TIME.mk - Топ теми на денот https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Wed, 21 Oct 2020 02:35:11 +0000 600 Мицкоски: Прогонот на политички неистомисленици стана секојдневие за власта и мора да запре | Слободен Печат https://time.mk/c/b54dc3f671/mickoski-progonot-na-politicki-neistomislenici-stana-sekojdnevie-za-vlasta-i-mora-da-zapre.html Мицкоски: Прогонот на политички неистомисленици стана секојдневие за власта и мора да запре - Слободен Печат - 23:04 20/10 Tue, 20 Oct 2020 21:04:21 +0000 Слободен Печат - 23:04 20/10
Овој политички прогон, кој се случува поради немоќта на власта, мора веднаш да запре. Власта е во паника дека се ближи денот за соочување во лице со вистинската, чиста правда, меѓутоа ова што го прави, македонскиот народ не го заборава и ќе ја казни ...
Макфакс: (Видео) Костовски: Политичката репресија и прогонот од криминалците на власт мора да запрат
Канал5: Костовски: Политичката репресија и прогонот од криминалците на власт мора да запрат
360 степени: (ФОТО) Нов протест на ВМРО-ДПМНЕ: „Не смее да си дозволиме патриотите да гнијат по затвори“
133 поврзани вести »
]]>
Топ теми на денот
Владата го прифати предлогот за разрешување на Лидија Димова | Канал5 https://time.mk/c/86be6e4737/vladata-go-prifati-predlogot-za-razresuvanje-na-lidija-dimova.html Владата го прифати предлогот за разрешување на Лидија Димова - Канал5 - 21:05 20/10 Tue, 20 Oct 2020 19:05:58 +0000 Канал5 - 21:05 20/10
Владата му препорача на Управниот одбор на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност да ја разреши директорката Лидија Димова, поради како што велат од таму, неетично постапување во извршувањето на нејзината функција.
24 Вести: Заев побара разрешување на Лидија Димова
Сакам да кажам: Владата побара разрешување на Лидија Димова, Пеце мирчевски останува директор на СОЗР, Сашо Тасевски на БЈБ
360 степени: Заев бара политичка одговорност од Димова за случајот „фризерница“
109 поврзани вести »
]]>
Топ теми на денот
Бројот на заболени ги преполнува капацитетите, може да се воведе полициски час | Канал5 https://time.mk/c/e9580bf815/brojot-na-zaboleni-gi-prepolnuva-kapacitetite-moze-da-se-vovede-policiski-cas.html Бројот на заболени ги преполнува капацитетите, може да се воведе полициски час - Канал5 - 21:05 20/10 Tue, 20 Oct 2020 19:05:58 +0000 Канал5 - 21:05 20/10
Зголемениот број на заболени од коронавирусот во Mакедонија постепено ги преполнува капацитетите на болниците. Со зголемениот број на пациенти на болничко лекување се пополнуваат и болничките капацитети, вели за Канал 5 министерот за здравство Венко ...
Телма: Филипче: Ако болничките капацитети се исполнат, ќе препорачаме полициски час
Сител: Ковид - капацитетите во струмичката болница исполнети до последниот кревет – каде ќе се лечат болните од корона вирусот?
Сакам да кажам: Почнаа да се полни и монтажната болница до инфективна, ако се преполни ќе има полициски час, рече Филипче
120 поврзани вести »
]]>
Топ теми на денот
ВМРО-ДПМНЕ бара време за антиковид мерките – Филипче: Мерките мора итно да се донесат во Собрание | ТВ21 https://time.mk/c/11180de953/vmro-dpmne-bara-vreme-za-antikovid-merkite-filipce-merkite-mora-itno-da-se-donesat-vo-sobranie.html ВМРО-ДПМНЕ бара време за антиковид мерките – Филипче: Мерките мора итно да се донесат во Собрание - ТВ21 - 20:24 20/10 Tue, 20 Oct 2020 18:24:35 +0000 ТВ21 - 20:24 20/10
На барање на опозицијата на денешната собраниска седница не се расправаше за измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести, по скратена постапка, којшто треба да бидат основа за спроведување нови мерки за заштита ...
Сител: Нови мерки за сузбивање на Ковид-19 – кои мерки стапуваат на сила веднаш, а кои ќе го чекаат Собранието
Deutsche Welle: Клуч за ноќниот живот по 23 часот
Глас на Америка: Владата со нови рестриктивни мерки, се чека на Собранието да ги усвои претходните
74 поврзани вести »
]]>
Топ теми на денот
Каракачанов: Во Скопје ќе го испратам инженерскиот полк за да ги отстранат сите споменици | Канал5 https://time.mk/c/5448af2ae0/karakacanov-vo-skopje-ke-go-ispratam-inzenerskiot-polk-za-da-gi-otstranat-site-spomenici.html Каракачанов: Во Скопје ќе го испратам инженерскиот полк за да ги отстранат сите споменици - Канал5 - 21:03 20/10 Tue, 20 Oct 2020 19:03:46 +0000 Канал5 - 21:03 20/10
Во пресрет на најавената средба Заев-Борисов во Софија идниот месец, уште една провокација од Бугарија.... Тамошниот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов во интервју за бугарското радио Дарик пред неколку дена, вели дека доколку е ...
Точка: Жешки наслови од регионот: Словенија од вечерва воведува полициски час за првпат од Втората светска војна, белградска Арена повторно пренаменета во ковид болница
24Инфо: Каракачанов се заканува дека ќе испраќа инженериски полк во Скопје за да отстранува споменици
МКД: Министерот за одбрана на Бугарија вели дека ако треба ќе прати инженерски полк да ги тргне спомениците во Скопје
50 поврзани вести »
]]>
Македонија
Заев: Бугарија не бара промена на македонскиот Устав | Deutsche Welle https://time.mk/c/1db3566e02/zaev-bugarija-ne-bara-promena-na-makedonskiot-ustav.html Заев: Бугарија не бара промена на македонскиот Устав - Deutsche Welle - 18:55 20/10 Tue, 20 Oct 2020 16:55:34 +0000 Deutsche Welle - 18:55 20/10
Премиерот е дециден дека соседите не бараат ниту нов договор, ниту промени во Уставот. Сепак, тој испрати порака, дека ако не почнеме преговори, треба да се знае дека се бара да прифатиме нешто што не сакаме.
