TIME.mk - Автомобили / Мотори https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Fri, 28 Feb 2020 00:21:36 +0000 600 Citroen Ami – револуција во градската мобилност | 24auto https://time.mk/c/eb54b8f122/citroen-ami-revolucija-vo-gradskata-mobilnost.html Citroen Ami – револуција во градската мобилност - 24auto - 21:58 27/02 Thu, 27 Feb 2020 20:58:48 +0000 24auto - 21:58 27/02
Citroen ги откри првите детали од својот целосен проект за електрична мобилност, развиен околу концептуалниот развој на Ami One Concept, претставен пред една година на саемот во Женева. Целокупното електрично возило со две седиште Citroen Ami ќе ...
CARClub: ПРЕМИЕРА: Citroën го претстави револуционерниот Ami!
Авто Магазин: Ексклузивно од Париз » Електрика за сите!
]]>
Автомобили / Мотори
Volkswagen го откри изгледот на новиот Golf GTI | Кајгана https://time.mk/c/e5ab387799/volkswagen-go-otkri-izgledot-na-noviot-golf-gti.html Volkswagen го откри изгледот на новиот Golf GTI - Кајгана - 12:55 27/02 Thu, 27 Feb 2020 11:55:03 +0000 Кајгана - 12:55 27/02
Компанијата Volkswagen го откри изгледот на осмата генерација на својот легендарен моќен хетчбек, а тоа е Golf GTI. Екстериерот на автомобилот има неколку клучни карактеристики по кои GTI се разликува од стандардниот Golf.
Кајгана: Поглед во новите модели на Golf - GTE и GTD
Automedia: Брзинското тројство на Golf: GTI, GTD, но и GTE
Авто Плус: Volkswagen ги покажа новите Golf GTI, GTD и GTE во пресрет на Женева (видео)
7 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Subaru влегува во тренд – ќе произведува само електрични автомобили | 24auto https://time.mk/c/824b8d75d9/subaru-vleguva-vo-trend-ke-proizveduva-samo-elektricni-avtomobili.html Subaru влегува во тренд – ќе произведува само електрични автомобили - 24auto - 20:43 27/02 Thu, 27 Feb 2020 19:43:55 +0000 24auto - 20:43 27/02
Официјално е потврден планот за иднината на Subaru. Јапонскиот производител се приклучува на глобалниот тренд и од 2030 година ќе произведува само електрични автомобили. “Иако ја користиме Тојотината технологија, овие хибриди ќе бидат исклучиво ...
24auto: Најпродаваното електрично возило во Европа е американско
Авто Плус: Панорама Toyota Corolla hybrid: Легендата се враќа
Додај Гас: Возевме: Toyota RAV4 2.5 Hybrid
4 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Како гори електричен Porsche Taycan (ВИДЕО) | 24auto https://time.mk/c/468259c244/kako-gori-elektricen-porsche-taycan-video.html Како гори електричен Porsche Taycan (ВИДЕО) - 24auto - 20:43 27/02 Thu, 27 Feb 2020 19:43:55 +0000 24auto - 20:43 27/02
Прашање на време беше кога ќе “пламне” некој Taycan. Откако во изминатите години сведоци бевме на тоа како целосно горат неколку модели на Tesla, дојде време и за првиот електричен Porsche автомобил.
CARClub: Во Скопје пристигна и електричниот Porsche Taycan!
Automedia: Porsche Taycan или автомобилот што ги поврзува Golf и ID.3
Додај Гас: Конечно и тој е тука. Во Македонија пристигна Porsche Taycan!
13 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
ВОЗЕВМЕ: BMW Серија 2 Gran Coupe во Португалија – Некои нови авантури… | CARClub https://time.mk/c/5f2dee763e/vozevme-bmw-serija-2-gran-coupe-vo-portugalija-nekoi-novi-avanturi.html ВОЗЕВМЕ: BMW Серија 2 Gran Coupe во Португалија – Некои нови авантури… - CARClub - 18:30 27/02 Thu, 27 Feb 2020 17:30:44 +0000 CARClub - 18:30 27/02
На покана на BMW, отидовме во Португалија за да седнеме зад управувачот на новата, несекојдневна BMW Серија 2 Gran Coupe! Баварците продолжуваат да ја прошируваат стратегијата за именување на своите модели.
