TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Муцунски: Ако пописот е статистичка операција, на што ќе стави вето заменик директорот на ДЗС?

Фокус - пред: 5 часа

Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во вестите на Сител зборувајќи за пописот рече дека е за одржување на попис, но како статистичка операција, а не како политичка како што, според него, ја предвидува СДСМ.

Пендаровски до четврток треба да се изјасни за законот за попис

Канал5

Заев: Мило ми е што кај ВМРО-ДПМНЕ го нема зборот „бојкот“ за пописот

360 степени

Заев: Попис ќе има во април, ВМРО-ДПМНЕ обвинува - Заев ќе биде виновен за неуспехот на пописот

24 Вести

Лицитација со бројот на Албанци во Македонија, од 25 до над 30

Вечер

Вечерен преглед: Заев не гледа причина за одложување на пописот, очекува Пендаровски да го потпише указот, МЗ со демант за лажните вести на Милошоски

Frontline

Ако македонски политичари повикуваат на бојкот на пописот, помалку македонци ќе бидат попишани, вели Заев

Сакам да кажам

Курир Алсат-М ММС Вечер Прес Р.С.Европа Press24 360 степени Сител

135 поврзани вести, 12 поттеми »

Валенсија го даде најубавиот гол во Ла Лига сезонава, па ја почувствува силата на Атлетико (Видео)

Спортманија - пред: 2 часа

Луис Суарес со гол го прослави 34-тиот роденден, Јорганџиите чекор поблиску до титулата. Атлетико Мадрид ја порази Валенсија со 3-1, и повторно има седум бода предност пред Реал Мадрид на табелата во шпанското првенство, и притоа Јорганџиите имаат и ...

Ремек-делото на Рачиќ го налути Атлетико, Суарез со роденденски погодок ја среди Валенсија (Видео)

Дерби

ВИДЕО: Рачиќ со ПРОЕКТИЛ од 30 метри го „здрви“ Облак!

Gol.mk

ВИДЕО: Атлетико сигурно чекори кон титулата, падна и Валенсија

Слободен Печат

24Фудбал Gol.mk TopSport Спортклуб Sport 1 SportMedia Екипа Дриблинг

19 поврзани вести »
Македонија »

Заев: Ниту порано ниту сега придавката „македонски“ не е проблем и таа останува во записниците

Канал5 - пред: 8 часа

Премиерот Зоран Заев застана во целост зад изјавата на првиот човек на македонскиот тим историчари во мешовитата комисија, Драги Ѓеоргиев - и двајцата уверуваат дека придавката „македонски" не е проблем и таа останува во записниците.

Записниците на увид само ако Бугарија дозволи?!

Телма

Бугарска Комисија за историја повторно ги судри власта и опозицијата

Алсат-М

Сител Канал5 Press24 Алфа Expres Република Скопје1 Денешен

96 поврзани вести, 7 поттеми »

Бројката на активни случаи на корона вирус падна под 10.000

Фокус - пред: 5 часа

Бројката на активни случаи на корона вирус денеска се спушти под 10.000. Само денеска се регистрирани 1.731 оздравен пациент. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 90654, бројката на оздравени ...

СКОПЈЕ ГО ПРЕПОЛОВИ БРОЈОТ НА АКТИВНИТЕ СЛУЧАИ - се симна на пет и пол илјади, но сепак има повеќе од сите други општини заедно

Фактор

Бројот на активни случаи со ковид падна под 10 000: Регистрирани се 183 новозаразени и 1 731 излекувани

360 степени

Радио МОФ А1 On Фактор Канал5 Макфакс Република Press24 ТВ21

59 поврзани вести, 7 поттеми »

Царовска: Реформите во образованието се влез во нова ера на развој

Сител - пред: 9 часа

Реформите во основното образование се влез во нова ера на развој. Пораката доаѓа од министерката за образование, а по повод Меѓународниот ден на образованието 24 јануари. Оваа година го одбележуваме во време на пандемија што наметна целосно нови ...