24 Вести: Заев: Бугарија не бара промена на македонскиот устав
Канал5: Власта и опозицијата без консензус за односите со Бугарија
CivilMedia: Преглед на настани: Заев уверува дека Бугарија не бара промена на Уставот, тест за ЕУ како ќе се постави кон С. Македонија…
54 поврзани вести »
]]>
Македонија
ММФ: И покрај корона-кризата, Народната банка продолжува со значаен прогрес во сферата на статистиката | Опсервер https://time.mk/c/15be684da0/mmf-i-pokraj-korona-krizata-narodnata-banka-prodolzuva-so-znacaen-progres-vo-sferata-na-statistikata.html ММФ: И покрај корона-кризата, Народната банка продолжува со значаен прогрес во сферата на статистиката - Опсервер - 19:30 20/10 Tue, 20 Oct 2020 17:30:51 +0000 Опсервер - 19:30 20/10
Непрекинатото навремено објавување на квалитетни статистички податоци и во специфичните околности наметнати од пандемијата на Ковид-19 е клучно за економијата, особено заради носењето соодветни одлуки на економските субјекти и соодветно ...
Слободен Печат: Народна банка: Секоја слаба алка во системот мора да се санира или да се отстрани од системот
Фокус: Трифун Костовски бара оставка од раководството на Народна банка
Фокус: Се бара расправа за „Еуростандард“ во Собрание-дали таму ќе се соочат Костовски, Гувернерката и оштетените?
68 поврзани вести »
]]>
Економија
Џек Ма: Кинескиот тајкун кога короната го направи среќен | Локално https://time.mk/c/6c78059ff1/dzek-ma-kineskiot-tajkun-koga-koronata-go-napravi-sreken.html Џек Ма: Кинескиот тајкун кога короната го направи среќен - Локално - 21:50 20/10 Tue, 20 Oct 2020 19:50:57 +0000 Локално - 21:50 20/10
Џек Ма, основачот на технолошкиот гигант за електронска трговија Алибаба, го задржа статусот на најбогат кинески тајкун оваа година. Благодарение на панемијата на коронавирус, зголемен е обемот на купувањето преку Интернет и обезбедувањето други ...
Канал5: Кинеските милијардери заработија рекордни 1,5 билиони долари во 2020 година
Фактор: Кои се Кинезите кои се збогатија од корона кризата?
Deutsche Welle: Богатството на супербогатите Кинези се зголемило како никогаш досега
25 поврзани вести »
]]>
Економија
Видео: Енормно високи бројки на заразени во Франција | Слободен Печат https://time.mk/c/9fa6fc1e86/video-enormno-visoki-brojki-na-zarazeni-vo-francija.html Видео: Енормно високи бројки на заразени во Франција - Слободен Печат - 22:15 20/10 Tue, 20 Oct 2020 20:15:32 +0000 Слободен Печат - 22:15 20/10
Повеќе од 20.000 нови случаи на коронавирус се регистрирани денеска во Франција. „Ројтерс“ пренесува дека 20.468 се заразени во последниве 24 часа. Агенцијата потсетува дека минатата недела пет дена по ред беа регистрирани повеќе од 20 000 ...
Локално: Во Франција, 20.468 нови случаи на коронавирус
ТВ21: Последен биланс: Еве во која скопска општина има најголем број на заразени со коронавирус
ТВ21: 227 новозаразени лица само во Скопје
221 поврзани вести »
]]>
Балкан
Бугарија со рекорден број новозаразени, воведува задолжителни маски и на отворено | МКД https://time.mk/c/890d60dbd3/bugarija-so-rekorden-broj-novozarazeni-voveduva-zadolzitelni-maski-i-na-otvoreno.html Бугарија со рекорден број новозаразени, воведува задолжителни маски и на отворено - МКД - 23:48 20/10 Tue, 20 Oct 2020 21:48:54 +0000 МКД - 23:48 20/10
Рекорден број новозаразени со ковид-19 се евидентирани во Бугарија во последните 24 часа, а од четврток носењето маски ќе биде задолжително на сите јавни отворени простори со цел да се спречи ширењето на заразата, најави министерот за здравство на ...
Канал5: Рекордни над илјада новозаболени во Бугарија, се воведуваат маски и на отворено
Канал5: Папата прв пат се појави со маска, од младоста бил без едно белодробно крило (ВИДЕО)
Макфакс: Папата Франциско првпат носеше маска на молитва за мир во светот
77 поврзани вести »
]]>
Балкан
Трамп бара од државниот обвинител да го истражи синот на Бајден | Канал5 https://time.mk/c/2741e639e9/tramp-bara-od-drzavniot-obvinitel-da-go-istrazi-sinot-na-bajden.html Трамп бара од државниот обвинител да го истражи синот на Бајден - Канал5 - 23:20 20/10 Tue, 20 Oct 2020 21:20:25 +0000 Канал5 - 23:20 20/10
Американскиот претседател Доналд Трамп денеска го повика јавниот обвинител Вилијам Бар да започне истрага за корупција против синот на демократскиот кандидат Џо Бајден. "Главниот обвинител треба да започне.
Deutsche Welle: Трам го притиска обвинителството да отвори истрага против Бајден
Оff.net: На Трамп ќе може да му го гасат микрофонот на следната дебата
Локално: Бајден ита кон победата: Ги презема државите на Трамп
90 поврзани вести »
]]>
Свет
Меланија нема да го придружува Доналд Трамп на предизборната кампања | Канал5 https://time.mk/c/fa96863df3/melanija-nema-da-go-pridruzuva-donald-tramp-na-predizbornata-kampanja.html Меланија нема да го придружува Доналд Трамп на предизборната кампања - Канал5 - 22:21 20/10 Tue, 20 Oct 2020 20:21:19 +0000 Канал5 - 22:21 20/10
Првата дама на Соединетите држави, Меланија Трап, го откажа денеска своето патување во Пенсилванија , каде Доналд Трамп ќе учествува на предизборен митинг во рамките на неговата кампања ,поради „постојаната кашлица“.
МКД: Меланија Трамп откажа предизборен митинг поради „постојана кашлица“
Слободен Печат: Поради „постојана кашлица“: Меланија Трамп се откажа од патување во Пенсилванија
Макфакс: Меланија Трамп не се чувствува добро поради коронавирусот
15 поврзани вести »
]]>
Свет
Шилегов: Во новите згради кај Расадник ќе има 8.000 жители, а не 80.000 | Фокус https://time.mk/c/ed78946e1a/silegov-vo-novite-zgradi-kaj-rasadnik-ke-ima-8-000-ziteli-a-ne-80-000.html Шилегов: Во новите згради кај Расадник ќе има 8.000 жители, а не 80.000 - Фокус - 20:44 20/10 Tue, 20 Oct 2020 18:44:44 +0000 Фокус - 20:44 20/10
Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во вечерашното интервју на телевизија Телма рече дека во новите згради кои се предвидуваат во ДУП-от за Расадник кај Кисела Вода не може да има 80.000 жители, бидејќи тоа ги надминува параметрите на ...
