Стил

Кејт Мидлтон во црвен капут го најави есенскиот тренд: Парче облека кое ќе го посакате во вашиот гардеробер

Точка - тукушто објавено

Есента и официјално пристигна, а тоа го знае и Кејт Мидлтон, која донесе едно од омилените парчиња облека - капут. Кејт е вистинска принцеза на модата, но и кралица на капутите, а тоа го докажа и денеска.

6 поврзани вести »

ФОТО | Убава на мајка: Ќерката на Моника Белучи заблеска на ревијата на „Долче & Габана“

Слободен Печат - пред: 5 часа

Откако чекореше на јавната сцена Дева Касел ја споредуваат со славната мајка Моника Белучи , иако нејзиното прво појавување не беше на ревијата на „Dolce & Gabana“ на модната недела во Милано.

9 поврзани вести »

Мокасините на платформа стилски императив оваа есен

Stylist - пред: 5 часа

Мокасините се најбараните обувки на сезоната, идеални за овој есенски период, модел на чевли кој одговара на разни комбинации и во секое време од денот. Традиционалниот облик на мокасини популарен уште од 1930-тите, сега е модернизиран со високи, ...

Невидено шоу на ревијата на италијанската модна куќа Гучи: Креациите ги носеа 68 пара близнаци (ВИДЕО)

Женски магазин - пред: 5 часа

Ревијата на италијанската куќа „Гучи“ одржана минатиот викенд во рамки на Миланската модна недела го воодушеви модниот свет! Милан за една ноќ стана град на близнаци - дури 68 пара близнаци ги носеа моделите на главниот креативен директор на куќата ...

Двајца македонски модели учествуваа на најголемата ревија во Милано со илјада манекени од цел свет

Репортер - 26.09.2022

Македонските модели Андријана Илиоска и Мухамед Енуз беа дел од најголемата модна ревија во Милано, на брендот „Монклер“, а на која учествуваа скоро илјада модели од целиот свет. Со ревијата која се одржа пред катедралата Дуомо, светскиот бренд ...

Вторник во маслинесто зелен мантил и кожни чизми

Fashionel - пред: 11 часа

Добро утро! Акцентот на денешниот аутфит нека биде ставен на мантилот во неодолива маслинесто зелена боја со црни елементи со кој ќе му се даде живост и на наједноставната црна комбинација од блуза и пантолони.

Поради ОВИЕ грешки немате здрава и убава коса

Курир - пред: 4 часа

Секоја жена сака здрава и негувана коса. Сепак, често не добиваме такви резултати. Иако веројатно мислите дека правите се што е потребно за ваков изглед на косата, верувајте ни, некаде грешите. Обично тоа е во самата рутина за нега на косата.

(ВИДЕО) НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ! ЕВТИН МЕТОД ЗА БОРБА СО ЦЕЛУЛИТ! Два милиони луѓе гледаат и не можат да поверуваат што прави: Вели дека и е СРАМ што тоа го прави вака!

Екран - пред: 1 час

Мелиса, која има 67. години, ги воодушеви своите следбеници на социјалната мрежа Тикток кога го откри својот уникатен метод за ослободување од целулитот. – Ќе ви откријам нешто од што веројатно треба да се срамам да ви го покажам, но сепак ќе го ...

Заборавете на стругањето и лупењето: Како лесно да го отстраните гел-лакот од ноктите во 5 чекори? (ВИДЕО)

Попара - пред: 3 часа

Најважно е да се избегне оштетување на ноктите Испуканите нокти се нешто што секоја жена најмалку го посакува, а се случува да ни треба промена во последен момент. Познато е дека денес корекција на ноктите се закажува неколку недели однапред, но што ...

Бакарната сенка за очи е неодоливиот тренд за оваа есен

Точка - пред: 3 часа

„Невидливата шминка" беше трендот што го освои светот ова лето. Но, со промената на сезоната и гледајќи како сите останати трендови околу нас започнуваат да се прелеваат во тоновите на есента, подготвени сме да ги прифатиме истите промени и на ...