Реформата ВО образованието ВО погрешен правец

Фокус

Општина Карпош се фокусира кон подобро образование

Канал5

360 степени +инфо Фокус Опсервер Р.С.Европа Денешен iPortal Мета

98 поврзани вести, 4 поттеми »
Економија »

Кумановци масовно со пет автобуси на шопинг во Врање

Слободен Печат - пред: 8 часа

Српскиот град Врање кое е оддалечено околу шеесет километри од Куманово и помалку од сто од Скопје за време на вчерашниот ден до затворање на кафулињата и рестораните во 20 часот бил под права „опсада“ од македонските граѓани.

ФБ-статус на денот: Ако не се тргнати овие од Врање, вакцините да ги земеше некој…

Expres

Не е шега: Кумановска агенција нуди тура до Врање и шопинг во „Лидл“

Независен

ММС еМагазин Фактор Република Женски магазин Денешен +инфо Вечер Прес

16 поврзани вести »

АСОМ: Законски измени ќе ги затворат обложувалниците и ќе остават без работа 8.000 луѓе

Вечер Прес - пред: 12 часа

Клуч на врата на сите обложувалници ако се донесат измените на Законот за игрите на среќа со кој обложувалниците треба да бидат оддалечени најмалку 500 метри од училиштата и високообразобните институции.

Заради новиот закон за игри на среќа, во буџетот 280 милиони евра помалку

Курир

Со законски измени игрите на среќа ќе се оддалечат на 500 метри од училиштата и факултетите

Мета

Курир Expres Либертас Скопје24 SportMedia Спортски Нова ТВ СуперСпорт

29 поврзани вести »

Слаба динамика и ниски цени го следат откупот на тутун

Телма - пред: 10 часа

Само 60 проценти од вкупно 23 илјади тони тутун, колку што тежи годинешната реколта, досега се откупени од компаниите. Слаба динамика и ниски цени го следат откупот уште од самиот почеток, а тутунарите во неколку наврати го изразија својот револт и ...

Тутунарите пред нов, сериозен проблем – немаат картонска амбалажа за пакување на тутунот ?!

Алфа

Кооперантите од струмичко Апелираат до прилепскиот комбинат што побрзо да им ги земе произведените количини тутун

24 Вести

Алфа

4 поврзани вести »
Балкан »

Британскиот сој на вирусот сè поблизу до Македонија – по Србија, потврден и во Словенија

Expres - пред: 1 час

Откако Србија го потврди првиот случај на новиот, британски сој на коронавирусот, тоа го стори и Словенија. Словенечкиот премиер Јанез Јанша соопшти дека вирусот го донел маж од Косово со привремен престој во Словенија, а кој се вратил од Белгија, ...

Британскиот вид на коронавирусот откриен и во Словенија, заразен маж од Косово

Слободен Печат

Во Словенија потврден новиот вид на коронавирус

Макфакс

Локално Вечер 24Инфо Либертас Н.Македонија Вечер Прес

9 поврзани вести »

Нов земјотрес во Хрватска, најмногу почувствуван во Сисак

360 степени - пред: 6 часа

Попладнево Хрватска ја потресе уште еден змејотрес со јачина од 3,5 по Рихтеровата скала. Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар, земјотресот се случил во 16:54 часот, а најмногу го почувствувале граѓаните во Сисак.

„Цела куќа се тресеше како граната да експлодира“: Нов силен земјотрес кај Петриња

Слободен Печат

Се вклучи алармот во Хрватска ! Нов земјотрес во Петриња !

Во Центар

Во Центар Макфакс А1 On ТВ21 Независен ММС Слободен Печат +инфо

18 поврзани вести »

Вучиќ: Не одлучувам само јас дали повторно ќе се кандидирам за претседател

Република - пред: 3 часа

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска изјави дека се уштене размислува за избориите кои се најавени за следната година и дека не знае дали повторно би се кандидирал за претседател, зашто сега, како што вели, поважни му се прашања од ...

