TIME.mk - Топ теми на денот https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Fri, 24 Sep 2021 06:19:05 +0000 600 Гест на добра волја што Бугарија ќе го злоупотреби | Слободен Печат https://time.mk/c/76d95299e8/gest-na-dobra-volja-sto-bugarija-ke-go-zloupotrebi.html Гест на добра волја што Бугарија ќе го злоупотреби - Слободен Печат - 07:40 24/09 Fri, 24 Sep 2021 05:40:41 +0000 Слободен Печат - 07:40 24/09
Жестоки реакции предизвика изјавата на премиерот Зоран Заев за интервенции во учебниците по историја каде што наместо бугарски фашистички окупатор ќе стои само фашистички окупатор, со образложение дека е таква практиката во европските држави и ...
Фактор: Заев потврди: Зборот „бугарски“ пред „фашистички окупатор“ ќе се отстрани
Нова ТВ: Договорот за добрососедство носи обврски на двете страни, Скопје подготвено за конструктивен дијалог
Бизнис Вести: Договорот за добрососедство носи обврски на двете страни, Скопје подготвено за конструктивен дијалог
109 поврзани вести »
]]>
Топ теми на денот
Светска банка: Заштитата од пожари во модуларната болница во Тетово е надлежност на директорот и персоналот | Deutsche Welle https://time.mk/c/a8d2fd757c/svetska-banka-zastitata-od-pozari-vo-modularnata-bolnica-vo-tetovo-e-nadleznost-na-direktorot-i-personalot.html Светска банка: Заштитата од пожари во модуларната болница во Тетово е надлежност на директорот и персоналот - Deutsche Welle - 07:18 24/09 Fri, 24 Sep 2021 05:18:45 +0000 Deutsche Welle - 07:18 24/09
Од меѓународната кредитна институција за ДВ објаснуваат дека модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди. Планот за заштита од пожари требало да го изработи и спроведе болничкиот персонал под раководство на ...
Бизнис Вести: Опозицијата бара анкетна комисија за пожарот во Тетово, власта го чека извештајот од истрагата
МКД: ВМРО-ДПМНЕ бара во Собранието да се дискутира за пожарот во Тетово, власта вели прво истрага, па одговорност
Слободен Печат: Опозицијата бара анкетна комисија за пожарот во Тетово, власта го чека извештајот од истрагата
90 поврзани вести »
]]>
Топ теми на денот
Може ли да се комбинираат различните вакцини против ковид-19? Еве што велат експертите | Факултети https://time.mk/c/39fa44212e/moze-li-da-se-kombiniraat-razlicnite-vakcini-protiv-kovid-19-eve-sto-velat-ekspertite.html Може ли да се комбинираат различните вакцини против ковид-19? Еве што велат експертите - Факултети - 08:04 24/09 Fri, 24 Sep 2021 06:04:57 +0000 Факултети - 08:04 24/09
Во моментов во светот има повеќе достапни вакцини против ковид-19, а додека тече вакцинирањето со една или две дози, многумина се прашуваат дали има потреба од трета доза која би понудила поголема заштита од болеста.
Вечер Прес: Од понеделник трета доза вакцина и во Македонија
Локално: Од понеделник трета доза вакцина и во Македонија
МКД: Од понеделник и кај нас трета доза вакцина за лица над 60 години и за здравствените работници од ковид-центрите
70 поврзани вести »
]]>
Топ теми на денот
Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците | Бизнис Вести https://time.mk/c/0bdf8665a5/treta-doza-vakcina-protiv-kovid-19-od-ponedelnik-brzi-antigenski-testovi-za-ucenicite.html Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците - Бизнис Вести - 07:14 24/09 Fri, 24 Sep 2021 05:14:44 +0000 Бизнис Вести - 07:14 24/09
Од понеделник трета доза на вакцина ќе може да примат сите граѓани на возраст над 60 години, и сите здравствени работници и пациенти кои имаат имунокомпромитирана состојба, без оглед на возраста.
Нова ТВ: Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците
Слободен Печат: Брзи антигенски тестови за учениците, трета доза вакцина против ковид-19 од понеделник
Курир: Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците
71 поврзани вести »
]]>
Топ теми на денот
Грејната сезона ќе ги затвори училиштата? | Слободен Печат https://time.mk/c/71a854e259/grejnata-sezona-ke-gi-zatvori-ucilistata.html Грејната сезона ќе ги затвори училиштата? - Слободен Печат - 08:16 24/09 Fri, 24 Sep 2021 06:16:45 +0000 Слободен Печат - 08:16 24/09
Со почетокот на грејната сезона, родителите на учениците ќе имаат дополнителна грижа: дали децата ќе им бидат во поголема опасност поради зголемената циркулација на воздухот во училниците што произлегува од нивното затоплување.
Сител: МОН уверува дека состојбата во училиштата е стабилна
360 степени: МОН: На дневна основа бројот на новозаразени ученици се движи од 0,01 до 0,03 отсто
Телма: На дневна основа бројот на новозаразени ученици се движи од 0,01 до 0,03 отсто
40 поврзани вести »
]]>
Македонија
СИМОВСКИ: МНОГУ СМЕ УПОРНИ, МОЖЕБИ И ЗДОДЕВНИ, НО НЕ СЕ ПРЕДАВАМЕ - ќе ги најдеме и ќе најдеме решение да ги попишеме сите граѓани | Фактор https://time.mk/c/2b3294fe39/simovski-mnogu-sme-uporni-mozebi-i-zdodevni-no-ne-se-predavame-ke-gi-najdeme-i-ke-najdeme-resenie-da-gi-popiseme-site-gragjani.html СИМОВСКИ: МНОГУ СМЕ УПОРНИ, МОЖЕБИ И ЗДОДЕВНИ, НО НЕ СЕ ПРЕДАВАМЕ - ќе ги најдеме и ќе најдеме решение да ги попишеме сите граѓани - Фактор - 07:26 24/09 Fri, 24 Sep 2021 05:26:46 +0000 Фактор - 07:26 24/09
На седум дена до финишот на најголемата статистичка операција во земјава, Пописот, веќе се попишани над 1,3 милиони граѓани, говорат вчерашните последни податоци. Првиот човек на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски, во разговор за ...
Курир: Симовски: Многу сме упорни, можеби и здодевни, но нема да се предадеме, ќе ги најдеме и ќе најдеме, решение да ги попишеме сите граѓани
24 Вести: Уште седум дена за пописот, операцијата не им е по мерка на сите партии
+инфо: НЕМА СИЛА ШТО МОЖЕ ДА ГО МИНИРА ПОПИСОТ Бојкотирачите ќе се бројат како статистичка грешка
69 поврзани вести »
]]>
Македонија
Нов струен удар за компаниите? Снабдувачите откажуваат договори, цените на берзи надминаа 100 евра за мегавтачас! | Фактор https://time.mk/c/521d8a6369/nov-struen-udar-za-kompaniite-snabduvacite-otkazuvaat-dogovori-cenite-na-berzi-nadminaa-100-evra-za-megavtacas.html Нов струен удар за компаниите? Снабдувачите откажуваат договори, цените на берзи надминаа 100 евра за мегавтачас! - Фактор - 07:38 24/09 Fri, 24 Sep 2021 05:38:46 +0000 Фактор - 07:38 24/09
Надлежните државни институции мора брзо да им понудат гума за спас и да им укажат на компаниите дека е голем ризикот цената на струјата можеби уште од октомври да ги зголеми цените на нивните производи и услуги. Мечката заигра во нашиот двор.
