TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Настани во

Wizz Air Skopje Marathon / Виз Ер Скопски маратон

Skopski Maraton

Sunday, May 6 at 08:30h - 14:00h Hosted by:

Skopski Maraton

4.5K interested   2.9K going

Балашевиќ во Скопје @19.05.2018

Boris Trajkovski Sports Center

Saturday, May 19 at 20:00h - 00:00h Hosted by:

Avalon Produkcija

4.9K interested   2.1K going

Ohrid Calling: Dimitri Vegas & Like Mike 01 August 2018

Biljanini Izvori

Wednesday, Aug 1 at 21:00h - 04:00h Hosted by:

Avalon Produkcija

3.7K interested   2.4K going

Ohrid Calling: Armin van Buuren //04 august 2018

Biljanini Izvori

Saturday, Aug 4 at 21:00h - 04:00h Hosted by:

Avalon Produkcija

3.8K interested   1.8K going

2 Cellos во Скопје // 06.10.2018 // Вип Арена

Boris Trajkovski Sports Center

Saturday, Oct 6 at 21:00h - 23:00h Hosted by:

Avalon Produkcija

4.1K interested   1.1K going

Amar Gile & Saban Saulic - 11 Maj 2018 Vip Arena Boris Trajkovsk

Boris Trajkovski Sports Center

Friday, May 11 at 21:00h - 01:00h Hosted by:

Balkan Media

3K interested   1.4K going

Buba Corelli & Jala Brat - 27.April 2018, Vip Arena (mala sala)

Boris Trajkovski Sports Center

Friday, April 27 at 21:00h - 01:00h Hosted by:

Balkan Media

1.9K interested   1.8K going

Bryan Ferry во Скопје // 09.09.2018

Makedonska Filharmonija

Sunday, Sept 9 at 20:00h - 23:00h Hosted by:

Avalon Produkcija

2.6K interested   583 going

Д Фестивал 2018

Dojran

Friday, July 6 at 12:00h - July 9 at 04:00h Hosted by:

Д Фестивал - Дојран

2K interested   940 going

Вардар - Кил

Спортски Центар Јане Сандански

Sunday, April 29 at 17:00h - 19:00h Hosted by:

Вардар Фанс

1.2K interested   813 going

Anastacia - 15. Maj, Vip Arena Boris Trajkovski

Boris Trajkovski Sports Center

Tuesday, May 15 at 21:00h - 00:00h Hosted by:

Pragma music entertainment

1.4K interested   471 going

JAX JONES на Ohrid Calling @02.08.2018

Biljanini Izvori

Thursday, Aug 2 at 21:00h - 04:00h Hosted by:

Avalon Produkcija

984 interested   433 going

Rock Fest 2018

МКЦ

Friday, April 27 at 20:15h - April 29 at 23:45h Hosted by:

Rock Fest

1.1K interested   12 going

Мавровски Маратон 2018 / Mavrovski Maraton 2018

Mavrovo National Park

Sunday, June 17 at 09:00h - 18:00h Hosted by:

Energi Cycling

814 interested   147 going

Охрид трчаТ 2018

Охрид Центар / Плоштад

Sunday, June 3 at 10:00h - 13:00h Hosted by:

Охрид трчаТ

677 interested   246 going

Guns N`Roses Real Tribute band at Станица 26

Станица 26

Thursday, May 10 at 21:00h - 00:30h Hosted by:

Skopje Tribute

715 interested   190 going

Gogol Bordello во МКЦ • Таксират20

Младински Културен Центар

Tuesday, May 29 at 20:30h - 23:30h Hosted by:

Taksirat Festival

581 interested   293 going