Вучиќ: Ќе ни предложат да го признаеме Косово, за да не дојде до создавање на Голема Албанија

А1 On

Вучиќ: Новиот вид на корона вирус пристигна во Србија, ако не го спречиме ширењето ќе ни биде пекол

Фокус

Алсат-М Р.С.Европа OhridNews Акцент Фактор Скопје1 Вечер Независен

43 поврзани вести, 7 поттеми »
Свет »

(ВИДЕО) Километарски редици во Белград: Граѓаните чекаат за вакцинирање против ковид-19

360 степени - пред: 4 часа

Пред Белградскиот саем и денеска се формираа огромни редици од повеќе илјади граѓани за да се вакцинираат со вакцината против ковид-19 на кинескиот производител Синофарм. Меѓу нив има граѓани кои беа дојдени без покана за вакцинација и кои чекаат ...

Италија со правни мерки ќе се обиде да ги добие ветените вакцини од „Фајзер“ и „астразенека“

Сакам да кажам

„Ковид пасошите“ ја подели Европа: Иако не се договорија, има земји кои сакаат да воведат сертификат за вакцинација

ММС

А1 On А1 On Макфакс Пари А1 On А1 On МКД Телма

314 поврзани вести, 20 поттеми »

(ВИДЕО) Илјадници приведени на протестите во Русија

360 степени - пред: 7 часа

Во повеќе од 100 града во Русија викендов се случуваа протести како одговор на приведувањето на опозицискиот лидер Алексеј Навални и повеќемина негови соработници. Руските власти соопштија дека собирите се нелегални, за време на демонстрациите се ...

Русија ги обвини САД дека се мешаат во нејзините внатрешни работи коментирајќи ги протестите

МКД

(ВИДЕО+ФОТО) Алексеј Навалјни: „Ја видов палатата на Путин одвнатре“

Екран

Макфакс Сител Бриф МКД Телма Р.С.Европа 360 степени Канал5

151 поврзани вести, 16 поттеми »

Анти корона протести во Холандија: Полицијата со водени топови интервенираше против граѓаните

Во Центар - пред: 1 час

Вo текот на денешните протести во Амстердам и Ајндховен, околу новото заклучување во Холандија, полицијата се судри со демонстрантите. Во Амстердам, силите за спроведување на законот користеа водени топови за да ги растераат демонстрантите кои се ...

(ФОТО) Во Холандија судири на полицијата и демонстрантите против полицискиот час

Нетпрес

Холандската полиција користеше водени топови против демонстрантите

Независен

+инфо Локално Слободен Печат ММС Локално Опсервер Слободен Печат А1 On

20 поврзани вести »
Скопје »

(ВИДЕО) Заев: Со спортските сали во училиштата во Стајковци, Страчинци и Булачани, сите основни училишта во Општина ...

Бриф - пред: 7 часа

Денеска претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис Георгиевски и директорката на основното училиште „Кирил и Методиј” во село Стајковци, Анита Ангеловска направија увид ...

Училиштето во Стајковци ќе добие нова спортска сала

Макфакс

Премиерот Заев во посета на село Стајковци по повод изградбата на нова спортска сала

Канал5

Слободен Печат Опсервер Независен Слободен Печат Слободен Печат 24Инфо iPortal Локално

17 поврзани вести »

ВИДЕО: Пљачка на „Езеро Треска“, ги сечат канделабрите и ги ставаат во комбиња без регистрации

А1 On - пред: 8 часа

Во Спортско – рекреативниот центар „Езеро Треска“ викендов се слушаат само моторни пили со кои се сече се што може да биде исечено во некогашните ресторани, бунгалови, кафулиња, гардероби и тоалети.

А1он: Пљачка на „Езерото Треска“, ги сечат канделабрите и ги ставаат во комбиња без регистрации (ВИДЕО)

Курир

Прилог за изградбата на Треска од 1978 година

Кајгана

Нетпрес Слободен Печат

5 поврзани вести »

Утре без вода дел од Карпош

MTM - пред: 7 часа

Утре, 25.01.2021, поради промена на два затворача од Ф-400 мм на Бул. М. Т. Гологанов на раскрсницата со Бул. 8 ми Септември во населбата Тафталиџе, без водоснабдување од 09:00 часот до санирање на дефектот ќе останат корисниците на дел од ул.