24auto: Прв поглед кон BMW Concept i4 (ВИДЕО)
Авто Плус: Прв поглед на BMW i4 концептот пред претставувањето во Женева
]]>
Автомобили / Мотори
DS 9 » Французите се враќаат во премиум сегментот | Авто Магазин https://time.mk/c/32a0409303/ds-9-francuzite-se-vrakaat-vo-premium-segmentot.html DS 9 » Французите се враќаат во премиум сегментот - Авто Магазин - 11:00 27/02 Thu, 27 Feb 2020 10:00:57 +0000 Авто Магазин - 11:00 27/02
Секој пат со различен модел но со иста намера – Французите и покрај продажните резултати не се откажуваат од премиум сегментот. Најновиот нивни предизвик доаѓа под ознаките на DS, премиум марката на Citroen.
Авто Плус: DS го најави и концептниот SUV Aero Sport Lounge за Женева
Денар: Французите повторно имаат луксузна лимузина во Европа (видео)
Точка: Французите повторно имаат луксузна лимузина во Европа
4 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Најбрзото „Французинче“: Има 680 КС, а до стотка оди за 2,8 секунди (ФОТО) | 24auto https://time.mk/r/NONE/034e36eefb/najbrzoto-francuzince-ima-680-ks-a-do-stotka-odi-za-2-8-sekundi-foto.html Најбрзото „Французинче“: Има 680 КС, а до стотка оди за 2,8 секунди (ФОТО) - 24auto - 15:41 27/02 Thu, 27 Feb 2020 14:41:22 +0000 24auto - 15:41 27/02
Луксузниот бренд на Сitrоеn DS го покажа предпремиерниот прототип на електричниот кросовер со мотор од болид од Формула Е, со кој планира да се претстави на саемот во Женева. Аеrо Spоrt Lоungе располага со моќност од 680 коњски сили и забрзува од 0 ...
]]>
Автомобили / Мотори
Škoda со уште еден тизер за Octavia RS iV пред премиерата (видео) | Авто Плус https://time.mk/r/NONE/0a022576d8/skoda-so-uste-eden-tizer-za-octavia-rs-iv-pred-premierata-video.html Škoda со уште еден тизер за Octavia RS iV пред премиерата (видео) - Авто Плус - 15:44 27/02 Thu, 27 Feb 2020 14:44:58 +0000 Авто Плус - 15:44 27/02
Škoda објави тизер видео за plug-in хибридната Octavia RS во пресрет на премиерата која ќе се одржи на Саемот за автомобили во Женева Škoda го навести изгледот на целосно новиот модел Škoda Octavia RS iV кој е подготвен да го отвори следното ...
]]>
Автомобили / Мотори
Погледнете како изгледа возењето со Chevrolet Corvette Stingray C8 низ улиците на Невада | Точка https://time.mk/r/NONE/092044f09c/poglednete-kako-izgleda-vozenjeto-so-chevrolet-corvette-stingray-c8-niz-ulicite-na-nevada.html Погледнете како изгледа возењето со Chevrolet Corvette Stingray C8 низ улиците на Невада - Точка - 20:06 27/02 Thu, 27 Feb 2020 19:06:14 +0000 Точка - 20:06 27/02
Ова е еден од најдобрите и најпосакувани автомобили... Chevrolet Corvette Stingray C8 е автомобилот кој денес сите го посакуваат, а истиот е тестиран повеќе пати по патиштата на Невада. Како што веќе кажавме C8 Corvette поседува 6.2-литарски мотор ...
]]>
Автомобили / Мотори
Vоlkswаgеn подготвува електричен роудстер со иновациска батерија | 24auto https://time.mk/r/NONE/bfdc752abf/volkswagen-podgotvuva-elektricen-roudster-so-inovaciska-baterija.html Vоlkswаgеn подготвува електричен роудстер со иновациска батерија - 24auto - 20:43 27/02 Thu, 27 Feb 2020 19:43:55 +0000 24auto - 20:43 27/02
Од компаниајта Vоlkswаgеn успеаја да развијат моќен роудстер на струја, во кој ќе бидат користени технологии од тркачкиот прототип ID.R. Спортскиот електромобил ќе биде снабден со нов акумулатор.
]]>
Автомобили / Мотори