Сител: РКЕ почна постапка за одземање лиценца на две компании кои снабдуваат струја
Телма: РКЕ започна постапка за одземање на лиценците на МИСТ ЕНЕРЏИ и на У ПАУЕР
Слободен Печат: Околу 380 згради ќе останат без парно доколку навреме не се отстранат дефектите
28 поврзани вести »
]]>
Економија
Амазон вложува пет милијарди долари во виртуелен склад на информации во Нов Зеланд | Пари https://time.mk/c/933e5596f0/amazon-vlozuva-pet-milijardi-dolari-vo-virtuelen-sklad-na-informacii-vo-nov-zeland.html Амазон вложува пет милијарди долари во виртуелен склад на информации во Нов Зеланд - Пари - 06:04 24/09 Fri, 24 Sep 2021 04:04:35 +0000 Пари - 06:04 24/09
Одделот за „облак“ услуги за складирање податоци на Амазон ќе гради ново виртуелно подрачје во Нов Зеланд. Ова го соопшти министерот за дигитална економија и комуникации на оваа земја – Дејвид Кларк.
ТВ21: Амазон вложува пет милијарди долари во нов „облак“ склад во Нов Зеланд
Канал5: Амазон ќе вложи милијарди долари во Нов Зеланд
Нова ТВ: Амазон со инвестиција од неколку милијарди долари во Нов Зеланд
12 поврзани вести »
]]>
Економија
Косовската полиција негира дека нејзините припадници претепале тројца Срби | Курир https://time.mk/c/503c842771/kosovskata-policija-negira-deka-nejzinite-pripadnici-pretepale-trojca-srbi.html Косовската полиција негира дека нејзините припадници претепале тројца Срби - Курир - 07:30 24/09 Fri, 24 Sep 2021 05:30:46 +0000 Курир - 07:30 24/09
Косовската полиција денеска негираше дека нејзините припадници претепале тројца Срби во близина на преминот Брњак. Косовската полиција во соопштението наведува дека информацијата е неточна и има за цел „да ја дезинформира јавноста, да ја прикаже ...
Zoom: Косовската полиција негира дека нејзините припадници претепале тројца Срби
МКД: Полицијата на Косово демантира дека нејзини припадници претепале тројца Срби
МКД: Ситуацијата на Косово е потензична отколку во претходните денови, српската војска во готовност (ФОТО+ВИДЕО)
13 поврзани вести »
]]>
Балкан
Ѓукановиќ во Њујорк: Обновена е опасноста од дестабилизација на Западниот Балкан | МКД https://time.mk/c/6db47035da/gjukanovik-vo-njujork-obnovena-e-opasnosta-od-destabilizacija-na-zapadniot-balkan.html Ѓукановиќ во Њујорк: Обновена е опасноста од дестабилизација на Западниот Балкан - МКД - 23:52 23/09 Thu, 23 Sep 2021 21:52:31 +0000 МКД - 23:52 23/09
И покрај бројните предизвици, Црна Гора останува решителна да ја брани граѓанската, инклузивната, мултиетничката и европската демократија и да биде доказ дека мултиетничка демократија на Балканот е можна, и дека е единствен гарант на просперитетот, ...
Слободен Печат: Ѓукановиќ: Нова опасност од дестабилизација на Западен Балкан
Нова ТВ: Ѓукановиќ: Нова опасност од дестабилизација на Западен Балкан
24Инфо: Ѓукановиќ: Нова опасност од дестабилизација на Западен Балкан
9 поврзани вести »
]]>
Балкан
Повеќе од 230 милиони луѓе во светот се заразени со Ковид-19 | 24Инфо https://time.mk/c/ed5f3851b8/poveke-od-230-milioni-lugje-vo-svetot-se-zarazeni-so-kovid-19.html Повеќе од 230 милиони луѓе во светот се заразени со Ковид-19 - 24Инфо - 07:54 24/09 Fri, 24 Sep 2021 05:54:49 +0000 24Инфо - 07:54 24/09
Бројот на заразени со коронавирус во светот од почетокот на пандемијата надмина 230 милиони. Според податоците од веб – страницата на Ворлдметер (Worldometer), заклучно со 24 септември, бројот на случаи со вирусот Ковид-19 достигна 230.985.679.
Слободен Печат: Повеќе од 230 милиони луѓе во светот се заразени со ковид-19
Независен: Повеќе од 230 милиони луѓе во светот се заразени со Ковид-19
Фокус: Повеќе од 230 милиони луѓе во светот се заразени со Ковид-19
6 поврзани вести »
]]>
Свет
Најмалку еден убиен и 12 ранети во престрелка во Тенеси | 24Инфо https://time.mk/c/1b491cae5a/najmalku-eden-ubien-i-12-raneti-vo-prestrelka-vo-tenesi.html Најмалку еден убиен и 12 ранети во престрелка во Тенеси - 24Инфо - 07:54 24/09 Fri, 24 Sep 2021 05:54:49 +0000 24Инфо - 07:54 24/09
Вооружен напаѓач отвори оган во супермаркет во близина на Мемфис, Тенеси, при што загина најмалку едно лице, а 12 се повредени пред самиот да се застрела, соопшти локалната полиција. Инцидентот се случил во самопослуга во Колирвил, град источно од ...
Независен: Најмалку еден убиен и 12 ранети во престрелка во Тенеси
Опсервер: Најмалку еден убиен и 12 ранети во престрелка во Тенеси
Слободен Печат: ВИДЕО | Хорор во самопослуга: Најмалку еден убиен и 12 ранети во престрелка во Тенеси
13 поврзани вести »
]]>
Свет
ЈСП со важно соопштение до редовните студенти во врска со бесплатното користење на јавниот превоз | Курир https://time.mk/c/32489334b5/jsp-so-vazno-soopstenie-do-redovnite-studenti-vo-vrska-so-besplatnoto-koristenje-na-javniot-prevoz.html ЈСП со важно соопштение до редовните студенти во врска со бесплатното користење на јавниот превоз - Курир - 11:39 23/09 Thu, 23 Sep 2021 09:39:27 +0000 Курир - 11:39 23/09
Јавното сообраќајно претпријатие Скопје ги информира сите редовни студенти запишани за прв пат во учебната 2021/2022 година на некој од државните факултети во Скопје дека имаат право на користење на студентски годишен билет за бесплатно користење на ...