Фокус: Шилегов: Тоа што го гледаат граѓаните кај Стара железничка не е Лимак, мора прво да се изгради тунелот
Фокус: Шилегов не се откажува од тунелите под Кале
Република: Шилегов: Во новите згради кај Расадник ќе има 8.000, а не 80.000 жители, 33% од површинате ќе остане зелена
11 поврзани вести »
]]>
Скопје
Нема одговорност и нестручност бидејќи дефектот беше отстранет за кратко време | Вечер Прес https://time.mk/c/2bd2bf653b/nema-odgovornost-i-nestrucnost-bidejki-defektot-bese-otstranet-za-kratko-vreme.html Нема одговорност и нестручност бидејќи дефектот беше отстранет за кратко време - Вечер Прес - 14:56 20/10 Tue, 20 Oct 2020 12:56:09 +0000 Вечер Прес - 14:56 20/10
Генералниот директор на претпријатието, Душко Весковски, нагласи дека таков тип на дефекти, се навистина многу ретки и можат да се појават еднаш на 10 години. – Интервенцијата беше навистина комплицирана и од широки размери, но се пристапи многу ...
Мета: Вчерашниот дефект во скопскиот водовод доаѓа неколку дена по критиките од ЕУ за загубите на вода во земјава
Мета: Саниран дефектот поради кој половина Скопје остана без вода
24Инфо: Нормализирано водоснабдување по отстранување на вчерашниот дефект
92 поврзани вести »
]]>
Скопје
Убава вест: Пронајден е дедо Васил | Слободен Печат https://time.mk/c/0da81044c9/ubava-vest-pronajden-e-dedo-vasil.html Убава вест: Пронајден е дедо Васил - Слободен Печат - 23:40 20/10 Tue, 20 Oct 2020 21:40:52 +0000 Слободен Печат - 23:40 20/10
Семејството Ангеловски од скопско Маџари пред неколку часа на социјалната мрежа Фејсбук побара помош од граѓаните во потрагата по дедо Васил кој излегол од домот и не се вратил назад. На истото место, Бошко ја соопшти убавата вест, дека дедо Васил е ...
24Инфо: Семејството Ангеловски го пронајде дедото Васил
Курир: Убава вест: Семејството го пронајде дедо Васил
Опсервер: Да помогнеме да се пронајде Васил Ангеловски од скопско Маџари
10 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Приведен кумановец баран со потерница | Сител https://time.mk/c/9afcd58a18/priveden-kumanovec-baran-so-poternica.html Приведен кумановец баран со потерница - Сител - 18:02 20/10 Tue, 20 Oct 2020 16:02:25 +0000 Сител - 18:02 20/10
Денеска (20.10.2020) во 15.30 часот, полициски службеници од СВР Kуманово го приведоа Љ.С. (45) од Куманово, кој се барал со потерница од Основен суд Куманово за издржување казна затвор во траење од една година и шест месеца за извршено кривично ...
Опсервер: Приведен кумановец баран со потерница
Слободен Печат: МВР: Приведен скопјанец баран со потерница
Сител: Приведен 31-годишен скопјанец баран со потерница
41 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Здравковски од Велес: Нема да молчиме пред криминалиите на оваа ненародна власт | Курир https://time.mk/c/e56abb04b2/zdravkovski-od-veles-nema-da-molcime-pred-kriminaliite-na-ovaa-nenarodna-vlast.html Здравковски од Велес: Нема да молчиме пред криминалиите на оваа ненародна власт - Курир - 22:27 20/10 Tue, 20 Oct 2020 20:27:35 +0000 Курир - 22:27 20/10
Нема да молчиме пред криминалиите на оваа ненародна власт, порача Игор Здравковски од ВМРО-ДПМНЕ по вечерашниот протест во Велес. „Пред неспособноста на нивните кадри и реваншизмот што се спроведува врз нејзините неистомислениците.
Нетпрес: Здравковски: Народот мора да си ја врати правната држава
MakPress: Здравковски од протестот на ВМРО-ДПМНЕ во Велес: Нема да молчиме пред криминалите на оваа власт
]]>
Република
Одбележани 60 години Економски факултет – Прилеп, единица на УКЛО | Студенти https://time.mk/c/4888da0663/odbelezani-60-godini-ekonomski-fakultet-prilep-edinica-na-uklo.html Одбележани 60 години Економски факултет – Прилеп, единица на УКЛО - Студенти - 13:37 20/10 Tue, 20 Oct 2020 11:37:03 +0000 Студенти - 13:37 20/10
Eкономскиот факултет – Прилеп одбележа голем јубилеј, 60 години од основањето. По повод пригодата, ректорот, проф. д-р Сашо Коруновски со ректорскиот колегиум се приклучи кон чествувањето на значајниот настан, истакнувајќи дека како „најстара“ ...
Радио МОФ: Научно-истражувачка студентска конференција на Економски и Правен факултет од 20 до 22 октомври
Мета: Економскиот факултет од Прилеп го одбележа својот шестдецениски јубилеј
Н.Македонија: Економскиот факултет 60 години произведува успешни генерации
5 поврзани вести »
]]>
Република
Даниела Андоновска-Трајковска, Митко Гогов и Габриела Стојаноска-Станоеска добитници на наградата „Македонска книжевна авангарда“ | Опсервер https://time.mk/c/c171ff2ac9/daniela-andonovska-trajkovska-mitko-gogov-i-gabriela-stojanoska-stanoeska-dobitnici-na-nagradata-makedonska-knizevna-avangarda.html Даниела Андоновска-Трајковска, Митко Гогов и Габриела Стојаноска-Станоеска добитници на наградата „Македонска книжевна авангарда“ - Опсервер - 22:03 20/10 Tue, 20 Oct 2020 20:03:11 +0000 Опсервер - 22:03 20/10
– Годинашни добитници на наградата Македонска книжевна авангарда се: Даниела Андоновска-Трајковска, Митко Гогов и Габриела Стојаноска-Станоеска, што се доделува од Фондацијата за културна и научна афирмација и презентација Македонија презент од ...
Опсервер: „Град“ – ново поетско дело на Иван Џепароски
Либертас: „Град“ – ново поетско дело на Иван Џепароски
А1 On: „Град“ – ново поетско дело на Иван Џепароски
22 поврзани вести »
]]>
Култура
57 автори учествуваат на Годишната изложба на ДЛУМ во Мала станица | Сакам да кажам https://time.mk/c/108c5836ac/57-avtori-ucestvuvaat-na-godisnata-izlozba-na-dlum-vo-mala-stanica.html 57 автори учествуваат на Годишната изложба на ДЛУМ во Мала станица - Сакам да кажам - 13:51 20/10 Tue, 20 Oct 2020 11:51:26 +0000 Сакам да кажам - 13:51 20/10
Годишната изложба на Друштвото на ликовни уметници (ДЛУМ) ќе се отвори вечерва во 19 часот во Мала станица. На отворањето ќе може да присуствува ограничен број посетители, а изложбата ќе може да се види до 30 октомври.
