Автомото

Казахстан од следната сезона домаќин на трки во Мото ГП

Курир - пред: 2 часа

Трки од Мото ГП шампионатот од следната сезона ќе се возат во Казахстан, откако промоторот на натпреварувањето „Дорна“ потпиша петгодишен договор со организаторите. Трките ќе бидат организирани на новоизградената патека „Сокол“ на влезот во ...

6 поврзани вести »

Мекларен во ново руво на трките во Азија

TopSport - пред: 6 часа

Болидите на Мекларен ќе имаат нов дизајн на трките во Формула 1 во Сингапур и Јапонија. Причина за тоа е враќањето на овие две патеки во календарот по три годишна пауза. Трките во Марина Беј и Сузука беа откажани во 2020 и 2021 година поради ...

ВИДЕО: „Немав избор, морав да го удрам“

Sport M - пред: 6 часа

Невиден инцидент на трката од серијата НАСКАР во Вирџинија. По трката, возачот Ендрју Грејди се качил до автомобилот на Дејв Калихан, го скинал прозорецот и почнал брутално да го тепа. Гневната реакција беше предизвикана од ситуација на трка во која ...

4 поврзани вести »

Откриени платите на возачите во Формула 1 за 2022 година

Кајгана - пред: 8 часа

Сезоната во Формула 1 во 2022 година е во полн ек, при што Макс Верстапен има големо водство на врвот на Светскиот шампионат, додека Луис Хамилтон и Мерцедес продолжуваат да се борат. Ред Бул доминираше на неодамнешните трки, оставајќи го дуото на ...

10 поврзани вести »

Димушевски и Гушиќ втори во својата класа на Рели Србија

TopSport - 25.09.2022

Во својата прва рели сезона, македонскиот тандем Димушевски-Гушиќ постигна забележителен успех на 55-то издание на Рели Србија освојувајќи го второто место во нивната класа RC5. Македонскиот рели екипаж Владимир Димушевски и Бранко Гушиќ имаа ...

6 поврзани вести »

Формула 1 со шест спринтерски трки во 2023

TopSport - пред: 2 часа

По одличниот прием кај Ф1 фановите, шефовите на спортот решија од следната сезона да има шест спринтерски трки во по споредба со трите послените две сезони. Спринтерските трки во сабота беа воведени во 2021 година, и во овие трки, квалификациите се ...

Џоу во Алфа Ромео и следната година

TopSport - пред: 5 часа

Кинескиот возач Гуанжу Џоу ќе биде зад воланот на автомобилот Алфа Ромео во шампионатот во Формула 1 и во текот на 2023 година, потврдија од италијанскиот тим. Џоу го заработи својот нов едногодишен договор со постојани и квалитетни изданија во ...

Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиProMedia верзијаNon-ProMedia верзијаМаркетингКонтакт