Без вода утре корисници од општина Карпош

24Инфо

Дел од Карпош утре без вода

Фокус

А1 On Опсервер Слободен Печат Сител Вечер Прес Курир MakPress

10 поврзани вести »
Црна Хроника »

Сообраќајни контроли

24 Вести - пред: 6 часа

Министерството за внатрешни работи продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 226 мерки. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните ...

Во Липково санкционирани 48 возачи

А1 On

ВИДЕО: 88 санкции за брзо возење на автопатот Скопје-Тетово, значително намлен борјот на сообраќајни незгоди

А1 On

Сител Опсервер Вечер Прес Мета Курир MakPress Опсервер 24Инфо

75 поврзани вести, 6 поттеми »

Тешка сообраќајка на патот Волково-Орман, автомобил се преврте на кров (ФОТО)

+инфо - пред: 4 часа

Засега нема официјални информации, но се гледа дека несреќата се случила на само неколку метри од основното училиште Јоаким Крчовски. Страшна сообраќајна несреќа се случи утрово под надвозникот на патот помеѓу Волково и Орман.

Повредена жената која се преврти со автомобил на патот кон Орман, полицијата прави увид

А1 On

Страшна сообраќајка под надвозникот во Орман

А1 On

Макфакс Слободен Печат Press24 Локално Курир Нетпрес Либертас Вечер

15 поврзани вести »

(ВИДЕО) Полицијата пронајде закопано оружје кај Блаце од 2001

360 степени - пред: 12 часа

Полицијата денеска пронашла поголема количина оружје во атарот на селото Блаце во близина на границата со Косово, соопшти МВР. Акцијата за пронаоѓање на оружјето била спроведена откако претходно биле добиени информации дека таму има закопано ...

Закопано оружје пронајдено во Блаце во близина на границата со Косово (ВИДЕО)

ТВ21

(Видео) Пронајдено оружје во Блаце кое потекнува од 2001 година

Макфакс

Опсервер Алсат-М Фактор Сител 24Инфо Слободен Печат Вечер Press24

33 поврзани вести, 5 поттеми »

Република »

Промовиран новиот видео спот на Владимир Четкар

OhridNews - пред: 9 часа

Најновото музичко видео на Владимир Четкар за неговата авторска композиција „I Remember“ која се најде на неговиот втор студиски албум „Heavenly“ од денеска може да се погледне на YouTube.

„I Remember“ од Владимир Четкар доби видеозапис

Скопје1

Владимир Четкар направи видео за „I Remember“

еМагазин
3 поврзани вести »

Обезбедена помош за семејствата што беа сместени во некогашното забавиште во Штип

ММС - 23.01.2021

Станарите кои живеат во старата куќа, а на штипјани позната како „Старо забавиште”, која вчера изгоре во пожар добија хуманитарна помош од Општинската организација на Црвениот крст во Штип.

Обезбедена помош за семејствата кои беа сместени во старото штипско забавиште

24Инфо

Обезбедена помош за семејствата кои беа сместени во старото штипско забавиште

Frontline

MakPress Опсервер

5 поврзани вести »

Дваесетина земјоделци од кумановско добија трактори преку Програмата за рурален развој

Бриф - 23.01.2021

Речиси 50 проценти од земјоделците од кумановско кои аплицирале преку програмата за рурален развој добија решенија за одобрување на трактори од Програмата за рурален развој, информираа денеска надлежните од Агенција за поттикнување на развојот на ...

Дваесетина земјоделци од кумановско добија трактори преку Програмата за рурален развој

Вечер Прес

Дваесетина земјоделци од кумановско добија трактори преку Програмата за рурален развој

MakPress

Граѓански збор

4 поврзани вести »
Култура »

Студенти од Куманово снимија долгометражен филм „Приказ" во вонредни услови

Канал5 - 23.01.2021

Група студенти од Куманово снимија долгометражен филм – психолошки трилер насловен „Приказ", подготвен во вонредни услови поради пандемијата со Ковид-19. Режисери се Николај Павловски и Марко Јовановски, а во екипата се 20 актери-аматери од различни ...