Макфакс: Отворање на Годишната изложба на ДЛУМ во Мала станица
Опсервер: Отворена „Годишната изложба“ на ДЛУМ
Опсервер: Отворање на Годишната изложба на ДЛУМ во Мала станица
18 поврзани вести »
]]>
Култура
Светот е на Гугл. Ние само живееме во него | Оff.net https://time.mk/c/cd786fd0c1/svetot-e-na-gugl-nie-samo-ziveeme-vo-nego.html Светот е на Гугл. Ние само живееме во него - Оff.net - 23:28 20/10 Tue, 20 Oct 2020 21:28:51 +0000 Оff.net - 23:28 20/10
Пред 20 години Гугл беше веб пребарувач. Денес Гугл е буквално сè и буквално секаде. Тоа што почна како бизнис со пребарување сега е бизнис со пребарување, плус реклами, плус видеа, плус мапи, смартфони (хардвер и софтвер), браусер, паметни коли, ...
Press24: Администрацијата на Трамп го тужи Гугл
IT.mk: Европа ќе следи Ковид-19 контакти и преку граници
Глас на Америка: Одделот за правда на САД го тужи Гугл за монопол во онлајн пребарувањето
26 поврзани вести »
]]>
Наука / Технологија
Ја полни батеријата за 19 минути: Xiaomi претстави супербрз полнач | Кајгана https://time.mk/c/265add3635/ja-polni-baterijata-za-19-minuti-xiaomi-pretstavi-superbrz-polnac.html Ја полни батеријата за 19 минути: Xiaomi претстави супербрз полнач - Кајгана - 20:55 20/10 Tue, 20 Oct 2020 18:55:14 +0000 Кајгана - 20:55 20/10
Кинеската компанија Xiaomi претстави нов брз полнач за мобилен телефон. Станува збор за нов безжичен полнач од 80W за кој тврдат дека е најдобар на светскиот пазар, пренесе Verge. Батеријата со капацитет од 4.000 mAh се полни до 50% за осум минути, ...
Телефони.мк: Xiaomi ќе ја намали пластиката, но полначот останува
Иновативност: Xiaomi претстави технологија за супербрзо безжично полнење – полна батерија за само 20 минути
Smartportal: Xiaomi претстави технологија за брзо безжично полнење со 80W
10 поврзани вести »
]]>
Наука / Технологија
Снаата на Цеца пред 9 години била статист: Богдана била во емисијата која сите ја паметат по солзите на Беквалац | Хаштаг https://time.mk/c/ee7df2b020/snaata-na-ceca-pred-9-godini-bila-statist-bogdana-bila-vo-emisijata-koja-site-ja-pametat-po-solzite-na-bekvalac.html Снаата на Цеца пред 9 години била статист: Богдана била во емисијата која сите ја паметат по солзите на Беквалац - Хаштаг - 22:13 20/10 Tue, 20 Oct 2020 20:13:20 +0000 Хаштаг - 22:13 20/10
Сопругата на Вељко денес е дорбо позната и постојано е пред очите на јавноста, а изгледа дека и порано сакала да биде пред камерите... Сопругата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана Ражнатовиќ, денес е под будното око на јавноста и сите добро знаат како ...
Република: Карлеуша откри зошто Душко не ја следи на Инстаграм
Курир: Се појави пред 9 години во познатата емисија и изгледаше брутално- Богдана Родиќ ваква ни родената мајка не би ја познала (ФОТО)
Во Центар: Синот на Аркан од првиот брак, ја открива тајната на неговиот тестамент: Не него нема потпис на Аркан. Земунскиот клан им се заканувал поради Цеца!?
22 поврзани вести »
]]>
Сцена
Цени ги борбите како можности за будење: Моќни цитати на Џеф Бриџис | Женски магазин https://time.mk/c/13d579c92f/ceni-gi-borbite-kako-moznosti-za-budenje-mokni-citati-na-dzef-bridzis.html Цени ги борбите како можности за будење: Моќни цитати на Џеф Бриџис - Женски магазин - 00:17 21/10 Tue, 20 Oct 2020 22:17:01 +0000 Женски магазин - 00:17 21/10
70-годишниот американски актер Џеф Бриџис, добитникот на Оскар за најдобрата машка улога во 2010 година за неговата улога на алкохоличар во филмот „Лудо срце“, и почестен добитник со наградата Сесил Де Мил за време на наградите „Златен глобус“ во ...
Сакам да кажам: Џеф Бриџис објави дека има рак на лимфни жлезди
Точка: Славниот актер открил дека му е дијагностициран рак на лимфниот систем
Слободен Печат: Џеф Бриџис откри дека има рак: „Болеста е сериозна, но прогнозите се добри“
19 поврзани вести »
]]>
Сцена
Целиот свет зборува за „мачо“ полицајците на оваа земја, жените дури сега ќе занемат (ВИДЕО) | +инфо https://time.mk/c/45c97f3d9b/celiot-svet-zboruva-za-maco-policajcite-na-ovaa-zemja-zenite-duri-sega-ke-zanemat-video.html Целиот свет зборува за „мачо“ полицајците на оваа земја, жените дури сега ќе занемат (ВИДЕО) - +инфо - 22:04 20/10 Tue, 20 Oct 2020 20:04:58 +0000 +инфо - 22:04 20/10
Инаку ова е парада по повод завршувањето на обуката на уште една класа на регрути. Полицијата во Египет пред неколку дена организираше парада. Иако сме навикнати на добро познати сцени на униформирани лица, оружје и возила кои доаѓаат од парадата, ...
А1 On: ВИДЕО: Египетски полицајци изведоа неверојатна парада што ќе се памети
Точка: Не, ова не е собир на манекени, ова е парада на полицијата во Египет
Оff.net: Геј парада ли е, воена парада ли е?
4 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
Ти и тој: Оваа таблица ќе ви ја покаже иднината на вашата врска | Пулс24 https://time.mk/c/f834c6df58/ti-i-toj-ovaa-tablica-ke-vi-ja-pokaze-idninata-na-vasata-vrska.html Ти и тој: Оваа таблица ќе ви ја покаже иднината на вашата врска - Пулс24 - 21:15 20/10 Tue, 20 Oct 2020 19:15:45 +0000 Пулс24 - 21:15 20/10
Според нумерологијата, вашиот личен број е кодиран во датата на раѓање и истиот зборува многу за вашиот карактер, за вашиот однос кон љубовта, верноста, семејството. И за многу други работи.
