TIME.mk - Автомобили / Мотори https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Thu, 28 May 2020 19:10:58 +0000 600 ПРЕМИЕРА: Volkswagen Nivus доаѓа од јужна Америка, ќе се продава ширум светот! | CARClub https://time.mk/c/83afd856fb/premiera-volkswagen-nivus-doagja-od-juzna-amerika-ke-se-prodava-sirum-svetot.html ПРЕМИЕРА: Volkswagen Nivus доаѓа од јужна Америка, ќе се продава ширум светот! - CARClub - 20:53 28/05 Thu, 28 May 2020 18:53:13 +0000 CARClub - 20:53 28/05
Nivus е развиен во Бразил и прво ќе се продава во јужна Америка – но Volkswagen веќе потврди дека најмалиот кросовер-купе кој го нуди ќе пристигне и во Европа во втората половина на 2021. Новиот Nivus е всушност прилично модерен и напреден ...
Канал5: Volkswagen го претстави новиот модел Нивус (ВИДЕО)
Automedia: Volkswagen има нов модел за Бразил, се планира и Европа
24auto: Пристигнува VW Nivus – ќе се продава и во Европа
4 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
MINI подготви освежување за MINI Countryman | CARClub https://time.mk/c/8304c70601/mini-podgotvi-osvezuvanje-za-mini-countryman.html MINI подготви освежување за MINI Countryman - CARClub - 20:04 28/05 Thu, 28 May 2020 18:04:20 +0000 CARClub - 20:04 28/05
Визуелните измени не се драстични – но значително повеќе освежување има „под кожата“ на британскиот тренди SUV. Освежениот MINI Countryman добива редизајнирани браници, редизајнирана маска на ладилникот, нови LED светла, нови дизајни за тркалата, ...
Automedia: BMW X2 спојува стил и плагин-хибриден погон
Авто Магазин: BMW серија 5 » Ризница на високата технологија
CARClub: BMW ја освежи и големата Серија 6 Gran Turismo
16 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Ова е веројатно најевтиниот “Lamborghini” на светот, но... | Точка https://time.mk/c/7102936316/ova-e-verojatno-najevtiniot-lamborghini-na-svetot-no.html Ова е веројатно најевтиниот “Lamborghini” на светот, но... - Точка - 18:15 28/05 Thu, 28 May 2020 16:15:59 +0000 Точка - 18:15 28/05
“Lamborghini Huracan LP610-4” од 2015-та година е ставен на продажба, но за разлика од останатите вакви половни суперавтомобили, овој се издвојува по големата километража. Станува збор за модел стар само пет години кој располага со 5,0-литарски V10 ...
Кајгана: Поволно, ама бајаги возено
Машки магазин: Половен Ферари чини повеќе од нов
]]>
Автомобили / Мотори
На Peugeot 208 му најдоа маана на управувачот | 24auto https://time.mk/c/338c84f880/na-peugeot-208-mu-najdoa-maana-na-upravuvacot.html На Peugeot 208 му најдоа маана на управувачот - 24auto - 16:39 28/05 Thu, 28 May 2020 14:39:10 +0000 24auto - 16:39 28/05
Новиот модел на Peugeot што се произведува во фабриката во Кенитра, Мароко во периодот од 3 до 31 декември 2019 година ќе мора да мине низ сервисна контрола. Повикот за сервис е направен од страна на системот за предупредување на Европската комисија ...
Макфакс: Pеugeot управувач: од едноставна рачка до мултифункционален управувач
Н.Македонија: Пежо управувач: Од едноставна „рачка“ до мултифункционален управувач
Канал5: PEUGEOT управувач: од едноставна „рачка“ до мултифункционален управувач
8 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Renault ги објави цената и спецификациите за Captur PHEV E-TECH | Авто Плус https://time.mk/c/e9a4ec12a7/renault-gi-objavi-cenata-i-specifikaciite-za-captur-phev-e-tech.html Renault ги објави цената и спецификациите за Captur PHEV E-TECH - Авто Плус - 11:25 28/05 Thu, 28 May 2020 09:25:54 +0000 Авто Плус - 11:25 28/05
Renault најави plug-in хибридна верзија на Captur при претставувањето на втората генерација на моделот минатата година Renault ги најави хибридните Captur и Clio претходно оваа година, а сега двата модели се достапни за нарачка.
