TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Ковачки: Во злосторничката група полицајци директно вмешани луѓе на Спасовски

MTM - тукушто објавено

ВМРО-ДПМНЕ обвинува, дека полицајци на Заев и Спасовски договарале малтретирање на граѓани за изборната кампања. Од партијата објавија докази дека група на Заев и Спасовски составена од над 40 полицајци правела црни списоци на автомобили кои морале ...

Полицајци отстранувале од сообраќај возила на активисти на ВМРО-ДПМНЕ, обвини Ковачки

Нова ТВ

ВМРО-ДПМНЕ не отстапува од обвинувањата, наспроти демантот од МВР

Н.Македонија

Ковачки: Во злосторничката група полицајци директно вмешани луѓе на Спасовски

Сител

Ковачки: Над 40 полицајци правеле црни списоци на автомобили кои морале да бидат отстранети

Вечер Прес

ВМРО-ДПМНЕ објави нови пораки, обвинува за црни списоци за возила

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ повторно обвинува: Над 40 полицајци правеле црн список на возила, вршеле притисок

Zoom

Press24 Фокус 360 степени Република 24 Вести +инфо Канал5 Скопје1

106 поврзани вести во 5 поттеми »

Aрсовска: Скопје ќе биде град на дигитални можности

Zoom - тукушто објавено

-Граѓаните во секое време ќе можат да проверат што се случува со нивното барање, а одговор ќе добиваат во рок од 24-72 часа. Административните услуги ќе бидат достапни електронски со едноставни постапки, без обврска за одење во општината.

Арсовска: Чекањето во редици и трчањето од шалтер до шалтер ќе биде минато

Фокус

Арсовска: Скопје ќе биде град на дигитални можности

Press24

Арсовска: Скопје ќе биде град на дигитални можности

Lider

Нова ТВ Бизнис Вести Република Курир Сител Скопје1 Скопје инфо

11 поврзани вести »
Македонија »

Антикорупциска: Сѐ уште чекаме одговори од ОЈО за ДУП-от кај Холидеј Ин и за тендерот на ДИК

Нова ТВ - пред: 24 мин

Обвинителството сѐ уште не ѝ одговорило на Антикорупциската комисија за иницијативите за кривична одговорност за лицата кои учествувале во донесувањето на Деталниот урбанистички план Ц08 за Холидеј Ин и за лицата од ДИК кои учествувале во тендерот ...

Антикорупциска: Со месеци чекаме одговори од ОЈО за тендер на ДИК и ДУП-от кај Холидеј Ин

Фокус

ДУП-от спроти Холидеј Ин и членовите на ДИК кои набавувале гласачки материјал, се случаи за кои антикорупциската комисија со месеци чека одговори од институциите

Телма

Zoom Фактор Р.С.Европа Алсат-М

7 поврзани вести »

„Пари“: Кои се топ 10 компании со највисоки просечни плати – се движат од 2 000 до 10 000 евра

360 степени - тукушто објавено

Агенцијата за привремени вработувања „Партнер“ е на прво место и ова п ретпријатие заработува од отстапување на вработени, најчесто за потребите на државните и јавните институции и си задржува одреден процент од секоја бруто плата.

,ПАРИ” ОТКРИВА: ТОП 10 компании со највисоки просечни плати во Македонија, се движат од 10.000 ДО 2.000 ЕВРА!

Кумановски м.

ТОП 10 компании со највисоки просечни плати во Македонија, се движат од 10.000 до 2.000 евра!

Бизнис Вести

Вечер Прес Centar Пари Frontline Канал5 Локално Скопје1 Press24

46 поврзани вести во 4 поттеми »

Тешко повреден пешак на патот Куманово – Никуштак

Кумановски м. - тукушто објавено

Шеесет и тригодишен жител на липковското село Отља бил тешко повредне откако во него удрило возило управувано од мештанин на селото Ропаљце. – На 24.10.2021 во 22.25 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово – село ...

Прегазен пешак во с. Отља, липковско

iPortal

Прегазен пешак во Липково

Press24

Сител МКД ТВ21 Скопје1 Centar

8 поврзани вести »
Економија »

Ковачески: Не очекуваме рестрикции на струјата

24 Вести - тукушто објавено

Македонија се соочува со недостиг на електрична енергија поради нејзино намалено производство, додека потрошувачка на струја е зголемена. Можни ли се рестрикции на струја во наредниот период или пак, количините што недостасуваат во електричната ...