Убавина и Здравје: Ако сте родени на овој датум, предодредени сте за големи нешта: Испратени сте на овој свет со посебна мисија!
Слободен Печат: Нумерологијата открива зошто 20.10.2020 е посебен датум
Точка: Нумерологијата открива зошто денешниов датум е посебен – идеална можност за планирање на вашата иднина
4 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
Купето од серијата 4 на BMW на почесно место во М Кар | Automedia https://time.mk/c/b85a74e5c7/kupeto-od-serijata-4-na-bmw-na-pocesno-mesto-vo-m-kar.html Купето од серијата 4 на BMW на почесно место во М Кар - Automedia - 21:20 20/10 Tue, 20 Oct 2020 19:20:17 +0000 Automedia - 21:20 20/10
Нова ѕвезда во салонот на BMW во Скопје. На местото каде што досега тронуваше серијата 8, македонскиот дом на баварската марка сега пречекува со новото купе од серијата 4. Во април на завршно тестирање по патиштата околу развојниот центар во Минхен, ...
Денар: „BMW“ лансира специјални „BMW X5 M“ и „BMW X6 M“
Авто Плус: Новата BMW Серија 4 сега и во Македонија
CARClub: Пристигна новата BMW Серија 4!
7 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Ганц нов голф „кец“ на продажба (ФОТО+ВИДЕО) | МКД https://time.mk/c/4331c64ea3/ganc-nov-golf-kec-na-prodazba-foto-video.html Ганц нов голф „кец“ на продажба (ФОТО+ВИДЕО) - МКД - 17:12 20/10 Tue, 20 Oct 2020 15:12:13 +0000 МКД - 17:12 20/10
Примероци на оригиналниот голф на Фолксваген може да се најдат и за помалку од 300 евра, а овој изгледа како зачуван, но обичен примерок каков што може да се најде за помалку од 1.000 евра.
Точка: Се продава „нов“ Голф 1
Канал5: На продажба Голф 1 кој поминал само 1000 километри
]]>
Автомобили / Мотори
Откријте ја вашата карма судбина: Секој хороскопски знак има посебен грев | Женски магазин https://time.mk/c/2b2a65dfc7/otkrijte-ja-vasata-karma-sudbina-sekoj-horoskopski-znak-ima-poseben-grev.html Откријте ја вашата карма судбина: Секој хороскопски знак има посебен грев - Женски магазин - 22:23 20/10 Tue, 20 Oct 2020 20:23:33 +0000 Женски магазин - 22:23 20/10
Астрологијата игра голема улога Лесно е да се направи грев. Особено кога има искушение на секој чекор. Тешко е да се најде личност која никогаш не направила нешто погрешно и има добра причина зошто.
Локално: Хороскопски знаци кои сите ги обожаваат: Но, обидете се да им ја одземете слободата и ќе видите што ве чека
Скопје24: Три хороскопски знаци кои најмногу се сакаат самите себе
Слободен Печат: Најпривлечните знаци на Зодијакот: Мистериозната Скорпија е прва на листата…
24 поврзани вести »
]]>
Живот / Уметност
Вака се почитуваат мерки: Во италијанско место живеат само двајца жители и се штитат од вирусот | Вечер Прес https://time.mk/c/1e0e57b7b7/vaka-se-pocituvaat-merki-vo-italijansko-mesto-ziveat-samo-dvajca-ziteli-i-se-stitat-od-virusot.html Вака се почитуваат мерки: Во италијанско место живеат само двајца жители и се штитат од вирусот - Вечер Прес - 20:55 20/10 Tue, 20 Oct 2020 18:55:14 +0000 Вечер Прес - 20:55 20/10
Фото: Twitter Џовани Карили и Џампјеро Нобили се единствените двајца жители во малото италијанско место Нортосце, кај Перуџа во областа Умбрија, но сепак сериозно ја сфаќаат опасноста од коронавирусот.
Вечер: Двајцата останале сами во гратчето, АМА ДРЖАТ ДИСТАНЦА И НОСАТ МАСКИ (ФОТО)
Точка: Во ова италијанско гратче живеат само двајца жители, но ги почитуваат мерките против коронавирусот
]]>
Живот / Уметност
Будванските села – бисери на јадранскит брег | Црнобело https://time.mk/c/ec4ffe1916/budvanskite-sela-biseri-na-jadranskit-breg.html Будванските села – бисери на јадранскит брег - Црнобело - 16:01 20/10 Tue, 20 Oct 2020 14:01:06 +0000 Црнобело - 16:01 20/10
Будва отсекогаш била позната како атрактивна туристичка дестинација, која посебно во текот на летните месеци претставува место на преубави случувања, ноќна и дневна забава, најатрактивни понуди за сместување, прекрасни плажи, гастро уживања, ...
Екран: Будванските села – бисери на јадранскит брег
Точка: Будванските села – бисери на јадранскиот брег
Опсервер: Будванските села – бисери на јадранскит брег
5 поврзани вести »
]]>
Патувања
Романтично-еротските острови на јужна Италија | Вечер Прес https://time.mk/c/14981a1a2f/romanticno-erotskite-ostrovi-na-juzna-italija.html Романтично-еротските острови на јужна Италија - Вечер Прес - 11:07 19/10 Mon, 19 Oct 2020 09:07:11 +0000 Вечер Прес - 11:07 19/10
Стромболи и Филикуди – два прекрасни острова од Еолскиот Архипелаг на Сицилија, од дамнешни времиња се сметаат за „атоли на плодноста“ . За нив се вели дека имаат магични еротско-романтични сили, кои во последно време сѐ повеќе ги привлекуваат ...
MakPress: Романтично-еротските острови на јужна Италија
iPortal: Италијанските острови на плодноста – светска секс авантуристичка атракција
А1 On: Романтично-еротските острови на јужна Италија
5 поврзани вести »
]]>
Патувања
Кога сте болни овие три работи никако не смеете да ги јадете, а еве и зошто | NMD https://time.mk/c/182e4d28c4/koga-ste-bolni-ovie-tri-raboti-nikako-ne-smeete-da-gi-jadete-a-eve-i-zosto.html Кога сте болни овие три работи никако не смеете да ги јадете, а еве и зошто - NMD - 03:22 21/10 Wed, 21 Oct 2020 01:22:53 +0000 NMD - 03:22 21/10
Еве што не смеете да јадете: Јаткастите плодови, брокулата и гравот се одлични за здравјето и треба често да се јадат, но доколку ги јадете додека сте болни, само ќе ја влошите состојбата.
Убавина и Здравје: Дали грозјето носи вишок килограми?
Убавина и Здравје: Не е добро премалку, ни премногу: Дали јадете доволно протеини?
