TIME.mk - Филм https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Fri, 20 Jul 2018 00:50:05 +0000 600 „Bohemian Rhapsody“: новиот трејлер за почетоците на Queen, музиката и сексуалната определба на Фреди | Точка https://time.mk/c/540fde0614/bohemian-rhapsody-noviot-trejler-za-pocetocite-na-queen-muzikata-i-seksualnata-opredelba-na-fredi.html „Bohemian Rhapsody“: новиот трејлер за почетоците на Queen, музиката и сексуалната определба на Фреди - Точка - 19:31 19/07 Thu, 19 Jul 2018 17:31:09 +0000 Точка - 19:31 19/07
Уште еден доказ дека Рами Малек е идеален актер кој успешно ја доловува улогата на легендарниот вокал на Queen, Фреди Меркјури. Вториот трејлер на „Bohemian Rhapsody“ презентира делови од животната биографија на Фреди и неговото придружување во ...
МКД: Спектакуларен нов трејлер на „Боемска рапсодија“ (ВИДЕО)
Кајгана: Филмот за Фреди Меркјури доби официјален трејлер
Таратур: Фантастична нова видео најава за „Боемска рапсодија“ – филмот за Фреди Меркјури
5 поврзани вести »
]]>
Филм
Култниот мјузикл „Брилијантин“ слави 40 години популарност | А1 On https://time.mk/c/0ccb887209/kultniot-mjuzikl-brilijantin-slavi-40-godini-popularnost.html Култниот мјузикл „Брилијантин“ слави 40 години популарност - А1 On - 09:37 19/07 Thu, 19 Jul 2018 07:37:56 +0000 А1 On - 09:37 19/07
Минаа 40 години откако Оливија Њутн Џон и Џон Траволта ги освоија младите од цел свет, со мјузиклот „Брилијантин”, кој несомнено стана холивудски класик. -Мислевме дека филмот ќе биде добро прифатен од тинејџерите за едно или две лета, но не ни ...
Вечер: Култниот мјузикл „Брилијантин“ еднакво популарен 40 години
Н.Македонија: Пред 40 години беше снимен култниот мјузикл „Брилијантин“
Локално: Култниот мјузикл „Брилијантин“ слави 40 години популарност
9 поврзани вести »
]]>
Филм
Пуштени во продажба влезниците за концертот на Шон Пол | Независен https://time.mk/c/baf57d156f/pusteni-vo-prodazba-vleznicite-za-koncertot-na-son-pol.html Пуштени во продажба влезниците за концертот на Шон Пол - Независен - 10:20 19/07 Thu, 19 Jul 2018 08:20:50 +0000 Независен - 10:20 19/07
Пуштени се во продажба влезниците за концертот на музичарот Шон Пол, добитник на Греми наградата, закажан за 23 август, во 20 часот на стадионот АРМ во Скопје. Поради големиот интерес на домашната публика овие влезници, заедно со досегашните за ...
Популарно: Ексклузивни „мит енд грит“ влезници за концертот на Шон Пол
Женски магазин: Фановите ќе може да се запознаат со Шон Пол
Точка: Пуштени во продажба влезниците за концертот на Шон Пол
4 поврзани вести »
]]>
Филм
„На одмор сум, во Скопје сум – општина Центар мисли на мене“ | Фактор https://time.mk/c/2055ee5796/na-odmor-sum-vo-skopje-sum-opstina-centar-misli-na-mene.html „На одмор сум, во Скопје сум – општина Центар мисли на мене“ - Фактор - 10:32 19/07 Thu, 19 Jul 2018 08:32:08 +0000 Фактор - 10:32 19/07
Слоганот „Остави го таблетот, симни се пред зграда“ под кој летово се одржуваат детските креативни работилници во Центар беше главната тема на театарската претстава во која вчера имаа можност да уживаат стотина деца.
А1 On: Децата ќе глумат и ќе учат за театарот на драмска работилница во Капиштец
Сител: Драмска работилница за деца во Капиштец
Бриф: Остави го таблетот, симни се пред зграда
10 поврзани вести »
]]>
Филм
Ван Дам доаѓал „нашмркан“ на снимање на филмот „Уличен борец“ | Фокус https://time.mk/c/5c24afe9fe/van-dam-doagjal-nasmrkan-na-snimanje-na-filmot-ulicen-borec.html Ван Дам доаѓал „нашмркан“ на снимање на филмот „Уличен борец“ - Фокус - 17:08 18/07 Wed, 18 Jul 2018 15:08:39 +0000 Фокус - 17:08 18/07
Режисерот на филмот „Уличен борец“, Стивен де Соуза, во интервју за британски „Гардијан“, раскажа за деталите од снимањето на филмот и проблемите кои ги правел главниот актер, Жан Клод Ван Дам. „Ван Дам беше „нашмркан“ до бессознание.