Студенти од Куманово снимија долгометражен филм „Приказ“ во вонредни услови

А1 On

Студенти од Куманово снимија долгометражен филм „Приказ“ во вонредни услови

MakPress

Опсервер

4 поврзани вести »

Делата со “црвената линија“ на Цветановска -Мартиновска пред кумановци

Вечер Прес - пред: 17 часа

Кумановци можат да ги разгледаат делата на уметницата Марина Цветановска Мартиновска во Уметничката галерија од нејзината последна изложба насловена „Напречно црвено низ празното“. Изложбата како што изјави авторката, претставува пресек од нејзиното ...

„Кинотечен месечник“ од 1977 до 1987 година во дигитална верзија

Вечер Прес - пред: 17 часа

На сајтот „www.kinoteka.mk“ деновиве се објавени дигитални верзии на изданијата „Кинотечен месечник“, кои излегуваа од 1977 до 1987 година. Овие „Кинотечните месечници“ се еден вид претходници на кинотечните изданија од кои понатаму се издвојуваат ...

Кинотека објави дигитализирана едиција на „Кинотечните месечници“ кои излегуваа до 1987 година

Радио МОФ
2 поврзани вести »
Наука / Технологија »

Саудијците планираат изградба на милионски град со една сообраќајница и без автомобили (ВИДЕО)

USB - пред: 6 часа

Во рамките на проектот „Визија 2030“, што има за цел да ја модернизира Саудиска Арабија, нивниот принц претстави план за изградба на сосема поинаков град, без патишта, автомобили, но и загадување на воздухот.

Роналдо и Меси одбиле по шест милиони евра за рекламирање на Саудиска Арабија

А1 On

Роналдо и Меси одбиле по шест милиони евра за рекламирање на Саудиска Арабија

Либертас

Денар iPortal

5 поврзани вести »

Хуавеј е прогласен од Gartner Peer Insights за избор на купувачите за 2020

Телефони.мк - пред: 13 часа

Хуавеј, водечки глобален снабдувач на инфраструктура и паметни уреди за информатичко комуникациската технологија (ИКТ), е возбуден да го сподели фактот дека CloudFabric мрежен центар на податоци (DCN) на Хуавеј е прогласен од страна на Gartner Peer ...

Хуавеј е прогласен од Gartner Peer Insights за избор на купувачите за 2020 за Центарот за податоци и клауд мрежи кој доби највисоки оценки

Локално

Хуавеј е прогласен од Gartner Peer Insights за избор на купувачите за 2020 за Центарот за податоци и клауд мрежи кој доби највисоки оценки

Фактор

Опсервер USB Smartportal

6 поврзани вести »

Во Дубаи ќе се гради „чудо“: Облакодер кој се ротира во правец на ветерот и создава електрична енергија

ТВ21 - пред: 18 часа

Дубаи може да добие облакодер од футуристички дизајн, благодарение на концепт кој го креирал турскиот архитект Хајри Атак. Тоа е облакодер дизајниран така што може да се врти додека дува ветер.

Дубаи ќе ГРАДИ НОВО ЧУДО, облакодер кој ќе создава електрична енергија

Вечер

Концептен облакодер ротира во насока на ветрот и ствара електрична енергија

Независен
3 поврзани вести »
Сцена »

„Ниси сама“: Песна на Бајага и Бранко Ѓуриќ за силуваните актерки

MakPress - пред: 39 мин

„Ниси сама“ е песната посветена за силуваните актерки Милена Радуловиќ и Ива Илинчиќ од страна на професорот по глума Мика Алексиќ, скандал кој ја тресе Србија во последната недела. Текстот е дело на Момчило Бајагиќ Бајага а Бранко Ѓуриќ со неговиот ...

„Не си сама“ – Бајага и Ѓура и посветија песна на актерката Милена Радуловиќ/ВИДЕО

Вечер Прес

Бајага за песната која сите ја поврзуваат со Милена Радуловиќ: „Ја напишав пред една година, не сум пророк“

Слободен Печат

Репортер Убавина и Здравје Локално Нетпрес Хаштаг Република Мастило Женски магазин

16 поврзани вести »

(ФОТО) Карлеуша повторно се соблече: За ова парче зборуваат сите!