Убавина и Здравје: Кои се сите придобивки од вклучувањето јаткасти плодови во вашата исхрана?
11 поврзани вести »
]]>
Здравје
„Тоа е масовно убиство“: Што не ни кажуваат за „имунитетот на стадото“? | Локално https://time.mk/c/cfbb8a7845/toa-e-masovno-ubistvo-sto-ne-ni-kazuvaat-za-imunitetot-na-stadoto.html „Тоа е масовно убиство“: Што не ни кажуваат за „имунитетот на стадото“? - Локално - 22:03 20/10 Tue, 20 Oct 2020 20:03:11 +0000 Локално - 22:03 20/10
Луѓето претежно го слушаат оние кои им го кажуваат тоа што сакаат да го слушнат, па затоа не е изненадувачки што сега сите внимателно ја следат приказната за контроверзната стратегија за борба против коронавирусот – „имунитет на стадото“.
Кајгана: Зошто Шведска нема „втор бран“ на COVID-19?
Сакам да кажам: Шведска ги олеснува рестрикциите за старите лица за да можат да живеат понормално
Факултети: Шведска ја менува стратегијата - воведува строги правила за спречување на ширењето на коронавирусот
4 поврзани вести »
]]>
Здравје
Еден час пред спиење испијте чаша златно млеко како лек и превентива против сите болести | NMD https://time.mk/c/5188f825c0/eden-cas-pred-spienje-ispijte-casa-zlatno-mleko-kako-lek-i-preventiva-protiv-site-bolesti.html Еден час пред спиење испијте чаша златно млеко како лек и превентива против сите болести - NMD - 03:54 21/10 Wed, 21 Oct 2020 01:54:53 +0000 NMD - 03:54 21/10
Рецептот за приготвување на златното млеко речиси на сите веќе им е познат, но за оние кои не го знаат: најпрво пригответе паста од 40 г куркума во прав и 100 мл вода со загревање на оган околу 8 минути додека да згусне малку.
Gotvi.mk: Мафини со јаболко – неодолив рецепт
Вечер Прес: Старински домашен колач со јаболки што го заборавивме, едноставен и вкусен
Gotvi.mk: Еве како да направите сок од јаболка
10 поврзани вести »
]]>
Храна / Фитнес
Ќофтиња и шпагети на италијански начин: За 15 минути ќе имате ручек на маса! | Убавина и Здравје https://time.mk/c/470a0dd625/koftinja-i-spageti-na-italijanski-nacin-za-15-minuti-ke-imate-rucek-na-masa.html Ќофтиња и шпагети на италијански начин: За 15 минути ќе имате ручек на маса! - Убавина и Здравје - 20:11 20/10 Tue, 20 Oct 2020 18:11:44 +0000 Убавина и Здравје - 20:11 20/10
Време е со помош на сетилото за вкус да заминете за Италија Излупете ги колбасите, земете ги парчињата и формирајте ќофтиња од нив. Пржете ги на маст и при крај додајте лук и чаша вино, па песто-сос и неутрална павлака.
Gotvi.mk: Вкусен кох со сирење и шунка
Мои рецепти: Ќофтиња од пилешки стек
Вистина.мк: Ќофтиња и шпагети на италијански начин: Ручек за 15 минути на маса
19 поврзани вести »
]]>
Храна / Фитнес
Од девојката зад Парис Хилтон до онаа која ја засени: Како Ким Кардашијан стана најголема ѕвезда на денешницата? | Хаштаг https://time.mk/c/8d24987da4/od-devojkata-zad-paris-hilton-do-onaa-koja-ja-zaseni-kako-kim-kardasijan-stana-najgolema-zvezda-na-denesnicata.html Од девојката зад Парис Хилтон до онаа која ја засени: Како Ким Кардашијан стана најголема ѕвезда на денешницата? - Хаштаг - 19:12 20/10 Tue, 20 Oct 2020 17:12:20 +0000 Хаштаг - 19:12 20/10
Четиринаесет години подоцна, Ким Кардашијан е таа која чекори пред Парис Хилтон и носи златна чанта... Без разлика дали ни се допаѓа тоа или не, едно е сигурно - семејството Кардашијан - Џенер го промени светот, поимот за убавина и дефиниција на ...
Убавина и Здравје: Секогаш беспрекорно стилизираната Ким Кардашијан: 10 есенски стајлинзи за паметење!
Слободен Печат: Ким Кардашијан заработува повеќе од објавите на Инстаграм отколку од реалното шоу
Fashionel: Ким Кардашијан носи тренд што не сакаме да се врати
12 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
ФОТО: Бела Хадид уште еднаш воодушеви со својот едноставен стил | Слободен Печат https://time.mk/c/28d1126925/foto-bela-hadid-uste-ednas-voodusevi-so-svojot-ednostaven-stil.html ФОТО: Бела Хадид уште еднаш воодушеви со својот едноставен стил - Слободен Печат - 22:03 20/10 Tue, 20 Oct 2020 20:03:11 +0000 Слободен Печат - 22:03 20/10
Иако е една од најплатените модели на денешницата, Бела Хадид се стреми да живее нормален живот. Славниот модел се прошета низ Њујорк, облечена во едноставен стајлинг. „ Го носев првото нешто што ми падна на рака “, изјавила таа.
Убавина и Здравје: Бела Хадид уште еднаш покажала дека едноставноста е највредната модна формула!
Press24: ФОТО: Манекенката во секси издание - личеше како ништо да не носи под мантилот, сите гледаа во нејзините гради
Курир: ФОТО: Манекенката во с*кси издание – личеше како ништо да не носи под мантилот, сите гледаа во нејзините гради
5 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Што е душевен секс? | Слободен Печат https://time.mk/c/6510c7aa32/sto-e-duseven-seks.html Што е душевен секс? - Слободен Печат - 23:02 20/10 Tue, 20 Oct 2020 21:02:00 +0000 Слободен Печат - 23:02 20/10
Душевниот секс е проширување на нашиот концепт на водење љубов. Тоа е гледање на сексот како холистичко искуство, наместо само физичко и емоционално, искористувајќи ги целосните, моќни придобивки на ниво на ум, тело и душа – одеднаш.
Убавина и Здравје: Секс за време на менструацијата: Дали е безбеден и како да се практикува?
Вистина.мк: Зошто врска, а не секс за една вечер?
]]>
Интима
Љубовна криза: 5 совети кои ќе ви помогнат да ја надминете | Кајгана https://time.mk/c/2302d893c2/ljubovna-kriza-5-soveti-koi-ke-vi-pomognat-da-ja-nadminete.html Љубовна криза: 5 совети кои ќе ви помогнат да ја надминете - Кајгана - 13:20 20/10 Tue, 20 Oct 2020 11:20:52 +0000 Кајгана - 13:20 20/10
Во секоја љубовна врска има проблеми, тоа е сосема нормално. Наредниот пат кога ќе имате љубовни проблеми, проверете дали сте заборавиле на некое од овие 5 основни правила. Комуникацијата е клучна Комуникацијата е потребна за секој здрав однос.