Ким секогаш одбира изглед пред удобност: Поради овој фустан повторно не можеше да оди - ѝ помагаа асистентите (ВИДЕО)

Хаштаг - пред: 3 часа

Ниту овој пат не сме изненадени од нејзиниот избор... Ким Кардашијан често ја гледаме во изданија кои ретко кој би можел да ги износи освен неа. Поради едно од тие изданија, сега, повторно, тешко одеше, бидејќи во таква креација, каква што носеше ...

(Галерија) Манекенката Викторија Ристовска во едиторијал за српското издание на магазинот „Ел“

Репортер - пред: 10 часа

Македонската манекенка Викторија Ристовска позира за едиторијал за српското издание на магазинот „Ел“. Манекенката е препознатлива по портокаловата коса и авангардниот изглед, а уредникот на списанието ја побара за фотографирањето на овој едиторијал.

Во милано Поставена најголемата скулптура на надувување на светот

Сакам да кажам - пред: 6 часа

Холандското дизајнерско студио „Денис Фандербрук“ ја создаде најголемата скулптура на надувување на светот за потребите на ревијата на „Дизел“ на Миланската модна недела. Поставена во центарот на „Алијанц клауд арена“ за време на ревијата, ...

Како да носите БАЛЕТАНКИ оваа есен? Модни комбинации на кои инфлуенсерките се враќаат секој септември

Попара - пред: 6 часа

Балетанки – најлесниот и најевтиниот начин да изгледате стилски без да стоите со часови на високи потпетици! Дури и ако се облекувате многу неформално, тие даваат одреден шмек на елеганција и ја издолжуваат ногата, а најдобро од сè, можат да се ...

Златниот сјај на Aрмани блесна за крајот на Модната недела во Милано

Fashionel - пред: 7 часа

„Суштината се состои во одредената чистина и златен сјај. Има многу суптилно треперење на злато кое ја преминува целата колекција, давајќи и многу шармантна и уникатна светлина. Светлина што потсетува на песокот на пустината", стоеше во официјалното ...

Модна инспирација за оваа сезона: Есенската гардероба на принцезата Кејт Мидлтон

Fashionel - пред: 10 часа

Секој премин од една во друга сезона подразбира менување и на гардеробата. А кога од лесна летна облека преминуваме на есенски комбинации, неретко чувствуваме потреба да ја вратиме елеганцијата и бесмртните класични модни парчиња назад во нашиот ...

Едноставен начин да изгледате помлади: Фризери ги откриваат проверените трикови кои ги „бришат“ годините од лицето

Попара - пред: 9 часа

Погрешната фризура може драстично да го „расипе“ вашиот изглед. Затоа е важно да изберете фризура која одговара на вашата возраст и карактер. Постојат безброј фризури и начини на кои можеме да ја обликуваме косата, а вистинскиот избор може да ...

Храбра трансформација: Кристина Димитри направи драстична промена во имиџот (ФОТО)

Женски магазин - пред: 8 часа

Со доаѓањето на есента многу често кај нас се јавува потребата за промена, а секако првото нешто што ни „паѓа“ на памет, е нова фризура. Започнувањето на есента е идеален период за освежување на вашата коса, а популарни трендови за коса оваа сезона ...

Непрепознатлива: Ирина Шајк каква не сте ја виделе, со изгледот на модната недела во Милано ги шокираше сите!

Убавина и Здравје - пред: 9 часа

Ирина Шајк покажа дека може да износи се`. Ирина Шајк беше еден од ВИП гостите на ревијата на Џорџ Армани за пролет 2023 година во Милано. Нејзиниот едноставен изглед во првиот ред се издвои од останатите.

Комбо на денот: Анастасија Ражнатовиќ во кожено издание кое ќе ја одбележи оваа есен

Хаштаг - пред: 10 часа

Анастасија со оваа модна комбинација одржа модна лекција... Младата и успешна пејачка Анастасија Ражнатовиќ посебно издоминира со модната комбинација на еден настан во српската престолнина.

Причини зошто наутро се будиме со потечени очни капаци

Попара - пред: 20 часа

Ако едно убаво утро одеднаш сфатите дека сè почесто се будите со отечени очни капаци, можеби проблемот е во вашата дневна нега, исхрана или дневна рутина. Зборуваме за главните причини зошто може да се појави оток.