Мастило - пред: 3 часа

Позната е по својот исклучително провокативен имиџ и навикнавме да ја гледаме рассоблечена, но Јелена Карлеуша овојпат навистина предизвика лавина коментари со нејзиниот изглед. На снимањето на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ се појави ...

Јелена Карлеуша и Тошко Тошиќ: Вистината за љубовната приказна полна бури и контроверзии

Хаштаг

Фото: Карлеуша повторно ги истакна облините

Канал5

Скопје24 Во Центар Убавина и Здравје iPortal Убавина и Здравје Убавина и Здравје Скопје24 Убавина и Здравје

18 поврзани вести »
ТВ Емисии

Најнови ТВ емисии

« Спорт

Валенсија го даде најубавиот гол во Ла Лига сезонава, па ја почувствува силата на Атлетико (Видео)

Спортманија - пред: 2 часа

Луис Суарес со гол го прослави 34-тиот роденден, Јорганџиите чекор поблиску до титулата. Атлетико Мадрид ја порази Валенсија со 3-1, и повторно има седум бода предност пред Реал Мадрид на табелата во шпанското првенство, и притоа Јорганџиите имаат и ...

Ремек-делото на Рачиќ го налути Атлетико, Суарез со роденденски погодок ја среди Валенсија (Видео)

Дерби

ВИДЕО: Рачиќ со ПРОЕКТИЛ од 30 метри го „здрви“ Облак!

Gol.mk

Слободен Печат 24Фудбал Gol.mk TopSport Спортклуб Sport 1 SportMedia Екипа

19 поврзани вести »

Македонските ракометари елиминирани од светското првенство

Алсат-М - пред: 5 часа

Македонската ракометна репрезентација беше поразена од Белорусија со 30:26 со што е елиминирана од Светското првенство во Египет, каде дојде како замена за Чешка. Во последниот дуел, Македонија добро се претстави во првото полувреме, додека беше ...

И покрај добрата игра, Македонија со пораз го заврши настапот на СП во Египет

РК Металург

СП Ракомет: Македонија го заврши настапот во Египет со пораз од Белорусија

Сител

Спортклуб Дерби МКД 24 Ракомет Sport 1 Дриблинг Телма Екипа

102 поврзани вести, 6 поттеми »

МЗТ потклекна во одлучувачкиот период и со два порази се враќа од Бања Лука

Дерби - пред: 2 часа

МЗТ Скопје доцна вечерва го одигра и третиот меч во „балон“ турнирот кој се одржа во Бања Лука, а за жал од истиот ќе се врати со два порази и една победа, онаа која ја оствари во вторникот против тимот на Хелиос.

Кочов: Постојано ги правиме истите грешки…

Екипа

Кобна последна четвртина: МЗТ не го издржа ритамот на „студентите“ од Подгорица (ФОТО)

Sport 1

Екипа Вечер Прес Спортманија Gol.mk SportMedia Спортклуб Екипа SportMedia

11 поврзани вести »
Магазин »

Оваа ќе биде прекрасна недела за 3 хороскопски знаци

Скопје инфо - пред: 4 часа

Хороскопот оваа недела е интензивен. Ништо нема да ни изгледа лесно, а дури и кога сè е едноставно, ќе чувствуваме тензија и ќе бидеме во матен облак кој не ни дозволува да ги видиме убавите работи.

Кој е хороскопскиот знак со кого сите сакаат да се дружат?

Скопје24

Неделен хороскоп: 25-31 јануари

Скопје инфо

Локално Вечер Прес Мастило Црнобело Бриф Локално Црнобело Попара

19 поврзани вести »

Да беше жив ќе наполнеше 40 години: Среќен роденден Тоше!

Скопје инфо - пред: 2 часа

Денес изминуваат 40 години од раѓањето на најголемата македонска ѕвезда, нашиот ангел Тоше Проески. Човекот кој освен огромен талент поседуваше и огромно срце и секогаш имаше љубов за сите.

Утре изминуваат 40 години од раѓањето на најголемата македонска ѕвезда, нашиот непребол Тоше Проески, вечна слава!