Кафе пауза: 5 проблеми во врската што може да настанат поради ваши грешки, а не поради грешки на партнерот
Локално: Месец ноември ќе биде успешен и незаборавен за неколку од знаците
Press24: Месечен хороскоп: Ноември ќе биде успешен и незаборавен за неколку од знаците
6 поврзани вести »
]]>
Интима
Пирло го фали „комплетниот играч“ Мората, откако постигна гол во Киев | Sport M https://time.mk/c/76c10579a9/pirlo-go-fali-kompletniot-igrac-morata-otkako-postigna-gol-vo-kiev.html Пирло го фали „комплетниот играч“ Мората, откако постигна гол во Киев - Sport M - 23:36 20/10 Tue, 20 Oct 2020 21:36:50 +0000 Sport M - 23:36 20/10
Шефот на Јувентус, Андреа Пирло, го пофали Алваро Мората, откако шпанскиот репрезентативец постигна гол во победата на Јувентус со 2-0 над Динамо Киев во Лигата на шампионите. „Ние сме многу среќни, тој дојде овде со многу ентузијазам, му требаше ...
Нетпрес: Бриж го изненади Зенит, Јувентус рутински во ЛШ
Спортманија: Јуве победи во Киев, но Старата дама нема да биде европски првак (Видео)
Екипа: Игуаин: Ја напуштив Европа бидејќи таму немаш мир да уживаш во оваа прекрасна игра
50 поврзани вести »
]]>
Фудбал
ЛШ: Рашфорд го „расплака“ Париз, доминација на Барса и Лацио, реми во Лондон (ВИДЕО) | SportMedia https://time.mk/c/51672d2cf5/ls-rasford-go-rasplaka-pariz-dominacija-na-barsa-i-lacio-remi-vo-london-video.html ЛШ: Рашфорд го „расплака“ Париз, доминација на Барса и Лацио, реми во Лондон (ВИДЕО) - SportMedia - 23:06 20/10 Tue, 20 Oct 2020 21:06:01 +0000 SportMedia - 23:06 20/10
Манчестер Ј. приреди големо изненадување победувајќи го ПСЖ во премиерното коло од новата сезона во Лигата на шампионите. Барселона фуриозно го помина Ференцварош, а Лацио доминираше против Борусија (Д).
Gol.mk: ВИДЕО: ПСЖ на колена, Рашфорд со супер-гол обезбеди „ѓаволска“ победа среде Париз!
Екипа: Што се случува со Мбапе во Лигата на Шампионите?
TopSport: Маркус Рашфорд е „принцот“ на „Паркот на принцовите“ – пак ги расплака ПСЖ!
99 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Димитријевиќ беше меѓу најдобрите, Хувентуд реди победи во Еврокупот | Gol.mk https://time.mk/c/4c234deabc/dimitrijevik-bese-megju-najdobrite-huventud-redi-pobedi-vo-evrokupot.html Димитријевиќ беше меѓу најдобрите, Хувентуд реди победи во Еврокупот - Gol.mk - 23:26 20/10 Tue, 20 Oct 2020 21:26:29 +0000 Gol.mk - 23:26 20/10
Кошаркарите на Хувентуд ја запишаа четвртата победа во Еврокупот и останаа максимални, откако дома во Бадалона падна и Венеција (92-78). Шпанскиот тим имаше негатива во првиот дел, ама беше подобар во клучните моменти и на крајот се радуваше на нов ...
Sport M: Димитријевиќ беше меѓу најдобрите – Хувентуд остануваат перфектни во Еврокупот
Дерби: Четири од четири за клубот од Бадалона: Димитријевиќ и Хувентуд ја средија и Венеција
Екипа: Димитријевиќ и Хувентуд остануваат перфектни во Еврокупот
5 поврзани вести »
]]>
Кошарка
Шестмина кошаркари на Алба позитивни на коронавирус | Sport M https://time.mk/c/4291319849/sestmina-kosarkari-na-alba-pozitivni-na-koronavirus.html Шестмина кошаркари на Алба позитивни на коронавирус - Sport M - 20:24 20/10 Tue, 20 Oct 2020 18:24:35 +0000 Sport M - 20:24 20/10
Коронавирусот повторно предизвикува сè повеќе проблеми во светот на спортот. Кошарката во Евролигата е една од најпогодените лиги во Европа и има неколку одложени натпревари во скоро секое коло.
Дерби: Нови проблеми-одложени уште три меча во Евролигата
Телма: Евролигата одложи три натпревари
Gol.mk: Евролигата одложи нови три средби, клубовите немаат осум здрави играчи
16 поврзани вести »
]]>
Кошарка
Дупјачанец: Знаеме каде грешевме, мораме да се подобриме како тим. | Дерби https://time.mk/c/baa44a24ba/dupjacanec-znaeme-kade-gresevme-morame-da-se-podobrime-kako-tim.html Дупјачанец: Знаеме каде грешевме, мораме да се подобриме како тим. - Дерби - 23:54 20/10 Tue, 20 Oct 2020 21:54:43 +0000 Дерби - 23:54 20/10
Металург не успеа да направи изненадување и да слави над Тулуз во првата средба во Лига Европа. Домашниот тим имаше контрола на играта, резултатот во најголемиот дел на натпреварот, а Металург правеше грешки кои дефиниитвно треба да се поправат, ...
Слободен Печат: Кастратовиќ: Имавме проблеми во одбраната, загубивме многу топки!
РК Металург: Дупјачанец: На наредните средби од Лига Европа ќе мораме да играме многу подобро
РК Металург: Кастратовиќ: Проблемите во одбраната и загубените топки беа решавачки за поразот во овој меч
87 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Боризовска: Можеме да се надигруваме со Галичанка, а титулата во Женската лига ќе биде наша! | 24 Ракомет https://time.mk/c/ca82594196/borizovska-mozeme-da-se-nadigruvame-so-galicanka-a-titulata-vo-zenskata-liga-ke-bide-nasa.html Боризовска: Можеме да се надигруваме со Галичанка, а титулата во Женската лига ќе биде наша! - 24 Ракомет - 18:19 20/10 Tue, 20 Oct 2020 16:19:07 +0000 24 Ракомет - 18:19 20/10
Единствениот македонски претставник во европските купови, Куманово, го доби ривалот во третото коло од ЕХФ Купот. Избраничките на Ненад Краљевски ќе играат против украинскиот тим Галичанка Лвов во двомечот на 14/15 и 21/22 ноември.