Точка: Ван Дам беше "нашмркан до бесвест": Режисерот на филмот "Street Fighter" открил низ што минувал поради славниот актер
ЗаЗабава: Ван Дам бил наркозависник за време на снимањето на “Street Fighter”
]]>
Филм
Нов документарец ни ги открива сите зависности на познатиот комичар | Точка https://time.mk/c/5822195c12/nov-dokumentarec-ni-gi-otkriva-site-zavisnosti-na-poznatiot-komicar.html Нов документарец ни ги открива сите зависности на познатиот комичар - Точка - 21:53 18/07 Wed, 18 Jul 2018 19:53:04 +0000 Точка - 21:53 18/07
Прекумерното конзумирање на отровни супстанци, познатиот комичар го довеле до тешка зависност и депресија. На малкумина им е познато дека легендарниот глумец пател од уште еден вид на зависност - зависноста од комедии, ни открива новит документарец ...
Вечер: Нов документарец ни ги открива сите зависности на Робин Вилијамс
Екран: (ВИДЕО) Документарецот за Робин Вилијамс донесува поглед на неговата психичка состојба:„Влезете во мојот ум“
]]>
Филм
Сѐ што е погрешно со „Mamma Mia! Here We Go Again“ | Кајгана https://time.mk/r/NONE/5a44502ee3/sѐ-sto-e-pogresno-so-mamma-mia-here-we-go-again.html Сѐ што е погрешно со „Mamma Mia! Here We Go Again“ - Кајгана - 18:14 19/07 Thu, 19 Jul 2018 16:14:40 +0000 Кајгана - 18:14 19/07
Новото продолжение „Mamma Mia! Here We Go Again“, полека ги освојува срцата на публиката. Второто продолжение од популарниот мјузикл, секако, не помина без грешки, без разлика на тоа дали станува збор за технички или креативни.
]]>
Филм
(ГАЛЕРИЈА) Македонија низ објективот на хрватскиот фотограф Марио Кучера | Женски магазин https://time.mk/r/NONE/5f0426818b/galerija-makedonija-niz-objektivot-na-hrvatskiot-fotograf-mario-kucera.html (ГАЛЕРИЈА) Македонија низ објективот на хрватскиот фотограф Марио Кучера - Женски магазин - 17:06 19/07 Thu, 19 Jul 2018 15:06:09 +0000 Женски магазин - 17:06 19/07
Хрватскиот дневен весник „Јутарњи Лист“ на своето веб-издание објави репортажа за Македонија потпишана од познатиот фотограф Марио Кучера. Убавините на нашата земја и богатите вкусови на традиционалната кујна оставиле неверојатен впечаток кај овој ...
]]>
Филм
Носталгија за сите генерации: Ефто Пупиноски има нов албум | Женски магазин https://time.mk/r/NONE/7045c48a59/nostalgija-za-site-generacii-efto-pupinoski-ima-nov-album.html Носталгија за сите генерации: Ефто Пупиноски има нов албум - Женски магазин - 15:09 19/07 Thu, 19 Jul 2018 13:09:18 +0000 Женски магазин - 15:09 19/07
„Носталгија“ е насловен новиот албум на Ефто Пупиноски. Целиот материјал веќе е достапен за преслушување на официјалниот јутјуб-канал на познатиот фолк-интерпретатор. Пупиноски информира дека станува збор за 11 композиции, внимателно одбрани и ...
]]>
Филм
Серии без кои не можевме да го замислиме летото во 90-тите | Кајгана https://time.mk/r/NONE/82db39588c/serii-bez-koi-ne-mozevme-da-go-zamislime-letoto-vo-90-tite.html Серии без кои не можевме да го замислиме летото во 90-тите - Кајгана - 13:18 19/07 Thu, 19 Jul 2018 11:18:54 +0000 Кајгана - 13:18 19/07
Деведесетти. Летен распуст, цела слобода на светот и само еден телевизор во дневната соба. Немаше компјутери, таблети, смартфони... интернет на секој можен гаџет. Само еден ТВ-екран за целото семејство (освен ако татко ти не бил директор), а изборот ...
]]>
Филм