CARClub: Renault, Nissan и Mitsubishi ја претставија својата нова глобална стратегија – каде ефикасноста го има главниот збор!
Automedia: Renault, Nissan и Mitsubishi си поставија нови правила за соработка
24auto: Dacia со нов SUV со седум седишта – поголем од Duster
11 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Opel го претстави логото за новата Mokka | Авто Плус https://time.mk/c/48cfada51c/opel-go-pretstavi-logoto-za-novata-mokka.html Opel го претстави логото за новата Mokka - Авто Плус - 09:59 28/05 Thu, 28 May 2020 07:59:09 +0000 Авто Плус - 09:59 28/05
Opel наскоро ќе ја претстави новата генерација на Mokka, а како увертира и најава германскиот производител го откри и новото лого на овој SUV Во пресрет на премиерата на новата Mokka, Opel го претстави и логото за автомобилот.
Додај Гас: Со новата Mokka доаѓа и ново и лого / ФОТО+ВИДЕО
Бизнис Вести: Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите
Денар: Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите
9 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Конечно пристигнува: Nissan од милион долари | Машки магазин https://time.mk/r/NONE/60ef1889be/konecno-pristignuva-nissan-od-milion-dolari.html Конечно пристигнува: Nissan од милион долари - Машки магазин - 14:07 28/05 Thu, 28 May 2020 12:07:01 +0000 Машки магазин - 14:07 28/05
Nissan и Italdesign соработуваа на заеднички проект пред две години за да ја прослават педесетгодишнината на GT-R и италијанската куќа за дизајн… Резултатот од заедничкото работење беше уникатна креација наречена GT-R50, која е опишана како GT-R без ...
]]>
Автомобили / Мотори
Автомобили на годината и брендови заборавени во минатото | Авто Плус https://time.mk/r/NONE/54c8d41e01/avtomobili-na-godinata-i-brendovi-zaboraveni-vo-minatoto.html Автомобили на годината и брендови заборавени во минатото - Авто Плус - 14:18 28/05 Thu, 28 May 2020 12:18:25 +0000 Авто Плус - 14:18 28/05
Некои автомобили на годината во Европа станаа инстант класици, но некои од нив остануваат само сеќавање на минатото, исто како и брендовите кои се зад нив Наградата за Автомобил на годината во Европа се доделува од 1964 година.
]]>
Автомобили / Мотори
Ексклузивецот на Mercedes со керамички сопирачки и цена од 300.000 марки | Automedia https://time.mk/r/NONE/c156ee46ea/ekskluzivecot-na-mercedes-so-keramicki-sopiracki-i-cena-od-300-000-marki.html Ексклузивецот на Mercedes со керамички сопирачки и цена од 300.000 марки - Automedia - 15:09 28/05 Thu, 28 May 2020 13:09:11 +0000 Automedia - 15:09 28/05
Кога во Mercedes нешто ветуваат, тоа и го исполнуваат. Рекламата за CL 55 AMG F1 Limited Edition гласеше „Тркачка автомобилска техника за улица“. Ова ексклузивно купе од S-Class се појави во мај 2000 година и користеше техника и дизајн од тогашниот ...
]]>
Автомобили / Мотори
Велосипедистите живеат подолго и поздраво од автомобилистите | Automedia https://time.mk/r/NONE/fc4f0a2c6d/velosipedistite-ziveat-podolgo-i-pozdravo-od-avtomobilistite.html Велосипедистите живеат подолго и поздраво од автомобилистите - Automedia - 16:21 28/05 Thu, 28 May 2020 14:21:56 +0000 Automedia - 16:21 28/05
Доколку се патува до работа со автомобил, опасноста од прерана смрт се зголемува за 20 проценти, заклучува една британска студија. Покрај тоа, кај велосипедистите значително е намалена опасноста од срцеви заболувања.
]]>
Автомобили / Мотори