Телма: ЖРК Куманово го доби противникот во ЕХФ Купот
Дриблинг: ВИДЕО: ЖРК Куманово ќе игра против Галичанка Лвов во 3 коло од ЕХФ Купот
Дерби: Кумановки го дознаа својот противник во третата рунда во ЕХФ Купот
14 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Не е фер што го напаѓате Луис Хамилтон | Вечер Прес https://time.mk/c/bd5319d8e6/ne-e-fer-sto-go-napagjate-luis-hamilton.html Не е фер што го напаѓате Луис Хамилтон - Вечер Прес - 12:36 20/10 Tue, 20 Oct 2020 10:36:17 +0000 Вечер Прес - 12:36 20/10
Шефот на Мерцедес, Тото Волф, застана во одбрана на британскиот возач Луис Хамилтон, кој изминатиов период е остро критикуван од многумина кои се обидоа да го оспорат неговиот успех. Хамилтон ја оствари 91-та победа на трката за Големата награда на ...
Сител: Сена е најдобриот!
Екипа: „Сена беше подобар и од Шумахер и од Хамилтон“
TopSport: Бергер: Сена беше подобар од Шумахер и Хамилтон
4 поврзани вести »
]]>
Автомото
Ред бул ѝ понудиле место во Ф1 на Линдзи Вон, но не смее да остане бремена! | Макфакс https://time.mk/c/444280511b/red-bul-ѝ-ponudile-mesto-vo-f1-na-lindzi-von-no-ne-smee-da-ostane-bremena.html Ред бул ѝ понудиле место во Ф1 на Линдзи Вон, но не смее да остане бремена! - Макфакс - 18:23 19/10 Mon, 19 Oct 2020 16:23:27 +0000 Макфакс - 18:23 19/10
Во необично интервју, легендарната американска скијачка Линдзи Вон тврди дека ѝ било понудено да вози во Формула 1 од страна на Ред бул рејсинг, но дека таа не сакала да се обврзе поради барањето на австриската компанија да не остане бремена во ...
Опсервер: Ред бул ѝ понудиле место во Ф1 на Линдзи Вон, но не смеела да остане бремена!
Спортклуб: (ФОТО) Линзи Вон за својот 36. родендне ги почасти фановите со нова секси фотка
Вечер Прес: Вон добила понуда од Ред Бул
6 поврзани вести »
]]>
Автомото
Ѓоковиќ нема да игра на Мастерс турнирот во Париз! | Слободен Печат https://time.mk/c/8a7cef862a/gjokovik-nema-da-igra-na-masters-turnirot-vo-pariz.html Ѓоковиќ нема да игра на Мастерс турнирот во Париз! - Слободен Печат - 23:28 20/10 Tue, 20 Oct 2020 21:28:51 +0000 Слободен Печат - 23:28 20/10
Најдобриот светски тенисер после освојувањето на „Ролан Гарос“ донесе одлука која ќе ги разочара неговите фанови. Новак Ѓоковиќ за „Спортски Журнал“ потврди дека нема да ја брани титулата на претстојниот Мастерс во Париз.
Дерби: Ѓоковиќ нема да игра на Мастерсот во Париз
Sport M: Србија во чудо поради тоа што Новак Ѓоковиќ го купи во Сараево и го воведе во неговата исхрана
TopSport: Федерер најави враќање на Австралија опен
32 поврзани вести »
]]>
Тенис
Троицки: Јас на теренот полупијан, а Ѓоковиќ ми мафта со сто евра | Слободен Печат https://time.mk/c/dc59eb5874/troicki-jas-na-terenot-polupijan-a-gjokovik-mi-mafta-so-sto-evra.html Троицки: Јас на теренот полупијан, а Ѓоковиќ ми мафта со сто евра - Слободен Печат - 14:36 20/10 Tue, 20 Oct 2020 12:36:03 +0000 Слободен Печат - 14:36 20/10
Српскиот тенисер Виктор Троицки во подкаст на телевизијата Спортсклуб открива зневеројатна анегдота која се случија во 2011 година за време на Дејвис-куп репрезентацијата. Во таа година дејвид-куп репрезентацијата на Србија за прв пат триумфира во ...
Sport 1: „Јас едвај играм полупијан, а од клупата Ѓоковиќ ми нуди 100 евра да направам – брејк!“
Екипа: „Јас на терен полупијан, а Ѓоковиќ ми мафта со сто евра“
Дерби: Троицки за денот кога не можел да се помрдне на теренот: Ѓоковиќ ми мавташе со 100 евра од страна, но….
5 поврзани вести »
]]>
Тенис
Колумбиски велосипедист за шест месеци по втор пат се заразил со корона | Канал5 https://time.mk/c/8ac04a8237/kolumbiski-velosipedist-za-sest-meseci-po-vtor-pat-se-zarazil-so-korona.html Колумбиски велосипедист за шест месеци по втор пат се заразил со корона - Канал5 - 21:30 20/10 Tue, 20 Oct 2020 19:30:42 +0000 Канал5 - 21:30 20/10
Колумбискиот велосипедист Фернандо Гавирија, член на тимот на ОАЕ, Емирати, е заразен со коронавирус по втор пат во последните шест месеци, откри тестот спроведен вчера за учесниците на Џиро д’Италија, пред денешната 16-та етапа.
Sport 1: Медицинско чудо: Колумбиски велосипедист по седум месеци пак закачил ковид-19
TopSport: Пред 6 месеци имал корона, сега пак е позитивен
Опсервер: Пред 6 месеци имал корона, сега пак е позитивен
5 поврзани вести »
]]>
Останато
Хабиб: Татко ми секогаш имаше план, така ќе биде е против Гејџи (ВИДЕО) | IPON https://time.mk/c/cf52905e2d/habib-tatko-mi-sekogas-imase-plan-taka-ke-bide-e-protiv-gejdzi-video.html Хабиб: Татко ми секогаш имаше план, така ќе биде е против Гејџи (ВИДЕО) - IPON - 21:26 20/10 Tue, 20 Oct 2020 19:26:26 +0000 IPON - 21:26 20/10
Хабиб Нурмагомедов (28-0) во саботата по трети пат ја брани титулата во лесна категорија на УФЦ, сега против Американецот Џастин Гејџи (22-2). За Дагестанецот тоа ќе биде прва борба откако го загуби татко му.
IPON: Емилијаненко: Гејџи ќе го победи Хабиб
TopSport: Хабиб или Бејн! Нурмагомедов пристигна на „Островот на борбите“
TopSport: „Конор и Дастин не заслужија да се борат за титулата“
13 поврзани вести »
]]>
Останато