МКД: ЈСП: Студентите од државните факултети во Скопје имаат право на бесплатен билет
Lider: ЈСП со важно соопштение до редовните студенти во врска со бесплатното користење на јавниот превоз
24Инфо: Бруцошите можат да аплицираат за бесплатни студентски билети за во јавниот превоз со ЈСП Скопје
21 поврзани вести »
]]>
Скопје
СЕ УНИШТУВА ДОКУМЕНТАЦИЈА ВО „ВОДОВОД“ Опозицијата бара итна реакција на обвинителството | +инфо https://time.mk/c/5265b16283/se-unistuva-dokumentacija-vo-vodovod-opozicijata-bara-itna-reakcija-na-obvinitelstvoto.html СЕ УНИШТУВА ДОКУМЕНТАЦИЈА ВО „ВОДОВОД“ Опозицијата бара итна реакција на обвинителството - +инфо - 19:02 23/09 Thu, 23 Sep 2021 17:02:08 +0000 +инфо - 19:02 23/09
Нашите информации од совесни вработени во јавното претпријатие говорат дека и во текот на денешниот ден веројатно по налог на тандемот Весковски - Шилегов се вршат уништување на докази за наместената јавна набавка во вредност од 300.000 евра, велат ...
Курир: Договор за реконструкција на „Варшавска“ нема, ама двоецот Шилегов-Весковски испумпувал народни пари за хлорирање кон своја фирма
Курир: Арсовски: Шилегов и Весковски местеле тендер од 300.000 евра, ЈО да реагира
Република: Вработени во Водовод под притисок на Вескоски-Шилегов сведочат за уништување на документација за криминалната јавна набавка, ЈО веднаш да реагира
19 поврзани вести »
]]>
Скопје
Полициски службеници од ЕВР Гази Баба ја лишиле од слобода Б.А.(35) од Скопје | Опсервер https://time.mk/c/0ecc8a803d/policiski-sluzbenici-od-evr-gazi-baba-ja-lisile-od-sloboda-b-a-35-od-skopje.html Полициски службеници од ЕВР Гази Баба ја лишиле од слобода Б.А.(35) од Скопје - Опсервер - 06:50 24/09 Fri, 24 Sep 2021 04:50:45 +0000 Опсервер - 06:50 24/09
На 22.09.2021 полициски службеници од ЕВР Гази Баба ја лишиле од слобода Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за сторени повеќе кривични дела -„измама“ „дрска кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Гази Баба.
Канал5: МВР: Расчистени шест кривични дела, приведена скопјанка која крадела во Гази Баба
Слободен Печат: Приведена скопјанка која крадела во Гази Баба, расчистени шест кривични дела
Press24: Расчистени шест кривични дела, приведена скопјанка која крадела во Гази Баба
18 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Откриени 52 илегални мигранти кај село Лојане, Липково | 4NEWS https://time.mk/c/a115a7d1ec/otkrieni-52-ilegalni-migranti-kaj-selo-lojane-lipkovo.html Откриени 52 илегални мигранти кај село Лојане, Липково - 4NEWS - 16:38 23/09 Thu, 23 Sep 2021 14:38:27 +0000 4NEWS - 16:38 23/09
На 23.09.2021 во 06.30 часот во атарот на с. Лојане, општина Липково, поточно кај место викано „Шорта“, од полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор Сопот при Регионалниот центар за гранични работи Север биле откриени 52 лица ...
Кумановски м.: Откриени 52 илегални мигранти во липковско од Африка и Азија
ТВ21: Во атарот на с. Лојане полицијата пронајде 52 мигранти, дел од нив биле уапсени
Н.Македонија: Над 50 мигранти пронајдени во Липково, четворица од нив носеле оружје и ги тепале другите
27 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
ДУИ оставија ќеси со ѓубре пред зградата на општина Гостивар, Таравари смета дека се на погрешна адреса | ММС https://time.mk/c/09b4b8bd4c/dui-ostavija-kesi-so-gjubre-pred-zgradata-na-opstina-gostivar-taravari-smeta-deka-se-na-pogresna-adresa.html ДУИ оставија ќеси со ѓубре пред зградата на општина Гостивар, Таравари смета дека се на погрешна адреса - ММС - 16:06 23/09 Thu, 23 Sep 2021 14:06:04 +0000 ММС - 16:06 23/09
Претставници на локалниот огранок на ДУИ и граѓанската иницијатива „Гостивар кој го сакам”, оставија десетици ќеси со отпад, во знак на револт и незадоволство од хигиената во Гостивар. Градоначалникот Таравари посочи дека станува збор за предизборна ...
Слободен Печат: ДУИ оставија кеси со смет пред зградата на општина Гостивар, Таравари смета дека се на погрешна адреса
Либертас: ДУИ оставија кеси со смет пред зградата на општина Гостивар, Таравари смета дека се на погрешна адреса
Фокус: ДУИ остави кеси со смет пред Oпштина Гостивар
7 поврзани вести »
]]>
Република
Девојчето од дом за деца без родители ја смени изјавата, вели оти лажела дека ја тепале и силувале | Слободен Печат https://time.mk/c/f5fa76c5bb/devojceto-od-dom-za-deca-bez-roditeli-ja-smeni-izjavata-veli-oti-lazela-deka-ja-tepale-i-siluvale.html Девојчето од дом за деца без родители ја смени изјавата, вели оти лажела дека ја тепале и силувале - Слободен Печат - 19:40 23/09 Thu, 23 Sep 2021 17:40:21 +0000 Слободен Печат - 19:40 23/09
Петнаесетгодишната девојка, штитеничка на дом за деца без родители, за која полицијата вчера извести дека пријавила оти ја тепале и силувале во Велес, ја променила изјавата во полиција, објави Тв Телма.
Телма: Пресврт во велешкиот случај за силување на 15-годишно девојче од домот за деца без родители
Сакам да кажам: Малолетничкаta koja пријави двајца велешани дека ја тепале и силувале ја повлекла изјавата, полицијата ќе ѝ поднесе пријава
МКД: „Лажев дека ме силуваа“: малолетничката го смени исказот, Обвинителството истражува што е вистината за настанот
5 поврзани вести »
]]>
Република
Денес ќе започне меѓународната манифестација „Анте Поповски – Антево перо“ | Бизнис Вести https://time.mk/c/3a2f493dde/denes-ke-zapocne-megjunarodnata-manifestacija-ante-popovski-antevo-pero.html Денес ќе започне меѓународната манифестација „Анте Поповски – Антево перо“ - Бизнис Вести - 06:42 24/09 Fri, 24 Sep 2021 04:42:54 +0000 Бизнис Вести - 06:42 24/09
Со беседа за великанот Анте Поповски, отворање на изложба, промоција на книга, врачување награди и поетско читање, денес (24 септември – петок), во 19,30 часот, во Музејот на македонската борба за самостојност ќе започне четвртото издание на ...
