TIME.mk - Автомото https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Thu, 28 May 2020 19:27:12 +0000 600 Холандија ќе почека уште една година на трка во Формула 1 | Телма https://time.mk/c/87a71bce1a/holandija-ke-poceka-uste-edna-godina-na-trka-vo-formula-1.html Холандија ќе почека уште една година на трка во Формула 1 - Телма - 20:12 28/05 Thu, 28 May 2020 18:12:08 +0000 Телма - 20:12 28/05
Холандското гран при сезонава требаше да се врати на календарот на Формула 1 по цели 35 години пауза и тоа на реновинираната патека „Зандвурт“. Трката првично требаше да се одржи на 3.мај, но беше дел од првите десет трки кои беа презакажани поради ...
Gol.mk: Четири откажани, шест одложени: Ќе има ли воопшто трки во Ф1 сезонава?
Дриблинг: Откажана и трката за ГН на Холандија, сезоната во Формула 1 изгледа далечна
Додај Гас: Formula 1: ГН на Холандија и официјално одложена за 2021 година
17 поврзани вести »
]]>
Автомото
Лош период – McLaren отпушта 1.200 работници | 24auto https://time.mk/c/a1054250ff/los-period-mclaren-otpusta-1-200-rabotnici.html Лош период – McLaren отпушта 1.200 работници - 24auto - 17:15 28/05 Thu, 28 May 2020 15:15:12 +0000 24auto - 17:15 28/05
Тежок период за работниците во автомобилската индустрија. Кризата од коронавирусот која придонесе за значително намалување на побарувачката си го направи своето. McLaren соопшти дека во наредниот период ќе мора да отушти 1.200 работници со цел да ја ...
TopSport: Мекларен ја комплетираа исплатата на 275 милиони фунти на Рон Денис
Спортклуб: Мекларен: Ќе ги предизвикаме големите момци во Ф1!
Sport M: Мекларен отпушта 1.200 работници поради кризата
11 поврзани вести »
]]>
Автомото
Ништо нема да биде исто во Ф1: Ограничен буџет и поголема конкурентност! | СуперСпорт https://time.mk/c/6d0a0ea816/nisto-nema-da-bide-isto-vo-f1-ogranicen-budzet-i-pogolema-konkurentnost.html Ништо нема да биде исто во Ф1: Ограничен буџет и поголема конкурентност! - СуперСпорт - 11:55 28/05 Thu, 28 May 2020 09:55:39 +0000 СуперСпорт - 11:55 28/05
Меѓународната автомобилистичка федерација (ФИА) прифати пакет на намалување на трошоците во Формула 1. Така буџетот за екипитево 2021 година ќе биде ограничен на 132 миилиони евра, наместо на 160 милиони.
TopSport: Формула 1 воведува ограничување на буџетот на 145 милиони долари
Sport 1: Ф1 официјално го намали максималниот буџет на тимовите за 2021 година
Макфакс: Формула 1 воведува ограничување на буџетот на 145 милиони долари
6 поврзани вести »
]]>
Автомото
Во Лидс утврдија: Алиоски не се „смирил“ по атракцијата на тренинг (видео) | Макфакс https://time.mk/c/be4eb0f575/vo-lids-utvrdija-alioski-ne-se-smiril-po-atrakcijata-na-trening-video.html Во Лидс утврдија: Алиоски не се „смирил“ по атракцијата на тренинг (видео) - Макфакс - 20:26 27/05 Wed, 27 May 2020 18:26:07 +0000 Макфакс - 20:26 27/05
Фудбалот во Англија е пред одлука за рестартирање, што очигледно му годи на македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски кој не можеше да се возддржи на тренинзите на неговите Лидс јунајтед во исчекување на рестартот и можното враќање на славниот клуб ...
Sport 1: Алиоски ептен збеснал седејќи дома: Даде гол на тренинг, па од радост ја скрши камерата (ВИДЕО)
Спортски: Карантинот не го смирил Џани: Даде гол па ја скрши камерата (ВИДЕО)
SportMedia: Се гледа дека му недостасува фудбалот: Џани „подиве“ на тренинг (видео)
4 поврзани вести »
]]>
Автомото
Ф1 „резервираше“ две трки на Силверстоун на почетокот на август | SportMedia https://time.mk/c/2fa77867ce/f1-rezervirase-dve-trki-na-silverstoun-na-pocetokot-na-avgust.html Ф1 „резервираше“ две трки на Силверстоун на почетокот на август - SportMedia - 21:45 27/05 Wed, 27 May 2020 19:45:39 +0000 SportMedia - 21:45 27/05
Лидерите на Формула 1 шампионатот решија да ги „резервираат“ првите два викенда во август за трки на патеката „Силверстон“, доколку владата на Велика Британија дозволи ослободување од карантин за сите вработени.
