018
50,126,400 мкд
815,063 
3.
Акционерско друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката - Скопје
Друштво за производство трговија угостителство градежништво и услуги АТРИУМ ДОО увоз-извоз Вевчани -Вевчани
Тековно и инвестиционо одржување на објектите со кои стопанисува АД за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката-Скопје и обврски в...
06/12/2018
12/12/2018
42,078,800 мкд
684,208 
4.
Министерство за одбрана - сектор за логистика
Друштво за производство, промет и услуги ЕВРОТИМ ГДС увоз-извоз ДООЕЛ Кичево
Мазут М-1 НС
10/12/2018
12/12/2018
34,900,000 мкд
567,480 
5.
Министерство за внатрешни работи на РМ
Акционерско друштво ЕВРОИНС ОСИГУРУВАЊЕ Скопје
Услуги за осигурување од автомобилска одговорност, , каско осигурување на моторни возила сопственост на МВР и патничко осигурување на вработени на МВР, за период од две години
23/11/2018
10/12/2018
34,810,000 мкд
566,016 
Видео
На денешен ден ...
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001