МЕПСО должи 15 милиони евра за преземање струја без дозвола за дневните потреби

Пари

Повеќе трошиме струја отколку што произведуваме, ќе следат рестрикции

Вечер Прес

4NEWS Скопско Ехо Телма Канал5 еМагазин Фактор +инфо Пулс24

30 поврзани вести во 5 поттеми »

Британските супермаркети редат картонски намирници за да го скријат недостигот (ФОТО)

МКД - тукушто објавено

Супермаркетите во Велика Британија користат картонски слики од овошје, зеленчук и други намирници за да ги пополнат празнините на полиците поради проблеми со снабдувањето, пишува Гардијан .

Британија или Северна Кореја? Картонски зеленчук на полиците во супермаркетите

Кајгана

Британските супермаркети ставаат картонски зеленчук на полиците

Независен
3 поврзани вести »

Британија нареди блокирање на странски лажни повици и пораки

Република - тукушто објавено

Водечките британски телекомуникациски мрежи се согласија автоматски да ги блокираат речиси сите интернет повици кои доаѓаат од странство, а а кои се направени да изгледа како да доаѓаат од Велика Британија.

Британскиот телеком регулатор нареди блокирање на странски лажни повици и пораки

Вечер Прес

Британскиот регулатор нареди блокирање на странски лажни повици и пораки

Опсервер

ТВ21 Независен Бизнис Вести

6 поврзани вести »
Балкан »

Во Атина се воведува мерката пар-непар за да се намали метежот и загадувањето

Денешен - пред: 52 мин

По пауза од речиси две години, од утрово во центарот на Атина се враќаа сообраќајните ограничувања, односно одново се воведува мерката пар-непар за возилата со цел да се намали сообраќајниот метеж, јави дописничката на МИА од Атина.

СЕ СЕЌАВАТА НА МЕРКАТА ПАР-НЕПАР ОД ПОРАНЕШНАТА ЈУ? Атина ја користи за да се справи со загадувањето и сообраќајниот метеж

+инфо

Во центарот на Атина повторно се воведува ПАР-НЕПАР за да се намали сообраќајниот метеж

Вечер Прес

Lider Нова ТВ Нетпрес iPortal 24Инфо Либертас Слободен Печат Кајгана

18 поврзани вести »

Во Атина пристигнаа 367 Авганистанци, поголем дел од нив се судии

Нетпрес - тукушто објавено

Преку Тбилиси во Атина, пристигнаа 269 авганистански државјани, мнозинството од нив судии, додека пак со втор авион во текот на ноќта требаше да пристигнат уште 98, соопштија од Министерството за мигрција и азил на Грција, јави дописничката на МИА ...

Во Грција пристигнаа 367 Авганистанци, голем дел од нив се судии

Опсервер

Во Грција пристигнаа 367 Авганистанци, голем дел од нив се судии

Frontline

Press24 Сител 24Инфо Денешен Либертас ТВ21 Р.С.Европа Курир

11 поврзани вести »

Герџиков: Зелениот ковид сертификат е казна, а не превенција од заразата

Денешен - тукушто објавено

Доколку бидам избран за претседател на Бугарија, ќе успееме да формираме политичка влада, изјави утринава претседателскиот кандидат, кој е поддржан од ГЕРБ-СДС, проф. Анастас Герџиков во интервју за бТВ.

2.500 евра ако немате ковид сертификат, од денеска започнува проверката кај нашиот источен сосед

4NEWS

Герџиков: Зелениот сертификат е казна, а не превенција

Опсервер

24Инфо Вечер Прес Канал5 Република Сител Фокус Опсервер 24Инфо

18 поврзани вести »
Свет »

ДРЖАВЕН УДАР ВО СУДАН: Премиерот Хамдок и група министри во домашен притвор

Вечер Прес - пред: 22 мин

Суданските воени сили уапсија неколку цивилни функционери на таа земја, јави телевизијата „Ал Хадат“. Како што се наведува, премиерот Хамдок е ставен во домашен притвор, откако неидентификувани воени сили ја опколиле неговата куќа рано утринава.