Екипа: Борис Џонсон наредил: Направете се за да има Формула 1
Gol.mk: Добри вест за Ф1 фановите – Британија даде „зелено светло“ за трката во Силверстоун
]]>
Автомото
Џек Милер се договори со Дукати, но ќе мора да се докаже една сезона | Gol.mk https://time.mk/c/7789a4007d/dzek-miler-se-dogovori-so-dukati-no-ke-mora-da-se-dokaze-edna-sezona.html Џек Милер се договори со Дукати, но ќе мора да се докаже една сезона - Gol.mk - 20:13 27/05 Wed, 27 May 2020 18:13:22 +0000 Gol.mk - 20:13 27/05
Австралискиот мотоциклист, Џек Милер од следната сезона ќе има нов предизвик во Мото ГП шампионатот, откако и официјално е нов член на фабричкиот тим на Дукати. 25-годишниот Милер моментално ги брани боите на Прамак Дукати, а благодарение на ...
Дриблинг: ФОТО: Џек Милер од следната сезона ќе ги брани боите на Дукати
TopSport: Џек Милер се сели во Дукати
Макфакс: Џек Милер се сели во Дукати
4 поврзани вести »
]]>
Автомото
Ударна вест од Германија: Тото Волф си замина од Мерцедес? | Дриблинг https://time.mk/c/784d3a1af2/udarna-vest-od-germanija-toto-volf-si-zamina-od-mercedes.html Ударна вест од Германија: Тото Волф си замина од Мерцедес? - Дриблинг - 20:22 28/05 Thu, 28 May 2020 18:22:25 +0000 Дриблинг - 20:22 28/05
Првиот човек на Мерцедес, Тото Волф е главна вест низ медиумите во Германија, откако изненадно се повлекува од позицијата во германскиот Ф1 тим. Инсајдери од Германија брифираат дека Тото Волф веќе донел одлука за повлекување од Формула 1 тимот, но ...
Курир: Шок во Формула 1 и Мерцедес: Тото Волф замина?
]]>
Автомото
Formula 1 и официјално ги потврди новите правила за следните неколку години | Додај Гас https://time.mk/r/NONE/e1ad4a4266/formula-1-i-oficijalno-gi-potvrdi-novite-pravila-za-slednite-nekolku-godini.html Formula 1 и официјално ги потврди новите правила за следните неколку години - Додај Гас - 12:36 28/05 Thu, 28 May 2020 10:36:17 +0000 Додај Гас - 12:36 28/05
FIA ги потврди натамошните измени во техничките и финансиските регулативи Новите технички прописи, кои требаше да стапат во сила следната година, се одложени за 2022 година, поради пандемија на коронарен вирус, но тимовите мораа да прифатат ...
]]>
Автомото
На денешен ден пред 14 години – највалканиот потег на Михаел Шумахер (видео) | TopSport https://time.mk/c/dcbbd84512/na-denesen-den-pred-14-godini-najvalkaniot-poteg-na-mihael-sumaher-video.html На денешен ден пред 14 години – највалканиот потег на Михаел Шумахер (видео) - TopSport - 18:24 27/05 Wed, 27 May 2020 16:24:38 +0000 TopSport - 18:24 27/05
На денешен ден во 2006 година, во Монако се оддржаа најдраматичните квалификации за славната трка, кога Михаел Шумахер беше наречен „супер-злосторник“ по „паркирањето“ на кривината Раскас и оневозможувањето на Фернандо Алонсо да го комплетира својот ...
Дерби: Мик Шумахер добива шанса во Формула 1 многу порано од предвиденото: Две легенди веруваат дека ќе вози за..
СуперСпорт: Пристигнува наследникот: Синот на Михаел Шумахер е блиску до Формула 1!
OhridNews: Мик Шумахер може да дебитира во Ф1 оваа сезона?
7 поврзани вести »
]]>
Автомото
Леклер: Победив на Монца, а потоа таксисот не ме препозна и го фалеше „детето што возело лудо“ | Екипа https://time.mk/r/NONE/f300d84bb3/lekler-pobediv-na-monca-a-potoa-taksisot-ne-me-prepozna-i-go-falese-deteto-sto-vozelo-ludo.html Леклер: Победив на Монца, а потоа таксисот не ме препозна и го фалеше „детето што возело лудо“ - Екипа - 19:57 27/05 Wed, 27 May 2020 17:57:15 +0000 Екипа - 19:57 27/05
Младиот пилот на Ферари, Шарл Леклер, откри една анегдота во интервју за „Скај“, за моментите откако победи на трката за Големата награда на Монца. Тој стана првиот возач на Ферари кој триумфирал на домашната трка уште од Фернандо Алонсо од 2010 ...
]]>
Автомото