Вечер Прес: Започнува меѓународната манифестација „Анте Поповски – Антево перо“
Независен: Започнува меѓународната манифестација „Анте Поповски – Антево перо“
Нова ТВ: Започнува меѓународната манифестација „Анте Поповски – Антево перо“
7 поврзани вести »
]]>
Култура
Фестивалот „Војдан Чернодрински“ по 55-ти пат од 1 до 8 октомври | Н.Македонија https://time.mk/c/deef7f36dc/festivalot-vojdan-cernodrinski-po-55-ti-pat-od-1-do-8-oktomvri.html Фестивалот „Војдан Чернодрински“ по 55-ти пат од 1 до 8 октомври - Н.Македонија - 15:34 23/09 Thu, 23 Sep 2021 13:34:04 +0000 Н.Македонија - 15:34 23/09
Јубилејното 55–то издание на МТФ „Војдан Чернодрински“ ќе се одржи од први до осми октомври во Прилеп. На свеченото отворање на фестивалот, идниот петок, наградите за животно дело ќе им бидат доделeни на актерите Емил Рубен и Борис Чоревски и на ...
Екран: Борис Чоревски добитник на наградата за животно дело на 55. МТФ „Војдан Чернодрински“
Тера: Актерот Борис Чоревски добитник на наградата за животно дело на Мтф ,,Војдан Чернодрински”
Кумановски м.: 24. издание на фестивалот „Денови на комедија“ почнува во понеделник
17 поврзани вести »
]]>
Култура
Сите мобилни телефони во ЕУ ќе се приклучуваат на универзални полначи | Канал5 https://time.mk/c/4d35307202/site-mobilni-telefoni-vo-eu-ke-se-priklucuvaat-na-univerzalni-polnaci.html Сите мобилни телефони во ЕУ ќе се приклучуваат на универзални полначи - Канал5 - 17:54 23/09 Thu, 23 Sep 2021 15:54:16 +0000 Канал5 - 17:54 23/09
Европската унија денеска објави дека ќе нареди воведување универзални полначи за мобилни телефони. Ова е нов удар за технолошкиот гигант Apple, кој користи сопствени полначи за своите уреди, пренесува Радио Слободна Европа.
Радио МОФ: ЕУ препорача полначите за телефони да бидат универзални
Кајгана: ЕУ предлага универзален полнач, Apple се загрижени
Иновативност: Европската Унија препорачува универзални полначи за телефоните
19 поврзани вести »
]]>
Наука / Технологија
Порасна вредноста на биткоинот | Фактор https://time.mk/c/7301400669/porasna-vrednosta-na-bitkoinot.html Порасна вредноста на биткоинот - Фактор - 18:28 23/09 Thu, 23 Sep 2021 16:28:12 +0000 Фактор - 18:28 23/09
Вредноста на биткоинот скокна за 4,1 проценти во последните 24 и сега се тргува по цена од 43.974 долари. Меѓутоа, за една недела, оваа криптовалута загуби 8,8 проценти од својата вредност. Итриум, го следеше трендот на раст на пазарот.
Денар: Регулација на крипто-средствата – Дали оданочувањето може да го забрза процесот на општо прифаќање?
Пари: Скок на вредноста на криптовалутите: Колку чини Биткоин?
Курир: Повторно скок на криптовалутите: По огромниот пад, следува стабилизација на пазарот на криптовалути
20 поврзани вести »
]]>
Наука / Технологија
Жена не треба да го глуми Џејмс Бонд, вели Даниел Крејг | ТВ21 https://time.mk/c/82ee0583b9/zena-ne-treba-da-go-glumi-dzejms-bond-veli-daniel-krejg.html Жена не треба да го глуми Џејмс Бонд, вели Даниел Крејг - ТВ21 - 07:40 24/09 Fri, 24 Sep 2021 05:40:41 +0000 ТВ21 - 07:40 24/09
Следната година навршуваат 60 години од првиот филм за Џејмс Бонд („Д-р Но“, 1962) од високобуџетниот серијал, тогаш со Шон Конери во водечката улога. Даниел Крејг е шестиот глумец што ја презеде истата пред околу 15 години и годинава, во филмот „Не ...
Локално: „Џејмс Бонд кој беше игран од Шон Конери, во основа беше силувач“
Канал5: Режисерот на филмот за Џејмс Бонд тврди: Шон Конери беше силувач (ВИДЕО)
]]>
Сцена
Филмот „Хомо“ на Игор Иванов – Изи прикажан на отворањето на фестивалот во Варна | МКД https://time.mk/c/76cf51129d/filmot-homo-na-igor-ivanov-izi-prikazan-na-otvoranjeto-na-festivalot-vo-varna.html Филмот „Хомо“ на Игор Иванов – Изи прикажан на отворањето на фестивалот во Варна - МКД - 08:02 24/09 Fri, 24 Sep 2021 06:02:46 +0000 МКД - 08:02 24/09
Во Конгресниот центар во Варна беше отворено 39. издание на Фестивалот на бугарски игран филм „Златна роза“. По официјалната церемонија по првпат пред бугарската публика беше прикажана копродукцијата меѓу Бугарија и Македонија „Само луѓе“ (превод од ...
Независен: Филмот „Хомо“ на Игор Иванов – Изи прикажан на отворањето на престижниот филмски фестивал во Варна
Опсервер: Филмот „Хомо“ на Игор Иванов – Изи прикажан на отворањето на престижниот филмски фестивал во Варна
]]>
Сцена
На кои хороскопски знаци есента 2021 ќе им донесе големи промени? | Црнобело https://time.mk/c/11a634c027/na-koi-horoskopski-znaci-esenta-2021-ke-im-donese-golemi-promeni.html На кои хороскопски знаци есента 2021 ќе им донесе големи промени? - Црнобело - 08:02 24/09 Fri, 24 Sep 2021 06:02:46 +0000 Црнобело - 08:02 24/09
Летото полека завршува и иако есента на многумина не им е најомиленото годишно време, од астролошко гледиште, за дел од хороскопските знаци ќе биде прилично среќно. Што се однесува до овие 3 знаци, есента ќе биде во знакот на промените.
Црнобело: Дневен хороскоп за 24.09.2021: Јарци - посесивноста ви создава проблеми, Водолии - голем животен пресврт
Женски магазин: Има да се распаметат: На овие знаци во Зодијакот им се смее невидена среќа следните три години
Кајгана: Занимливости за хороскопските знаци: На кого се лепат парите, кој е роден лидер?
13 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
Кафето чини само 40 денари – кој е најевтиниот град во Европа? | Слободен Печат https://time.mk/c/fc3a5cb223/kafeto-cini-samo-40-denari-koj-e-najevtiniot-grad-vo-evropa.html Кафето чини само 40 денари – кој е најевтиниот град во Европа? - Слободен Печат - 15:01 23/09 Thu, 23 Sep 2021 13:01:12 +0000 Слободен Печат - 15:01 23/09
Тирана ретко кога се наоѓа на врвот на листата на желби на светските патници. Сепак, новото истражување покажува дека главниот град на Албанија на гостите од Обединетото кралство им дава најмногу за нивните пари.
Фактор: ЗА КАФЕТО ЌЕ ПЛАТИТЕ 40 ДЕНАРИ: Ова е најевтиниот град во Европа
Скопје инфо: Сте го посетиле ли најевтиниот град во Европа, каде кафето чини само 40 денари?
Точка: Кафе за само 40 денари - кој е најевтиниот град во Европа?
9 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
Новиот директор на познатиот автомобилски бренд: „Продавам „Alfa Romeo“, не „iPad“ со автомобил околу него“ | Точка https://time.mk/c/a292ef3f76/noviot-direktor-na-poznatiot-avtomobilski-brend-prodavam-alfa-romeo-ne-ipad-so-avtomobil-okolu-nego.html Новиот директор на познатиот автомобилски бренд: „Продавам „Alfa Romeo“, не „iPad“ со автомобил околу него“ - Точка - 17:12 23/09 Thu, 23 Sep 2021 15:12:06 +0000 Точка - 17:12 23/09
Новиот директор на „Alfa Romeo“, Жан-Филип Импарато изјави дека смета дека автомобилите на компанијата треба секогаш да се насочени кон возачот, што значи дека треба да ги имаат најмалите можни екрани.
Канал5: Директорот на „Alfa Romeo“: Ние продаваме автомобили а не „iPad“ на тркала
МКД: „Алфа ромео продава автомобили, а не ајпади на тркала“
]]>
Автомобили / Мотори
Мадона топлес зад завеса го промовира документарниот филм(ВИДЕО) | Денар https://time.mk/c/691ad125ae/madona-toples-zad-zavesa-go-promovira-dokumentarniot-film-video.html Мадона топлес зад завеса го промовира документарниот филм(ВИДЕО) - Денар - 16:34 23/09 Thu, 23 Sep 2021 14:34:25 +0000 Денар - 16:34 23/09
Седумкратната добитничка на „Греми“, Мадона, застана топлес зад црвена завеса за да го најави рок-документарецот „Мадам икс“, чија премиера ќе се одржи на 8 октомври на „Парамаунт плус“. Фотографијата ја сподели на својот инстаграм-профил како ...
MTM: (Видео) Мадона топлес зад завеса го промовира концертниот филм
]]>
Автомобили / Мотори
Герила-акција на УНИЦЕФ пред седиштето на ОН: Децата досега изгубија 1,8 трилиони часови поради пандемијата | 360 степени https://time.mk/c/3f9a134441/gerila-akcija-na-unicef-pred-sedisteto-na-on-decata-dosega-izgubija-1-8-trilioni-casovi-poradi-pandemijata.html Герила-акција на УНИЦЕФ пред седиштето на ОН: Децата досега изгубија 1,8 трилиони часови поради пандемијата - 360 степени - 08:12 24/09 Fri, 24 Sep 2021 06:12:39 +0000 360 степени - 08:12 24/09
Освен дисплејот со бројчаник, поставени се и празни училишни столчиња, а со големи букви на платото пред влезот во зградата стои натпис: „Отворете ги школите што е можно побрзо“ УНИЦЕФ во седиштето на ОН во Њујорк, каде што се одржува генералната ...
Вечер Прес: УНИЦЕФ: Децата губат 1,8 трилиони училишни часови поради вирусот корона
Локално: УНИЦЕФ: Децата изгубија над 1,8 билиони училишни часови поради короната
]]>
Живот / Уметност
Дневен хороскоп за 24. септември 2021 година | Канал5 https://time.mk/c/ff7eeca02a/dneven-horoskop-za-24-septemvri-2021-godina.html Дневен хороскоп за 24. септември 2021 година - Канал5 - 08:06 24/09 Fri, 24 Sep 2021 06:06:56 +0000 Канал5 - 08:06 24/09
Дневен хороскоп за петок, 24. септември 2021 година. Вага 24.9.-23.10 Љубов Веројатно денеска ќе бидете расположени да покажете повисоко ниво на чувствителност отколку вообичаеното. Тоа ќе му се допадне на партнерот.
ТВ21: Дневен хороскоп за петок (24. септември 2021)
Екран: Дневен хороскоп за петок, 24.09.2021: Се обидувате да го одложите состанокот со една личност, но тоа е само привремено решение. Соочувањето со вистината носи олеснување…
Независен: Дневен хороскоп за 23 септември
12 поврзани вести »
]]>
Живот / Уметност
Британска репортажа од 1989 г. за летување во поранешна Југославија | Факултети https://time.mk/c/7ffa06ab7a/britanska-reportaza-od-1989-g-za-letuvanje-vo-poranesna-jugoslavija.html Британска репортажа од 1989 г. за летување во поранешна Југославија - Факултети - 13:33 23/09 Thu, 23 Sep 2021 11:33:26 +0000 Факултети - 13:33 23/09
На платформата „Јутјуб“ неодамна била објавена британска репортажа од 1989 година за летување во тогашната Југославија. Поточно, во репортажата се препорачува летување во Хрватска, а се известува за природните убавини, туристичките понуди, цените, ...
Точка: Објавена британска репортажа од 1989 година за туризмот во Југославија: Од природни убавини до инфлација
Кајгана: Британска репортажа од 1989 година за туризмот во Југославија: Од природни убавини до инфлација
]]>
Патувања
Карпата во Лесново со волшебен поглед од којашто сите сакаат да направат фотка (фото) | Црнобело https://time.mk/r/NONE/4e334668ed/karpata-vo-lesnovo-so-volseben-pogled-od-kojasto-site-sakaat-da-napravat-fotka-foto.html Карпата во Лесново со волшебен поглед од којашто сите сакаат да направат фотка (фото) - Црнобело - 08:07 23/09 Thu, 23 Sep 2021 06:07:34 +0000 Црнобело - 08:07 23/09
Македонија изобилува со прекрасна природа и локации што го одземаат здивот со својата убавина. Една од нив е карпата која високо се издигнува во непосредна близина на Лесновскиот манастир.
]]>
Патувања
Да пиете кафе веднаш штом станете не е добро: Слушнете важно предупредување на лекарите | Фактор https://time.mk/c/4918f31fe4/da-piete-kafe-vednas-stom-stanete-ne-e-dobro-slusnete-vazno-predupreduvanje-na-lekarite.html Да пиете кафе веднаш штом станете не е добро: Слушнете важно предупредување на лекарите - Фактор - 07:02 24/09 Fri, 24 Sep 2021 05:02:56 +0000 Фактор - 07:02 24/09
Ако шолја топло кафе е првото нешто по што посегнувате наутро кога ќе станете од кревет, можеби ќе треба да размислите за промена на таа навика. Докторот Каран Рај тврди дека ова во никој случај не е добра работа За повеќето од нас, првото утринско ...
Кајгана: Кафе веднаш после будење? Не е добра идеја
Пулс24: Кафе веднаш после будење? Не е добра идеја
Женски магазин: Да пиете кафе веднаш штом станете не е добро: Слушнете важно предупредување на лекарите
4 поврзани вести »
]]>
Здравје
Случај кој ја вознемири јавноста: Едномесечно доенче по грешка вакцинирано против Ковид-19, еве каква е неговата состојба | Pedijatar.mk https://time.mk/c/89d64075a3/slucaj-koj-ja-voznemiri-javnosta-ednomesecno-doence-po-greska-vakcinirano-protiv-kovid-19-eve-kakva-e-negovata-sostojba.html Случај кој ја вознемири јавноста: Едномесечно доенче по грешка вакцинирано против Ковид-19, еве каква е неговата состојба - Pedijatar.mk - 07:08 24/09 Fri, 24 Sep 2021 05:08:36 +0000 Pedijatar.mk - 07:08 24/09
Бебето во јули било вакцинирано по грешка против Ковид-19, наместо против хепатитис. Здравствениот работник кој ја давал вакцината во околината на Измир веднаш ја увидел грешката и ги известил надлежните Е дномесечно бебе по грешка е вакцинирано во ...
Канал5: Новороденче во Турција случајно било вакцинирано против корона, почнува истрага
Press24: Новороденче во Турција случајно било вакцинирано против корона, почнува истрага
Локално: Првото бебе во светот вакцинирано против коронавирус: Лекарот ја призна грешката
5 поврзани вести »
]]>
Здравје
Стар рецепт за ПРОЈА кој е секогаш добредојден на секоја трпеза | Пулс24 https://time.mk/c/322c9461cc/star-recept-za-proja-koj-e-sekogas-dobredojden-na-sekoja-trpeza.html Стар рецепт за ПРОЈА кој е секогаш добредојден на секоја трпеза - Пулс24 - 07:40 24/09 Fri, 24 Sep 2021 05:40:41 +0000 Пулс24 - 07:40 24/09
Ако ви снема модерни рецепти, секогаш извадете од ракав стар добар рецепт за проја што ќе ги воодушеви сите. Состојки: 3 јајца 3 чаши пченкарно брашно (и повеќе по потреба) 3 чаши меко брашно 3 чаши млеко 2,5 чаши масло 250 гр сирење 1 прашок за ...
Попара: Ќе ви го исполни домот со магичен мирис: Стар рецепт за ПРОЈА кој е секогаш добредојден на секоја трпеза
Курир: Ќе ви го исполни домот со магичен мирис: Стар рецепт за ПРОЈА кој е секогаш добредојден на секоја трпеза
]]>
Храна / Фитнес
ТРИ ДЕНА НЕ ЈАДЕЛА НИШТО ОСВЕН ГРОЗЈЕ: Еве што доживеала! | Попара https://time.mk/c/77a9ed0416/tri-dena-ne-jadela-nisto-osven-grozje-eve-sto-doziveala.html ТРИ ДЕНА НЕ ЈАДЕЛА НИШТО ОСВЕН ГРОЗЈЕ: Еве што доживеала! - Попара - 07:08 24/09 Fri, 24 Sep 2021 05:08:36 +0000 Попара - 07:08 24/09
Чистењето на телото и диетата заснована на грозје се исклучително популарни, но многумина се задржуваат само на повремено пиење на пијалок вода и лековити растенија во кои го потопуваат грозјето.
Пулс24: ТРИ ДЕНА НЕ ЈАДЕЛА НИШТО ОСВЕН ГРОЗЈЕ: Еве што доживеала!
НМД: ЗА УБАВА КОЖА ПРЕКУ ЦЕЛАТА ГОДИНА: Тридневно есенско чистење на организмот со грозје
]]>
Храна / Фитнес
Некогаш најубавата жена на светот се огласи по пет години молк: Веќе не личам на себеси | Канал5 https://time.mk/c/d3e42ccc23/nekogas-najubavata-zena-na-svetot-se-oglasi-po-pet-godini-molk-veke-ne-licam-na-sebesi.html Некогаш најубавата жена на светот се огласи по пет години молк: Веќе не личам на себеси - Канал5 - 20:40 23/09 Thu, 23 Sep 2021 18:40:45 +0000 Канал5 - 20:40 23/09
Поранешната топ манекенка Линда Евангелиста излезе на социјалните мрежи по повеќе од пет години молчење. Пријавено е дека Линда станала непрепознатлива и дека драстично се променила, а сега објаснила во долга објава на Инстаграм што и се случило.
ММС: Трајно сум изобличена, уморна сум од ваквиот живот – Тажна исповед на Линда Евангелиста
Вечер Прес: Некогаш најубавата жена во светот ја сподели својата мака: Веќе не личам на себе!
Екран: (ВИДЕО+ФОТО) Тажна исповед на познатата манекенка Линда Евангелиста:„Трајно сум деформирана, уморна сум од ваков живот!“
7 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Еротска терапија со Кардашијан и Меган Фокс | Вечер Прес https://time.mk/c/7fa5628d5c/erotska-terapija-so-kardasijan-i-megan-foks.html Еротска терапија со Кардашијан и Меган Фокс - Вечер Прес - 14:21 23/09 Thu, 23 Sep 2021 12:21:16 +0000 Вечер Прес - 14:21 23/09
Светот е напросто избезумен од најновите еротско-лезбијските фотографии на славните девојки Кортни Кардашијан и Меган Фокс. И двете во експлицитни пози позираат за новата колекција на еден моден бренд.
Канал5: Фото: Ким Кардашијан „соблече“ две убавици
Точка: Кортни и Меган повторно провоцираат: "Добредојдовте на нашето снимање"
Убавина и Здравје: Кортни Кардашијан и Меган Фокс максимално провокативни во долната облека на Ким Кардашијан (ФОТО)
9 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Поза која ги излуде сите: Ги плаши мажите, жените ја обожуваат, а секој би ја пробал | Курир https://time.mk/c/daf7b8115c/poza-koja-gi-izlude-site-gi-plasi-mazite-zenite-ja-obozuvaat-a-sekoj-bi-ja-probal.html Поза која ги излуде сите: Ги плаши мажите, жените ја обожуваат, а секој би ја пробал - Курир - 07:36 24/09 Fri, 24 Sep 2021 05:36:39 +0000 Курир - 07:36 24/09
Дали сте авантурист во кревет? Ако сакате малку да експериментирате во кревет, дури и надвор од него, тогаш сигурно ќе ве интересира позата за која сите зборуваат во моментот. Според една британска студија, позата наречена „количка“ е на врвот на ...
Вистина.мк: Поза која ги излуде сите: Ги плаши мажите, жените ја обожуваат, а секој би ја пробал
Попара: Поза која ги излуде сите: Ги плаши мажите, жените ја обожуваат, а секој би ја пробал
Кајгана: Жените открија во кои секс пози најтешко доживуваат оргазам
4 поврзани вести »
]]>
Интима
Знаци дека сте вљубени во погрешен маж: Проверете дали вашата врска има иднина! | Кумановски м. https://time.mk/c/a0dba17c30/znaci-deka-ste-vljubeni-vo-pogresen-maz-proverete-dali-vasata-vrska-ima-idnina.html Знаци дека сте вљубени во погрешен маж: Проверете дали вашата врска има иднина! - Кумановски м. - 09:57 23/09 Thu, 23 Sep 2021 07:57:05 +0000 Кумановски м. - 09:57 23/09
Љубовта е слепа, и кога сме заљубени не гледаме некои погрешни работи што се пред нашите очи и се стремиме на сите начини да формираме емотивна врска со таа личност. Најлошото нешто е што само кога го фаќаме партнерот како изневерува или кога нѐ ...
Точка: Не губете го времето: 4 знаци дека сте заљубени во погрешна личност
Курир: Не губете го времето: Четири знаци дека сте заљубени во погрешна личност
Кајгана: 4 знаци дека сте заљубени во погрешна личност - дека губите време
4 поврзани вести »
]]>
Интима
Пике му одговори на Куман: Не го облекувам овој дрес да бидам втор или трет! | Спортски https://time.mk/c/85d7b463e6/pike-mu-odgovori-na-kuman-ne-go-oblekuvam-ovoj-dres-da-bidam-vtor-ili-tret.html Пике му одговори на Куман: Не го облекувам овој дрес да бидам втор или трет! - Спортски - 08:10 24/09 Fri, 24 Sep 2021 06:10:45 +0000 Спортски - 08:10 24/09
Барселона вчера доживеа нов кикс одигрувајќи 0:0 против Кадис во 5. коло од Ла Лига и со ова реми каталонскиот гигант веќе има седум бодови помалку од водечкиот Реал. Има Барселона натпревар помалку, но со оглед на играта и начинот на кои губат ...
Спортманија: Куман најде причина за ремито кај Кадис: Во оваа земја те исклучуваат за ништо!
Дриблинг: Барселона мизерна, киксна против Кадиз, отказот се подготвува за Куман
24Фудбал: Судијата му даде црвен картон на Куман, ќе добие ли црвен картон и од Лапорта?
46 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Абрамович руши трансфер-рекорд: Челси ќе плати 150 милиони евра за дефанзивец? | Sport 1 https://time.mk/c/3b986c4b00/abramovic-rusi-transfer-rekord-celsi-ke-plati-150-milioni-evra-za-defanzivec.html Абрамович руши трансфер-рекорд: Челси ќе плати 150 милиони евра за дефанзивец? - Sport 1 - 07:44 24/09 Fri, 24 Sep 2021 05:44:51 +0000 Sport 1 - 07:44 24/09
Актуелниот европски шампион Челси игра одлично во новата сезона во која сака да ги освои сите трофеи, како што најави тренерот Томас Тухел, а во создавање на нови успеси сака да му помогне и газдата Роман Абрамович, кој планира да го купи Матијас де ...
Курир: Абрамович руши трансфер-рекорд: Челси ќе плати 150 милиони евра за дефанзивец?
Слободен Печат: Челси се повампири, подготвува 150 милиони евра за нов дефанзивец
Спортклуб: Челзи на лето тргнува по стопер од 150 милиони евра
9 поврзани вести »
]]>
Фудбал
НБА кошаркар не сака вакцина поради религиозни причини, се чека одговор од лигата | Gol.mk https://time.mk/c/ffec5f2368/nba-kosarkar-ne-saka-vakcina-poradi-religiozni-pricini-se-ceka-odgovor-od-ligata.html НБА кошаркар не сака вакцина поради религиозни причини, се чека одговор од лигата - Gol.mk - 00:22 24/09 Thu, 23 Sep 2021 22:22:34 +0000 Gol.mk - 00:22 24/09
Најдобрата светска кошаркарска лига, НБА воведе нови анти-ковид правила. Според нив, секој кошаркар, тренер и официјално лице ќе мора да бидат вакцинирани против вирусот, со цел да добијат дозвола за натпревари.
Канал5: НБА ѕвезда не сака да се вакцинира и бара верски причини за да може да игра
SportMedia: НБА ѕвезда не сака да се вакцинира против Ковид-19 од религиозни причини!
Sport M: НБА sвездата не сака да се вакцинира поради религија, се чека одговорот на лигата
6 поврзани вести »
]]>
Кошарка
Јокиќ за одлуката да не игра за Србија: Одново би го направил истото... | Gol.mk https://time.mk/c/13f30c249f/jokik-za-odlukata-da-ne-igra-za-srbija-odnovo-bi-go-napravil-istoto.html Јокиќ за одлуката да не игра за Србија: Одново би го направил истото... - Gol.mk - 13:55 23/09 Thu, 23 Sep 2021 11:55:21 +0000 Gol.mk - 13:55 23/09
Никола Јокиќ доби големи критики од српската јавност, поради тоа што не прифати да игра за репрезентацијата во квалификациите за Летните Олимписки Игри на турнирот во Белград. Ѕвездата на Денвер Нагетс имаше долга НБА сезона и на крај одлучи на ...
Вечер Прес: Повторно би одлучил да не играм за Србија
Sport 1: Јокиќ за одлуката да не игра за Србија: Повторно би го направил истото
Слободен Печат: Јокиќ: Повторно би одлучил да не играм за Србија
10 поврзани вести »
]]>
Кошарка
Неверојатниот Митревски – влезе во игра и со ШЕСТ одбрани го отпиша Флензбург | Gol.mk https://time.mk/c/74c59e511d/neverojatniot-mitrevski-vleze-vo-igra-i-so-sest-odbrani-go-otpisa-flenzburg.html Неверојатниот Митревски – влезе во игра и со ШЕСТ одбрани го отпиша Флензбург - Gol.mk - 22:26 23/09 Thu, 23 Sep 2021 20:26:35 +0000 Gol.mk - 22:26 23/09
Македонскиот репрезентативен чувар на мрежата, Никола Митревски, одново имаше блескава ноќ во Лигата на шампионите. Искусниот голман во вистински момент се разбрани и беше најзаслужен за херојскиот пресврт на својот Порто против Флензбург и победата ...
Дерби: Митревски бранеше кога е најпотребно, Порто со голема победа над Флензбург
Слободен Печат: Митревски му донесе победа на Порто во Лигата на шампионите
Екипа: Феноменалниот Митревски за пресврт-победа на Порто над Фленсбург, ПСЖ доминантно против Динамо
9 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Манасков без промашување, но Веспрем не успеа да го победи Кјелце | Дерби https://time.mk/c/187aef4331/manaskov-bez-promasuvanje-no-vesprem-ne-uspea-da-go-pobedi-kjelce.html Манасков без промашување, но Веспрем не успеа да го победи Кјелце - Дерби - 21:02 23/09 Thu, 23 Sep 2021 19:02:46 +0000 Дерби - 21:02 23/09
Веспрем го изненади ПСЖ во првото коло на Лигата на шампионите, но вечерва не успеа да оствари уште една победа на гостувањето кај Виве Кјелце (29:32). Дејан Манасков и неговите соиграчи одиграа лошо во првото полувреме, кое полскиот тим го доби со ...
Sport 1: Манасков до три од три, ама Душебаев (му) го наполни Веспрем!
Gol.mk: Душебаев го „наполни“ Веспрем, Манасков до 3/3, Барса сигурна со Мотор
Екипа: Кјелце го реши Веспрем, три од три за Манасков, Барселона убедлива со Мотор
9 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Продолжува војната на зборови помеѓу Ферстапен и Хамилтон | Слободен Печат https://time.mk/c/345a2cdf16/prodolzuva-vojnata-na-zborovi-pomegju-ferstapen-i-hamilton.html Продолжува војната на зборови помеѓу Ферстапен и Хамилтон - Слободен Печат - 22:22 23/09 Thu, 23 Sep 2021 20:22:33 +0000 Слободен Печат - 22:22 23/09
Блиската средба, односно судирот во Монца ги вжешти односите помеѓу Макс Ферстапен и Луис Хамилтон. По пауза од две недели наредниот викенд продолжуваат возбудувањата во Формула 1 шампионатот со трката за Големата награда на Русија која ќе се вози ...
Екипа: Леклер ќе стартува од последната позиција на трката за ГН на Русија
Алсат-М: Ф-1, Леклер стартува последен во Русија
Дерби: Раиконен се врати во Сочи и ги изнасмеа новинарите со коментарот за последните две трки во Ф1
11 поврзани вести »
]]>
Автомото
Шумахер и Мазепин и следната сезона ќе возат за Хас | Екипа https://time.mk/c/4fd991ef53/sumaher-i-mazepin-i-slednata-sezona-ke-vozat-za-has.html Шумахер и Мазепин и следната сезона ќе возат за Хас - Екипа - 20:52 23/09 Thu, 23 Sep 2021 18:52:37 +0000 Екипа - 20:52 23/09
Мик Шумахер и Никита Мазепин и следната сезона ќе бидат дел од Формула 1 тимот на Хас. Младите возачи догодина ќе имаат шанса да го поправат впечатокот од првата сезона во која се уште се единствените возачи кои не успеаја да стигнат до ...
Gol.mk: Хаас потврди: Шумахер и Мазепин ќе останат во тимот и следната сезона
Sport 1: Шумахер останува во Формула 1 и следната сезона
Локално: Шумахер и Мазепин во Хас и следната сезона
4 поврзани вести »
]]>
Автомото
Ѓорческа ја преслуша четвртата носителка во Визбаден и се пласираше во четвртфиналето | Дерби https://time.mk/c/0c12759dbd/gjorceska-ja-preslusa-cetvrtata-nositelka-vo-vizbaden-i-se-plasirase-vo-cetvrtfinaleto.html Ѓорческа ја преслуша четвртата носителка во Визбаден и се пласираше во четвртфиналето - Дерби - 19:28 23/09 Thu, 23 Sep 2021 17:28:24 +0000 Дерби - 19:28 23/09
Фото: Axel Ruske Лина Ѓорческа оствари фантастичен резутлат во втората рунда на турнирот во Визбаден и обезбеди место меѓу осумте најдобри во Германија, откако денеска ја преслуша четвртата фаворитка, Русинката Марина Мелникова.
Слободен Печат: Одличен меч на Ѓорческа, во два сета ја реши Мелникова
Sport 1: Подвиг на Ѓорческа во Визбаден – лесно ја среди четвртата носителка!
Gol.mk: Ѓорческа експресно ја мина Мелинкова, за четвртфинале во Визбаден
12 поврзани вести »
]]>
Тенис
Најдобриот италијански тенисер: Ѓоковиќ има 500 милиони долари во банка, а вие зборувате… | Дерби https://time.mk/c/6ac3b5fcd8/najdobriot-italijanski-teniser-gjokovik-ima-500-milioni-dolari-vo-banka-a-vie-zboruvate.html Најдобриот италијански тенисер: Ѓоковиќ има 500 милиони долари во банка, а вие зборувате… - Дерби - 17:22 23/09 Thu, 23 Sep 2021 15:22:05 +0000 Дерби - 17:22 23/09
Никола Пјетранџели се смета за најдобар италијански тенисер во историјата поради двете освоени титули на Ролан Гарос, што прави да биде единствен играч од оваа земја кој има освоено два грен слем трофеи.
Sport 1: „Ѓоковиќ има 500 милиони во банка и игра под стрес? Се шегувате ли?“
Екипа: „Ѓоковиќ има 500 милиони, а јас не можев ни стан да си купам“
Gol.mk: „Како може Ѓоковиќ да има 500 милиони во банка и да одигра финале под стрес?“
9 поврзани вести »
]]>
Тенис
Алкалоид одигра нерешено со третиот фаворит за титулата | Sport 1 https://time.mk/c/c4ceeb8b99/alkaloid-odigra-nereseno-so-tretiot-favorit-za-titulata.html Алкалоид одигра нерешено со третиот фаворит за титулата - Sport 1 - 08:08 24/09 Fri, 24 Sep 2021 06:08:40 +0000 Sport 1 - 08:08 24/09
Во шестото коло од Европскиот Клупски Куп ШК Алкалоид се сретна со уште еден фаворит за титулата, третиот носител на турнирот, екипата АВЕ Нови Бор од Чешка. Пред мечот чешката екипа имаше еден бод повеќе од Алкалоид и нерешен резултат беше во нивна ...
Екипа: Алкалоид ремизираше со Нови Бор, Медњи Всадник е пред освојување на европската круна
Н.Македонија: Медни Всадник и Јужен Урал на чекор до триумф на ЕКК во Струга
Н.Македонија: За 12 години Македонија трипати домаќин на ЕКК
13 поврзани вести »
]]>
Останато
Тајсон доаѓа во Белград- побарал цел кат од познат хотел и мени со биволско месо | Канал5 https://time.mk/c/1a061beac8/tajson-doagja-vo-belgrad-pobaral-cel-kat-od-poznat-hotel-i-meni-so-bivolsko-meso.html Тајсон доаѓа во Белград- побарал цел кат од познат хотел и мени со биволско месо - Канал5 - 21:10 23/09 Thu, 23 Sep 2021 19:10:26 +0000 Канал5 - 21:10 23/09
Светското првенство во бокс ќе се одржи во Белград од 24 октомври до 6 ноември, а легендарниот Мајк Тајсон ќе пристигне во главниот град на Србија. Еден од најголемите боксери на сите времиња ќе биде гостин на Боксерската асоцијација на Србија, ...
Слободен Печат: Се очекува спектакл, во Белград доаѓа „Железниот“ Мајк Тајсон
Дерби: Тајсон ќе пристигне во Белград, имал посебни барања од домаќините
Точка: Тајсон ќе пристигне во Белград, имал посебни барања од домаќините
11 поврзани вести »
]]>
Останато