Порта

По повод 40-тиот роденден на Тоше – ќе има Света миса во Загреб

Нетпрес

Во Центар Акцент Попара

6 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа· повеќе
Не ви е криво што никогаш нема да имаме нормална држава? Ќе си умреме лаејќи за корупција, партизација, кронизам и непотизам. И ние ќе си лаеме, а они ќе си врват..
Секој што може, треба да си оди одовде, буквално секој.
16ReTweets64Favorites·Details
И среќата.
И тагата.
Сѐ некогаш ќе помине.
Ти, не.
8ReTweets25Favorites·Details
https://t.co/yxwKt4oUUB
Роденден на Тошка.
R.I.P легендо, после тебе ништо веќе не е исто. Со тебе умре и музичката сцена и квалитетот.
6ReTweets25Favorites·Details
Непребол. 🖤 1981- ♾ https://t.co/CHov242jGs
6ReTweets46Favorites·Details
Последните 6 часа· повеќе
Според рамковен, пописот на Македонци ќе почнува од 0%, а за Албанци од 20%.
33ReTweets173Favorites·Details
Ви благодарам на сите што ретвитнавте и дониравте❤️
Денес добивме инфо дека вујна ми е извадена од респиратор и е во стабилна состојба, на кислородна. Останува сега најголемата битка, спасување на белите дробови.
Не сакам никој друг да помине низ ваков пекол, затоа НОСЕТЕ МАСКА! https://t.co/oA0jYqGuL9
24ReTweets130Favorites·Details
А што е разлика шопинг у Врање со скијање на Копаоник во ковид смисла?
18ReTweets82Favorites·Details
зошто во Мк не' научиле да ќутиме?

- ќути, има и полошо
- ќути си, немој да се буниш,
- видиш сите си ќутат, не прави се ти паметен
- наведната глава сабја не ја сече
- ќутењето е злато

што е работава? од турско ли останало стварно сакам да знам
18ReTweets63Favorites·Details

Јавни Набавки

Најголеми договори објавени во последните 7 дена

#
Нарачател
Фирма
Опис
Склучен
Објавен
Износ
1.
Акционерско друштво за производство на електрична енергија ЕЛЕКТРАНИ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, во државна сопственост, Скопје
Друштво за производство,трговија и услуги ЗИМАК Стретен ДООЕЛ с.Братиндол Битола
ЈН 273-2020 Ангажирање на помошна механизација за потребите на рударската оператива во ПЕ Рудници (РЕК Битола)
21/12/2020
21/01/2021
123,900,000 мкд
2,014,634 
2.
Акционерско друштво за производство на електрична енергија ЕЛЕКТРАНИ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, во државна сопственост, Скопје
Друштво за производство,трговија и услуги ЗИМАК Стретен ДООЕЛ с.Братиндол Битола
ЈН 273-2020 Ангажирање на помошна механизација за потребите на рударската оператива во ПЕ Рудници (РЕК Битола)
21/12/2020
21/01/2021
74,340,000 мкд
1,208,780 
3.
ЈП Комунална хигиена Скопје
Друштво за производство,трговија и услуги БРАКО ДОО увоз-извоз Велес
Специјални комунални возило и останати возила(кипер,цистерни,метлачки)
31/12/2020
18/01/2021
63,602,000 мкд
1,034,179 
4.
Акционерско друштво за производство на електрична енергија ЕЛЕКТРАНИ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, во државна сопственост, Скопје
Друштво за трговија, производство и услуги МАРКОВСКИ КОМПАНИ Борче ДООЕЛ увоз-извоз Битола
ЈН 273-2020 Ангажирање на помошна механизација за потребите на рударската оператива во ПЕ Рудници (РЕК Битола)
21/12/2020
21/01/2021
47,200,000 мкд
767,480 
5.
Јавна здравствена установа универзитетска клиника за дигестивна хиругија
Друштво за трговија и услуги КОМЕД увоз-извоз ДООЕЛ Скопје
Вградени материјали
25/12/2020
18/01/2021
34,094,191 мкд
554,377 
Видео
На денешен ден ...
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001