TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полициска бруталност
Линкови собрани од македонската Twitter заедница

2006 и порано

„Алфите“ претепале 21-годишно момче
„Алфите“ претепале невино лице
"Тигри" претепале момче до смрт, а уште три се во кома
„Алфи“ претепаа човек, полицијата не реагираше
„Алфи“ претепале тројца Роми
„Алфи“ претепале битолчанец поради кафеанска расправија
Битолските „алфи“ крвнички претепале момче
„Алфите“ го убиле Трајан Беќиров и го фрлиле во Вардар
Маскирани полицајци го демолирале ноќниот клуб „Процес“
Сите пријави против „Алфите“ се за претепување


2007

„Алфи“ претепаа камерман на Алсат
„Алфите“ претепале скопјанец пред очите на сопругата и двегодишниот син
Извештаите на внатрешната контрола на МВР се нелогични


2009

„Тигри“ претепале вратар во дискотека
„Тигар“ претепа крвнички со метална шипка велешанец
Полициска патрола претепала прилепчанец од Канатларци
Кумановец претепан од Алфите
Алфите тепале Роми во Битола
Нема записник од сообраќајката на телохранителот на Мијалков


2010

Полициските Алфи претепаа жител на Ченто
Брутално тепање на деца Роми од страна на полициската единица Алфи
Алфите по грешла претепале момче од Велес


2011

Скопјанец обвинува: Алфите ме претепа
Специјалец „Тигар“ го уби момчето!
„Тигар“ претепал момче во Карпош


Доколку знаете некој друг линк пратете на [email protected]


Останати текстови: