TIME.mk - Фудбал https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Mon, 27 May 2019 11:00:38 +0000 600 Пандев за драмата во Серија А: Вакво нешто не сум доживеал, овој натпревар ни скрати пет години од животот | Спортски https://time.mk/c/02b68cb906/pandev-za-dramata-vo-serija-a-vakvo-nesto-ne-sum-doziveal-ovoj-natprevar-ni-skrati-pet-godini-od-zivotot.html Пандев за драмата во Серија А: Вакво нешто не сум доживеал, овој натпревар ни скрати пет години од животот - Спортски - 12:26 27/05 Mon, 27 May 2019 10:26:12 +0000 Спортски - 12:26 27/05
Горан Пандев со Џенова вчера во последното коло од италијанската Серија А успеа да избори опстанок. Џенова ремизираше со Фиорентина (0:0) и благодарение на победата на Интер против Емполи успеа да се избори за уште една сезона во најквалитетната ...
Дерби: Алегри излезе со прв коментар за својата иднина
24Фудбал: Пандев ќе заплачеше по крајот: Не сум доживеал вакво нешто, мама миа, натпреваров ни скрати 5 години од животот!
Спортски: Интер за отказот на Спалети ќе треба да му плати вистинско богатство
76 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Елмас: Го давам максимумот за тимот на секој меч | 1tv https://time.mk/c/273171961f/elmas-go-davam-maksimumot-za-timot-na-sekoj-mec.html Елмас: Го давам максимумот за тимот на секој меч - 1tv - 12:50 27/05 Mon, 27 May 2019 10:50:29 +0000 1tv - 12:50 27/05
Елиф Елмас и неговиот Фенербахче како така ја завшрија сезоната. Оставаат очаен на резултатски план период зад себе со надеж дека тоа на овој трофеен турски фудбаски гигант повеќе нема да му се случи тоа.
Дерби: Се огласи Елмас по најавите за голем трансфер ова лето
SportMedia: НЕМА КРАЈ НА МАЛЕРИТЕ: И Елмас поради повреда на раката најверојатно во „аут“!!!
Спортклуб: Нов шок за Македонија: Се повреди Елмас – „виси“ за дуелите против Полска и Австрија
22 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Роналдо првпат од 2006 година не е во топ-3 стрелеци во првенството | СуперСпорт https://time.mk/c/92a8741241/ronaldo-prvpat-od-2006-godina-ne-e-vo-top-3-streleci-vo-prvenstvoto.html Роналдо првпат од 2006 година не е во топ-3 стрелеци во првенството - СуперСпорт - 12:56 27/05 Mon, 27 May 2019 10:56:15 +0000 СуперСпорт - 12:56 27/05
Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо во дебитантската сезона во италијанскиот шампионат стигна до четвртото место на листата на најдобри стрелци. Португалецот постигна 21 гол во 31 меч во Серија А и првпат по 13 години не е меѓу тројцата ...
Слободен Печат: Кваљарела најдобар стрелец во Серија А – каде е Роналдо?
Фокус: Ветеранот Кваљарела пред Роналдо
SportMedia: И ТОА СЕ СЛУЧИ: Роналдо не влезе во ТОП 3 најдобри стрелци
10 поврзани вести »
]]>
Фудбал
На Олимпико очи полни со солзи: Погледнете го збогувањето на Де Роси и Џеко | СуперСпорт https://time.mk/c/757da002d6/na-olimpiko-oci-polni-so-solzi-poglednete-go-zboguvanjeto-na-de-rosi-i-dzeko.html На Олимпико очи полни со солзи: Погледнете го збогувањето на Де Роси и Џеко - СуперСпорт - 10:02 27/05 Mon, 27 May 2019 08:02:38 +0000 СуперСпорт - 10:02 27/05
Даниелe Де Роси повеќе нема да го гледаме во дресот на Рома, а според некои тврдења истото може да се случи и со Един Џеко. Легендарниот играч синоќа го одигра својот последен натпревар во дресот на Волчицата, а исто така и капитенот на босанската ...
Локално: Емоционално збогување на Де Роси со Рома (ВИДЕО)
Оff.net: Емотивно испраќање на последниот гладијатор
Екипа: Фановите на Рома се збогуваа со Даниеле де Роси: „Сите ние сме ДДР“ (ВИДЕО)
21 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Борец по 18 години се врати во Првата фудбалска лига, предводен од вицепремиерот Анѓушев | Сакам да кажам https://time.mk/c/5ab36be889/borec-po-18-godini-se-vrati-vo-prvata-fudbalska-liga-predvoden-od-vicepremierot-angjusev.html Борец по 18 години се врати во Првата фудбалска лига, предводен од вицепремиерот Анѓушев - Сакам да кажам - 12:07 27/05 Mon, 27 May 2019 10:07:52 +0000 Сакам да кажам - 12:07 27/05
Борец по 18 години се враќа во Првата фудбалска лига, откако на 27 одиграни натпревари во Втората лига Исток освои 66 бода, девет повеќе од Тиквеш. По победата над Тиквеш од 3:1 во последното коло, пехарот за освоеното прво место заврши во рацете на ...
Спортклуб: Анѓушев, првиот човек на Борец: Ќе се засилиме со повеќе квалитетни фудбалери
24 Ракомет: Радовиш го испрати Борец во Прва лига со уште еден катастрофален пораз
]]>
Фудбал
„Граѓаните“ ептен скромни: Гвардиола на листата со желби има тројца фудбалери | СуперСпорт https://time.mk/c/3a5d6e4e0b/gragjanite-epten-skromni-gvardiola-na-listata-so-zelbi-ima-trojca-fudbaleri.html „Граѓаните“ ептен скромни: Гвардиола на листата со желби има тројца фудбалери - СуперСпорт - 12:37 27/05 Mon, 27 May 2019 10:37:01 +0000 СуперСпорт - 12:37 27/05
Манчестер сити во претходните сезони се наоѓа во врвот на листата со клубови, кои трошат премногу пари на засилувања. Откако Пеп Гвардиола го презема клубот, Сити донесе неколку звучни имиња, на кои не штедеше пари.
24Фудбал: Директорот на Јувентус проговори за гласините кои ги поврзуваат со Гвардиола: Ова е чуден свет...
Дерби: Паратичи со коментар за Гвардиола како наследник на Алегри во Јувентус
Sport 1: Паратичи: Не сме во контакт со Гвардиола
5 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Братучед на газдата на Сити, го купува Њукасл за 350 милиони фунти | 24Фудбал https://time.mk/c/a137ff9e6d/bratuced-na-gazdata-na-siti-go-kupuva-njukasl-za-350-milioni-funti.html Братучед на газдата на Сити, го купува Њукасл за 350 милиони фунти - 24Фудбал - 11:11 27/05 Mon, 27 May 2019 09:11:10 +0000 24Фудбал - 11:11 27/05
Шеикот Калед бин Зајед Ал Нехајан од Дубаи, кој му е братучед на сопственикот на Манчестер Сити Шеик Мансур се договорил за купување на Њукасл за 350 милиони фунти. Според весникот „Сан“, актуелниот сопственик на Њукасл, Мајк Ешли постигнал договор ...
Дерби: Се раѓа „нов Манчестер Сити“: Богат шеик инвестира во клуб од Премиер лигата
Екипа: Шеици го купуваат и Њукасл: Мајк Ешли го продава клубот за 350 милиони фунти
Sport 1: Нов англиски премиерлигаш со арапски милијарди ќе станува – гигант!
10 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Навивачите на Рома го расплакаа Раниери: Прими ја љубовта на твоите луѓе | Кајгана https://time.mk/c/b5e6099373/navivacite-na-roma-go-rasplakaa-ranieri-primi-ja-ljubovta-na-tvoite-lugje.html Навивачите на Рома го расплакаа Раниери: Прими ја љубовта на твоите луѓе - Кајгана - 12:13 27/05 Mon, 27 May 2019 10:13:27 +0000 Кајгана - 12:13 27/05
Клаудио Раниери, родум од Рим и голем навивач на Рома, пред два и пол месеци доби молба што не можеше да ја одбие. Клубот на неговиот живот го повика да ја спаси сезоната што се закануваше дека ќе се претвори во катастрофа.
Sport M: Сцена за помнење: Раниери заплака по пораката од навивачите на Рома (ВИДЕО)
Sport 1: Сцени за навек: Навивачите на Рома го расплакаа Раниери со порака (ВИДЕО)
SportMedia: Раниери во солзи по емотивниот поздрав од фановите на Рома (ФОТО)
15 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Пласманот во Премиер лигата во „втор план“: Победникот од средбата меѓу Дерби и Астон Вила ќе инкасира вистинско богатство | Дерби https://time.mk/c/011a2b6c80/plasmanot-vo-premier-ligata-vo-vtor-plan-pobednikot-od-sredbata-megju-derbi-i-aston-vila-ke-inkasira-vistinsko-bogatstvo.html Пласманот во Премиер лигата во „втор план“: Победникот од средбата меѓу Дерби и Астон Вила ќе инкасира вистинско богатство - Дерби - 10:59 27/05 Mon, 27 May 2019 08:59:54 +0000 Дерби - 10:59 27/05
Вечерва на „Вембли“ се игра одлучувачкиот натпревар околу тоа кој ќе биде последниот патник во Премиер лигата следната сезона. Копјата на најубавиот англиски стадион ќе ги вкрстат Астон Вила и Дерби Каунти кои се надеваат на победа која освен ...
TopSport: Лампард и Тери денеска во војна тешка 270 милиони евра
Спортски: Денес се игра натпреварот кој носи повеќе пари од финалето во Лигата на шампионите
Слободен Печат: Меч кој вреди повеќе и од финалето во Лигата на шампионите
8 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Фудбалската репрезентација ги започна подготовките за дуелите со Полска и Австрија | 1tv https://time.mk/c/5ecf4e5384/fudbalskata-reprezentacija-gi-zapocna-podgotovkite-za-duelite-so-polska-i-avstrija.html Фудбалската репрезентација ги започна подготовките за дуелите со Полска и Австрија - 1tv - 12:04 27/05 Mon, 27 May 2019 10:04:35 +0000 1tv - 12:04 27/05
Неколкумина од 23 повикани од денеска се во Скопје. Една недела пред официјалниот УЕФА термин, нашата машка сениорска фудбалска репрезентација ги започнува подготовките за натпреварите против Полска и против Австрија во Евроквалификациите.
SportMedia: ПОДДРШКА ЗА „РИСОВИТЕ“: Влезниците за дуелите со Полска и Австрија чинат по 150 денари (ВИДЕО)
Спортклуб: ФФМ ја објави цената на билетите за дуелите со Полска и Австрија – познато и кога ќе почне продажбата
AKO: Видео: Купи билет за 150 денари и бодри ја репрезентацијата против Полска и Австрија
20 поврзани вести »
]]>
Фудбал