Фелтман: САД се загрижени за ситуацијата во Судан

Вечер Прес

Хаос на улиците во Судан, воените сили го уапсија премиерот и други членови на преодната влада

Телма

МКД Нетпрес +инфо Денешен Нова ТВ Локално 4NEWS Точка

22 поврзани вести »

Осман Кавала – четири години во притвор без пресуда

Независен - пред: 20 мин

Неговиот случај предизвика дипломатски скандал меѓу Турција и Западот: Осман Кавала, културен промотор, е во турски затвор. За Ердоган тој е непријател, за другите носител на надеж Кога Осман Кавала неодамна мораше повторно да се појави на суд, на 8 ...

Падот на лирата се совпадна со дипломатската криза

Н.Македонија

Ердоган протерува десет амбасадори

Centar

Слободен Печат Frontline Р.С.Европа Н.Македонија 24Инфо Денар MTM Локално

30 поврзани вести во 5 поттеми »

Шефот на СЗО: Пандемијата е далеку од крајот

МКД - пред: 16 мин

Пандемијата на ковид-19 ќе биде завршена „кога светот ќе одлучи да ја заврши“, бидејќи сега се достапни „сите алатки“ за борбата против вирусот, порача генералниот секретар на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос Адханом Гебрејесус у ги ...

Кога завршува пандемијата со коронавирус?

4NEWS

Пандемијата е далеку од завршена, богатите да ги споделат вакцините со сиромашните, велат од Светска здравствена организација

еМагазин

Centar Zoom Денар PressingTV Република Фокус Канал5 MTM

41 поврзани вести во 5 поттеми »
Скопје »

Одобрена реконструкцијата на салата „Партизан“, како и изградба на базен во Карпош

Zoom - тукушто објавено

Општина Карпош соопшти дека издадено е одобрението за реконструкцијата на салата „Партизан“, како и решението за изградба на новиот пливачки базен до култната спортска сала. Агенцијата за млади и спорт (АМС) ја финализира постапката за избор на ...

Одобрена реконструкцијата на салата „Партизан“ и изградба на базен

Независен

Карпош гo издаде одобрението за реконструкција на „Партизан“ и решението за изградба на базен

Локално

24Инфо

4 поврзани вести »

Стевковски го прими уверението за градоначалник на Гази Баба

Сител - тукушто објавено

Во 10 часот утринава, Општинската изборна комисија Гази Баба му го додели уверението за избран градоначалник на Општина Гази Баба, на новоизбраниот градоначалник Бобан Стефковски. – Се заблагодарив на членовите на Општинската изборна комисија за ...

Стевковски го прими уверението за градоначалник на Гази Баба, победи со околу 9.000 гласа разлика

Скопје инфо

Бобан Стефковски го доби уверението за избран градоначалник на Општина Гази Баба

Lider

Нетпрес Република Zoom Скопје1 Курир Нетпрес Курир Република

11 поврзани вести »

Утре без струја делови на Кисела Вода, Ѓорче Петров и Карпош

MTM - пред: 30 мин

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без електрична енергија ќе останат: Во периодот од 09.00 до 13.00 часот, корисниците од ул. Томе Арсовски. ( општина Кисела Вода ) Во периодот од 09.10 до 14.00 часот, дел од корисниците од село Кучково, ...

Утре без струја делови на Кисела Вода, Ѓорче Петров и Карпош

Точка

Неколку скопски општини утре без вода

Вечер Прес

Скопје24 Слободен Печат Centar Канал5 Скопје инфо Нетпрес Курир

10 поврзани вести »
Црна Хроника »

Тепачка кај Струга поради нетрпеливост во сообраќајот

Кајгана - тукушто објавено

Струга, 25 октомври 2021 (МИА) – Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката било нетрпеливост во сообраќајот.

Масовна тепачка кај Струга поради нетрпеливост во сообраќај

Press24

Пет лица се степале поради недоразбирања во сообраќајот

Слободен Печат

Република Скопје инфо ТВ21 Нова ТВ

7 поврзани вести »

Двајца малолетници повредени во сообраќајка во Битола

Локално - тукушто објавено

Вчера во 19.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Широка” и ул.„Смилево” во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген поло” со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Р.

