TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

GUESTS

24interested
14going
3invited

Details


Танцов Клуб Дезире и АТК Премиум Клуб, Ве канат СЕКОЈ ЧЕТВРТОК на опуштено дружење во прекрасниот амбиент на истоимениот локал, со најдобрите латино хитови и преработки на познатите песни во Салса, Бачата и Кизомба верзија!

'Скопје Танцува Латино' е идеја која има за цел да зближува, а Вие потрудете се да бидете поинакви барем оваа вечер и придружете им се на дечките кои доаѓаат од сите страни на нашиот град и се дел од совремето 'латино движење' на овој град. Персоналот на АТК Премиум Клуб со нетрпение Ве чека и ќе се погрижи уживањето да биде на ниво освежувајќи Ве со добри коктели и пред се Гостопримливост!

Се гледаме во АТК,
Четврток, 21:30! :)