Приказни од градот: „Red18“ се свежата крв на домашната музичка сцена

Fashionel - 26.09.2022

Од неодамна, македонската музичка сцена е побогата за уште еден нов авторски бенд кој го носи името „Red18". Членови на бендот се Елена Манева (вокал), Јован Чифлигароски (гитара, исто така член на бендот Live Wire),Марко Тошанов (гитара), Иван ...

Овој ДЕЛ ОД ТЕЛОТО често се занемарува кога се грижите за себе, а СИТЕ ГО ГЛЕДААТ ОСВЕН ВИЕ!

Попара - пред: 22 часа

Ниските температури, сувиот воздух, жешката вода, агресивните козметички производи и навиката за потпирање на главата на лактите додека седиме пред компјутер водат до сува и потемнета кожа на лактите која воопшто не е пријатна глетка.

КАКО ЏОРЏО АРМАНИ ГО ТРОШИ СВОЕТО БОГАТСТВО ОД НАД 10 МИЛИЈАРДИ долари?

Фактор - 26.09.2022

Со големо богатство на својата сметка, дизајнерот Џорџо Армани живее прилично отмеен живот. Роден во Италија, Џорџо Армани, сопственик и моден дизајнер на истоимениот бренд, ја основа својата модна империја вредна милијарди долари во средината на ...

На секои 3 секунди во светот, се продава по еден парфем на Диор кој познатиот актер го лансираше

Фактор - 26.09.2022

Според наводите, компанијата Диор минатата година продавала по едно шише од линијата Sauvage, чиј заштитен знак е актерот Џони Деп, на секои три секунди. Ова тврдење преку платформата на Твитер го потврди и Џон Памплијано, кој за прв пат ја ...

(Рецепт) МАСЛО СО КОЕ ЖЕНИТЕ ДОМА ГИ „БРИШАТ“ БРЧКИТЕ: Оние кои го пробале велат дека му нема рамен!

Екран - 26.09.2022

Рибиното масло содржи висока концентрација на витамини А и Е, кои ја прават кожата мазна и еластична, а е одличен сојузник во отстранувањето на брчките. Брчките на лицето се појавуваат како резултат на староста но и брзиот и напорен начин на живот.

Јорданската кралица Ранија конечно ја покажа 25-годишната ќерка: Модниот свет „падна пред нозете“ на принцезата Иман (ФОТО)

Женски магазин - 26.09.2022

фото:Profimedia Кралицата Ранија е обожавана во светот на модата, а се чини дека и нејзината ќерка, принцезата Иман ѝ оставила ист впечаток на Ана Винтур. фото:Profimedia Кралицата Ранија се појавила на моден настан и во таа прилика за придружничка ...

Погледнете како денес изгледаат славните пејачки кои беа популарни во 80-те години на минатиот век

Точка - 26.09.2022

Минивал и тапирана коса, пластичен накит во неонски бои, комбинација од сина сенка за очи и црвен кармин се само дел од стилските обележја на 80-те години на минатиот век, кои ги популаризираа славните дами како Ким Вајлд и Мадона.

Има РАЗЛИКА дали наутро прво ги миете ЗАБИТЕ ИЛИ ЛИЦЕТО: Докторка откри зошто се појавуваат акни и како да ги спречите

Попара - 26.09.2022

Лекарката и дерматолог по име Линдзи постојано споделува корисни совети за нега на кожата на нејзиниот профил на TikTok, а исто така истакна и грешка што многу луѓе ја прават, не знаејќи дека на тој начин предизвикуваат акни.

За заводлив поглед: Природен еликсир за раст на трепките

Попара - 26.09.2022

Лесно се прави Речиси секоја жена би сакала да има подолги и погусти трепки, за да не троши време нанесувајќи маскара секое утро. За многумина дури ни маскарите не го даваат посакуваниот ефект бидејќи трепките им се ретки и кратки.

Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиProMedia верзијаNon-ProMedia верзијаМаркетингКонтакт