Тешко повреден мотоциклист во Битола, се судрил со кола

МКД

Тешко повредени моторциклист и сопатник во сообраќајна несреќа во Битола

Сител

ТВ21 Скопје1 Centar Курир Опсервер

8 поврзани вести »

Автомобил „влетал“ во Канцеларијата на ЕУ

Скопско Ехо - пред: 32 мин

Необична сообраќајна несреќа се случила вчера во раните утрински часови во центарот на Скопје. Жена и нејзиниот совозач, со автомобил влета ле во Канцеларијата на Европската Унија, која се наоѓа спроти поранешна НИП „Нова Македонија“.

Скопјанка влета со автомобил во Канцеларијата на ЕУ во Скопје

Скопје24

Скопјанка влета со автомобил во Канцеларијата на ЕУ/ФОТО

Вечер Прес

Скопје1 Нова ТВ Независен Либертас Press24 Локално Скопје инфо Нетпрес

18 поврзани вести »

Република »

Делови од Тетово викендот неколку часа без струја поради дефект и преоптовареност

Канал5 - тукушто објавено

Двата дена од викендот делови од Тетово останаа по неколку часа без снабдување со електрична енергија. Во саботата и неделата делови од градот немаа струја во доцните попладневни и рани вечерни часови.

Дел од Тетово викендов неколку часа без струја, жителите стравуваат од подолготрајни прекини

Курир

Делови од Тетово викендот неколку часа без струја поради дефект и преоптовареност

Сител
3 поврзани вести »

Во Битола 6 нови позитивни на ковид-19, оздравени 6 пациенти, 1 починато лице

Битола Њуз - пред: 15 часа

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени се 2.595 тестирања, а регистрирани се 227 нови случаи на КОВИД-19, од нив во Битола се 6.

УШТЕ МАЛКУ ПА 200.000 ЗАРАЗЕНИ 15 нови смртни случаи во Македонија

+инфо

Во Србија повторно висок број починати – 61

Независен

Курир Скопско Ехо

5 поврзани вести »

Изборната кампања почна да личи на црна хроника

Независен - пред: 17 часа

Изборната кампања почна да заличува на црна хроника. Освен обвинувањата за злоупотреби, се појавија и површни и недокажани обвинувањата за насилство, притисоци, па и тепања и нарачки за убиства! Од СДСМ денес обвинија дека сопартијците на кандидатот ...

Бојкоски: Кондовски треба да им одговори на битолчани, дали градскиот татко го замислува како локален разбојник?

Нетпрес

Бојкоски: Кондовски треба да одговори на битолчани, дали градскиот татко го замислува како локален разбојник?

Курир

MakPress

4 поврзани вести »
Култура »

Мерсиха Шукри со концерт во Филхармонија ќе одбележи 20 години творење

MakPress - тукушто објавено

Нашата најпозната харфистка Мерсиха Шукри вечер со концерт во Филхармонија ќе одбележи 20 години од нејзиното творење. На програмата ќе бидат изведени композиции од Дуранд, Дусек, Глинка и Хенсон.

Нашата прва харфистка Мерсиха Шукри вечерва со концерт ќе прослави 20 години творештво

Факултети

Мерсиха Шукри со концерт во Филхармонија ќе одбележи 20 години творење

Вечер Прес

Слободен Печат Опсервер Курир Независен МКД

8 поврзани вести »

Концерт на солистите на Националната опера и балет

MakPress - тукушто објавено

По повод Светскиот ден на операта вечер со почеток во 20 часот во Националната опера и балет, ќе се одржи концерт на солистите на Националната опера и балет. На концертот ќе настапат солистите Марјан Јованоски (баритон) и Владимир Саздовски (бас).

„Зимски соништа“ во Филхармонија

Екран

Концерт „Зимски соништа“ во Филхармонија

Нетпрес

Курир Независен Република Република Курир Независен МКД

10 поврзани вести »

Премиерна изведба на „Парадоксот на Диоген“ во МКЦ

MakPress - тукушто објавено

Младинскиот културен центар ја продолжува сезоната на есенски настани со што вечерва во 20 часот со изведба на претставата „Парадоксот на Диоген“, во режија на младите Јована Зајкова и Бобан Русески.

