TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tuesday, Feb 13 at 21:30h - Feb 18 at 00:30h

Already started

GUESTS

62interested
1going
90invited

Details


Неделната програма од вторник до сабота во 2.0 изгледа вака:

ВТОРНИК - инцидентно овој вторник е денот за блуз и виски. Стандардно за музичкиот дел се одговорни InThe Mood блуз дуо, а ние имаме 8 вида на виски/бурбон на промо од 100 денари. На ТВ се враќа Лигата на шампионите па од 20:45 ќе гледаме и Јувентус - Тотенхем

СРЕДА - Вино и Љубов во 2.0

ЧЕТВРТОК - Стандардно кириличен рокенрол со Audioskopje после 21:30

ПЕТОК - Ги враќаме афтерворк забавите со Валкан Експрес (Jordan Pilatov и Aleksandar Avukatov) после 17:00, а вечерта стандардно - рокенрол едукација со Ring Road после 21:30. Вечерта ќе дружиме и со дечките и девојките од Jägermeister па ќе се пијат шотови и јегер дози по намалени цени.

САБОТА - Burger Happy Hours се од 14:00 - 18:00 и попустот од 20% ќе важи и на новите - The Night King, Hodor и Лажен Цепелин бургери. Вечерта после 21:30 акустична вечер со Marko Kuma Markovic и Владимир Чадиковски - Црни.

За инфо и резервации јавете се на 075 478 134 :)