Танцова претстава „Парадоксот на Диоген“ премиерно во МКЦ

Вечер Прес

Премиерна изведба на „Парадоксот на Диоген“ вечерва во МКЦ

Скопје инфо

Република Скопско Ехо 24 Вести Опсервер Независен МКД Екран Хаштаг

11 поврзани вести »
Наука / Технологија »

„Тесла“ го прекина тестирањето на новиот автопилот, имало технички проблеми

Независен - пред: 2 часа

Американскиот производител на електрични возила „Тесла“ го прекина тестирањето на подобрената верзија на својот автопилот поради технички проблеми кои се појавија со него, изјави основачот на компанијата, Илон Маск.

Маск: Тесла го прекина тестирањето на новиот автопилот

Zoom

Тесла го прекина тестирањето на новиот автопилот

Lider

Денешен Вечер Прес Опсервер Курир OhridNews ТВ21 Кумановски м. Денар

13 поврзани вести »

НАСА во февруари ќе ја реализира првата мисија за враќање на Месечината

Иновативност - пред: 4 часа

Американската вселенска агенција НАСА објави дека за фрвруари 2022 година планира полетување на својата мисија Artemis 1, со која се означува почетокот на американската програма за враќање на Месечината.

НАСА планира прва повратничка мисија на Месечината

Кумановски м.

НАСА ја планира во февруари првата мисија од програмата за враќање на Месечината

Вечер Прес

OhridNews Канал5

5 поврзани вести »

Со дрон успешно транспортирани бели дробови за трансплантација од една до друга болница

Факултети - пред: 54 мин

Канадскиот хирург Шаф Кешавџи кон крајот на септември успеа да транспортира бели дробови со дрон меѓу две болници во центарот на Торонто, неколку минути пред трансплантацијата на 60-годишен пациент.

ИСТОРИСКИ УСПЕХ НА ТЕХНОЛОГИЈАТА: Органи за трансплантација пренесени со дрон (ВИДЕО)

Кумановски м.
2 поврзани вести »
Сцена »

Болдвин нишанел кон камера кога ја усмртил Хачинс

Кајгана - тукушто објавено

Алек Болдвин го носел револверот со себе и го вперил кон камерата за време на проба на снимањето на филмот „Rust“, кога оружјето испукало и ја погодило во градите директорката на фотографија Халина Хачинс, се наведува во судскиот документ објавен во ...

Откако чичко ѝ ја уби директорката на фотографија не може да се стабилизира: Хејли Бибер е во многу лоша состојба

Хаштаг

Таткото на убиената Халина Хачинс проговори за трагедијата: Болдвин не е виновен, туку лицето што е одговорно за реквизитите

Бриф

Убавина и Здравје Точка Убавина и Здравје Вечер Прес Centar MTM Скопје1 Press24

47 поврзани вести во 4 поттеми »

Почина Џејмс Мајкл Тајлер – Гантер од „Пријатели“

Бриф - пред: 54 мин

Л Американскиот глумец Џејмс Мајкл Тајлер, познат по улогата на Гантер во серијата „Пријатели“, почина на 60-годишна возраст. Тајлер починал во својот дом во Лос Анџелес. Од 2018 година, тој боледуваше од рак на простатата.

Почина Џејмс Мајкл Тајлер – Гантер од „Пријатели“

ТВ21

Почина Џејмс Мајкл Тајлер, актерот од серијата „Пријатели“

MTM

Нова ТВ Fashionel Frontline Нетпрес Денешен Кајгана Денар Слободен Печат

35 поврзани вести во 5 поттеми »

Ед Ширан заразен со корона вирусот: Извинете, ве изневерив!

Убавина и Здравје - пред: 28 мин

Британскиот музичар Ед Ширан ги известил фановите и јавноста дека е позитивен на вирусот корона. Кантавторот објави на својот профил на Интаграм дека е позитивен на корона вирус, но дека ќе продолжи да натапува и да дава интервјуа од својот дом во ...

Ед Ширан позитивен на коронавирус, ќе настапува од дома

Слободен Печат

Ќе настапува од дома: Популарниот пејач позитивен на Ковид-19

Хитпортал

Опсервер Независен Скопје1 Екран Вечер Прес Република Нетпрес Пулс24

16 поврзани вести »
ТВ Емисии

Најнови ТВ емисии

« Спорт

ВИДЕО: Роналдо неспортски го удри Џонс, а потоа се појави Ван Дајк

Sport M - тукушто објавено

Ливерпул синоќа го понижи Манчестер Јунајтед на Олд Трафорд со 5:0. Љубителите на фудбалот вчера можеа да уживаат во најголемото англиско дерби, но сигурно никој не можеше да очекува каков срам ќе доживеат „црвените ѓаволи“ пред своите навивачи.

Солскјер: Ова е најцрниот ден откако дојдов во Манчестер Јунајтед!

Gol.mk

Рио Фердинанд хоспитализиран откако го гледал натпреварот Манчестер јунајтед – Ливерпул

Бриф

Денешен Lider Денешен Курир Точка Точка Екипа МКД

169 поврзани вести во 12 поттеми »

Има надеж за Ѓоковиќ: Невакцинирани тенисери ќе можат да играат во Австралија?

Sport 1 - пред: 18 мин

Новак Ѓоковиќ во неколку наврати јавно го изрази своето незадоволство поради задолжителното вакцинирање против Ковид-19. Поради неговите ставови доведено е во прашање дали ќе може да ја брани титулата на Австралија опен идната година.

Невакцинираните тенисери ќе може да играат на АО, но ќе бидат обврзани на двонеделен карантин

OhridNews

Невакцинираните тенисери ќе може да играат на Австралија опен

Zoom

Дриблинг Опсервер Независен +инфо Денар Република Спортманија Бриф

19 поврзани вести »

Бергоми: Со Лукаку во тимот, Интер ќе победеше 3:0

Дерби - пред: 16 мин

Интер не успеа да го победи Јувентус во вчерашното големо италијанско дерби, а поранешниот фудбалер Џузепе Бергоми смета дека домаќините доминирале и заслужиле да триумфираат. Поранешниот дефанзивец на Интер смета дека главен проблем на тимот е ...

Инѕаги удри по Јувентус: Само од пенал можеа да дадат гол

Спортклуб

Алегри објасни каква порака добил Бонучи со „писменцето“ кое му го предаде соиграч

Точка

Спортски Спортманија Екипа СуперСпорт Курир Денешен Алсат-М Спортклуб

65 поврзани вести во 5 поттеми »
Магазин »

Наместо куќен притвор побарал да оди во затвор oти не можел да ја поднесе сопругата

Centar - пред: 24 мин

Маж осуден на домашен притвор се пријавил во полициска станица и побарал да биде ставен во затвор бидејќи неговиот живот со сопругата и нејзиното семејство бил невозможен, објави италијанската полиција.

Албанец осуден на куќен притвор побарал да оди во затвор, вели животот со сопругата му е пекол

Локално

Албанец побарал да оди во затвор – животот со сопругата му е пекол

Независен

Телма Пулс24 Кајгана Кумановски м. Слободен Печат Локално Вечер Прес

10 поврзани вести »

Кои 3 хороскопски знаци ќе имаат среќа оваа недела?

Кафе пауза - пред: 34 мин

Оваа недела многумина ќе имаат можност да ги постигнат своите замислени цели благодарение на позицијата на тригон на Месечината во Марс. Тоа значи дека доколку сè уште се двоумите дали да дејствувате или не, треба да знаете дека ова е вистинскиот ...

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Кајгана

Најштедливи знаци на Зодијакот: Овие 4 хороскопски знаци најмногу внимаваат со парите

Убавина и Здравје

Црнобело Женски магазин Слободен Печат Попара Скопје24 Екран Убавина и Здравје Скопје24

16 поврзани вести »

Дали знаевте дека овие 7 навики се штетни за цревната флора? Откријте кои се.

Пулс24 - пред: 2 часа

Цревата се органи што најчесто ги потценуваме во секојдневието. На крајот на краиштата, тие се „само“ одговорни за варењето на нашата храна, нели? Погрешно! Тие се поважни отколку што мислиме, а тоа се потврдува преку фактот дека околу 70 проценти ...

Од исхраната во бременоста зависи микробиомот на бебето

Деца

3 типа на намирници кои го чуваат здравјето на цревата: Ја спречува надуеноста и влијае на расположението

Попара
3 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа· повеќе
Вака така ја "заборавија" случката со модуларната болница во Тетово и со луѓето кои живи изгореа. Ниту одговорност, ниту трошка жал. Алал да му е на Филипче, си тера кампања, си се смее, си патува. Малку ни е.
9ReTweets16Favorites·Details
Да не биде после пак "Ама ние не гласавме за ова" ... https://t.co/cstyjKl67E
5ReTweets5Favorites·Details
Во чест на месецот за борба против рак на дојка би сакала да ги потсетам сите жени, мајки, кралици барем еднаш годишно да прават ехо. Ова го пишувам од лично искуство затоа што на 21 година јас ја имав (не)среќата да бидам дијагностицирана со бенигнен тумор на дојка.
1/5
5ReTweets16Favorites·Details
Енергетска криза: https://t.co/lWHHeyVrHo
12ReTweets25Favorites·Details
Медиумите и институциите-ДА НЕ ПОДЛАГАТЕ ПОД ПРИТИСОЦИ и да ја вршите работата професионално.
ЈО- ВЕДНАШ да постапи и да прати допис до "Viber" со цел да ја истражи вистината.
За МВР-Веднаш суспензија и раскинување на договорот за работа доколку сето тоа е вистина!
🚨🆘️
#Банана https://t.co/BAHxbRLnii
10ReTweets27Favorites·Details
Последните 6 часа· повеќе
како шо е редот https://t.co/JdbASkTcPW
25ReTweets159Favorites·Details
⚠️ДРУГАРИ⚠️

Од “шампиони во енергетиката“ дојдовме да нема производство на струја🤦‍♂️

📌Од ХЕЦ-овите не можат еден ден да покријат
📌Во РЕК нема јаглен и работи само еден блок
📌Не работат ни РЕК Осломеј, ни ТЕЦ Неготино
📌Само ВЧЕРА сме увезле струја од 1,2 милиони евра https://t.co/3HY8Mx3i5u
38ReTweets63Favorites·Details
некој опет фрлил кутриња на улица.. после ќе напаѓат скитници епа ќе напаѓаат глеј ги колку се уплашени..
ајмо друштво ко је за животинче трк до карпош.. https://t.co/POQRhURd9Y
14ReTweets18Favorites·Details
Лицата со најмала експертиза имаат најмногу мислења.
8ReTweets19Favorites·Details
Од Споменикот на слободата во #Кочани, повикувам на обединување за скапоцената слобода која заедно ја освоивме и која сега мораме заедно да ја браниме.

Да се обединиме и да продолжиме да работиме заедно за уште повеќе слобода и уште повеќе демократија.

➡️https://t.co/X9Una0yta6 https://t.co/fUSt91szQu
6ReTweets13Favorites·Details

Јавни Набавки

Најголеми договори објавени во последните 7 дена

#
Нарачател
Фирма
Опис
Склучен
Објавен
Износ
1.
Служба за општи и заеднички работи на Владата на Република Северна Македонија
Друштво за производство, трговија и услуги СЕРТА ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Одржување на хигиена и тековно одржување на објектите на државната управа
21/10/2021
22/10/2021
263,132,929 мкд
4,278,584 
2.
Служба за општи и заеднички работи на Владата на Република Северна Македонија
Друштво за производство,трговија,посредување и услуги БАПАЛ Благој ДООЕЛ експорт-импорт,Скопје
Одржување на хигиена и тековно одржување на објектите на државната управа
21/10/2021
22/10/2021
208,781,734 мкд
3,394,825 
3.
Министерство за здравство
Друштво за промет и услуги БИОТЕК ДОО експорт-импорт Скопје
Тестови за молекуларен скрининг на дарители на крв, донатори на органи и ткива и медицинска опрема NAT (NUCLEIC ACID AMPLIFACTION TESTING) за потребите на ЈЗУ Институт за трансфуз...
20/10/2021
21/10/2021
59,999,996 мкд
975,610 
4.
ЈЗУ Универзитетска клиника за радиотерапија и онкологија
Трговско друштво за внатрешен и надворешен промет ЗЕГИН ДОО Скопје
Меѓународен тендер лекови годишна количина
16/09/2021
18/10/2021
59,639,640 мкд
969,750 
5.
Министерство за внатрешни работи на РСМ
Друштво за спортска трговија МЕГА СПОРТ Љубомир ДООЕЛ Скопје
Високи специјални чизми
14/10/2021
19/10/2021
54,379,710 мкд
884,223 
Видео
На денешен ден ...
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001